Opinie o komputronik.pl - Komputronik S.A. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Komputronik S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Komputronik S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Komputronik S.A. w Poznań

Krysiak

Jest ok

Login3

Dobry wieczór, czy zastałem Jole? - poker face -

Krzysztof J erzyna

Wynagrodzenia słabe, najważniejsi dyrektorzy muszą sobie dorabiać u konkurencji na wschodzie a na pewno jeden z nich. Nie ma to jak projekty dofinansowane, tylko kwestia kogo dofinansowują bo na pewno nie zyskuje na tym komputronik. Czy tego czasem nie reguluje zakaz konkurencji? Chyba jest tam jakiś cwaniaczek.

Praworządny
@Krzysztof J erzyna

Proponuję zgłosić do zarządu, nikt nie chce w organizacji zgniłego jabłka. Czyli dyrektor projektów dofinansowanych, nie może się najeść, sięga łyżką do cudzej miski.

Ucho
@Krzysztof J erzyna

Też o tym słyszałem, podobno sprzedaje tematy komputronika do innych firm.

Eryk1990

Cześć. Można coś więcej o podstawie wynagrodzenia jako doradca klienta w salonie ? Czy nadal jest tak jak wcześniej ktoś wspominał, że najniższa krajowa a później przy awansie jakieś żenujące podwyżki po 100-200 zł brutto raz na rok/dwa ? I w sumie z tego co wiem poza zastępca i kierownikiem salonu są tylko 3 szczeble, czyli wychodzi na to, że w najlepszym wypadku przy obecnej najniższej krajowej 2250 brutto, po 2 awansach max to 2650 ?? Może ktoś konkretniej to potwierdzić ? Pracuję obecnie u konkurencji i się zastanawiam czy by się nie przenieść bo pasują mi zmiany po 12h. Ale jeśli taka duża firma, w sumie największy w Polsce sklep "komputerowy" płaci swoim pracownikom tak żenujące podstawy i skazuje ich na wegetację, to chyba coś jest nie tak, albo znajomy mi coś ściemniał, że tak tam płacą, bo aż mi się wierzyć nie chce. Jest ktoś w stanie to jednoznacznie potwierdzić albo obalić ?? Z góry dzięki. Pozdrawiam.

@Eryk1990

Chłopie, oni mniej niż 3k netto dają dla tych co w biurze robią, a co dopiero na sklepie. Straszny wyzysk.

@Zawiedziona

Nie pomogłeś.. dają mniej niż 3k netto w biurze, a co dopiero na salonie.. a co w salonie robią mniej ? Z doświadczenia wiem, że salon/handlowiec ma 5x tyle pracy co PM czy inny awanturnik w centrali, co myśli, że jest kimś. Ale przecież nie o to chodzi... (usunięte przez administratora) wiem, że jest, w sumie jak wszędzie. (usunięte przez administratora)ile się da i na czym się da, żeby do własnej kabzy nabić jak najwięcej, normalne u regionalnych, dyrektorów itp, itd.. z tym nie wygrasz. Ale pytałem o podstawy.. wiadomo, że regionalni nic nie robiąc maja krocie ( auto służbowe, również do prywatnych celów, netto 7 na rękę, nie mając pojęcia o sprzedaży na salonie... nie będę rzucał nazwiskami, bo nie o to chodzi, ale każdy wie, kto z odzieżówki przyszedł, nigdy nie mając nic wspólnego z elektroniką, jest regionalnym(ą) i ma zawsze rację, mimo, że nic w życiu nie sprzedała na salonie, i zawsze sapy, jak to w handlu, nie jestem laikiem. Bardziej chodzi mi o to, czy mając podstawę najniższą krajową, czyli w tym momencie 2250, jesteś w stanie co miesiąc zarobić 3k netto ? Bo coś mi się wydaje, że marne-szanse...

Kierownik Sklepu

Osoby rekrutujące spóźniły się ok. 20 minut przy czym opóźnienie wynikało z biegania na „papierosa” i zaledwie metr od czekającego w holu kandydata uskuteczniania luźnych rozmów z kolegami z innego działu (wtedy nie wiedziałem jeszcze, że te osoby będą prowadziły rozmowę) - wszystko można zrozumieć, ale nie brak szacunku na tym etapie i zero grzecznościowej informacji: "mamy małe opóźnienie, proszę chwilę jeszcze poczekać" i trochę dyskrecji. Dodatkowo jedna z osób prowadzących rekrutacje była ubrana jak na wieczorne party niż do pracy. Ponad połowa czasu rozmowy rekrutacyjnej była ukierunkowana na usilne dociekanie dlaczego odeszło się z poprzedniej firmy, oraz dlaczego wystąpiła luka w CV po x latach ciągłej pracy. Kolejna połowa to łapanie za słówka, przesłuchiwanie i dociekanie co kandydat wie lub co dowiedział się o firmie uzależniając od tego poziom zaangażowania kandydata, a może i nawet całej wiedzy. Atmosfera: - zimna w formie prawie przesłuchania, usilne ujmowanie kompetencji kandydatowi na każdym etapie. Nie zostałem zatrudniony, ale i tak by nic nie wyszło ze względu na bardzo słabe warunki zatrudnienia: Forma zatrudnienia: Podstawa – Umowa o pracę Premia – Działalność gospodarcza Jakość rozmowy rekrutacyjnej określiłbym jako: słaba, irytująca – ale jak bardzo wymowna jeśli chodzi o szacunek i kulturę pracy w firmie - przynajmniej w relacjach biuro-sklep

Pytania na ogół były przerywane kolejnym pytaniem, lub zmianą tematu i powrotem do początku. Trochę takie skakanie.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
L.

Komputronik obecnie rekrutuje na stanowisko Junior project manager. Czy ktoś może napisać więcej szczegółów? Zarobi? Atmosfera? Możliwości rozwoju?

Gienio

Czesc, Komputronik rekrutuje na stanowisko junior sales specialist. Powiedzcie mi prosze jakie sa widelki odnośnie zarobkow? O atmosferze i innych warunkach juz chyba wszystko wiem :D Takze prosze o info z tymi zarobkami, dzieki.

@Gienio

Jeżeli w ogóle zaproponują Tobie 3k zł netto, to możesz uważać się za szczęsciarza.

Gienio
@Zawiedziona

A wiesz jak wygląda wysokość premii za sprzedaż?

@Gienio

Tutaj nie raczono wspomnieć konkretnie o niczym. Ogólnie mają słaby HR.

blacksuite

Dziadowska firma . Płace na stanowiskach managerskich są żenująco niskie. Pracowałem tam jako PM, ale zajmowałem się też produkcją i wieloma innymi rzeczami. I teraz uwaga - moja pensja nie wykraczała poza 4k na ręke, a często poniżej 3,5k. Jest tam potężny rozdźwięk pomiędzy poziomem odpowiedzialności a wynagrodzeniem. Nie było jasno poukładany system wynagradzania. Znam managerów, którzy siedzą tam od 10 lat i muszą pożyczac pieniądze na życie xD To jest dramat. Oprócz tego jest tam wąskie grono osób blisko zarządu, którzy mają bardzo dobrze, a reszta traktowana jest jak bydło. Plusem była tylko możliwość zdobycia ogromnego doświadczenia i to wszystko.

j376
@blacksuite

Wnioskując po Sezamie, to bym wam za waszą robotę nawet najniższej krajowej nie dał :) PM- największe nieroby w firmie. 4k na rękę- haha. Popytaj handlowców, którzy mają najniższą krajową + prowizja za sezamki usługi i polisy. Jak Ci średnia w roku wyjdzie 2500 netto to jesteś (usunięte przez administratora) A Ty robiąc 1/5 ich obowiązków i zarabiając 4k netto narzekasz. Śmiechłem.

Tom
@j376

Jako przedstawiciel zarabiam około 12tys na rękę miesięcznie. Jak sobie poscielisz tak się wyśpisz)

m24a04
@j376

Oooo odezwał się jakiś przedstawiciel półgłówków z działu sprzedaży, którzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem i obsługą programów, na których pracuje cała firma. Jak ci się wydaje, że robisz 5 razy więcej niż PM to zapraszamy do centrali, po jednym dniu będziesz z płaczem wracać do wcześniejszych obowiązków. Nie masz pojęcia jakie obowiązki ma PM, ale jak widać należysz do szerokiego w tej firmie grona osób, którym się wydaje, że wiedzą więcej niż wiedzą w rzeczywistości.

blacksuite
@j376

My się chyba nie rozumiemy. Ja nie mam zamiaru porównywać warunków pracy do jeszcze większej patologii w dziale handlowym. Handlowiec nie robi zakupów za setki tys. pln. Nie musi znać języka. Nie kreeuje produktu, nie tworzy cennika i nie zarządza dystrybucją. Handlowiec ma tylko sprzedawać to co przygotuje PM. W wielu firmach hanlowcy na prowizji zarabiają grubo ponad 10k, ale handlowcy a nie fakturzyści. Nie pozrawiam.

@blacksuite

Widać, że masz jakieś zarzuty wobec firmy Komputronik. Ale powinieneś też znaleźć jakiej pozytywne aspekty pracy w tym przedsiębiorstwie. Zapewne orientujesz się, czy przyjmują tam osoby tuż po studiach?

Yarte
@blacksuite

Handlowcy mają tylko sprzedać? No chyba Ci się coś pomyliło. Akurat nim jestem i to od handlowca zależy też % sprzedaży produktu PM. Jeśli handlowiec zleje Twój produkt bo np. Nie odpowiadasz na jego zamówienia przez tydzień, albo lekko mówiąc wartosci sprzedażowe produktu są słabe no to sorry. Co do tylko sprzedać to zapraszam na front. Daje Ci tydzień.

@Yarte

Widać, że wiesz o czym mówisz. Z całą pewnością już jakiś czas pracujesz w firmie Komputronik, a więc masz sporą wiedzę o tym, jak dokładnie działa ta firma. Orientujesz się, czy w najbliższym czasie planują procesy rekrutacyjne?

Yarte
@Lidia

Hej pracuję od 2lat. W styczniu będzie rekrutacja w Krakowie na stanowisko handlowe. Reszta jest na www

@Yarte

To świetnie, że zechciałaś podzielić się z nami tą informacją! Być może znajdzie się tu kilka osób, które zechcą spróbować swoich sił w firmie Komputronik. Już jakiś czas tam pracujesz i na pewno posiadasz wiele informacji o tym pracodawcy. Na mniej więcej jaki poziom wynagrodzenia mogą liczyć dopiero przyjęci pracownicy?

NiHauMa
@blacksuite

Oczywiście - podpisuję się dwoma rękami :) Hanlowców za dużo nie ma - i nie mam pretensji ze czeszesz grubą kaskę. Praca handlowca (nie fakturzysty) jest w firmie handlowej warta każdą kaskę! To ja pisałem, PM ;-)

NiHauMa
@j376

Nie narzekaj na sezamki! Jesłi sprzedajesz wysokozezamokwe produkty - nie powinno być żle. Mam rację? A trochę ich masz w salonie.

@NiHauMa

NiHauMa@ co Ty za głupoty wypisujesz :) Nowy jesteś czy jak ? Jakie Ty sezamki widzisz zajmując się zamawianiem np. laptopów marki Acer. Znasz wszystkie sezamki na oferowane przez KTR produkty ? Wątpię. Widzisz tylko czubek własnego nosa. Nie wiesz o tym, że dziś robiąc crossa myszka ma 15 sezamków, a na dzień kolejny z rana 4 ? Tak to działa. Żebyś jak najmniej zarobił. Byś pozmieniał codziennie setki cenówek na salonie, to byś może wiedział nieco więcej. Z resztą cały KTR ma polewkę z PM. Nic nie potrafią w sumie załatwić. Najlepszy jest ten od Apple, takiego drugiego gamonia to ze świecą szukać :)

@NiHauMa

j376
@blacksuite

Handlowcy tylko sprzedają to co PM zamówi u producenta/dystrybutora ? Ale Ty oderwany jesteś od rzeczywistości. Jak byś zobaczył listę obowiązków handlowców na salonach, to byś nie wiedział w co palec włożyć + praca z klientem i odpowiedzialność majątkowa. Ładnie się centrala remontuje za (usunięte przez administratora) 1 linii frontu :) ?

Również chciałbym ostrzec wszystkich przed pracą w Komputronik! Powiedzenie ryba psuje się od głowy jest jak najbardziej na miejscu. Wykorzystanie pracownika na maksa, sciema za sciema by pudrowac syfa. A tu najlepszy dowód zwłaszcza oświadczenie mówiące dlaczego poszli na ugodę A nie wygrali sprawy. Gdyby oświadczenie miało cokolwiek wspólnego z rzeczywistością Ani prokuratura Ani ugoda by nie wchodziło w grę... Ale oni tak dzialaja... usuwają ci wszystkie maile, w Czyszcza ci dane na komórce tylko po to by ukryć swoje walki... A tu na deser... https://www.crn.pl/aktualnosci/zarzuty-wobec-szefa-komputronika Opinią dotyczy całej grupy firm związanych z Komputronikiem nie tylko sa

Lidia

Bardzo Cię proszę, abyś na forum publicznym w żadnym razie nie posługiwał się danymi personalnymi konkretnych osób, bowiem w taki sposób naruszasz regulamin Gowork: https://www.gowork.pl/regulamin Jesteś już którąś z kolei osobą, która ma duże zarzuty wobec pracodawcy, jakim jest Komputronik. A jak długo tam pracowałeś? Może zbyt krótko, żeby poznać z nieco lepszej strony tego pracodawcę.

Ryszard Sokołowski Łódż

Kupiłem telewizor w Komputronik S.A. za blisko 10.000 zł który okazał się wadliwy.Mając gwarancję od kilku miesięcy nie mogę doczekać się reakcji tej firmy. Na moje pismo/polecone/ prezes nie odpowiada.

Robi
@Ryszard Sokołowski Łódż

Urządzenie kupione w sklepie posiada gwarancję producenta, w przypadku pojawienia się usterki, wady, klient powinien nawiązać kontakt z serwisem. Sprzęt, urządzenie np tv naprawiane jest u klienta w domu. Sklep jest dystrybutorem sprzętu , urządzenia, w momencie sprzedaży, wydania towaru, kończy się odpowiedzialność.

Obi
@Ryszard Sokołowski Łódż

Nie dziwie się, że nie ma reakcji, tv sprzedali, wydali, na tym kończy się rola sklepu. Masz gwarancję, paragon zakupu, zgłaszasz się z problemem do serwisu a nie do sklepu, nie wysyła się żadnych pism do sklepu, tylko do serwisu z opisem problemu.

b456
@Ryszard Sokołowski Łódż

A co ma sklep do gwarancji producenta ? Producent jest gwarantem a nie sklep, jeżeli chcesz obarczyć sklep to musisz zgłaszać reklamację z rękojmi- niezgodność towaru z umową. Ale wtedy sprzedawca naprawia to gdzie chce, gdzie mu najwygodniej, musi usunąć wadę. Nie będzie to autoryzowany serwis producenta. Śmieszą mnie tacy ludzi jak Ty. Niby bogaci, człowiek śmiał by twierdzić, ze inteligentni, a prostych rzeczy nie rozumieją i z mordą na sprzedawcę. Jak chcesz do sprzedawcy to tylko z rękojmi, bo tak stanowi prawo. Gwarancji nie daje Ci sklep tylko producent, i to też tylko i wyłącznie jego dobra wola, bo może w ogóle jej nie dawać. Jesteś żałosny.

h78
@b456

Chodź na salon cwaniaku. PM- nie dość, że nic nie potrafią zalatwić, na tickety nie odpowiadają, to jeszcze płaczą jak (usunięte przez administratora)

@h78

@h78 Cieszy to, że bierzesz aktywny udział w dyskusji, ale to nie jest dobre miejsce na dyskusje w takim tonie. A ponadto nie powinieneś wyrażać się tu w tak nieprzychylny sposób o swoich współpracownikach. Jeśli posiadasz aktualną wiedzę na temat pracodawcy, jakim jest Komputronik, to podziel się nią. Może na chwilę obecną warunki pracy są na tyle atrakcyjne, że warto tam spróbować swoich sił?

Kolega
@Ryszard Sokołowski Łódż

Nie odpowiada bo czuje się bezkarny... to (usunięte przez administratora) naciagacze I (usunięte przez administratora) Nikt nie powinien z nimi współpracować Ani pracownicy Ani kontrzhenci

Kolega

Jak przedmowcy pisali. Dziadowska firma wykozystywacze by nie powiedzieć ruchacze. Dopóki wytrzymasz z zacisnetymi zębami atmosferę to dasz radę. Zapomnij o ambicjach docenienu czy nauce czegokolwiek. Szkoda czasu i starania się do tych ludzi!!!!

Lidia

@m24a04 Bardzo proszę, żebyś na forum nie wypowiadał się o nikim w taki obraźliwy sposób. Skoro twierdzisz, że użytkownik @j376 nie wie, o czym pisze, to może Ty, z własnej perspektywy, przedstawisz nam specyfikę pracy w Komputronik? Twoje zdanie z całą pewnością byłoby pomocne dla osób, które mają w planach aplikowanie do tej firmy.

Lidia

@Tom To już niewątpliwie godne zarobki. Jak długi masz staż pracy w firmie Komputronik? Jakimi cechami trzeba się odznaczać, żeby dobrze odnaleźć się w takim charakterze pracy? Bardzo proszę, abyś uzupełnił swoją ostatnią wypowiedź o te aspekty, bowiem na pewno zainteresują one użytkowników forum.

Lidia

@Kolumb8 Serdecznie dziękuję Ci za te, z całą pewnością, cenne informacje. Czy jednak kwestie, o których piszesz są prawdziwie i sprawdzone? Skąd wiesz o ewentualnych zmianach, mających zajść w firmie Komputronik? Warto byłoby, żebyś jeszcze nieco rozwinął swoją poprzednią myśl.

Kolumb8

Uwaga - chciałbym ostrzec wszystkich którzy zastanawiają się nad pracą w Komputroniku w oddziałach w Poznaniu - szykują się duże zmiany w sposobie funkcjonowania firmy, co w najbliższym czasie prawdopodobnie będzie skutkowało zwolnieniami. Osobom rozważającym zatrudnienie w firmie Komputronik S.A odradzam podejmowanie pracy.

Lidia

@Jasiek Firma Komputronik S.A. prowadzi obecnie procesy rekrutacyjne, które obejmują stanowiska menedżerskie, handlowe i specjalistyczne https://www.komputronik.com/content/237/Aktualne-oferty-pracy.html A które Ciebie by zadowalało? Pamiętaj, żeby dzielić się z użytkownikami forum swoimi dalszymi poczynaniami.

aaaa

Niektórym praca tam nie robi dobrze. Jeden ze sprzedawców w zgorzelcu bywa agresywny. Chamski jest zazwyczaj.

Jasiek

Jaką macie atmosferę w pracy? Czy warto starać się o pracę, potrzebujecie ludzi?

beta

Teraz szukają księgowej, czy wiecie coś o pracy w tym dziale?

Gregor

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Lidia

@blacksuite Fajnie, że postanowiłeś podzielić się z nami swoim zdaniem o pracy w Komputronik. W swojej wypowiedzi skupiasz się głownie na aspekcie wynagrodzenia - a może dodałbyś coś jeszcze na temat ogólnych warunków pracy w tym miejscu? @Bartek Zapewne masz trochę racji. Ale czy mógłbyś rozwinąć swój komentarz - pracowałeś w firmie Komputronik? @Aga Widzę, że jesteś zainteresowana pracą w tej firmie - aplikowałaś już?

blacksuit
@Lidia

ale co masz na myśli pytając o warunki pracy? Czy jest klimatyzowane biuro, stołówka i narzędzia pracy? To wszystko jest, ale to standard, więc nie trzeba pisać. Dla ludzi zarządzających i kreujących w firmach raczej istotna jest atmosfera, motywacja, komunikacja. Za moich czasów było z tym słabo. Może to specyfika Poznania i ludzi z tego regionu, bo w innych miastach jest lepiej.

Zostaw merytoryczną opinię o Komputronik S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Komputronik S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Komputronik S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Komputronik S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 9 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Komputronik S.A.?

Kandydaci do pracy w Komputronik S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Komputronik S.A.
2.2/5 Na podstawie 227 ocen.

Komputronik S.A.