Opinie o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy ZG Janina. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ZG Janina o rekrutacji.

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

Ded

Jakie 2000?

aaa
@Ded

nie 2000 a 4000 3 stycznia 2024

Jolo

Czyli teraz nie widzicie ze dlatego ceny prądu rosną bo tak naprawdę jesteśmy zmuszani przez Unię do płacenia coraz to większych kar za emisję? Nieopłacalność wynika wyłącznie z kar, nie z ekonomii i wydajności tych elektrowni czy wegla.

Fryzjer
@Jolo

Tylko, że do wydobycia węgla trzeba będzie tylko w tym roku dopłacić 7 miliardów. Biorąc pod uwagę, że w Polsce jest 13,5 mln gospodarstw domowych to każde do węgla dopłaci po 500 zł. I ta kwota powinna być doliczona do rachunków za prąd. A idzie z podatków czyli płacą te same osoby tylko kwoty nie widzą w rachunku za prąd.

Prezes
@Fryzjer

A ogarniasz że dopłacamy tylko przez to że takie podatki wymyśliła unia żeby lobbować nieopłacalne ekonomicznie inne źródła? Jakby te pieniądze przeznaczyć na dodatkowe wyłapywanie dwutlenku węgla z elektrowni to byśmy mogli dalej jechać na węglu, tylko nikt na tym nie zarobi, a przecież tutaj tylko o to chodzi żeby zarobił jakiś chińczyk albo arab który produkuje te urządzenia

elektromonter

Nie za darmo bo , jesteś takim "mądrym człowiekiem" , że przedpłaciłeś za prąd około 100tys złotych w postaci inwestycji pompy ciepła i fotowoltaiki. A niech ci długo bezawaryjnie służy, choćby z 10-15 lat to i tak na miesiąc cie wychodzi dużo , dużo więcej. Np. 100000zł inwestycja - 40000 ulgi = wychodzi około 60000zł , podziel to przez 15 lat to na miesiąc wychodzi około 330 zł plus twój rachunek 30 to daje 360zł. Ale jak 10 lat bezawaryjnie pochodzi to wyjdzie już około 530 zł/mc . Tak wiec nic za darmo nie ma. Dopiero po tym okresie zaczniesz zarabiać.

Jest jak jest
@elektromonter

zarobki średnio w kopalni: 7000zl na rękę (wypłata śrdnia + barbórka+14+węgiel+kartki) i tak zaniżam ilość godzin przepracowanych w miesiącu 168 i tak zaniżam :D roboczo-godzina (czyli ile kosztuje mój czas) 42 zł Piec + kotłownia 17 000 zł i tak zaniżam :D cena średnia węgla przez 10 lat 1 000 zł i tak zaniżam :D węgiel 5t przez 10 lat 50 000 zł transport węgla 5 000 zł obsługa pieca 700h przez 10 lat średnio 1h w tygodniu + 4h zrzucenie węgla raz w roku + zamówienie + inne Koszt mojej pracy przez 10 lat 27 300 zł Prąd do obsługi pieca przez 10 lat 5 000 zł Suma wszystkich kosztów przez 10 lat 104 300 zł Średni koszt na miesiąc 869 zł i tak zaniżam :D Każdy liczy po swojemu - tylko po co komu do łóżka zaglądać

xaxax
@Jest jak jest

skoro jesteś pracownikiem kopalni to czemu doliczasz 50k zł za węgiel ? przecież masz go w ramach deputatu

Jaa6

Wiecie juz kto będzie rządził MAP?? To juz nawet tepoki z Janiny wiedzą co z kopalniami. I nie uwierzę że ktoś dalej wierzy w 2049...

KomanacheGPD
@xaxax

Taki deputat, za który miesiąc w miesiąc potrącają, a w grudniu potrącają dwukrotnie... Nie znasz tematu to nie komentuj

xaxax
@KomanacheGPD

Potrącają podatek od deputatu, w grudniu podwójny, za to w stycznie nie robią tego w ogóle... Nie znasz tematu to nie komentuj

Witam.Orientujesz się może za jaki okres pracy jest ta kwota naliczana?

Do pewniaka

Już mam na koncie 7 tys dobrze że pracuje na kopalni jest super

Aa

Jak się tam zarejestrować?

Górnik

Nic tam prawie nie ma.. wniosku o urlop się nie da wysłać... uż pokazuje błędnie.. niby mam 4/4, a wykorzystane ???? zresztą masa błędów pewnie..

Lol
@Górnik

Po co wprowadzają nie dopracowany system?Źle pokazuje stan urlopów na żądanie,nie załatwisz wolnego(obiegówkę musisz dalej ogarniać),zero info na temat kwitków itd.Ale co się spodziewać po Zarządzie, zamiast się zająć sprawami ułatwiającymi życie pracowników to dzbany pokazują czasy odbicia wejście,wyjście stan nadgodzin bo dla nich to jest najważniejsze DRAMAT. (usunięte przez administratora)na tej kopalni to nigdy nie będzie normalnie.

spokojnie
@Górnik

Od stycznia ma wystartować możliwość elektronicznego wniosku o urlop. Będzie pięknie, ładnie i cyfrowo, czyli nowocześnie. Jednocześnie wszystko banalnie proste. Najważniejsze, że niewiele trzeba będzie się nauczyć. Tak jak do tej pory planistka wypisze obiegówkę, kierownik ja podpisze. Pójdziesz tam gdzie wydawali kwitki i zeskanują ci tą obiegówkę. Skan automatycznie będzie wprowadzony do systemu i w ciągu zaledwie kilku minut będzie zamieszczony w programie. Po otrzymaniu potwierdzenia prawidłowości skanu, udasz się z tym certyfikatem do nowego biura zatwierdzonych certyfikatów elektronicznych obiegówek (BZCE) i oni podbiją ci obiegówkę. I już tylko oddasz ją na markowni. Wszystko będzie na najwyższym poziomie i zgodnie z najnowszą polityką cyfrową UE. Info pewne. Wiadomość prosto od nadsztygara informatyków dołowych. :)

Górnik

Ile pracowales na dole? Ja mowie ze wogule a prezes do mnie,pojdziesz do sugu 2 tam zarobisz i nauczysz sie pracy w trybie przyspieszonym. Flachy nie mialem bo nie wiedzialem???? a szkoda bo dostalem stawke 22zl/h a pewnie z flacha wiecej by bylo tak mi chlopaki mowili. Szkoda ze janina jest zaniedbana bo praca po 2 tygodniach sie podoba

Palisz? To uwazaj bo kara jest ktora podpisales. Nie pracowales na kopalni to wiecej pytan nie mam. Wyjdzie na dole co potrafisz

Leszno
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Elen

Ludzie patrzcie na to kopalnia pod aktywami państwowymi a tauron robi co chcę. Miały być karty a nie ma bo tauron ma sug. I na tym jadą. Weźcie sie za zwiazki bo to porażka. Na innych kopalniach mają karty a tu się nie da?

Aa
@Elen

CO Z TYMI KARTAMI ŻYWNOŚCIOWYMI??? PODZIEKUJCIE ZWIĄZKOM ZE NIE MA, Jako jedyna kopalnia nie mamy, DZIEKUJEMY ZA WSZYSTKO

Do ryla

Zajmuiecje się kartami a w styczniu nie będzie na wypłaty węgiel przy kopalniach nikt nie kupuje elektrownię zasypane nie ma co robić z węglem za dużo porty pełne węgla a my kartami się zajmujemy jeszcze tego nie było żeby kopalnie miały problem z węglem że nie ma go gdzie sprzedać nie mówiąc o lecie

Do ryla

Jo jestem zadowolony z nowego rzadu

giepol

Dzieki Solidarności zostalo zablokowane przejscie na karty przedpłacone. Ponoć jako jedyny związek sie nie zgodzili. Dziekujemy, kolejny raz pokazaliście ile warty jest ten zwiazek dla emerytów.

Konkretny
@giepol

Nie pisz głupot idź do związków które to załatwiały i do nich miej pretensje że nie potrafią nic załatwić a nie zrzucaj na S. Napisali pismo dostali odpowiedź i co dalej strajk spór zbiorowy nie wmawiają że S się nie podpisała. Ja się pytam tych FB związków dlaczego nie potraficie tego załatwić przecież tak chwalilście się pismem. Co macie dalej zamiar zrobić? Pokażcie jaką twardą pięścią rządzicie i co potraficie załatwić.

@Konkretny

Kasa jest z UE na zieloną energię najwięcej na Śląsk i Małopolskę a kopalnie bankrutami

Zzz

Co z tym dodatkiem , wiadomo coś? Podpisali ?

TW222

Kopalnie Taurony na rok 2023 wydobędą 4,7 mln ton. Janina 2,4 mln ton wzrost o 226 tys ton. Z dodatnim wynikiem EBITDA 649 mln zł. Brzeszcze 1,1 mln ton z dodatnim wynikiem EBITDA 263 mln zł Sobieski z powodu problemów geologicznych wydobędzie o 600 tys ton mniej i wynik zamknie z 1,2 mln ton, notując przy tym stratę EBITDA 72 mln zł.

Były
@TW222

No tak kosztem ludzi i zarżniętego sprzętu razem z odstawą urobku. Władza sobie przypina ordery a tak naprawdę gdyby nie górnicy to by mogli sobie przypinać sople zwisające z dachów. Zacznijcie szanować ludzi a nie zastraszać, dajcie godnie zarobić w weekendy to obłożenie bedzie już kilka miesięcy do przodu. Za stówke to sobie moge ale odmieść śnieg na podwórku a nie iść na 8h do tego (usunięte przez administratora) Dobrze że już jestem na innej kopalni i powiem wam że Janina jest nie sto a tysiąc lat za (usunięte przez administratora) Jest taka przepaść między ludzmi i władzą że w życiu nie dogonicie innych górniczych zakładów z PGG. A związki? hahahaha w PGG to są związki a wy macie (nie skomentuje). Szczęścia i wytrwałości chłopaki

Pewniak

Nie ma to znaczenia, Polska węglem stoi, jeszcze długie lata będziemy palić węglem , zapraszamy na kopalnie bo są przyjęcia, każdy dorobi do emerytury.

Pseudo wyniki
@TW222

EBITDA jest jednym z wskaźników ekonomicznych, ale najważniejszy jest wynik finansowy netto. Dlaczego nie jest podawany ? Dlatego, że jest ujemny. A to znaczy że spółka jest na stratach i tyle w temacie.

@Pseudo wyniki

Tauron wydobycie w styczniu nie będzie miał na wypłaty brak odbioru węgla będzie upadłość (usunięte przez administratora) jedzie jutro do UE po kasę na transformację energetyczna największym beneficjentem jest Śląsk i malopolska

Gg

Podobno solidarność jako jedyni sprzeciwili się zamianie kartek na kartę

Gg2
@Gg

Mają w tym zysk od zawsze. Przecież wszyscy z SUG który obsługuje te kartki, to byli pracownicy kopalń związani z tym związkiem

Gg
@Gg

I tak samo załatwiają podwyżki albo jednorazówki. jeden wielki przekręt ugadany z prezesami i dyrektorami. średnie pensje w kraju to 7500zł a u nas? Proporcjonalnie od dawna nasze pensje maleją w stosunku do innych branż a do mediów pociska się głupotę że takie kokosy na kopalniach! Kokosy to mają związkowcy i prezesi!

Ryl
@Gg

Wypad z takimi związkami za bramę! Niech w prywatnych firmach pokażą na co ich stać bo nic tylko załatwiają fuchy swoim! Ilu kolegów związkowców znacie i na jakich posadkach? Jak byłem na rozmowie o pracę to mi od razu mówili że jak nie jesteś za tymi związkami to nie masz w tej firmie czego szukać. To nie związki tylko (usunięte przez administratora)Zgłaszajcie ich gdzie się da!!

Olo
@Gg

Sprzeciwili się bo muszę mieć w tym jakiś interes pewnie ktoś od nich na tym zarabia. Mam nadzieję że w końcu się to zmieni i uda się zamienić drukowane kartki na kartę. Chcemy jasne i rzetelnej odpowiedzi od kiedy będzie karta

Cc
@Gg

Niestety, ale SUG i powiązana z nim grupa osób straciłaby dużo pieniędzy. Od każdej płatności bonem sklep płaci spółce jakiś procent czy część procenta. Gdy policzymy wszystkie kartki to będzie z tego piękna sumka. Gdyby była wprowadzona karta to wtedy te zyski przejąłby bank który by ja obsługiwał. Nie pamiętam dokładnie ale za płatność kartą w sklepie bank zabiera chyba ok. 0,2% od każdej transakcji. Całkowity koszt jest dla sprzedawcy jeszcze większy. Tu będzie podobnie.

Smiały
@Olo

Koszt druku jednej kartki to około 1 zł. Są 3 kopalnie także śmiało widzicie ile kopalnia płaci za druk, a oni będą mówić o jakiś podatkach z kart. Druga sprawa wszędzie ten sug oni maczają łapy i trzymają ten chory układ.

Cc
@Smiały

Tak, ale SUG nie ma swojej drukarni i wydruk zleca. Koszt zawsze będzie, czy to kartka drukowana czy obsługa karty. Zresztą na ich stronie internetowej były dokumenty przetargowe komu to zlecają.

Jak

(usunięte przez administratora) Poza tym 20 dniówek roboczych i podwójny podatek za węgiel swoje zrobiło. Co nie zmienia faktu że rachunki Ci się nie zmniejszyły a wypłata tak.

ciekawski

Jest okazja na dobry zarobek. Związki teraz dają kalendarze. Brać ile się da i sprzedawać na czarnym rynku kalendarzy. Jest szansa przynajmniej pół miesięcznej składki odzyskać. Trzeba się jednak spieszyć, bo wiela tego nie jest.

Gornik

Ciekawe czy ktos sie domysli i zleci odsniezenie parkingow pod kopalnia czy od wtorku bedziemy grzezli w zaspach na głównym i na żółtym parkingu!!!jak co roku!

mądry górnik

powinni ogłosić etaty dla swietoje/.bów dzisiaj nocka pon. 3 zmiany szychta z pobierki i 1.8 dla każdego i bon

Arktos

10 % podwyżki... czyli odczują to właśnie związkowcy, dozór, biura itd. a reszta 10 procent zaszeregowania czyli niektórzy nawet 100 zł nie uzyskają... porażka totalna. Minimalna wzrasta o 500 zł a ci 100 załatwili. Szok

aa

chlopie sam sie zwolnij zwiazkowcu, ludzie narazaja zycie codziennie zjezdzajac za 4 tysiace złotych, (usunięte przez administratora)

Czyli wg Ciebie jak skonczę studia to mam pracę w biurze? Dobra już jutro idę o zmianę miejsca pracy. Żenada!

On

Panowie po to zatrudnialiśmy się na kopalni aby godnie zarabiać, widząc zarobki na innych kopalniach to każdy chciałby choć podobne na swojej, pozdrawiam

Adios

Co to za ochłapy płacili za wegiel w biurze ruchu mówili o 1200 brutto a tu ochłapy zapłacili jak zwykle

Załogo

Witam Wiadomo już coś na temat kart żywnościowych będą czy nie? Już 2 tygodnie mija od wystosowania pisma?

wodnik
@Załogo

Nie licz na to, że to się zmieni. Tyle lat nie wprowadzili. Ktoś musiał nieźle posmarować. Chyba, że będą karty tylko do stokrotki.

Bart
@wodnik

Od nowego roku 10%podwyżki wypłat a co do kartek to niestety zostają ale jest szansa że kartkę rozbiją na pół.

wodnik
@Załogo

Nie liczcie na karty żywnościowe. Nie po to taki "Jan" otworzył sklep w Brzeszczach. Tak to by zaraz upadł.

Smutas

Związki powinny zawalczyć o lepszy dodatek nocny. Od wielu lat jest ta sama śmieszna kwota kilku złotych a człowiek zaburza sobie tymi nocami cały rytm dnia żołądek itp.

Ty baranie
@Smutas

Dodatek nocny jest obliczany obligatoryjnie, jest to procent najnoższej krajowej i związki nie mają na to wpływu. Doucz sie

Pioter

Czy u was też kalifaktorzy czyli kumple związkowców z wydobywczych oddziałów przychodzą w weekendy i siedzą sobie na powierzchni a później biorą wybitki? Czy tylko na Sobieskim i Brzeszczach?

Ło panie
@Pioter

No a gdzie kalifkatorzy nie mają dobrze? Na Sobieskim jednego nawet zrobili kierownikiem magazynu Chłop od razu jest ratownikiem i kumplem dyrektora i melduje wszystko do jedynych związków w tauronie normalnie prawa ręka prezesa.

Ryl

I od tego właśnie są związkowcy na tych kopalniach. Od załatwiania swoim ciepłych posadek i kombinatorstwa. Nikt z tym nic nie robi bo jak gdzieś to zgłosisz to sprawa ucicha. Ręką rękę myje.

Czerwony kapturek
@Pioter

Też. nawet stołówkę sprzątają, trawkę koszą, płytki kładą itp. wszystko jawnie śmiejąc się ludziom prosto w twarz.

Slawek

wkoncu ile tej kasy dostaniemy w grudniu ?

Yoo
@Slawek

5000 na 20 grudnia

qwdas

Zapadają decyzje w sprawie nowej nazwy spółki, która jest właścicielem kopalń ZG Sobieski, ZG Janina i ZG Brzeszcze. Nowa nazwa ma być powrotem do historycznej nazwy Południowy Koncern Węglowy S.A. który utworzony 25 stycznia 2005. Dziś, 23.11.2023 ma być oficjalnie ogłoszona nowa nazwa spółki.

Posiłki profilaktyczne nie są opodatkowane.Lepiej sobie sprawdźcie kto jest w zarządzie Sug(KRS).

Zzz

Tauron też będzie miał barborke 1 grudnia ? Jsw I pgg mają

Zostaw merytoryczną opinię o ZG Janina - Libiąż

• Jak się pracuje w ZG Janina?

Zobacz opinie na temat firmy ZG Janina tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1167.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZG Janina?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1083, z czego 272 to opinie pozytywne, 123 to opinie negatywne, a 688 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZG Janina?

Kandydaci do pracy w ZG Janina napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZG Janina
3.6/5 Na podstawie 2724 ocen.

ZG Janina