Opinie o Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA w Tarnowskie Góry

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA o rekrutacji.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA w Tarnowskie Góry

Dziwi mnie tylko, że taka potężna firma zatrudniająca tylu pracowników a na tym forum tak mało konkretnych informacji... Przypadek ? Nie sądzę... :)

@anonymous

Musisz chłopie zmienić troszkę myślenie, bo co z tego że firma poteżna jak płacić należycie nie chce pracownikom. Mamy w regionie kilka takich firm podobnych do Chemetu jak Famur chociażby, który tą samą drogą kroczy (wiem od kumpli którzy tam robią). Chemet długo bazował na jakiejś tam marce, renomie, ale czasy się zmieniły i dziś to już nie wystarczy bo trzeba w końcu zacząć płacić pracownikom na produkcji. Od pękania z dumy że robi się w Chemecie nikt jeszcze rodziny nie wyżywił i nie wyżywi. Chcesz konkrety odnośnie kasy? Cieżki to temat bo zależny jest od stanowiska, dlatego koledzy są tak powściągliwi w pisaniu o tym. Dużo zależy od tego czy robisz na umowę o pracę (stawki dużo niższe) czy na samozatrudnienie (stawki dużo wyższe ale i tak dalej nieopłacalne biorąc obciążenia) W Chemecie równie dobrze możesz zarobić 1800 netto jak i 3000 netto, tylko na tą drugą kwotę musisz robić wprost proporcjonalnie dużo nadgodzin (250-300). Rodzinę bedziesz widywał tylko jak bedzie już spała a ty właśnie przyjdziesz ze swojego nowego domu, tzn. ukochanej pracy w Chemecie! Wiele zależy też od tego jaką stawkę sobie wynegocjujesz u kadrowej i kierownictwa. Dlatego tak mało osób pisze tu konkrety bo ciężko o nie kiedy temat jest tak złożony i zależy od tak wielu czynników! I to nie jest przypadek! Ja nawet tego nie sądze jak ty, tylko wiem! I tak, naświetliłem ci to tylko orientacyjnie bo szerzej cieżko. Jak mogę ci coś doradzić to tylko tyle - Jeśli chcesz wracać do Polski bo za granica uważasz że żyje ci się cieżko, to radzę ci tam zostać, bo jak wrócisz tu do kraju to sobie dopiero przypomnisz dlaczego z niego wyjeżdżałeś, i że tam gdzie byłeś wcale nie było tak źle jak ci się wydawało. Fakt że w Polsce już znacznie łatwiej o robotę, nawet jakąkolwiek, ale niestety zarobki nie idą z tym w parze, czego nasza szanowna potężna, i uznana na rynku firma jest przykłdaem bardzo jasnym. Chciałbym aby władze Chemetu w końcu zmieniły do nas, pracowników hali swoje podejście i zaczęły nas doceniać odpowiednimi wypłatami bo pracuje tu dużo niezłych fachowców, którzy tak naprawdę nic z tego że tyle tu robią nie mają! Dlatego właśnie od pewnego czasu opisuje szczerze i bez patosu jak jest w firmie i że to droga do nikąd. Trzeba o tym pisać bo inaczej nic sie nie zmieni. Dobry pracodawca nie musi szukać tak długo jak Chemet właśnie, pracowników, oraz nie musi szukać ich wśród Ukraińców, Białorusinów czy Hindusów.

RL9 Robert Lewandowski
@Robert Levandovski

Hej Robert! Ja też kiedyś pracowałem w Chemecie i popieram twoje słowa. Za to co tu zarabiałem nie mogłem już wyżywić mojej rodziny. Sytuacja ta spowodowała że wyjechałem do Niemiec, do pracy. Wpierw pracowałem w Borussi Dortmund, gdzie płacili przyzwoicie. Mimo to dostałem świetną finansowo ofertę z Bayernu Monachium i tam pracuję do dziś! Teraz mogę nareszcie wyżywić moją żonę Anię i naszą córeczkę Klarę, także polecam ci pójście za moim przykładem i wyjazd do Niemiec, bo opłaca się! :-):-):-)

Agnieszka

@anonymous może chodzi o to, że użytkownicy nie dzielą się konkretnymi informacjami. Własnie powinniście udzielać merytorycznych wypowiedzi o firmie Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA, bo dzięki temu inni są w stanie się czegoś dowiedzieć, a przecież po to służy o forum. @Smutny przecież nikt nie pisze, że macie pracować za darmo.

Witam szanowne grono. Jestem ślusarzem z krwi i kości ????.20 lat w tym fachu razem ze szkoła. Moje pytanie brzmi jakie realne stawki są na tym stanowisku. Chciał bym wrócić do Polski na stałe Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy warto składać papiery. Pozdrawiam serdecznie .

Degustator
@anonymous

Zarobki naprawdę słabe biorąc pod uwagę zakres obowiązków. Nie daj sobie mydlić oczu.

Agnieszka

@czaruś Twoja kariera w Zakładach Aparatury Chemicznej CHEMET SA była bardzo długa, dlatego nie wątpię, że znasz zakład na wylot. Uważasz, że dużo nowych osób przychodzi i tylko czegoś oczekuje od firmy, nie dając nic w zamian? Przecież oczywiste powinno być to, że do pracy przychodzi się po to, by pracować.

Smutny

Tak najlepiej za darmo

Agnieszka

@Robert Levandovski czyli masz możliwość wyboru w Zakładach Aparatury Chemicznej CHEMET SA. Chyba każdy sam musi do siebie dopasować opcję, która bardziej odpowiada. A Ty jesteś na samozatrudnieniu? I dajesz sobie radę spokojnie z rozliczeniem wszystkiego sam?

@Agnieszka

Mnie jeszcze nie pokopało aby być na samozatrudnieniu i robić po 250-300 h miesięcznie. Jak ktoś jest pracoholikiem i robota jest jego domem to prosze bardzo, zamieszkaj se tam i rób całymi dniami i nocami. Twój wybór. Ja mam jeszcze jakies inne życie poza robotą. Ważne że daje rady w robocie i nikt się mnie nie czepia i tyle. Powiem ci tylko że wielu z tych co jest na samozatrudnieniu to psioczy na to na hali i gada, gdybym wiedział że tak to bedzie...! Wielu ludzi z tego rezygnuje bo stawka nie jest tego warta. Ja wolę zwykłą umowę o pracę i mieć też czas potem dla siebie i rodziny, a nie siedzieć w domu i jeszcze coś rozliczać. Tym bardziej że stawki są takie co mi chopcy gadali że potem trzeba siedzieć po te 250 h żeby wyjść na swoje. Do kitu taki interes! Bardzo wiele firm chce teraz brać ludzi na samozatrudnienie ale stawkę dalej proponuje zbyt niską aby sie to opłacało. Robią tak specjalnie abyś zostawał potem w robocie i walił jak osioł do nocy. Powoli to gorszy proceder niż z Ukraińcami w tym kraju! Chemet robi dokładnie tak samo! Fritzsch to też niezły cwaniak i kombinator razem z Popiołem i resztą zarządu. Wciąż szukają ludzi do roboty bo wielu się już przejechało na samozatrudnieniu u pana Wiktora i jego Promont!

@Robert Levandovski

Cała prawda

Spawacz

Witam Widziałem ofertę pracy na olx stanowisko spawacz. Jakie są zarobki w tym zakładzie?

Bocian
@Spawacz

Bardzo słabe

Didol

Witam, czy warto wchodzic na poklad Chemetu ? podobno zarobki pupy nie urywaja a trzeba wyrabiac jakies zawyzone normy zeby dostac jakas premie... Wyjasni ktos jak to moze dzialac ?

Agnieszka

@Spawacz myślisz, że tamto ogłoszenie było aktualne? Bo wchodząc na stronę firmy Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA w zakładkę kariera nie ma tam takiego stanowiska. Za to są ogłoszenia na ślusarza, specjalisty ds. sprzedaży, pracownika transportu, kontrolera jakości i konstruktora.

@Agnieszka

Dalej poszukują tam spawaczy. Jest ogłoszenie na olx teraz! Oni tam chca na umowę o pracę (znacznie niższe zarobki) lub właśnie na te samozatrudnienie przez dziadka Wikiego (wtedy wyższe wynagrodzenie ale opłacaj sobie wszystko sam i rób po 250 h miesięcznie aby ci się to opłacało bo stawka też tyłka nie urywa). Taki to system stworzyli sobie państwo prezesi w Chemecie. Samozatrudnienie aby miec takich z głowy, ale moim zdaniem stawki są i tak na tym na tyle małe (a przeciez opłacasz sobie wszystko sam) że ja nie wiem czy to sie tak bardzo opłaca!

Spawacz
@Agnieszka

Agnieszka jest aktualna oferta bo jakoś wysłałem CV na olx i rozmawiałem z panią z kadr na temat pracy jako spawacz. Pytam tylko o umowę o pracę DG mnie nie interesuje

czaruś

Lewusom i śmierdzirobotkom zawsze i wszędzie jest beee. Jak sie ma dwie lewe łapki i postawę wyłącznie roszczeniową, to najlepiej od razu powieś się w kiblu, jeden z drugim. Od 1995 r. pracowałem w tym zakładzie, więc wiem jak tam było i jest. Połowa z Was tutaj wypisujących pierdoły, wtedy jeszcze na chlyb godała pyb :D

magda

chłopie jakim ty musisz być nieudacznikiem żeby na forum z imienia i nazwiska wypisywac osoby a sam sie nie podpiszesz.

Alina
@magda

Czy pani o której piszesz,że trzęsie całym zakładem, to kierownik działu personalnego?

Agnieszka

Czy ktoś z Was odbywał praktyki w Zakładzie Aparatury Chemicznej CHEMET SA? Bo widzę, że oprócz zatrudniania etatowych pracowników jest też taka możliwość. Cztery działy mogą zasilić pomocą praktykanci: Techniczny, Służby Utrzymania Ruchu, Wydział Produkcji i Wydział Produkcji Zamiejscowej http://chemet.com.pl/pl/program-praktyk-_7-70.html Można nauczyć się zawodu na takich praktykach? Jest opcja dla szkół zawodowych czy raczej studentów? Jaki to jest poziom nauki?

Mirek

Dlaczego Pan Frycz mija sie z prawdą? Nie wie ze lwia część załogi pracowników fizycznych pracuje na "fikcyjnym samozatrudnieniu" i nawet nie mają szans na umowe o prace?Myśle że powinien wiedzieć bo taki proceder w Polsce jest karalny.....oczywiście gdy firma nie należy do układu zamknietego tak jak Chemet SA

tedi
@Mirek

Zgadzam się z Tobą ze to układ zamknięty. Jeśli masz na myśli to samo co ja, to rozumiem, że chodzi o znajomości i zamiatanie brudów pod dywan. I podejmując pracę, nastawcie się na odwieczną walkę pomiędzy produkcją a działęm konstrukcyjnym. Konstruktorzy są nie szananowani w tej firmie.

Agnieszka

@Adamowicz 85 piszesz, że nikt tych zachowań nie zgłosił, a czemu Ty tego nie zgłosiłeś? Czy Ciebie te zachowania też dotyczyły? Jeżeli ktoś miał podobne doświadczenia to proszę o podzielenie się. A dla innych zainteresowanych pracą jak i pracowników polecam wywiad z pracodawcą Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA na serwisie gowork.pl http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,37970,wywiad-piotr-frycz. Pracownicy mogą zweryfikować słowa pracodawcy. Do tego służy to forum.

Adamowicz 85

Chciałbym też coś dodać o tej firmie , mało tu piszą o tym jak jedna Pani . L.K ( pracownicy wiedzą o kogo chodzi ) trzęsie całym zakładem a właściwie ludźmi którzy tam pracują . Mowa o zwykłych pracownikach biednych żuczkach szarakach którzy ciężko pracują na chleb Ci pracownicy są wręcz gnębieni babka jak ma zły humor to wyżywa się na kim popadnie , nie tylko pracownicy ale również pracownicy ochrony . Co ciekawe to wszyscy o tym wiedzą a nikt w tej sprawie nic nie robi jakby takie ciche przyzwolenie na tego typu praktyki , być może kiedyś natrafi na osobę z słabym sercem i problem gotowy . Według mnie taki pracownik administracyjny swoje chimery powinien zostawiać za terenie zakładu . Dodatkowo są tam jeszcze dwie osoby co powielają tego typu zachowania , jak dla mnie to totalne chamstwo , cynizm oraz altruistyczne podejście do pracowników .

Adamowicz 85

Chciałbym też coś dodać o tej firmie , mało tu piszą o tym jak jedna Pani (usunięte przez administratora)( pracownicy wiedzą o kogo chodzi ) trzęsie całym zakładem a właściwie ludźmi którzy tam pracują . Mowa o zwykłych pracownikach biednych żuczkach szarakach którzy ciężko pracują na chleb Ci pracownicy są wręcz gnębieni babka jak ma zły humor to wyżywa się na kim popadnie , nie tylko pracownicy ale również pracownicy ochrony . Co ciekawe to wszyscy o tym wiedzą a nikt w tej sprawie nic nie robi jakby takie ciche przyzwolenie na tego typu praktyki , być może kiedyś natrafi na osobę z słabym sercem i problem gotowy . Według mnie taki pracownik administracyjny swoje chimery powinien zostawiać za terenie zakładu . Dodatkowo są tam jeszcze dwie osoby co powielają tego typu zachowania , jak dla mnie to totalne chamstwo , cynizm oraz altruistyczne podejście do pracowników .

Agnieszka

Czytaliście już wywiad z Wiceprezesem Zarządu Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA? Możecie go znaleźć w specjalnie wyróżnionej kolorem czerownym zakładce, przy wątku firmy http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,37970,wywiad-piotr-frycz Jak oceniacie? Co Was zaciekawiło?

relany

A może zależą one od umiejętności/stażu pracy/doświadczenia @mirek nigdy się na ten temat nie zastawiałeś? Nie każdy dostaje awans po znajomości choć inni ci którzy nie awansowali tak zapewne chcą myśleć

Mirek

Pierszeństwo do lepszych stanowisk maja wlasnie ludzie "po znajomosci",stawki oczywiscie tez nie sa jednakowe

bazyl

Firma kompletna klapa. Tak jak ktoś powyżej napisał to istny układ zamknięty. Przyjmują członków swoich rodzin dalszych i bliższych, którzy totalnie nie mają kompetencji do wykonywania zawodu. Pracowałem tam naście lat i nic sie nie zmieniło oprócz nowych inwestycji. (to akurat na plus). Ale sama praca w tym kołchozie, to jedna spychologia na drugiego. Tak na prawde polega to na szukaniu winy i wytykaniu błędów. Atmosfera z roku na rok coraz bardziej kiepska.... A z zewnątrz tak ładnie wygląda wszystko.

kosiarz

Widzę ze poszukują konstruktora. Może ktoś z was powie czy warto aplikować na to stanowisko, jak wygląda praca konstruktora w tym zakładzie, jakie są zarobki (na rękę) ?

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA?

Kandydaci do pracy w Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA
2.7/5 Na podstawie 117 ocen.

Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA