ZG Janina
2 1240 5724 5 1
haha Nowy wpis

j.e.ba.ć was fermenciarze

Giro

Czy to prawda, że od lutego pod kopalnią będzie można zrobić tylko dwa święta? Reszta jak chce dorobić, podobno musi zatrudnić się w firmie SUG 3. Co sądzicie i czy warto?

@Giro

Nie warto zrobisz dwa to zrobisz dwa niech każdy zrobi dwa to przez połowę miesiąca w week będą jechać sobie z przed komputera z powierzchni w automacie hahahah

Tak5Nie
@Giro

Znowu ten temat odgrzewają? Już raz im to nie wypaliło.

Sebsz
@gor

Nie wypaliło bo nie było limitu świat pod kopalnią teraz ma być max 2, a są nałogowcy co klepią po 6 świat. to 4 będą musieli zrobić pod Sugiem 3

Kizo
@Sebsz

A co podczas gdy będziesz na takim weekendzie dla sug 3 i nie daj Boże przytrafić ci się jakiś wypadek czy kontuzja to co jakie świadczenia ci bd przysługiwały jak bd placony i jak z odrabianiem orientować się ktoś? I odrazu do tych baranów przemądrzałych nie pytam o to dlatego że chce coś kombinowac tylko ciekawi mnie czy dla nich to nie jest lepsza opcja bo bd mogli umyć ręce a sug niech sb radzi a ty potem zostaniesz na szaro zrobiony

Brzeszczanin
@Kizo

U Nas nikogo nie zmuszają do robienia świąt w SUG-3, a są tacy co robią tylko weekendy w SUG-3 (5/6 świat). Lepiej płacą, bo pod kopalnią im więcej świąt tym niższy zarobek wychodzi za święto, a pod SUG-3 zawsze jest taki sam. Nie chcecie nie róbcie, u Nas nikt nie zmusza i nie zachęca a ludzie sami się zapisuję. Już jest ponad 100. P.s u Nas był ciężki wypadek na SUG-3(sztygar miał uraz oka), pracownik nic nie stracił na tym, po około 2 miesiącach niezdolności znowu robi święta w SUG-3, to chyba jest najlepszy przykład że warto, skoro sam poszkodowany dalej pracuje w SUG-3. A jak ktoś myśli, że to ściema niech się skontaktuje z pracownikami Brzeszcz. Pozdrawiam niedowiarki!!!

TakNie4
@Sebsz

Był limit, tez mówili o dwóch świętach pod TW i chyba było powiedziane, że max 5 świąt pod SUG3.

Kicior Nowy wpis
@Brzeszczanin

Uraz oka stary wiem o tym i wiem jak do tego doszło i co może mi powiesz ze to oficjalnie zgłosił czy wierz że uraz oka to wypadek ciężki przeczytaj sb art 234 paragraf 2 KP pozatym 100 osób to chyba przesadziłeś no ale niech ci będzie tylko dopisz że tam są zapisani ludzie z dozoru bo im kazali zostali przymuszeni bo jak im powiedziano że mają się zapisać i dawać załodze przykład a każdy na to leje więc nie opowiadaj głupot proszę cię chcesz kogoś zachęcić ale to nie jest ok i jeszcze zorientuje się jak wygląda system plac bo wydaje mi się że nie masz bladego pojecia

$$$ Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Większość z was to solić, pieprzyć i batem na gołą żyć, takie to głupie

Początkujący Nowy wpis

Jak dobrze słyszałem to sug 3 nie będzie obowiązywać nadsztygarów i ratowników . Czyli odnosząc się do nadsztygarów taki jeden z drugim przyjdzie na kopę w weekend podubie w nosie i w d...e i wpadnie 600 zł za świątko i gdzie tu jest sprawiedliwość jak co po niektórzy nadsztygarzy są emerytkami .

Ranking
Gregor

Kopalnia idzie pod SRK

Tak3Nie1
Tauroniorz

Też tak słyszałem

Mlody gzl
@Gregor

Sk ad takie informacje ze idzir do srk

Idek
@Tauroniorz

Tak a ma to podobno wyglądać zupełnie jak na Brzeszczach kiedy chcieli ich zamknąć 1 zm normalnie a 2 już zjechał do demontażu i zamykamy srk z dnia na dzień dramat

Pff
@Gregor

Pomyślcie logicznie czy jest taka straszna sytuacja w spółce tauron? Gdyby tak było to nikt nie godzilby się na podwyżki i wszystkie nagrody typu 14stki i barborki byłyby w pierwszej kolejności uciane. Nie panikujcie jak baby.

Ktoś
@Pff

Ludzie sieją ferment żeby się pośmiać i tyle

Nazwa działu: Produkcja

Janina to kopalnia istniejąca teoretycznie, (usunięte przez administratora) zamiast węgla kamienia kupa

Gość

Panowie mamy kolejny przykład że władza robi co chce i nie liczy się z ludźmi. Mieli rozwiązać oddział G2 i przenieść ludzi na 1 i 3, a tymczasem gość który dostał trochę władzy i ledwo wyrósł ponad stół chce doprowadzić do tego że to 1 oddział rozwiążą i dorzucą ich do zmian z 2. Nawet kalifaktorow z 1 chce się pozbyć to jest nienormalne. Chociaż Wy pokażcie że na Janinie są jeszcze ludzie z resztką godności i nie pozwólcie na takie traktowanie!!! Mogli rozwiązać 1 to wtedy nie byłoby sprawy, ale to Wy zostajecie więc nie dajcie rozje... Sobie oddziału przez innych. Walczcie Panowie powodzenia!

pr

każdemu zapyziałemu rylowi który idzie do pracy na emeryturze życze żeby jego dzieci były bezrobotne

Tak9Nie1
Kasztan

Szczęść Boże załoga. Orientuje się ktoś wogole z osób tutaj unoszących się kto jest właścicielem sugu 3?

Kiwe
@Kasztan

Właścicielem zapewne jest ktoś dla kogo nie liczy się nasze dobro tylko to aby miał kasę na nowy samochód i wycieczki a my jak niewolnicy za 3 tys, ale od nas zależy czy nimi zostaniemy

Władza
@Kasztan

Firma Spółka Usług Górniczych sp. z o. o., czyli firma której wypracowany zysk wraca do TWD

Talon

Sprzedam talony na węgiel po 600zl

Tak8Nie1
Ryl

Nie pierdo................ a kredyt z czego się spłaci? Z czego odłożę na wyjazd wakacyjny z dziećmi? Dobrze się pisze cwaniaczkowi co z mamusia mieszka i dokłada się tylko do opłat w ten sposób, że mamusi kartki przekazuje.

Tak2Nie15
Larmro
@Ryl

to zmien prace .Jest duzo ofert co zarobisz powyzej 3 tys bez nadgodzin :)

Tak14Nie2
@Ryl

A kto Ci kazał nabrać tyle kredytów???? Wasza mentalność jest taka,zastaw się a pokaż!!! i taka jest prawda....Ja też wziołem kredyt,ale taki co był mi potrzebny, wybudowałem dom też, tylko że zamiast rzeczy firmowych, kupiłem dużo innych tańszych, ale tej samej jakości, wiesz jaka może być oszczędność na tym?????wakacje, samochód, wszystko na raty, ty (usunięte przez administratora) po 6-7 świąt, a baba na facebooku flirtuje z innymi, bo tyle z Ciebie ma, co tylko przelew na konto....

Tak16Nie1
Górnik
@Ryl

Jak żeś głupi to teraz je...aj

jo
@ja

Góry Himalaje to małe góry dla twojego umysłu.Wziecie kredytu dla nie wielkiego mieszkania to mni,1.3tyś + opłaty bez pomocy bliskich dramat ok.25 l. i nie mów że inni to leszcze. nie masz pojęcia o życiu na własny rachunek.

Odpowiedzialny.
@Ryl

Jak się chciało żyć dla sąsiadów ponad swój stan to się nabrało kredytów. Trochę skromności trzeba mieć zamiast kupować wszystko droższe/lepsze żeby tylko się pokazać, pochwalić. Król życia normalnie, a na dole łopata (nie obrażając ludzi pracujących fizycznie a i sam się do nich zaliczam) wszystkie weekendy no i może jeszcze po godzinach u prywaciarza. Dzieci ojca widzą ale na obrazku, baba kartę ma i już na pewno na boku ma bolcowanie bo co z chłopa jak w robocie ciągle. Dziwie się takim ludziom którzy nic z tego życia nie mają bo ciągle pod ziemią. Zamiast gdzieś jechać w plener zamiast do drogiej knajpy, zamiast kupić tańsze auto bez kredytu które przecież też dowiezie to fura w kredycie na ileś lat, zamiast mniejszy dom/mieszkanie to willa na 200m z hipoteką na 30lat... Zdrowie padnie a później znów pod ziemię taki pójdzie...

Tak7Nie1
@jo

naucz się czytać ze zrozumieniem, chyba że to poziom japana, to w w takim razie pzrepraszam, bo 2+2= 6

@jo

kazcesz do mnie, a w dalszej treści piszesz co innego, to ci urwa lpolicze to co napisałeś leszczu jeden,,,,,,kredyt rata npo.1500zł + opłata, prąd, woda, gaz, śmieci około 300-400zł, telefon za siebie i żonę(bo niepracuje a siedzi z bolcami na fb) +dzieci około 50zł, wsumie okolo 150zł, paliwo 150-200zł, jakiś ciuch i jakiś wypad do baru, restauracji i jesteś goły!!@! ale po co skoro moge wziaśc kredyt i pokazać sąsiadą i znajomym że jestem gość i mam w ujjjj kasy, i jazda 600000tys do spaty i wszystki święta moje pzrez 20 lat, taka mentalność górnika z janiny

Tak1Nie1
Początkujący

Panowie jak to jest że kopalnia nie ma pieniędzy żeby pracownicy pracowali w święta tylko jest obcinanie obłożeń . Na sobotę 500 osób na niedzielę 500 osób . I pytaniem jest następujące to nagle SUG 3 ma pieniądze żeby zapłacić pracownikom a jakby nie patrząc to sug znowu jakaś firma prezesa z Tauronu żeby mu kasę do kieszeni walić no ja tego nie rozumiem. SUG ma pieniążki na weekendy a kopalnia nie ale to jest jedność . Panowie Panowie proponuje CBA na kopalnie i zobaczycie jak będą wychodzić co po niektórzy w kajdanach do suki .

Jo
@Początkujący

Widzę że nie jesteś zbyt bystry w temacie. Po 1 praca w obcej firmie nie wpływa na twoją średnią czyli masz mniejszą dniówkę urlopową mniejszy średnią urlopową a od tego współczynnika zależne jest wiele czynników średnia urlopowa , naliczanie barborki , 14 stki, Jubileuszy i emerytury w ostatnich 10 l.

Nazwa działu: Produkcja

Ale piszesz głupoty ale jesteś z władzy!!!!! Jak ci się święta opłaca robić pod sugiem jak tam pracujesz ok ale nie jak my pod kopalnią, więc nie pisz głupot z tych 100 to 80 sztygarow sama władza prawie, obniżoną masz dniowe urlopowa Barbórka, więc biurowcu nie pisz głupot!!!!!! A kretydy każdy ma i nie mów mi że zarobisz tyle aby ci starczyło jak będziesz miał mniejsze braborki i 14 więc nie mydl oczu choć znajdą się naiwni

Brzeszczanin

TakNie8
Gość;))
@Brzeszczanin

piszesz kolego że jest "już ponad 100 " no masę ludzi pracuje pod sug3. Ciekawe czy kopalnie naprawdę fedruje tymi 100 osobami. Jeśli się coś pisze to trzeba to robić z głową.

Pablo

Kupię kartki żywnościowe i talony węglowe

Taśmowy
@Pablo

Sprzedam po 17 zł.

Pablo
@Taśmowy

Napisz do mnie na meila dandel28@tlen.pl

dalej wspierajcie zwiazki

miała być jedność a jest cccccchhhh...uuuuu....jjjjj dlaczego nie wypisaliście się ze związków ? mieliście okazje skorzystać z ich pomocy ??? dyzo gadacie mało robicie , a później narzekacie ze siedzą na stołkach i pobierają pensje nadsztygara !

Tak1Nie1
Lojtek

Panowie dostanę 14-nastke jak zostałem przyjęty ze sugu pod kopalnie z dnia na dzień? I czy muszę dostarczyć dokument ze nie miałem buły w sugu? Bo tak przeczytałem w układzie zbiorowym

@Lojtek

Jeśli pracowałeś cały rok 2019 w SUG-u lub dłużej to dostaniesz 14-stkę. Zaświadczenie o braku "buł" należy dostarczyć do Biura Ruchu i na nim też są wypisane ile miałeś dniówek 1.5 i 1.8 przez cały okres zatrudnienia (należny to sobie sprawdzić, bo były pomyłki). Zaświadczenie to odbiera się w Jaworznie, albo prosisz żeby wysłali pocztą razem ze świadectwem pracy.

Lojtek
@gor

Czyli sprawdzić to sb w biurze ruchu załogi czy mają takie zaświadczenie?

@Lojtek

Nie. Musisz jechać do siedziby SUG w Jaworznie, albo tam przedzwonić i poprosić o takie zaświadczenie. Możliwe, że dostałeś lub dostaniesz je razem ze świadectwem pracy, bo oni wiedzą, że takie coś mają wystawić. Musisz też je osobiście potem zanieść do Biura Ruchu na Cechowni ZG Janina. Sprawdzić musisz sobie czy ci w SUG wszystko dobrze wypełnili i tyle.

Nazwa działu: Produkcja

Musiałbys mieć na umowie że masz za dzień 400zl na rękę to może by się opłaciło ale nikt ci nie powie a potem na koniec miesiąca dostaniesz ochlapy, lepiej w domu z rodziną a dorobić można znaleźć wszędzie!!!! Roboty dużo

Początkujący
@Lol

LoL masz rację pieniędzy nie mam dla ludzi to znowu szukają jakiegoś SUGU 3 i tak jak mówisz to jest tak nabijanie komuś kasy jak był ten sklep na stołówce dość że drogo to jeszcze mięso śmierdziało. To jest następne wyprowadzanie pieniędzy poza kopalnię

zainteresowany

kupie 8 ton kostki proszę o cenę

Lolo
@zainteresowany

600zl za tone

Nazwa działu: Produkcja

Nie zależy od premi dniowki ale suma jest większa niż ci zaproponują!!! Musiałbys mieć co najmniej 400zl i tak by się nie opłacało bo nie masz dnia wolnego, liczymy że dniowa 135zl plus premia lub nawet z grupy 100 plus wybitaka 250 i dzień wolnego proste, dość że zarabiamy marnie ludzie się zwalniają to chcą abyś robił za darmo

Nazwa działu: Produkcja

Proste jak budowa cepa, nie opłaca się!!!! Ile ci dadzą 200 zł, bez dnia wolnego wybitki!!!!! Więc robiąc ndz na wydobyciu masz dniowe z wydobycia plus wolne w tyg proste żadnej firmy!!!!! Aby nabijac kasę znowu jakiemuś prezesowi!!!!

Tak10Nie
Tw
@Lol

Ile wgl wychodzi na czysto Nd przy wydobyciu, liczyłeś to dokladnie?

Pracownik Janiny

Kolejny raz się wypowiem i to już będzie ostatni raz. Chcecie jak najlepiej dla siebie i dla tego zakładu a zobaczcie jakim ,,szacunkiem" się darzycie. Nie da się czytać tych komentarzy, jeden na drugiego, wylewacie żale i tak samo jest w robocie. Kłócicie się, obrabiacie tyłek jeden drugiemu, wyśmiewacie się z każdego, a najgorzej jak ktoś coś dowali to już chłop nie ma życia. Zamiast podejść i wytłumaczyć jednemu i drugiemu młodemu - słuchaj stary następnym razem zrób tak i tak i będzie ok. a wy na*upcacie się z niego na łaźni i w klacie przez parę dni. Tu się już normalnie robić nie da. Robiłem na innych kopalniach i tam za takie coś to jeden z drugim by tak dostał po mordzie że by z podkulonym ogonem siedział. Górnik szanuje górnika a nie jak ta hołota z Janiny, co by was utopiła w łyżce wody za 5 zł premii. Ktoś z zewnątrz jak wejdzie na to forum i poczyta co tu piszecie to od razu pomyśli jakie tu niedorozwoje mózgowe pracują. Wystarczy jeden z drugim że pójdą na Ziemowit czy Piasta i zaczną cwaniakować, od razu by was tam ustawili do pionu, a rumakować byście mogli dopiero w domu przy żonie, ale pewnie tam też po łbie dostajecie więc wyżywacie się w robocie na innych a w domu jak mysz pod miotłą, idealny mąż. Ponabieraliście kredytów na domy i auta to teraz trzeba spłacać i pod*ierdalać kolegów za 100 zł więcej do wypłaty. Pajace i tyle w temacie. Pozdrawiam normalnych z Janiny

Tak35Nie
@Pracownik Janiny

Przykre ale prawdziwe w stu procentach. Pzdr ziomuś niech ci się wiedzie

Tak7Nie
Black Jack
@Pracownik Janiny

Niestety, ale Kolega ma rację i to jest przykre. Gdy o tym mówiłem wśród swoich "współpracowników", usłyszałem że przesadzam i trza się dostosować. A ja pytam do czego niby? Do cha*@wa i prymitywizmu? Nie, dziękuję. A pracuję już trochę i niejedno widziałem i słyszałem. Powiem tylko tyle, że i o ile przez błędne zarządzanie i bezmyślne decyzje Zakład ma problemy, to "postawa" pracowników tylko dopomoźe w likwidacji kopalni. Szczęść Boże.

Gość;))
@Pracownik Janiny

Już nieraz pisałem o tym samym. A co do świąt już raz były listy kto chce pracować pod SuG3 i nie przeszło to teraz znowu się próbuje. Wszystko zależy od Was czy się zgodzicie [ część na pewno tak ]. Kopalnie nie pracuje na cały gwizdek i takie posunięcie może się odbić czkawką w późniejszym czasie jak zacznie fedrować.

Ślusarz janina
@Pracownik Janiny

Szacun za ten komentarz masz racje

Plan na przyszłość
@Pracownik Janiny

Stary masz 100%,racji gdyby wszyscy byli jednością to Janina by była na plusie ale przez takie kurxx jesteśmy gdzie jesteśmy w czarnej dupieeee!

D5

Sluchajcie chlopaki nie wiem jak zostać ratownikiem czy pomozecie mi po koleji wytłumaczyć co i jak mam dalej robić

TakNie1
Kamil

Kiedy będzie pit do odbioru? Po ile za tonę wegla

Lolek134
@Kamil

Pit przy kwitkach z wypłaty, węgiel pod bramą po 500/520 zł

fbv
@Lolek134

To kopalnia lepiej płaciała bo po 570 zł za niewykorzystane talony.

Tak5Nie
Ehh

O co chodzi ?

Lolek134

I nie ma się co dziwić jak połowę rodziny do SUG-u wepchali, teraz będą siedzieć cicho.

Komornik

Nie pozdrawiam sztygara z GT który sprzedaje do kierownika wszystko co usłyszy dodając do tego swoje teorie.

moras

co to za porozumienie płacowe dziś podpisały związki? Wie ktoś coś?

Węgiel Żyje
@moras

Coś łatwo poszło ......

Elo
@moras

7 zł netto do stawki zaszeregowania, jubileusz liczony z całego roku a nie z3 miesięcy poprzedzających, wrócił temat sug3, ale nikt nikogo nie będzie do tego zmuszał

ryl

o co chodzi z tym porozumieniem, ktoś zna jakieś szczegóły

Dawid
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Witam Panowie proszę o zetelna odpowie mam zacząć pracę na janine jako ślusarz czego mogę się spodziewać co konkretnie się robi jako ślusarz na kopalni pracuje a w zasadzie to już 2tyg mi zostały jako ślusarz mechanik w zakładzie, na jakie mogę liczyć wynagrodzenie po miesiącu pracy bez soboty jak to wygląda z dodatkami jakieś kartki czy coś ile trwa okres szkolenia /karencji żeby przejść pod kopalnie, aktualnie będę zatrudniony przez sug, pozdrawiam

Lepsze Jutro
Nazwa działu: Finanse

⚒️ Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych zaprasza do udziału w dyskusji o polskim górnictwie i miejscach pracy. Niezależni eksperci zaprezentują modelowy projekt zarządzania polskim górnictwem – eliminacja marnotrawstwa i patologii! Nowy Model Biznesowy – od ściany po sprzedaż węgla! Wspólnie opracujemy plan działania, zbudujemy zespół ekspertów i górników. ???? Zapraszamy: 18.01.2020, o godz. 13.00. Klub "Marchołt", 40-010 Katowice, ul. Warszawska 37. Organizator: Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych: http://walkazesmogiem.pl/ lub FB https://www.facebook.com/okopzn/ ☎️: 601939844, email: okopzn.sekretariat@gmail.com

Zostaw opinię o ZG Janina - Libiąż

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie