Opinie o Opony Dębica (TC DĘBICA S.A) w Dębica

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy TC DĘBICA S.A. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TC DĘBICA S.A o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TC DĘBICA S.A w Dębica

Bt3

Panowie z Bt3. Musimy coś podziałać. Dość że najgorszy wydział w całym Tc. Najniższe premie kwartalne mało zależne od nas. Ciągłe kontrole, brak przerw w czasie upałów, brak przerw na normalne zjedzenie posiłku, ciągłe dodawanie nam obowiązków (w niedługim czasie będziemy sami przezbrajac maszyny), spisywanie sztuk co 2h i węszenie czy przypadkiem maszyna nie stała z 10 s z naszej winy badz zwykłej potrzeby np wypicia wody. Odbijanie się bez czasu tolerancji (co nie obowiązuje na wszystkich wydziałach tj. np. Bt1 czy mrt) dość dużo tego a znalazło by się więcej. Oni oczekują od Nas to my będziemy również oczekiwać czegoś z ich strony!

Olek
@Bt3

Dodam że już teraz jak jest przegląd, dostajesz szmatkę i masz czyścić z babkami maszynę. Chore

Lojzek

Premia jak zwykle z-2 najniższa. Zenada

Hgf

To przyjdz buraku choc jeden dzien na bt1 zobaczymy ile sie bedzie kapal

Darek
@Lojzek

No to się bierzmy za to, ale teraz wszyscy, a nie tak jak ostatnio. Pokażemy że mamy jaja i nie damy sobie pozwolić?

Qwerty

A co planujecie?

Darek
@Qwerty

Związki mają się dogadać z zarządem, jak nie to będzie strajk. Rocznie powinno być min 3000 premii za odpad i za brak chorobowego.

....
@Darek

A czy ktoś powiadomił związki zawodowe o waszych postulatach? Tzn. ja jestem za jak najwyższą premią, ale czy związki zawodowe wiedzą czego oczekują ich pracownicy? Bo nie spotkałem się jeszcze z sytuacją żeby związkowiec przyszedł do pracowników przed negocjacjami płacowymi a robię tutaj 8 lat.

ytrewq
@Darek

skad masz takie info ze zwiazki prowadza rozmowy o premie?

kazik

(usunięte przez administratora) spoko sklep .

Szalonaaa :>

dział: bt1 bt2 bt3 który najlepszy ?

Krzyś

1 lub 2, bt3 omijaj bo to same marginesy

@Krzyś

prawdą jest to że dziewczyny na bt2 biorą 2450 zł netto ?

@Krzyś

dziękuję za opinie :)

Na jakim wydziale jest najwięcej dziewczyn ? Bo nie wiem jaki wydział wybrać.

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Janek

Myśli ktoś się zwolnić z bt2?

@Janek

Ja od 7 lat.

Rafał

Ktoś coś wie o premii kwartalnej?

Obiektywny

W całym tym ambarasie o ktörym piszecie pytam się gdzie jest ochrona i jaka jest ta ochrona!!!!!!!

jk
@Obiektywny

A jest tam ochrona?

trzeźwy

Ładnie miał gostek promili na hali tylko pytanie jak on wszedł kto go wpuścił czy pił na zakładzie , filmik ponoć krąży.

4f
@trzeźwy

Nie chcę go bronić, ale to jest choroba, w którą co prawda sam się wpakował, ale choroba. A ten filmik co ktoś nagrał był zwykłym chamstwem i tyle. Weź se nagraj żonę jak sra będzie śmieszniej.

Ragnar
@4f

Jedna j.bana ciota nagrywała z ukrycia, jakaś inna (usunięte przez administratora) podobno wrzuciła filmik w internet, tego pierwszego można by nagrać, jak na mistrzówce ssie :-)

Qualitty
@Ragnar

I tak już podobno wiedzą kto to nagrał także mam nadzieję że wyciągną z tego konsekwencje

zonk

Gdzie jest ochrona?

@trzeźwy

To, że ktoś zachował się niewłaściwie będąc pod wpływem nie ulega wątpliwości. Ale to że ktoś inny nagrywał typka zamiast mu pomóc to już zupełnie inna sprawa. Ciekawe czy chociaż przeszło mu przez myśl żeby sprawdzić czy oddycha albo ma puls? Przecież mógł mieć zawał, a w takim wypadku liczą się sekundy żeby uratować komuś życie i to nie ważne z jakiej przyczyny to nastąpiło. Ale nie, lepiej było wyciągnąć telefon i go nagrać. W dużej mierze jesteście pokoleniem bezmózgów ze smartfonami w rękach.

bt3

W złą drogę zmierza to całe TC Dębica uzupełnili sobie braki ludzi przyjmowaniem nowych i wiedząc że z 20 nowych zostaje około 5 to dalej zero szacunku dla pracowników stracony czas na ich szkolenia a i tak długo nikt tego nie wytrzyma i zaczną się znowu ludzie zwalniać a chętnych będzie brak i nie pomoże nawet 150zł za przyprowadzenie pracownika bo wstyd tam kogokolwiek przyprowadzać by wiedział jaka atmosfera jest zaraz za bramą tego zakładu getto ....

Yebać ich
@bt3

A dostaniesz choć te 150 zł? Ja przyniosłem CV dwóch osób, obie zostały na stałe, i powiedzieli mi po czasie że musiałem złożyć podanie z CV. (usunięte przez administratora)

Rik
@bt3

Na bt2 też taki upał jak na bt3?

@Rik

Im bliżej wytłaczarki tym gorzej. W pozostałych miejscach temperatura jak na całym BT2 i BT3. No chyba, że ktoś ma pecha i robi na Krupie przy wulkanizacji.

Eee

Nie wiem czy to jest prawda czy fejk ale jeśli założą kamery żeby sprawdzać czy się nosi okulary i będą potrącać z wypłaty to się pierwszy zwalniam, a pewnie za mną pójdą też inni. Pozdro fag.asy z góry

Tratra

Ktoś wie co zamontowali na bramach w ostatnich dniach i do czego to służy?

1908
@Tratra

Służy do tego byś był całkowitym niewolnikiem to (usunięte przez administratora) nie zakład pracy tylko czekać aż zaczną odbijać kase z wypłaty

Tratra
@1908

Nadal nie wiem co to jest

bt3
@Tratra

jak narazie robi to kolejki przed bramkami bo nie puszcza ludzi zawiesza sie i zamula

Pracownnik czy Niewolnik??!!?!

Pracuje niedługo, wcześniej myślałem , że w tak znanej firmie pracownik jest szanowany , ale okazało sie inaczej ! Nawet do wc na pare minut nie można iść! Czasami o posiłku można zapomnieć jak zasilający ma przezbrojenia w czasie przerwy!!

Dario
@Pracownnik czy Niewolnik??!!?!

Z tą przerwą coś jest na rzeczy, bo w miesiącu może z 2 razy ma czas pójść coś zjeść.

Robal BT3

Brawa dla pracownika, ktory odmowil dzis dmuchania gdy szedl na nocke. Wie ktos jak ta sprawa sie potoczyla?

Amir mrt
@Robal BT3

Odmówił bo ma takie prawo Rodo . Też jak pracowałem w Tc odwamialem. Oby takich ludzi więcej .

Kumaty
@Robal BT3

Na jakiej podstawie portierzy przeprowadzają badanie?

Obiektywny
@Kumaty

A w jaki sposób to dmuchanie się odbywa i kto je przeprowadza? czy to są osoby z uprawnieniami?

Gimbus
@Amir mrt

Spisywać dane z legitymacji dozorców

Normalny pracownik
@Robal BT3

Tylko burakom i chlorom to przeszkadza tak samo jak kontrole trzezwosci przeprowadzane przez policję????????.

obiektywny

Obowiązuje rodo i poczytaj sobie jeden z drugim na czym to polega

Normalny pracownik
@obiektywny

Idź się rozplacz. O jejku RODO obowiązuje. To odmów jak obowiązuje. Co ma RODOS do dmuchania? Nikt Cie nie legitymuje tylko każe dmuchać. Jak będziesz nawalony to zadzwonia na paly i im się będziesz tłumaczył ze RODO Cię obowiazuje????????. Jak masz kredyt do spłaty to tez RODO obowiazuje? Gdzie jeszcze obowiązuje to Twoje RODO?

Jarek
@Amir mrt

Na czym robiłeś na mrt można wiedzieć??

Realia
@Kumaty

Kontrola trzeźwości pracownika powinna być uzasadniona. Decyzja o badaniu może wynikać m.in. z podejrzenia spożycia alkoholu w miejscu pracy lub przebywania na terenie firmy osoby w stanie nietrzeźwości. Pracodawca nie może zmusić pracownika do poddania się kontroli. W takiej sytuacji badanie alkomatem powinni przeprowadzić policjanci. Za wykonywanie pracy po spożyciu alkoholu można otrzymać karę porządkową lub zostać zwolnionym z pracy. Jak wygląda badanie alkomatem? Kontrola trzeźwości przy użyciu alkomatu polega na dmuchaniu w urządzenie przez określony czas. Pozwala ustalić ilość alkoholu we krwi na podstawie wydychanego powietrza. Przepisy bhp w pracy – co grozi za ich łamanie? Badanie alkomatem pracownika – kiedy jest możliwe? Pracownik może zostać poddany badaniu alkomatem, gdy istnieje podejrzenie pozostawania zatrudnionej osoby pod wpływem działania alkoholu. O przeprowadzeniu kontroli trzeźwości decyduje np. kierownik zmiany, pracodawca lub sam pracownik. Badanie wykonuje upoważniony prawnie organ, czyli policja. Czy pracodawca może sam przeprowadzić kontrolę trzeźwości? Przeprowadzenie kontroli przez samego pracodawcę, bez udziału policji, jest dopuszczalne wyłącznie za zgodą pracownika. Wskazany jest udział osób trzecich, które mogą w późniejszym czasie wystąpić w roli świadków wydarzenia i potwierdzić przebieg oraz wynik kontroli. Decyzja o badaniu alkomatem powinna być odpowiednio uzasadniona. Pracodawca nie może przeprowadzać kontroli trzeźwości według uznania czy losowo wybierać pracowników, którzy mają poddać się badaniu. Czy można zmusić pracownika do badania alkomatem? Niedopuszczalnym zachowaniem jest zmuszenie pracownika do poddania się kontroli trzeźwości. Pracodawca, który działa w taki sposób, narusza dobra osobiste zatrudnionej osoby. Gdy jedna ze stron odmawia badania alkomatem, to druga strona ma prawo żądać przeprowadzenia kontroli w obecności policji. Co grozi za przebywanie w pracy pod wpływem alkoholu? Wykonywanie poleceń przełożonego w stanie nietrzeźwości czy spożywanie alkoholu w miejscu pracy może skutkować niedopuszczeniem pracownika do pracy. Przełożony lub pracodawca ma obowiązek spisać stosowny protokół, w którym powinny znaleźć się szczegółowe informacje dotyczące daty wydarzenia, danych nietrzeźwego pracownika oraz zeznań świadków. Do dokumentu można dołączyć wynik badania alkomatem.

@Normalny pracownik

Wyrywkowe kontrole trzeźwości niezgodne z prawem. Przez RODO Zawartość alkoholu we krwi pracownika to dane szczególnej kategorii. Od 4 maja 2019 roku można je przetwarzać za zgodą podwładnego, jeżeli przekazanie danych następuje z jego inicjatywy - pisze "Rzeczpospolita". Jak czytamy, w kwestii wyrywkowej kontroli trzeźwości należy mieć na uwadze przepisy o ochronie danych osobowych. "Zawartość alkoholu w organizmie pracownika bez wątpienia jest bowiem daną osobową" - czytamy. Gazeta zauważa, że ustawodawca nie daje pracodawcom możliwości samodzielnej kontroli trzeźwości pracowników przy użyciu alkomatu. "4 maja weszła w życie polska ustawa wdrażająca RODO. Zgodnie ze zmianami do kodeksu pracy, przetwarzanie przez pracodawcę danych wrażliwych jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy nastąpi to z inicjatywy pracownika" - pisze dziennik. Wyrywkowe kontrole trzeźwości przez RODO niezgodne z prawem "Rzeczpospolita" wyjaśnia, że nowe regulacje nie dają więc możliwości prowadzenia przez pracodawcę rutynowej kontroli trzeźwości w stosunku do pracowników. "Mogą przeprowadzić kontrole wyłącznie, gdy będą mieli podejrzenie, że pracownik spożywał alkohol. Dla celów dowodowych muszą natomiast korzystać z innych źródeł niż badanie alkomatem, np. nagrań z monitoringu czy świadków. Coraz częstsze będzie również wzywanie do zakładu pracy policji, aby to funkcjonariusz przeprowadził badanie" - czytamy.

Jakie są zarobki ?

Pracownik BT2
@Szalonaaa :>

Minimalna stawka na start to 17,30 zł; dodatek za soboty 8,00 zł/h; dodatek za niedziele +75% do stawki godzinowej; dodatek za nockę 4,00 zł/h; dodatek za nockę w niedzielę zamiast 4,00 masz 8,00 zł/h. To ile zarobisz jest zależne od tego ile niedziel, sobót i nocek przepracujesz w ciągu miesiąca. Różnica pomiędzy miesiącami potrafi być na prawdę spora, więc ciężko napisać ile zarobisz na start, ale 2450 na rękę powinnaś brać co miesiąc bez większych problemów jeżeli nie odbijają Ci PPK, PZU, Związków Zawodowych, bloczków na zupy, dodatkowego ubezpieczenia w Luxmedzie, biletów do kina.

Wojtek
@Pracownik BT2

Tyle to powinna mieć siedząc 2 niedziele w domu. Polecam Stomil, jeśli lubisz robić, bycie kontrolowanym, nie przeszkadza ci system zmianowy, i gadanie kierownictwa, technologów spływa po Tobie jak po kaczce

Szalonaaa :>

Heeej myślę o zatrudnieniu w tej firmie jaki dział jest fajny dla dziewczyny ? pozdrawiam ;)

Szalonaaa :>

aaa co tam dokładniej robi ?

Pracownik BT2
@Szalonaaa :>

Nie masz za bardzo w czym przebierać jako kobieta. BT1 - labolatorium, BT2 - Ermafy, ekran, hi-tech; BT3 - mniejsze maszyny konfekcyjne.

Madzia

witam jaki dział polecacie i jaka jest minimalna płaca ?

Witam. Czy orientuje się ktoś na jaki czas obecna firma kateringowa ma podpisaną umowę z TC Dębica? Czy ktokolwiek tam u góry myśli o tym aby ją kiedyś zmienić? Pamiętam, że bodajże w okresie gdy można było składać wnioski o socjalne w Dziale Personalnym były ankiety dotyczące oceny posiłków itd. Czyżby opinie pracowników były jedynie pochlebne? I jak długo jeszcze będziemy używać bloczków na posiłek jak jakiś zacofany zakład? Przecież są przepustki, w systemie pod każdego pracownika powinny być przypisane środki (W/R).

Ramm
@.

Fakt, jedzenie nigdy nie było dobre ale to co się ostatnio wyprawia to przechodzi ludzkie pojęcie. W (usunięte przez administratora)lepiej jadali

Kamil

Robię na worze myślę nad zmianą na wydział BT6 na konfekcje. Jest tutaj może ktoś kto tam aktualnie pracuję żeby mógł mi powiedzieć jak tam faktycznie jest? Pozdrawiam!!

Lazio

Jednym słowem szmaciarstwo kto dostał umowę od początku roku to dostawał na rok i stawka 18.30 a osoby które przyszły dwa lub 3 miesiące później dostały umowy na 3 miesiące a po 3 miesiącach dostały umowy na stałe i 1 zł podwyżki przy czym osoby które mają umowy od początku roku do końca roku dostały 50 groszy podwyżki i bez umowy na stale

Robcio
@Lazio

To źle ci? Chyba lepiej na tym wyjdziesz, bo później dostaniesz 1 zł, więc w sumie wyjdzie 1.5zł podwyżki a nie tylko 1zł. A swoją drogą i tam macie super warunki finansowe na starcie, ja zaczynałem pracę od stawki 11.5zł, a w jeszcze w grudniu 2018r miałem 18.8zł brutto, więc wy macie luksus w porównaniu z tym co my mieliśmy przez te wszystkie już przeharowane lata....

@Lazio

Nigdy nie będzie sprawiedliwości na Stomilu. Goście co robią na jednych maszynach mają złote życie nie obchdzi ich nic, tylko sztuki. A taki co nie ma swojej maszyny, lata po całym woorze, albo zasilanie co chwilę gdzieś indziej ma taką samą stawkę jak ten pierwszy. Kto nie miał tak ten nie wie co to znaczy

Najlepsze jest to, że osoba która ma 1 stanowisko (i to nawet nie pełne, bo na BT2 obsada jest na różnych częściach maszyny, a na BT3 jest operator i zasilający) ma taką samą stawkę i kategorię zaszeregowania od tych którzy pracują na 3 czy nawet 6 stanowiskach. Rekordziści na BT2 potrafią pracować na praktycznie każdej linii i praktycznie każdej jej części, a trochę tych maszyn jak wiemy tam jest.

TakaPrawda
@.

Na BT2 kto ma układy z mistrzami to mają powpisywane po kilka stanowisk w papierach, a robią najprostszą robotę i cały czas od wielu lat tylko na jednym stanowisku, np. zasilanie Ermaf, co powinna być kategoria zaszeregowania D, a dzięki temu że włażą kierownikom w du..., to mają kategorię A bądź B bo mają fikcyjnie wpisane uprawnienia na maszyny, na których nie pracowali od lat. Jedna wielka patologia...

Borys
@Lazio

Coooooo? to wy za 18 zł brutto robicie i to jeszcze w ruchu ciągłym?

nara TC
@TakaPrawda

Bylem tego pewien ze bedzie wojna o stawki hahah za 18 zl to szkoda przychodzić na Stomil tutaj 30zl/h to minimum, mam 25.20 i bardzo średnio wychodzi wyplata jak za taki zapier... 3 miesiące i spadam.

Dario
@nara TC

Faktycznie 18 zł brutto to nie wiele, jeśli mowa o pracy w systemie ciągłym. Niestety podkarpacki rynek pracy jest zacofany dlatego takie płace, w bardziej rozwiniętych częściach Polski sprawa wygląda z goła inaczej.

@TakaPrawda

Zdrowo odpłynąłeś z tą kategorią zaszeregowania A na zasilaniu Ermaf. Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie to byś wiedział, że na produkcji nawet prowadzący kalander nie ma takiej kategorii. Ja na zasilaniu mam D czyli tak jak sobie życzysz. I też mi się nie kalkuluje to co robię w rzeczywistości, a co mam w papierach, bo 1/2 tego co robię to nie mój zakres obowiązków. A żeby było śmiesznie to na końcówce linii też mają D, pomimo tego nie wylewam publicznie swoich żali. Może napisz po prostu kto jest tym włazidu... i z której brygady. Przynajmniej wszyscy będą wiedzieć, może ktoś "u góry" tym się zainteresuje.

Lazio

Ciekawe przecież oni teraz już mają 50 groszy więcej a podejrzewam że od nowego roku to każdemu dadzą po 1.5zl więcej więc dalej jestem 50 groszy w plecy

Zostaw merytoryczną opinię o TC DĘBICA S.A - Dębica

• Jak się pracuje w TC DĘBICA S.A?

Zobacz opinie na temat firmy TC DĘBICA S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1146.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TC DĘBICA S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1040, z czego 210 to opinie pozytywne, 176 to opinie negatywne, a 654 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TC DĘBICA S.A?

Kandydaci do pracy w TC DĘBICA S.A napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TC DĘBICA S.A