Opinie o Fedex Express Poland Transportation Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Fedex Express Poland Transportation Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Fedex Express Poland Transportation Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fedex Express Poland Transportation Sp. z o.o. w Kraków

Moja aplikacja dotyczyła poniższej oferty: "Specjalista ds. administracji z językiem angielskim - Kraków", przesyłana za pośrednictwem jednego z HR-ów, który dodał ogłoszenie. Pani się skontaktowała, wszytko fajnie, a kilka dni później na maila przyszedł do rozwiązania test. Ku mojemu zdziwieniu, stanowisko zmieniło się na: AGENT CELNY, miejsce pracy: WOJNICZ. Pomimo bezpośredniego kontaktu do rekruterki, nie otrzymałem żadnych wyjaśnień, więc mniemam, iż cała ta rekrutacja to farsa do nabicia statystyk. W moim CV zostało wyraźnie wymienione w jakim obszarze się poruszam, jakie mam doświadczenie (w tym menedżerskie) i przede wszystkim: nie miałem w swoich obowiązkach spraw m.in. dotyczących księgowości, czy też innych z zakresu ekonomii w biznesowym angielskim. Jeszcze jedna ciekawostka, gdyby komuś chciało się jednak kandydować: po przejściu do formularza aplikacyjnego trzeba podać swoje oczekiwania finansowe netto. Pani rekruterka była wyraźnie zachwycona twierdząc uporczywie, że to brutto, a stwierdzenie "na początek" już przyprawiło ją o bóle pewnej okolicy ciała. Jeśli firma tak traktuje pracowników, jak rekrutuje to nawet nie warto splunąć, bo nikt nie będzie robił za (usunięte przez administratora) i zbierał j-obów za brak doświadczenia w czymś, w czym nie ma.

Zainteresowana

A jakie sa mozliwosci pracy zdalnej w tej firmie? Czy wszyscy pracuja z biura?

QUEENS

Dotyczy stanowiska - Clearance Broker Associate, Kraków, Wadowicka 3A Odradzam z całego serca i z przyjemnością powiem dlaczego. Zacznę od minusów bo jest ich zdecydowanie więcej niż plusów. Minusy: - (usunięte przez administratora), celowo stosowany przez team leaderki aby zastraszyć pracownika i wymusić na nim lepsze wyniki/zostanie na nadgodziny. - Program na którym trzeba pracować pamiętają epokę Windowsa 95, praca na nim to katorga, zacina się/działa bardzo powoli. - FedEx obiecał zastąpić program o którym pisałem wyżej i zrobił to na jakiś czas, po jego wprowadzeniu NIC nie działało przez dobre dwa tygodnie, a pracownicy byli ZMUSZANI do zostawania na nadgodziny żeby odrobić zaległości pod pretekstem tego, że firma traci na tym bardzo dużo pieniędzy. W ramach podziękowań za tyle nadgodzin, każdy w firmie dostał 45 złotych bonu na pyszne, z czego 13 złotych trzeba było zwrócić firmie ze względu na podatek. - Jak już jesteśmy przy nadgodzinach - zarząd oszczędza jak się tylko da przez co brakuje pracowników, a pracy cały czas przybywa. Przekłada się to na niezapowiedziane nadgodziny, często dowiadywaliśmy się o nich na 5 minut przed końcem pracy, nie ważne czy masz coś do zrobienia po pracy, np. lekarz, trzeba było zostać pod pretekstem niewykonania polecenia przełożonego. - Kolejnym dużym problemem są team leaderki, osoby, które kompletnie nie nadawały się do pracy jako osoba która zarządza całym zespołem. Człowiek w pracy (nawet zdalnej) czuł się jakby ktoś za nim cały czas stał i sprawdzał każdy jego ruch. Na przykład: - jesteś na przerwie o minutę za długo to przełożona dzwoni na twój prywatny telefon z pretensjami - nie zostałeś na nadgodziny, bo nikt o nich nie napisał, znowu telefon od przełożonej z pretensjami, bo pracownik sam ma się domyślić, że musi zostać w pracy i zrobić "swoje" - zepsuł się program i nie ma jak pracować to przełożona każe wykorzystać przerwę w tym czasie kiedy program jest naprawiany, jeśli naprawa trwa dłużej niż przerwa, to należy odejść od komputera na czas naprawy (oczywiście za darmo) i wrócić pracować później Ogólnie to przełożone zamiast motywować do pracy i w niej pomagać, to działały zupełnie w drugą stronę, najlepiej pracowało się jak żadnej z nich nie było w biurze :) - Coraz wyższe wymagania względem pracownika, a w zamian za to brak jakichkolwiek podwyżek czy benefitów nie wspominając nawet o premii dla zespołu. - Brak opcji na sensowny awans, można niby przejść z Clearance Broker Associate na Clearance Broker, ale związane z tym wymagania są tak duże, że się to nie opłaca m.in. należy napisać coś podobnego do pracy pracy licencjackiej po angielsku i to za podwyżkę rzędu może czterech stówek brutto :) - Pracownicy zza granicy na tym samym stanowisku (z którymi współpracujemy) zarabiają 5 razy więcej robiąc może maksymalnie 10% tego co pracownik z Polski, nikt tego nie ukrywa, bo od początku było powiedziane, że biuro w Krakowie jest po to żeby oszczędzać, także nie ma co liczyć na żadne podwyżki nawet dla pracowników z dużym stażem. - Początkowe szkolenia na stanowisko są guzik warte, wiemy po nich mniej niż przed przyjściem do pracy, są przynajmniej o 5 lat przestarzałe i wprowadzają nowych pracowników w błąd. Można tak wymieniać bez końca, typowy korpo (usunięte przez administratora) wykorzystujący nieświadomych pracowników, polecam poszukać czegoś lepszego, bo pieniądze jak za taką pracę są nieadekwatne. Plusy: - te na przyciskach w Geniusie i Gemini :)

Być może nowy Pracownik

Warto aplikować na magazyn ? Jaka atmosfera? Jakie zarobki ? Czy praca jest zmianowa ? ;)

Począwszy od umówienia na rozmowę, fakt moja wina, że wcześniej nie przyjechałem (uwaga na zdjęcia Google Maps) - trzeba iść na około od Rzemieślniczej, gdyż może to pogorszyć relacje od samego początku - konieczność wyjścia z kluczem i otwarcia furtki. Brak odpowiedzi w określonym terminie, jednak telefon z przeprosinami, że tak długo i odpowiedź negatywna

Były pytania odnośnie częstotliwości zmiany pracy (ewidentnie sugerujące uprzedzenia na starcie).

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
tak

Tragedia, omijać

@tak

Czemu? Powiedz coś więcej, postraszyłeś a nie wiadomo w sumie czemu :D

hmm..
@Krzysztof

Najdziwniejszy komentarz ze strony firmy jaki w zyciu widziałam. Czy kpina z opinii klientów/byłych pracowników(jaka by ona nie była) jest w tej firmie norma?

Izabela
@hmm..

Co takiego? Nie masz się do czego przyczepić? Pan grzecznie pyta i prosi o więcej argumentów a Ty się czepiasz? "Tragedia, omijać" TOTALNIE NIC nie mówi osobom które może chciałyby się tu zatrudnić. Ja też chętnie poczytam coś więcej.

Hmm..
@Izabela

To proponuje zapoznac sie z pozostalymi komentarzami na forum. Jest ich na prawde duzo. Na pewno bedzie mogla wyrobic sobie zdanie o pracy w firmie. Pozdrawiam,

Tadzio

Bardzo polecam krakowski oddział firmy Fedex, a w szczególności pracę na magazynie na popołudniowej zmianie (13-21), która znacząco się różni od zmiany nocnej, ale o tym można by długo pisać lub wręcz przeciwnie - spuścić kurtynę milczenia, jak kto woli. Atmosfera super, spoko ludzie, normalny lider, no i przede wszystkim pracownik magazynu Bartek K. który dba o dobrą atmosferę, jest równym gościem, ale niestety za mało docenianym w tej firmie.

Łucja

Hej, czytałam sobie na stronie Fedexu w ofercie pracy o tym co firma oferuje magazynierowi i mam parę pytań :) Jak wyglądają nagrody jubileuszowe? Na jakie dofinansowanie nauki oraz szkolenia można liczyć? Na czym polegają firmowe akcje społeczne? :D

Klaudia
@Łucja

Jeśli chodzi o dofinansowanie nauki to ja właśnie z tego korzystam i po każdym zakończonym roku po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego ukończenie semestrów i faktury, otrzymuje zwrot całości. Czyli studnia nic mnie nie kosztują. Nagrody jubileuszowe otrzymuje się po przepracowaniu 5,10 lat itd w formie bonu dzięki któremu można coś coś zamówić np elektronikę czy biżuterię itp

Pozdrawiam,
@Klaudia

Klaudia, mnie sie wydaje, ze Ty mylisz wyksztalcenie z inteligencja

Justyna
@Pozdrawiam,

A mnie się zdaje, że Ty jedziesz bez powodu po dziewczynie, która napisała wartościowy komentarz. Ja nie miałam pojęcia, że Fedex finansuje ludziom studia! Klaudia, mam nadzieję, że zignorujesz tego typa i napiszesz, czy firma jakoś ogranicza kierunki studiów np. do logistyki? Wiem, że pewnie nie zapłacą za historię sztuki, ale może np. za ekonomię...

Znowu ja
@Justyna

A moze mam powod.???? A fundowanie stodiow to swietny chwyt marketingowy co najwyzej, ktory kadnie wyglada na papierze. Oni niestety tylko duzo obiecuja

hehe
@Znowu ja

Dofinansowanie było przez miesiąc i tylko na logistyke. Dodatkowo bylo w cholere papierow do wypelnienia. Co do nagród- wiele nie ma. Są dofinanowania do świąt albo wczasy pod gruszą (oczywiscie jak są bo ostatnio zablokowali wypłaty na wczasy z powodu pandemi bo i tak nikt nie pojedzie). A te gratisy jubileuszowe to za 5 lat pracy jest 100$ albo toster, za 10 mikser- takie nagrody xDDDDDD

@Znowu ja

No wiesz. Jak płacą za studia to nie tylko chwyt marketingowy, ale też duże udogodnienie. Trzeba wtedy podpisywać umowę lojalnościową. Wiesz coś?

@hehe

A ile dają na święta? To są bony, czy kasa na konto? Prywatna opieką lekarska też jest z benefitów?

Dobro
@Zbigniew

Nie ma umowy lojalnościowej , firma płaci do 12 tys rocznie pod warunkiem , ze kierunek jest zbliżony do profilu firmy

Zdowie
@Zbigniew

Kasa na konto plus opieka medyczna

@Zdowie

To ile z tych bonów jest dodatkowo?

black

Tak, trzeba.

black
@Zbigniew

Tak, jest opieka lekarska ale o bonach nie słyszałem.

Wuj
@Krzysztof

czemu pytassz

Izabela
@Wuj

Może chciałby się zatrudnić :) Ja też szukam pracy i takie bony świąteczne czy dodatkowa kasa ma dla mnie znaczenie. To duży plus :)

Roman R

Unikać tę firme! Najgorsza firma kurierska w Polsce.kurierzy nie przyznaj się do tego że nie zabrali paczki z oddziału a biuro fedex w zaparte broni i nie przyznaje sie do jkiejkolwiek ich winy.drugi dzien czekam na paczkę i dzis przysłali smsa ze nie prawidłowy adres a na infolini zweryfikowane i wszystko poprawne.to nie pierwszy raz problem z tymi nieudacznikami! (usunięte przez administratora)

Klient

Firma dramat . Informacja e-mail.paczka ma być dostarczona 15.10.2021. Dziś 18.10.2021. Cisza. Telefony Fedex nie odpowiadają. Po 5 godzinnej walce o połączenie tel Informacja ze przesyłka jest w ich magazyne uszkodzona. Z ich strony brak jakiejkolwiek informacji co dalej.NIE POLECAM tej firmy. Współpraca z nimi to jeden wielki KOSZMAR

@Klient

Ale uszkodzone opakowanie, czy tez zawartość? Bo jak była ubezpieczona to powinni ci zwrócić kasę. Napisz jak to się skończyło.

Jarek
@Zbigniew

Z reguły opakowanie jest tylko uszkodzone, a paczka ubezpieczona. Nie ma strachu.

Czy Fedex Express Poland Transportation Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Marcino

Hej, z tego co wiem to w Krakowie nie ma takiego programu ( rekrutacja przez Agencję Hays) ale najlepiej zadzwonić bezpośrednio do nich

@Marcino

To znaczy, że nie można załapać się na staż ani praktyki. A absolwentów prosto po szkole przyjmują? Jak się nie ma jeszcze doświadczenia? Słyszałeś coś o tym?

Wku...y

Najgorsza firma ktora powinna zniknac z rynku nie potrafia dostarczyc przesylki w okreslonym terminie samowolnie zmieniaja date bez informowania obsluga klijeta to jakas totalna porazka powinniscie zniknac z rynku bando niedorozwojow.

Justyna
@Wku...y

Krzepkie polskie słownictwo w użyciu tu widzę. Ale wiesz, że ta firma ma setki kurierów i Ty pisząc swoje przemyślenia wkładasz do jednego wora ludzi, którzy normalnie pracują i traktują klientów? Może by tak choć określić w jakim mieście i dzielnicy spotkała Ciebie przygoda.

Olo

Jakie realne zarobki jako magazynier w krakowskim FedEx'ie?

Fedex firma koszmar. Nie znam gorszej firmy kurierskiej. Czekam kolejny dzień na przesyłkę. Zero reakcji po rozmowie z konsultantem. Dodzwonić się graniczy z cudem.. nigdy więcej usług z tą firmą.

Nick Cave
@Ania

Ten portal służy pracownikom do wyrażania opinii na temat pracodawców, a nie klientom do wyrażania opinii na temat usługodawców. Następnym razem zastanów się dwa razy zanim zaśmiecisz forum swoim postem.

@Nick Cave

Przygłupiaści klienci tego nie ogarniają

@Andrzej

Jesteś pracownikiem Fedexu? Jak oceniasz pensję w tej firmie, jesteś zadowolony z wypłaty? Chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat widełek płacowych, może mi podpowiesz jak to tu wygląda?

Niki

Tragedia kurier FedEx odmówił mi wniesienia paczki bo stwierdził że jest dla niego za ciężka. To po co przyjmują paczki których nie chcą doręczać.

aaaaaaaaaa
@Niki

Wszystko zależy ile to ważyło. Proszę zapoznać się z warunkami przewozu w każdej firmy transportowej zanim wykupi Pani usługę. Niestety ludzie nic nie czytają

"Lipton tylko dla zarządu"

PILNE Orientuje się ktoś może jak wygląda z oddziałem FedExu w Kielcach, jakie są zarobki, wymiar godzin pracy w dniu jak i tygodniu oraz warunki?

Nik
@"Lipton tylko dla zarządu"

Ale o co pytasz o pracę w magazynie czy w biurze czy o typowa kurierke

Mira

PORAŻKA. Tylko w ten sposób można określić usługi. Kurier nie dzwoni . Moją przesyłkę wydał pod innym adresem nie sprawdzając tożsamości odbierającego . Dziwię się że mają jeszcze zlecenia . Formularz reklamacyjny nie działa. (usunięte przez administratora)

Emiiiii
@Mira

U mnie było to samo :( Kurier nie dzwonił, a paczkę zostawił w domu u jakiejś obcej pani i dopiero ona mi ją przyniosła.

@Mira

Dokładnie, u mnie było to samo. Kurier zostawił przesyłkę pod innym adresem nie informując mbie o tym. Więcej z ich usług nie skorzystam

Ciezko pracujacy kurier

Cały dzień jeździsz rozwozisz przesyłki,ganiasz po schodach po klatka 100.000 tys razy otwierasz i zamykasz auto,rozmawiasz z klientami przez tel,umawiasz sie na inna godz doreczenia,jeździsz po najbardzie zakorkowanym mieście w Polsce,uwazasz na inntch kierowców i piwszysz aby nie było nieszczescia,przyjeżdżasz na magazyn po 12h pracy zmeczony i jeszcze ON. zawraca ci (usunięte przez administratora) Wielki kierownik magazynu bo caly dzien(usunięte przez administratora) robił chodzil po magazynie słuchał radia i przypieprza sie o maseczke zeby nos zakryc o indyfikator o buty nie zmienione i jeszcze pieprzy i podnosi ci ciśnienie,Powiem wam cos zajmijcie sie soba i magazynierami i (usunięte przez administratora)sie od kierowców oni maj ciezka prace i w (usunięte przez administratora) maja wasze wywody.

Dk
@Ciezko pracujacy kurier

Kierownik Grzegorz jest człowiekiem bezwzględnym a liczy się procent od faktury od dawida

Xx
@Dk

Czy chodzi o filie w Bydgoszczy?

Xx

Pracowałem w fedexie z 3 miesiące i to te najbardziej gorące bo przed świętami Bożego Narodzenia wiec paczek było jak grzybów po deszczu. Mimo prośby o umowe juz nawet nie mowie o pracę tylko nawet zlecenie to doczekałem się jedynie na ostatni miesiąc pracy czyli grudzień. Zaraz po świętach poinformowano mnie że nie przedłuzą umowy, wyglądało to tak jakby potrzebowali jakiegoś jelenia na najgorętszy okres. Praca od 6:30 do nawet 19 milion pretensj ze strony przełożonych ze dużo paczek jest awizowanych a kogo to wina jak klienta nie ma w domu i nie odbiera telefonu to nikt nie będzie wystawał pod drzwiami. Jeszcze na dodatek teraz kiedy nie pracuje juz tam dobrych parę miesięcy przychodzą jakies rachunki za szkody drogowe, których nie poniosłem. Pieniądze nie są najgorsze bo oscylują ok. 3000 zł na rękę ale w przeliczeniu za ilość godzin to nadal nic.

Woldo

Chcialem wyslac przesylke (koperta) 25x20x07 waga 05 kg do Toronto. Klient posiada numer klienta fedex , chcial zaplacic przy odbiorze i...Nie da sie wyslac bo ...wpierw list przewozowy z Toronto ... ??? Pani w okienku nie wie nic???

Od dzisiaj były klient

Zgadzam się z wszystkimi opiniami negatywnymi. Kurier podobno był u mnie a awizo zostawił gdzieś w jakimś systemie. Ale już by mnie poinformować, że nie dostarczył przesyłki to już potrafili znaleźć mój numer telefonu i wysłać SMS. Zdecydowanie nie polecam. Istnieją naprawdę profesjonalne firmy kurierskie.

Zostaw merytoryczną opinię o Fedex Express Poland Transportation Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Fedex Express Poland Transportation Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fedex Express Poland Transportation Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fedex Express Poland Transportation Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 3 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fedex Express Poland Transportation Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Fedex Express Poland Transportation Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fedex Express Poland Transportation Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 29 ocen.

Fedex Express Poland Transportation Sp. z o.o.