Opinie o Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA w Tarnowskie Góry

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA o rekrutacji.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA w Tarnowskie Góry

Van Gogh

Witam. Podobno na lakierni można zarobić stawki europejskie.Podobno poniżej 3500 nie schodzi. Czy to prawda?

Robert Levandovski
@Van Gogh

Takie zarobki to tam dostaniesz jak bedziesz malował po 300 godzin w miesiacu, to może wtedy i jeśli zgodzisz sie na samozatrudnienie, czego nie polecam bo wtedy musisz właśnie całymi dniami i nocami walić aby ci się to opłaciło. Jeśli chodzi o umowę o pracę to zapomnij o takiej kasie i nie wierz znajomym w takie pierdoły, bo przed tobą to bedą strugać kozaka, a sami już pewno rozglądają się za inną robotą!

Pracownik Chemetu
@Van Gogh

Robercik Levandowski jak nie zależy Ci na rozwoju firmy Chemet bo czytam, że przekazujesz kłamliwe informacje, to się zwolnij i najlepiej wyjedź do pracy np. do Holandii. Nie gadaj takich głupot bo w marcu wszyscy pracownicy dostali po 500 zł netto podwyżki. Zarobki są bardzo dobre jak na warunki polskie. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do rozmowy z kadrami, dowiecie się ile naprawdę możecie zarobić. Firma się rozwija i inwestuje. Nie słuchajcie takich opinii bo nie wiedzieć czemu tacy ludzie srają we własne gniazdo. Lepiej niech wyjadą za granicę gdzie będą mogli wieść godne i dostatnie życie????

Zapraszam do kontaktu z działem kadr. Zatrudniamy dalej malarzy. Pozdrawiam

Robert Levandovski
@Pracownik Chemetu

O jak miło! Pani kadrowa sie odezwała albo nawet ktoś z kierownictwa oburzony tym że piszę prawdę jak jest! Dla mnie to nie jest sranie do własnego gniazda tylko właśnie opisywanie jak u nas w Chemecie jest naprawdę i mam głęboką nadzieję że w końcu WY czyli kierownictwo zaczniecie nas pracowników produkcji doceniać porządnymi pieniędzmi,bo to co jest teraz to z pewnością nie są bardzo dobre zarobki. Ta podwyżka rzekoma o której wspominasz to będzie nam dana, to fakt, ale dopiero jak sobie ją sami namalujemy lub dopiszemy długopisem do umowy. Pisze tak o Chemecie dlatego że sami nam panowie szefostwo nie zostawiacie wyboru. My ludzie z produkcji, chcielibyśmy aby ta firma sie rozwijała i my razem z nią, ale jeśli wasze podejście (kierownictwo i szefostwo) jest takie żeby na nas zdzierać jak się da, to też trudno sie spodziewać że te wpisy (i nie tylko moje, ale także tych poniżej) są jakie są! Z ciekawości ogladam wpisy Chemetu na OLX odnośnie rekrutowania pracowników. One non stop tam wiszą bo ludzie do Chemetu przychodzą zwiedzeni niby zarobkami typu 3-5 tys brutto, a potem widzą jak sie te ogłoszenia mają do rzeczywistości zakładu i odchodzą. Rotacja jest na stanowiskach, ale temu to akurat się nie dziwię. Nie morze być inaczej jeśli firma patrzy na pracownika tylko przez pryzmat tego jak na nim zaoszczędzić, czego najlepszym dowodem jest właśnie te słynne już na cały zakład samozatrudnienie. Panowie szefostwo, radzę sobię parę rzeczy przemyśleć bo z naszej pracy żyjecie, a zarobić godnie nam nie dajecie. Dlatego świat i nawet wiele miejscowych firm już wam uciekło do przodu a wy dalej myślicie że są lata 90 i wielkie bezrobocie i każdy do was za Bóg zapłać przyjdzie robić. No czasy sie już zmieniły i jeśli ta firma ma przetrwać i sie rozwinąć to musicie zmienić sposób myślenie o ile w ogóle w swej pazerności jesteście jeszcze do tego zdolni! Ja jeszcze ciągle wierzę że Chemet poprawi się w wielu aspektach i stanie się dobrym pracodawcą. Oby tak się stało! :-)

500netto??? 3,50zl,to kolego na działalnosci nie jest 500zl netto

@Van Gogh

Jak chcesz się dowiedzieć czy to prawda to zapraszam do działu kadr, tam dostaniesz prawdziwie informacje ile możemy Ci zapłacić.

olo
@Pracownik Chemetu

500 zł to tam zarabia się na tydzień.

@Pracownik Chemetu

co to właściciel firmy? :) Ja potrwierdzam - płacą słabo - oszukują. Ja umówiłem się na kwotę x dostałem x-1000pln - z takim podejściem do pracownika w dzisiejszych czasach deficytu pracowników - to żegnam ozięble.

@Robert Levandovski

POTWIERDZAM! - Chemet to zły pracodawca. Rządzi raczej "klika" i jeżeli nie wejdziesz w "układ" to nie masz szans. :)

@Rekruter

Mnie oszukaliście - umówiłem się na inną kwotę - na umowie w dniu rozpoczęcia pracy była mniejsza- jak to wyjaśnisz?

IS

Lubię ludzi tam pracujących, nie lubię pracodawcy. Pazerny typ. Generalnie dobrze zastanów się czy chcesz tam pracować. Dobra firma na początek kariery zawodowej. Dobra trampolina. Ja zdobyłem wiedzę i poszedłem dalej. Uważam, że to głupotą pracodawcy jest nie zadbać pracownika i w momencie kiedy zdobył wiedzę i pewne doświadczenie opuścić firmę. Ja zostałem oszukany na początku kiedy umówiłem sie na pewne wynagrodzenie, które na umowie zostało "zmniejszone". Na pytanie dlaczego - nie otrzymałem odpowiedzi. Więc po pewnym czasie powiedziałem pa pa... :) ale jak w ten sposób traktuje się ludzie - panie Popiół - to nie dziwota, że macie problem z kadrą szczególnie inż. Ja osobiście miło wspominam p. Bartosza Urbaniaka.

Agnieszka

@marynarz białego żaglowca, czy sprzeczne informacje otrzymujesz od znajomych, którzy pracują w tej firmie? W tym przypadku, najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt bezpośredni z firmą i pytanie o warunki współpracy. Uzyskasz informacje z pierwszej ręki.

marynarz białego żaglowca

Tak bez owijania w bawełnę, ile można zarobić na start (umowa próbna) ? Każdy gada co innego...

Agnieszka

@Tomcio, czy zapoznałeś się z wszystkimi opiniami w tym wątku? Może warto zadać te pytania bezpośrednio na rozmowie kwalifikacyjnej? Dlaczego zainteresowała Cię oferta właśnie firmy Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA? Na forum na pewno jest jeszcze kilku potencjalnych kandydatów, którzy chcieliby poznać twoje motywacje.

Dawid

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!!

olo
@Dawid

To idź i sprawdź będzie wielkie rozczarowanie.Byłem i wiem,że nie warto.A taka była nadzieja.

Po rozmowie z panią z kadr: Spawacz 135-141-111-311 oferta to 20 zł brutto na godz + premia po 3 miesiącach 21 brutto! Umowa o prace!

@Andrzej

Panie Andrzeju, premia miesięczna wynosi 35 proc. czyli brutto jest 28 zł/h. Pozdrawiam

@Rekruter

Co druga osoba ma inna stawke,to po pierwsze,a po drugie Pan prezes potrafi wyliczyc ze stawki 14 zl /h,stawke np 23 zl....po doliczeniu do wynagrodzenia urlopu,roznych swiadczen i premii,ktorej mozna przeciez nie dostac

Welder
@Andrzej

Serio tylko taka stawka z takimi papierami, obłed

@Rekruter

Zapomniał Pan dodać do 35%.Czyli i 5%.

Tomasz

Słyszałem, że firma ma dobrą opinię więc nie przesadzajcie z tym narzekaniem. Idealnie to nie jest nigdzie!!

@Tomasz

Jak dla Ciebie 1900 zeta netto to idealna firma to nie masz szacunku dla samego siebie.Tyle mi zaproponowali na start.28 lat w zawodzie .Młody po szkole to tyle może dostać.Po rozmowie wstępnej na pytanie jak wygląda sytuacja po okresie próbnym Pan mi zaproponował 1 zł brutto/h dodatku.Ha ha ha.No i premie ok 170 zł .

Kania lepsza od schabowego

Cześć, wiela tam idzie zarobić na start ? mum kurs na wózki widłowe

@Kania lepsza od schabowego

1900zeta na ręke

Agnieszka

@Harpagan, czy w ostatnim czasie w firmie Chemet zmieniły się premie? Czy masz na myśli ich wysokość czy warunki przyznawania? Może chciałbyś rozwinąć swoją wypowiedź. Obawiam się, że część pracowników może nie wiedzieć co masz dokładnie na myśli. Sprecyzuj proszę swoją wypowiedź.

Harpagan

Co z premiami ? wiadomo już coś ?

Agnieszka

@Kania lepsza od schabowego, czy próbowałeś zwrócić się z tymi pytaniami bezpośrednio do firmy Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET i zapytać o wynagrodzenie? Zawsze warto zapytać. Przy aktualnej sytuacji na rynku pracy działy rekrutacji chętnie pomagają potencjalnym kandydatom w dotarciu do informacji. Czasami można dowiedzieć się znacznie więcej niż podane jest w ogłoszeniu.

Agnieszka

@Tomasz, Nie ma firm idealnych, ale też nie ma firm całkowicie złych. Czy udało Ci się więc znaleźć w tej firmie jakieś pozytywne aspekty? Czy nadal jesteś pracownikiem firmy CHEMET, jeżeli nie, to dlaczego zrezygnowałaś? Inni użytkownicy na pewno chcieliby poznać Twoją opinię.

Może ktoś ma wiedzę o ofertach pracy w firmie?

Krzysztof Ibisz
@Zainteresowany

Zadzwoń do kadrowej to Ci powie co i jak a nie czytaj pierdół tutaj, na tym forum jeszcze nikt niczego mądrego nie napisał.

Jasiek

Czy dobrze się pracuje, tak rzadko tu piszecie.

Chętny do pracy

Witam obecnych pracowników Chemetu! Jestem zainteresowany pracą w transporcie wewnątrz zakładowym w Chemecie! Mam doświadczenie w takich pracach oraz aktualne kursy na wózki, suwnice z poziomu 0 i kurs hakowego, oraz na podesty ruchome (zwyżki) oraz doświadczenie na takim sprzęcie. Jakbyście mogli napisać jak ta robota u was wyglada? Czy dużo roboty jest na wózku czy tylko suwnica, albo coś innego? Czy robota jest bardzo cieżka fizycznie i w jakimś szalonym tempie? Rotacje są? I najważniejsze! Jak płacą u was w Chemecie na tym stanowisku? Ile by dostał tak orientacyjnie ktoś kto 7 lat przerobił na różnego rodzaju magazynach i zakładach przemysłowych, czyli mający spore doswiadczenie? Dają umowę o pracę czy tez zmuszaja do samozatrudnienia lub śmieciówka? Czy są premie i jakie benefity oferują wam we firmie? Prosiłbym żeby ktoś z obecnych pracowników hali (najlepiej transportu właśnie) odpisał mi jak jest naprawdę, bo wszelkiego rodzaju rekruterzy czy kadrowi oraz kierownictwo to raczej nigdy całej prawdy nie mówią i ściemniają, dlatego wolałbym się od was dowiedzieć jak w Chemecie jest naprawdę! Bardzo bym prosił o poświęcenie chwili ze swojego cennego czasu i szczerą odpowiedź! Pozdrawiam!

Daniel

Od czegoś trzeba zacząć. Może mniejsze pieniądze ale za to można się wiele nauczyć!!

@Daniel

Czy to jest sposob firmy na zminimalizowanie kosztów pracowniczych?

Gregor

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!!

Wistula
@Gregor

W Chemecie dobrze nie ma ! :D

Pytanie do pracowników transportu wewnętrznego-ciągle poszukują pracowników do waszego "oddziału"-możecie powiedzieć dlaczego? Taka duża rotacja jest spowodowana czym? No i stawka 14/15zł to u Was norma? Bo tyle proponują a wydaje mi się ze nie jest to zbyt wiele...

Gustlik
@Marek

Ciągły pospiech, za te pieniadze jest to taka słaba opcja na dluzsza wspolprace. Albo pracownicy sami odchodza albo sa po prostu wyrzucani jak sie nie wyrabiaja. Co to kasy, raczej sie nie rozwiniesz. Ja osobiscie nie wiem za co ludzie tak zachwalaja chemet, szału tu nie ma, sa firmy gdzie wiadomo, zarobisz podobnie ale napewno duzo łatwiej i spokojniej.

PT
@Marek

Kasa mizerna jak na to co musisz robić! Pośpiech jest bo ciągle jest więcej pracy niż pracowników. Ludzie przychodzą, porobią trochę i stwierdzają że za te pieniadze to im sie nie opłaca, no i idą dalej. Duże molochy typu Chemet nie są niestety dziś w ogóle opłacalne. Szefostwo ciągle myśli że ludzie będą im robić za 1800 -2100 zł netto! To trochę już w Chemecie przypomina tą farsę jaka jest teraz w PKM Świerklaniec! Szefostwo sie bogaci, a pracownicy wegetują. Jeśli masz jakąś alternatywę to z niej skorzystaj, bo tu długo jeszcze będą ludzi do roboty poszukiwać, więc śpieszyć się nie musisz, taka moja rada! Ja też za niedługo stąd spadam, bo tu przyszłości nie ma niestety!

Maniek

W miescie sa zaklady mniejsze a zarobki i atmosfeta lepsza dlatego ambicje i dume trza schowac w kieszen bo co z tego ze Chemet jak warunki gorsze

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA?

Kandydaci do pracy w Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA
2.7/5 Na podstawie 117 ocen.

Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA