ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Opinie o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Zmęczony

Jak długo jeszcze będziemy tyrać w okrojonych składach na wszystkich liniach i dodatkowo będziemy oddawać ludzi na nocną zmianę. Tak dłużej nie można już funkcjonować. Skaczemy jak pchły po kilku stacjach, mnóstwo ludzi na L-4, od poniedziałku następna grupa pójdzie na opiekę ze względu na zdalne nauczanie w szkołach, a ci z nas, którzy nie mają małych dzieci i są zdrowi będą robić za trzech byleby tylko wyrobić normę. Planiści co trzy godziny będą zmieniać plan, dyrektorzy będą chodzić po hali i czepiać się wszystkiego, tylko nie rzeczy istotnych, audytorzy w tym szalonym okresie będą robić audyty i stresować ludzi. To jest chore. Nie potrafiliście zadbać o to, aby zatrzymać doświadczonych pracowników, rozwaliliście jedną zmianę bo trzy niepotrzebne, a teraz każecie nam jednak pracować w systemie trzyzmianowym kiedy na trzecią zmianę brak operatorów. Jak długo jeszcze? Jesteśmy zmęczeni i mamy dość.

Zgadza sie
@Zmęczony

Zgadza się robimy po kilku stacjach a wyplata jedna skandal niech zatrzymia to już od przyszłego tyg I spokoj urlopy ludzie mają to nie dostaną bo od 27 i nic wczesniej wiec pujda na l4 a jak ktoś jest fair dostaje po 4 literach

Prawda

@Zmęczony

Prawda. Ludzie mają dość. Z waszego braku szacuku do nas potrafiliście nawet zrezygnować z drobnego upominku na swieta. Świeczka czy inni drobny upominek to zawsze był miły gest a teraz pokazujecie ile dla was znaczymy to przykre. Rzucanie ludzi po liniach praca na kilka stacji liderzy pracujący nie jest ciekawie. Statek z Kapitanem ale bez załogi nie jest w stanie płynąć. Nasz kapitan chyba o tym zapomniał. Wszystkiego co najlepsze w nowym roku

@Operator

A niech jeszcze więcej ludzi się zwolni moze sie im oczy otworza. Kierownik sam kazał się zwalniać to ma co chciał za niedługo sam bedzie robil. Prawda taka ze za te same pieniądze ludzie znajdują pracę gdzie nie ma takiego tempa pracy. Już ta firma ma zla opinie i raczej ludzie nie przyjdą wiec długo jeszcze nocek nie będzie.

Śnieżynka

Kochani życzę Wam Zdrowych, Radosnych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowegu Roku.

@Śnieżynka

Dzięki wzajemnie obyśmy wszyscy cali i zdrowi spotkali się 3 stycznia.

Ciekawski

O co chodzi z tymi zwiazkami zawodowymi? Niby ktos cos podpisywal z gory... wie ktos cos na ten temat?

Nik
@Ciekawski

Możesz byc pewien, ze nowi zwiazkowcy podwyzke dla siebie zobaczą jak swinia niebo

On
@Nik

Lepiej żeby tu byly ZZ co mają duże możliwości i uprawnienia niż spotkania z mężami zaufania co oni nic nie mogą tylko przekazują co usłyszą.

Kiedy wydają bony?

Magazynier

Fachowe i konkretne pytania zwiazane z praca magazyniera. Pytają o umiejętność obsługi skanera i pojazdów jezdnych ( wózków widłowych, skuterów itp.) Pytaja o t oczy bedziesz opracowałw nadgodzinach - warto powiedziec ,ze tak, gdyz i tak nie zawsze trzeba na nie przychodzic.

Ciekawski

Dlaczego skoro jesteśmy jedna korporacja to wszędzie są inne warunki płacy i zatrudnienia?. Inaczej jest tu w Gliwicach inaczej w Częstochowie inaczej w Bielsku czemu tak jest?. Powinno być wszędzie tak samo a nie jakieś dzielenie na lepszych i gorszych. Bez sensu.

@Ciekawski

Odpowiedź jest bardzo prosta. Słabe i nie współpracujące że sobą związki zawodowe, pracownicy podzieleni i niezorganizowani. Zasada jest prosta i stara jak świat: "dzieł i rządź".

@ZZP WABCO

No w sumie cos w tym jest. Mężowie zaufania to porażka nic nie umia sensownego wynegocjować godzą się na wszystko katastrofa.

Dfg
@Ciekawski

Jedno jest pewne, umieją lepiej niż Ty pisać po polsku :)

@Ciekawski

Mężowie zaufania, nawet, gdyby chcieli, nie mają takich uprawnień jak związki zawodowe.

@Ciekawski

A jednak mężowie zaufania potrafili nam wynegocjowac lepsze podwyżki niż związki we Wrocławiem i czestochowie pozdrawiam

Tez operator
@Operator

Podwyżki spoko mogliby jeszcze podnieść premie za brak l4 a tak ogólnie przyzwoicie????

??
@Operator

Akurat w negocjacjach podwyżek to nie mamy za co dziękować mężom zaufania. Oni w niczym nie negocjują, gdyż są niedecyzyjni, oni tylko podpisują porozumienia podsuwane im przez dyrektorów. Taka jest prawda i każdy o tym wie. Więc nie chwalmy ich zbytnio. MZ przekazują nam tylko decyzje podjęte przez górę.

@Tez operator

Jeśli chcesz znać moje zdanie co do premi lub podwyżek uzależnionych od braku l4 to jestem temu przeciwny te pieniądze powinny być przyznawane normalnie za dobrze zrobioną robotę ... Wiesz jak się kończy takie zachęcanie ludzi do nie brania l4? Ludzie wola na kolanach przyjść do pracy kosztem zdrowia własnego i pozostałej załogi

Ala
@Operator

I tak bardzo malo zarabiamy na to jaka ciezka prace wykonujemy...zarobisz fajnie jak zrobisz 5nadgodzin...

@??

No tak związki negocjują i wynik jest ten sam lub gorszy wiec po co płacić składki za tak słabe negocjacje ?

Tez operator
@Operator

Tak trochę racji masz ale z drugiej strony znam ludzi co chorują po 3 razy w miesiącu. Przypadek taki chorowity?. Nie. Woli siedziec w domu albo inna robote wziąć wiec działa to w dwie strony a ludzie potem skaczą po stacjach jak zajączki bo ludzi nie ma. A ja mam to gdzieś biore jedna wypłatę to dlaczego mam robić po 3 stacjach?.

...
@??

Dlatego tu boją się powstania związków. Bo Ci mogla zrobic strajk.

...
@Operator

Ale są osoby co nie chodzą na l4 I powinni mieć coś więcej do wyplaty niż niektórzy wiecznie chorzy a kwota 300 zł około to przy tej inflacji śmiech na sali

@Ala

Zgadzam się zarobki są fatalne nie starcza na godne życie ale nie powinni nam płacić za nie chodzenie na l4 tylko dać nam więcej zarobić za ciężka pracę którą wykonujemy

Pani
@Operator

Mezowie zaufania.... bardzo godni zaufania.... zla nazwa do tego ,,stanowiska,, nikt nie chce nam pomoc . Liczymy na zwiazki zawodowe!

Emil

Panie Gadawski, jesteśmy na portalu który służy do wystawiania opinii na temat pracodawcy a nie do rozpowszechniania związków zawodowych i realizacji własnych ambicjii, jeżeli chcesz Pan działać w taki sposób musisz Pan sobie stworzyć swój portal, sposób Pana działań jest chaniebnych, taka rada z mojej strony " kończ waść wstydu oszczędź"

Tolek
@Emil

Panie Emilu....chyba nie do końca pojął Pan sentencję jaka padła w kierunku Małego Rycerza, proszę zatem nie używać wyrażeń, których Pan nie rozumie. Ja zatem kończę...by wstydu Panu oszczędzić, miłego wieczoru.

On

Wiadomo już coś do kiedy w tym roku pracujemy? Czy do samej wigilii czy linie stają wczesniej?. Kaza wnioski wypisywać a nie wiadomo od kiedy.

Ukraina

Czytam i nie wierzę co piszecie o 12h dniu pracy ,jeśli nie nie dostaliście żadnych aneksów do umów to raczej nikt was nie może do nich zmusić ,a że wy godzicie się na to, to tylko świadczy o was czyli pracownikach ,wystarczy powiedzieć ,Nie! nie zgadzamy się na taką pracę,nikt się nie zapisuje i problem ma "góra" a nie "wy".I nie piszcie że dom ,święta i tego typu rzeczy.Czasem trzeba zacisnąć pas,zęby i pięść żeby coś osiągnąć ,pozdrawiam

@Ukraina

Nikt nikogo nie zmuszał 12 były dla chętnych i z tego co wiem chętnych było więcej niż miejsc. Mam wrażenie ze te komentarze piszą osoby które na te 12 nie chodziły bo większość osób cieszyła się ze może dorobić bo trudno wyżyć z gołej wypłaty co akurat jest smutne

Ukraina
@Operator

Przeczytaj wątki o 12 h pracy a później mój komentarz ,ale ze zrozumieniem, pozdrawiam

Swieta

Ciekawe co z bonami swiatecznymi... a mamy juz grudzien a ludzie nic nie wiedza

Dobrzegadasz
@Swieta

Dlaczego ta firma nie ma zatrudniając tyle osób ZFSS wtedy łaski by nie robili zeby coś dac na święta ale i tak źle to świadczy o firmie ze ludziom nic nie dają a to ludzie na nich pracują. Wstyd inne firmy daja na Wielkanoc bony a tu łaska ze w grudniu. Żenada. Zobaczymy ile osób zas sie zwolni po Nowym Roku brak szacunku to i ludzie szukają lepszej pracy. Za niedługo zarząd bedzie robił na linii bo tu nikt nie przyjdzie zla opinia juz poszla w świat.

Niezorientowany

Jest tutaj jakas roczna premia? Ile wynosi i komu przysługuje. Napisze ktoś?. I czy jest dofinansowanie do stołówki jak tak to ile?.

ZZP WABCO

Szanowni Pracownicy TRW. Jestem przedstawicielem jednego ze związków zawodowych działających w byłym WABCO, aktualnie ZF we Wrocławiu. Właśnie zakończyliśmy po krótkim sporze zbiorowym negocjacje podwyżek na rok 2022. Poza podwyżkami ustaliliśmy ograniczenie ilości pracowników agencji pracy czasowej, oraz gwarancje zatrudnienia dla naszych pracowników. Jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszam na stronę związku, jest tam więcej infprmacji: https://www.facebook.com/Zwi%C4%85zek-Zawodowy-Pracownik%C3%B3w-WABCO-Polska-510066229146931 . Jako, że nasze zakłady należą do jednego właścicela, widzimy potrzebę stworzenia jednego, wspólnego międzyzakładowego związku zawodowego obejmującego swoim zasięgiem wszystkie zakłady ZF w Polsce. Dało by to znacznie większe możliwości ustalenia dla pracowników naszych firm korzystnych warunków pracy, lepszych zarobków i „zdrowszej” atmosfery w pracy. Zapewniam, jesteśmy poważną organizacją związkową. Związki zawodowe w byłym WABCO zrzeszają około 50% praowników naszych zakładów. Dlatego proszę o kontakt osoby, które podjęły by się wspólnie z nami zadania utworzenia takiego związku zawodowego. Szczegóły przekażę zainteresowanym. Zapraszam do kontaktu za pośrednictwem strony związku na fb, lub tel 668 691 560

.......
@ZZP WABCO

Nic nie zrobicie jak mało zarabiamy to mamy isc dorobic albo sie zwolnić takie rzeczy się mówi ludziom. Co Wy tu chcecie zmienić?. Podejścia góry do ludzi nie da się a te jest lekcewaxace czlowiek nie znaczy nic nie podoba się spadaj przyjdzie ktoś inny za Ciebie taka polityka.

ZP WABCO
@.......

Masz rację, nic nie zrobimy ......... bez Was. Jednostka jest niczym. Ale organizacja, związek zawodowy, daje szanse na to, aby skutecznie walczyć o swoje. O swoje pensje, o swoją godność, o swoje warunki pracy. Dlaczego we Wrocławskich zakładach jest inaczej? zastanów się. 50% pracowników należy do związków zawodowych.

@.......

Tylko jak dorobić, skoro "grafik" potrafią zmieniać z dnia na dzień. Na ostatnią chwilę powiedzą Ci że masz przyjść np. na nockę. Rozumiem, że firma jest w gorszej sytuacji, ale niech oni nas też zrozumieją. Każdy po za pracą ma rodziny i życie prywatne i nie moga od nas wymagać, żebyśmy całe swoje życie dostosowywali do potrzeb firmy.

Bbb

Ale jest projekt... Pracodawca Profamilja.

Haha

Buniaaa jak tam twoje wpisy pomiarów. Zobaczą że nie robiłaś , karma wraca

beniu
@Haha

jakies pomiary robiła od czasu do czasu .

Pracowniczka

Dokladnie... czemu nie zrobia nadgodzin sobota , niedziela.... bo po co jak mozna ludzi zajechac 12. Ktore sa mniej platne... absurd... a ciekawe kto pracuje 12h tak samo wydajnie przez caly czas... nikt... bo kazdy jest zmeczony...

Za drogo
@Pracowniczka

Juz 12 nie ma. Problem z głowy.

@Za drogo

A co z koszulkami?

Za drogo
@Bbb

Dali to trzeba w nich robic. Wstyd byłoby mi to ubrac w domu czy broń Boże na spacer z psem. (usunięte przez administratora) tylko na linie.

Q&A

Pora na zmiany. Teraz liderzy za dużo was.

Hezjod

Żadna praca nie hańbi, ale wynagrodzenie za nią często tak.

Co raz to wiecej ludzi sie zwalnia... I nikomu to nic nie daje do myslenia ... chca wykonczyc nas 12...

Robol

Sama prawda. 12 godzin na linii raz na jakiś czas rozumiem, ale cały tydzień maraton po 12 godzin to jest jakaś pomyłka. A żeby nie było za łatwo to jeszcze w okrojonym składzie, a wtedy to trzeba robić na dwóch stacjach. Dlaczego nie można uruchomić dwóch czy trzech linii w sobotę na dwie zmiany? Praktycznie wyjdzie na to samo. No ale ktoś na stanowisku nie ma pojęcia o pracy na produkcji i podejmuje decyzje takie, a nie inne. My jesteśmy od roboty, a od myślenia są wyżsi w hierarchii. Tylko ludzie kiedyś powiedzą nie i co wtedy? Przyjmą ukraińców? My naprawdę chcemy pracować, ale nie znaczy to, że za cenę naszego zdrowia. A prawda jest taka, że jeżeli dopadnie nas choroba, albo co gorsze wypadek w pracy to pracodawca zrobi wszystko żeby udowodnić naszą winę. Smutne, ale prawdziwe.

Starypracownik
@Robol

Osoby na stanowiskach powinny być zmienianie co jakiś czas, bo zbyt długie siedzenie na stołku odrealnia. Nie wiem jak bardzo trzeba być oderwanym od rzeczywistości, by dorosłym, posiadającym rodzint praocwnikom narzucać taki tryp pracy. 4 h snu, wysłanie dzieci do szkoły, gotowanie obiadu i już trzeba biec do roboty. Nie gódzmy się na to! Faktem jest że nie mamy jaj. Od czasów Tomka nikt, dosłownie nikt nie jest w stanie się postawić.

Ryl
@Robol

A ludzie chodzą i robia po 12. Specjalnie daja niskie zarobki zeby kiedy chcą to ludzie przychodzili cos dorobic do tej jałmużny. Smutna praprawda. Pidwyzki tez plotki chodzą 250 brutto śmiech na sali.

Pani
@Ryl

To jest tragedia co sie dzieje... jak czlowiek ma zrobic swieta z tej wyplaty... a bony swiateczne to tez zagadka... powinno byc im wstyd ze tak nas traktuja . Wieloletni pracownicy maja teraz pensje taka jak zaczynali na poczatku. Zamiast zarabiac wiecej to my sie cofamy. A nie jest to latwa praca. Tylko wykanczajaca. Ciekawe czy biurowce dali by rade pracowac caly tydz po 12godz. Spac 4/3godz I znow pracA.

RYL
@Robol

Problemem naszego zakladu nie jest to ze ludzie zarabiaja grosze, I kazdy ma tego dosc tylko problemem sa koszulki ktore dostalosmy I nie mozemy ich nosic. I debata na ten temat na spotkaniu z mezami zaufania. TO SA PRAWDZIWE PROBLEMY...KOSZULKI!

Jasfasola
@Starypracownik

Nadgodziny nie są obowiązkowe nie dajesz rady to nie zostawaj po 12. A po całej nocce w pracy tez chyba dzieci do szkoły trzebabylo wiec tu nawet 4 godz snu nie było.

Śląski

Wiadomo coś na temat przedłużania umów?

Oooo! "A świstak siedzi i zawija w sreberka" Zmienił login i się nie nudzi. Zimowy robalu Tobie też życzymy tego samego

Bbb

Uwaga, to może być kamuflaż

Gościu idź stąd wreszcie!!

Nikt

Chłopie. Jeżeli już się musisz użalać nad swoim losem to rób to ze słownikem ortograficznym. Dawno na tym forum nie było takiego grafomana jak Ty. I jeszcze jedno Ci powiem. Jeżeli faktycznie jesteś facetem, to nie zachowuj się jak primadonna, nie wylewaj łez i zmień w końcu płytę. Tych bzdur naprawdę nie można już czytać. Ogarnij się. Idź do lekarza na kozetkę. Szukaj pomocy gdziekolwiek, nawet w kościele. Ale nie tutaj. To forum jest dla osób, które mają coś do powiedzenia. A historie s-f nas nie interesują. A więc żegnamy Cię.

Q&A

Żegnaj zmiano A. Miło było z wami pracować.

Kris
@Q&A

Premia uwalona nocek nie ma na wypłatach się straci. Ciekawe ile to potrwa ta praca na dwie zmiany. I teraz trzeba kombinować z kim dziecko zostawic.

Ona
@Kris

Pracę zmień, proste

Rambo
@Ona

Ojoj jaka Ty mądra jestes. Każdy byłby mądry co dzieci nie ma a mieszka z mamusia co rachunki zapłaci ugotuje wypierze takim to i 2000zl wystarczy do szczęścia.

No
@Kris

Uciekac z Automotiv kryzys będzie trwał do 2026 prędzej normalnie nie będzie funkcjonować! fabryki z autami w Europie zwallniaja produkcje pracują 3dni w tygodniu więc zbytu na pompy hamulcowe nie będzie a kroic was z wypłaty dopiero zaczną życzę powodzenia!

Alek
@No

Ludzie juz sie zwalniają. Tu już nie ma kto pracowac.

Zostaw merytoryczną opinię o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o - Gliwice

• Jak się pracuje w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 259.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 236, z czego 21 to opinie pozytywne, 75 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Kandydaci do pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o