FedEx

Kraków

FedEx

Opinie o FedEx

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Ania

Fedex firma koszmar. Nie znam gorszej firmy kurierskiej. Czekam kolejny dzień na przesyłkę. Zero reakcji po rozmowie z konsultantem. Dodzwonić się graniczy z cudem.. nigdy więcej usług z tą firmą.

Nick Cave
@Ania 20.06.2018 14:00

Ten portal służy pracownikom do wyrażania opinii na temat pracodawców, a nie klientom do wyrażania opinii na temat usługodawców. Następnym razem zastanów się dwa razy zanim zaśmiecisz forum swoim postem.

Hey

Ja generalnie mam pozytywne doswiadczenie jezeli chodzi o prace w service center. Bylam agentem celnym, i ofc, jest to korpo, wiec chaos organizacyjny i wolne podejmowanie decyzji jak najbardziej mialy miejsce. Ale byly tez fajni ludzi, wartosciowe szkolenia i ogolnie przyjemna atmosfera. Jezli chodzi o awans to system nie jest perfekcyjny bo nie ocenia sie na podstawie wynikow pracy tylko tego czy napisales Development plan (aka korporacyjna magisterka). Ale czesto sa otwierane nowe dzialy i stanowiska na ktore mozna aplikowac i w taki sposob awansowac.

Prywatny

Praca w nocy od 2 do10 to magazynier powinien zarobić neto minimum 2700plna jak ma uprawnienia nawozki to dodatkowo 100zl to nie jest leka praca. W koncu jest trochę tych paczek...

Czy ktoś z Was aktualnie zatrudnionych w FedEx mógłby przedstawić konkretnie warunki zatrudnienia jakie mogą zostać zaproponowane nowemu pracownikowi?

Adam
@Administrator 20.04.2018 09:13

Cóż, pracuję kilka lat więc mogę się wypowiedzieć. Jeżeli Jesteś młody, bezrobotny, ale masz gdzie mieszkać i co jeść to spoko możesz się zatrudnić. Wydaje mi się, że teraz oferują 1800-1900 na rękę (nie wiem bo jestem na starej umowie). Na magazynie trzeba sortować paczki, na rannej zmianie (2:30-10:30) z Polski na Kraków - dużo zabawy z wypakowywaniem upchanych tirów (jak jest zima to przynajmniej od ruchów ciepło). Na zmianie południowej (13:00-21:00) paczki z Krakowa na Polskę. Na hali nie ma klimatyzacji ale czasem jak się zrobi przeciąg to da się wytrzymać, jest dystrybutor schłodzonej filtrowanej wody i oczywiście automaty (płatne) z napojami i przekąskami. Do rozładowania i ładownia naczep TIRowych używanie są elektryczne wózki transportowe (paleciaki z napędem i podestem) ale nie zawsze są sprawne. Między zmianami są różne kwasy i czasem zdążają się nie podłączone do ładowania urządzenia. W razie pytań proszę pisać. Może jeszcze kiedyś tu zajrzę.

Mateusz

Dziekuje Fedex za solidnego kuriera ,zawsze punktualny i solidny w dostarczaniu i odbiorze paczek.Pan o numerze 3103,oby tak dalej

Ania

Jestem klientka Fedexu od dwoch lat i jestem bardzo zadowolona.Moj staly kurier o numerze 3103 jest bardzo sumienny w dostarczaniu paczek. Jesli nie zastanie nikogo pod adresem dzwoni i umawiamy sie na na odbior. Dziekuje FedEx :)

bjd

A już myślałem, że takie badziewie nie ma obecnie szans na utrzymanie się na rynku. 6.03 wysłałem przesyłkę. 7.03 otrzymałem info o dostarczeniu. Myślę wow! Suuper. A tu 13.03 odbiorca się pyta: gdzie przesyłka? Odbiorca nie odsyłał, a moja przesyłka wraca (!) do mnie. I żeby to z jakąś informacją, wyjaśnieniem... a skąd. Podrzucono, pod moją nieobecność, paczkę sąsiadom! I to paczkę uszkodzoną! Błąd sąsiadów, że przesyłkę odebrali i w dodatku w takim stanie. Czym jednak nazwać działanie Fedex-u ? Jedynie nasuwają mi się niecenzuralne określenia. Ale to nie wszystko! Ja nie mogę reklamować "tego" bezpośrednio. Wysyłkę opłaciłem poprzez Epaka. I ta firma może jedynie reklamować! I znów nasuwają się niecenzuralne określenia na temat fedex-u (pisownia celowa). Pieniądze wzięli, a paczkę przewieźli: tam i z powrotem. Nigdy więcej fe... !

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo ważną rolę. Czy tak samo jest w FedEx? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Nowy.

Rekrutują przez jakąś śmieszną agencję?

Jack Daniel's
@Nowy. 09.10.2017 18:05

Aktualnie " pośrednik " ma siedzibę w tym samym budynku.... . W ubiegłym roku szukali " wyrobników " ( sam mam wieloletnie doświadczenie, ale na stanowiskach kierowniczych, i to poparte doświadczeniem w obszarze DACH itd.). 3,5- 3,8 netto na rąsie.... ( przy czym tam zlikwidowali ok.100 etatów, a tutaj docelowo ma być 50, tyle że za 1/2 ceny i połowę stanu etatowego. Czyli 75% oszczędności w ramach programu naprawczo - restrukturacyjnego w krótkim czasie. Da się? ). Niestety, ale nie byłem zainteresowany.

Jesse James
@Jack Daniel's 12.10.2017 20:27

Praca monotonna, powtarzalna i wyczerpująca psychicznie. Po roku pracy stracisz wzrok od gapienia się w monitor codziennie przez 8 h bo firma podnosi limity pracy co miesiąc. Tam jesteś tylko maszyną. Pracujesz za oczywiście mniejsze 100 % stawki niż "twój odpowiednik" w krajach tzw. starej unii. Pracujesz więc więcej i więcej. Po tzw. "treningach" prowadzonych przez "trenerów" tylko z nazwy, będziesz miał taki mętlik w głowie, że o procedurach będziesz wiedział mniej niż przed treningiem. Cechy charakterystyczne dla stanowiska agenta celnego w Fedexie to: - stres, - wyczerpanie psychiczne, - podnoszenie tzw. targetów (zwiększanie przerobu przy zachowaniu stałej pensji), - niekompetentni T/L i Managerowie, którzy Managerami są tylko z nazwy i nie posiadają żadnych zdolności interpersonalnych, - chaos organizacyjny (ktoś coś tam wie ale nie powie, albo gdzieś ktoś kogoś widział kto wie coś tam ale nie wie gdzie on teraz jest), - metodologia pracy prawd objawionych, czyli (rób tak i tak nie pytaj dlaczego, BO TAK), - metodologia odkładania i zrzucania odpowiedzialności i obowiązków osób z kadry zarządzającej na szeregowych pracowników podstawowego stopnia, - niejasna hierarchia zarządzania, - brak transparentności, - wszechobecny nepotyzm, kolesiostwo i wlezi*upstwo (zawsze znajdzie się ktoś dla kogo du*cia szefa jest najsmaczniejsza), - niezapowiedziane nadgodziny, - rozwój ? zapomnij. Jak chcesz stracić wzrok i przejść na rentę z tego powodu, jak to mówią "don't hesitate " aplikuj już dziś.

Helga

Byłam na rozmowie ( rekrutację prowadzi szef który z BRD przylatuje na kontrolne wizyty ). Praca w filii firmy która obsługuje tylko i wyłącznie naszych zachodnich sąsiadów ( czas pracy wtorek - sobota, również w polskie święta państwowe, a wolne gdy niemi świętują ... ). W procesie rekrutacyjnym pośredniczy "HAYS" :-) . Ps. Wynagrodzenie jak na Gród Kraka słabe, a pośrednik ma poważny problem z feedback-em.

Filip
@Helga 28.05.2016 12:22

Wynagrodzenie słabe jak na Kraków, czyli jakie? Mniej niż 3k netto?

Alina
@Helga 28.05.2016 12:22

Mogłabyś napisać jakie proponowali wynagrodzenie i o co pytali na rozmowie?

Prawilny

Jeszcze furgonetkom dostawczom fedeksu wygodna jest i ma klimatyzacje paczki ludziom nowszem i wszystko gites na renke mam dwa i pul kafla to chyba dobrze no nie?

Zostaw opinię o FedEx - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FedEx