FedEx Inc.

Opinie o FedEx Inc.

Jakie dobre cechy wymienicie pracodawcy? Czy pracownicy FedEx Inc. na forum mogą odpowiedzieć na to pytanie?

Lidia

@Operator, temperatura na pewno jest istotnym czynnikiem przy wykonywaniu obowiązków, ponieważ decyduje o komforcie w miejscu pracy. Jeżeli piszesz, że podjęte są kroki, aby podnieść temperaturę w magazynie to zapewne sytuacja się poprawi. Co jeszcze możesz napisać na temat specyfiki pracy na magazynie w FedEx Inc.?

Operator
@Lidia 15.01.2018 11:49

To że brygadzisci sami sobie pod gorkie robią.nawzajem donoszą na siebie dokierownika.a no i jest mini 6 na zewnątrz a żaden piec nie działa.

Operator

Fedex Łomianki Praca utrudniona na magazynie bo jest zimno, blisko zera,niby coś z tym robią ale to już trwa kilka lat.

Lidia

@Zainteresowana, zostałaś zatrudniona w FedEx Inc. na wybranym przez Ciebie stanowisku? Jak w tej firmie wygląda proces rekrutacyjny i rozmowa kwalifikacyjna? Twoja wypowiedź na ten temat będzie ważna dla wszystkich tych, którzy podobnie jak Ty planują aplikować do FedEx Inc. @Jan, rozumiem, że mogłeś być niezadowolony z usług świadczonych przez firmę FedEx Inc. Jednak to forum służy do wymiany opinii między użytkownikami na temat firm jako pracodawców.

Jan

Najgorszy kurier w Polsce, nie dość że nie odebrał przesyłki w zadeklarowanym dniu to jeszcze po paletę o wadze 50 kg przyjechał pracownik busem bez windy lub wózka. Żona wraz z kurierem dźwigali paletę na starego busa. Tragedia, nie polecam. Nigdy więcej FedEx!!!!!

Zainteresowana

Witam. Aplikowałam we Wrocławiu na stanowisko "Operator wprowadzania danych" . Może ktoś wyrazić swoją opinię nt. atmosfery we Wrocławskim Oddziale, wysokości zarobkó. etc.?

Niekeks

Algida podobno była zadowolona

były pracownik fedex

mi się pracowało z nim bardzo, bardzo dobrze. Najlepszy kiero jakiego miałem. W przeciwieństwie do Algidy. Od niej jak najdalej.

magazynier

za najnizsza krajowa lub przez agencje na zlecenie

a

niech zagraniczna korporacja kurierska zrobi audyt ....

opek

cały czas kogos szukaja, dzięki ludziom z byłego Opka, jezeli chcesz sie poczuc jak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] za psie pieniadze, myc kible za kare to sie zglos

Byla

Chcę żeby po małym ksieciu wyleciała tez ta k..wa algida. Bardzo dziwię że GS trzyma tę bladź.

a gowno cie to

To najgorsza, zaklamana, frajerska firma na swiecie. Rozpiepszyli mi przesylke, warta 1500zł i umywaja rece, a obsrana Pani "Sram" Małgorzata bezczelnie mnie klamie w oczy, ze szybe jedynie uszkodzili, gdy rozpiepszyli wszystko. Banda chamow i cweli co maja w dupie wlasnych klientow, zobaczymy sie w sadzie ciule jedne, bo nie popuszcze wam tego złodzieje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Młody

Jak chcecie pójść z wlasnym autem to najlepiej własne auto lub kredyt/leasing na kilka ładnych lat bo max 9 lat i jak osiagnie 10 lat to zmiana. Co do warunków to kibel jeśli chodzi o Łódź, średnio 80 stopów dziennie plus zbiórki do tego po zjezdzie na magazyn wieczne problemy z......... Ci co jeżdżą wiedzą o kim mowa. Po podliczeniu kosztów to lepiej pójść gdzie indziej bo wedle zapewnień takiej faktury nie wystawimy jak obiecuja. Tak mniej wiecej wychodzi około 270zł z doręczeń plus zbiórki około 10/15 stopów czyli około 50 plus za wage czyli liczmy 350 dniówki minus pracownik, paliwo, eksploatacja auta i ewentualna rata no i zus :-P Optymistycznie niech zostanie 200zł dniówki przy dobrych wiatrach minus ewentualne obciążenia ze strony firmy. Czy trzy tysiące złotych warte jest pracy od godziny 6 do 17/18 a do tego brak mozliwosci wzięcia wolnego z dnia na dzień, stres żeby dostarczyć wszystkie paczki i ciągłe problemy z klientami?? Zrezygnowałem jakiś czas temu i jestem zadowolony a z tego co wiem to reszta chłopaków ze starej gwardii też położyła papiery i ucieka bo pieniądze nie są adekwatne do pracy i poświęconego czasu. Jednym słowy praca dla desperatów i ludzi bez rodziny.

Cieślak

Cześć, Czy mogę prosić kogoś o wypowiedzenie się na temat pracy w Fedex na Wirażowej? Konkretnie chodzi mi o stanowisko Clearance Support Agent w dziale importu.

waznynikt

Kto następny do wywalenia ? Administracja czy Dzial Obslugi Klienta ?

a.j84

Niezależnie od stanowiska- poza kierownictwem wyższego szczebla i dyrekcją, praca dla desperatów. Jedni zapier*** bo muszą, inni srają na wszystko bo mogą,niemniej jednak odwalając godziny za śmieszne pieniądze. Jeśli ktoś chce przepracować 200 godzin miesięcznie za minimalną krajową to zachęcam.Chcę w tym momencie pogratulować firmie również za "wyśmienity" catering wieczorny dla pracowników magazynu. Zupy dostarczane tam porównać można z korytem dla świń lub zbieraniną problemu gastrycznego, który zazwyczaj trafia do klozetu. Pracownicy z Ukrainy traktowani są jeszcze gorzej, niektórzy śpią po 2-3 godziny w ramach luki pomiędzy nocną i dzienną zmianą, a ochrona ma z góry traktować ich jako potencjalnych złodzieji.

niktważny

Witam, właśnie zastanawiam się nad ofertą pracy dla handlowca ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji nt. wynagrodzenia, wiem tylko, że jest podstawa i premia- nie wiem czy warto tracić czas. Ile aktualnie zarabia handlowiec?

wow

Algida jakimi inicjałami dysponuje ;) tak z ciekawości.

potencjalny handlowiec
@wow 29.05.2016 23:26

chciałem do was aplikowac ale widze,że klamstwo u was goni klamstwo... tak się akurat sklada, że pracowalem w UPS i waszego bylego Dyrektora Sprzedaży wcale nie wywalili tylko sam odszedl ze stanowiska kierowniczego bo dostal propozycję pracy jako dyrektor handlowy w logistyce ... dajcie znac czy warto teraz do was aplikowac bo chodzą sluchy, że niezly b....l sie u was teraz zrobil w sprzedaży i zajmujecie sie wiecej polaczeniem TNT niz biznesem ?

obserwatot

Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Dyrektora handlowego spotkał taki sam los jak pracowników, których zwalniał. W taki sam sposób go potraktowali. Ochrona, laptopik zamknięty i won. Nieudany eksperyment z osobą, którą w...lili z UPS. Z jednego eksperymentu w drugi. Otóż GS wywodzący się z firmy Stolica jest niewiele lepszy. Lepsze ma znajomości i lepszą gadkę. Reszta kompetencji na zbliżonym poziomie do MR. Ten człowiek brał udział w tzw. "robieniu planu" w czasach Federala. Robienie planu polegało na rotacyjnym przepisywaniu wolumenu klienta na poszczególnych handlowców. Raz tobie, raz mnie, raz jemu. Manager z niego jak z koziej d... trąba.

emocja

Algida trzyma się językiem tej firmy. Nie znam 2 takiej osoby z taka opinia. Niech po MR ona idzie na bruk ;)

Exxxx

Słyszałem ze fedex wychodzi na prosta. Wyrzucili ostatnio dyrektora sprzedazy jeszcze algida i jej kochanek i w handlowym bedzie czysciutko.

takitam

Fedex w Polsce nie nic wspólnego z tą firmą (poza nazwą). Średniowieczny system etykietowania (przesyłki krajowe), na magazynie pospolity śmietnik (jak za czasów Opka), biurokracja rozrośnięta do monstrualnych rozmiarów, klient tylko przeszkadza w pracy. Słaba kadra zarządzająca dobiera sobie pracowników według tzw. BMW. Wieczne ogłoszenia dotyczące pracy w magazynie, nieczytelne zasady rozliczeń, pudrowanie sytuacji za pomocą korpogadek i niszczenie marki tej rozpoznawalnej w świecie firmy. Książkę można napisać. Książka pod tytułem "Nigdy nie zatrudniaj polskich managerów". Oni mentalnie są na etapie rewolucji przemysłowej i zrobią wszystko, by tak zostało.

sdr

Pracuje w Federal Express poza Polską.Jest inaczej ale faktem jest, że tną koszty w skali globalnej.Miałem szczęście podpisać umowę na czas nieokreślony-bez jakiegokolwiek okresu próbnego.Teraz byłoby ciężko.

praca w biurze

Masakra! Wyzysk ludzi! Zero szacunku i pracuj szybciej szybciej. Pensja 1600 na rękę. Największy problem to kierownictwo! Do wymiany! Warto by te było popracować nad warunkami pracy ( działające myszki, czystośc pod biurkami itd.)

ex

Potwierdzam opinię, że to tzw. "polska kultura pracy" rujnuje reputację tej firmy w Polsce. Standardem są ucieczki pracowników na L4. Kiepskie podstawy, zero socjalu, słaba kadra zarządzająca. To nie Fedex, to OPEK.

rutek

sprezt tragedia skanery sie wieszaja same sie wylogowuja

rudy

2000 to chyba maja magazynierzy w warszawie

HaNia

Witam, pracuję w FedExie od 2-óch lat. Nie jest to jednak oddział w Polsce - pracuję i mieszkam za granicą. Do tej pory nie miałam i mam nadzieję, że nie będę miała okazji powiedzieć złego słowa na tę firmę. Jest to najlepsza praca jaką w życiu miałam. Przeglądam sobie jednak opinie nie tylko o FedEx ale i o moich poprzednich pracodawcach i dochodzę do jednego wniosku. To nie firma jest zła (choć w każdej znajdziecie wady) ale to polska "kultura pracy". Właśnie dlatego wyjechałam z Polski. W Polsce by do czegoś dojść trzeba mieć albo znajomości albo dążyć do celu po trupach. Pierwszego nigdy nie miałam a drugiego nie potrafiłam się nauczyć więc zostawało mi ciułanie za marne grosze na tłuste gęby menadżerów, którzy mieli gdzieś to ile godzin spędzam w biurze. Zależało im tylko na tym by robota została zrobiona i żebym przypadkiem nie poczuła się wartościowa bo jeszcze nie daj Boże poprosiłabym o podwyżkę. Powyższy opis można by wstawić pod profilem większości firm w Polsce. Szczerze powiem, że nie wiem jak można by to zmienić. To chyba kwestia lat, umysłowej ewolucji pracodawców, którzy swoje kompleksy leczą w miejscu pracy pomiatając innymi. Póki wszyscy nie wyjdziemy z tego zezwierzęcenia i nie staniemy się ludźmi nic się nie zmieni, czy to w FedEx czy w jakiejkolwiek innej firmie w Polsce.

HaNia
@bialy 11.12.2015 19:21

postaram sie dowiedziec i odpowiedziec. prosze o adres mailowy pod ktorym moge sie z panem skontaktowac. dziekuje i pozdrawiam

pracownik z Polski
@HaNia 04.12.2015 10:24

a gdzie pracujesz dla Fedexu? bo tu w Polsce to porazka mobbing , dyrektorzy dorabiaja jak za starych czasow nic sie nie zmienilo, a tyle obiecywali czy tego Fedex nie widzi?

kurierz

Czy ktoś się orientuje ile maksymalnie samochodów może posiadać wykonawca dla FEDEXU?Mam dwa auta jeżdżące na trasach, chciałabym dokupić jeszcze 2 ale mój kierownik oddziału twierdzi, ze fedex nie pozwala na większa niż 3 liczbę aut jeżdżącyc*ednego wykonawcy. Słyszeliście coś o tym?Z góry dzięki za info

fffffff

Niw warto sobie zawrac głowy tą firma, nikt normalny tam długo nie pracuje, pracowałem i procesuję sie ze szmaciarzami do tej pory.

fffffff

nowy

Czy ktoś jest mi wstanie powiedzieć co to za stanowisko Agent ds. Administracyjnych chciał bym się dowiedzieć o zarobkach i o kulturze pracy opiszcie dziękuję

aaaa
@nowy 04.08.2015 08:00

Praca w dziale administracji, a co do zarobków max. to 1300-1500 na rękę

aaaa
@aaaa 10.08.2015 17:06

Co do kultury pracy, to firma ma Cię za nic i masz zapiepszać za psie pieniądze i nic nie mówić

alberto

hej czy ktoś wie może z jakimi miastami Warszawa tworzy rejon handlowy?

Tarnowianin54

Niby firma globalna a zarobić nie da w Tarnowie porażka na magazynie więcej zarabiają i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] robią pan kierownik to nie powinien sprawować tam tego stanowiska faworyzuje magazyn a ludzi którzy naprawdę pracują nie docenia dlatego odradzam

ffffff

Jezeli dobrze ciagniesz, szmacisz ludzi, zastraszasz, generalnie jestes ostatnia k.... to stanowisko kierownicze w fedexsie jest jak najbardziej dla ciebie.

pracowalem w fedex

Zalosna firma,nikomu nie polecam, zupelnie sie zgadzam z przedmowcami piszacymi ze to dno. Szefowie dzialu handlowego to pomylka przynajmniej w warszawie, mobbing i brak poszanowania czlowieka. Brak swobody wypowiedzi, za to szefostwo jest bardzo swobodne i rozwiazle.Ludzie sa upokarzani i zastraszeni, choc kasa slaba.

nick

To zależy czy interesuje Was praca w Fedex Poland czy Fedex Polska (dawny Opek), bo to ogromna różnica. W Fedex Poland jest ok, chociaż roboty jest sporo, nie można powiedzieć, że nie, ale szefostwo w miarę spoko, idzie się dogadać, są w miarę elastyczni. O pracy w Fedex Polska się nie wypowiem, bo brak słów. Szkoda tylko, że niestety nawyki z Fedex Polska powoli przenoszone są do Poland i zaczyna się robić nieciekawie.

a

Nie polecam pracy w tej firmie, panuje tam totalny chaos, brak odpiwiedzialnosci za wystawiane dokumenty, zle taryfikowanie klientow, gra na czas. Ludzie w dzialehandlowym i nie tylko zastraszeni, mobingowani. Gora totalne dno,szef sprzedazy to popluczyny z innej firmy kurierskiej a szefowa sprzedazy waw to popluczyny opkowe i nawyki opkowe,ma ksywe algida i wszystko jasne. Praca tam to strata czasu.

piter

A co tu pisać. Jeśli interesuje Cię ciężka praca za marne grosze,w stresie pod kierownictwem dawnych bez mózgowych opkowców, których zadaniem jest szmacenie i zastraszanie ludzi to zapraszam.Ja przepracowalem 7 lat w tym syfie,sam odszedłem i teraz nawet wołami nikt by mnie tam nie zaciągnął.Jedno tylko można im przyznać.W ściemnianiu ludzi są mistrzami.Robią śmieszne kursy jaki to ważny jest człowiek itp. natomiast w praktyce jest całkiem odwrotnie. Jesteś tylko szmatą która ma wydajnie pracować i nie podskakiwać.A jeśli chodzi o zakaz wypowiedzi to jest. Żaden pracownik nic nie napisze ZE STRACHU. daj sobie spokój z tą żałosną firmą.

kandydat

jak się pracuje w sprzedaży jakie wynagrodzenie atmosfera

ktoś

Widzę więc że jest to samo jak był Opek poza nazwą nic się nie zmieniło.Proponuję przy najbliższych wyborach głosować na PO to takich firm więcej będzie.

no to ja

Odradzam pracę w tej powiedzmy firmie. rodzinny biznes. O ile z magazynierami czy kurierami da się jakoś dogadać to od kierownika magazynu w górę już nie bardzo. Najpierw obiecują cuda niewidy a po trzech miesiącach kopa i nowy. Umowa zlecenie i ciężko o umowe pracę, stawka bez możliwości negocjacji 8 zł do ręki i tekst " u nas za dużo nie zarobisz". odradzam wszystkim.

magazynier

po 6 latach gdy powinienem dostać umowę na czas nieokreślony, dowiedziałem się ,że źle pracowałem.brak szacunku do pracowników,rządzą cwaniaczki z opka,którzy kryją jeden drugiego.

gemini

Witam.NIE POLECAM A WRĘCZ ODRADZAM. Pracowałem w tej firmie 5 lat(magazyn) jeszcze jak był OPEK. Od umowy na okres próbny do końca przez 5 lat bez żadnej podwyżki,obowiązków przybywało, ilość przesyłek wzrastała tak jak i wymagania a pieniądze cały czas takie same gówniane.Miałem dwie umowy na czas określony i z chwilą gdy powinienem dostać umowę na czas nieokreślony, pan dyrektor zastosował nepotyzm tzn. nie przedłużył mi umowy zatrudniając na moje miejsce znajomka. Okazało się że firma która twierdzi że najważniejszy jest człowiek, posiada kadrę dyrektorską kompletnie pozbawioną odrobiny empatii ( bo nie można mieć miękkiego serca jak mawiał p. dyrektor) Mam 57 lat jestem na bezrobociu bez szans na znalezienie pracy, a wszystko to dzięki wspaniałej firmie FEDEX.

gosc
@gemini 24.06.2014 10:27

Znam ten ból, kadra dyrektorska do du... naleciałości z Opka pozostały. Mi podziękowali po ponad 6-ciu latach pracy w syfie, mrozie i na chińskich zupkach jako posiłki regerenacyjne. Żenada. Ryba psuje się od głowy.Góra mogła o tym pomyśleć na początku. Trzymaj się.

byly kurier
@gemini 24.06.2014 10:27

Wiem coś o tym. Prawdopodobnie chodzi o dyrektora regionu południe czy coś takiego.Zadufany w sobie ( usunięte przez administratora )który ludzi ma za nic a sam mało co umie. Co to za manager który rezygnuje z ludzi posiadających wiedzę i doświadczenie i zastępuje ich takimi co nic nie umieją. Gdzie są jego przełożeni i dlaczego tego nie widzą że on nie działa dla dobra firmy? Ale w końcu co mnie to obchodzi jestem happy że nic mnie z tą firmą nie łączy.A dyrektorem nie jest się na całe życie i im wyżej tym boleśniejszy upadek czego mu życzę. I pozdrawiam wszystkich gnębionych pracowników.

igdso

jak Ci przesylka cfaniaczku bedzie isc 3 tygodnie i przyjdzie w kilku czesciach to zmienisz zdanie bardzo szybko !!

Witam, Jestem pracownikiem w Fedexie i powiem wam tyle, że to co tam się dzieje to jest istny chaos. Paczki wysyłane są często nie w to miejsce co trzeba, o tym, że nie dochodzą na czas to już wspomnieć nie muszę, pracowałem u konkurencji i tam jest wszystko poukładane. Co 3 osoba dzwoni z reklamacją, że przesyłka idzie tydzień albo w ogóle nie przyszła... Oczywiście warto również wspomnieć o tym, że na listach przewozowych często jest podany zupełnie inny adres, albo ulica która nie istnieje. Winą obarczają za wszystko kurierów, a oni to tylko kropla w morzu tego rozgardiaszu. Wszystko zaczyna się w biurach i w magazynach, jak nie zna się swojego miejsca to potem się każdy chce wyładować na kurierze. Nie wspominam już o jednych z najwyższych stawek na rynku i za co? Na pewno nie za jakość. Nie jest sztuką nabrać zleceń i zrobić je po łebkach, sztuką jest jeśli zaczyna się coś robić to się robi to solidnie. Ale jeżeli się wszystko załatwia tam po znajomościach (rejony, posady) to tak się dzieje. NIE POLECAM ŻADNEJ FIRMIE ANI OSOBIE PODPISYWANIA Z NIMI UMOWY ANI WYSŁANIA PACZKI JEŻELI CHCECIE BYĆ POWAŻNIE TRAKTOWANI!

doroty

Ja Ci mogę powiedzieć. Trzeba znać bardzo dobrze. Już sama rozmowa jest po angielsku. Moja skończyła się na "Hello nice to meet you" Jeśli uważasz, że poradzisz sobie na rozmowie kwalifikacyjnej po angielsku to próbuj, jeśli nie to lepiej sobie odpuścić, chyba, że chcesz się ot tak przejechać do firmy ;)

kandydat

witam, zostałem zaproszony na interview, mail przyszedł po angielsku, sam interview też jest po angielsku czy po polsku?

upokorzony

Ja tylko mam nadzieję że firma FedEx odbiega daleko od firmy O??????? którą przejmuje.Że system pracy i cała reszta jest normalna.Bo to co się tam dzieje to koszmar.Bezprawie.

były pracownik OPEK
@upokorzony 17.06.2013 10:35

to źle myslisz, to sa Ci sami ludzie i ci sami kurierzy "ktorzy sa tam najlepszymi pracownikami" chociaz sa tylko ich podwykonawcami. Cały syf to biura i magazyn, bo kurier dostaje paczke po 3 sortach a za tych wszystkich patałachów musi swiecic oczami w razie W pozdro dla wszystkich kurierów wiem jaki to ciezki chlebek i nie przejmujcie sie negami od tych z 4 pietra co im [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] sie nie chce ruszyć do sklepu :)

Pantera
@były pracownik OPEK 24.08.2014 20:22

Po 1 w tej firmie kurier sam łąduje przesyłki na auto i sobie segreguje co pierwsze itp wiec co do magazynierów, złe stwierdzenie.

rozgoryczony

Forwarder30 - 2012-01-03 15:58:34 Witam, Bylam na rozmowie w firmie Fedex, Merytorycznie i konkretnie, mam nadzieje że zacznę tam prace. Pozdrawiam.ja także byłem na interview przeszedłem do II etapu i poźniej odwalili moją kandydaturę.szkoda

Zostaw opinię o FedEx Inc. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FedEx Inc.