PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Opinie o PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Firma, ktora docenia wartościowych pracowników

EL

zgadzam się. doświadczyłam :)

jola

gdzie tak jest? w ktorym oddziale? chyba w tym ktorego jeszcze nie otworzyli!

@jola

Jolu, przykro nam, że tak uważasz. Jako firma rodzinna zawsze staramy się docenić każdego pracownika, niezależnie od działu, w którym pracuje. Dbamy o to, żeby atmosfera w naszej firmie była przyjazna, a pracownicy dobrze się w niej czuli. Jeżeli możesz nam opisać sytuację, która spowodowała, że masz taką opinie to będziemy wdzięczni za kontakt hr@pkfpolska.pl

@jola

Właśnie tam

@Kasia, rozważaliśmy zgłosić Twój komentarz, do administratorów GoWorku, ponieważ z naszej perspektywy obraża on wielu naszych pracowników. Zdecydowaliśmy się jednak odpisać na Twój powyższy wpis. W PKF pracuje obecnie ponad 250 pracowników. Jest bardzo dużo pracowników, którzy są z nami 5,10,15,20 a nawet 25 lat. Na przestrzeni lat pracy w PKF rozwijali się i przechodzili na kolejne szczeble swojej kariery. I to gdzie są teraz nie wynika z działań, o których napisałaś powyżej (celowo nie chcemy powtarzać Twoich słów) to zasługa ich wysiłku, determinacji i zaangażowania w cel, jaki osobiście sobie wyznaczyli. Prawdą jest, że jesteśmy firmą rodziną. Parę osób w firmie ma powiązania rodzinne, bliższe lub dalsze. Nigdy tego nie ukrywaliśmy. W PKF mamy jasne zasady wyznaczające ścieżki kariery. Warto też zaznaczyć, że mamy tzw. rozproszoną strukturę zarządzania i znikomy procent całej kadry menadżerskiej PKF stanowią osoby powiązane rodzinnie. Każdy przełożony samodzielnie ocenia i decyduje, którego pracownika awansować. Jak również dostrzec kiedy oraz w jaki inny jeszcze sposób może docenić pracownika. Oczywiście na pewno zawsze idealnie nie jest. Menadżerowie to też ludzie, zapewne czasami błędy popełniają. Rozumiem, że kiedy pracowałaś w PKF u Ciebie wystąpiła sytuacja, która była dla Ciebie nieprzyjemna i Cię sfrustrowała. Przykro nam, że praca w PKF źle Ci się kojarzy. Niemniej jednak, uważamy, że Twój komentarz jest obraźliwy dla wielu naszych pracowników, którzy swoimi wysiłkami osiągają sukcesy zawodowe.

@Kacper, w naszej firmie funkcjonuje program Poleceń Pracowniczych. Jest to oficjalna regulacja wewnętrzna. Każdy z pracowników ma prawo polecić swojego kandydata na dane stanowisko a nawet zachęcamy do tego. Wierzymy, że znajomi naszych pracowników mogą stać się naszymi dobrymi pracownikami, ponieważ to oni znają ich najlepiej i każde polecenie jest dla nas bardzo ważne! W sytuacji gdy zarekomendowana osoba spełni nasze wymagania kwalifikacyjne na dane stanowisko i zostanie zatrudniona, pracownik, który zgłosił rekomendacje dostaje bonus. Każdego roku przybywa w PKF pracowników, którzy do nas trafili właśnie dzięki Programowi Poleceń Pracowniczych.

Tw

Czy jest możliwość dostania stażu już po zakończonych studiach, czy staże (w audycie) są oferowane tylko obecnym studentom?

@Tw

Dzień dobry, w PKF staramy się dopasować formę zatrudnienia do preferencji kandydata. W procesie rekrutacyjny na stanowisko asystenta są brane pod uwagę osoby zarówno studiujące jak i po zakończonych już studiach. Oczekujemy, że osoba zainteresowana pracą w audycie będzie posiadała wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów.

Czy zdarzają się nadgodziny w PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.?

Dzień dobry, tak zdarzają się nadgodziny ale są one wcześniej ustalone z bezpośrednim przełożonym. Oczywiście można je później odebrać w dogodnym czasie albo zostaną one wypłacone. Pozdrawiam

Co ty :D Są ich na pęczki. Tylko nikt tobie nie powie ile tego jest. Na początku powiedzą, że pewnie jakies będą. Ale jak dojdzie co do czego to Ci powiedzą że słabo sobie organizujesz pracę i dlatego teraz musisz siedzieć po godzinach. To jest cytat z Łodzi.

@Kasia

Potwierdzamy, że nadgodziny się zdarzają. Specyficzną linią w tym zakresie jest linia audytorska, która ma sezonowość w okresie pierwszego półrocza i wtedy nadgodzin jest więcej. Zgodnie zobowiązującymi regulacjami nadgodziny są wcześniej ustalone z bezpośrednim przełożonym. Raz na kwartał nadgodziny podlegają rozliczeniu (wypłacie), chyba że pracownik preferuje odbiór. Pozdrawiam

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.?

Tak, oczywiście. Każdy kiedyś stawiał pierwsze kroki w zawodzie i my cieszymy się, jeżeli młodzi ludzie robią to w naszej firmie. Najnowsze oferty pracy znajdziesz na naszej stronie internetowej: https://www.pkfpolska.pl/aktualne-oferty-pracy-1594 W naszej firmie regularnie organizowane są szkolenia dla pracowników w celu podwyższenia ich kompetencji zawodowych. Tematyka jest różnorodna, więcej informacji pod linkiem: https://pkfszkolenia.pl/ Oprócz szkoleń merytorycznych stawiamy też na szkolenia z narzędzi informatycznych, szkolenia językowe oraz szkolenia z umiejętności miękkich.

@PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Po co ściemniacie? Mam roczne doświadczenie w księgowości a nikt nawet nie raczył dac negatywnej odpowiedzieć. Olewka totalna najpierw sami zachęcają i piszą przez różne profile zachęcając do współpracy a jak przychodzi co do czego mają gdzieś! Tak traktuje się kandydata?!?!

Dzień dobry, bardzo nam przykro czytając taką opinie. Jeśli jest to możliwe, proszę o informację, jakiej rekrutacji to dotyczyło. Zastrzegamy sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami i taka informacja widnieje przy naszych rekrutacjach. Jeśli jednak rozmowa rekrutacyjna została przeprowadzona, a wynik rekrutacji jest negatywny, to oczywiście powinna zostać przekazana informacja zwrotna. Jeśli tak nie było, z góry przepraszamy. Czasami też bywa, że rekrutacje przedłużają się.

@PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Osoba, która prowadziła ze mną rlznlwe mogła w takim razie nie obiecywać, że otrzymam odpowiedź.. Jaki jest problem przygotować sobie gotowy tekst, kopiuj, wklej, gotowa odpowiedź do kandydata.. Mam lepsza pracę w innej firmie i cieszę się, że nie pracuje w PKF. Czytając wszystkie opinie na tej stronie tylko na dobre mi wyszło zatrudnienie poza pkf

@Anonim

Dzień dobry, bardzo nam przykro czytając (słuszna uwaga) taką opinie. Zastrzegamy sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami i taka informacja widnieje przy naszych rekrutacjach. Jednocześnie jesteśmy zwolennikami dobrej praktyki przekazywania informacji zwrotnej dla każdego kandydata, z którym przeprowadzamy rozmowę kwalifikacyjną. Sytuacja, którą Pani opisuje jest więc dla nas niedopuszczalna i rozumiemy Pani frustrację. Jeśli jest to możliwe, proszę o informację bezpośrednio na maila rekrutacja@pkfpolska.pl, jakiej rekrutacji to dotyczyło? Chcielibyśmy po swojej stronie wyjaśnić tę kwestię i nie dopuścić do powtórzenia takich sytuacji. Tak, jak pisaliśmy - czasami bywa, że rekrutacje się przedłużają ale nie zmienia to faktu, że naszą polityką jest poinformowanie każdego kandydata po rozmowie kwalifikacyjnej o jej efektach. Przykro nam, że taka sytuacja miała miejsce i choć cieszy nas, że jest Pani zadowolona z obecnego pracodawcy – mamy wrażenie, że jest to ze stratą dla nas. Być może jeszcze kiedyś uda nam się podjąć współpracę. Życzymy dalszych sukcesów zawodowych i powodzenia!

Tacy są najlepsi. Mało wtedy im płacą i dużo od nich wymagają.

@Kasia

Dzień dobry, otóż każda osoba ma dostosowywane stanowisko do swojego poziomu kompetencji i doświadczenia. Jest racją, że osoby, które rozpoczynają swoją karierę zawodową mają mniejsze wynagrodzenie niż osoby z doświadczeniem. Wprowadzone regulacje dotyczące wynagrodzeń i ścieżki rozwoju w PKF są znane wszystkim pracownikom i wiele osób, które rozpoczynały swoją karierę w PKF są teraz na stanowiskach wyższych – od koordynatora po Partnera.

Tak, występują. Nasze dodatkowe świadczenia obowiązujące w Grupie PKF Consult to między innymi: opieka medyczna Enel-Medu, dofinansowanie do okularów, zajęcia językowe, platforma do nauki języków obcych eTutor, świadczenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS) lub świadczenia urlopowe, oraz Multikafeteria, na którą składają się: karty MultiSportu, MultiBony oraz MultiBilety do kina czy teatru.

@PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

We wszystkich oddziałach tak jest czy tylko warszawka z tego korzysta?

@Kasia

@Kasia Wszystkie oddziały mają w zakresie benefitów identyczne regulacje. Różnica w Grupie PKF jest jedna – na podstawie przeprowadzonych ankiet wśród pracowników wyszło, że pracownicy PKF Consult preferują ZFŚS a pracownicy PKF BPO oraz PKF Tax&Legal świadczenia urlopowe.

Czy w PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

W tej firmie pracownik nie jest brany pod uwagę chyba że jest potomkiem 'rodziny pkf'.

Nie jestem potomkiem „rodziny pkf”. Natomiast pracuję w firmie ponad 10 lat i czuję się jej częścią ???? Musze przyznać, że nie zauważyłam żeby nie brali pracowników pod uwagę i może nie do końca rozumiem co masz na myśli ale od razu przychodzi mi na myśl taka sytuacja, gdy nasza koleżanka miała pożar w domu i prawie wszystko straciła w tym pożarze. Firma naprawdę stanęła na wysokości zadania i mega jej pomogła – a to przecież nie jest obowiązek żadnej firmy. Z innej perspektywy – bo mojej – też muszę przyznać, że czułam się „wzięta pod uwagę” gdy po otrzymaniu diagnozy (stwardnienie rozsiane) firma PKF (znaczy oczywiście no ludzie w tym zarząd nie jakaś niejasna „koncepcja firmy” i nie wiadomo kto ;D ) dała mi poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Wtedy byłam specjalistą a dziś jestem menedżerem ale to raczej nie dlatego, że jestem chora ???? Tu akurat wzięto pod uwagę moją pracę i wkład w rozwój firmy ???? Tak więc z mojej wieloletniej perspektywy wynika, że pracownik i jego praca – są brani pod uwagę. Tak jak pisałam, nie do końca wiem co tu autor miał na myśli?

Dzień dobry, Oczywiście bierzemy pod uwagę problemy pracowników zarówno te zawodowe, jak i prywatne, bo takie też się zdarzają, i staramy się wspomagać pracowników w tym zakresie. W związku z tym, że jesteśmy firmą rodzinną, traktujemy każdego pracownika jako członka ,,naszej rodziny''. Do każdego zgłaszanego problemu staramy się podejść indywidualnie i wspólnie podjąć kroki mające na celu jego rozwiązanie. Wszelkie trudności warto omówić w pierwszej kolejności z osobą przełożoną.

@Marta

Co dla ciebie firma zrobiła? Pewnie zbiórkę pieniędzy wśród pracowników.. ktoś uznał na górze ze to super sposób na bezpłatną promocję - zbiórki wśród pracowników którzy zarabiają poniżej średnich na rynku. Firma nic nie wyda i można powiedzieć że się super bawimy na fejsbuniu???? Btw gdzie ta koleżanka teraz jest???? Uciekła z firmy z tej wdzięczności, niestety nie tylko ona. Jakby firma dbała o potrzeby pracowników to nie miałaby takiej rotacji. Jesteś z marketingu to co masz napisać????

No akurat zbiórki dla mnie nie zorganizowali – ale dostałam mega wygodny jakiś taki specjalny fotel! Niby nic a jednak plecy mnie przestały boleć na koniec dnia pracy. No i z takich bardziej może emocjonalnych kwestii – dali mi czas. Potrzebowałam długiej rehabilitacji no i byłam też przez dłuższy czas w szpitalu – dali mi ten komfort, że nie musiałam się obawiać, że po powrocie chwilę odczekają i mi podziękują. Uważam, że takie poczucie bezpieczeństwa i stabilności zatrudnienia jest bardzo ważne – przynajmniej wtedy dla mnie było wielkim wsparciem. Gdzie jest ta koleżanka pytasz – nie wiem. Pewnie tam, gdzie sobie zaplanowała. Z tego co wiem o działach audytu (choć jak słusznie zauważyłeś/łaś pracuję w marketingu) rotacja jest obecna we wszystkich firmach w naszej branży. Przynajmniej tak słyszę od znajomych w innych firmach. No i tak, jestem z marketingu! Co mam napisać…tak się składa, że nie musiałam nic – bo takie kwestie są w gestii działu HR. Natomiast kiedy widzę komentarz, który aż tak odbiega od mojej znajomością realiów firmy – to czuję w sobie jakąś wewnętrzną konieczność sprostowania :)

Wspomagamy naszych pracowników na różnych płaszczyznach. Oczywiście pomagamy, także w postaci zbiórek pieniędzy, które jednocześnie publikujemy na naszych Social Media. Nie uważamy, żeby było to coś złego skoro tym samym możemy poszerzyć zasięg pomocy. Jako firma także finansujemy akcje charytatywne, a angaż pracowników jest dobrowolny. Uważamy, że chęć niesienia pomocy a kwestie zarobków to dwie różne sprawy. Pozdrawiam.

@Marta

Jak firma pomogła tej osobie co miała pożar? Możesz napisać jak to było? Dała jej pieniądze czy zorganizowała zbiórkę? Bo z tego co pamiętam to raczej to drugie. To się nazywa minimum przyzwoitości a nie mega zaangażowanie. Marta, firma przekazała Ci jakieś pieniądze na leczenie czy tylko nagłośniono aby przekazywać 1%? Wiemy jaką masz robotę w tej firmie ale tutaj dajesz za dużo cukru.

Karola
@Kasia

Kasiu, zostałam zatrudniona w tej firmie z rekrutacji online. Przed złożeniem CV nie wiedziałam nawet że taka firma istnieje, nie znałam ani jednej osoby która tam pracuje. Pracuje już 5 lat, po miesiącu okresu próbnego musiałam miec operacje na kręgosłup, po powrocie firma zakupiła mi specjalne krzesło króre sama sobie wybrałam (podkreślam że pracowałam tam 1 miesiąc), jestem zaangażowana w swoją pracę i bardzo ją lubię, kiedy niedawno zachorowałam firma nie tylko przekazała mi bezzwrotną zapomogę (UWAGA pieniądze firmowe!) ale również postarała się że mam wszelką możliwą pomoc jaką mogą mi zaoferwać. Od podnóżka pod nogi po zwykłe rozmowy i polecenie dobrych lekarzy! Pomimo faktu iż teraz nie pracuje i przebywam na L4 - firma nie ma żadnego zobowiązania by mi pomagać! Nie wiem dlaczego jesteś tak rozgoryczona, nie znam Twojej historii ale uważam że BARDZO krzywdzisz firmę i zupełnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem że tylko Rodzina coś tutaj zyskuje. Jest to zwykła BZDURA. Mam nadzieję że znajdziesz firmę i ludzi którzy będą Cię tak traktować jak mnie traktują w PKF, bo widzocznie szukasz czegoś innego.

Dominika
@Kasia

@Kasia zostałam wywołana do odpowiedzi wiec odpowiadam- chociaż nigdy tego na takich forach nie robię. To ja jestem tą osobą po pożarze domu. Może i pamiętasz sytuacje zbiórki dla mnie w całej firmie. Może pamiętasz tez mojego e-maila z podziękowaniami. Może pamiętasz też inne sytuacje nagłośnione wszystkim pracownikom, ale o pomocy przez pracodawcę nie masz pojęcia. Spółka stanęła na wysokości zadania i ani ja ani jak sądzę żaden inny pracownik, który znalazł się w ciężkiej sytuacji nie ma żadnych zastrzeżeń co do ich działania i pomocy. Nikt im nie każe organizować zbiórek, kupować specjalistycznych foteli, prowadzić funduszu socjalnego dla pracowników i robić niego wypłat. Wszystkie działania to wyjście do pracownika. I jeszcze jedno - nie uciekłam. Każdy kiedyś prace zmienia z różnych powodów. Kontakt z wieloma pracownikami mam do dzisiaj. Po co wylewać żale na forum pod nieprawdziwym nickiem? Pisać kłamstwa ! Załóż firmę i dawaj ludziom to czego Ty oczekujesz od pracodawcy a z pewnością odniesiesz nie jeden sukces. I skończ pisanie głupot w sieci!

@Dominika

@Dominika – bardzo dziękujemy za Twój komentarz. @Kasiu, prawdą jest, że organizujemy zbiórki na różne cele charytatywne. Pomagamy pracownikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Inicjatywa takich zbiórek nie zawsze wychodzi z działu marketingu czy HR, bardzo często jest to inicjatywą pracowników innych działów. Wysyłają do nas takie prośby i chętnie bierzemy w nich udział. A w aspekcie pomocy z samej firmy to wielokrotnie taką pomoc naszym pracownikom udzielamy. Natomiast nie mamy w zwyczaju ogłaszać tego na forum i tego nie zmienimy. To są już indywidualne ustalenia pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.

Czy w PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Dzień dobry, dziękujemy za pytanie. Tak oczywiście, odbywają się takie rekrutacje. Wszystkie aktualnie otwarte procesy są na naszej stronie głównej: https://www.pkfpolska.pl/aktualne-oferty-pracy-1594

Zakładając, że chciałabym podjąć pracę w audycie, kiedy najlepiej jest składać cv? Oczywiście, na stronie widnieje przez cały rok ogłoszenie dotyczące aktualnych procesów rekrutacyjnych, ale zakładam, że w sezonie nie ma czasu na przegladanie CV czy wdrażanie nowych osob. BIG4 rozpoczyna proces rekrutacyjny w marcu na wrzesień - czy wtedy też najlepiej składać cv do PKF, czy lepiej zrobić to po wakacjach?

@Karolina

Dzień dobry Pani Karolino, dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Nie na wszystkie stanowiska w audycie mamy otwarte rekrutacje przez cały rok. Oczywiście wszystko zależy od danego miesiąca oraz od oddziału, których mamy aż 7. Jeśli wystąpi pilne zapotrzebowanie na obsadzenie stanowiska może to się zdażyć w każdym miesiącu. Nie mniej jednak, tak jak Pani wspomniała, najintensywniejszy okres rekrutacyjny u nas do audytu jest w czerwcu/lipcu. Zachęcam także do śledzenia naszej zakładki Kariera, na której znajdzie Pani aktualne procesy rekrutacyjne: https://www.pkfpolska.pl/aktualne-oferty-pracy-1594. Pozdrawiam.

Rozczarowana

PKF to połączenie korporacji i firmy rodzinnej, a konkretnie ich najgorszych cech. Rozwój? Kariera? Jak najbardziej są w tej firmie możliwe. Jest wiele osób, które zaczynały od najniższych stanowisk, a teraz są menadżerami czy nawet partnerami. W moim odczuciu to nie kompetencje są najważniejsze, ale "wpasowanie" się w organizację (a najlepiej jak się jest spokrewnionym :-) ). Możesz być ambitny, ale nie za bardzo. Najgorzej jak przychodzi ktoś z dużym doświadczeniem i chce coś ulepszać, usprawniać, albo szybko straci zapał, albo zostanie relegowany. Rotacja jest ogromna. Zatrudnienie per saldo może i systematycznie rośnie, ale ludzi się przewija tyle (szczególnie w audycie), że po pół roku przestałam nawet zapamiętywać imiona nowych osób. Co do wynagrodzenia to zbliżone do tego co na rynku. Premia to temat tabu. Szkolenia raczej wewnętrzne (ograniczanie kosztów). Socjal... szkoda komentować. Przez niecały rok pracy poznałam wielu wartościowych ludzi, wybitnych specjalistów. Niestety większość z nich kontynuuje karierę poza PKF, tak jak i ja. Szkoda, że ten pracodawca nie wyciąga wniosków z rotacji pracowników i nie jest otwarty na "nowe". Firma z ogromnym, ale niestety zmarnowanym potencjałem. Na początek swojej kariery - ok, ale na dłużej odradzam, szkoda zdrowia.

@Rozczarowana

Dzień dobry, Dziękujemy za komentarz. Przykro nam słyszeć taką opinię z Pani strony. Oczywiście nie ukrywamy tego, że jesteśmy firmą rodzinną oraz że naszymi partnerami i menedżerami są osoby, które zaczynały swoją karierę w PKF od "zera". Jesteśmy z tego dumni. Jako firma rodzinna stawiamy na rozwój pracowników i cieszy nas, kiedy nasi pracownicy przechodząc stopniowo przez kolejne szczeble kariery w PKF awansują na stanowiska menedżerskie. Na rozwój stawiamy poprzez szkolenia, które są realizowane zarówno wewnętrznie przez nasze Centrum Edukacji PKF, jak i zewnętrznie. Rok 2020 nie był łaskawy dla nikogo i sytuacja związana z koronawirusem zmieniła funkcjonowanie każdej firmy. My wyszliśmy temu na przeciw i zaczęliśmy organizować szkolenia online, kiedy tylko większość z nas przyzwyczaiła się do zdalnego funkcjonowania. Szkolenia odbywały się zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne - w zależności od potrzeb pracowników, a czasem także całych działów. Jeśli chodzi o naszą ofertę świadczeń socjalnych to posiadamy: Multikafeterię (w tym MultiSport), świadczenia prywatnej opieki medycznej, dofinansowanie do okularów oraz zajęcia językowe. Ze względu na upadłość naszej szkoły językowej, będącej wynikową pandemii, jesteśmy na etapie poszukiwania nowej szkoły, z którą już wkrótce rozpoczniemy współpracę. Mamy wielu pracowników, którzy pracują u nas już od kilku lat. Dlatego też do świadczeń dodajemy również Jubileuszówki, czyli prezenty dla naszych pracowników, którzy przepracowali 5, 10, 15, 20 i 25 lat w naszej firmie. W tym roku było to grono ponad 30 osób. Rotacja wśród pracowników naszych spółek oczywiście istnieje, ale nie kształtuje się ona na poziomie wyższym niż w całej branży. Są też linie, które cieszą się bardzo niskimi wskaźnikami rotacji. Ma Pani rację, że w audycie ta rotacja jest najwyższa i wiąże się to też ze specyfiką pracy w tej branży. Przykro nam, że współpraca z PKF nie poszła po Pani myśli i wywołuje w Pani negatywne uczucia. Życzymy, aby nowa praca była dla Pani satysfakcjonująca. Powodzenia!

Juniorbox
@PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Jeżeli już to nie słyszeć a czytać. Przecież opinia jest napisana.. co do ogromnej rotacji.. kiedy byłam na rozmowie rekrutacyjnej u Was Pani, z którą rozmawiałam na koniec spotkania powiedziała, że w przeciągu 2 tygodni otrzymam odpowiedź. I co? Nic! Cisza do dnia dzisiejszego. Nawet negatywnej odpowiedzi. Wy nawet nie macie odrobiny szacunku do innych.. cieszę się, że nie pracuje w tej firmie..

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.?

Oczywiście, proces rekrutacyjny wygląda następująco. Na naszej oficjalnej stronie internetowej znajdują się wszystkie nasze aktualne procesy rekrutacyjne: https://www.pkfpolska.pl/aktualne-oferty-pracy-1594. Tym samym zachęcamy do aplikacji na wybrane oferty. Po aplikacji CV trafia do naszej bazy kandydatów oraz jest przyporządkowane do stanowiska na które aplikowano. Następnie osoba odpowiedzialna za daną rekrutację szczegółowo analizuje każde zgłoszenie. Kontakt następuję tylko z wybranymi kandydatami. Podczas rozmowy telefonicznej następuje pierwsze przedstawienie obu stron oraz umówienie na spotkanie rekrutacyjne w biurze PKF lub online. Podczas spotkania następuje bliższe poznanie rekrutera i kandydata. Następuję przedstawienie firmy, stanowiska, wymagań i obowiązków kandydata. Aby zweryfikować umiejętność może zostać przeprowadzony test wiedzy, oczywiście w zależności od stanowiska. Po pierwszym spotkaniu rekrutacyjnym może odbyć się kolejne już z Dyrektorem Oddziału. Po odbytych spotkaniach kandydat po kilku dniach dostaje informację zwrotną o decyzji rekrutacyjnej. Wszelkie szczegóły zatrudnienia są wtedy omawiane z osobą przełożoną we współpracy z działem HR. Jeśli pojawią się dodatkowe pytania zachęcam do kontaku : hr@pkfpolska.pl.

ksiegowa

A ja lubię to miejsce ii uprzedzę od razu tych aktywnych- za opinię nikt mi nie zapłacił :):):)

Wanda
@ksiegowa

To świetnie! Potrzebowaliśmy tu właśnie takiej opinii, a więc chcielibyśmy Ci za nią podziękować w sposób szczególny. Pracujesz w PKF Consult jako księgowa - a od jak dawna sprawujesz tam swoje obowiązki? Kilka miesięcy temu firma ta brała udział w Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Czy miałaś okazję uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu?

@ksiegowa

Dziękujemy za Twoją opinię, KSIEGOWA. :)

jasne

Mariusz

Bardzo proszę o podpowiedz osoby które pracują lub niedawno pracowały: Ile wynosi początkowe wynagrodzenie +/- (od jakiej kwocie początkowej mówimy lub jakieś widełki) dla osoby która dopiero zaczyna i nie pracowała nigdy w audycie. Mam doświadczenie w sprzedaży i marketingu ale nie w audycie/finansach, ale chciałbym zmienić branżę stąd to pytanie. Proszę o administrację Gowork lub PKF o nie kasowanie pytania. Nie narusza ono żadnych praw, a pytanie zawiera prośbę o przybliżoną kwotę. Pozdrawiam

Czlowiek
@Mariusz

To trzeba studia, najlepiej prawniczo ekonomiczne

Agnieszka

Ta firma to dramat. Pandemia a Ci nawet mysla o pracy zdalnej. Jeszcze jakies fochy ze strony przelozonych. Masakra

@Agnieszka

@Agnieszka, po powzięciu informacji o pierwszych przypadkach zakażeń w kraju, jako Pracodawca, niezwłocznie wdrożyliśmy szereg profilaktycznych działań na rzecz bezpieczeństwa całego Zespołu PKF. Ważne oczywiście były działania komunikacyjne i edukacyjne skierowane do Pracowników. Natomiast prócz nich, natychmiast cały Zespół otrzymał wytyczne dotyczące zmiany trybu pracy na pracę zdalną. Zadbaliśmy o możliwie jak najlepsze zabezpieczenie techniczne pracy w trybie home office, w tym powzięliśmy decyzje o szeregu dodatkowych inwestycji. Zadbaliśmy o zabezpieczenie administracyjne oraz merytoryczne. Bezpieczeństwo Zespołu PKF to dla nas priorytet. Twoja opinia nas niepokoi. Jeżeli masz uwagi lub sugestie co jeszcze moglibyśmy zrobić, aby zabezpieczyć nasz Zespół lub usprawnić pracę w tym (nowym i trudnym dla wszystkich) okresie, serdecznie zapraszamy Cię do kontaktu pod adresem opinie@pkfpolska.pl.

Pracownik - K.
@Agnieszka

Serio, ktoś Cię zmuszał do pracy w biurze lub wyjazdu do klienta? Co za bzdura... Może ujawnij się i porozmawiaj wewnętrznie, a nie żale w internecie wylewasz - słabe to!

Ikarus

Szczerze polecam. Praca na pewno nie należy do najłatwiejszych, ale ogromnym plusem pracy w PKF jest z jednej strony rodzinna atmosfera, a z drugiej - co najważniejsze - praca daje duże wyzwania w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Można się tu mnóstwo nauczyć, tylko trzeba chcieć i ciężko pracować. Na pewno nie jest to praca dla leserów. Jak w każdej są i minusy, ale ogólna opinia jest zdecydowanie pozytywna.

Patrycja

@Łukasz, widać, że masz negatywną opinię o PKF Consult Sp. z o.o. Mógłbyś ją rozwinąć? Jak przedstawia się całokształt Twojego doświadczenia w tej firmie? Do jakiego aspektu pracy w niej masz największe zastrzeżenie? Jeżeli jest coś co może być uznane za plus wynikający z zatrudnienia w PKF Consult Sp. z o.o. to proszę Cię o napisanie kilku słów o tym.

@Patrycja

Patrycja skoro jesteś tak ZA to się przedstaw wraz ze stanowiskiem a nie udajesz kogoś niby obcego firmie :/ ja pracowałem i straciłem rok - niczego się nie nauczyłem w audycie poza tym żeby omijać PKF i ich same darmowe nadgodziny

@Mariusz

Patrycja idz sobie poczytac pudla a nie glupoty tu wypisujesz.

@Mariusz

@Mariusz – dziękujemy za Twój głos. Przykro nam, że, jak piszesz, nic nie nauczyłeś się pracując z nami. Dla celów rozwojowych stworzyliśmy program podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w ramach którego dofinansowujemy kursy i szkolenia podnoszące umiejętności związane z wykonywaniem zawodu. Wskazanie potrzeb szkoleniowych może odbywać się na dwa sposoby – przez menadżera lub bezpośrednio od pracownika. Odnośnie samych nadgodzin, w zależności od departamentu możliwy jest również ich odbiór. Postanowiliśmy sprawdzić dane w tym zakresie. Na przestrzeni 2017 roku nie było departamentu, w którym za przepracowane nadgodziny, nie odebrano ekwiwalentu, a biorąc pod uwagę całą Spółkę, wypłacono je w przeważającej większości przypadków (niemal 69% nadgodzin zostało wypłacone pracownikom w postaci ekwiwalentu).

Karol
@PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Bla bla bla. Jak czytam te bzdury, to mi się na wymioty zbiera. Ludzie piszą o nadgodzinach a Ci wyjeżdżają z szkoleniami. Może napiszcie jeszcze o waszym 'socjalu'. Dla wszystkich niewtajemniczonych. Żeby coś było wypłacone to musi być zaewidencjonowane w systemie, tylko że przełożeni nie wyrażali na to zgody!!!!! Generalnie polegało to na tym, że siedzisz po godzinach 'z własnej woli' lub często słyszne 'bo lubisz' ale ta robota ma być wykonana!!!!! buhahaha. Oczywiście że wypłacili nadgodziny, ale te na które była zgoda i które były wprowadzone do ewidencji. Odbieranie nadgodzin? Gdzie tak jest? Chyba tylko w Warszawie. 7 wrześnie 2018 mieliście jubileusz i galę. Szacunek za to żeby to zrobić w piątek, a nie jako to miało miejsce jeszcze kilka lat temu w soboty (na siłę trzeba było jechać i za darmo).

@Karol

@Karol, tak jak napisałeś, nadgodziny muszą być zawsze wcześniej uzgodnione pomiędzy pracownikiem a przełożonym. Wtedy są one wprowadzane przez pracownika do ewidencji czasu pracy. W pierwszej kolejności pracownikowi udzielany jest czas wolny od pracy na zasadach określonych w przepisach prawa pracy lub wypłacany ekwiwalent za przepracowane nadgodziny. Kwestie te reguluje przyjęty w spółce Regulamin pracy, który jest dostępny dla każdego pracownika w Intranecie. Pracownicy zapoznają się z nim również pierwszego dnia, przed przystąpieniem do wykonywania pracy. Karolu, jeżeli miałbyś konkretne informację o tym, że w którymś oddziale nadgodziny są rozliczane w inny sposób – będziemy wdzięczni za kontakt bezpośredni: opinie@pkfpolska.pl. Na jubileuszową Galę tak jak dotychczas, pracownicy otrzymali zaproszenie. Obecność nie była obowiązkowa. Natomiast jest nam bardzo miło, że świętowaliśmy w tak licznym gronie. :)

Patrycja

@ksiegowa w takim wypadku będę wdzięczna jak powiesz Trochę o specyfice tej pracy :) i jak tam z grafikiem, czy jest elastyczny ?

Mariusz

Jakiego wynagrodzenia +/- można się spodziewać zaczynając jako Asystent w zespole audytu? Nie chodzi mi konkretną kwotę, bo pewnie nikt nie poda ale bardziej o widełki czyli o jakim minimum na rękę mówimy dla osoby, która nigdy nie pracowała w audycie?

@Mariusz

Dziękujemy za zainteresowanie pracą w PKF! Proponowane wynagrodzenie zależy przede wszystkim od posiadanego doświadczenia kandydata. Nie musi być to doświadczenie w dziale audytu, zachęcamy do aplikacji kandydatów, którzy posiadają doświadczenie również w działach rachunkowości. Osobom na początku drogi zawodowej proponujemy udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych. Zależy nam aby tworzyć w PKF atmosferę zachęcającą i umożliwiającą rozwój kompetencji zawodowych i osobistych. Zachęcam do aplikowania za pomocą linku w konkretnej ofercie pracy. W czasie spotkania, chętnie poznamy Ciebie i opowiemy więcej szczegółów dotyczących samej współpracy. :)

Karol

To napisz pozytywną.

Patrycja

@kamila, proszę Cię o stonowanie emocji i nie obrażanie innych pracowników firmy PKF Consult na forum. Na forum każdy ma prawo do swobodnego wyrażenia własnej opinii, niezależnie czy jest to opinia negatywna czy pozytywna, ale należy to robić zachowując kulturę wypowiedzi oraz szanując regulamin forum. Przypominam także, że podawanie danych osobowych pracowników takich jak na przykład nazwiska jest niezgodne z regulaminem. Takie posty będą na bieżąco zgłaszane do Administratora.

audytorka
@Patrycja

Następna która będzie uprawiać propagande ze wszystko jest cacy.

przesada

z tym mobbingiem to bym nie przesadzał.. rotacja jak wszędzie. firma stawia na swobodę w działaniu, samodzielność; nie dla ludzi, którzy potrzebują klepać jedno w drugie, schematycznie, bezmyślnie - ale jasne, nie wszyscy się w tym odnajdą.

jaa
@przesada

Zgadzam się w 100%! mówi się że ludzie teraz chcą mieć swobodę a jak przychodzi co do czego to frustracja że nikt im palcem nie pokazuje co i jak mają robić..

@przesada

Mozesz podac przyklad tej "swobody"? W audycie czy w ksiegach? Podaj tez jaki oddział zebym sie mogl posmiać.

Zostaw merytoryczną opinię o PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. - Warszawa

• Jak się pracuje w PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 65.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 31 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.?

Kandydaci do pracy w PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.