Opinie o MDM S.A. w Cieszyn

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy MDM S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w MDM S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MDM S.A. w Cieszyn

xxx

Pracowałam w tej firmie, mam sporo znajomych pracujących fizycznie i w biurowcu... Cóż... Mnie pozostaje tylko cieszyć się z tego, że już tam nie pracuję, kiedy sobie przypomnę co tam się działo i gdy słyszę co tam się dzieje obecnie. Każdy dzień pracy w firmie był dużym stresem (czasem wręcz udręką).

Wili

Szefów to nie interesuje że pracownicy mają jakieś żale ,pretensje , tylko żeby się kasa zgadzała >Kiedyś były zebrania z prezesem teraz jak jest jakieś spotkanie to zawsze jest obok jakiś kierownik ,dyrektor zeby tylko coś więcej pracownik nie powiedział ot cała prawda.

ja30

Po to powstało to forum i ten watek by moc sie wypowiadac. I nie tylko ludzie pisza o MDM, jest tez lakma, fach i inne Cieszynskie firmy. Od tego to jest by moc sie wyzalic na firme czy tez nia pochwalic. Dla szefow jest to dobry sposob by czegos sie dowiedziec o wlasnej firmie czy tez panujacej w niej atmosferze lub tym co nie funkcjonuje rewelacyjnie. Sam fakt ze takie cos powstało i jest wiecej tych nie pochlebnych opinii musisz o czyms swiadczyc . Przeciez ludzie nie pisza takich rzeczy z nudow czy ot tak sobie. Jest to wszystko warte zastanowienia. Chuck bardzo dobrze napisal ze ktos z tej firmy bardzo zaciekle jej broni i ja sie z tym zgodze. Doszly mnie sluchy o przypadku opisanej powyzej Pani. Dlaczego sie nikt nie broni teraz? Firma MDM jest firma dobrze prosperujaca i znana na rynku a co za tym idzie ludzie troche o niej wiedza i to nie tylko pracownicy z tym trzeba się liczyc. Jesli jak ktos pisal pracuje tam(usunięte przez administratora) i kazdy powie cos znajomemu chociaz jednemu to wiadomosc sie niesie. (usunięte przez administratora) bo owe sie zdarzaly i nie trzeba tego zaprzeczac. Wiem ze co jakis czas robione sa ankiety tylko czy ktos wysuwa z nich jakies wnioski?

Ktoś odwala dobrą pracę domową większość z nas pamięta (usunięte przez administratora) i jak skończyła i przez kogo i o czym tu mówić< są ci którzy chwalą bo wiadomo czemu już to było poruszane i są ci którzy ganią bo tak jest nie znasz dnia ani godziny.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie MDM S.A.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.

Coś mi się widzi że tutaj można pisać o mdm-ie tylko źle:-) Jak ktoś pisze dobrze to albo jest z biura albo nie wiadomo co. Z tym że jak się przeczyta całość to widać że chyba bardziej komuś zależy na powiedzeniu jaka ta firma jest zła i jak to w niej jest źle a nie na jej bronieniu jak pisze mój poprzednik. Nie wiem co robi opiniodawca ale ja nie pracuję w biurze i szczerze mówiąc jak czytam niektóre posty to zastanawiam się czy w nich jest mowa o tej firmie w której pracuję - dotyczy to np. jakichś wycieczek personalnych czy konfliktu biurowych z niebiurowymi, który jak dla mnie jest wyolbrzymiony wielokrotnie. Forum jest od wymiany opinii i te są pozytywne i negatywne. Jedni się zgodzą z pierwszymi, inni z drugimi i nic tego nie zmieni. Nie znaczy to zaraz że ktoś kogoś broni albo atakuje bo w ten sposób nie będzie można nic powiedzieć.

chuck norris

Coś mi się wydaje,że ktoś z biura strasznie broni tej firmy. Broni jej zajadle i próbuje przekonać,że nie ma tam wyscigu szczurów. Kiedyś pracowała tam pewna pani, nawijmy ją(usunięte przez administratora) życie by oddała za firmę, w czasie urlopu systematycznie widziano ją w pracy. Nawet gdy mówiła nazwisko szefa lub dyrektora,mówiła jego imię z dużej litery. Nagle okazało się,że jest niepotrzbna w firmie. Z (usunięte przez administratora). Do czego zmierzam? Dopóki tam robisz i masz klapki na oczach, nie powiesz niczego złego. Pódziesz gdzie indziej, gdzieś gdzie nie męczą cię różnymi przepisami czy procedurami utudniającymi pracę, zobaczysz że nie było tam tak różowo. Ja to zrozumiałem od pierwszego dnia mojej pracy w mdm-ie. Czego życzę również wszystkim zapatrzonym bezkrytycznie w ten zakład.

"Opiniodawco to prawda ze w firmie jest kazdy wazny nie patrzac na zajmowane stanowisko?" Nie. To nieprawda. "Oczywiscie pracownika produkcji mozna wyrzucic na bruk nawet po roku czy dwoch latach i latwo przyjac nowego ale nikt juz nie patrzy ze ten nowy to kilka tygodni nauki i napewno nie jeden bubel." Nowych pracowników nie angażuje się od razu do najbardziej wymagających czynności. Pracują na ogół w kilkuosobowych zespołach, gdzie asekurują ich bardziej doświadczeni koledzy. "Firma mdm mysli ze jak przyjmie kilku ludzi po zawodowce da im troche kasy to oni nie beda mieli glosu. Faktycznie prawda jest taka ze ludzie tam trzesa sie o posade bo drugiej takiej wyplaty nie dostana nigdzie ale czy na tym polega praca by bac sie o to ze przyjdzie sie do pracy , odpracuje 8 h i na koniec dnia dostanie sie wypowiedzenie?takie przypadki tez byly." Jeśli ktoś robi swoje, to nie musi się niczego obawiać. Mdm to nie chińska fabryka, żeby jej pracownicy musieli się trząść o posadę. Skąd bierzesz takie bajki? Rozumiem, że paru frustratów zostało zwolnionych i nieco ubarwili swoje opowieści, ale na pewno nie zasięgałeś opinii ich wszystkich. Przyznaję, kilka zwolnień których byłem świadkiem, też mi się nie podobało. Jednak te przypadki nie mogą być jedyną podstawą do ogólnej oceny firmy. Równie dobrze możesz stwierdzić, że wszystkie jaskółki są złe, bo jedna narobiła na twój samochód. Litości człowieku. "Czy ludzie na stanowiskach biurowych maja odpowiednie wyksztalcenie i doswiadczenie do tego? Szukacie ludzi ze znajmoscia angielskiego a podobno nie jest on tam do niczego potrzebny(to opinie innych)." Nie wszystkie stanowiska biurowe wymagają jakiegoś szczególnego wykształcenia. Doświadczenie jest mile widziane - jednak mdm jako jedna z nielicznych firm, zatrudnia też ludzi bez żadnego doświadczenia zawodowego. Ktoś tym młodym ludziom musi dać taką szansę. Co do angielskiego. Wiele surowców do produkcji sprowadzamy z zagranicy. Firma prowadzi sprzedaż do wielu zagranicznych kontrahentów - większość krajów UE, do Japonii i USA. Jak myślisz - gadamy z nimi wszystkimi po polsku? "Czy nie jest to firma"prawie rodzinna" gdzie nie da sie skrzywdzic swojego nawet jak nie zasluguje na bycie tam kimkolwiek i nie zna sie na rzeczy?" W tej materii mógłbyś się srogo zdziwić. "Oczywiste jest to ze kto pracuje tam kilka ladnych lat, ma ciepla , zapewniona posadke i ladna sume na koncie bedzie bronil tej firmy i pracy" W mdm nie ma "ciepłych, zapewnionych posadek". Każdy jest rozliczany ze swojej pracy bez względu na staż i zajmowane stanowisko. Nie wypowiadam się tutaj po to, żeby bronić firmy - ona sama się broni. Świadczy o tym choćby ilość napływających do nas CV. I ne jest to zasługa wyłącznie wskaźników bezrobocia. Przez Twoje wypowiedzi wyraźnie przebija frustracja. A frustracja - to wprost mówiąc, niespełnione oczekiwania :)

Opiniodawco to prawda ze w firmie jest kazdy wazny nie patrzac na zajmowane stanowisko? jakos nie chce mi sie w to wierzyc. Nie pracuje w tej firmie i nigdy tam nie bylem/am, ale kiedys potrzebne mi byly opinie ludzi (nie wazne do czego) i niestety pochlebne one nie sa. Oczywiscie pracownika produkcji mozna wyrzucic na bruk nawet po roku czy dwoch latach i latwo przyjac nowego ale nikt juz nie patrzy ze ten nowy to kilka tygodni nauki i napewno nie jeden bubel. Firma mdm mysli ze jak przyjmie kilku ludzi po zawodowce da im troche kasy to oni nie beda mieli glosu. Faktycznie prawda jest taka ze ludzie tam trzesa sie o posade bo drugiej takiej wyplaty nie dostana nigdzie ale czy na tym polega praca by bac sie o to ze przyjdzie sie do pracy , odpracuje 8 h i na koniec dnia dostanie sie wypowiedzenie?takie przypadki tez byly. Czy ludzie na stanowiskach biurowych maja odpowiednie wyksztalcenie i doswiadczenie do tego? Szukacie ludzi ze znajmoscia angielskiego a podobno nie jest on tam do niczego potrzebny(to opinie innych). Czy nie jest to firma"prawie rodzinna" gdzie nie da sie skrzywdzic swojego nawet jak nie zasluguje na bycie tam kimkolwiek i nie zna sie na rzeczy? Oczywiste jest to ze kto pracuje tam kilka ladnych lat, ma ciepla , zapewniona posadke i ladna sume na koncie bedzie bronil tej firmy i pracy. I dobrze zycze wam samych sukcesow w tej firmie. Szkoda tylko ze ja znam same niepochlebne opinie ....

Nie ma się co wszystkimi wypowiedziami przejmować firma ma(usunięte przez administratora)udzi i tyle samo charakterów więc nie dogodzi wszystkim zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy

anonim - 2010-03-27 17:04:31 Już ktoś tam kiedyś pisał biurokracja goni biurokracje dublują się stanowiska fikcyjnie powołane 1 maszyna , 1 linia jeden technolog przecież to absurd a jeśli chodzi o odpowiedzialność to oni wszyscy ręce : Poczytaj to forum i zobacz jak cieżko wszystkim dogodzić: mało technologów-źle, dużo-też źle. Każda maszyna od czasa do czasu stoi-nie powinno w tym być nic nadzwyczajnego. Widać ich moce są większe niz bieżąca sprzedaż ale ta zalezy od handlowców czyli pracowników biurowych którzy wg wypowiedzi na tym forum są niepotrzebni:-) Poza tym jeśli pracujesz w mdm to na pewno wiesz, że zima to nie najlepszy okres dla tego biznesu i wiele rzeczy produkuje się na siłę na magazyn, który wtedy pęka w szwach. Zwróć uwagę ze pomimo tego że ta czy inna maszyna od czasu do czasu stoi to wszyscy i tak mają prace - czy to takie złe? Najłatwiej jest narzekać. Jak masz umiejetności handlowe to idź na górę i porozmawiaj o przeniesieniu na stanowisko handlowca to bedziesz mial szanse zapewnić to że wszystkie maszyny będą pracowały bez przerwy. Najmocniej przepraszam jeśli uraziłem ale narzekanie też ma granice.

ktos

Zgadzam się z opiniodawcą.Tez pracuje w mdm ponad 2 lata.Nie jest to tez moja pierwsza praca.Uwazam ze wiele z tego co tutaj powiedziano niewiele ma wspolnego z prawda-jest za to duzo zazdrosci i normalnej ludzkiej zawisci oraz wypowiadania sie na tematy o ktorych niektorzy wypowiadajacy nie maja zbyt wielkiego pojecia.Niezadowolonych zachecam do poszukania sobie innego miejsca pracy, ktore da im to czego oczekuja i szczerze zycze im powodzenia.Zreszta wcale bym sie nie zdziwil gdyby za czescia z wypowiedzi stala konkurencja ktorej sukcesy mdm-u sa od lat sola w oku i ktorzy na pewno maja interes w tym zeby popsuc atmosfere w firmie. Pozdrawiam wszystkich z mdm-u - zarowno z produkcji, magazynow jak i pracownikow biurowych!

Już ktoś tam kiedyś pisał biurokracja goni biurokracje dublują się stanowiska fikcyjnie powołane 1 maszyna , 1 linia jeden technolog przecież to absurd a jeśli chodzi o odpowiedzialność to oni wszyscy ręce :" umywają " . (usunięte przez administratora))ciekawe co w tym czasie robią odpowiedzialni technolodzy :))

opiniodawca

Praca w systemie 3-zmianowym na stanowisku produkcyjnym nie powinna nikogo dziwić. Czy komuś opłaca się w tym systemie pracować za 2000 na łapę? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Pracodawca proponuje określone warunki pracy i płacy - podpisując umowę akceptujemy te warunki. Co do niemiłej atmosfery - praca to nie tylko szczerzenie zębów i poklepywanie po plecach. Czasem zdarzają się gorsze dni, ale nie jest to normą. Jeśli ktoś uważa, że w innym tajemniczym cieszyńskim zakładzie jest o wiele fajniej, to niech tam złoży papiery i pracuje za trochę mniej - i w korzystniejszym systemie zmianowym. Mdm wciąż poszukuje nowych pracowników, bo wciąż się rozwija. Powstają nowe produkty, nowe maszyny, nowe hale produkcyjne. W ciągu kliku lat zatrudnienie wzrosło z 50 do ponad 180 osób. Największy przyrost jest oczywiście na stanowiskach produkcyjnych i magazynowych. Żaden pracodawca nie jest w stanie tak przeprowadzić rekrutacji, aby od razu zatrudnić dokładnie takich specjalistów jakich potrzebuje. Po to w prawie pracy powstały umowy na okres próbny. W tym to okresie, zarówno pracodawca jak i pracownik, mają okazję sprawdzić oraz ocenić swoje wzajemne oczekiwania. W mdm nie ma podziału klasowego na "fizoli" i ludzi z wyższych sfer. Ktoś kto tak uważa, ma problem ze swoją niską samooceną. W firmie każdy jest potrzebny, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Trzeba jednak pamiętać o tym, że najłatwiej jest zmienić pracownika na stanowisku fizycznym. Jego pracę może z dnia na dzień, po krotkim szkoleniu wykonywać ktoś inny. Trochę trudniej jest już z np. dyrektorem handlowym, czy technicznym. Takie osoby prowadzą działania na zbyt wielu obszarach i posiadają wiedzę o znaczeniu strategicznym. Dlatego najwieksza rotacja etetów jest własnie na stanowiskach fizycznych. Najłatwiej znaleźć pracę na stanowisku fizycznym i najłatwiej ją stracić. Wybaczcie, że piszę tu takie truizmy, ale jak widać nie każdy wie jak to działa. W mdm jest wielu pracowników fizycznych, pracujących od wielu lat. Jak myślicie dlaczego? Bo jest im źle? Chętnie odpowiem na kolejne pytania - chyba że odpowiedź miałaby naruszyć moją anonimowość :)

Pesel

No właśnie i tu nasuwa się pytanie dlaczego się ludzie sami zwalniają czy to nie daje do myślenia prezesom jaki jest powód ( z powodu kogo lub czego )?

Opiniodawco, bardzo sie ciesze ze pracujesz tam juz ladnych kilka lat i jestes zadowolony/a z firmy czy zarobkow, jak rowniez nie sypiasz z kazdym. Widac Tobie sie udało, uzyskac tam dobre stanowisko, nie wnikam w jaki sposob(wyksztalcenie,kumoterstwo). Co do zarobkow, owszem firma chyba jest jedna z najlepszych w Cieszynie pod wzgledem wynagrodzenia ale czy(usunięte przez administratora) jest warte pracy na 3 zmiany, nie koniecznie w milej atmosferze?z tego co wiem nie mila atmosfera nie tworzq biedni pracownicy fizyczni a kto inny. Dla porownania inna firma w Cieszynie(nazwy nie wymienie ze wzg na bezpieczenstwo), pracownikowi fizycznemu; zalezy od stazu pracy, placa ok(usunięte przez administratora) praca w systemie jedno zmianowym czasem dwu-zmianowym, atmosfera tam jest wrecz domowo-sielska co nie przeszkadza w osiaganiu dobrych wynikow. Skoro firma MDM , stoi tak dobrze na rynku, jest tak wg Ciebie stabilna dlaczego wciaz slyszymy o zwolnieniach, dlaczego wciaz poszukujecie nowych pracownikow? dlaczego nie docenicie swoich pracownikow premiami, moze podwyzkami? czy ktos sie zastanawial nad tymze gdyby nie te "fizole" bo zapewne ludzie z wyzszych sfer tak nazywaja pracownikow fizycznych , gdyby nie oni nie byloby mowy o takich osiagnieciach?

opiniodawca

Pracuję w mdm parę ładnych lat i nie sypiam z każdym :) A tak na poważnie. To jedna z najbardziej stabilnych finansowo firm w okolicy. Uważam, że poczucie stabilizacji jest nawet ważniejsze niż wysokość zarobków. Które w mdm są całkiem dobre. Mdm skład się z ludzi. Ludzie są różni. Niemal każdy pisze w swoim podaniu że potrafi pracować w zespole, jest otwarty na współpracę i rozwój swoich umiejętności zawodowych. Nie każdy jednak rzeczywiście taki jest. Funkcjonowanie firmy polega na współpracy pomiędzy jej pracownikami. Współpraca polega na ciągłym wypracowywaniu kompromisów - czasem trzeba umieć postawić na swoim, a czasem uznać wyszość argumentacji innych. Ludzie którzy na tym forum narzekają na mdm, w znakomitej większości nie potrafili się przystosować (co jest naturalne - nie wszystkim pasuje panujący tam ład - nie wszyscy muszą kochać mdm :). Znam niestety kilka przypadków niesłusznych nagan, pozbawienia premii i zwolnień. Tego nie da się uniknąć. A przynajmniej nie w każdym przypadku. Osobiście mogę śmiało polecić tą firmę. Warunki pracy zarówno na stanowiskach fizycznych jak i biurowych są godziwe. Niemal z każdym można się dogadać, ludzie są na prawdę w porządku. Wiadomo, jest kilka (dosłownie) wyjątków, które psują czasem atmosferę, ale przy niemal 200-osobowej załodze musi się potwierdzić smutna statystyka :)

bezdomna

Witam serdecznie, nigdy nie pracowałam w tej firmie i nigdy nawet jakbym nie miala co do garnka wlozyc nie poszlabym tam pracowac. Wiecie co mi to przypomina? Mode na sukces dwa. Każdy śpi z każdym, totalny galimatias i pomieszanie z poplątaniem. Skąd wiem? mam tam dużo wtyków

bezdomna

Widzę że padają tu różne zdania na temat firmy mdm. Widzę że kolega Wojciech pozdrawia pracowników z mdm Wojciechów. Mam tam znajomych co pracują i nie narzekają na robotę i zarobki. Wiem że mają się rozbudowywać i zatrudnić pracowników.

wojciech

Pozdrowienia od pracowników mdm z Wojciechowa

Zostaw merytoryczną opinię o MDM S.A. - Cieszyn

• Jak się pracuje w MDM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy MDM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MDM S.A.?

MDM S.A.