Opinie o DB Schenker w Zabrze

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DB Schenker. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie DB Schenker o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DB Schenker w Zabrze

Jeszcze w Db

Pomału szykuje się strajk w tej pięknej firmie , maszyniści ( ci którzy jeszcze zostali ) mają już serdecznie dość ! To co się dzieje teraz to już nie przelewki , tu zaraz nastąpi wielkie BUM ! Uciekać kto zdrowy a reszta ma przechlapane !!!

klient db

Czyżby taką propozycę uruchomienia kursów na rewidentów i manewrowych dla pracowników po 50 latach życia wykobinował nowy prezes DB Schenker Rail Polska który ma zasiąść w fotelu od 01 lipca 2014r. Chyba dalej szuka się cięcia kosztów, bo Berlin czeka na słupki z dodatnik wynikiem. A nowy prezez ma kłopot.

:-(((

"Wspaniała" wiadomość w DB Schenker Rail Polska są "cudotwórcy", dowiedziałem się, że grupie kilkunastu osób (warsztatowcom, mechanikom) zaproponowano kursy na rewidentów, manewrowych. Jest mały haczyk w tym wszystkim w tej grupie nikt nie przejdzie badań kolejowych, średnia wieku powyżej 50-ciu lat, poważne wady wzroku, słuchu, itp. To jawna kpina z pracowników, chcą się ich po prostu pozbyć. Zamiast zwolnień grupowych, lepiej stosować takie praktyki. Czego można spodziewać się po kundelkach, którzy siedzą w zarządzie.

wwwwww
@:-(((

pamiętam jak jeszcze pracowałem na KW a było to nie tak dawno temu,to do zwolnienia poszło dużo młodych osób.A wystarczyło powiedzieć nam krótko;albo robicie kursy albo do domu.Pużniej podpisujesz i pracownicy są gotowi.To lepiej było nas wywalić a zostawić swojaczków to jest dopiero kpina.Przy zwolnieniu od razu odwracją się do człowieka plecami,niektórzy uśmiechają się,a co niektórzy jeszcze cię próbują wypytać co się stało,gdzie pójdziesz i co będziesz robić.Pozostaje im życzyć tego samego ze szczerego serca,lepiej sobie sprawić dobry symulator niż szarpać się z wami.A wiem co mówię.

wwwwww
@wwwwww

jak widziałem co się tam dzieje i wyprawia to normalny każdy człowiek złapał by się za głowę i to jeszcze nogami.Wszysko dosłownie parowało w oczach. Totalna korba,a niby tak swojsko i przyjażnie,ale tylko dla wazelinowych swojaczków.

qwa
@:-(((

Nowe wieści na razie nikt (ponad połowa)z 20 wytypowanych na kurs rewidentów taboru nie zaliczył badań kolejowych. Tak więc pewnie "pójdą na zieloną trawkę". Kundelki na :Wolności 337 będą się cieszyć.

6wwwwww
@qwa

Można Kolego wiedzieć z jakich oni byli oddziałów.

Zdziwiony

Jedyne co rzeczywiście dziwi to, to, że Niemcy nie widzą tego całego syfu. Zarząd praktycznie został odcięty od prawdziwych informacji. Szok.... Jak oni się dorobili takiego majątku w tych Niemczech przy takiej naiwności? ;-)

@Zdziwiony

dorobili się wzajemnym szanowaniem się,porządkiem oraz pracą.Są praktyczni do bulu,wszystko poukładane i przemyślane.Musi to działać,łaski nie robi.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
kokos

Szukam pracy i dziś przeczytałem że wasza firma robi nabór na 20 maszynistów. Możecie coś napisać na temat pracy i płac na tym stanowisku?

:-)))))))))))
@kokos

kokos , poczytaj poprzednie posty . Jest 9 stron , wystarczy że cofniesz się do początku roku a znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Jeśli jesteś kumaty będziesz wiedział wszystko. A swoją drogą to wszyscy szukają maszynistów nawet Cargo.

klient db

Pani "prezez" od HR jeśli zostanie wywalona to wiele pracowników odetchnie, działalność(usunięte przez administratora)sprawiedliwość jednak istnieje.

??

Do news! Skąd ta plotka że INFRA ma być sprzedana??? Ludzie nie panikujcie!

J24

Podobno duże zmiany idą, będą nowi członkowie w zarządzie, a starzy odchodzą (podobno pani prezes też składa rezygnacje)? Czyżby rozwój firmy, albo ucieczka z tonącego okrętu... Dobrze, że Prezesem będzie Polak i to fachowiec.

Lew

A po co odchodzić skoro pół szychty można przeleżeć na wyrku i zregenerować siły? Nadgodziny ??? lepiej druga robota i da się żyć.

news

Podobno biuro w Zabrzu kazał sobie przygtować Prezes Hans więc widać, że będą patrzeć na recę. Fajnie to załatwili, najpierw sobie Dyrektor zakontraktował przewozy (po stawkach jakie mu pasowały), pózniej kazali mu to robić, a teraz go rozliczą- za ile to zrobi, pytajac gdzie te marże i zyski które zaplanował? Mistrzostwo świata. Jeśli dalej będą straty to ciekawe kto doczeka "Bożego Narodzenia". Praca w DB to sama przyjemność, a jeśli faktycznie INFRA będzie sprzedana to zostaną tylko HR i paru maszynistów. Szkoda bo to fajny pracodawca był.

puma 2

Czyżbyś Puma liczył że twoi starzy znajomi z PKP liczą się z twoim zdaniem ? albo sugerujesz, że Db to (usunięte przez administratora)

tygrys

Ciekawe kto odpowie za te straty które są ? Berlin już się podobno wkurza ....... Praca w DB jest naprawdę fajna ile by się nie robiło kasa ta sama to po co szukać innego pracodawcy skoro tu jest tak fajnie i luksusowo. Polecam ten firmę każdemu nie zabiorą wam premi bo jej nie ma =spoko.

uhhha

Jeśli chodzi o dyspozytorów to jaka płaca taka praca nic dodać nic ując.

magdallena2b2

tak a gdzie pracownik.... coraz gorzej zapomnieli o nich i te systemy nowe idące po nadgodzinach masakra!!!!!!! niech docenią pracowników bo mają ich dobrych i rzetelnych... już niektórzy uciekają

adhd

Na razie spoko, Liderzy po premię stoją w kolejce (30% rocznego dochodu) to nie byle co, a ludzie do roboty. Dla Liderów to Boska Firma.

magdallena2b2

hejka a co do sprzedaży. To co z ludźmi dyspozytorzy gdzie pójdą jakie plany. Coś gadają o Wrocławiu. A wracając do plac i nadgodzin to lipa. Może się coś zmieni z właścicielem!!!!!! jeszcze jak były nadgodziny to jakaś pensja była a teraz masakra.

efgh

Oczywiście oficjalnie przetargu nie ogłoszono, zaproszono ok. 6-7 potencjalnych klientów, byli, zobaczyli. Trwa organizowanie przeprowadzki części biur i warsztatów. Więc przyjmuję sprzedaż za pewnik. Identyczna wyglądała sprzedaż Pyskowic.

szukający pracy.....

chciałem złożyć cv do zakładu koło Pogorii powiedzcie jak tam tak naprawdę jest czy w ogóle jest sens składać cv?

abcd
@szukający pracy.....

jeśli lubisz podróże w czsie i przestrzeni tanim sposobem to możesz się tam udać. Od strony Pogorii 3 zobaczysz przez siatkę różne ciekawe eksponaty statyczne rodem co najmniej z TGV.Zakład ten mentalnie tkwi jeszcze w latach 60/70tych i wielu wieży jeszcze w świetlaną przyszłość.Ogólnie są dość spoko,choć coniektórzy wyznają zasadę ,,trza na kumpla z ucha strzelić żeby póżniej się weselić''co jest obrzydliwe.Nie napracujesz się tam ale musisz się umieć dobrze chować,dobry kamuflaż to podstawa.Placówka typu piknikowego dla znajomków.Płacą zawsze w terminie.Poza tym panuje kompletny cyrk i chaos od dołu do góry.Nikt nic nie wie i nie potrafi sobie w niczym poradzić.Jeśli nie jesteś swojakiem to możesz zostać zwolniony z okazji jakiś świąt bądź uroczystości.A jeszcze dają naprawdę ciepłe ubrania na zimę nie zmarzniesz na pewno,no i do tego super gumiaki.Jak założysz po trzy na noge i napchasz gazet albo słomy to będzie plaża rodem z ibizy,a czerwony wielki nos sam ci urośnie bo to wszystko na trzeżwo jest kompletnie nie do przyjęcia.Jeśli masz w domu jakieś stare połamane narzędzia to weż,nie będziesz odstawał od reszty.Na podnoszenie kwalifikacji nie licz,tylko dla swoich.A więc jeśli lubisz wiejski hardkorowy surwiwal,składaj cv i umów się na audiencje.Jest szansa że będziesz mógł się delektować i chłonąć jak gąbka ten specyficzny a za razem endemiczny klimat.

abcd
@szukający pracy.....

Zapomniałem ci również powiedzieć że zakład ten położony jest koło ładnego parku wśród łąk.Występująca tam fauna,a przedewszystkim flora poznanie jej to niesamowite doświadczenie.To już nie tylko praca,to stan umysłu.

efgh
@szukający pracy.....

abcd napisał dużo słów a mało faktów a podstawowy to taki, że w końcu czerwca zakład będzie sprzedany, więc jeśli masz pracę to poczekaj dwa miesiące aż zmieni się właściciel i z nim się dogaduj. Teraz to chyba byłoby bez sensu.

@efgh

mam więc nadzieję drogi efgh że wszyscy ci znajomkowie,oraz donosiciele typu gumowe ucho po zmianie właściciela pujdą sobie w świat tak jak my.Niech sobie fundną wakacje na pogori 3 udając się tam w tych cudownych gumowcach którymi tak chojnie nas obdarowywali na zimę,kopcąc po drodze lolki z mleczy z rolek po ręcznikach papierowych oraz słuchając muzy z bumboxa typu biały m.ś z podbiciem basu.Co do pracy tam to szkoda nerwów zaduże ciśnienie.A więc cała naprzód ku nowej przygodzie takich lolów nie skąpca się co dzień.

olaf
@loooo

ja pracuję jako dyżurny ruchu i zarabiam 1900 na rękę.

@olaf

masz jakieś hoobby albo marzenias bądż jakiś cel.Przykro mi ale chyba nie.

wiem

dyspozytorzy?? hahaha! z tego co wiem wolontariat:))

laru4

Jak chcesz być dziadem przyjmij się do db schenker !

Zostaw merytoryczną opinię o DB Schenker - Zabrze

• Jak się pracuje w DB Schenker?

Zobacz opinie na temat firmy DB Schenker tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DB Schenker?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DB Schenker?

DB Schenker