Opinie o TC DĘBICA S.A w Dębica

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy TC DĘBICA S.A. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TC DĘBICA S.A o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TC DĘBICA S.A w Dębica

Nagra

Jakie badania muszę wykonać na bt2 i ile mniej więcej trwają?

@Nagra

Dlaczego wy zadajecie takie dziwne i głupie jednocześnie pytania? Przecież po złożeniu CV i akceptacji wniosku dostajecie wszystko na papierze: jaki lekarz, jaki typ badań. Poza tym można zapytać się w Dziale Personalnym bezpośrednio od osoby dającej wam dokumenty. Problem w tym, że wy nie potraficie rozmawiać z ludźmi vis a vis, bo macie mózgi zryte od smartfonów i najprostsze czynności sprawiają wam problemy. Boże do czego to doszło, kogo oni teraz przyjmują na ten zakład...

Qwerty

Nie ogarniam. 1 zmiana tłok na hali, 2 i 3 pustki. Ilu pracowników umysłowych przypada tutaj na 1 fizycznego? I jeszcze co chwilę jacyś nowi. A mnie kontrolują na wszystkie możliwe sposoby

Klapek
@Qwerty

Eeee Witusia już nie ma

Po szkołach
@Klapek

Odszedł witia urażony dumą ambicją i fizyczną propozycją.

Szymon

Jak wygląda praca na Bt6 na konfekcji? Może ktoś coś dodać od SB kto tam pracuje?

Robson

Witam czy na bt2 trzeba coś dźwigać czy praca jest w miarę normalna?

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Taki sobie

GŁOS WIELKOPOLSKI Czy pracodawca może skontrolować trzeźwość pracownika? Przepisy RODO precyzują tę kwestię Pracodawca nie będzie mógł dokonywać rutynowego badania trzeźwości pracownika, bo informacja o zawartości alkoholu w organizmie należy do danych wrażliwych – tak wynika ze zmian w Kodeksie Pracy związanych z wprowadzeniem RODO, a obowiązujących od 4 maja. - Dokona tego jedynie wtedy, gdy czynność ta będzie efektem inicjatywy samego pracownika, za jego zgodą, lub… gdy wypracowane będzie jednoznaczne stanowisko związane z testem równowagi, oceniającym ważność interesu pracodawcy wobec interesu pracownika. Są przedsiębiorstwa, w których pracownicy są rutynowo poddawani kontroli trzeźwości. Dotyczy to m.in. kierowców zatrudnionych w niektórych firmach przewozowych. Tymczasem przetwarzanie danych wrażliwych, do których może być zaliczona zawartość alkoholu w organizmie, jest określone przepisami i związane jest ze zgodą pracownika oraz – jak informuje dziennik „Rzeczpospolita” - z jego inicjatywy. Sam pracodawca nie może więc narzucić pracownikowi konieczności poddania się kontroli trzeźwości alkomatem przed przystąpieniem do pracy. Dotyczy to kontroli przyjętych jako codzienna, rutynowa procedura, jak i wyrywkowych. Gdyby pracodawca miał uzasadnione podejrzenie, że jego pracownik przyszedł do pracy pod wpływem alkoholu, będzie musiał oprzeć się na innych sposobach uzasadnienia swoich obaw – skorzystać z zeznań świadków, lub z nagrań z monitoringu – i wezwać do zakładu pracy policję, by ta przeprowadziła badanie. - Jeżeli w świetle motywu 35 RODO oraz zawartej w nim definicji danych dotyczących zdrowia uznamy, że informacja o zawartości alkoholu w organizmie pracownika jako informacja o obecnym stanie fizjologicznym pracownika, stanowi informację dotyczącą zdrowia – mamy do czynienia z danymi wrażliwymi, które nie mogą być przetwarzane poza ściśle określonymi przypadkami (np. na podstawie zgody osoby, której dotyczą dane) – informuje na łamach prawo.pl prawnik Julian Tateno z kancelarii Markiewicz & Sroczyński. Tym samym badanie można przeprowadzić w pracy tylko za zgodą pracownika i jednocześnie tylko z jego inicjatywy, wyrażonej konkretnie i bezpośrednio, a nie w efekcie domagania się przez pracodawcę kontroli. Pracodawca nie stoi jednak na całkowicie przegranej pozycji. Zmiany w kodeksie pracy nie wykluczają realizacji troski pracodawcy o zapewnienie bezpieczeństwa na terenie zakładu. Według portalu prawo.pl, może on oprzeć się na innym przepisie RODO, czyli na przesłance uzasadnionego interesu administratora. Dopuszcza ona przetwarzanie danych, jeśli jest ono konieczne dla prawnie uzasadnionych interesów administratora lub strony trzeciej, a te interesy nie są mniej ważne od interesów lub podstawowych wolności osoby, której to przetwarzanie miałoby dotyczyć. Ważniejsze zatem może okazać się zapewnienie bezpieczeństwa na terenie zakładu pracy, o czym przesądzić może test równowagi, rozstrzygający o wadze prawnie uzasadnionego interesu pracodawcy lub interesów i wolności pracownika. Test ma uwzględnić m.in. sposób przeprowadzenia badania i czas przechowywania danych, jest też udokumentowany. Obecnie ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi pozwala kierownikowi zakładu pracy lub wskazanej przez niego w tej kwestii osobie, niedopuszczenie pracownika do pracy, jeśli mają uzasadnione podejrzenie, że ten pracownik przyszedł pod wpływem alkoholu lub że pił alkohol w czasie pracy. Badanie trzeźwości na żądanie kierownika, osoby upoważnionej lub samego pracownika miałby przeprowadzić uprawniony organ powołany do ochrony porządku publicznego. Tym samym przepis dopuszcza kontrolę trzeźwości w stosunku do wybranej z konkretnej przyczyny osoby (a nie wobec wszystkich, lub losowo wybranych pracowników), na wniosek nie tylko jej, ale też kierownika, czy upoważnionej przez kierownika osoby.

Jasiu
@Taki sobie

No to się porobiło

Jasiu
@Jasiu

No to trzeba uważać

Chack
@Taki sobie

Organ który może sprawdzić twoja Cię alkomatem to jedynie policja i straż miejska .kierownik jedynie może zlecić sprawdzenie ale podstawa musi być .

Logika
@Chack

A portierzy i portierki z orzeczeniami o stopniu niepełnosprawności i bez licencji mogą prowadzić takie badania?

Justies

Żadna nowa firma nie wejdze ze swoim asortymentem na ten zakład gdyż ponieważ stawki są żałośnie niskie a i każdy kto obsługuje zamówienie wyciąga rękę po 5 % od obrotu. Tak to się robi właśnie.

Bt

A za brak chorobowego dalej nic jak te nasze zwizki zawodowe dzialaj .chyba nic tylko siedza i podpisuja co im dadza

Waldek
@Bt

No jak to nie masz nic? 40% za rok przy zakupie opon. Haha śmiech co to oni oferują. Za taką robotę to każdy powinien mieć komplet opon za darmo z dostawą do domu.

@Waldek

Bedzie jak w kazdym roku za okres czerwiec lipiec sierpien zachecaja ludzi zeby chodzili bo okres letni .parodia po (usunięte przez administratora) sa zwiazki kazdy powinien zrezygnowc wypisac sie od nich i spokuj

Bt3 znowu najmniejsza premia jak zawsze .wstyd

PodUcha
@Bt

No dokładnie jeszcze big brothera zakładają a na klime wiecznie nie ma. Trzeba zaczac chorować jak za dawnych lat 15 chorobowych wzwyz to by im przeszlo

bt3
@PodUcha

trzeba robić więcej odpadu tak na przekór kartki o odpadzie wieszać umieją a podstawa premii o (usunięte przez administratora) rozbić wiec trzeba robić odpadu więcej

Natalia :D

cześć ! :) Jaki dział polecacie dla dziewczyny ? Planuje złożyć Cv aa nie mam pojęcia na jakim dziale było by lepiej ? Prosze o normalne odpowiedzi :)

BlackDawn
@Natalia :D

Koniecznie zaznacz w CV jako hobby: - dupowłaztwo - donosicielstwo A na pewno będziesz miała jak to kiedy mawiał premier Irlandię

Nati

Przyszli już nowi na bt2?

BlackDawn
@Nati

A mieli przyjść?

Bt3

Panowie z Bt3. Musimy coś podziałać. Dość że najgorszy wydział w całym Tc. Najniższe premie kwartalne mało zależne od nas. Ciągłe kontrole, brak przerw w czasie upałów, brak przerw na normalne zjedzenie posiłku, ciągłe dodawanie nam obowiązków (w niedługim czasie będziemy sami przezbrajac maszyny), spisywanie sztuk co 2h i węszenie czy przypadkiem maszyna nie stała z 10 s z naszej winy badz zwykłej potrzeby np wypicia wody. Odbijanie się bez czasu tolerancji (co nie obowiązuje na wszystkich wydziałach tj. np. Bt1 czy mrt) dość dużo tego a znalazło by się więcej. Oni oczekują od Nas to my będziemy również oczekiwać czegoś z ich strony!

Olek
@Bt3

Dodam że już teraz jak jest przegląd, dostajesz szmatkę i masz czyścić z babkami maszynę. Chore

Lojzek

Premia jak zwykle z-2 najniższa. Zenada

Hgf

To przyjdz buraku choc jeden dzien na bt1 zobaczymy ile sie bedzie kapal

Darek
@Lojzek

No to się bierzmy za to, ale teraz wszyscy, a nie tak jak ostatnio. Pokażemy że mamy jaja i nie damy sobie pozwolić?

Qwerty

A co planujecie?

Darek
@Qwerty

Związki mają się dogadać z zarządem, jak nie to będzie strajk. Rocznie powinno być min 3000 premii za odpad i za brak chorobowego.

....
@Darek

A czy ktoś powiadomił związki zawodowe o waszych postulatach? Tzn. ja jestem za jak najwyższą premią, ale czy związki zawodowe wiedzą czego oczekują ich pracownicy? Bo nie spotkałem się jeszcze z sytuacją żeby związkowiec przyszedł do pracowników przed negocjacjami płacowymi a robię tutaj 8 lat.

ytrewq
@Darek

skad masz takie info ze zwiazki prowadza rozmowy o premie?

kazik

(usunięte przez administratora) spoko sklep .

Szalonaaa :>

dział: bt1 bt2 bt3 który najlepszy ?

Krzyś
@Szalonaaa :>

1 lub 2, bt3 omijaj bo to same marginesy

@Krzyś

prawdą jest to że dziewczyny na bt2 biorą 2450 zł netto ?

@Krzyś

dziękuję za opinie :)

Na jakim wydziale jest najwięcej dziewczyn ? Bo nie wiem jaki wydział wybrać.

Janek

Myśli ktoś się zwolnić z bt2?

@Janek

Ja od 7 lat.

Rafał

Ktoś coś wie o premii kwartalnej?

Obiektywny

W całym tym ambarasie o ktörym piszecie pytam się gdzie jest ochrona i jaka jest ta ochrona!!!!!!!

jk
@Obiektywny

A jest tam ochrona?

trzeźwy

Ładnie miał gostek promili na hali tylko pytanie jak on wszedł kto go wpuścił czy pił na zakładzie , filmik ponoć krąży.

4f
@trzeźwy

Nie chcę go bronić, ale to jest choroba, w którą co prawda sam się wpakował, ale choroba. A ten filmik co ktoś nagrał był zwykłym chamstwem i tyle. Weź se nagraj żonę jak sra będzie śmieszniej.

Ragnar
@4f

Jedna j.bana ciota nagrywała z ukrycia, jakaś inna (usunięte przez administratora) podobno wrzuciła filmik w internet, tego pierwszego można by nagrać, jak na mistrzówce ssie :-)

Qualitty
@Ragnar

I tak już podobno wiedzą kto to nagrał także mam nadzieję że wyciągną z tego konsekwencje

zonk

Gdzie jest ochrona?

@trzeźwy

To, że ktoś zachował się niewłaściwie będąc pod wpływem nie ulega wątpliwości. Ale to że ktoś inny nagrywał typka zamiast mu pomóc to już zupełnie inna sprawa. Ciekawe czy chociaż przeszło mu przez myśl żeby sprawdzić czy oddycha albo ma puls? Przecież mógł mieć zawał, a w takim wypadku liczą się sekundy żeby uratować komuś życie i to nie ważne z jakiej przyczyny to nastąpiło. Ale nie, lepiej było wyciągnąć telefon i go nagrać. W dużej mierze jesteście pokoleniem bezmózgów ze smartfonami w rękach.

bt3

W złą drogę zmierza to całe TC Dębica uzupełnili sobie braki ludzi przyjmowaniem nowych i wiedząc że z 20 nowych zostaje około 5 to dalej zero szacunku dla pracowników stracony czas na ich szkolenia a i tak długo nikt tego nie wytrzyma i zaczną się znowu ludzie zwalniać a chętnych będzie brak i nie pomoże nawet 150zł za przyprowadzenie pracownika bo wstyd tam kogokolwiek przyprowadzać by wiedział jaka atmosfera jest zaraz za bramą tego zakładu getto ....

Yebać ich
@bt3

A dostaniesz choć te 150 zł? Ja przyniosłem CV dwóch osób, obie zostały na stałe, i powiedzieli mi po czasie że musiałem złożyć podanie z CV. (usunięte przez administratora)

Rik
@bt3

Na bt2 też taki upał jak na bt3?

@Rik

Im bliżej wytłaczarki tym gorzej. W pozostałych miejscach temperatura jak na całym BT2 i BT3. No chyba, że ktoś ma pecha i robi na Krupie przy wulkanizacji.

Eee

Nie wiem czy to jest prawda czy fejk ale jeśli założą kamery żeby sprawdzać czy się nosi okulary i będą potrącać z wypłaty to się pierwszy zwalniam, a pewnie za mną pójdą też inni. Pozdro fag.asy z góry

Zostaw merytoryczną opinię o TC DĘBICA S.A - Dębica

• Jak się pracuje w TC DĘBICA S.A?

Zobacz opinie na temat firmy TC DĘBICA S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1119.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TC DĘBICA S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1019, z czego 201 to opinie pozytywne, 174 to opinie negatywne, a 644 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TC DĘBICA S.A?

Kandydaci do pracy w TC DĘBICA S.A napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TC DĘBICA S.A