Opinie o Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA w Tarnowskie Góry

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA o rekrutacji.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA w Tarnowskie Góry

MIREK

Powiedzcie mi pracownicy drodzy czy w przyszłym roku będą podwyżki:)....czy tylko cięcia, oszczędności, redukcja nadgodzin w parze ze zwiększoną wysyłką i praca w nocnej taryfie prądu??

@MIREK

A szefostwo nic nie mówiło o takich ruchach?

@Ewa

Jakie konkretnie ruchy masz na myśli?? Prezes zapowiada wszystko o czym napisałem oprócz podwyżek, wychodzi z założenia że produkcję mu zrobią ludzie przypadkowo zrekrutowani, często bez doświadczenia zgadzający się na każde warunki. O załogę już istniejącą nie dba zupełnie.

Podwyżka
@MIREK

Podwyżki będą co najwyżej roboty a nie płacy. Obcinanie czasów by nie dostać premii to normalne przecież. A samych podwyżek też pewnie nie będzie skoro w tym roku były to teraz kolejne 3-4 lata nic nie dadzą

@Podwyżka

Podwyżek niestety też podejrzewam że nie będzie, pracy więcej owszem....ale zobaczysz że jak część załogi się zwolni, część pójdzie na emeryturę to w przeciągu 2-4 lata Chemet znowu będzie zmuszony dawać nowoprzyjętym większe stawki niż mają starzy pracownicy bo po prostu nie będzie miał wyjscia. Kierownictwo gasi pożar jak już się pojawia, a nie myśli o zapobieganiu. Zysk netto im się zgadza, plan produkcyjny również i procent marży również....I tak sobie tkwią....bo z ich perspektywy co mają zmieniać.

Przemek

Witam, widzę że rekrutują na stanowisko: monter/ślusarz-warto składać CV? Proszę o konkretne odpowiedzi.

@Przemek

Jak chcesz zarobić przynajmniej 3500 to nie warto, tu tyle nie zarobisz.

Lidia
@Monter

A skoro nie tyle to wiesz ile zarobi się tutaj? Ile ty zarabiasz tutaj i z jakim doświadczeniem?

@Przemek

Oczywiście że warto, tylko negocjuj stawkę i nie daj sobie wcisnąć kitu że zarobisz 3 tys bez nadgodzin....chociażby przysięgali to nie daj się oszukać:)

@MIREK

Za montera pracowałem i Diana nie było, w chemecie na rozmowie kwalifikacyjnej też kiedyś byłem i podziękowałem,ale jak monter ma 3tts zarabiać to dzięki, na Gliwicach za wozkowego 4,500 netto bez nadgodzin, dzięki za pracę ślusarskie i spawalnicze w tym chorym kraju

King

Witam pracowal ktos lub pracuje przez firme chemet we Francji chodzi o prace produkcyjna przy butlach gazowych chcialbym sie cos dowiedziec dziekuje.

Katja
@King

Możesz poczytać na fracuskim go worku . Hasło Bischwiller (Butle )

Roberto

Zgadza się!!!!!!!!

W samo sedno!!!! Brawo Ty.

Leszno
Spawacz

Witam wszystkich, przewinęło mi się ogłoszenie że szukają spawacza. Dajcie znać czy warto uderzać o to stanowisko?? Aktualnie pracuje w zawodzie spawacza,ale mam kawałek drogi do zakładu i rozważam zmianę. W obecnej firmie wyciągam 6 tys netto bez nadgodzin czy tu też na tyle można liczyć?? Proszę o rzetelne informacje.

Gosc
@Spawacz

A gdzie pracujesz to ja zatrudnię się u ciebie bo tutaj tyle nie zarobisz

SpawaczZchemetu
@Spawacz

Daj namiary na Twoja firme bo w chemecie 6tys netto nie wyciągniesz bez sobót niedziel i nadgodzin.

Spawacz
@SpawaczZchemetu

W firmie produkcyjnej w Katowicach. Wpisz w wyszukiwarce to od razu ci się pojawi. Nazwy nie podaje bo admin zgłosi naruszenie.

...
@Spawacz

Jak chcesz pracować za 25 zł/h to śmiało jedyny plus praktycznie ta sama robota malo co się zmienia

Zalety firmy: -Stabilna praca -Luźna atmosfera Wady firmy: -Brak szacunku dla szeregowego pracownika. Ludzie generalnie się boją osób na stanowisku wyższym niż oni sami. Sami sobie odpowiedzcie na pytanie czy tak ma to wyglądać. -Podwyżki, jeśli są, są niższe niż inflacja. Tym samym w rzeczywistości rok w rok szefowie obcinają pracownikom pensje.

Z tą luźna atmosferą był nie przesadzał-jak pracowałeś to wiesz jak było. Zgadza się podwyżek jako tako nie ma jedno dają a drugie utną. Szacunku w ogóle nie ma do pracowników którzy (usunięte przez administratora) na hali.

Zalamany

Dla zarzadu tej firmy widocznie czas sie zatrzymal. Stawki rzedu 20zl brutto to sie oferowalo z 8 lat temu jak nie wiecej. Tak duza firma a zarobki gorsze niz na kasie w biedrze czy w maku. Jedno slowo wystarczy by opisac ten zaklad- Dramat Omijac szerokim lukiem.

@Zalamany

Dokładnie! Czas zatrzymał się w miejscu względem stawek. Ale jak widać są tacy co im 20 zł BRUTTO na godzinę odpowiada.

Aktualnie jest oferta pracy dla Technologa spawalnika. Na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku? Jakie są warunki pracy?

Czy warto rekrutować na stanowisko spawacza??? Proszę o rzetelne informacje.

gosc

Zarobki są słabe, zdecydowana większość firm płaci lepiej. Na początku jest bardzo słabo, dają takie stawki za aż dziw ze ktoś decyduje sie zacząć prace. potem musisz powalczyć o podwyżki i po 2 latach zarobisz to co w innym zakładzie DAJĄ NA START. Jest jeszcze jedna sprawa której na rozmowie ci nie powiedzą czyli premie. W chemecie nie ma premii. To wszystko co dostaniesz dodatkowo to tak naprawde wyrównanie do wyplaty. W normalnym zakładzie zarobisz 6 tys i do tego dostaniesz premie. W chemecie dostaniesz 3400 i premie dzięki którym zarobisz 4400. Jak zrobisz słabe wyrobienie to premii dostaniesz 100 zl albo wcale. Jak będziesz miał L4 to nie dostaniesz premii frekwencyjnej i masz tylko swoja podstawę czyli 3400. Prezes tego nie widzi ze mało płaci i mówi ze wszystko jest dobrze bo w Chemecie jest pewna praca. Obiecują ze premie kwartalne będziemy mieli duże za wydajna prace, a potem premii jest 300 zl. Podstawa jest mała a reszte prezes obiecuje premiami ktore mogą być a le nie muszą. Ale nawet z premiami zarobisz mniej niż w innym zakładzie bez żadnych dodatków

@gosc

Dzięki wielkie za tak wyczerpującą i szczegółowa odpowiedz. Czyli omijam to miejsce z daleka. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę.

Pracownik WPZ

Jak zależy ci na kasie to nie.

Panie w dziale personalnym-kadrach chyba zapomniały od czego są. Strach o cokolwiek zapytać osobiście..a prosić o wypełnienie zaświadczenia do banku żeby usłyszeć" ile to ja mam roboty"... Proponuję więcej pozytywnego nastawienia do pracowników to nic nie kosztuje i chęć pomocy. W szczególności tego uśmiechu i pozytywnego nastawienia brakuje starszej Pani która tam pracuje. Posypała się stara załoga działu i teraz jest jak jest....

Pracownik2

Nie zgadzam się z tobą- co tam jestem to wszystko załatwię. Zawsze są uśmiechnięte. Rzeczywiście widać że mają dużo pracy ale nigdy nie odmówiły pomocy.

@Pracownik2

Kolego,to jest moja opinia. Doskonale wiem jak zostałem "potraktowany" w owym dziale. Być może Panie miały natłok pracy i przez to było jak było. Natomiast osobiście nie jestem zadowolony zadowolony z obslugi tego działu.

Pracownik 3

Zgadzam się!!! Może jakaś anonimowa ankieta wewnątrz zakładowa odnośnie funkcjonowania działów/kierowników... byłaby dobrym pomysłem.

Pracownik WPZ

Zgadzam się!!!!!! Ze stara załoga szło wszystko z uśmiechem na twarzy załatwić,a teraz to różnie bywa... Również miałem nie tak dawno nie przyjemny indydent,ileż sie nasłuchałem.

Jakie są mocne strony pracodawcy Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA?

WPZ

Brak!

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej, stawkę jaka mi zaproponowali,to istny szok ???????? Człowiek z wieloletnim doświadczeniem, a stawka 18 zł brutto na początek,no bez jaj. Mydlili oczy premiami,które są uzależnione od wielu czynników,więc jak na miesiąc zarobiłbym 2,5 tys. za ciężką pracę fizyczną, to i tak dużo. Za takie pieniądze,to możecie sami pracować!

Nie polecam!!!!!!!!!!! Zmarnowałem kilka ładnych lat na pracę za śmieszne pieniądze. Brak szacunku do pracownika fizycznego, a kierownictwo na czele z ... to jedna wielka porażka. PANIE PREZESIE chyba Pan zapomniał,że to my pracownicy fizyczni pracujemy na Pana sukces!!! Najwyższa pora przejrzeć na oczy i zacząć doceniać pracowników. Jedyny pozytyw,który wynoszę z tej firmy to ludzie z którymi miałem przyjemność pracować,nic więcej.

Xyz

Dalej robota za takie słabe pieniądze? hahahaha

@Xyz

No a jak ????????????????

Szkoda czasu...

Kapiszon

Chemet to super zakład dla tych co nie lubią siedzieć w domu chyba, że ktoś kandyduje do biurowca. Stawki głodow reszta to różnej maści dodatki, premie, nadgodziny. Rekordziści pracujący jako samozatrudnienie mają ponad 300 godzin na miesiąc. Zamiast podwyżek serwują dodatki które w razie czego można zabrać. Najnowszy krzyk mody dodatek kowidowy dla zaszczepionych jako premia na święta. Chyba wszyscy zaszczepieni ?

@Kapiszon

Zgadzam się w 100%. Dlaczego premii na święta nie dostali posiadacze butów rozmiar 44?? Czy władze tej firmy mają świadomość, że dyskryminacja jest niezgodna z prawem ??

Mateo

Kilka słów o Chemecie. Firma z wieloletnim stażem na rynku to jednak czas się zatrzymał(mentalność z prl-u ,wynagrodzenie sprzed lat). Jedyną jej największą wartością to ludzie -pracowniczy fizyczne. Mają tam też Mirosława największego dziada, jak że on mały i przemądrzały. Kto z nim nie spiskuje od razu niech lepiej z chemaTU się wypisuje. Kiedyś dobra firma która zeszła (usunięte przez administratora). Wszystko co dobre szybko się kończy. Korzystając z ich wyjazdu w delegacji, wolałbym resztę czasu spędzić w ubikacji. Lepiej być na liście bezrobotnych niż pracowników. Nie polecam tego miejsca, odradzam i przestrzegam.

Witam serdecznie

Ile zarobi ślusarz mechanik po szkole 20 lat w zawodzie.? 10 H dziennie bez weekendów. Wiek 40 lat .nie na dxialalnosci tylko normalnie chodzi mi o netto. Dziękuję pozdrawiam .

~DEATH
@Witam serdecznie

Na Um. o pracę na start jakieś 16 zł brutto a potem hmm złoty może trochę więcej.

@Witam serdecznie

Zarobi za mało. Jak masz możliwość iść gdzieś indziej to się nie zastanawiaj nad chemetem. Na kasie w biedronce lepiej zarobisz. Nowym pracownikom płacą tak mało że 90 %ludzi odchodzi po miesiącu. Cały czas szukają slusarzy i nikogo nowego nie ma bo za 2500 nikt pracować w tym (usunięte przez administratora) nie chce. A teraz jeszcze wprowadzają nowy system wynagrodzenia dzięki któremu na początek to ślusarz jak nie wypłaca premi to z 2000 tys zarobi. A w cudowne słowa pani kadrowej o premiach kwartalnych i dodatkach nie wierz bo nic z tego nie ma. Zamiast premi kwartalnej 1200 dostaniesz 300 bo zakład zysku nie ma. Z całego serca odradzam pracę w tym zakładzie.

@Chemetowiec

Twoja odpowiedź niezwykle odbiega od rzeczywistości jak nie umiałeś sobie poradzić to trudno ale nie pisz głupot

Karoll
@~DEATH

Jak masz duże doświadczenie dadzą az 18 brutto za godzinę to daje ok 5300 brutto czyli 3700 netto pracując 6-18 plus 6-14 w soboty

mati
@Chemetowiec

pań spawacz po wyższej szkole podstawowej skonczyl kurs spawacza, nie zna rysunku ale musi zarobić min.50zl/h brutto

Samwieszkto
@Witam serdecznie

Uwaga, odpowiadam! Ślusarz z 20 latami doświadczenia zarobi tyle samo co ślusarz bez doświadczenia.

Maciej
@Samwieszkto

Naprawdę? To ciekawe. Jeżeli rzeczywiście tak jest to nie było w firmie CHEMET sytuacji, gdzie doświadczeni pracownicy zaczęliby domagać się podwyżek uposażenia, które dostają? Myślę, że to trochę niesprawiedliwe, że Ci z doświadczeniem mają taką samą stawkę. Ciekawi mnie, jak wyglądały takie rozmowy z szefostwem.

@Witam serdecznie

Na start dostanie tyle że mu się odechce pracować. Czyli podstawa " najniższa krajowa" i premia od wyrobienia czyli średnio 12%. Ale najpierw te wyrobienie musi zrobić. Po okresie próbnym niby dostają podwyżkę " coś około złotówki" ale mało który ślusarz tak długo czeka i się zwalniają. Dlatego większość nowych slusarzy szybko odchodzi i cały czas mamy duża rotacjie a prezes zastanawia się dlaczego. Ale jak przemęczysz się z dwa trzy lata i będziesz się wykazywać i poświęcać dla chemetu i pokazywał że dużo umiesz a potem prosił przełożonych o podwyżkę to może cię docenia i dostaniesz złotówkę podwyzki. Pozdrawiam

@Maciej

Myślę, że byłoby tak jak mówisz w przypadku gdyby zarobki były jawne. Lecz jeśli zastosujemy klauzulę o zakazie ujawniania zarobków to współpracownicy nie będą wiedzieć ile kto zarabia.

Chemetowiec

A w jaki sposób chciałbys sprawdzać czy pracownicy nie łamią zakazu? Podsłuch na czas pracy?

Leon Zawodowiec
@Maciej

Rozmowa taka sama jak w większości zakładów. Jak nie pasuje to przed bramą tłumy czekają. W chemecie liczą się tylko spawacze. Oprócz biurowca i kadry to najlepiej zarabiająca grupa nawet bez nadgodzin.

Leon Zawodowiec

Ta. Klauzula to może jest ale długie ozory też. Może nie dowiesz się co do grosza tylko z grubsza.

Matti

Pan premier odwiedzil zaklad gdzie spawacz z doświadczeniem za 300h dostanie 3500 na rękę. Idea tego zakladu pracy idealnie spotyka się z wizja premiera ze należy wrócić do czasów kiedy ludzie będą pracować za (usunięte przez administratora)

Piekarz
@Matti

Stawki poniżej minimalnej krajowej !!! Takie pieniądze proponują ludzią z kursami i doświadczeniem cyrk z małpami . Szkoda czasu marnować . Nie polecam.

@Matti

Nie dziwię się,mi zaproponowali 16 zł brutto za godzinę za montera mam 7 lat doświadczenia, wycedzilem kierownika i podziękowałem mówiąc że sprzątaczka zarobi lepiej. Koleś zdziwił się, dureń

Bartek

Czytam te wpisy i wnioskuje,że te pozytywne wpisy,to przez (usunięte przez administratora)napisane,żenada.W tym kraju jeszcze długo w takich firmach będzie taka sytuacja finansowa, a głównie przez ludzi tego pokroju.Widze że co niektórym Chemet życie uratował, (usunięte przez administratora) jesteście.

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA?

Kandydaci do pracy w Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA
2.7/5 Na podstawie 117 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042