ELZAB S.A.

Opinie o ELZAB S.A.

Karierowicz

Macie już ustalonego kuratora upadłościowego.Zycze dużo zdrowia i powodzenia:)

Pola

Teraz niech oddadzą ponoć covidiwa państwu .

Robol

Próbujcie składać papiery do firmy Dysten. Bardzo podobny profil. Jestem po rozmowie -i warunki są ok, o wiele lepsze niż w elzab. Jedna zmiana od 7 do 15.

Lewar
@Robol

Czym tam się zajmują ?praca dla ludzi z elektronicznego czy mechanicznego ?

Aroganto

Siema, jeśli ktoś ma złudne nadzieje co do istnienia Elzab, porzućcie je, niby mamienie ze jeszcze wagi, akcesoria itp. Składanie kas idzie do Novitusa. Ale nikt nie jest w stanie wykonać podzespołów do tych produktów. Tylko ten "beznadziejny, i nic nie potrafiący wydział PWM" potrafił to zrobić. Pozdro dla wszystkich pracowników, bo jestem jednym z WAS. Trzymam kciuki za Wszystkich i za Każdego z osobna. Aroganto

Operator Cnc

Normarnie

Normalne

Karierowicz

W końcu rodzinka dostaje kopa w rzuć :)

Niki

Jaka rodzinka ?

Niby

W plotkach i obawach krążących po hali musi być sporo prawdy skoro niewygodnie komentarze są usuwane

Auot
@Niby

Nowy dyrektor ma chyba za zadanie zamknonc ten zakład

Lulu
@Niby

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi .

Hehe
@Auot

Czy ten nowy dyrektor ma na inicjały A. K.?

Specjalista Elzab
@Auot

Co oznacza słowo "zmaknonc" to jakaś gwara pracowników magazynu?

Specjalista Elzab

Widzisz, takie pohańbienie mojego ojczystego języka jest nie do przyjęcia nawet przez mój system operacyjny :D ale dobrze, że Wy siebie rozumiecie bez problemu ;)

Karierowicz

Jak idzie produkcja na PWE ? Czy przełożeni już was poinformowali ,że to koniec ?

Bystrzejszy

Ciekawe jest to, że większość osób wypowiadających się nieprzychylnie, ma problem z poprawną polszczyzną, stawianiem przecinków i kropek w odpowiednim miejscu oraz używa spacji przed znakami interpunkcyjnymi. Czyżby poziom inteligencji był odwrotnie proporcjonalny z mentalnością ofiary i umiejętnością brania odpowiedzialności za własne życie i wybory zawodowe w nim podejmowane? ;) Btw. wyobraźcie sobie być na miejscu osób, które tutaj wylewają swoje żale.. zamiast zmienić pracę, zarobić więcej, nauczyć się czegoś, to garbią się przy swoim dziesięcioletnim komputerze, albo komórce ze świątecznej promocji RTV EURO AGD :D Miłego weekendu kochani, w poniedziałek grzecznie do pracy proszę iść za niecałe 3 na miesiąc, bez żadnej perspektywy zmiany swojego życia, ze świadomością, że wasza obecna sytuacja jest tylko i wyłącznie waszą winą ;)

Kula

Wychodzi na to ,że sukcesywnie wszystkie plotki z hali okazują się prawdą po paru tygodniach. więc może tym razem ma ktoś jakieś plotki niosące dobre wiadomości .

SteryliazatorUD3
@Kula

Plotki głoszą, że pewna firma ma przejąć cały Elzab- Ónitra czy jakoś tak. Tylko co z tego, skoro za niespełna 2 miesiące nie będzie już ludzi na produkcji. A jak przejmą, to co dalej? W jaki sposób zachęcą pracowników do powrotu/pozostania? Skoro stawki dookoła to od 4k na rękę w górę się zaczynają.

@SteryliazatorUD3

Serio myślisz, że tak właśnie będzie? Czyli, że co w listopadzie to już po temacie będzie?

SteryliazatorUD3
@Ilona

Trudno przewidzieć, co będzie w listopadzie. Wszystko jednak wskazuje na dosyć szybkie wygaszenie produkcji i zamknięcie zakładu. Skoro nawet dyrektor się ewakuuje nie kończąc swojego pomysłu z wyrzuceniem blaszek na zewnątrz. Jedynie jest nadzieja w programiście, który jest największym fachowcem w dziejach Elzab.

Też programista

Ludzie, nie denerwujcie się tak. Nie każdy tutaj jest takim snobem. W sumie to jestem ciekaw kim jest ten mistrz programowania. Kolega powinien zrozumieć, że nie każdy może i powinien zostać programistą. Ludzie są różni i nie każdy ma ochotę siedzieć cały dzień przy komputerze. Poza tym, programowanie to jednak nie jest taka rzecz, że zrobisz kurs z kiosku i już jesteś programistą, to tak nie działa. Oczywiście dzisiaj na rynku pracy trzeba ciągle się douczać albo zostajesz z tyłu.

Potworek

Witam ludzie dajcie spokój z tymi spekulacjami czy może coś się zmieni czy może ktoś nas kupil a może będziemy robić warszawiacy zrobili nas w wała i nadal to robią przecież nasi prezesiki mają posadki gdzie indziej i mają wywalono na nas jak by mieli honor i odwagę powiedzieć co dalej z Elzabem czy idzie do wyburzenia czy komuś sprzedali a nie ludzie wymyślają różne fantazje ale co można oczekiwać jak przed urlopem gadali coś innego a już w styczniu wiedzieli co zrobią miejcie i na koniec i powiedzcie prawdę

Karierowicz

Wiem jak uratować wydział elektryczny !

Toudi

Kukurydzę posiejesz ????

@Toudi

Wystarczy ,że wyprodukujecie więcej kas które potem wsadzicie sobie w (usunięte przez administratora):)

Niuniuś
@Fachowiec

E, lepiej sterylizatory. Ich nie trzeba produkować. Tylko stoją i się kurzą. Przynajmniej pożytek z nich będzie. Szkoda, żeby taki hicior się zmarnował.

Karierowicz

To już pewne ! Zamykają PWE ! Brak zamówień.Brak podzespołów.Brak zysku.Ludzie uciekajcie póki czas! To już koniec.

Nikt
@Karierowicz

Chodząc na rozmowy o pracę z branży mechanicznego każda firma jest w szoku czemu zamykają wydział skoro jest tyle roboty na rynku ,że nie da się jej przerobić doszedłem do wniosku ,że chcą całkiem zamknąć ten cyrk więc zamknięcie elektronicznego jest bardzo możliwe ,bo bez mechanicznego nie ma on racji bytu .

Robol
@Nikt

A jak widełki płacowe teraz w innych firmach ?

MM
@Nikt

Dobrze myślisz. Nawet jak uda się pozyskać kooperanta na wyroby metalowe do urządzeń Elzab to cena ich będzie taka że marża na tych wyrobach będzie minusowa i będzie to powód do likwidacji i przeniesienia produkcji.

@Karierowicz

Siejesz zamęt kolego, żadnego PWE jak na razie nie zamykają.

@mkkm

"Jak na razie"? To się tego jednak spodziewasz?

@Ilona

Wiedzy dokładnej nie mam, ale jest źle. Ta branża za chwilę upadnie. Elzab jest najsłabszy z trójki liderów. Wnioski wyciąg sama.

Pola
@mkkm

Już oficjalnie jest komunikat na money ,że zamykają do końca roku .

Toudi
@mkkm

Niestety ale to prawda. Jest oficjalny komunikat. Prezes podpisał likfidacje.

@Pola

kawał historii i masa fajnych ludzi, szkoda....

@mkkm

Najsłabszy bo do tego doprowadził zarząd zatrudniając dyrektora od hotdogów ze stacji. To on rozwalił budowaną latami sieć dilerską!

Terry
@Nickogo

Elzab był od lat najsłabszy z wielkiej trójki, niestety nie ma co się czarować. Smutna historia firmy z wielkimi tradycjami.

@Terry

Nawet gdyby był najsłabszy z wielkiej tróki, to przy dobrze zarządzanej firmie (np inwestycje w nowe technologie, maszyny i pracowników) byłby solidną firmą.

Koniec z produkcją w Elzab. Oficjalny komunikat o zamknięciu produkcji i zwolnieniu 80 kolejnych pracowników. Wydoili Zakład i można ludzi na bruk :(

Areczek

Chodzą słuchy od ludzi z biura,że PWE zamykają do końca roku.

Piesek Leszek
@Areczek

Dokładnie tak ma być. A do końca 2137 roku mają wybudować fabrykę kremówek.

@Areczek

Od kiedy niby tak gadają? I mówili czemu?

Zwolniony

Lokaty jaki rozbawiony na tym śmiesznym zebraniu gdzie zwolnili cały mechaniczny ,śmiechy hihi zabawy telefonem ,tak właśnie zawsze nas traktowali .

Pwm
@Zwolniony

A Ty nie był byś rozbawiony jakbyś juz liczył miliony ile dostaniesz za sprzedaż maszyn i samej hali. Tu gadają ze zamykają bo dach opada A tu gadają ze szukają kupca na nią jedna wielka ściema

Halina
@Pwm

Czyli zamykają tę słynną produkcję od 1969 roku? W ogóle żadnych kas już nie będzie się robiło, tylko te chmury IT?

karierowicz
@Pwm

Jakie maszyny ? Masz na myśli ten stary złom ? Może ktoś coś kupi np. do garażu lub komórki :)

@Zwolniony

Najśmieszniejsze jest to pokolenie Boomersów,które pracowało tam przez całe życie za grosze a dziś dostają kopa w (usunięte przez administratora)

Lopa

Co w tym śmiesznego ?

@Lopa

Haha jeszcze pytasz ?

Nic
@Fachowiec

Co jest śmiesznego w tym ,że tym ludzia zawalił się cały świat ?

Karma wróci!

Bialko

Zwalniają prawie 100pracownikow fizycznych i ich obslugi technologicznej ,w biurach dalej pozostaje 150osob więc chyba już wiecie jaki cel ma to działanie i jak to się skończy.Mam nadzieję ,że ktoś pójdzie siedzieć za ten przekręt .

@Bialko

Mniej jak w Elzabie to nigdzie nie da się zarobić:)

karierowicz
@Bialko

Chyba nikt nie liczył,że bedzie inaczej :) PWM i PWE w Elzabie to jakiś żart.

XD

Da sie w JM ????

Mkkm
@Bialko

Jaki to przekręt? Spółka akcyjna, wykupujesz ponad 50% akcji i robisz co tylko chcesz z tą spółką. W dużym uproszczeniu oczywiście,ale dokładniej mógłbyś nie zrozumieć.

@Mkkm

Śmieszne.Wykupujesz akcje bankrutującej spółki? Po co ?

@XD

Pod firma Elzabu.Nic dziwnego

Mkkm
@Fachowiec

Człowiek widzi przekręt w tym, że prywatna spółka bankrutuje. Niech kupi ta spółkę i nią zarządza, jaki problem...Nie kupił bym jednej akcji, tak na marginesie, po co psuć statystyki.

Nivk
@Mkkm

W działaniu na szkodę spółki akcyjnej ,to nie prywatny (usunięte przez administratora) .

Francuz maścipita

ELZAB dział mechaniczny zamkną i będą kupować z zewnątrz ? Sprzedają już maszyny ?

Karierowicz

Dzisiaj w Zabrzu zmarła kobieta.Jak do tego doszło ? Próbowała przeżyć za wypłate z Elzabu :)

Gufi

Ostatnie lata przynoszące zysk mimo pandemii .Teraz pół roku z niby strata i to na własne życzenie bo piekarz nie może mieć pretensji że nie sprzedaje chleba jak go nie piecze a ludzie chcą kupować. Kto pracuje w elzabie długo wie ,że to nie pierwsza taka sytuacja .Ciekawe co znowu kombinują .

@Gufi

To czemu sobie pozwalają na takie straty? Nie rozumiem.

Que
@Ilona

Bo mają w tym jakie wyższy interes.Bodajrze w 2009 czy 2010 było to samo .

Marko
@Gufi

To nie pandemia decydowała o zyskach, tylko potężna wymiana ustawowa kas. Ta firma nie ma żadnego pomysłu na siebie, żadnego managera z prawdziwego zdarzenia i żadnych zasobów, żeby to nadrobić. Ładowarki do aut bez zaplecza, biura konstr i doświadczenia wymyślili. Przynajmniej humor nie opuszcza zarządu.

byłyzwtyczką
@Gufi

No tak ale zeby był chleb to musi być mąka a jak jej brak to to chleba z piasku czy kurzu nie upieczesz :(

Zostaw merytoryczną opinię o ELZAB S.A. - Zabrze

• Jak się pracuje w ELZAB S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ELZAB S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ELZAB S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 71, z czego 17 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 46 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ELZAB S.A.?

Kandydaci do pracy w ELZAB S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ELZAB S.A.