Opinie o TK Maxx (TJX Poland Sp. z o.o.) w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy TJX Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie TJX Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TJX Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Czy można umówić się tam na tygodniówki?

X
@Michał

Nie

@Michał

Nie. To jest korporacja. I nie można. Wszystko idzie taśmowo.

Paulina

A jak się generalnie pracuje w TJX obecnie? Jak atmosfera pracy? Czy można liczyć na wsparcie współpracowników na starcie?

Fox Hunter

Mam pytanie w jakich godzinach są zmiany (chodzi mi o konkretne godziny np 8-15? 15-22?) Jak wygląda grafik? Chodzę na studia i chciałbym wiedzieć czy uda mi się je pogodzić z pracą. I ostatnie pytanie czy podoba Wam się praca w TK Maxx? :)

@Fox Hunter

Można, ale czasem så takie kwiatki jak np masz egzamin, ale wpiszą cie w grafik tak czy owak i przyjść musisz. No, ale pamiętaj, że masz prawo zadzwonić i zgłosić chorobowe. Ogólnie średnio polecam tam pracę, ale jak ktoś nie ma wyjścia to lepszy Wróbel w garści.

Jaka jest teraz stawka godzinowa dla nowych i starych pracowników ?

PREDATOR!

Jak narazie jesteśmy projektom rodem z Wielkiej Brytanii na zapobieganie strat firmy. Łapiemy złodzieji sklepowych oraz pilnujemy porządku ( źle zachowujących się klientów do personelu sklepu lub między sobą itp.). Jesteśmy jak tarcza strzelnicza na pierwszych załatwiom potem pójdą dalej...! Kasa za nararzanie zdrowia i życia za innych 2500 zł/netto. Jesteśmy w fazie eksperymentu po firmie ochroniarskiej KONSALNET. Docelowo ochraniamy wszystkie sklepy lecz jest nas za mało. Natomiast jak pisaliście wcześniej co innego mówią na rekrutacji a co innego jest w realu czyli gorzej! Cześć.

Bass
@PREDATOR!

Serwus. Faza eksperymentu tzn. że może w każdej chwili się odwidzić i wróci normalna ochrona? 2500 netto to nie jest wielka tragedia, jeśli się stoi etat. Jak z możliwością nadgodzin? Jest szansa na dorobienie? Czy tylko 168h i narty? No i jak z umowami? faktycznie o pracę? Pełny etat na kwicie? Czy jakaś partyzantka?

Stojący Koń i piszczące bramki
@Bass

Wypłaty ostatnio spadły o 1% potem wyrównali i dołożyli 0.85 gr ???? a od czasu przyznania jednorazowej premi 5% wszyscy stali się zawistni a donoszenie do szefostwo nie zna granic. Wypłaty do tej pory były 2300 zł na umowę o pracę nie za siedzenie w domu. Teraz jest moda na zwalnianie i nie przedłużanie umów przez te 5% jedni donoszą na innych oraz ciągle nie zadowoleni klijenci, że muszą myć łapy w alkoholu 70% i nosić maski. (usunięte przez administratora) się odgrażaja, że jak ich złapiesz to dostaniesz kosę. Przy takim donoszeniu nie przedłużają umów potrafią wypomieć ci jakie błędy popełniało się na okresie próbnym. Chociaż wtedy tego nie wspominali jak byłeś potrzebny.

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie TJX Poland Sp. z o.o.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Pracownik Magazynowy - praca dla kobiet i mężczyzn
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
Daria

Może mi ktoś podpowie czy firma potrzebuje pracowników? Bardzo firma zabezpieczyła pracowników przez wirusem?

@Daria

Raczej nie szukaja. Pracownicy robia gole etaty, z malymi szansami na nadgodziny z powodu wirusa. Zawsze jednak mozna zostawic cv przy kasie sklepu, bo moze sie okazac ze ruch w sklepach bedzie na tyle duzy (a juz jest duzy) ze potrzebni beda nowi pracownicy. Jesli chodzi o pracownikow podczas kwarantanny - wyplata 99%, mozliwosc zakupow przed otwarciem sklepu, kiedy byly te najwieksze znizki. A poza tym w czasie pracy kazdy ma dostep do maseczek i rekawiczek oraz srodkow dezynfekujacych. Najgorzej z klientami ktorzy nie nosza maseczek bo nagle wszyscy maja astme... Oni sa najwiekszym zagrozeniem.

nemesis
@Daria

Znowu ruszają rekrutacje w TKMAXX więc polecam aplikować przynajmniej w mniejszych miastach ruszyło.Firma bardzo dba o pracowników przyłbice,maseczki i żele/rękawiczki wszystko jest.

Em
@Daria

Teraz szukają pracowników, bo zaczyna się okres wzmożonego ruchu, ze względu świat. Co do zabezpieczenia, tak bardzo. Wypłaty były obniżone tylko o 1%. Co do pracy podczas pandemi firma zapewniała wszystkie środki ochrony

Rudy

Da się wytrzymać. Robię przeważnie w na marszałkowskiej Kierownictwo super Załoga spoko tylko kradną Ale moje czujne oko wszystko wypatrzy Blisko biuro firmy Dlatego częste kontrole Przeważnie puszczamy złodziei za wschodniej granicy Bo i tak nic zrobić im nie można Najlepiej przymknąć oko A za koszulkę czy spodnie nie warto gonić Bo i tak nie ma

Ciekawa

Ile zarabia kierownik sklepu ?

Irena
@Ciekawa

I czy TJX oferuje kierownikom jakieś fajne benefity? Czy tylko jest podstawa wynagrodzenia? I na tym koniec?

Filipek

Słyszał ktoś czy firma potrzebuje teraz jeszcze ludzi?

Czy w TJX Poland Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Jolo

Nie

Damian

Pracodawca szuka sprzedawcy w trzech lokalizacjach i kierownika liniowego. Oferty znajdziesz na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/tk-maxx,348412. Liczę, że się odezwiesz jeśli zdecydujesz się na pracę.

Alka

Słuchajcie, słyszałam, ze Was masowo zwalniają. Jeżeli nadal chcecie pracować w sprzedazy to polecam pracę w Monnari. Pracowałam tam przez wakacje na cały etat, a teraz przeszłam na pół. Wynagrodzenie zawsze jest na czas.

Lepiej nie wiedzieć

Pracowałam w TK Maxx Promenada w zeszłym roku. Generalnie pomimo, że chwalą się stawką, godzin było tak mało, że bez dodatkowego źródła dochodu nie da się przeżyć. Obowiązki jak to w sklepie. Kasa, sprzątanie, przymierzalnia, rozkładanie dostawy, itd. Jak wszędzie godzinna przerwa, którą często miałam po upływie 2 godzin a do końca dnia praca "ciurkiem". Największym minusem tej pracy był jeden z TL. Poniżanie pracowników, bezczelne odzywki, niekulturalny ton. Mogłabym o tym opowiadać i opowiadać.

@Lepiej nie wiedzieć

Niepokojące jest to, że wspomniałeś o rzekomym poniżaniu przez pracodawcę w firmie TJX Poland. Mógłbyś podać dokładne przykłady, które potwierdzą Twój wpis? Tego typu kwestie nie powinny pozostawać bez odpowiedniej argumentacji, dlatego zachęcam do rozwinięcia wypowiedzi pod tym kątem.

ktoś

Tak jak poprzednicy- nie polecam pracy w TK Maxx (Na Targówku koło Ikei). Na rozmowie z menagerem cud, miód i orzeszki, opowiadanie jaka to panuje wspaniała atmosfera, jest zgrana ekipa, stawiają na relacje.. No i stawka 18 zł brutto, niby jedna z lepiej płatnych sieciówek.. Ale nikt (na żadnym etapie rekrutuacji ani przy podpisywaniu umowy) nie mówi o tym, że owszem stawka 18 zł brutto, ale tyle jest płatne jedynie 12 godzin tygodniowo, które jest w umowie a reszta godzin jest płatna jako nadgodziny (za które wychodzi bodajże ok 11 zł)... Nie respektują próśb co do grafiku, pracowników mają gdzieś (przecież przyjdą kolejni naiwni).

@ktoś

No właśnie sytuacje częste, a nawet zbyt częste, że masz egzamin na uczelni, prosisz o wolne (w grafiku wpisujesz, aby mieć wolne), a tu bach! egzamin egzaminem, ale w pracy musisz być. I teraz wybieraj. Niby błahe to, bo zawsze możesz zadzwonić i powiedzieć, że cię nie będzie, ale potem masz uż, albo musisz wziąć noc. nie każdy może mieć noc.

Zofia
@....................

Widzę, że Ty także masz niezbyt dobre zdanie na temat TJX Poland jako pracodawcy. W pełni to rozumiemy. Tobie może nie odpowiadać praca w tym miejscu, jednak innym osobom tamtejsze warunki mogą odpowiadać. Widziałam, iż cały czas tam rekrutują. Może zatem zechcesz nam powiedzieć, czy pracodawca ten wymaga od kandydatów wcześniejszego doświadczenia w sprzedaży bezpośredniej? Czy osoby bez niego mają szansę na pracę?

Sylwia
@....................

to kto realnie układa taki grafik? jest ktoś do tego wyznaczony?

@Sylwia

teraz chyba Ewa uklada grafik

@Zofia

dostaniesz z buta, bo rotacja jest tam non stop. Duzo osob samemu odpada zanim zostana zwolnieni, bo generalnie nie wyrabiaja (przy tych niskich stawkach po 12 godzinach) nawet 2 tys na reke. A wiadomo zycie nie jest tanie.

Tymotka

Oj tak, popołudniowa szefowa kas mega irytująca(Targówek) wiecznie niezadowolona, poczucie humoru według mnie idiotyczne. Niektórzy sprzedawcy czerpią przyjemność z wytykania błędów innych głośno i skażenia, ale najlepiej się wyłączyć i robić swoje i nie dać sobie wejść na głowę. Poza tym nie jest źle, z grafikiem można się dogadać, czasem zamienic, kierownictwo według mnie okej, jednak praca bardziej by sobie dorobić, no chyba, że ktoś ma pełny etat i nerwy że stali żeby wytrzymac 5 dni w tygodniu w tym bałaganie :) przerwa godzinna według mnie również bez sensu.

Zieleń w pełni

Sklep 721. Tyle tu kłótni, wiec powiem jak jest, a sami wyciągnijcie wnioski. Sklep Warszawa Targówek Tk Maxx 721 jest na przeciwko Ikei. Jak ja poszlam na rozmowe, to szukano osob na "dłużej. Potem powiedziano, że tylko na sezon peekowy. Szkoda, bo i ja chciałam na dłużej. Umowa tak zgadza sie - na 1/4 etatu. Stawka godzinowa na początek to 18 brutto za godzinę. Najmniej z tygodniu mozna miec 12h. Ale przy sezonie peekowym nikt nie jest zainteresowany Tobą na 12h w tyg i cisną, abyś przyszedł na więcej, albo sami Cie wpisuja na grafik, bo "ludzie nie chca pracować" (ot taka stara wymówka). Bardzo często ludzie biorą zwolnienia L4, wtedy zaczyna się maraton dzwonienia po pracownikach o 21:00 "czy mozesz przyjsc jutro na rano do pracy". To też mozna zalatwic, przeciez telefonow nie trzeba odbierać :) Po wypracowanych godzinach obowiązkowych reszta liczy się jako nadgodziny. W grafiku jesteś do 22:15, ale nie ma możliwości skonczyć wcześniej, jeśli sklep nie jest posprzątany. Ale czy sami mogą cie wypisać z grafiku? Jasne, nawet jesli przyda się Tobie ta kasa dodatkowa. Dlatego najlepiej szanujcie wlasny czas i skoro oni wymagają, aby zalatwiac sprawy służbowe w pracy, to nie odbierajcie telefonów w dzień, który macie wolne. Co do stawek jeszcze, bardzo istotna sprawa. Nikt nie mówi, że nie mozna dorobić, bo można. Tak jest zapisane w umowie. Wiadomo, firma tnie koszty, bo rzeczywiscie po utargach do świąt zaczynają być zwroty masowe klientów i firma jest stratna. Ale pamiętajcie, że stawka 18 brutto przestaje obowiązywać jeśli wyrabiasz cały etat. Tego nie ma w umowie, dowiadujesz się jak przeliczasz pasek. Przy wyrobieniu pełnego etatu (stawka kusi, aby pracować więcej) otrzymujesz 18 brutto za godzine na 1/4 etatu, potem kazda kolejna nadgodzina to 11 zł. Tak, jedenaście. Więc jest pewien pułap, którego nie możesz przekroczyć. Przerwe masz godzinę, rzekomo 15 min platne, ale to już trzeba by policzyć i rozpisywać z ołówkiem w ręku czy rzeczywiscie tak jest. Nie możesz ukrócić sobie przerwy. Wiedzieć trzeba wszystko, uczyć się wszystkiego. Przepytywanie z departamentów codziennie. I to jest ok, jeśli wiesz, że zostaniesz. Ale jeśli nie masz takiej gwarancji, to raczej mało istotne. Nie dla nich :) dla Was :) po zatrudnieniu (umowe dostajesz do domu do zapoznania się i wypełnienia, warto porobić kopie na start) są dwie rozmowy. Pierwsza po miesiącu, a druga różnie. po dwóch. Potem trzecia jesli do niej w ogóle dojdzie. Przepytują ze wszystkiego czego się uczysz, nazwy mebli, bhp, obsługa kas, reklamacje itd. Ludzie tam raczej mało inteligentni. team liderzy na poziomie 6-latka. Wychwalaja jeden drugiego i narzekają, że ludzie nie chcą pracować, ze mają tak mało pracowników. Ale tych ludzi po tych 5 latach brakuje zwyczajnie. Bo sklep sam w sobie to jak PRL. Stanowiska obsadzone i te lalunie pilnuja tych krzesel, a ludzi zatrudnia się na chwilę. Przy sytuacji, gdy ludzie chcą pracować, oni nie daja takiej mozliwosci. Zwalniaja ekipę po 3 miesiącach czy czterech i zatrudniają nową. Nikt nie chce wracac na takich warunkach, większość jest już zmęczona takim traktowaniem, albo mają innestałe dochody. Wydaje mi się, że też jest to podyktowane benefitami. LuXMed po 3 miesiącach, oraz kartę multisport. Zniżki dla pracowników są 10% na asortyment, oprócz kilku dni na przelomie konca miesiaca i poczatku kolejnego. Wtedy to 20%. W nocy przy dostawach mozna znalezc prawdziwe perełki w niskich cenach.

@Zieleń w pełni

Są też pozytywy, bo choć "menago" to słoma w butach, są jednak mili i pomocni oraz cierpliwi. Wytłumaczą wszystko 10 razy. Oprócz jednej "szefowej" kas popołudniowych, która od momentu wkroczenia na swoje stanowisko jest niezadowolona i z pretensją sprawdza i uznaje zwroty i oprócz nochatej blondi team liderki (niespełnione ambicje menago), której chyba nikt nie trawi. Każdy jednak ma swoje jakieś tam przyzwyczajenia i jeśli ktoś powie ci, ze wystarczy ustawić "tak", przyjdzie inny i będzie kazał poprawić. Na to się w sierpniu przygotujcie, kiedy znów będą rekrutować.

Bartosz

@Milka Przykro mi, że Twoja współpraca z TJX Poland ułożyła się w tak niefortunny sposób. Nadmieniasz, że umowę miałaś na 3/10 etatu, natomiast w praktyce pracowałaś po ok. 30 godzin w tygodniowo. Nie jest to już w żadnym razie zgodne z Kodeksem Pracy, a zatem powinnaś to zgłosić jakiś nadrzędnym organom. Zdecydowałaś się na ten krok? @Progi Masz inne zdanie niż @Milka? Proponuję, żebyś w takim razie się nim z nami podzielił. Zapraszam do dyskusji.

Qqryq
@Bartosz

W takim razie ktoś nie doczytał umowy, którą podpisał. Z tego co się orientuję podpisuje się umowę na 3/10 etatu z możliwością wyrobienia dodatkowych godzin. 3/10 to podstawa wyjściowa. Nie trzeba się godzić na więcej. To też jest w umowie.

Zofia
@Qqryq

@Qqryq W taki razie dobrze, że nam wyjaśniłeś ten problem. Na pewno sam jesteś zatrudniony w TJX Poland - powiedz nam, czym się konkretnie tam zajmujesz. Mam już wyjaśnioną kwestię umów, może teraz warto dowiedzieć się czegoś o ubezpieczeniu. Oferują Wam tam pełny pakiet socjalny?

@Zofia

Umowa o prace z zus-em, ale po 3 miesiacach luxmed dopiero. Raczej nie licz na to, bo po sezonie raczej nie przedluza ci umowy. Konkretnie zajmujesz sie wszystkim. Jestes spredawca w umowie, ale stoisz na kasie, masz dzial do posprzatania, masz przymierzalnie i roznoszenie klientowskich towarów, które zwracają.

Milka

Nikomu nie polecam sklepu 721 Warszawa-Targówek! NA 1-ej rozmowie piękne cukrowanie jak jest fajnie, zgrana ekipa, wspólne imprezy ...a prawda jest taka, że nowego pracownika traktują jak obcego !ludzie podzieleni na dwa zespoły nowych i starych...krytyka i brak współpracy, zero szkoleń tylko wprowadzajace czlowiek zostaje sam sobie...umowa 3/10 etatu 12h tyg ale juz w pierwszym tyg ma się ponad 30h...szukają jeleni i roboli, liczą się tylko zrobione progi!

Progi
@Milka

Pewnie jakiś zwolniony pracownik... żal.

Bartosz

Co zmieniło się w ostatnich czasach w tk maxx? Jak się wam pracuje w tym sklepie? Chodzi konkretnie o Warszawę. Czy stawka godzinowa zmieniła się? Można liczyć na zniżki dla pracowników sklepu? Polecacie?

bvggjzk

hej! aktualnie TK maxx poszukuje ludzi do Katowic i Łodzi! Jest do obsadzenia np. kierownik działu. To międzynarodowa firma, więc warto się tam załapać do pracy :)

nowa

Dobre, na stanowisku sprzedawcy wręcz konkurencyjne - 14zł/godz.

Zostaw merytoryczną opinię o TJX Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w TJX Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TJX Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TJX Poland Sp. z o.o.?

TJX Poland Sp. z o.o.