NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Hej

Czy są jeszcze przyjęcia na noxy?

Yooo
@Hej

Keeperow szukają

AAA

A więc od czego by tu zacząć firma już dawno straciła w oczach pracowników tych z długim stażem obecnie młodzi co przychodzą mają bardzo zbliżone stawiki po 3 latach do pracowników którzy pracują już tu 15 lat. Podwyżki dla pracowników to kpina dla tych starszych z doświadczeniem pracowników to już nie wspomnę że jak jest podnoszona podstawą to u starszych pracowników nje zmienia się nica bardziej są r.... W (usunięte przez administratora) Przy każdej podwyżce. Teraz o pracy są wygaszene kolejne piece i produkcja spada więc ludzie mają w umowach że mogą ich wysłać na inne zakłady między innymi w Dąbrowie itp. Na chwilę obecną nie ma przymusu ale lada moment może się to zmienić po przez spadek produkcji. Obecnie jest wprowadzanie na Lsh meksykansiej 4brygadowki. Firma raczej nastawiona na obecną chwilę na zniechęcenie pracownika do pracy niż zatrzymanie go usiebie na stałe. Dużo osób mówi o poszukianiu pracy z powodu automatyzacji zakładu i w późniejszym czasie brakiem możliwości wzięcia urlopu Lub UZ bo nie będzie kto miał pracować na liniach ale Kordynatorzy o tym nie myśla i nie chce myśleć. W zakładzie pracy jest dużo rodzin a urlopy są na każdym zakładzie w innym terminie więc urlop z mężem czy tam żona spędzicie osobno bo nie ma zgody na odrabianie w tym samym terminie. Brak nadgodzin zostały wstrzymane. Brak nawet papieru a toalecie a czasem nawet trzeba czekać w kolejce do dmuchawy żeby wysuszyć ręce a twarz to wytrzesz we własną koszulkę. Nie polecam obecnej firmy. Kiedyś to była firma w której chciało się pracować obecnie trzeba kusząc nowej pracy.

NWM
@AAA

Pożal się na spotkaniu kanapkowym, tu Cię nikt nie usłyszy. Pozdroo

HappyCow
@AAA

A co powiecie na oceny za czerwiec? Obnizone z automatu za brak nadgodzin na ktore zabronili nam przychodzić.. (usunięte przez administratora) nas na kazdym kroku

Ciekawy
@HappyCow

A czy na innych działach też macie taką różnicę na wypłatach przy tych samych stawkach rozbieg do 800zł i nikt nie potrafi się doliczyć jakim cudem.

Su
@HappyCow

Jedną ze składowych wyższej oceny są tzw. nadgodziny. Więc w czym problem że są obniżone?

HappyCow
@Su

A w tym że nie chodzimy na nadgodziny z ich woli a nie z naszej.

prawo
@HappyCow

zgodnie z prawem to przełożony może zlecać nadgodziny a nie wedle uznania pracownika jak chce sobie dorobić. To, że takie pijawki się przyssały i ssały z firmowej kasy nie oznacza, że to było właściwe.

@HappyCow

Nikt nikomu nie obniza oceny za brak nadgodzin. Jezeli ktos mowi, ze jemu obnizyli ocene z tego tytulu to klamie.

@Zorro

Albo się przyzwyczaił do podwyższonej oceny bo miesiąc w miesiąc miał nadgodziny i teraz płacz, że ocena niższa niż zwykle ;)

Bajo86

Co się dzieje z nie przedluzaniem umow? Firma ma za duzo pracowników? ciekawe co zrobią jak przyjda zamówienia

11cm

Mam pytanko. Czy da się na warsztacie Kaizen dorobić Dpfa do mojego Passata? Mam fajną wersję 1.9 D highline i chodzi elegancko. Czy taki DPF zancząco by poprawił osiągi ze światełek?

fan
@11cm

mózg mi rozerwało

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Mexyk

Pożałujecie za ten mexyk :) zmieniajcie co pare miesiący w ta i w ta. Nic ino wam nasrać na ten stołek.

Maczupikczu
@Mexyk

Styki ci się pojechały.

Vinstrol
@Mexyk

Ale ty farmazon siejesz będzie dobrze dzieciak , walisz w ciula i płaczesz cała zmianę :) misiu kolorowy

Cieply

To ile macie dziś stopni na piecach? Jest cieplej niż na Majorce?

Grubas piece
@Cieply

Wilgotność i temp pewnie jak w Afryce w Kongo :)

@Grubas piece

Warunki do pracy sa komfortowe :) Zapraszam

Śpioch
@Zorro

To sobie wysypcie piach i zróbcie party beach

@Śpioch

Nie musisz nam mowic co mamy robic. Wiemy co sie robi w pracy.

Mokra fuga
@Cieply

Cieplej, będzie spokojnie 50 stopni Celsjusza. Ale dobrze płacą więc warto hahahah

nick

Po Twoim nicku wiadomo że debilem jesteś i prowokator! lecz się, nie pozdrawiam

Śpioch

Widać że tobie od tej temp.w szufladkach się poprzestawiały niewolniku ja w takiej temp.odpoczywam nad wodą widać że jesteś spełniony zawodowo szczyt marzen

Allah ah Bar

Lustro??? Tak starego nazywasz haha Nie zmieniaj nicka wiadomo ze to ty (usunięte przez administratora)

Gonek

Dzieki, tak apropo mógłbyś naprawić zlew w kuchni i skosić trawę pod moją nieobecność? No chyba tyle mógłbyś zrobić?

hifdjnfj
@Allah ah Bar

Serio, aż tak rodzice się ciebie wstydzili że musiałeś się przenieść na gowork? xD hahahahaha

@hifdjnfj

Tak razem z twoja starą haha

Hdhdnd
@Allah ah Bar

Twoja jest adminem i codziennie sprawdza Ci obecność po robocie xD i się tak nie spinaj bo żylaków na zębach dostaniesz, a sory ty już je masz hahahahaha

@Hdhdnd

Żylaki to ma twoja stara w dupie,a ksywa twojego starego to żylak :) ,sorry przecież ty nie wiesz kto jest twoim starym haha,niechcialem :)

Dhsjmsjdj
@Allah ah Bar

nie da się ukryć ze masz wspaniałych rodziców, trudno ich winić za to że im nie wyszedłeś. Hahahahah na produkcji też taki kreatywny jestes jak tu? XD póki co zdobyłeś tytuł gimba (usunięte przez administratora) xd

@Zorro

To opowiedz coś jak te warunki w takim razie wyglądają, skoro są takie bardzo komfortowe ;)

Jdjdnsn

twoje żałosne wypociny są tak samo wysokich lotów jak twój poziom intelektualny połączony z brakiem mózgu xD dawaj kolejna dawkę tych prymitywnych odzywek pośmiejemy się z całym ngk i goworkiem xd jakich fachowców zatrudniają hahahah

Hgfoi
@Jdjdnsn

Twoja inteligencja za to az poraża,ktos ci w mowił zes taki màdry czy sam to wydedukowałes,twoje odzywki nie sa prymitywne taki z ciebie ng kowski Bolesław Prus haha,zal mi ziomkow co (usunięte przez administratora) z taka parówą pracuja,nidz dziwnego ze stary sie do ciebie nie przyznaje :) takze odp.ierdol sie siusiaczku a moze zdradze ci kto kiedys na prezerwatywe posępił hahaha

8hjfhffff
@Hgfoi

Co tak mało? stać cię na wiecej... dawaj xd

Jffh
@8hjfhffff

Widze mama powiedziala :) ona wie ze stac mnie na wiecej haha

Hshdbd
@Jffh

Tylko na tyle cie stać? Dawaj wiem że potrafisz No chyba żeś cienias? Hahaaa

Kierownik@

Piknik rewelacja, orhanizacja super. Dla rodzin z dziećmi po prostu bajka. Hr'y czy kto to organizował, TAK TRZYMAĆ, NIE ZMIENIAJCIE LOKALIZACJI I FIRM PARTNERSKICH. ????

Olis
@Kierownik@

Dla tych co mogli być może i super ,dla reszty beznadziejna organizacja i dyskryminacja

@Olis

Od zawsze piknik był organizowany tak, że jedne zmiany mogły być a inne tylko jak ktoś urlop wziął

janek
@Pp

ja np nigdy sie nie zalapałem na próbną ewakuacje, zawsze jakoś inne brygady mają wówczas przerwe od pracy, a my nigdy. To nie jest fer.

@janek

Mam tak samo ;)

Olx

To już nudne jest

?

Brawo Noxy. Od niedawna mamy mowego kierownila i nowy obowiazek meldowania wyjscia do WC. Czy na dpf tez taka glupota jest praktykowana.

Himen
@?

Niee my lejemy pod maszynę bo nie mamy czasu latać po kiblach .tylko współczuć takich zrytych przełożonych

Mogel
@?

Takich przełożonych to ze świecą szukać, są tacy odpowiedzialni za was, że nawet muszą wiedzieć kiedy szczycie. hahahaha

XXX
@Mogel

Tasak szczególnie ciebie jak i pozostałych wiecznie was nie ma gdyby nie operatorzy to byście stali pod siebie niedojdy zyciowe

P6
@?

Pytanie do innych osób z działu p6. Jak to jest z tym "Mesem" u was?. Jest czy go niema?

Nikt wazny

Drodzy koledzy i koleżanki firmy NGK interesuje mnie sytuacja która występuje na każdym z działów mowa o pikniku ponieważ na piknik mogły iść osoby zmianowe a operatorzy nie mogły iść czy nie jesteśmy wszyscy równi może zakład się zastanowić nad tym wszyscy jesteśmy pracownikami i chyba każdy ma prawo na chwilę przyjemności a nie tylko wybrani sam wczoraj spotkałem zmianowych którzy pracują na brygadach b i (usunięte przez administratora)

Lol
@Nikt wazny

Twój nick mówi sam za siebie. Ludzie czy naprawde to narodowość sprawia że jest się takim (usunięte przez administratora). Widocznie wziął urlop, brygada miała nocki może przyjechał na czas, może odrabia ten dzień. Idź do hr pokażą Ci kartę pracy i będziesz mógł udowodnić jaki z ciebie Sherlock

Peszek

Bywa. W nagrodę posadzimy go na moim miejscu.

Plug

Hahah wreszcie zaczniesz robić a nie w kiblu wypisywać swoje bóle

Czlowiek

Niezna angielskiego ale milczy w jedynastu haha

BitCoin
@Czlowiek

Poczytałem na wyjściu.

MATEUSZ

będę zmianowym na pewno, artur mi obiecal.

Zmiana b plg
@MATEUSZ

Nsjpierw naucz się pracowac z ludzmi a nie ich (usunięte przez administratora)non stop

Ludwik

Jak ma być porządek na naszym dziale jak to jedna wielka klika, ręka rękę myje. Wymieszać ich w końcu sprowadzić konkretnych zmianowych z innych działów, niech skończy się te kolesiostwo!

Litwin
@Ludwik

Siema. Dokładnie jak piszesz,wymieszać czerwona zarazę.W końcu wystartowalibysmy od zera,można się wykazywać.Teraz u gillera nie ma po co bo balsiak wyśmiewa każdy pomysł.Przyznaj się balsiak coś to ostatnio odwalił z kilkoma pomylonymi biletami.Premie zabrać jak mam biorą

Smiech

Płaczku, podejdz do TL, do managera, napisz pismo do HR, do zarządu a nie pisz płaczków podczas defekacji. Złap się za jaja i jak Cie coś wkoorwia to to zmień a nie narzekaj w internecie. Tfu na takich jak Ty co maja duzy ryj a dziurawy ząb

Bogus
@Smiech

Rozumiem że rozmawiasz sam ze sobą.

Wiadomo kto

Kolego , brak szacunku do operatora i kolesiostwo jest na całym.zakladzie zaczynając od dpf kończąc na lsh maszyning lub jak kto woli murzyning - tam to się dzieje pod opieką nie jakiego flinstona :D

Ooo
@Wiadomo kto

Który to flinston ? z jakiej zmiany?

PO
@Ooo

Bokser z brygady A na DG?

@Ooo

Zmiana A maszyning :D

balsiak mateusz

i co gagadki. dyrektor oraz cale kierownictwo mnie namascilo . pod biurkiem co nieco chlaplem , zadowoleni byli , wszystlo dzieki killerowi.

Plugging
@balsiak mateusz

Prawdziwym plusem z ktoremu nie dorastacie do pięt,jest plusowy na gpf ach zm D,potrafi utrzymac ład i porzadek na dziale opierniczyc jezeli trzeba a pomimo to ludzie go szanuja i wszyscy dobrze o nim mówia,ale to sztuka i inteligeencja ,oraz kultura osobista do ktorej wam daleko,bo ludzi trzeba umieć wysluchac szanowac i zawsze starac im sie pomóc, a nie tylko ich je...bac za byle co nasmiewac sie za biurkiem i uwazac ich za go..wno.A Mateusz bedzie gorszy od kolana bo to cham i prostak,jakim cudem zostal czerwonym?

Ten obok
@Plugging

Największa (usunięte przez administratora) jaka tam jest na brygadzie D to ten liniowy z linii C na dpf plugging Przemek (usunięte przez administratora) Udaje miłego i fajnego, a awans dostał przez kolesiostwo z kolanem, a ludzi zawsze miał za nic, to jak ktoś taki może być w porządku Dobrze ze juz w tym cyrku nie robię 3 miesiące :D

???serio???

Ja miałem z nim przez jakiś czas szanse pracować i to jedyna osoba z którą cokolwiek dalo sie załatwić ......i nie słyszałem żeby z kogoś się śmiał

Zdziwiony

Mój drogi zgaście mu światło w kiblu..

MateuszToJa

Alkuuuuu prpsze cie zmien mi brygade bo mnie tu zjedza.prosze.zrobie wszystko

Alek
@MateuszToJa

Nie. Przez 3 lata będziesz siedział na tym samym stanowisku, żebyśmy mogli się nad tobą pastwić

Okolice Zawiercia

Nie wiem czy wiecie ale zakład ma albo miał pracownice której brat (bandyta) groził mi pobiciem gdyż swoją ciężarowką zablokował mi wjazd do mojego domu. Nie mogłem wyjść ani wejść. Jak zwróciłęm uwagę to grożił mi wtedy pobiciem.

Dżony
@Okolice Zawiercia

Co ma firma do tego, że rodzina pracownicy to jakieś kryminalne robactwo?

Han Solo

Przeglądając profil NGK na tym portalu można odnieść wrażenie, że nikt nie panuje nad tym bałaganem. Każdy pisze to, co mu ślina na język przyniesie bez zwracania jakiejkolwiek uwagi na na kulturę wypowiedzi. Posty są rynsztokowe, obraźliwe i wulgarne. Co z tego, że inwektywy są wycinane, jak z kontekstu wypowiedzi bez problemu da się wyłuskać ten wulgarny bełkot. Obrzucanie się mięsem jest tutaj na porządku dziennym a wiele postów można zakwalifikować do czystego hejtu czy mowy nienawiści. Nie wspomnę już o tym, że pojawiają się tutaj oszczercze wypowiedzi pod adresem osób, które pracownicy mogą bez problemu zidentyfikować - czy to poprzez nazwisko, czy inny sposób ewidentne wskazujący o kogo chodzi. Durni ludzie myślą, że w internecie są anonimowi, i że wolno im obrzucić (usunięte przez administratora) każdego, bez żadnych konsekwencji. Nie wiedzą jak bardzo się mylą. Obsmarowanie kogoś na tego typu portalu czyli napisanie o kimś nieprawdy, mającej na celu zepsucie reputacji, zszarganie dobrego imienia itd. wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 212 § 1 kodeksu karnego (zniesławienie). Wykrycie sprawcy jest w obecnej chwili banalnie proste. Poszkodowany musi niestety założyć sprawę z powództwa prywatnego bo to przestępstwo nie jest ścigane z urzędu. Ale co za problem - kwota 300 złotych za złożenie pozwu to nic w porównaniu z tym, ile strat może ponieść osoba zniesławioną. Polecam tym, których tutaj zniesławiono udanie się do najbliższej jednostki Policji. Miła wizyta u pana funkcjonariusza, okazanie printscreenów (dowodów) popełnienia przestępstwa zniesławienia i prośba o uzyskanie danych personalnych sprawcy celem złożenia pozwu do sądu. Potem już krótka piłka na drodze sądowej. Tak jak wspomniałem - prostaki obsmarowują ludzi na forum, za co może im grozić nawet paka do roku, której raczej się nie otrzymają, ale zawiasy i owszem. Do tego konkretna kara pieniężna. Wypadałoby ruszyć mózgownicą i zastanowić się, drodzy hejterzy - czy warto?

@Han Solo

Pouczasz ludzi piszac durni ludzie??? Co za szczyt hipokryzji,miernota z ciebie a zaczołeś jak Miodek haha,jezeli czujesz sie obrazony pozwij mnie,lub dzwoń na płokułatułe,czyżby ruda grzywka haha

@Han Solo

Hehe, za dużo seriali typu Sędzia Anna Maria Wesołowska, Szpital, 19+. Wiedza na bardzo niskim poziomie. Portal gowork nie da żadnych danych IP itp. Jeśli ktoś umieszcza obraźliwie, zniesławiające komentarze ale konkretnie wpisuje imię i nazwisko danej osoby to tylko wtedy może zgłosić sprawę na policji. Jeśli ktoś wpisuje ksywy, niepełne dane oraz słowa nie są groźbami to nic się nie dzieje. Zgadzam się że jest bardzo dużo nie potrzebnych wpisów typu twoja... Twój itd plus wulgaryzmy to powinny być usuwane. Lecz niestety większość zdarzeń, zachowań tutaj opisanych jest prawda, warto się zastanowić dlaczego ludzie szukają,, ratunku" chęć wyrażania opini na tym portalu. Ost afery pokazały że przełożeni za dużo sobie pozwalają, a firmie zależy tylko na targecie, atmosfera to tylko pusty slogan jak i większość rzeczy.

Biurokrata
@Han Solo

Ty chyba od Ziobry jesteś hehe

@Sędzia

Powiem tak - Twoja niewiedza aż nadto przeradza się w ignorancję a nawet głupotę. Każdy portal zgodnie z RODO przetwarza dane jego użytkowników. A w szczególności portal typu forum, gdzie zamieszczane sa rożnego rodzaju wpisy. Przepisy RODO przewidują odstępstwa w sytuacji kiedy ktoś został zniesławiony a napisze wniosek do administracji portalu o udostępnienie danych osoby zniesławiającej. I nie musi tego nawet robić policja. Portal ma obowiazek udzielić takich informacji w uzasadnionym przypadku. A zniesławienie i chęć złożenia do sądu pozwu jest właśnie takim przypadkiem. I nie jest tak jak piszesz, ze trzeba opisać kogoś z imienia i nazwiska. Wystarczy, ze cała załoga od razu zorientuje się o kogo chodzi. A w wielu wpisach tak dokładnie jest. Podawane sa inicjały lub imię, dział a nawet zmiana. Wiec z cała pewnością wiadomo jaka osoba została opisana. Nikt tutaj nie pisze np pan X z naszego Zakładu tylko np JK, czerwony ze zmiany B Assemblingu DPF. Trudno nie domyślić się o kogo chodzi geniuszu. Owszem, dla osoby spoza zakladu rzeczywiście o kogo chodzi, natomiast pracownicy już tak. Oszczercze posty mogą tez czytać przełożeni danego pracownika. Doucz się geniuszu a potem pisz. Jakbyś nie był taki leniwy i skorzystał z Google to przeczytalbys dokładnie to co napisałem. Nie będę przytacza Ci paragrafów bo to pewnie za ciężkie na twoje proste myślenie. Wysil się i sobie sprawdź.

Konfitura

On jest nikim to ruda konfitura,wygooglowal sobie pierdoły z netu i mysli ze tu bedzie sie wymądrzał,on zawodówke w tym kierunku konczyl haha,radca prawny po pedałówce i śmiga na produkcji,wyłacz mu wikipedie i przestanie cwaniakowac tekstem skopiowanym z neta,dowartosciowuje sie patafian,i mysli ze ktos sie nabierze na to ze prawnik na lini zap...dala,żalosna parówka

@Han Solo

Zapytaj czy komukolwiek udało się uzyskać czyjeś dane :)

Han Solo

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem i to jest twój największy problem. Napisałem wyraźnie, ze to sprawa z powództwa cywilnego i nie jest ścigana z urzędu. I nawet jeśli przed sądem zostanie udowodnione, ze nikogo nie zniesławiles to nie zmienia faktu, ze możesz zostać podany do sądu - to sąd będzie rozstrzygał czy taka sytuacja miała miejsce czy tez nie. Sąd nie będzie miał możliwości odmowy przyjęcia takiego pozwu. Nie pisze tutaj o żadnym konkretnym przypadku zniesławienia, gdyż to adresat takich treści sam będzie wiedział i oceni czy został zniesławiony czy nie. Ja tylko nadmieniam fakt, ze na tym forum istnieje wiele takich postów, które maja znamiona zniesławienia. Ja za to podejrzewam, ze jesteś jednym z tych przypadkowo zatrudnionych z łapanki średnio ogarniętych operatorów i wcale się nie dziwie, ze w pracy nic nie potrafią, skoro nawet prostego postu ze zrozumieniem nie potrafią przeczytać. Nie mówiąc już o instrukcjach pracy, które pisane są jak dla małp.

Han Solo

Ok, Operatorze - widzę, ze zabrakło argumentów na konstruktywna dyskusje. Ja nie dałem Ci się wypowiedzieć? Oj, biedny ty. Miałeś swoje 5 minut i widać jak słabo je wykorzystałeś. Zrobiłeś z siebie ostatniego bałwana, bo wypowiadając sie na ten temat mogłeś przecież sobie najpierw wygooglować aby poszerzyć swoje horyzonty zanim otworzysz gębę. Ale po co, prawda? Lepiej chrzanić od rzeczy. To teraz prosto i zwięzłe abyś wreszcie mogl skumać o co chodzi, jak już ci sie nie chce po internatach szukać. Widać jaki jesteś w życiu leniwy, to co dopiero w pracy. Współczuć tylko twoim współpracownikom i przełożonemu. Jeśli zostaniesz zniesławiony w internecie (dajmy na to na tym portalu), obojętnie z jakiego powodu i obojętnie jakie negatywne skutki może to dla ciebie oznaczać (niekoniecznie utratę zaufania pracodawcy) to możesz zrobić następujące rzeczy: - kierujesz do administracji portalu wniosek o udostępnienie wszelkich danych które posiadają na temat autora postu. Najczęściej będzie to jakiś nickname (pseudonim), może adres email oraz oczywiście numer IP. - portal w myśl RODO oczywiście przetwarza i chroni takie dane, ale od tej ochrony istnieją wyjątki (sprawdź sobie sam wg jakich przepisów i paragrafów), Tak wiec na odpowiednio uzasadniony wniosek (chcesz pójść do sądu) udostępni ci takie dane - idziesz z danymi na policję celem ustalenia personaliów autora zniesławiającego tekstu. Musisz je zdobyć aby złożyć pozew. Nie możesz pozwać osoby widmo-pseudonimu - musisz mieć dane osobowe - jak już masz dane, piszesz pozew do sądu, w którym wykazujesz kogo i za co pozbywasz. Wskazujesz skutki zniesławienia oraz ew.roszczenia wobec pozwanego - mogą to być publiczne przeprosiny, zadośćuczynienie pieniężne dla siebie lub na wskazany cel - np.jakaś organizacje. - zanosisz pozew do sadu w tylu egzemplarzach ilu będzie uczestników postępowania. Płacisz 300 złotych i czekasz aż sad wezwie strony - najczęściej sad zaproponuje w pierwszej kolejności spotkanie z mediatorem aby dojść do porozumienia polubownie i aby pozwany miał szanse przeprosić z własnej nieprzymuszonej woli - jesli nie zechce lub jesli ty nie masz na to najmniejszej ochoty, sprawa toczy sie standardowo - w pozwie mozna powołać świadków, dołączyć dowody w postaci printscreenow postów itd. - jesli w ocenie sadu doszło do zniesławienia, pozwany ponosi karę określona przez sad - jesli nie doszło do zniesławienia, przegrywasz i tyle. Możesz odwołać sie od wyroku do drugiej instancji, wcześniej prosząc sad o pisemne uzasadnienie wyroku. - o kosztach sadowych i o tym kto będzie je pokrywał zdecyduje sad. Wszystko w temacie. Nie trzeba być Macierewiczem, Ziobrem czy Giertychem, żeby znać swoje prawa i umieć bronić sie przed rożnej maści imbecylami szukającymi sensacji. Nieznajomość prawa szkodzi.

@Sędzia

To które kwestie są prawdziwe?

@Monika

Trudno powiedzieć.

Sedzina
@Monika

Żadne z przytoczonych argumentów Han Sola nie mają racji bytu, jeśli ktoś żyje w świecie Gwiezdnych wojen to nie można za dużo od niego wymagać.

@Sedzina

To przytocz konkrety, dlaczego moje argument nie maja racji bytu. No dawaj. Twoja paplanina na poziomie dziecka z podstawówki przekonuje chyba tylko ludzi na twoim poziomie. Jak widać, niestety takich nie brakuje. Przyklaskujecie sobie nawzajem i dajecie sobie plusiki, nie przytaczając konkretnych argumentów. A dlaczego? Bo ich nie macie. Proste jak siusianie. Albo jak zgaszenie peta, jak to określacie.

Kokosowe
@Han Solo

Nie ma przestępstwa, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy (art. 213 § 1 k.k.) oraz nie popełnia przestępstwa zniesławienia, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut, który służy obronie społecznie uzasadnionego interesu lub dotyczy postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną. Jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego (art. 213 § 2 k.k.). Potrafisz czytać? Zgodzę się z Tobą jeśli ktoś został fałszywie oskarżony, to naprawdę słabe i może zniszczyć reputację, bo plotki się nie odkręci tak szybko. Za to karać. Niech moc będzie z Tobą :)

Ghost

mi się wydaje że chłop po prostu spamuje żeby nie wyszło na jaw że żonka robiła kaktusa zmianowemu wiesz jak

Han Solo

Już się wypstrykałeś ze wszystkiego co miałeś do powiedzenia? Tak myślałem. Ale nie sądziłem, ze aż tak szybko hehe. Konwersacja z tobą to miód na moje uszy. Ja mam cię pozwać? A za co? Jesteś ciemny jak tabaka i dalej nie kumasz co to jest zniesławienie, wiec odpuść dzieciaku. Takie odżywki to można usłyszeć od młodzieży gimnazjalnej a nie od pracownika NGK którym się pewnie zwiesz. Oj jaki wstyd, ze taka (usunięte przez administratora) zasila nasze szeregi. Do kopania rowów wymagana jest większa umiejetność sprawnej i czytelnej komunikacji. Nie ośmieszaj się wiec i odpuść, bo nie masz nic sensownego do powiedzenia. Żal mi twoich rodziców, ze ich wysiłek w wychowaniu takiego głąba poszedł na marne. No ale cóż począć - stłuc nie wolno a utrzymywać trzeba. Kwiat polskiej młodzieży. Po prostu przyszłość narodu.

@Han Solo

Qwq jaky ty jezdeś mądry,strach z tobą konwersować,czy cie czasem z NASA nie zwolnili? Tak myslę ze jak by glupota miala skrzydła to bys w kosmosie zap..ierdalal jak amerykanska raketa :) a ty ruda paroweczko na lini zapi..erdalasz,malutky fiutku,takze Hanie Solo niech ciebie i twoją starą dalej wszyscy pierdolą

@Kokosowe

Tak, potrafię czytać i w jednym z postów nadmieniłem o tym, o czym piszesz. Oczywiście, nie ma przestępstwa jeśli osoba pisząca tego typu komentarze napisałaby prawdę. Ale nie czarujmy się - w większości przypadków opisywane „fakty” maja mało wspólnego z rzeczywistością lub sa mocno przerysowane. Dajmy za przykład hipotetyczna sytuacje: ktoś przypadkowo wyniósł z firmy rękawiczki, jakimś dziwnym trafem przebierając sie schował w kieszeń itd. Widział to jego kolega i opowiedział innemu. A ten jeszcze kolejnemu. Ten piąty w łańcuchu plotki powiedział szóstemu, ze ten pierwszy ukradł cała paczkę. Przy dziesiątym wersja była już bogatsza o to, ze tego pierwszego złapali i była policja. Trafiło na kolejnego, który nie lubił tego pierwszego i wylał swoją frustrację na forum. Przeczytała to połowa zakładu, mając niezle używanie na tym pierwszym. Co sie wydarzyło? Pierwszy został oskarżony o coś, czego nie zrobił. Faktycznie, miał styczność z tymi nieszczęśliwymi rękawiczkami ale cały splot zdarzeń wyglądał zupełnie inaczej. Bardzo łatwo kogoś oskarżyć anonimowo na forum, a jeszcze trudniej sie przed tym bronić. Ludzie nie walczą o swoje prawa i dobre imię przez takich gamoni, jak ten, który atakuje mnie tylko za to, ze przytaczam jakie można mieć możliwości prawne w tego typu sytuacjach. Ludziom sie wydaje, ze w necie sa anonimowi i żyją w kraju bezprawia, a tak nie jest. Nazywanie kogoś konfidentem tylko za to, ze zna i dba o swoje prawa jest po prostu słabe. Swoją droga, na tym forum powinien być jakiś moderator, który usuwałby tego typu spam. Bo jak narazie to chyba tylko istnieje tutaj automat, który cenzuruje wulgarne słownictwo. No chyba, ze to forum ma inny cel - zachęcanie pracowników do dzielenia się pewnymi rewelacjami, których nie dowiesz się na zakładzie, a które niejednokrotnie opisują rożnego rodzaju antagonizmy wewnątrz działów / brygad. Szkoda tylko, ze najczęściej opisują z plotek i sa pożywka dla rożnej maści średnio ogarniętych internetowych trolli czy tez hejterów.

Kokosowe
@Han Solo

Akurat tego co złapali z rękawiczkami, rzeczywiście ludzie tworzyli historie, a koleś podczas audytu(patrol) wsadził brudne rękawiczki do plecaka swojego, nie chciał przypału aby był na lini. Szkoda go. Widzę że nie masz za dużo znajomych w pracy skoro uważasz że większość to plotki. Pozdrawiam

@Kokosowe

Akurat nie znam tego przypadku o którym piszesz. Napisałem czysto hipotetycznie i jak widać, trafiłem w podobny przypadek. Rzeczywiście, nie mam w pracy takich ludzi z którymi znam się prywatnie, spotykam itd. Takie osoby mam poza praca, wiec być może nie wszystkie „newsy” do mnie docierają. Z reszta wiele z takich spraw po prostu mnie nie obchodzi. Nie mniej jednak kilka sytuacji jest mi znanych i w rzeczywistości wyglądały zupełnie inaczej niż te, opisywane na forum. Autorzy tych rewelacji to najczęściej frustraci. Po stylu pisania, sposobie wysławiania się, ilości popełnianych błędów można jednoznacznie stwierdzić, ze są to osoby niezbyt rozgarnięte. Skąd mogą zdawać sobie sprawę z możliwych konsekwencji swoich wypowiedzi, skoro nie ogarniają tak podstawowych rzeczy jak kultura wypowiedzi, czytanie ze zrozumieniem, kojarzenie prostych faktów itd. Już nie wspominam o tym, ze ich jedynym tekstem w sytuacji kiedy przytłoczeni argumentami, zostaną przyparci do ściany jest to, ze moja czy twoja matka jest kurtyzaną, delikatnie ujmując hehe. Szkoda gadać, To półgłówki, mówiąc delikatnie.

@Kokosowe

Akurat się zgadza co piszesz bo pracowałem tam wtedy na P1 gościu zrobił nie przemyślany ruch i tyle, zrobili z niego ofiarę. Szkoda chopa bo w, tym samym czasie na drugiej hali czerwoni walili gorzałe do japy w kiblu.

Slazak
@Han Solo

Bo nie jest prawda. Ngk to niestety nie jest zaden cud i miod

Maszyning lsh

Zakład sobie nie radzi z ludźmi przywłaszczającymi mienie pracodawcy. Jeszcze ludzie nie zapomnieli o panie wysokie czoło z sośnicy. Co Rachciach w lombardzie zastawiał graty z firmy na swoje kwity a tu kolejna afera z nadgodzinami. Pobłażanie stafu tak sie kończy

Mag
@Maszyning lsh

Hahhh,niedawno na noxach kiero rozliczał magazynierów z odbić na bramie.za kilka minut groził że będzie po premii i ocenie.(bo to na szkodę pracodawcy)A tu plusik grubą kasę zgarniał,Jego nikt nie sprawdzał o której się odbija?Widocznie najprościej przymykać oko na inny kolor koszulki niż zielony i niebieski ????

Baja bongo
@Mag

Bo tak to właśnie jest sami koledzy więc się nie sprawdzają najlepiej zwykłych niebieskich (usunięte przez administratora) samo i tyle taka prawda (usunięte przez administratora) wszystkich białych i zmienić sklady a nie kolega kolega razem na mecze razem picie i tak to właśnie potem jest a ludzie mają na nich (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) z tego mają nawet podwyżek norlamnycj nie dostają

Monia
@Baja bongo

Dokładnie same układy przecież większość awansów to koleżeńskie prezenty. Jak może być sytuacja typu że gość z wyższym wykształceniem pracuje na linii a jego przełożonym jest typ po zawodówce. Wiem wiem wykształcenie to nie wszystko, później ten po studiach idzie do firmy obok i dostaje z automatu awans.

No tak
@Monia

Na p0 było to samo + został jeden co był brygadzistą a na jego miejsce wskoczył jego kolega. Pal licho czy się nadawał czy nie kolega to kolega jemu też się coś od życia należy. Tak to jest niestety z awansami. Szkoda i człowieka trafią gdy pracuje X lat i robi co tylko może ahy robota szła a ostatecznie nagrodę zbiera kolega od kogoś kto dostał trochę władzy.

@Maszyning lsh

Pan wysokie czoło dobre hahahah. Naświetle wam historie : ten pan a wiadomo że chodzi o byłego liniowego Rafal R. Miał jawne przyzwolenie na gnębienie ludzi od swojego przełożonego czyli Krzysztof T. Fakt jest taki że jeżeli często odwiedzasz biurko zmianowego, śmigasz z nim po siłowniach, pijesz vodeczke to masz dobrze . Ci którzy trzymali z nim relacje czysto służbowe mieli pod górkę .

Jaś Fasola
@Wiadomo kto

Sama prawda.

@No tak

P0 to stan umysłu! Czerwoni spią w biurze i graja na telefonach a ganiaja niebieskich

Ginio

Fakt, czerwoni w zależności od brygady niektórzy ok, niektórzy tacy sobie, ale Plusowi No masakra, ludzie z przypadku na tych stanowiskach. P0 to tylko problemy stwarza gdy chcesz cementa zamówić, zamawiasz cementy jesteś niedobry. Prosisz czy coś wcześniej się da? To dlupie docinki. Masakra

Fifty groszy

A co myślicie o pomyśle, żeby zamiast pikników rodzinnych (na które i tak ma szansę pójść tylko połowa pracowników) wręczać pracownikom bony podarunkowe np Sodexo? Powiedzmy 9zł za dzień, tak jak to robią przykładowo na Poczcie Polskiej... Taka rozkmina mnie naszła żeby zasugerować na jakimś DSM-ie.

Są u was przyjęcia ile można zarobić. Czy jeszcze są te testy na inteligencję.????

Stary
@Nowy

Ludzi brakuje więc gdyby robili testy na inteligencję to by nikogo nie przyjęli. Po za tym do małpiej roboty na linii nie potrzeba osób inteligentnych. Miałem nieprzyjemność rozmawiać z kilkoma takimi i nawet nie potrafili się poprawnie wysłowić.

Kierownik

Zniesławienie jest występkiem, który polega na pomówieniu firmy (lub osoby, jednostki organizacyjnej, itd.) mogącym narazić ją na utratę wiarygodności, zaufania publicznego, czy np. oczekiwanego przychodu. Występuje w momencie, kiedy utrata wiarygodności ma wpływ na działalność firmy, wykonywany zawód pomówionego, itd. Przykładowo, pomówiony o zamiłowanie do hazardu, czy alkoholu prawnik, traci wiarygodność w oczach klientów. Podobnie jak sklep, czy biuro turystyczne, które oskarżone jest przez kogoś (zniesławione) o nieuczciwość. W obu przypadkach nieprawdziwe, oczerniające firmę i osobę informacje, które ktoś przekazał innym, są szkodliwe i w stosunku do takiego działania mogą być podjęte działania karno-prawne. Z treści przepisów Kodeksu karnego (art. 212 KK) dowiadujemy się, że sprawca przestępstwa podlega karze (kara grzywny, ograniczenia wolności, albo nawet pozbawienia wolności), jeżeli pomawia firmę lub osobę za pośrednictwem środków masowego komunikowania się, do których należy między innymi medium jakim jest Internet. Dlatego właśnie, wbrew temu, co czasem nam się wydaje, w Internecie nie jesteśmy zupełnie bezkarni. Za to, co wypisujemy na forach lub portalach społecznościowych możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

Kierownicy

Podobie jak w pracy ;D

Han Solo

Poczytaj sobie swoje wypociny w komentarzach powyżej, to wtedy zrozumiesz, ze opuszczanie lekcji w szkole specjalnej także nie było twoim najlepszym pomysłem. Trzeba było jednak skończyć te kilka klas a potem pchać sie do NGK. Boże, widzisz i nie grzmisz. Kogo tutaj teraz zatrudniają. Poziom schodzi na psy. Do łopaty bym cię nie zatrudnił bo jeszcze sztyl byś złamał a potem miał problem.

Han Solo

Dobrze napisałem nieuku. Najpierw doczytaj a potem sie wymądrzaj - przestępstwa dzielą się na zbrodnie i występki (7k.k.). Zniesławienie jest przestępstwem ale zagrożonym mniej surową karą, Zbrodnia od 3 lat pozbawienia wolności. Występek - kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia na nie mniej niż 30 dni. Zatkało kakao?

Han Solo

A tutaj masz geniuszu link, abyś poczytał sobie jak wyglada cala procedura (mechanizm) dochodzenia do sprawcy zniesławienia. Dla policji ustalenie twoich personaliów to banał. Dlaczego ludzie w 21 wieku, po 20-kilku latach powszechnego dostępu do netu w Polsce, wciąż uważają ze są w nim anonimowi. https://www.policja.pl/download/1/6603/a5.pdf

Ghost

powiedz mi kto pytał?

@Ghost

Jaś panią w szkole.

@Han Solo

Nie wiem w jakiej żyjesz fikcji. Policja nie potrafi złapać internetowych (usunięte przez administratora) którzy dziennie robią tyle osób że głowa mała, mało tego mają konta w banku. A tu Ci znajdą kogoś kto napisał komentarz hahaha. Czas odstawić alkohol w plastiku.

Han Soko
@Sędzia

Internetowi wałkarze potrafią się kryć/maskować i do tego co robią trzeba mieć choć odrobine oleju w głowie. Stad trudność dla policji w namierzeniu takiej osoby. Przeciętny polglowek piszący na tym forum zniesławiające komentarze nawet o nie pomyśli o jakiejkolwiek opcji ukrywania swojej tożsamości w internecie, stad banalnie prostym jest do niego dotrzeć. Wiedzę, ze wszyscy negujący mnie maja właśnie o tym takie pojęcie, czyli zerowe.

Han Solo

Nie widzalem na tym forum ani jednego przypadku, jak to nazwałeś, samoznieslawienia. Nie pisze o przypadkach nadużyć związanych z nadgodzinami. Mam na myśli masę postów traktujących o rzekomym kolesiostwie, nieróbstwie, rożnego rodzaju rzekomych nadużyciach czy tez rzekomych seksaferach. Takie rzeczy mogą nosić znamiona zniesławienia jeśli piszesz o nich jak o rzeczach, co do których masz absolutna pewność, ze się wydarzyły. Wróćmy tutaj do wspomnianych seksafer - skąd wiesz ze tak było? Kolega ci powiedział, czy może leżałeś między tą para kiedy rzekomo uprawiali (usunięte przez administratora) Tego typu posty mogą być zniesławiające, bo nie wiesz jak było a oskarżasz kogoś, narażając na nieprzyjemności i inne przykre konsekwencje, łącznie z utrata dobrego imienia i reputacji. Moze byli oglądać znaczki a może kolekcje motyli. Tego nie wiesz. To tylko jeden z wielu przypadków opisywanych na tym forum. I to nie są, jak to nazwałeś, rozmowy o sprawach bieżących. Oczywiście, masz prawo uważać, ze nikogo nie znieslawiles. Jednak osoba, która poczuła się dotknięta, może uważać zupełnie inaczej. A czy doszło do popełnienia czynu zabronionego będzie oceniał sąd a nie ty tutaj na forum. Ignorancja wobec prawa jest, zarówno twoja jak i niektórych użytkowników tego forum jest wręcz przygnębiająca. No ale jak chcesz żyć sobie w tej swojej błogiej nieświadomości, twoja sprawa. Przecież nie będę cię umoralnial. Masz wolna wole i zrobisz co zechcesz. Ja tylko przytaczam fakty i możliwości, co może zrobić osoba, która w jej ocenie została zniesławiona. A możliwości ma dużo, czy tego chcesz czy nie.

A coś wiadomo o tej sprawie w sądzie co te łebki z formingu założyły ngk?

Iiiiihaaaa

Wyrabiają stal hutnicy Informatyk tworzy bazy Oni w święta w domu siedzą My ciepiemy głazy Hej ha target tysiąc piz*a ogień

Gabriela
@Iiiiihaaaa

Co Ty tu za wierszyki tworzysz. Chyba zatrudniając się na dane stanowisko miałeś świadomość że możesz nie być w swięta w domu?

@Gabriela

No nie koniecznie bo mógł zatrudnić się w czasach kiedy w firmie tak jak i w całym kraju obowiązywały wolne święta

Xxx
@Gabriela

Co za bzdury. Ja zatrudniałam sie w NGK jak byly 2 zmiany. Potem zrobili 3 nocną. Nikt nas nie pytał czy się podoba czy nie. Teraz byśmy mieli "wiecej czasu" dla rodziny (usunięte przez administratora) na 12 godz. Paranoja . Niestety. Większość ludzi ma zobowiązania, rodziny i nie może sobie pozwolić na zmianę pracy, bo przez lata wypracowali sobie stawki i to ich tu jeszcze trzyma.????

Ada

A ja lubię pracować w święta, jest bosko i tak trzymać.

Proob

Ahhh aż mnie ciekawość zżera o kogo dokładnie chodzi ????

Proob

Aaa, aaa ???? a kobita która to ?

Papcio

Ojeju wielkie rzeczy :3 Jeżeli to ma wpływ na pracę to się zgadzam ale jeśli to są kontakty poza pracą to niestety ale jak piszesz kierownik, hr słusznie mają to gdzieś. Ciekawe co by tu pisali jakby NGK interesowało się jeszcze naszym życiem osobistym i tym co robimy i kogo bzykamy po pracy (^_-)

@Papcio

Już odnoszę wrazenie, że na tych noxach, to jedni po drugich się ślizgają, auuu. Tylko czekać, aż ludzie zaczną chodzić na L4 z powodu rzeżączki.

Pig
@Papcio

Może HR zainteresuje się szkoleniami skoro majster nie potrafi zadbać o swoich pracowników.

olo
@Proob

Komputer zmienił taktykę za L4 nagradzają,a mnie na urlop wyslali. Teraz za to karają.

@Papcio

Tylko kwestia czasu kiedy w robocie ich przyłapią :)

Papcio
@@Papcio

Nie ładnie @papcio robi...

1 zł

Ich sprawa społeczniaku, żyjecie czyimś życiem robole jednocześnie swoje macie smutne bo na nadgodzinach !!!!

Niebieski

Mówimy o tym samym Marcinie,który wywodzi się z DPF,dział P6? Był tam niegdyś czerwonym liniowym?

Kizia

Jak to nie możliwe. Pan M slynie ze słabości do kobiet a żona i dziecko to nie przeszkoda. Podobne rzeczy mialy miejsce na DPF -ach Jego prywatne życie mnie nie interesuje i to z kim spotyka się po pracy Natomiast w pracy takie rzeczy nie powinny mieć miejsca,ponieważ ciężko jest być obiektywnym i wymagać od kogoś fo kogo się ma słabość.

Nieważne
@Kizia

Zgdzam się w 100% Zakład to nie miejsce schadzek. W stosunku do tego pana należałoby wyciąnąc odpowiednie konsekwencje co nie znaczy że pani jest bez winy!!!!

Karolwielki

Bo są pewne zasady

Lola
@Kizia

Och, to niezły ogier z pana Marcina. A co jak żonka czyta to forum...

@Lola

To mamy nadzieję,że go zostawi,takich ludzi nie szkoda.Czerwony jest z Bytomia,więc ktoś życzliwy zawsze może donieść ;DDD

Zielony

Kolega pyta o link ????

Lsh

Tak, lukasz i pracuje jako specjalista kontroli jakosci

Jo
@Lsh

Który wchodzi w d.każdemu czerwonemu

@Jo

Jeszcze białym !!

Klient

No już nie być taka:)

XZX
@Niebieski

Bujaj się

@XZX

Z Tobą??? Nigdy. Nie chodzisz wmojej lidze.

Lsh

Ja do Ciebie nic nie mam, nawet szacunku ????

PalestyńskiPoganiacz

Witam, bede przyjmować się na Noxy i mam pytanko czy jest szansa też sobie cos tam podziałać? Bioros do papos czy cos w tym stylu?

@PalestyńskiPoganiacz

Ja Ci mogę dać do papy jak lubisz powiedz tylko kiedy

Łukasz

Ja nie wiem skąd macie takie informacje ale gratuluję inteligencji żeby w każdego głupiego posta wierzyc...

XZX
@Łukasz

Brawo popieram smarować jest łatwo coś się komuś nie spodobało ( NieWazne ) reszta pociągnęła temat i zaraz tu książkę napiszecie

O.o widzę sam zainteresowany/a. Albo jego przy..... ;DDD

@Łukasz

Ooo miło z twojej strony, prawie mnie masz, jestem łatwy jak Pani z Nox

@XZX

No dokładnie ktoś tu na pewno cos pociągnął xD

@PalestyńskiPoganiacz

Jaki Ty jesteś płytki człowieku że aż szkoda mi na Ciebie czasu, zero dowodów a piszesz głupoty , czegoś Ci brakuje czy co ?

Łukasz

Cwany jesteś bo nie wiadomo kim jesteś , żal mi Ciebie żeby tu się dowartościowywać ...

Haha powodzenia

Jokipoki

Nie przejmuj się tym ci-ka nie mydło nie wymydli się korzystaj z zycia

Klient

Dzięki

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.