ZG Janina
counter
2 1374 8587 5 1
Krzysiu

Witajcie. Przyszedłem tutaj poczytać co tam się dzieje na tej kopalni. Dodam że pracowałem na tej kopalni i cieszy mnie to że już nie pracuje . Kopalnia dramat. Ludzie dramat . Jak widziałem jak ludzie z Sug'u przechodzą pod kopalnie to tak jakby Pana Boga za nogi złapali. Bo dostaną dodatki. Słabe ambicje . U mnie była to praca przejściowa I nigdy tam nie wrócę do tego syfu. Pseudo dozoru I pseudo pracowników. A wy dalej w głowie tylko macie (barborke, węgiel, 14 ) A zapomniałem kartkę dostaniecie na jedzenie . Trzeba zarobić miesiąc w miesiąc A nie czekać z nadzieją na jakiś dodatek który w tym roku jest A za rok może nie być. Współczuję w tych czasach pracować w tym (usunięte przez administratora) Jak pomyśle o tych lazniach I smrodzie przy hakach aż zygac się chce . COVID POD SITEM BRAWO. Ludzie pochowani na dole po dziurach żeby tylko nie pracować. Pochowani piją kawę pseudo pracownicy a sztygarzy z nimi razem . Chciałbym tylko zaznaczyć że władza na tej kopalni to (usunięte przez administratora) Bhp co tu dużo mówić . Nie ma już braterskiej duszy górnictwa. Teraz jest jak podpier... kogoś z pracy. Janina zbieranina z całej Polski.

Tak27Nie8
Poul

Decyzja zapadła. Od stycznia kopalnia przechodzi w stan uśpienia. To koniec. Dobranoc.

Tak36Nie39
Gg

Jedziecie na tego japana a prawda jest niestety taka że takich jest więcej na GT też są tacy podpiepszaja do kiero i jeszcze się tym chwalą dlatego cieszę się że już na tym oddziale nie pracuje ale mają takich na wszystkich zmianach przez niektórych to nawet ludzi na inne oddziały przenoszą ludzie bez honoru

Ważny

Jak ten post zbierze 50 łapek w górę to od poniedziałku kalifaktor zwany "Antoniem" trafia na chodnik 280 do transportu ręcznego betonów.

Tak99Nie2
Grp

Jak z tym połączeniem kopalni? Wiadomo cos?

Nsj
@Grp

Podobno ma być, ale teraz kwestia w którym roku który ruch zostanie zamknięty bo jak połączą to masz trzy ruchy Sobieski Piłsudski Janina. Rozmowy do końca listopada mają trwać.

Lech Nowy wpis
@Nsj

A Wiesz cos o połączeniu dołowym ? Czy tylko administracyjnie ?

..... Nowy wpis
@Grp

Połączenie jest już przesądzone wiadomość z ostatniej chwili od jednego z tłustych kotów naszą kopalnie będą łączyć z Wieliczka przygotowywane są plany.

GRZESIEK

NIE MACIE GDZIE DAĆ WĘGLA TO Z JAWORZNICKICH KOPLAŃ SZYDZICIE NASZA KOPALNIA, NASZA ELEKTROWNIA

Tak5Nie11
Janina
@GRZESIEK

Elektrownia taka wasza jak i nasza........My na Janinie mamy co wydobywać na Sobieskim a wy ledwo zipiecie.....

Tak12Nie1
ryl
@Janina

mozecie tak sobie pisać ,wszak chcecie takie rzeczy słyszeć ale prawda jest z goła inna, ale Wy się obudzicie w końcu gdy będzie za późno.

@GRZESIEK

My przynajmniej mamy węgiel a Jaworzno?

Do do Grześka globusa pl

A co to dziś przyjechał węgiel pociągiem z Rosji na Sobieski. Koszmar

gor
@GRZESIEK

Nie napuszczaj jednych na drugich. Ani nasza, ani wasza, ani moja. Należy do społeczeństwa, a zarządza nią Tauron. To samo tyczy się Sobieskiego czy Janiny. Zresztą wypowiedź jednej czy kilku osób na forum nie oznacza, że pozostali tak myślą. Nie pisz więc w liczbie mnogiej i nie powołuj się na liczbę mnogą, bo piszesz w pojedynkę i ktoś ci w pojedynkę odpowiada. Skończcie z tą dziecinada na tym forum, bo kiedyś można tu było znaleźć przydatne informacje, a teraz jakieś bezsensowne brednie.

Ryl Nowy wpis
@gor

A czego sie spodziewałeś? Inteligentnej rozmowy od pół mózgów którzy tutaj pracują?

gor Nowy wpis
@Ryl

Z ostatnich wpisów wynika, że wielu już nie pracuje i cieszy się z tego. Tylko pytanie, skoro mają gdzie indziej tak dobrze, to po co pchają się na to forum. Tęsknią? P

Tak2Nie1
Michał
Klient

Czesc czy sa jakieś przyjecia na dół panowie bez doświadczenia jako ryl? Warto? Ile dostałbym jak nie ba kopalni to pod Sugiem na dole? Tylko serio. Podrawiam serdecznie górników.

Tak1Nie3
yr
@Michał

Tczy tysiące za dwa miesionce

TakNie5
K
@Michał

Widełki zarobków są tak duże, ze ciężko cokolwiek powiedzieć. Nie wiem jak pod sugiem, pod kopalnią system płac jest tak skomplikowany i składa się na niego tyle czynników ze ciężko określić ile bys zarobił. Na to składa się przede wszystkim oddział na jakim pracujesz, wartość dniówki jaką Ci zapisuje sztygar, premia oraz ile z niej stracisz, ile przerobisz dni czarnych ile świąt, ile wynosi twoja dniówka urlopowa to z kolei rzutuje na dodatkach takich jak barborka czy czternastka, czy płacisz podatek oraz jaka masz kartę górnika. Od ok 2300-2500 plus kartki plus dodatki węgiel czternastka barborka jako początkujący górnik na gt przez coś około 3000 na wydobywczym (plus minus) bez świat plus dodatki młodego górnika który czasem ale nie zawsze chodzi do ściany przez pewnie jakieś 5 tys plus dodatki starszych górników ze ściany. Ogólnie wróżenie z fusów, może inni się wypowiedzą to zweryfikują moją wiadomość, poprawią coś jeśli się mylę albo dodadzą coś od siebie. Ogólnie szału nie ma, ale należy pamiętać ze górnik to praca która nie wymaga od Ciebie specjalnych kwalifikacji czy tez studiów. Raczej nastawilbym się tez na prace zmianowa co może być uciążliwym czynnikiem, gdyż wszyscy na rano robić nie mogą. Są gorsze prace są tez lepsze, jeśli jednak planujesz dopiero się przyjąć i zacząć prace w górnictwie osobiście radziłbym szukać czegoś innego, gdyż branża ta zdecydowanie nie należy do przyszłościowych. Pozdrawiam.

Anonimowy rozmówca
@K

Jako były pracownik potwierdzę słowa kolegi. Ja się zwolniłem i w żadnym calu nie żałuję. Pracuję teraz w o wiele lepszej pracy, choć dużo o niej nie mogę powiedzieć. Ale kopalnia i dobre zarobki na niej według mnie już się skończyły. Naprawdę dobrze poszukać i idzie znaleźć lepszą pracę ;)

.....
 Rekomendacja
@Michał

Za ryla nie ma przyjęć ale są za kopidola jako nowo przyjęty zarobisz jakieś 2500 plus kartki tak więc jeśli nie nadajesz się do innej pracy tylko aby machać łopatą to zapraszamy.Bo w fabryce wafli zarobisz więcej tak że wybór należy do Ciebie.

misiek
@.....

gdzie sa przyjecia tauron czy sug?

Do globusa pl
@.....

A ja 3 mięs zwolniłem się z kopalni Tauron i pracuje w źródła odnawialne. Od 8 rano do 17. Od poniedz do piątku. Na rękę 5 tys 800. Roboty dużo. Ale wielkie bum ja serwisuje piece gazowe. Na dzień po 3 a i 5. Serwisuje powiem wam że to teraz lawinowo ludzie przechodzą na źródła odnawialne. Jestem zadowolony kasa dobra i przyszłościowa. A węgiel. Sami sobie odpowiedzieć na pytanie 5 10 lat i nikt. Go nie chce

Tak1Nie1
Lucyfer
@.....

Jeśli chcesz śmierdziec octem i szwaja za 2300 to naprawdę nie masz ambicji dobre czasy się skończyły w wpłatach a jeśli ktoś ci powie że bez świąt będziesz miał 3500 to będzie ktoś kto ma za dużo metanu w mózgu.

Nsj
@Lucyfer

Też inna kwestia jak masz zdrowie to lepiej na kopalni za 2500 jak u prywaciarza za 2500, urlop, L4, opieka, urlop na żądanie wszystko w normalnym trybie a nie jak u prywaciarza.

Hhh
@Nsj

Przecież tauron nie przyjmuje po co piszecie gdzie lepiej

Lucyfer
@Nsj

Kolego do pracy chodzi się dla lub do pieniędzy nie dla idei jak to pewien nasz lekarz w rządzie powiedział . Chyba że ma się sponsorów bogatych teściow itp....wiec przestań ludziom pisać że jesteś zakochany w kopalni bo zarabiasz 2500

Nick

Czy to faktycznie prawda ze 2 oddział Janiny jedzie na 3 kopy w Tauronie ?

Tak18Nie4
Edek
@Nick

I jeszcze na PGG

Tak7Nie1
lepiejniebedzie

przynajmniej powiedział uczciwie i brawa dla niego

@Nick

Nie, to część Tauronu odpowiedzialna za wytwarzanie energii,, jedzie" na 3 kopalnie. Węgiel z tych 3 kopalni jest dwukrotnie droższy od od węgla na giełdach światowych łącznie z jego dostawą do elektrowni.

ERF
@Janusz

Nie jest droższy, koszt wytworzenia tony węgla w Tauronie obecnie wynosi 201 zł. (w tamtym roku koszt wydobycia to było 221 zł) Węgiel (Miał energetyczny) w porcie ARA (Amsterdam–Rotterdam–Antwerpia) 59 dolarów za tonę tj. czyli 225 zł do tego dodaj sobie koszt dostarczenia z daleka i wyjdzie Ci 280 zł za tonę. A węgiel Tauron ma na miejscu, nie wiem kto nagadał Ci głupot o drogim Polskim węglu.

@ERF

Tylko, że do kosztów wydobycia nie dodałeś kosztów emerytur górniczych, szkód górniczych, zanieczyszczenia środowiska itd...

Tak4Nie2
@ERF

No i oczywiście pamiętasz o tym, że Tauron w kopalnie wpompował miliard. To tak jakby ktoś zatowarował Ci za darmo sklep, a Ty potem liczysz że koszty są takie jakbyś sam wszystkie produkty kupił.

Poul
@ERF

Czyli wliczyłeś w koszty wydobycia: 1. Hałda między Libiążem i Gromcem. Kiedyś trzeba będzie ją zrekultywować. Oczywiście kopalnia z zysku z każdej tony wydobytego węgla odprowadza ileś tam złotych na jej przyszłą rekultywację? Napisz mi proszę ile? 2. Woda, którą wypompowuje się z kopalni, i która później trafia do Wisły oczywiście jest idealnie czysta? To może podłączmy tam wodociąg i pobierajmy wodę pitną dla mieszkańców? Chyba, że kopalnia ponosi koszty oczyszczenia tej wody? Napisz mi proszę ile od każdej wydobytej tony węgla jest to złotówek na uzdatnianie tej wody? 3. A te wszystkie zapadliska, w których teraz powstały bagna i zalewiska... To jest ok? Oczywiście kopalnia wlicza koszt przywrócenia do stanu pierwotnego w koszty wydobycia tony węgla? Ile złotych od każdej wydobytej tony kopalnia przeznaczy na przywrócenie terenu do stanu pierwotnego? 4.Mam dalej wymieniać?... A co z budynkami? Co z drogami?... Nie, nie 201 złotych od tony. Znacznie więcej. Popatrz dalej niż brama zakładu i komin elektrowni.

Tak3Nie2
aha
@Janusz

Wyłącz komputer, zrezygnuj z telefonu, samochodu. Wtedy nie będzie zanieczyszczenia środowiska itp.

aha
@Poul

5. Awans Libiąża z miana wsi do miasta. Wiele budynków w całym mieście. 6. Zatrudnienie mieszkańców i związany z tym dochód. itd.

Iga
@aha

No miasto, że hej!!! Prawie metropolia. Po stu latach istnienia kopalni nawet basen kryty zaczęli budować. Szał i fajerwerki!!!

Aga
@aha

,,Człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy"... Mieszkańcy Chrzanowa pozdrawiają mieszkańców Libiąża

Iza
@Aga

Dobrze, że mają Lidla. Bo rynku w tym mieście nie mają, ale przynajmniej mają ryneczek... Lidla ????

Tak3Nie2
Sernik
@Iza

Hahaha ,w chrzanowie macie rynek i co ? Chodzisz i gołębie karmisz albo meneli o cyganach nie wspomnę , taki macie chrzanów ,

Mały
@Sernik

U nas w chrzanowie przynajmniej ludzie mówią "nasze" a nie "nase". Da się w ogóle w spokoju w Libiążu żyć jak każda osoba mijana na ulicy zna całe Twoje drzewo genealogiczne wraz z historia na jakich oddziałach pracowałeś? My mamy rynek, Mc Donald's i orła na placu tysiąclecia Wy macie centrum kulturowe w postaci Diamonda, najstarszy budynek to kanciapa policjantów i jedną taksówkę w mieście i to Poloneza.

Libiążak
@Mały

Niestety nie jesteśmy potomkami bogatej naci która wyjechała z Polski i stworzyła sobie swój kraj tak jak cabany

Tak8Nie
Rodowity Libiążanin
@Iza

Hahah proszę Cię, Chrzanów to taka sama wielka żenada jak Żorki i Mętków. Patologia i nic więcej z tym, że do waszej patelni dochodzą jeszcze capałuchy! Jak chcesz porobić coś kulturalnego to i tak trzeba jechać do Katowic albo Krakowa...

Tak10Nie1
Krakowiak
@Rodowity Libiążanin

W hanyslandsie robić coś kulturalnego to chyba może ktoś z Libiąża. My jeździmy do Krakowa.

sceptyczka
 Rekomendacja
@Iga

Kochana, jak Libiąż miał kryty basen, to Trzebinia i Chrzanów jeździli się w nim kąpać. Popytaj starszych i dopiero się wypowiadaj. No Chrzanów, też mi metropolia, to powiedz dlaczego z Libiąża często jeżdżą na basen do Trzebini, a nie do Chrzanowa.

Wow

Hałda już nie rośnie od jakiegoś czasu...

Edek
@Wow

Ta już nie rośnie bo już wyżej nie wyjadą a za nią robi się druga podobna

Tak1Nie2

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

z zewnątrz

Patrząc na poziom tego forum ta kopalnia mając takich pracowników zamknie się sama. Po 3 stronie odechciało mi się czytać. Same obelgi brak konkretnych odpowiedzi no i jak ktoś coś źle napusze na Górnika zaraz jest hejtowany. Masakra jakaś.

Pg Silesia

Witam jakie zarobki u Was na oddziałach ściekowych lub przodkowych

TakNie2
Górnik ze ściany
@Pg Silesia

4200 z 3 świętami w ścianie na fedrze szału nie ma ale lepiej niż w maflow czy przy kostce brukowej

@Górnik ze ściany

Widać że nie masz pojęcia o innej pracy już tylko kopalni a.otóż przy kostce brukowej masz 22zl na rękę za godzinę,pracuje od 7 do 15,a wpisują nam od 6 do 16,i pracując tylko czarne dni,mam więcej niż ty że swietami

Tak4Nie
Kko
@Górnik ze ściany

A na przodkach ile da się wyjsc

Górnik ze ściany
@Michal

(usunięte przez administratora)głupoty. Gdy jesteś zwykłym pracownikiem w firmie to w sezonie robisz od 6 do 17 i zaczynasz od 17zl na rękę za godzinę trolle opuśćcie to forum bo rzygać się chce myślicie że u prywaciarzy jest lepiej to się (usunięte przez administratora) zwolnijcie i przestańcie wprowadzać (usunięte przez administratora)dała robic płytki czy wprawiać drzwi a fedre zostawcie prawdziwym górnikom z pasją

Tak1Nie1
@Górnik ze ściany

gdzie mozna atakowac o przyjecie? podanie bezposrednio na kopalni? orientujesz sie czy beda przyjmowac w najblizszym czasie?

sdv
@pg silesia

Przyjecia wstrzymane, redukują załogę. Naturalnie.

@sdv

czyli juz wogule nie beda przyjmowac pod tauron tylko sug? orientujesz sie na jakie warunki moglbym liczyc w sugu? dzieki za odpowiedzi

pociotek
@pg silesia

Kolego w SUGu płacą teraz bodajże 20zł brutto na godzinę ,jeśli masz górnika, niezależnie na jakim oddziale robisz( co jest niesprawieliwe), do tego kartki chyba za 17zł, maksymalna premia 30%. z 2 świętami powinieneś spokojnie wyciągnąć ponad 3000

@pociotek

a ile mozna swiat zrobic sa na wybitki czy jak? tauron juz wogule nie bedzie przyjmowac?

michal
@Górnik ze ściany

otóż kolego przerobiłem uczciwe na Janinnie swoje 25 latek, i poszedłem do kostki, i bzdury opowiadasz o takiej stawce 17zł, chyba nie potrafisz dobrze szukać, wystarczy nie iść do lepszego pierwszego tylko dobrze poszukać i różnice stawki poczujesz odrazu, pomocnik brukarza ma 18.5 netto, a jak ktoś jest kumaty to ma 22 wzwyż netto, większość firm ma robotę na cały rok, i nie ważne czy zima czy lato, wystarczy poszukać i przepracować uczciwie, a nie tylko zjechać na dół i pzresiedzieć całą dniówkę na napędzie przenośnika i nic nie robić

michal

a po co kolego zmienisz nicki????? nie potrafisz pisać z jednego

Michal

Pracy jest dużo wystarczy dla każdego,tylko co nie którym nie chce się pracować,taka jest prawda...a wracając do Twojego myślenia,to dlaczego twierdzisz że zniechęcam ludzi,ha tylko odpisałem na post dotyczącego zarobków i tego co napisałaś że lepiej jest na kopalniż pracując przy bruku. Ale masz rację jest lepiej bo pracuje się tylko 5 godzin a nie 8,a kasa jest niestety tak już gorsza

Przesypkasz
@michal

Panie Michale proszę się nie wypowiadać że pracownik na przenośniku nic nie robi tylko siedzi. Otóż robota na taśmowym oddzielę jest mniej obciążająca organizm jak na przodkach czy na ścianach, ale mówić że na tzw. guziku nic się nie robi to jest przykre.

@Przesypkasz

Przepraszam,masz rację.. pamietam jak co nie którzy na 700,chyba na 9 lub 10,teraz nie wiem czy to było D czy G,ale był taki okres że z łopaty nie schodzili,współczulem im szychta,, ale są tacy,co na guziku jedzą 3 paki słonia,wypiją 2 kawy i są już zmęczeni,aż ogniaty i odleżyny mają.. taka jest niestety prawda też.. Ja sam przerobiłem na grp i wiem co i jak,ale jak nieraz widziałem co się wyprawia,to szok..

@Michal

Na każdym oddziale są lepsze dni i fuchy i na każdym są niestety leserzy ale nie można wszystkich wrzucać do jednego wora to po pierwsze a po drugie każdy oddział jest ważny i potrzebny

emeryt
 Problem
@michal

Gratuluje głupoty....Przepracowałem uczciwie 25 l co za brednie część emerytów którzy przepracowali uczciwie to siedzi na czterech literach lub liżą rany po kopalni a tu taki supermen do kostki super pomysł na życie z jednego gó..na do drugiego z dopiskiem że trzeba być fachurą a prawda jest taka SILNY I GŁUPI i prze takich typów to plują na górników i pewno za twoimi plecami młodzi myślą o takich psełdo górnikach jak najgorzej.

Tak
@Michal

Hehe no tak bylo na D10 chlopaki wiecej na łopaty i hazemagiem wrzucili na pas niż sciana

Początkujący

Panowie mam pytanie czy to prawda że od nowego roku mają podziękować emerytom a głównie chodzi o dozór . Bo już patrzeć nie mogę na tą zenade która jest na naszej kopalni .

Tak7Nie1
on
@Początkujący

oby

TakNie2
:)))

Znów zaczynają się zakażenia na kopalniach i zmasowana nagonka na górników w prasie, macie swoje fikcyjne porozumienie.

Tak7Nie
Lol

Za 40-60lat węgiel będzie na topie tylko że masz będzie Francuski lub Niemiecki, piece owszem zlikwidować ale tracimy to czym dysponujemy za ok 10-20lat węgiel jego cena skoczy o ok 30% ale my będziemy w fazie zamykania ostatnich kopalń, brawo unia

Tak6Nie2
@Lol

Tu jest tabela naświetlająca całą sprawę emisji CO2. Proszę sobie porównać na którym miejscu są kraje przeciwne węglowi. (usunięte przez administratora)

marks

Już wiem po co był brexit! Angole budują kopalnię! Ponadto te stare kopalnie w Anglii są niby zamknięte ale w taki sposób że można je szybko uruchomić ( U nas przykład Siersza - nie opłaca się!!).

Tak4Nie
marks

Jeśli powyższy link zginie.... to ludzie kosy na sztorc!!!!. Warszawa potem Bruksela! !! Tylko głupi płaci 3 razy za to co ma u siebie......

XD
@marks

Ale wiecie, że z ta brytyjską kopalnią chodzi o węgiel koksujący i wiecie co to jest węgiel koksujący i do czego jest używany ? I wiecie, że taka kopalnia również powstaje w Polsce ? no nie wiecie, bo jesteście głąbami, którzy jedyne co potrafią to hurr durr nasze zamykajo żeby im się opłacoło ! hurr durr wungiel czarne złoto ! kłomnistyczno unio bendzie sama kopać i nam sprzedawoć za 10x tyle ! na prawdę ten kraj powinien przestać istnieć, wy powinniście trafić do jakichś (usunięte przez administratora) w końcu byście mieli to czego tak bardzo chyba chcecie xD

Tak4Nie4
Pewniak
@XD

Forum powinno być od +18

IQ
@Pewniak

Forum nie powinno być od 18 lat tylko powinno być widoczne IP każdego wpisu jak na innych forach . Wtedy kilka kliknięć systemowych i wiedziałbym skąd są wysyłane idiotyczne wpisy .