Adres: żwirki I Wigury 18, 02-092 Zabrze

3 588 2128 5 1

Opinie o DB Schenker

Filtruj opinie po kryteriach:

Windykator Karny

KONTAKT: 501215719. Zajmujemy się skutecznie windykacją. Kilkanaście spraw zostało już zakończonych spłatą. Chętnie pomożemy pozostałym wierzycielom. Skuteczność opieramy na etapie windykacji terenowej dłużnika. Windykację prowadzimy na jego koszt.

Tak1Nie2
Karol
@Windykator Karny

Nie szukamy na tym forum takich informacji, więc proszę , żebyś ich nie zamieszczał. Na stronie pracodawcy https://www.dbschenker.com/pl-pl/kariera są nowe oferty rekrutacyjne. Jeśli tam zajrzycie, może jakaś propozycja przypadnie Wam do gustu i zdecydujecie się na zatrudnienie. Czekam na informacje.

Tak1Nie1

ona

Witam, A mam pytanie. Czy jakieś opinie o pracy jako Logistyk? Czy warto próbować swoich sił?

TakNie5
Karol
@ona

Masz na myśli stanowisko młodszy konsultant do spraw obsługi logistycznej? Jeśli masz doświadczenie na podobnym stanowisku i znasz biegle język angielski możesz kandydować. Jeżeli się zdecydujesz i będziesz na rozmowie kwalifikacyjnej koniecznie napisz jak przebiegała rekrutacje, czy była trudna i kilkuetapowa?

TakNie1

szok
Nazwa działu: Marketing

Tragiczna firma . Może dobra dla właściciela ale usługi świadczone są na bardzo niskim poziomie. Reklamacja z 2011 roku-nierozpatrzona do dzisiaj... A to co dzisiaj sie dzieje to przekracza wyobraźnię....Firma transportuje 160 kg na palecie na odległość 800 kilometrów w czasie 144 godzin. Wychodzi 4.82 km/h....Z naszych obserwacji wynika że to firma typu Budowa Autostrad, gdzie kasę bierze właściciel spólki a podwykonawcy jeżdżą starymi autami i często kredytują DB Schenkera.

Tak2Nie1
Bronisław
@szok

Współpracujesz z firmą, czy wypowiadasz się z punktu widzenia klienta? Na forum Gowork.pl swoje wypowiedzi zamieszczają w większości osoby zatrudnione w DB Schenker lub zainteresowane zatrudnieniem. Jeżeli znasz warunki pracy u tego pracodawcy podziel się swoimi informacjami. Na stronie https://www.dbschenker.com/pl-pl/kariera/ jest dużo interesujących ofert rekrutacyjnych. Warto tam zajrzeć.

Tak1Nie1

Lolek
@Bronisław

Co z tego że są ogłoszenia o pracę jak ludzi przyjmują po znajomości, chyba że ma się farta, mnie się na rozmowie nie powiodło, nawet nie oddzwonili.

Ewelina
@Lolek

Uważam, że nie powinieneś wysuwać aż tak pochopnych wniosków i patrzeć na pewne kwestie w sposób tak jednostronny. To, iż Tobie ostatecznie nie udało się dostać pracy w DB Schenker nie oznacza przecież, że zatrudniają tam tylko po znajomości. A może być jeszcze tak, że firma do Ciebie oddzwoni za jakiś czas z propozycją zatrudnienia. Jak dawno temu uczestniczyłeś w rozmowie kwalifikacyjnej?

TakNie4
Ja
Nazwa działu: Handlowy

Rozmowa kwalifikacyjna nie wiadomo po co. Przyjmowani są ludzie po znajomości. Brak informacji zwrotnej o wyniku rozmowy.

Tak8Nie
Jolanta
@Ja

To chyba zbyt daleko idące wnioski. Skąd właściwie posiadasz informacje, jakby w DB Schenker dostawało się pracę "po znajomości"? Skoro nie dostałeś od nich wiadomości zwrotnej o wynikach rekrutacji to może warto byłoby złożyć im osobistą wizytę i po prostu dopytać? Mogło być przecież tak, iż w wyniku jakiegoś większego zamieszania zapomniano o przekazaniu Ci informacji. Co o tym sądzisz?

TakNie6
Andrzej

W tej "firmie" jest się nikim. Młodych zachęcają zarobkami , potem ich traktują jak (usunięte przez administratora). Od 4 mies. jestem na emeryturze. Pracowałem jako maszynista od początku tej niemieckiej hybrydy, wcześniej w PTK I GK Zabrze i Peteku Rybnik. Po tych latach , przechodząc na emeryturę nie usłyszałem jednego słowa jakiegoś symbolicznego podziękowania , jakichś , choćby nieszczerych życzeń na koniec. Jedyny ostatni telefon od zastępcy kierownika oddziału OEŚ Sosnowiec , to były komendy. Tak to przyjąłem. " Panie Andrzeju , proszę przyjechać na Jęzor i zdać kartę sim , tablet i co tam jeszcze pan pobierał. Nie dostałem nawet tej jałmużny na święta , choć pół tego roku jeszcze pracowałem. Moja żona jest emerytką od 3 lat i dwa razy w roku otrzymuje takie świadczenia wraz z życzeniami. Amerykańska firma Timken . Jaka różnica kultur. Jestem szczęśliwy ,że już nie muszę zasuwać na czyjeś krawaty. Młodych ostrzegam , nie dajcie się zwieźć niemieckiej propagandzie i polskim oszustom. Trzy ostatnie lata jeździli z nami chłopaki, którzy przyszli, bo uwierzyli w tę propagandę. Po roku mieli być maszynistami. Do tej pory są wykorzystywani jako rewidenci , ustawiacze i cholera wie co jeszcze. Mają licencje , przeszli badania , a dalej są nikim. Nikim - bo ani rewidentami , ani ustawiaczami , tym bardziej nie maszynistami. Regulaminy dotyczące uprawnień zmieniały się w takim tempie ,że instruktorzy za nimi nie nadążali . Zakończenie jest takie ,że teraz ci młodzi mogą robić wszystko . Dyspozytorzy często nakłaniali ich nawet do robienia prób na pociągach z materiałami niebezpiecznymi. Większość za radą starszych kolegów nie godziła się , ale zdarzały się przypadki " ugody ". Wiem co piszę i podpiszę się pod tym swoim imieniem . Zainteresowani będą na pewno wiedzieli , czyja to opinia. Wszyscy marzą o zmianie firmy. Co odważniejsi już mają to z głowy , reszta się boi , że poniesie koszty kursu.

Tak60Nie
@Andrzej

Tak zgadzam się z twoją opinią przeszedłeś horror wyzyskiwany na wszystkie możliwe strony .Dziękuj bogu ze jesteś już na emeryturze. W tej firmie to nie warto pracować nie liczy się człowiek tylko wykresy i kasa . Fachowca z długoletnim stażem wywalili . Był na dłuższym chorobowym i co z tego jego poświęcenia specyficzni się śmiali . Nie liczy się fachowość tylko dobre znajomości układy a jak się da innym sposobem to lepsze stanowisko i lepszy oddział. Ten kto ma odwagę to niech zmienia firmę. NIE Warto!

Tak8Nie1
Śliwa
@Mocny

Jakie zarobki? Bo wracam z emigracji do kraju i zastanawiam się czy na stare śmiecie czy szukać czegoś innego. 10 lat pracowałem w PTK Rybnik jako kierownik pociągu.

TakNie4

Piotr
@Śliwa

Aktualne oferty pracy, które wystawiła firma DB Schenker możesz znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej w zakładce kariera: https://www.dbschenker.com/pl-pl/kariera Gdybyś zdecydował się na powrót do Polski, to na jakie konkretnie stanowisko chciałbyś się dostać? Któreś ze stanowisk wolnych obecnie u tego pracodawcy wydaje Ci się interesujące? Wyraź proszę swoje zdanie na ten temat.

TakNie2

@Śliwa

Nienajlepsze . Szukaj czego innego .

Lokomotivführer z Koloni
Nazwa działu: Produkcja

Witam wszystkich serdecznie. Czytając Wasze opinie zastanawiam sie wogole czy przedstawić tutaj moje pytanie. Ale spróbuję. Jestem aktywnym maszynistą w Niemczech i chciałbym wraz z innymi kolegami ( maszynisci pochodzenia niemieckiego) pokazac prace maszynisty przy DB Cargo Polska. Sami jeździmy dla DB Cargo Niemcy. Czy jest tutaj jakis aktywny maszynista ktory by sie z nami chiał w Zabrzu albo w Rybniku spotkać i pokazać nam trochę jak to u Was wygląda. Będzie nas razem 6 osob. Jeżeli ktoś ma ochotę to zrobić to bardzo będziemy Wam wdzięczni. Nawiązanie kontaktu proponuję przez whatsapp. Nummer podam jak wogole ktoś sie tutaj zamelduje. Dziękuję bardzo i pozdrawiam

TakNie8
Waldi
Nazwa działu: Produkcja

Przewiźnicy- Jeżeli macie jakieś doswiadczenia z DB Schenker Świnoujście, to poprosimy o opinie.

ZZZ

Jakiś czas temu opisywana była sytuacja i warunki pracy na oddziale w Gliwicach. Od grudnia wiadome było że na oddziale tym źle się dzieje. Była wewnętrzna kontrola która sprawdziła warunki pracy itd., wiele osób myślalo że warunki pracy jakoś się poprawia. W praktyce żadnej poprawy odczuć się nieda . Jak można przez tyle czasu nie zaradzić takiej podstawowej sprawie jak np ogrzewanie na hali o innych rzeczach nie wspomnę. Całkowita porażka i kompromitacja kierownictwa Db.

Tak15Nie

DB NIE
@ZZZ

Jeśli nagminnie łamane są przepisy to proponuje zgłosić sprawę do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gliwicach (ul. ks. Herberta Hlubka 2 44-100 Gliwice, tel : (32) 332 45 03 ) lub Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach (ul. Owocowa 6-6a 40-158 Katowice, tel. (32) 60 41 208) . Skargę na pracodawce można również złożyć w postaci e-skargi na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Pracy. W skardze takiej można dodać pięć załączników (zdjęcia ). Pisząc e-skargę można zastrzec nie ujawnianie danych osoby która taką skargę składa. W przypadku stwierdzenia przez przeprowadzającego kontrolę inspektora pracy nieprawidłowości , pracodawca może podlega karze grzywny od 1000 zł do 30 000 zł w postaci mandatu karnego bądź grzywny wydanej w wyniku postępowania przed sądem grodzkim. Opisywane na forum sytuacje podciągnąć można pod art. 207-237 Kodeksu pracy więc myślę że inspektor miałby co robić w przypadku tej firmy.

Tak18Nie

Dorota

Zrobcie Opinie o Schenker Sosnowiec. Napewno duzo by ich sie znalazlo.

Demitrij

Niektórzy rozpaśli swoje CV pracując tam kilkanaście lat i szczycą się drugim miejscem w przewozach towarowych, a stażystom proponują darmowy staż? Nie polecam.

Piotr
@Demitrij

Po odbyciu stażu w firmie DB Schenker są możliwości, aby otrzymać zatrudnienie na stałe? Miały miejsce takie sytuacje? Jeżeli jesteśmy już przy temacie stażu, to chciałbym również wiedzieć, czy w trakcie odbywania stażu można rzeczywiście nauczyć się rzeczy, które przydadzą się w przyszłości na rynku pracy? Wypowiedz się, proszę na ten temat.

Mocny

Witam. Czytałem jak tam traktują ludzi i słyszałem nie jedno . Nie warto tam pracować . Ludzie czytajcie opinie co ludzie z tej firmy piszą o tej firmie . Nie warto tam robić omijajcie te firmę . Gdzie indziej może lepiej traktują i płacą szukajcie lepszej firmy .Np. Czechy.

Tak6Nie

DalejBida

DalejBida 05.11.2018 22:56 Totalna porażka, Opisuje oddział Lokomotyw, stanowisko Elektromonter taboru. Firma kompletnie bez szacunku do doświadczonych starych pracowników. Nowi pracownicy dostają na 'start' wiele więcej niż pracownik doświadczony, z kursami, uprawnieniami. Byłem pierwszym - jedynym elektrykiem po przebytym szkoleniu na daną "nową" maszynę, "nową" w cudzysłowu- stare heble sprowadzone z Holandii, reanimując je nie raz się ślęczało nad schematami, książkami tygodniami nie tylko w pracy ale i w domu, tylko z własnego zaangażowania, dociekliwości i zainteresowania usuwało się usterki i co z tego miałem? Własne zadowolenie, nic więcej. 'Nagrodą' było wyjazd do każdej awarii elektrycznej, nie ważne gdzie, za ile, byle już...Wyjazdy służbowe Rybnik-Gdańsk, Elbląg, Małaszewskie, Poznań itd. W skrócie: wyjazdy w czasie szychty albo po szychcie, przyjazd - praca o 1 w nocy przy -20st. w Małaszewiczach i powrót na Rybnik o 9.00, istna MASAKRA! Liczenie wyjazdów, godzin z duupy. Przykład : Wyjechałeś o 9.00 - w Gdańsku o 16.00 robota do 24.00 i powrót na Rybnik, o 8.00 na Rybniku (no do pracy nie pójdziesz tylko do domu spać) I teraz liczenie nadgodzin: od (6)9.00 do 14.00 szychta normalna, od 14.00 do 8.00 wychodzi 18 godzin, nie pracujesz już następnego dnia no bo przyjechałeś o 8.00 czyli 8 godz. ci napiszemy tego dnia (Z godzin z wyjazdu, nocy), i zostaje 10 nadgodzin 50%, aaa to cyk zrobimy 5 nadg. 100% = ok 80zł! Za zapinanie całą noc i wylewanie potów żeby usterkę usunąć na drugim końcu Polski przy -20, zdany tylko na siebie... Były czasy na samym początku kiedy się jakoś to opłaciło trochę kierownictwo wpisywało czy więcej nadgodzin czy 100% godziny. Fakt, pracownicy nie musieli się godzić na takie akcje, ale takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, wyjść wgl, z Biura! W życiu, bym się na takie coś nie zgodził będąc przełożonym, puszczać dwoje swoich ludzi na takie akcje, bez noclegu, a ja spokojnie o 14. do domku na ciepły obiadek, i nie odbierać dodatkowo telefonu gdy coś przy**ebie na serwisie, i jeszcze co do godziny obliczyć wyjazd, istna patologia. Ciekawe kto by odpowiedział jakby coś się stało, zapewne pracownik. Nie tłumacze tego niczym tylko potrzebą zarobienia parę groszy więcej na wypłacie po takiej akcji, jak i zabijanie się ludzi o chęć przyjścia w sobotę do pracy. W innych firmach się pracodawca prosi aby pracownik przyszedł, tu pracownik dałby się pochlastać za sobotę (oczywiście nie wszyscy), Afery, zawiść wśród pracowników że "jedni chodzą co tydzień w sobotę, a mnie skreśla kierownik." Tylko chodzi o kasę, w firmie nie ma czegoś takiego jak PREMIA. W szczycie zje**wania, jedna za drugą po całej Polsce przy -20st. Celsjusza, Na pytanie, że mogę jechać ale tylko z hotelem, dostałem odpowiedź "Co ty ku**a na wakacje jedziesz" przez przełożonego i durnym śmiechem. Wtedy nastąpiło epogeum mojego wkur***nia, odmowy wyjazdów, czego skutkiem było już załatwianie hoteli. Dalej są tacy uprawiający kaskaderkę, ale to już wybór ich indywidualny, oczywiście ci mają miano Najlepszego pracownika - Niezastąpionego... i nic więcej. Zapomniałem o delegacji 30 złotych polskich, oczywiście gdy śniadanka w hotelu nie wziąłeś, tak to połowę udupić. Każdy oddział jest istną Firmą w firmie, na oddziale lekkiego utrzymania oddalony o 1,5km pracownicy potrafili mieć o 600/1000zł więcej Brutto z podobnym stażem, ale czy doświadczeniem? Płaca, płacą, nie wspominając o śmiesznych rang jak np: Elektromonter, Starszy elektromonter, każda ranga ma określoną stawkę minimalną. Wspomniane oddziały - wszyscy starsi Elektromonterzy, mechanicy itd. a po to żeby zaczynać od stawki 3400brutto, na Rybniku żeby dostać "Starszego Elektromontera" NIE MAM POJĘCIA CO TRZEBA ZROBIĆ!?!? Aaa no tak nowi pracownicy w czasie studiów dostają Starszego za 3600. "Przecież inaczej by nikt nie przyszedł tu do pracy" Kiedy elektrycy zaczęli się burzyć, domagać, zwalniać, HR musi zrobić rozeznanie rynku ile zarabiają elektrycy, No kur*a HAHAHA. Zapomniałem napisać że jeb**em za 3000brutto. ( I tak więcej o 150zł od mojego kompana z którym ramie w ramie zaczynaliśmy, walczyłem, pociłem się i się zwolniliśmy razem) wstyd było się przyznawać gdziekolwiek na oddziałach, czy wyjazdach jak chłopaki pytali. Zaczynałem od 2250 brutto w 2012r. Mniej więcej dostawałem co roku podwyżkę od 80 do 150zł brutto. Aż doszedłem do apogeum zarobkowego 3 tysiące brutto polskich złotych... Gdzie na start nowy pracownik chociażby po zawodówce ma tyle samo lub więcej. Efekt tego taki że stałem w miejscu z zarobkiem... żenua. Są tez plusy oczywiście, możesz nic nie robić całą szychtę jak masz gorszy dzień czy tydzień, kręcić się jak bąk w gaciach, jak kuna po agreście, WAŻNE dwie złote zasady, abyś miał NOWY "niebieski" arbaj i szedł na łaźnie o 14.00 , ni h*ja dwie minuty wcześniej! Przypominam że Podzieliłem się opinią pracy tylko oddziału Ciężki

Tak30Nie
KaBARET
@DalejBida

konkret opis kolego

Tak5Nie

Jacek40
@DalejBida

Nieźle. Mam zamiar się zatrudnić jako kandydat na maszynistę. To teraz mam o czym myśleć...

@Jacek40

Witam. Zastanów się i poczytaj co inni piszą .

Jest dobrze

Pierwszy raz spotkałem kierownika, który nie umiał dobrze zrobić tabeli przestawnej, systemy logistyczne -Zabrze

Robot

Schenker Sosnowiec Pepsico tragedia tragedia i jeszcze raz tragedia. Nie polecamy tam pracowac. Wyzysk pracownika a na koncie pustki. Brak premii,motywacji. A Pani koordynator E. najmodrzejsza na swiecie a tak naprawde to ma zerowe pojecie o pracy na magazynie. Ludzie uciekaja i chodza na L4 bo to lepsze rozwiazanie. Z Pania E. nic nie mozna zalatwic bo nic nie wie ale jak trzeba zostac albo przyjsc w weekend to wie zeby napisac sms. Zenada i brak jakich kolwiek checi zeby tam pracowac. Zarobki tez nie sa zaciekawe. Jak nie zrobia z tym nic to kadra z Pepsico bedzie sama pikowac i przyjmowac towar:-P

bezrobotna

DB Schenker Zabrze praktyki studenckie opinia. Jak to dobrze że udało mi się dopytać Panią z kadr o to czy 3 miesięczne praktyki w tej firmie są płatne czy bezpłatne. Jak się okazało myśleli że znalazła się naiwna która będzie jeździć własnym autem na jakieś bocznice kolejowe na zadupiach za darmo przez trzy miesiące. Ciekawe czy w Niemczech jest takie coś wogóle możliwe żeby praktykant/stażysta nie miał żadnego wynagrodzenia.

Tak17Nie

bieda

Popieram pana Andrzeja.

Tak10Nie

Nick

Czy ktoś pracował w siedzibie firmy w Zabrzu i może powiedzieć coś o atmosferze panującej w biurze i o zarobkach? O widełkach nic nie wspominają, mało osób pisze o tym jak jest w siedzibie firmy. Warto tam pracować? Jak oceniacie proces rekrutacji? Będę wdzięczny za takie informacje

Gliwice

Witam , Chciałbym przybliżyć trochę realia pracy w DB Cargo - odział utrzymania lokomotyw . Parę miesięcy temu opisane były warunki pracy na hali wynajmowanej przez DB ( mam na myśli tutaj hale wynajmowane od Newag w Gliwicach ). Opis był konkretny i oddawał faktyczny stan rzeczy tzn. fatalne warunki pracy na wynajmowanych halach . Minęło sporo czasu i nikt nie zrobił nic(może ktoś próbował ale bez widocznego efektu ) aby sytuacje poprawić . Jest grudzień i nie ma jeszcze wielkich mrozów ale na halach nadal jest zimno, do tego przeciągi ,po 8h pracy w tym miejscu człowiek ma dość. Z dachu dalej leci woda , na ludzi ,maszyny , na sprzęt itd. Oświetlenie na obu wynajmowanych halach jest słabe i niewystarczające przy bardziej precyzyjnych pracach, człowiek bardzo musi wysilać oczy. Podstawowe warunki sanitarne to kpina ,warunki kołchozowe jak na uralu . Człowiek jak tam pracuje to czuje się jak jakiś gorszy sort , po jakimś czasie jest to co najmniej irytujące . Dziwi mnie fakt że o warunkach pracy w tym miejscu wiedzą wszyscy , przez kierowników , bhp, sipowców , związkowców ,dyrektora a nikt skutecznie nie zadziałał aby coś zmienić. Jedyną rzeczą która być może zmusiła by władze DB do podjęcia odpowiednich kroków to zgłoszenie tego wszystkiego do Państwowej Inspekcji Pracy .Jedna kontrola , obojętnie w jaki dzień tygodnia i wychodzą wszystkie niedociągnięcia. Warunki organizacyjne w tym oddziale też pozostawiają wiele do życzenia , na wszystko trzeba czekać na przestawienie lokomotywy , na lokomotywę przetokową która wystawi maszynę przed hale ,na suwnice itd itp. Po godzinie 14 można zapomnieć o przetoku i trzeba sobie radzić na własną rękę . Wszystko to generuje przestoje i niepotrzebne straty. Idąc dalej tropem strat i generowania kosztów to podam trzy przykłady . Pierwszy to duże koszty wynajęcia hali przez DB , nie adekwatne do warunków panujących na miejscu. Myślę że gdyby ktoś poważnie zainteresował by się tym tematem to znalazł by bardziej dogodne warunki i lokalizacje. Druga sprawa , na oddziale w Gliwicach pracuje 13 osób .Suma nadgodzin wytwarzana na tym oddziale jest prawdopodobnie największa w całym DB a to daje myślenia . W ogóle dziwne jest że na jednych oddziałach za nadgodziny się płaci a w innych nadgodziny się odbiera. Po trzecie dwie osoby dozoru na 13 osób to mała przesada i nieporozumienie . W normalnej firmie wystarczyła by jedna konkretna osoba która w godzinę zorganizowała by prace dla tych paru ludzi ,materiał itd. W DB widać potrzebne są dwie osoby które siedzą za biurkiem na przeciw siebie i patrzą sobie w oczy przez 8 godzin. Używanie samochodów służbowych do innych celów też stało się normą .Kto widział ten wie o czym mowa. Osobiście nie życzę nikomu współpracy z tamtejszym dozorem i nie polecam pracy w tym miejscu , jedno wielkie nieporozumienie .

Tak28Nie

db
@Gliwice

oj wiedza wiedza wszyscy . ostatnio zwiazkowiec był , pozniej społeczniak tez do ludzi gadka ze wiedza i ze bedzie kontrol i co i wielki chj nic się nie zmieni dalej będzie (usunięte przez administratora) jakie jest , zapomnij chłopie o związkach i innych organizacjach bo każdy boi się łeb wychylić każdy che robić jak ma dobrze i ciepło i nikt się nie wychyli za ciebie a tobie jak zle to lepiej papier złoz bo tacy co pisza abo gadaja ze zle w db jest nie maja szans na nic a to zreszta sam wiesz

Tak13Nie

CrOObol

Nie potrafię zrozumieć działania tej firmy. Nowo przyjęci pracownicy mają większe stawki, niż wieloletni pracownicy z doświadczeniem. Gdy ktoś pójdzie do kierownika spytać się o podwyżkę, usłyszy jedynie "na twoje miejsce jest 10 innych za bramą". Wszyscy doskonale wiemy, że tak nie jest, a ta firma dopiero sobie to uświadamia - wystarczy zobaczyć ilość ofert pracy (aktualnie jest ich 32). Wystarczyłoby podnieść temu pracownikowi zarobek o 300zł. i myślę, że już by się poważnie zastanowił nad zwolnieniem. W firmie istnieje/ istniał system sugestii pracowniczych (kaizen?). Polegało to na tym, że pracownicy mogli wprowadzać swoje ulepszenia aby ulepszyć produkcję. Efekt był taki, że pracownik włożył w całość dużo swojego czasu i poświęcenia, zakład zaoszczędził w niektórych przypadkach nawet kilka tysięcy!, a pracownikowi nawet nikt nie podziękował, a o jakiejkolwiek premii można było co najwyżej pomarzyć. W ogóle firma nie ceni sobie swoich pracowników, ani ich wkładu w firmę. Dlatego jeśli jesteś ambitną osobą, trzymaj się od tej firmy z daleka.

Tak28Nie

@CrOObol

Co ma kierownik do podwyżek w takiej korporacji jak DB ? To tak jakbym przyszedł do spawacza i spytał o kilogram mielonki wieprzowej. :) Wszystkie oficjalne informację przychodzące z "góry" są wywieszane w gablotkach do powszechnej wiadomości. Reszta, to najczęściej niepotwierdzone ploty rozpowszechniane przez "wszystkowiedzących". O ewentualny proces podwyżkowy możesz zapytać przedstawicieli związkowych którzy są z natury rzeczy "głosem ludu". To oni negocjują, przynajmniej powinni, warunki ewentualnych podwyżek płac i tam te informację są najszybciej osiągalne. Podnoszenie każdemu niezadowolonemu pensji o 300 zł powoduje że wszyscy nagle okazują się niezadowoleni :))) .. A z drugiej strony budzi wątpliwości czy 300 zł to aby nie za mało.... i dlaczego ci z małym stażem też dostali ? :)))... i po co starym, przecież zaraz odchodzą na emeryturę ? :))) ....a skoro staży i młodzi nie powinni dostać to reszta powinna dostać po 400 zł... oczywiście ty się do reszty łapiesz, prawda ? Jak jesteś ambitną osobą to jest nabór do Lidla,,, zlej szarpanie się z wagonami, lokomotywami i innym złomem.... przecież jesteś wykształcony, masz zapewne tytuły naukowe, nie mówiąc o znajomości obcych języków i kilku fakultetach ..:))) tam zarobisz "godne pieniądze"... cokolwiek to znaczy.

Tak6Nie

CrOObol
@O Boszszszszsz.....

A jednak miałem rację. Na chwilę obecną jeśli wspomnisz kierownikowi o zwolnieniu, od razu otrzymasz propozycję podwyżki w wysokości 250zł.

Tak9Nie

@CrOObol

Taaa , miałeś rację... Już widzę za tobą kolejkę kolegów z podaniem o zwolnienie napisanym szybko na kolanie , z nadzieją na 250pln podwyżki...:) A kierownik wyciąga z szuflady kasiorkę i syyyypiiiiieeeee....Komediant jesteś. Kierownik nie może podjąć takiej decyzji z pominięciem przynajmniej inżyniera rejonu, a inżynierzy dobrze wiedz a że dyrektor też chciałby mieć coś do powiedzenia, a dyrektor wie że zwiększenie kosztów obsługi zainteresuje zarząd.... Związki zawodowe chciały by znać przyczyny dlaczego dla zwalniającego się pracownika pieniążki są a dla pracujących, nie ma... OBUDŹ się !!! To nie jest warzywniak u pani Zosi. Pracodawca w takiej firmie jak DB o sprawach dotyczących pracowników rozmawia ze stroną społeczną, i to pod warunkiem że jest reprezentatywna ! Następnie po konsultacjach i ustaleniu warunków oraz określeniu zasad, podpisuje porozumienie za zgodą obu stron. Dostać od kierownika to ty możesz zapewnienie że wystąpi z wnioskiem o premię jednorazową dla ciebie ... a i tu musi mieć argumenty. Tyle w tej kwestii.

@O Boszszszszsz.....

Przepraszam , pominąłem kwestię kolegów którzy tylko czekają aż inny z was dostaje jakieś pieniądze po cichu w biurze...:))) Za dziesięć minut stoją w biurze z pytaniem " co jest, (usunięte przez administratora) ?"

Znajomy
@O Boszszszszsz.....

Z całym szacunkiem, ale zdaje się, że zapomniał Pan co wiąże się z zajmowanym stanowiskiem. Kierownika ? To nie tylko osoba, która tylko i wyłącznie odwołuje się do zakresu swoich obowiązków, ale także taka funkcja, która jest pierwszą w drabince stanowisk, do której pracownik powinien się zgłaszać ze swoimi problemami. Nawiasem mówiąc, nie jestem pewien, czy nie ma tego w zakresie obowiązków ? Z tego co Pan wypisuje, wnioskuje, że źle pojmuje Pan obowiązki, które są na kierownika nakładane. Skoro nie dba Pan o pracowników, nie powinien Pan piastować wyżej wymienionej funkcji. To co Pan wyżej napisał, świadczy tylko o tym, że z jednej strony, chciałby Pan piastować funkcję kierownika i pobierać wyższe dochody. Z drugiej jednak nie odpowiadać za nic. Tak się nie da. Dbanie tylko o własne cztery litery, w dłuższym okresie jeszcze nikomu nie pomogło.

Szarik22

Czy ktos slyszal o podwyzkach?

11szarik
@Szarik22

W Onecie piszą o energii elektrycznej, po nowym roku wysyp będzie aż miło tych podwyżek.

Klient

Kurierzy tej firmy robią łaske że dostarczą paczkę!!!!!!!! Moje sugestie dla DB Schenker: Nie polecam tej firmy

toja

Zbyt długie oczekiwanie na kuriera z przesyłka.

amoniak

witam. Jestem w temacie na bieżąco więc coś napiszę od siebie. Plusy firmy niezły kierownik na Szczakowej J.P. wypłata na czas spoko praca, nie ma dużo roboty telefon, tablet (czytaj poniżej) możliwość wyjazdu na hotel - dorobienia (czytaj poniżej) możliwość awansu Minusy Kierownik (szczakowa) pięknie obiecuje, złote góry a potem lipa... mało może jeśli coś potrzeba załatwić wyżej lub więcej(podwyżki), okłamuje ubierając kłamstwa w piękne monologi... Kierownik (jęzor) nieudolny, nawet latarki żałuje rewidentom. Telefon, tablet (czytaj niżej) Wyjazdy na hotel (czytaj niżej) Dojazd na lokomotywę w 13h pracy Czas na lokomotywie (liczony co do minuty od zalogowania się) Dyspozytorzy OGLĘDZINY TECHNICZNE WRAZ Z PRÓBĄ SZCZEGÓŁOWĄ ROBI USTAWIACZ Ludzie w większości bardzo w porządku, tylko kilku napalonych bałwanów, jak wszędzie. Myślą że się rozprują to zarobią lepiej, kosztem kolegów z pracy.. Omawiając dokładniej wypłata ustawiacza, rewidenta waha się między 2500 a 4000. Żeby dostać 4000 trzeba jechać na hotel 2x tydzień, zrobić jakąś nadgodzinę, gdzieś się ugiąć i zrobić próbę lub manewry tak żeby było dobrze, bez pytań, bez przepisów. Dojazd do pracy jest zawsze 1h wcześniej czyli masz na 6 a musisz być pod biurowcem o 5... za to płacone jest 10zł brutto. Np: zmiana na Podborach Skawińskich, kończysz o 18 prace, ale zmiana przyjedzie na 19 zanim cię odwiezie taryfa do sosnowca jest już 20 i za to masz 10zł BRUTTO. Tablety i telefony oraz grafik - tablety, po to by wprowadzać EPS(wagony elektroniczne z R7- robi to maszynista lub rewident jak się dogadają - oczywiście R7 na papierze też muszą sobie zrobić), telefon masz do pracy na 6 rano, o 5 musisz być na biurowcu, a nieudolni dyspozytorzy potrafią ci zadzwonić o 4 rano z informacją że idziesz na inną lokomotywę niż dzień wcześniej ustalone. Tak w myśl zasady mam na rano to od północy już nie śpie... GRAFIK, DYSPOZYTURA, INSTRUKTORZY oraz WYPŁATA GRAFIK --- jest na miesiąc a prócz tego tygodniowy(nie raz różnią się od siebie) W tym roku 1 Maja wypadał we wtorek to grafik tygodniowy dostaliśmy w niedziele wieczorem, tak żeby móc sobie zaplanować majówkę na ostatnią chwilę... z reguły grafik jest w piątek wieczorem na następny tydzień, lecz pod koniec miesiąca(np: sierpnia) grafik na miesiąc następny(wrzesień) potrafił być wysłany dzień wcześniej czyli np: 31 (sierpnia) DYSPOZYTURA --- zatrudnieni goście w większości przypadków kolej widzieli chyba przez okno, układy z maszynistami kto jakie pociągi zabiera... Potem rano burdel zmiany kto ma gdzie iść, a dodzwonić się do nich to jak strzał w totolotka, zawsze mają zajęte ale jak coś zawalą to bombardują telefonami nas pracowników żeby za nich coś naprawić, by nie wyszło na jaw... najgorsze rejony to"6" i "5" na 6 gość wysrany i zamotany wydzwania w nocy co chwile z pytaniami ruszyłeś, zrobiłeś próbę, dojechałeś, jak dojedziesz daj znać powiem ci co będziesz robił dalej - przecież maszynista przez telefon w czasie jazdy rozmawiać nie może, zapomniał o tym Pan dyspozytor ? Pani na rejonie "5" nigdy nie ma czasu pociągi z TWR stoją czekają na zgodę a ona wiecznie zajęta i nie odbiera, pociąg od rana stoi do południa... INSTRUKTORZY --- W większości spoko chociaż, opowiadają jak się robi zgodnie z przepisami etc. a później i trzeba robić że DB się cieszyło i przepisy idą na bok... Jest kilku upartych instruktorów i ciężkich co myślą że zjedli wszystkie rozumy, wystarczy wrócić do 1 zdania jakie napisałem... WYPŁATA --- problem jest taki, że opiera się o premie dawane przez kierownika i tak na prawdę nigdy nie wiesz jak zostaniesz wymyty bez mydła... Jedziesz na hotel masz 1 posiłek np: śniadanie oraz dodatek hotelowy 40zł BRUTTO, co to jest ? Młode chłopaki pojechały rok temu do Gdańska po tygodniu wrócili, na pasku dostali po 140zł dodatku za tydzień poza domem. ŻENADA !!! Kierownik chce dać dodatek to da i wypłata będzie OK jak nie da to wypłata będzie lipna czyli 2500 może 2700... Maszyniści z 1 trakcją wokół komina też szału nie mają wypłaty rzędy 3200-3800 nie więcej !! Nadgodziny ? rozliczenie kwartalne, dyspozytor prosi przyjdź w nadgodziny po to by w następnym miesiącu dać ci wybitkę i uj wielki jak szelki z nadgodzin. OGLĘDZINY TECHNICZNE WRAZ Z PRÓBĄ SZCZEGÓŁOWĄ ROBI USTAWIACZ tak, tak ustawiacze robią maszyniści jeżdżą UTK, nie widzi problemu !! Zgłoszone było już nie raz !! Reasumując - firma wypłacalna, z możliwościami rozwoju, lecz problemy z grafikiem, uczciwą zapłatą za przepracowane godziny(zejdziesz wcześniej z maszyny to ci odejmują minuty od 12h dniówki- i po miesiącu robi się brak normy zamiast nadgodziny haha) wydzwanianiem przez dyspozytorów z moim czasie wolnym od pracy, CHAOS !! Wysyłanie na hotele przez planowanie bez wcześniejszych ustaleń, zapytań (można odmówić, ale co się człowiek na denerwuje to jego) to wszystko spowodowało że mnie tam nie ma i nie żałuję !! Dla spragnionych nowych wrażeń biedronka płaci po 3000 na rękę !! Ps. hotele jak najtaniej

Tak14Nie

eee
@amoniak

to jest bardzo dobrze,tak

Szarik22

Jak ktos chce duzo zarabiac niech jedzie w Polske zostawi rodzine itd,podwyzki niech sa stopniowe kazdy rozumi ze inflacja idzie do gory

Szarik22

Bd lepiej stawki dojda do 4000 tys brutto musza pomyslec o starszych ktorzy powinni godniej zarabiac,za duzo ludzi odchodzi wiec bd kasa tylko trzeba zostac dobra firma

Konsyliarz

Witam. Chciałbym się podzielić opinią na temat tej firmy aby ostrzec innych przed pracą w tym (usunięte przez administratora) Miałem nieprzyjemność pracować w DB schenker. Pracujesz faktycznie 5 dni w tygodniu ale nie mówią ci ze najczęściej jest to po 14h niezależnie od twoich umiejętności jazdy. Jeszcze jakby płacili za godzinę... Ludzie okropni i nie oczekuj pomocy od nikogo. Na magazynie musisz szukać pojedynczych paczek czasami wielkości paczki od papierosów wśród tysięcy paczek jedna na drugiej. W skrócie (usunięte przez administratora) Ostrzegam was. Nie warto tam tracić ani jednej sekundy życia. A na sam koniec dodam że czekam trzeci tydzień za wypłata która powinienem dostać w terminie. Pozdrawiam

Paulina

Najgorsza firma kurierska z jaką miałam przyjemność współpracować. Tak bezczelnych pracowników nie ma nigdzie, zero szacunku dla klienta.

lokus
@Paulina

Od kiedy DBSchenker ZABRZE jest firmą kurierską (usunięte przez administratora)... :)))

Justice

Praca jak praca, dużo ludzi siedzi w firmie po prostu z przyzwyczajenia, zarobki na pewno nie są adekwatne do powierzonej odpowiedzialności, przyjęcia są stale, od ślusarza po spawacza czy malarza, czy to Ukraińców czy Polaków. Najdziwniejszą sprawą jest mobbing prowadzony na dziale zestawów kołowych gdzie to jeden mistrz prowadzi trzy zmiany (każdy z otoczenia wie o kim mowa), sprawa była poruszana kilka razy nawet poprzez zebrania z kierownikiem, niestety góra ma to w nosie, mając świadomość zastraszania pracowników, nękania, ubliżania, grożenia przenosinami, a Ci którzy nie przylizują się tej właśnie osobie nie mogą być pewni następnego dnia. Osobiście polecam pracę w oddziale Rybnika omijając szerokim łukiem zestawy kołowe do czasu aż ktoś przejrzy na oczy i zrobi tam porządek.

Tak19Nie

Szarik22

Witam masz prawa sa odpowiednie instytucje gdy lamia prawo ja wszystko nagrywam zdjecia robie i kierownictwo ma inne wyobrazenie o Tobie nie dajmy sie pierwsze jest prawo a potem rozkazy nigdy na odwrot

oko
@Szarik22

Ha... kolega Szarik22 namawia żeby nagrywać kierownictwo i robić zdjęcia :))))... To może idzmy za ciosem i nagrywajmy kolegów z pracy.. tych śpiących między szafkami, popijających browarka w zakamarku i piszących bzdury w dokumentacji z wyimaginowanej próby hamulca. Róbmy zdjęcia tym kolegom którzy (usunięte przez administratora) z pracy dwie godziny przed końcem zmiany i tym którzy kradną narzędzia i materiały. Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem...:)). Kierownicy baaardzo czesto przymykają oko udając że wierzą w debilną argumentację jednego z drugim. Ilu z was dostało drugą i trzecią szansę mimo że wasze "zasługi" dla firmy kwalifikowały was do odwiedzin w pośredniaku. Trochę obiektywizmu i samokrytyki nikomu nie zaszkodzi, kolego kundel... a,,, sory,,, szarik.

KIEROWNIK

macie jechać a nie pyskować bo czekam na 2 razy premia do was pseudo kolejarze

Fizol.
@KIEROWNIK

Ameba.

Zostaw opinię o DB Schenker - Zabrze

Chcę opublikować:

×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie