Grupa GPEC

Opinie o Grupa GPEC

Karo Nowy wpis

Cześć, nie wiecie czasem jak zarabia teraz operator kotła? Jest teraz dostępna oferta ale niestety bez żadnych widełek płacowych. Zastanawiam się czy jeśli ktoś ma „mile widziane” doświadczenie z opisu to ma szanse na wyższa stawkę?

@Micheala Nowy wpis

Podczas spotkania rekrutacyjnego dostałam zadanie opracowania planu, który w normalnych warunkach opracowuje się X dni z udziałem wielu kluczowych osób w firmie. Rozmowa polegała na wysłuchiwaniu ciągłych uwag odnoszących się do sytuacji GPEC, której kandydat z zewnątrz w ogóle nie zna. Takie zadanie powinno być kompletnie abstrakcyjne - dane i model a nie mieć formy polemiki z kandydatem. Mam wrażenie, że podczas rozmowy próbowano wyciągnąć ze mnie wiele informacji zawodowych, za które w normalnych warunkach firma zapłaciłaby niemałe pieniądze. Stracony czas, próba przeprowadzenia ponad godzinnej konsultacji za darmo, do której celowo nie dopuściłam, bo czułam się okradana z mojej wiedzy i doświadczenia.

Czy państwo otwierają CV na portalu pracuj.pl na bieżąco czy dopiero pod koniec okresu składania aplikacji?

Zależy od kilku czynników: procesu rekrutacyjnego i jego etapu oraz momentu w którym CV zostało do nas przesłane. Napisz proszę na rekrutacja@gpec.pl - sprawdzimy jaki aktualnie status ma Twoja aplikacja w procesie :)

@Grupa GPEC

Witam, chciałbym poinformować, że wysłałem wiadomość na Państwa adres e-mail dnia 4 marca 2024 roku, jednakże do dziś nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dodatkowo rekrutacja na aplikowane stanowisko zakończyła się tydzień temu, zauważyłem, że moja aplikacja na platformie pracuj.pl nadal nie została otworzona.

Dzięki za informację. Brak ogłoszenia na pracuj.pl nie jest równoznaczne z zakończeniem rekrutacji - oznacza wyłącznie to, że czas publikacji danego ogłoszenia się skończył i tym samym na dany moment zakończyliśmy zbieranie aplikacji. W tym czasie dalej analizujemy zgłoszenia od kandydatów i odzywamy się do wybranych osób. Co do maili - staramy się odpowiadać na wszystkie wiadomości na bieżąco. W tym przypadku coś nie zadziałało - za co Cię przepraszamy. Odpowiedź została udzielona w tym tygodniu.

Nowy wpis

Dzień dobry, interesuje mnie opis rozmowy rekrutacyjnej na stanowisko IT Project Manager. Wymagania jestem pewien, że spełniam, ciekaw jednak jestem stylu oraz tego co może być weryfikowane w części technicznej. Czy przydzielane jest zadanie do wykonania?

Dzięki za pytanie :) Pierwszy etap rekrutacji na wszystkie stanowiska u nas ma formułę online. To spotkanie wstępne, w trakcie którego poznajemy kandydata/kandydatkę, a kandydat/kandydatka poznaje nas i rolę, o która się stara. Omawiamy szczegółowo, jak wygląda praca i na czym najbardziej nam zależy, jakie są oczekiwania drugiej strony. Pada oczywiście kilka trochę pytań merytorycznych, które mają sprawdzić kompetencje niezbędne na tym stanowisku. II etap odbywa się na żywo i to już konkretne zadania praktyczne, w tym wypadku z zakresu prowadzenia projektów IT. Zapraszamy do rekrutacji :)

Nowy wpis

Dzięki za pytanie ???? Pierwszy etap rekrutacji na wszystkie stanowiska u nas ma formułę online. To spotkanie wstępne, w trakcie którego poznajemy kandydata/kandydatkę, a kandydat/kandydatka poznaje nas i rolę, o która się stara. Omawiamy szczegółowo, jak wygląda praca i na czym najbardziej nam zależy, jakie są oczekiwania drugiej strony. Pada oczywiście kilka trochę pytań merytorycznych, które mają sprawdzić kompetencje niezbędne na tym stanowisku. II etap odbywa się na żywo i to już konkretne zadania praktyczne, w tym wypadku z zakresu prowadzenia projektów IT. Zapraszamy do rekrutacji ????

Koordynator

Zaaplikowalem, rekruter sie odezwal i umowilismy sie na rozmowe. Od strony organizacji rozmowy (via Teams) nie moge do niczego sie przyczepic - pelna profeska. Wszystko o czasie itp. Moja kandydature odrzucono, dostalem tylko taki ''kopiuj - wklej'' feedback, wiec nie jestem pewien dlaczego. Feedback jednak byl, za co dziekuje. Podczas rozmowy zrozumialem, ze nie pasuje do tej organizacji i nie liczylem na przejscie do dalszego etapu (chodzi mi o tzw. kompetencje miekkie). Uwazam jednak, ze warto aplikowac do GPEC, bo proces rekrutacji jest zorganizowany i prowadzony profesjonalnie i kandydat jest poinformowany o swoim statusie, co niestety nie jest standardem w innych firmach (a powinno byc). Jakby jeszcze feedback byl indywidualny to byloby idealnie.

Wlaciwie nie mam pytan.

Witam, proszę o ocenę warunków zatrudnienia administratora aplikacji systemowych. Planuje aplikować na to stanowisko. finansowo na ile warto? nie ma wskazanych przedziałów placowych, a to obecnie dla mnie kluczowa sprawa

Co do widełek, to faktycznie ich nie pokazujemy w naszych ogłoszeniach. To dlatego, bo wierzymy, że na spotkaniu rekrutacyjnym można więcej się dowiedzieć o sobie, wzajemnych oczekiwaniach i możliwościach. Dlatego zapraszamy do zgłoszenia. Na pierwszej rozmowie na teamsie możemy przegadać także kwestie finansowe :)

Olusia

@Pracodawca dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć jak wygląda praca na stanowisku administracyjnym w państwa firmie. Chciałabym zaaplikować ale nie wiem czy jest możliwość korzystania z przywileju pracy zdalnej?z góry dziękuję za odpowiedź

@Olusia

Dzięki za pytanie. Pracownicy na stanowiskach administracyjnych w naszej firmie pracują w hybrydzie, czyli z elastycznym miejscem i czasem pracy. Nie oznacza to jednak całkowitej pracy zdalnej, ale podziału czasu między pracę w biurze, a w domu (czy innym miejscu). Oczywiście zależy to od specyfiki zadań. Jedni powinni być w biurze częściej, inni mogą raz w tygodniu i to też ok. Poza tym czasem fajnie spotkać się z koleżankami i kolegami w pracy czy na imprezach organizowanych przez firmę jak np. kino letnie, czy imprezy integracyjne :)

Zanteresowana

Czy funkcjonuje w @Grupa GPEC dodatek stażowy??

@Zanteresowana

Nie mamy dodatku stażowego. Staramy się dostosowywać nasze benefity tak, żeby były dostępne i równe dla wszystkich niezależnie od stażu pracy czy stanowiska. A mamy tego sporo: od 4 dni dodatkowego wolnego, przez prywatną opiekę zdrowotną, drużyny sportowe, baseny, aż po pracę w firmie z hybrydową kulturą, czyli taką, w której mozna pracować trochę z domu, trochę z pracy w elastycznych godzinach :)

Hej, jak wygląda praca na stanowisku Specjalista ds. GIS? Złożyłem wczoraj aplikację i chciałbym się dowiedzieć, czy nowi pracownicy są wdrażani na samym początku, czy jednak są od razu rzucani na głęboką wodę? Też chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca hybrydowa, czy jako specjalista ds. GIS można przejść w 100% na zdalną?

@Kandydat

Dzięki za pytanie. Co do pracy hybrydowej – wszystko zależy od specyfiki pracy. Na stanowisku specjalisty ds. GIS można pracować większość czasu zdalnie, ale czasem szef może poprosić o przyjście do biura albo po prostu warto wpaść czasem zwyczajnie spotkać się z zespołem :) O adaptację nie musisz się martwić - jest dla nas superważna. Każdy nowy pracownik ma swojego opiekuna, który go „prowadzi”. Dodatkowo przełożony etapami wdraża nowego pracownika w zadania zespołu, narzędzia, kulturę pracy. Co roku organizujemy spotkanie dotyczące kultury organizacyjnej (często prowadzone osobiście przez naszego prezesa), aby nowej osobie łatwiej było pracować tak jak my :) I najważniejsze – nie lubimy wdrożeń teoretycznych – learning by doing, czyli zadania w praktyce sprawdza nam się najbardziej :)

Z tymi widełkami o których ktoś wspomniał teraz niedawno to faktycznie widzę, że w żadnej ofercie nie są podane, nawet w tej stażowej. Myślę konkretnie o tym w dziale OZE. Fakt faktem kokosów a stażu i tak nie ma co się spodziewać? Raczej zacznie się jak wcześnie od minimalnej i z czasem się zobaczy czy jak?

Na jakie obecnie warunki płacowe może liczyć: Kierownik Budowy/Koordynator Robót (branża sanitarna)? Czy jest to już około 10000 netto?

@Kandydat

Dzięki za pytanie :) Wynagrodzenie u nas zależy nie tylko od nazwy stanowiska, ale również od kwalifikacji i doświadczenia. Bierzemy również pod uwagę zadania przyszłego pracownika, które jesteśmy w stanie modyfikować i dopasować do jego mocnych stron. Co ważnej jednak, wynagrodzenia w Grupie GPEC są zdecydowanie rynkowe :) Czekamy na Twoje CV :)

Spec.ds.nieruchomości
@Grupa GPEC

Witam jaka podstawa na start proponowana dla specjalisty ds. nieruchomości. Około 8 lat doświadczenia zawodowego.

Weronika
@Spec.ds.nieruchomości

Zastanawia mnie brak udzielonej odpowiedzi na zadane pytanie. Na stronie rekrutacja przedstawiona jest jako pięć etapów, czy dopiero na ostatnim z nich poznaje się oferowaną stawkę? jak kompetencje mogą na niej być dodatkowo weryfikowane?

@Weronika

@SPEC.DS.NIERUCHOMOŚCI @WERONIKA Dzięki za pytania. Wynagrodzenia w Grupie GPEC są zdecydowanie rynkowe, a o oczekiwania finansowe kandydatów pytamy już na etapie składania aplikacji. O szczegółach rozmawiamy podczas spotkań rekrutacyjnych :) Zachęcamy do złożenia swojego CV.

@Grupa GPEC

Bardzo pomocne by było podawanie widełek ( jesli rynkowe to nie ma się czego wstydzić) jak to robi np. Port w Gdańsku, To by rozjaśniło sytuację, od razu wiadomo czy aplikowac czy nie. A tak to w sumie nie wiadomo czego sie spodziewać,

Weronika
@Kandydat

być może ale pytanie jak byłyby wtedy szerokie? skoro szczegóły są omawiane indywidualnie to jakie konkretnie cechy wpływają na ostateczną stawkę? samo doświadczenie chyba się nie wlicza? ciekawe jak umiejętności negocjacyjne na to wpływają. Rozmowy są prowadzone zdalnie czy preferuje się kontakt bezpośredni?

specj. ds. nieruchomości
@Grupa GPEC

proszę zauważyc,że w ofertach firm coraz częściej podawane są widełki, gdyński OPEC już też podaje tą informację, to oszczędność czasu

Wojtek

Chciałbym aplikować do GPEC do działu technicznego. Jak wygląda rekrutacja ile trwa ile etapów? Na jakie benefity i kiedy mogę liczyć?

@Wojtek

Dzięki za pytanie. Rekrutacja do działów technicznych (na umowę o pracę) zazwyczaj kończy się na jednym etapie, w którym uczestniczy kierownik działu. Jeśli chodzi o benefity - to mamy ich sporo :) Zachęcamy do zajrzenia na naszą stronę kariery (https://kariera.gpec.pl), gdzie mamy dokładnie opisane benefity, a wśród nich 4 dodatkowe dni urlopu, prywatna opieka medyczna opłacana przez pracodawcę, benefity zdrowotne i sportowe, pracowniczy program emerytalny i wiele innych :)

Wojtek
@Grupa GPEC

Słyszałem, że pracownicy otrzymują premię roczna - kiedy jest wypłacana, czy jak dołączę od kwietnia to mogę na nią liczyć?

@Wojtek

Premia roczna była wypłacana naszym pracownikom przez kilkanaście lat, a od tego roku zlikwidowaliśmy ją i w zamian podnieśliśmy wartość wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich pracowników. Dzięki temu każdy pracownik „ma premię” niezależnie od wypracowanego wyniku finansowego :)

Zaciekawiło mnie zapytanie odnoszące się do premii rocznej i tego czy przysługuje, jeśli ktoś dostanie się do firmy w trakcie roku. jak ona tak właściwie może być przeliczana? I czy są jeszcze jakieś inne dodatki lub benefity, które przysługują jedynie starszym pracownikom?

Od tego roku premia została na stałe włączona do wynagrodzeń zasadniczych wszystkich pracowników, żeby właśnie uniknąć sytuacji, o których piszesz. Zależy nam, żeby wszystkie nasze benefity i dodatki finansowe były dostępne dla wszystkich pracowników, niezależnie od stażu czy innych różnic. Wyjątkiem są drobiazgi od firmy na Dzień Kobiet, które dostają tylko Panie, ale nasi Panowie nie mają z tym problemu :)

Dzień dobry. Wiem już, że rekrutacja będzie trwała maksymalnie z miesiąc, jest teraz dostępne jeszcze przez jakiś czas ogłoszenie dla konserwatora, mój tato chciałby aplikować ale zastanawiamy się dlaczego jest możliwa tylko umowa B2B? nie mógłby przyjść na tej o prace?

Na stanowisko konserwatora do naszego działu obsługi technicznej nieruchomości (Facility Management) szukamy osób tylko na umowę B2B (własna działalność). W tej gałęzi naszego biznesu przyjęliśmy taki model i nam się sprawdza.

Zainteresowana rekrutacją

Mam pytanie odnośnie ofert wysłanych przez pracuj.pl, czy wszytskie oferty są otwierane. Moja ma cały czas status dostarczona i nie wiem, czy to oznacza, że jeszcze rekrutacja w trakcie czy jakiś błąd u mnie. Termin nadsyłania był do 16.12.2023. pozdrawiam

@Zainteresowana rekrutacją

Hej dzięki za kontakt. Co do zasady otwieramy aplikacje, jakie dostajemy od kandydatów – na tym polega rekrutacja :) Chętnie sprawdzimy, czy nie wdarł się w tym wypadku jakiś chochlik systemowy, ale musimy wiedzieć trochę więcej :) skontaktuj się proszę z nami bezpośrednio wskazując ogłoszenie rekrutacyjne, na które wysłałeś swoje zgłoszenie oraz nazwisko – na pewno pomożemy :) rekrutacja@gpec.pl

@Grupa GPEC

To jak długo trwa mniej więcej proces rekrutacyjny? Zastanawiam się na podstawie wskazanych dat. Jeśli Pani złożyła dokumenty miesiąc temu to mogło dojść w tym czasie już do zakończenia?

Długość trwania rekrutacji zależy od wielu czynników, a przede wszystkim o typu stanowiska. U nas średnia (dla wszystkich stanowisk) to 25 dni/rekrutację. Rekrutacja na HR biznes partnera, którą prowadzimy, zaniża trochę naszą średnią niestety. Zawsze najciemniej pod latarnią, co poradzić :)

Cześć, nie wiem czemu niektóre oferty się powtarzają tak jak ktoś jakiś czas temu zauważył ale czy teraz od nowego roku miały zajść albo zaszły jakiekolwiek zmiany w warunkach pracy? na przykład finansowe?

Cześć, dzięki za komentarz :) Tak jak pisaliśmy – są stanowiska, na które szukamy systematycznie nowych pracowników. Są też takie, na które z różnych powodów po jakimś czasie szukamy ponownie (bo na przykład nie udało nam się sfinalizować umowy). Dlatego podobne lub te same ogłoszenia mogą pojawiać się kilkukrotnie. Co do warunków pracy – nadal są bardzo dobre :) Elastyczna kultura pracy, bogaty koszyk benefitów i fajne warunki finansowe. Szczegóły na rozmowie rekrutacyjnej – zapraszamy :)

potencjalny

Cześć, oferta pracy na HR Biznes Partnera pojawia się regularnie na pracuj.pl? Z jakiego powodu rekrutacja się powtarza? Nie znaleźliście kandydata, czy szukacie więcej osób?

@potencjalny

Dzięki za pytanie :) W tym konkretnym wypadku szukamy jednej osoby i poświątecznie odświeżyliśmy rekrutację do naszego zespołu HR. Potrzebujemy HR Biznes Partnera, bo rekrutacyjnie dzieje się u nas dużo… W 2023 roku zatrudniliśmy łącznie ponad 132 nowych pracowników, współpracowników, stażystów. A sami się nie zatrudnią :) Zachęcamy do aplikowania

Cześć, jesli kwoty startowe są zależne od doświadczenia i rzecz jasna stanowiska, to jak to w końcu z tym monterem będzie o którego ktoś pytał parę miesięcy temu? jakich widełek może się spodziewać osoba o 2-letnim stażu? Macie jakieś średnie?

Wynagrodzenie jest zależne od wielu czynników, ale przede wszystkim od poziomu doświadczenia i kompetencji. Bez poznania kandydata, jego doświadczenia, zobaczenie jego cv czy spotkania z nim na żywo trudno oszacować, ile powinien zarabiać. Dlatego w zgłoszeniu rekrutacyjnym prosimy naszych kandydatów o wskazanie własnych oczekiwań finansowych, o których - jeśli kandydat przechodzi do finalnego etapu - wspólnie rozmawiamy. Zapraszamy do zgłoszenia :)

Zuza

Opowiecie mi o Branży FM? Jest teraz oferta wystawiona dla specjalisty do rozwoju sprzedaży w tym zakresie. nie mam konkretnie takiego doświadczenia, wiec chce poczytać co z czym się je i czy warto próbować. Czy jest tu ktoś kto dopiero niedawno zaczynał?

@Zuza

Dzięki za pytanie. Może my trochę pomożemy :) GPEC od dawna nie świadczy już tylko usługi energetyczne, ale także m.in. obsługuje obiekty użyteczności publicznej, zwane w branży Facility Management czyli FM. Co to znaczy? Mamy ekipy techniczne w całej Polsce, które obsługują technicznie stadiony, centra biznesowe, centra handlowe czy osiedla mieszkaniowe. Co robimy? Wszystko :P Usuwamy awarie, optymalizujemy koszty utrzymania budynków, prowadzimy przeglądy instalacji i pomagamy w kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami pod kątem technicznym. Aktualnie obsługujemy w tym modelu ponad 3,5 mln m. kw. powierzchni budynków całej Polsce i rośniemy :) Dlatego wraz z rozwojem, poszukujemy techników oraz sprzedawców tych usług. Zależy nam na doświadczonych osobach, które mają także wiedzę techniczną. Idealnie gdyby kandydat zajmował się wcześniej sprzedażą usług FM, ale nie jest to wymóg konieczny :)

inżynier z uprawnieniami bud.

Czy w firmie GPEC Gdańsk absolwent studiów politechniki z uprawnieniami budowlanymi jako Pracownik GPEC-u może liczyć na coroczne opłacanie składek członkowskich w Okręgowej Izbie Inżynierów przez GPEC? Czy obecni pracownicy mają takie składki opłacane przez Pracodawcę?

@inżynier z uprawnieniami bud.

Dzięki a pytanie :) Tak, wszyscy pracownicy Grupy GPEC zatrudnieni na umowę o pracę, którzy są członkami izb zawodowych, a ich uprawnienia są wykorzystywane w pracy zawodowej u pracodawcy, mają możliwość jednorazowego lub cyklicznego zwrotu poniesionych składek :) To jedno z wielu dofinansowań w ramach wsparcia rozwoju, jakie mamy w Grupie GPEC. Poza szkoleniami zewnętrznymi, udziałem w konferencjach, dofinansowujemy także studia podyplomowe i mamy wiele innych inicjatyw rozwojowych takich jak platforma językowa, szkolenia wewnętrzne, programy rozwoju managerów, etc. :) O naszych benefitach można dowiedzieć się więcej na rozmowie kwalifikacyjnej, dlatego zapraszamy do składania cv :)

Czy w firmie Grupa GPEC występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku brak?

W Grupie GPEC mamy różne systemy czasu pracy, również pracę zmianową. W systemie zmianowym pracują pracownicy działu dyspozycji i pogotowia ciepłowniczego (7:00-19:00 / 19:00-7:00). Pozostałe działy techniczne w większości pracują w godzinach 7.00-15.00. Inni pracownicy mają bardziej elastyczny czas pracy. W Grupie GPEC możemy zaczynać pracę między 7.00 a 9.00, a kończyć między 15.00 a 17.00, oczywiści po wcześniejszym ustaleniu tych godzin z kierownikiem działu i z całym zespołem.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa GPEC - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa GPEC?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa GPEC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa GPEC?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa GPEC?

Kandydaci do pracy w Grupa GPEC napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa GPEC