DB Schenker

Łódź

Opinie o DB Schenker

Lidia

@Roma czyli nie dostałaś pracy w DB Schenker? @gościu przykro mi, że taka zła współpraca Ci się trafiła. Ale to chyba bardziej zależy od osób zatrudnionych, niż od samej firmy DB Schenker.

gościu

z tym czasem ładowania auta to fakt, 3 godziny, ale pewnie jestem niezaradny;-)..i szukaj tu towaru który jest gdzieś omyłkowo na innym sektorze, taka zabawa w chowanego,, tyle że dla wszystkich wózków nie starcza (tutaj to rozumiem, że każdy chce się załadować i zrobić co do niego należy-uczciwa zasada- kto pierwszy ten możliwe że wróci wcześniej, ale to tylko możliwe, a ten lepszy..bo wcześniej przyszedł?! czy jak, tego to nie wiem, bo ja to jeszcze śpię o 4 rano ;-), a paleciakiem to trzeba konia by zaprządz, bo przecież niby jest zakaz powyżej 250kg (bhp), głupio tak prosić każdego wózkowego by wrzucił ci 900kg razy ileś razy, bo przecież wypadało by podziękować jakimś upominkiem(element kultury osobiste), przecież to nie ich broszka, a przecież pracujemy na siebie, każdy! mało miejsca na magazynie...załaduj auto kolegi najpierw albo pomieszaj palety przestawiając innym by wyciągnąć swój towar;-)!, albo masz jakiś problem formalny w dokumentach to idź do kogoś to wyjaśnić to niektórzy chyba sami nie wiedzą i pytają innych niewiedzących, moje wrażenie to jakby rozmowa z ludźmi mówiącymi innym językiem ( bo w systemie musi się zgadzać) no a na chłopski rozum to by się dało to pewnie zrobić prościej, no ale system kadix tym zarządza, tylko kto zarządza kadiksem ;-)? trzeba być twardzielem by tam pracować ja to nerwowy jestem i bym pewnie pobił kogoś zara ;-) Albo dobry tekst puściła mi dziewczyna z ekipy "widzę reaguje" jak rozładowywałem auto.. co ja robię? no pytanie proste, ale jakoś zdębiałem i starałem się opanować po 14 h pracy( no ale to moja indywidualna reakcja pewnie) chociaż było to po incydencie z inną panią z wymienionej ekipy która się pytała czy mam uprawnienia do jeżdżenia wózkiem.. no nie mam, ale że robią szkolenia dla kierowców by się z bhp zgadzało to już nie powiedziała, odnotowała coś i poszła, przez pół dnia się zastanawiałem czy dostałem uwagę czy karę pieniężną, no myślę że komunikacja to polega na wymianie informacji..pewnie przewoźnik coś zapomniał o mnie wspomnieć. Jeszcze jedna fajna sytuacja, wchodzę na teren pierwszy raz i pytam którędy na dyspozytornie..prosto! i w prawo :-), tylko w którym kierunku prosto?! ;-), no nic, ciemno było wtedy może nie widziałem jak wskazywali ręką, chociaż obejrzałem dookoła jak ten kurnik wygląda. Ale była jedna osoba konkretna która mi pomogła,(bo byłem nowy!)i kolejne pytanie, czy dostałem instrukcje obsługi skanera..no nie, nie dostałem, ale to pytanie właściwie do przewoźnika, czy mi dał..koledzy co już jeżdżą ci podszkolą,.. tutaj klikasz tak, tu tak,.. ale co tam, świeci się na czerwono, a powinno na zielono,.. jest dobrze;-) no i po wylogowaniu myśl w głowie czy ja dziś przejmuje sprawy finansowe przewoźnika i szenkera i płacę im po równo, czy może jednak to czerwone było ok?, w sumie tak samo jest na drodze, albo będzie mandat albo nie ;-) więc co za różnica.....Ogólnie można nabrać praktyki w branży transportowej. :-)

Roma

Ubiegam się o pracę w DB Schenker byłam na spotkaniu - spotkanie jak do pracy w Wersalu, a tak na prawdę do do kitu firma, umawiają się i nie oddzwaniają. Są bardzo niesolidni i zarozumiali a jeszcze słyszę tu, że nie płacą?

Adi

Witam firma beznadziejna towar jedzie do mnie juz tydzien. Dzis zadzwonil kurier odbieram a on z tekstem bede u pana za 3 min a koles wiezie mi lodowke kiedy jestem w pracy zadnej wczesniejszej wiadomosci o przewidywanej godz ani nic. Brak slow

Lidia

@damian nie jestem pracownikiem firmy DB Schenker . Jestem moderatorem forum GoWork.pl i jestem tu po to, aby pomóc w uzyskaniu jak największej ilości informacji o pracy w firmie dla osób, które są zainteresowane aplikowaniem. Czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia związane z pracą w DB Schenker?

Lidia

@Tek38 starajmy się na forum nie pozostawiać obraźliwych komentarzy, bo zabrania tego regulamin: http://www.gowork.pl/regulamin. Czy przed podjęciem pracy i podpisaniem umowy byłeś poinformowany, że tak wyglądają standardy pracy w DB Schenker? Jaką masz umowę? Masz jakoś inaczej wypłacane nadgodziny? To informacje, które powinny być ustalone.

@Lidia 22.09.2017 08:51

lidia chyba jesteś pracownicą db schenker i udajesz albo nie chcesz widzieć stanu faktycznego rekrutacji jesteście tak wypaleni szkoleniami i naciskami co do wykonania założonego celu że nie widzicie stanu faktycznego

Tek38

Powiem tak. Pracuję w tym syfie od miesiąca. I wystarczy. Zastanawiam się jak to coś w ogóle funkcjonuje. 70 godzin tygodniowo to norma. Samodzielne pakowanie auta to około 3 godziny. I w trasę. Chamstwo na każdym kroku.

Lidia

Z wywiadu GoWork: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,276401,wywiad-beata-konecka-iwona-lasocinska-dorota-michalec "Jaka była najcięższa, najbardziej wymagająca rekrutacja i ile trwała? D.M : Każda rekrutacja jest na swój sposób wyjątkowa z racji kompleksowości naszego biznesu. Rekrutowana osoba, szczególnie w przypadku specjalistycznego stanowiska, musi mieć kompetencje i wiedzę o wielu obszarach, w których poruszamy się na co dzień, żeby z sukcesem realizować swoje zadania. Dlatego trudno wskazać jeden, najbardziej wymagający proces rekrutacyjny, ponieważ taka rekrutacja jest często wymagającym, złożonym przedsięwzięciem." @damian może chciałbyś się ustosunkować do wypowiedzi dyrektor polityki personalnej w DB Schenker po swojej rozmowie rekrutacyjnej?

damian

w Łodzi rozmowa na asystenta klienta. 3 etapy na 3cim 50min pytan. zabraklo chyba tylko o preferencje sexualne, stan konta i metraz mieszkania. rynsztok ludzki !!! odradzam!!

XYZ

Jeśli chodzi o Łódź i magazyny DB Schenker - znajomy planuje zmienić pracę, więc wysłał tam swoje CV. Odzewu doczekał się bardzo szybko - następnego dnia otrzymał telefon z zaproszeniem na rozmowę. Znajomy nie jest "świeżakiem" w branży - 4 lata doświadczenia jako magazynier, posiada też uprawnienia na większość typów wózków. Pensja zaoferowana przez DB Schenker - 2500 brutto...

Michel

mnie nie przyjęli w Łodzi, za to w Niemczech cały proces rekrutacji trwał 30 minut? max, po czym leader przekazał, że takich ludzi szukają, w Łodzi jakieś debilne testy na logikę kwadraciki, kółeczka, szkoda że kostek rubika nie dają...

Kaczynek

Proces rekrutacyjny na Nowe Sady to nieporozumienie, jeśli chodzi o stanowisko asystenta. Absolutnie nie polecam :) Składajcie od razu do Niemiec, zarobki 5x większe i zupełnie przyjaźniejszy proces rekrutacji.

Olek

(usunięte przez administratora) Ci co pracują w Schenker jak to przeczytają zapewne się uśmiechną - ale raczej będzie to śmiech przez łzy albo z wkurwienia... Po kilkunastu latach pracy nawet nie ma co marzyć o takich pensjach...

maniek

Znajomość angielskiego nie jest dużym wymogiem, a jaka wypłata?

step.

Bardzo chamskie zachowanie kuriera, nagrywał to co ja w nerwach mówiłem, a jak on ubliżał i straszył to nie nagrywał, bezczelny i arogancki, nie polecam. Dość często korzystam z wielu innych firm przewozowych od lat i nigdy nie było problemu, tu natomiast w dobie tak wielkiej konkurencji coś nieprawdopodobnego , koszmar, nigdy więcej tej firmy

KLAUDIA

BRAK MI SŁÓW!!!!!! PRZESYŁKĘ DOSTAŁAM Z TYGODNIOWYM OPÓŹNIENIEM, DLA PANI SPEDYTOR KŁAMSTWO TO CHLEB POWSZEDNI - MAJĄ W D... KLIENTA, ADRES DOSTAWY Z NR MIESZKANIA, KIEROWCA TOWAR WYRZUCA POD KLATKĄ, DO TEGO KIEROWCA CHAMSKI!!!!!!! JEDNO WIELKIE ZDZIERSTWO! ZA PRZESYŁKĘ ZAPŁACIŁAM 160ZL I KIEROWCY MUSIALAM DAĆ 20 ŻEBY MI ŁASKAWIE WNIÓSŁ DO MIESZKANIA!!! TO ZA CO TAKA KASA?????? I DO TEGO TAKIE OLBRZYMIE OPÓŹNIENIE KIEDY MI WYJĄTKOWO ZALEŻAŁO NA CZASIE - NIE POLECAM!!!! JEŚLI MUSICIE KORZYSTAĆ Z JAKIEJ FIRMY KURIERSKIEJ WYBIERJAJCIE TE MNIEJSZE, NIE TE OLBRZYMIE BO ONI ROBIĄ MASÓWKĘ I MAJĄ KLIENTÓW GDZIEŚ! PRZYKRO MI ŻE SPOTKAŁO MNIE COŚ TAKIEGO - I NAPRAWDĘ KIEROWCY TEŻ POWINNI WYKAZYWAĆ SIĘ KULTURĄ I ZROZUMIENIEM, ADRES PODANY JEST ADRESEM DOSTAWY

MMM
@KLAUDIA 19.07.2016 17:10

A KTO POWIEDZIAŁ ,ŻE MUSI WNIEŚĆ DO MIESZKANIA HMM?A CO TO TRAGARZ???TRZEBA BYŁO SOBIE ZAŁATWIC TRAGARZA...KIEROWCA TO JAK SAMA NAZWA MÓWI KIEROWCA A NIE TRAGARZ!!!!

uhahaha

Złem jest tam jeden grubasek w okularach. Człowiek bez zasad w biznesie. Patrzy tylko na swój nos i rozgrywa ludźmi.

Przewoznik

Opłaca się z nimi współpracować ? Chodzi o kontener z windą do 3,5 t...

Ninna

premii brak...tylko goła podstawowa pensja

Kimbi

Co by nie mówić ale DB raczej nie może pozwolić sobie na zniżenie lotów. Mają zbyt wielu klientów w całej Europie/świecie i czuwającą konkurencję. Z drugiej jednak strony każdy myśli tylko i wyłącznie o redukcji kosztów. Powiedzcie czy firma się zwija czy raczej rozwija. Mam nadzieję, że można liczyć u nich na względnie dobre warunki.?

mm

tragedia, brak profesjonalizmu, wprowadzaja ludzi w błąd nie chcą przyjąc uszkodzonych przesyłek tylko mowią o reklamacji w ciagu 7 dni. Ale ja niechce uszkodzonej przesyłki !!!!!! Wstyd ze taka firma istnieje

mk'

Zdecydowanie nie polecam

bary

Z nicka domyslam sie ze tyrasz u Łosia.Ale pozostali przewoznicy to podobny syf.Jak widac mozna latami łamac prawo i funkcjonowac.

Zielas

Zarobki proponowane przez przewoźników Schenkera są fikcją(w papierach najniższa krajowa) reszta pod stołem, za urlop oczywiście też płacone z najniższej. Odpowiedzialność finansowa za towar,gotówkę, dokumenty, samochód. Przewoźnik nie ma skrupułów najmniejszych, miałem sytuacje niejednokrotną że pomimo tego że auto było przeładowane o parę ładnych ton przełożony wręcz upychał towar wózkiem widłowym niszcząc inny towar za który kierowca miał odpowiedzialność finansową twierdząc że jak mi się nie podoba mogę się zwolnić.Firma Schenker świadczy usługi wnoszenia towaru do lokalu odbiorcy kto to robi? sam kierowca( jedno drzwiowa lodówka pepsi waży 90kg wniesiesz to sam na 2piętro?Dowody rejestracyjne są zabierane kierowcą żeby przypadkiem podczas kontroli policji lub itd nie zabrano. Załadunki oraz rozładunki auta samodzielne, nie jedno krotnie zdarzają się sytuacje że kierowca jest zmuszony samodzielnie zniszczonym ręcznym paleciakiem targać paletę o wadze 1500kg przez cały magazyn logistyczny. Firma Schenker traktuję cię jak nr w systemie, nie ma znaczenia czy ty jesteś chory czy ty musisz zrobić tzw pauzę czy jesteś głodny( masz [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] statystyki są najważniejsze, bo oni niedostaną premii. Suma sumaru pracujesz po 12/14 godz dziennie po czym masz jakąś usterkę w aucie i jesteś zmuszony pomóc w naprawie żeby na następny dzień nikogo tym autem nie zabić bo przecież w takiej sytuacji by się wszyscy odwrócili i ci nie pomogli(auto musi wyjechać za wszelką cenę). Masz rodzinę? Dla firmy Schenker nie ma to znaczenia!!! Masz jakieś pytania na temat tego "obozu pracy" pisz scania52@wp.pl mnie zniszczyli fizycznie, finansowo teraz niszczą psychicznie. Zapraszam media zapowiada się ciekawy reportaż...

Nina
@Zielas 22.02.2014 00:01

wszystko prawda, tylko jedna uwaga: Schenker zatrudnia przewożników i za wszystkie "niedoskonałości" pracy kierowcy odpowiada jego szef /nie Schenker/ pracownicy Schenkera sa również zatrudniani na podłych warunkach...wyzysk!

Malami
@Zielas 22.02.2014 00:01

Witam, szukam podwykonawców firmy schenker a mianowicie tych którzy zostali perfidnie wykorzystani przez ta firmę, nie wypłacono im pieniędzy itp. Jeśli sa pracownicy którzy zostali oszukani w jakikolwiek sposób przez ta firme (a posiadam wiadomości na ten temat) proszę o kontakt : malami92@interia.pl

sales

odradzam aplikowanie i prace na stanowiskach sprzedazowych (account manager i sales manager). Nie dosc, ze beznadziejne zarobki (o premii to mozna pomarzyc), to jeszcze bardzo wysokie wymagania sprzedazowe. Firma mysli ze klienci sa niedorwinieci i kaze im wmawiac, ze placenie wyzszej ceny idzie w parze z wyzsza jakoscia uslug w schenkrzez :) (usunięte przez administratora)

lucky 93

pracuję na magazynie paręnaście lat. nie jest tak żle.wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

animon

Proszę o pomoc ! Idę jutro na rozmowę do Schenker na ulicy Al. Ofiar Terroryzmu . Nie chcę się stać jedną z tych ofiar :| Jak długo trwa praca przez agencje ile się zarabia i czy po przejściu stawka jest inna ?Ogólnie jak jest ?

@animon 22.11.2012 17:39

niestety wszystko co napisane wcześniej jest prawdą ,nie piszecie o tym że brak butów na terminalu 50 zł, brak klina pod koła 50 zł itd . Liczą się tylko słupki , procenty i wyniki dowozu towarów ks ( klient strategiczny ) ogólnie baaggnnoo......

cv

a praca w biurze obsługi jak wygląda?

procent

w swiecie glosno mowi sie o tej firmie to myslalem ze jest tam nowoczesnie. niestety pomylka, smialo moge napisac ze to sredniowiecze magazynowe. brak skanerow czy systemu ktory zdecydowanie usprawnia prace. a jak sie magazynier pomyli to sie go zamieni na innego z agencyjki. powiadam wam, takiego balaganu logistycznego to jeszcze nie widzialem nigdzie.

romanmiko

panowie bardzo wam dziękuję za tak cenne infornacje jutro mam iść na rozmowę w sprawie pracy na magazynie ale po tym co przeczytałem to chyba sobie dam na luz i poszukam czegoś innego dzięki

od pewnego czasu też tam \'pracuje\' to wszystko prawda.jest jeszcze gorzej \'tacho\' to fikcja \'co na to ITD.

łuksz

witam a dlugo tam pracowales ja ide na dzien probny na kat c myslalem ze to dobra firma teraz po przeczytaniu opini to dales mi do myslenia jak wygladaly tam zarobki

ktoś

naucz sie pisać po polsku a później za przepisy analfabeto

łamią prawo poruszając się trasami z zakazem wiazdu dla pojazdów ciężarowych.

Zostaw opinię o DB Schenker - Łódź

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie DB Schenker