Opinie o FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Warszawa Annopol 19

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy kurierskie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Warszawa Annopol 19

Klient Nowy wpis

NAJGORSZA FIRMA KURIERSKA!!! Wysyłają kuriera z ładunkiem 30kg, na palecie, i kurier przez tel mówi, odbiera pan, albo zawracam tzn. mam sam rozładować paletę z auta!!! TRAGEDIA!!! NIE POLECAM!!!!

Klient Nowy wpis

Zdecydowanie nie polecam tej firmy. Omijajcie szerokim łukiem! Kurierzy nie odbierają paczek w ustalonym terminie, nawet nie zadzwonią poprostu pełna olewka.

Fa,ik Nowy wpis

Nie polecam. (usunięte przez administratora) że nieudana próba doręczenia i to nie 1 taki przypadek u mnie. (usunięte przez administratora) a ceny za usługi mają wygórowane. Nie polecam.

klijent Nowy wpis

odkąd jeździ u mnie ukrainiec paczka zostaje odebrana po kilku dniach dzwonie dzień w dzień się przypominam a on beszczelnie ze zapomniałem fedexowi gratuluje pracownika i dziękuję za współpracę . klijent z w-wa rembertów

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
szumi

Firma fedex (usunięte przez administratora) ludzi w temacie czasu dostawy przesyłki. Chwali się ,że dostarczy przesyłkę międzynarodową 1-3 dni. A po dwóch dniach nikt jej nie odbiera od nadawcy ,a na infolinii informacja ,że dotrze po tygodniu. To są (usunięte przez administratora) uważajcie i omijajcie. Problem jak coś zaplanujesz z takimi (usunięte przez administratora)

Czy FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ma ściśle ustalone godziny pracy?

ktoś

Bardzo ściśle nawet bym powiedział. Wystarczy się spóźnić do pracy 3min. żeby dostać srogi OPR. i to jeszcze wtórowany przez kolegów z równoległego stanowiska.

Wieloletni były pracownik

Poniższe dotyczy pracy na rampie lotniczej: 1. Wysokie wymagania dla Ramp Agenta - m.in. dobry angielski, najlepiej wykształcenie wyższe, prawo jazdy, stalowe nerwy i multizadaniowość, a to za trochę więcej niż najniższa krajowa. Ponadto ogromna ilość szkoleń i większość w języku angielskim. 2. Dużo mniejsze wymagania są na magazyniera - musisz mieć ręce, choć z jedną też dasz radę, nogi i umiejętność myślenia. To wystarczy by zarabiać dokładnie tyle, ile zarabia Ramp Agent, na którego barkach spoczywa dużo większa odpowiedzialność, który dużo więcej ma na głowie. 3. Praca z ludźmi, którzy czekają aż popełnisz malutki błąd, a wtedy zamiast spróbować razem poszukać rozwiązania, pomóc, to lecą do kierownika wykopać pod Tobą dołek. 4. Kierownictwo, które nie ocenia obiektywnie Twojej pracy, a kieruje się swoją sympatią bądź jej brakiem do danego pracownika i daje się manipulować dzieciakom, które nie umieją nic, poza wrzeszczeniem i obrażaniem się na innych. Klimat fatalny. Pracowałem tam dłuższy czas. Nigdy nie zostałem doceniony. Premie tam nie istnieją.

Psiowo

Najgorsza firma kurierska i spedycyjna,absolutnie nie polecam współpracy. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam FV za usługę, nie odpisują na wiadomości, nie ma żadnego kontaktu.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Agent Celny UK TNT

To tak na prawdę zależy od tego do jakiego działu trafisz. Tam jednym z niewielu plusów potrafi być zespół, który tworzą pracownicy - nie liderzy. Liderzy i Managerowie w Fedex bardzo się wywyższają i zazwyczaj stawiają dużą kreskę między Tobą a nimi. Potrafią człowieka traktować z góry i pokazywać swoją wyższość. Na Twoją pracę (przynajminej na stanowisku agenta celnego) duży wpływ mają ludzie i praca zespołowa. Często (tu mam na myśli ponad połowę tygodnia roboczego więc BARDZO często) zostaje się na nadgodzinach. Od rana praca ma charakter pojedynczego zadania, później przekształca się w "nie wyjdziecie jak nie zrobicie", więc musisz się zakumplować z ludźmi. + Jeśli jest jedna osoba która nie pracuje i przysłowiowo leci w kulki obrywa się całemu zespołowi bo trzeba za takiego osobnika nadrabiać i robić jego pracę.

Agent Celny UK TNT

Chciałbym zacząć od jakiegoś plusa, więc powiem że dużym plusem jest bardzo fajny team - który nie został stworzony przez liderów - ale sami po prostu złapaliśmy świetny kontakt i super się rozumiemy i się wspieramy. 2. benefity: Medicover, multi sport i karta sodexo (mniejsza, że muszę za nią zapłacić 20 zł miesięcznie - stówka co miesiąc na restauracje to super sprawa ;)) 3. home office po paru miesiącach pracy teraz minusy: 1. Zatrudniają każdego jak leci - wystarczy w sumie umieć język angielski - podczas pierwszych tygodni pracy "wszystkiego" zostaniesz nauczony. - Nie licz jednak, że późniejsze szkolenia cokolwiek Ci wyjaśnią, wraz z czasem zostaniesz zaangażowany w więcej pracy która nie do końca zostanie Ci wyjaśniona - szkolenia są, jednak jest to niepotrzebna teoria, a praktyki musisz nauczyć się sam (usunięte przez administratora) swoim starszym stażem kolegom którzy też mają swoje obowiązki, bo na liderów nie ma co liczyć. 2. Co do liderów, farsa. W większości niekompetentni ludzie nieposiadający wiedzy o zarządzaniu ludźmi - są w pracy tylko by pić kawę i pisać na teamsie ile zostało WAM jako zespołowi do zrobienia, bo inaczej nie wyjdziecie do domu o czasie. 3. Nadgodziny są na porządku dziennym - miały zdarzać się sporadycznie, ale sporadycznie to one się nie zdarzają. Praca do 17 to tylko marzenie bo co najmniej kilka razy w tygodniu zostaje się po godzinach by dokończyć pracę, która spokojnie mogłaby zostać na kolejny dzień. 4. Jakbyś się nie starał i ile rzeczy nie robił twoja praca nie zostanie doceniona, jeśli jednak przestaniesz coś robić dodatkowo albo powiesz coś, co liderom się nie spodoba jesteś od razu wrogiem numer jeden dla wszystkich menagerów. 5. Jeśli prosisz liderów o pomoc - albo jej nie dostaniesz, albo dostaniesz ją z długim opóźnieniem - liderzy zakrywają się meetngami i spotkaniami z których nic nie wynika. Spotkania zespołu robione w sposób totalnie niezaplanowany. 6. Bezsensowne angażowanie ludzi w projekty, które nie są doprowadzane do końca. 7. Ciągły nacisk na KPI czyli ilość deklaracji celnych które ktoś robi dziennie - niemożliwe do realizacji cele, a bez nich brak możliwości na awans 8. na Home Office nie masz co liczyć na jakiekolwiek wsparcie liderów 9. brak laptopów dla "nie liderów" - wszyscy pracują na komputerach stacjonarnych 10. praca BARDZO powtarzalna - szybko staje się nudna 11. nie masz poczucia, że jesteś potrzebny - w każdej chwili mogą zatrudnić 10 osób na twoje miejsce 12. dodatkowe jednak obowiązkowe pół godziny przerwy w ciągu dnia - przez co twoja praca nie trwa 8h tylko 8h 30 minut plus nadgodziny więc szybciej nie wyjdziesz ;) Podsumowując, jeśli jesteś nowy w świecie korpo - zacznij tu prace, zawsze to jakiś start bo pensja nie jest najgorsza jak za tak nudną robotę. Dodatkowo kolejna praca do której trafisz będzie zawsze lepsza niż praca w fedex :)

Grzegorz

Nie wiem co znaczą słowa Federal Express… Chyba chodzi o ekspres do kawy, bo z ekspresową dostawą to nie ma nic wspólnego. Odradzam każdemu korzystanie z usług tej firmy, jeśli szanujecie osoby którym coś wysyłacie. Pomijając ze telefon 0800 jest nieaktualny i mowi że nie ma takiego numeru, to nie ma żadnego kontaktu. Możecie sobie co najwyżej pogadać na czacie. Ale i tak wszystko sprowadza się do stworzenia pozorów zajęcia się waszym problemem. Mowy nie ma aby dali wam nr do kuriera żeby odebrać od niego pakę na mieście albo żeby spowodować kontakt ze strony kuriera. Kurier od 2 dni wozi pake, ale jej nie doręcza. Olewają klienta aż miło :) Od DPD mogliby się długo uczyć. W tej firmie nigdy nie ma problemu skontaktować się z kurierem albo żeby kurier oddzwonił. Moje zdanie: omijać FedEx jak złe licho.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Piotr

02.06.2023 01:06

Piotr ikona wywiad

Pracowałem w tej firmie przez 3 lata, 25 maja kończyła mi się umowa na czas określony i następna miała być już na czas nieokreślony. Dwa tygodnie przed końcem umowy dowiedziałem się, że umowa nie zostanie przedłużona. Poprosiłem chociaż o przeniesienie do innego działu, lecz też mi odmówili. 10 czerwca organizuję swoje wesele i moja kierowniczka o tym wiedziała. Miała także świadomość tego, że staram się o kredyt i potrzebuję teraz pracy, ale jej to nie obchodziło. Powiedziała, że nie przedłuży mi umowy., argumentując to słowami: "bo taka jest moja decyzja". Kiedy poprosiłem o pisemne uzasadnienie decyzji, nie otrzymałem go, ponieważ nie mieliby co tam napisać, z racji tego, że byłem nagradzanym i dobrym pracownikiem. Mam ogromny żal do tej firmy.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Piotr ikona wywiad

Pracowałem w obsłudze kluczowych klientów. Do moich zadań należało m.in.: opieka nad klientami, załatwianie ich spraw i była to praca głównie drogą mailową.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Tak.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Piotr ikona wywiad

Firma nie przedłużyła mi umowy i nie podała konkretnego uzasadnienia innego niż słowa kierowniczki: "bo tak mi się podoba".

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Około 4000 zł netto.

Piotr ikona wywiad

Nie. Firma Fedex nie dba o pracowników. Według mnie jest tam straszny bałagan organizacyjny: nikt nic nie wie, odsyłanie od osoby do osoby. Teoretycznie podczas szkoleń uczą szacunku do klienta, co jednak nie ma przełożenia na stan faktyczny. Na magazynach przez brak organizacji gubią się przesyłki. Dodatkowo od jakiegoś czasu pozbywają się pracowników, którym kończy się umowa.

Piotr ikona wywiad

Jeżeli chodzi o moje stanowisko, to jedynie można awansować na stanowisko kierownicze (kierownik działu). Wcześniej za moje zasługi awansowano mnie z działu obsługi klienta na infolinii do obsługi klientów kluczowych dla firmy.

Piotr ikona wywiad

Organizowano szkolenia online - przez firmowe platformy. Czasem te szkolenia były przydatne, ale często dotyczyły tego samego.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Piotr ikona wywiad

Atmosfera między pracownikami była bardzo dobra, lecz prawie nikt w firmie nie przepada za menadżerkami tej firmy o czym sam przekonałem się w momencie nieprzedłużenia mi umowy.

Piotr ikona wywiad

Należałoby przyjrzeć się kierownictwu firmy Fedex w Warszawie (Annopol), ponieważ myślę, że można tym osobom zarzucić wiele niekompetencji. Radzę zacząć szanować i doceniać dobrych pracowników. Myślę, że w tej firmie się nic nie zmieni dopóki nie zmienią kierownictwa.

Piotrek

Pracowałem na Annopolu 3 lata i jest to najgorsza firma w jakiej pracowałem, nie szanują oraz nie doceniają pracowników, odradzam pracę w tej beznadziejnej firmie. Bez podstawnie nie została mi przedłużona umowa na czas nieokreślony, a byłem nagradzanym i chwalonym pracownikiem, lecz zostałem przeniesiony do innego działu gdzie nie spodobałem się tamtej kierowniczce. Omijajcie szerokim łukiem firmę @Pracodawca

Z przyjemnoscia podziele sie z Panstwem moim doswiadczeniem aby moja opinia pomogla w waszej decyzji wybrania firmy przewozowej. Niestety firma TNT Fedex Polska jest najgorsza z ktorej dotychczas korzystalam. Brak obslugi klienta, brak odpowiedzi na emaile, zla odprawa moich paczek co spowodowalo poniesienie wysokich kosztow naleznych na moja niekorzysc, brak odpowiedzialosci Ze strony kierownictwa ktorzy nie sa odpowiednio wyszkoleni na poziomie obslugi klienta, i na poziomie jezyka grzecznosciowego. Firma naklada dodatkowe I bezpodstawne koszta dla ich klientow zeby zarobic dodatkowe pieniadze. Duzo przesylam paczek krajowych podczas przeprowadzek I jest to najgorszy serwis ktory kiedy kolwiek otrzymalam. W 100% odradzam!!!! I Mam nadzieje Ze moja opinia uchroni wiele osob od utraty pienieznej Tak Jak niestety doswiadczylam tego Ja. Jestem zszokowana Ze Tak znana firma na rynku pozwala sobie na Tak wiele negatywnych opini.

Nienienie

Jako były pracownik ( jeszcze za czasu TNT, później po przyjęciu przez fdx) z pracy zrezygnowałem. Tak jak pracując pod skrzydłami TNT dział obsługi klienta na Annopolu miał jakiekolwiek"sens"( łatwo nie było ale nie było tragedii) tak po przejęciu przez FedEx... Cóż. Pani kierowniczka chyba pierwszy raz na takiej posadzie co się dziwić że wychodziło jej fatalnie(tutaj bardzo delikatnie ujmując ),pomijając kolosalne braki odpowiednich osób na odpowiednich miejscach- programy na jakich się pracuje sprzed 20lat? Szkolenia "rewelacyjne"- pani prowadząca non stop "yyy to chyba nie tak powinno być ?"(chyba sama nie widziała czy dobrze mówi ???!),kasa śmieszna za to co przyszło wysłuchiwać na linii. Przykre - jeszcze zaraz po samym połączeniu TNT z fdx dużo klientów tnt skarżyło się że jest to zmiana na gorsze - jako osoba z inside potwiedzam . Nie polecam

Dominika
@Nienienie

Piszesz o szkoleniach ze słabe itd ale domyślam się, ze to nie było powodem Twojego odejścia. Napisz proszę co się stało konkretnego ze zrezygnowałeś?

Doświadczona
@Nienienie

Dokładnie, kadra managerska to tragedia. Nie wiem czy powierzyłabym im zarządzanie runem leśnym, bo ludźmi na pewno nie. Dodatkowo oszczędzają jak się da na pracownikach. Nie ma na premie, ale na wymianę dobrego sprzętu już tak. Ktoś u góry zarobi. Co z tego, że nie ma premii?

TDV

Niech ktoś w końcu ogarnie oddział w Białymstoku, czy ktoś w ogóle panuje nad tym co wyprawia "kierownictwo" w tym oddziale? Szczególnie pani przekręt, znana także jako "zwolnie cie"...?

Rafal

Czekam 3 tydzień za paczka Bo kurier twierdzi że niema adresu i ulicy . Wysłałem filmie zdjęcie ulicy i od tamtej pory nawet nie odpowiadają na.meile Czy dostarcza moja przesyłkę .. Firma ta To masakra nie polecam nigdy !!!!

Magdalena
@Rafal

Sugerujesz, że ta paczka mogła tak nagle "zaginąć"? Nie no jakbyś serio był w takiej sytuacji to poważnie jestem ciekawa co u nich w środku musiałoby się dziać, żeby do czegoś takiego dochodziło. Może do kogoś wyżej trzeba przedzwonić, jakiejś centrali czy coś?

Ski Ski

Aktualnie na stanowisku młodszego opiekuna klientów kluczowych 3200 na ręke. Premie raz na 3 miesiące ok 1000 zł chociaż już coś zaczynają z tym kręcić. Dodatek na święta też ok 1000 zł Plus dofinansowanie do wakacji 400-800 zł brutto

Emilia
@Ski Ski

A od czego zależy kwota dofinansowania do wakacji? Kto dostaje mniej a kto więcej?

Ta firma razem z Tnt to szumowina i (usunięte przez administratora) Polecam mając to szeroooko jak najbardziej

Honorata

chyba usunęło trochę twojego komentarza, możesz sprecyzować co miałeś na myśli? Bo piszesz że złe słowa ale że polecasz, więc nie rozumiem. Mówisz to z perspektywy pracownika czy klienta?

Czy urlop w FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ jest płatny 100%?

kassel

Tak

Maria
@kassel

No to super! A łatwo dostać taki urlop w dogodnym dla siebie terminie? :P Czy firma trochę sama narzuca kiedy bylby odpowiedni moment? :D

Zostaw merytoryczną opinię o FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Warszawa

• Jak się pracuje w FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Zobacz opinie na temat firmy FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Kandydaci do pracy w FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4/5 Na podstawie 257 ocen.

FEDEX EXPRESS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ