Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PKP Polskie Linie Kolejowe. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

hej

Pytanie ile zarabia się w Centrali? Czy zarobki w Biurze Kadrowym są porównywalne jak w innych Biurach w Centrali Spółki?

Kandydatka

Ile może zarabiać młodszy specjalista/specjalista w dziale prawnym w centrali?

Kd
@Kandydatka

W zależności od tego, jakie masz doświadczenie. To oficjalna wersja. Prawdziwa jest taka, że na więcej jak 3,2 - 3,5 to nie możesz liczyć.

Kandydatka
@Kd

Aplikowałam na stanowisko młodszego specjalisty ( wymagali 4 lat stażu pracy i wykształcenia wyższego najlepiej inżyniera studiów technicznych) zaproponowali 3,5 netto wynagrodzenia. Bardzo niskie zarobki, nieproporcjonalne do wykształcenia

@Kandydatka

Ale deputat węglowy dostaniesz Po Roku...

Herdon
@Kandydatka

Ale chyba nie do działu prawnego czy poważnie wymagali inżyniera?

Elektromonter

Część grupo :) głównie pytanie skierowane do elektromonterów lub do osób co coś wiedzą. Czy wiecie może kiedy będą kursy na automatyka srk? Ciągle chodzę i pytam moich przełożonych czy cos wiadomo to standardowe odpowiedzi " zapisani jesteśmy, niebawem itd" stąd moje pytanie, kiedy takowy kurs wystartuje? Czy może w innym rejonie coś już wiecie na ten temat? Pozdrawiam

Niick
@Elektromonter

Aktualnie mają większość z Gniezna, od połowy kwietnia jakoś zaczęli. Online.

@Elektromonter

Niestety z doswiadczenia kolegów z pionu automatyki mogę powiedzieć, że proces zostania automatykiem w plk to zart... Kurs to tak naprawde w wiekszosci szkolenie czyli chodzenie z mistrzem przez jakis okres czasu i pomaganie przy pracy. W dalszej kolejnosci oczekiwanie na egzamin to jeszcze wiekszy czas, nawet rok lub dwa zanim doczeka sie egzaminu. Szybciej w ruchu mozna sie dorobic posady niz w automatyce.

IZT
@pracownik

Kolego Dyżurny ruchu a Automatyk to jest duża różnica jeśli chodzi o zakres wiedzy itd. prawda jest taka, że małpę nauczysz pewnych czynności i ogarnie temat na nastawni. Natomiast automatyk musi posiadać ogromną wiedzę na temat urządzeń srk, ten kto przy tym fachu pracuje, doskonale wie o co chodzi. Stanowisko automatyka jest bardzo niedoceniane. Prawda jest taka, że gdyby nie drogowiec i automatyk to dyżurny żadnego ruchu pociągów nie byłby w stanie prowadzić.

@IZT

To prawda, dyżurny w zasadzie musi tylko obsłużyć urządzenia, a automatyk nie dość że musi umieć je obsłużyć bo bez tego nie będzie wiedział jak to w ogóle działa to jeszcze potrafić to naprawić, znać każdą część pod kazdym względem, to nie takienhop siup

Isedr
@Andrzej

Oj automatycy tacy super. A połowa z was ma problem z komputerowa blokada liniową xD

Ehehe
@IZT

No no widzę wybitny Pan automatyk xD to jakie urządzenia ogarniasz ? Tylko mechaniczne bo konkuter pewnie przerasta xD znam takich monterów co uważają się za niezastąpionych. Każdy umie odpisać spaloną żarówkę bo wiedzę macie mała. Pani automatyk robi konserwację semaforow .i wsadza żarówki z za małym napięciem xD inny nie umie na przekaźnikach zwolnić przebiegu a jak Usterka bloku w liniowej to potrzebujecie 8h żeby to ogarnąć xD taka wasza wiedza. Zapraszamy na nastawnie zobaczymy jak sobie w ruchu poradzicie xD nie będzie siedzenia w bunkrze i czekanie do fajrantu a robota wpisana xD

@Ehehe

No 99% dyżurnych to bogowie PKP - jedyne co to płakać jak coś się (usunięte przez administratora)

Jedr

@Adam słabych dyżurnych tam macie. Panie jak jest rozprucie to dostajesz telefon od dyżurnych i lecisz to robić bo to Twoja robota xD dyżurny będzie chciał to będziesz stać przy tym rozjeździe aż go nie zrobisz

Patrycja

Dzień dobry, mam takie pytanko, czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć na jakie zarobki netto mogę liczyć jako specjalista ds BHP w PKP?

Monter

Jeśli mają zamiar przyjąć dzwonili w miarę szybko. Przebieg jak przebieg... rozmowa wstępna, komisja, badania, szkolenie BHP, a na koniec umowa z rozczarowaniem. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że Pani Ewa nie ma pozwolenia lub nie chce mówić o zarobkach. Jeśli bym wiedział, że zarobki są poniżające, to w ogóle bym sobie tą firmą głowy nie zawracał. Tutaj na gowork nikt właśnie o tym nie pisał. Na rekruracji pomimo wielokrotnych zapytań, to wymijająco odpowiedzą tylko..., a gdzie wezmą też nie wiadomo "to zależy jak dyrektor zdecyduje..." etc., ale zazwyczaj najbliżej zamieszkania, jednak nie jest to regułą. Na komisji pytają jakby miało się zarabiać jako specjalista i w ogóle..., a za takie pieniądze, to mogą sobie brać pijaczków z ulicy. No i zostały badania... Pani Ewa twierdzi, że zrobi się w jeden dzień :D, to jak może Pani kiedyś sobie przeczyta niech sobie uświadomi, że nie ma tam takiej możliwości! i nie wprowadza ludzi w błąd, że Pani w okienku na badaniach wszystko tam powie... oni sami nic nie wiedzą i jest jeden wielki miszmasz! Z badaniami też jaja... wymagania wysokie prawie jak na pilota... wszyscy znają sprawa cukru na pierwszym planie. Inną sprawą też jest, że niekiedy badań się nie przechodzi lub 2 razy trzeba robić lub dadzą na rok, ale jak tego PLK nie weryfikuje, to firemka ich naciąga, bo mają od badania. Po badaniach końcówka BHP itp. na koniec umowa z marną pensją. NIE DZIWNE, ŻE LUDZIE UCIEKAJĄ Przyjąłem tą pracę, bo mnie wyh...li nie mówiąc o wynagrodzeniu!

to zależy od stanowiska, ale jak jest w nastawni? co się tam robi? - a czy ja mam na CV, że pracowałem na nastawni? najśmieszniejsze pytanie - ile chciałbyś zarabiać HAHAHA - przecież macie tabelę z wynagrodzeniami! czy ja powiem 3tys czy 4tys to i tak dacie najniższą krajową!

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Transportu Żywca Wieprzowego
Muris

Uważam, że osoby odpowiedzialne za politykę firmy PKP Intercity powinny siedzieć za kratkami tak długo jak długo pasażerowie skazani na tego pazernego (de facto) monopolisty na rynku ogólnopolskiego transportu kolejowego osób. Wagony bez ogrzewania w zimę, bez klimatyzacji w lato (pomimo naklejek zaświadczających, że jest inaczej). Pociągi spóźniają się regularnie wszędzie na wschód od Wisły. Firma PKP Intercity jest tak wspaniała w budowaniu napięcia, że potrafi spóźnić się ponad 5 (pięć!!!) godzin wmawiając przez ten cały czas, że za pół godziny pociąg przyjedzie. Uniemożliwiło to zmianę sposobu transportu. Na koniec PKP Intercity odmówiło wypłaty odszkodowania (bodajże 50% ceny biletów) tłumacząc, że nie wypłacą bo wartość pojedyńczego biletu nie przekroczyła iluś tam euro, bodajże 5/6, nie zwracając uwagi na to że wniosek o odszkodowanie dotyczył 3 osób, gdzie wartość przekraczała na pewno wspomnianą kwotę. Na podstawie tego twierdzę, że osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy mają w głębokim poważaniu komfort psychiczny i fizyczny ludzi dzięki którym firma się utrzymuje. Oczywiście ponad 5 godzin czekania w zimę nie mogło stopić lodowatego serca PKP IC i nikt nawet gorącą wodą nie poczęstował bo o szastaniu pieniędzmi na luksusy typu herbata/kawa to nigdy bym nie liczył. Szczerze życzę, aby zarząd po prostu dostał od losu to na co zasłużył :)

PKP PLK S.A.
@Muris

Chłopie / Kobito, to nie ta firma, nie to forum. To jest PKP PLK, a nie InterCity. Uderzaj do InterCity

Kolejarz
@Muris

No Intercity to potrafi dobrze dać du...y, dobrze że jest jeszcze PLKa, która stoi na straży i broni honoru kolejarzy.

Maria
@Kolejarz

PLKa, PLKa, PLKa... tylko my dbamy o honor Polski. Chwała nam za to. Niech Bóg ma nas w opiece i najswiętsza Paniena Maria zawsze dziewica.

@Muris

InterCity =/= PKP PLK. Nauczcie się tłumiki odróżniać spółki.

Karolina Tomczyk-Bartkiewicz

To jest karygodne co się dzieje w tej firmie. Wszystkie połączenia na trasie Cieszyn-Katowice odwołane, nie ma jak dojechać do docelowego miejsca. Nigdzie nie ma powiadomienia o autobusach komunikacji zastępczej poza dworcem, gdzie klient powinien taką wiedzę otrzymać za pomocą aplikacji mobilnej lub e-maila. Obsługa na dworcu w Katowicach nieuprzejma, nieprofesjonalna-źle kieruje.

Tomson
@Karolina Tomczyk-Bartkiewicz

Proszę wszelkie uwagi zgłaszać do przewoźników. To jest forum PKP PLK

@Karolina Tomczyk-Bartkiewicz

PLK nie odpowiada za przewoźników. Ile jeszcze to będzie wałkowane?

bartek

ile zarabia na poczatek pracownik drogowy jakie benefity czy jest to ciezka praca pozdrawiam.

@bartek

jak pisałem wcześniej praca ciężka , benefitów na początku raczej żadnych a zarobek może troche ponad 3000 netto to zależy jaką stawke dostaniesz bo bez stażowego i dodatku na węgiel to raczej nic wielkiego , u mnie najstarsi monterzy troche ponad 4000 netto po 35 latach pracy

bartek
@stary kot

dzieki za odpowiedz a jakw yglada praca w zimie 8h na dworze? czy jak to wyglada odsniezanie ico tam sie jeszcze robi ?

Jarek

Czy ktoś się może orientuje na jakie miesięczne zarobki netto można liczyć na stanowisku toromistrz?

@Jarek

zależy od stażu pracy w plk i jaką podstawe dostaniesz od naczelnika

Zawiadowca
@Jarek

Dostaniesz najnizsza krajowa

Piotrek wkrótce nowy

Witam, na jakie benefity można liczyć jako pracownik PKP? Czy jest szansa na kartę Multisport, wczasy pod gruszą, premię świąteczną i 13?

@Piotrek wkrótce nowy

żadne, najdroższy multisport bo firma do niego nie dopłaca, ubezpieczenie zdrowotne tez najgorsze nie warto nawet brać, dofinansowanie do biletów zależy od regionu bo panie kadrowe różnie interpretują przepisy. Ogólnie porażka w tym temacie.

Niick

Ten Multisport to jest żenada żeby płacić za niego 135zl. A najgorsze jest to że związki zawodowe nawet nie zawalczą o to żeby było taniej, dla nich wystarczy że ,,udało im się,, zdobyć kolejny ,,benefit,,

@Niick

Związki ??? To najpierw niech o rynkowa wartość deputatu węglowego zawalczą!!! Nic nie robią w tym kierunku, nic!!!

Haha
@Piotrek

Za 165 zł brutto to ile kupie tego węgla? Haha, niech lepiej usuną całkowicie ten "bonus" z paska bo wstyd!!!

@Haha

Dokładnie.. To wychodzi 1980 złotych rocznie..Zgodnie z puz pracownikowi należy sie 3,6 tony węgla na rok!!! Aktualna cena rynkowa tony około 3 tysiące złotych. Więc pracownicy powinni otrzymać rocznie kwotę ponad 10 tysięcy złotych i to netto!!! Niech ten zapis o weglu zostanie usunięty z puz!! Bo to jest kpina z ludzi.

Edekso
@Piotrek

Tylko, że biorą cenę regulowaną a nie rynkowa. Widać jak znasz temat

Agata
@Edekso

Wyjaśnicie mi o co chodzi z tym węglem? Dostaje się jakieś dofinansowanie czy coś? Może coś mi się należy, a nawet nie wiem, że powinnam się upomnieć.

@Agata

Zgodnie z Ponad Zakladowym Układem Zbiorowym bodajże po roku pracy należy Ci sie ekwiwalent pieniężny za 3,6 tony węgla na rok! Weź ten dokument i idź pytaj związki dlaczego dostajesz 165 złotych na miesiąc kiedy tona kosztuje około 3 tysiące.

@Agata

I pytała Pani związki o ten deputat węglowy?

Zawiadowca
@Piotrek wkrótce nowy

Nie ma zadnych benefitow, za glupiego multisporta musisz 135zl zaplacic , zadnych dodatkowych pensji ani nic takiego, prawda jest taka ze praca w Pkp jak nie masz znajomosci ze idziesz od razu w dyrektory to praca dla zyciowych nieudacznikow

Anabela

Jakie są zarobki na stanowisku NASTAWNICZY?

@Anabela

Na początku minimalna krajowa. Po zdaniu egzaminu a nauki dużo trochę lepiej. Po roku dostaniesz deputat węglowy za 3,6 tony węgla rocznie. I tu wszytko zależy od związków. Jeśli wreszcie zaczną działać to...zarobek możesz mieć nawet dobry. Jesli nie to kwota 165 złotych około miesięcznie nie poprawi niskiej pensji. Jeśli planujesz na przykład zakup mieszkania na kredyt to...mozesz zapomnieć! Powodzenia.

Wanda
@Piotrek

O zdanie jakiego egzaminu chodzi? I o ile wtedy stawka się podnosi? :)

@Piotrek

Dziękuję za odpowiedź. A wiadomo jak mniej więcej wygląda rozmowa kwalifikacyjna? O co mogą zapytać? Tak, wiem, że jest to praca 12h, to nie problem. To, że też w piątki i świątki to też nie stanowi dla mnie problemów.

@Wanda

Egzamin kwalifikacyjny na dane stanowisko. Część teoretyczną i praktyczna. Potem egzamin autoryzacyjny już na konkretny przydzielony obiekt gdzie będziesz pracować. Zarobki już pisałem niskie. Na początku nie masz wyslugi lat. Musisz wymagać od związków do których będziesz nalezec walki o realna wysokość deputatu węglowego. Powodzenia.

Piotrek

Dlaczego tak uważasz emerycie ? To młodzi powinni działać i walczyć o dobre zarobki..Wy emeryci już nic nie zrobicie!!!

@Piotrek

do emerytury mi jeszcze troche zostało ale jestem realistą i tyle a co można zrobić w firmie której u nas gościu młody nie dał sobie rady przy wymianie podkładów to go zrobili 3 pomocnikiem magazyniera bo mamusia ma znajomości , radze nie walczyć z systemem tylko się dostosować.

@stary kot

Chodzi o to żeby wreszcie ktoś wyprostował ponad Zakladowy układ zbiorowy. Niech zostanie usunięty zapis o tym deputacie węglowym bo to jest chore. Tona węgla 3 tysiące a należą ci sie ponad trzy tony,więc gdzie masz ten deputat??? Przestańcie więc żyć wreszcie w świecie z minionej epoki!!!

Jedr
@Anabela

3200 netto

Adrian

Mam takie pytanie, na jakie zarobki może liczyć początkujący dyżurny ruchu w PLK? Jakie wymagania należy spełnić aby dostać się do pracy na to stanowisko ? Czy jest wymagany okres pracy na kolei aby ubiegać się o dane stanowisko?

@Adrian

Mozesz byc odrazu przyjety pod warunkiem, ze skonczyłeś technikum o profilu kolejowym. W innym przypadku nie ma mozliwosci żebys został dyzurnym ruchu " z ulicy" wtedy musisz byc np. nastawniczym co najmniej 2 lata i potem dostać awans na dyzurnego ruchu. Wtedy czeka Cie kurs zawodowy trwajacy ok. miesiąca i praktyka zawodowa 80dni. Na start nie dostaniesz mniej jak ok 4 tys. To zalezy od grupy jaka bys mial na danym posterunku, stazu pracy itp

Stefan

Cześć. Na jakie zarobki netto może liczyć nowy pracownik na stanowisku Nastawniczy? Uwzględniając wszystkie należne mu dodatki. Czy są premie? Jeżeli tak kto decyduje o ich przyznawaniu i jaka jest ich wysokość? Jak czesto są przyznawane takie premie? Województwo podkarpackie.

Isedr
@Stefan

Najniższą krajową +200zl, po roku 164 zł za węgiel i 1,5% wysługi co rok. Po 6 latach ( zdaniu dyżurnego ) będzie jakieś 4200/4400

@Stefan

Wszytko zależy czy związki wywalcza realny ekwiwalent za deputat węglowy! Jeśli nie to bez nadgodzin będziesz zarabiać mało. Jeśli planujesz zakup mieszkania na kredyt z taka pensja nie masz szans. Powodzenia.

Norbert

Dzień dobry . Czy ktoś pracuje jako "Kierowca pojazdu samochodowego" ??? Widzę doszło nowe ogłoszenie i nie wiem czy robota warta zachodu ? I ktoś wie jakie są mniej więcej zarobki

ISEDR

Pytanie mam odnośnie nowego świadczenia socjanego czyli wycieczek weekendowych. Można sie o nie starać co dwa lata na przemian z np. gruszą lub dofinansowaniem do wczasów ? Albo jak wziąłeś grusze lub wczasów to ci sie dofinansowanie do wycieczki weekendowej nie należy i na odwrót?

Pracownik Jeszczę

Ogólnie firma mega dba o pracowników, ale jak trafisz na przełożonego psychopatę jak ja to nie chce Ci się rano wstać, do tego tabelkoza w biurze.

Tommy Lee Dżons

Ktoś coś wie o pracy zdalnej? Wiem ze w Centrali niektórzy informatycy są na pracy hybrydowej.

@Tommy Lee Dżons

W Gdańsku już od dawna nie ma pracy zdalnej ani hybrydowej.

XxX

Czy orientuje się ktoś, ile zarabia asystent kierownika kontraktu np. w Poznaniu?

Witam, ile netto zarabia monter nawierzchni kolejowej i jakie są benefity dla pracowników kolei?

@Tomek

pisałem , ok 3200 a po roku dodatek węglowy i 1,5 procenta wysługi co roku , ulgi na dojazdy koleją do pracy, są dodatki do wczasów z socjalnego . dodatek na święto kolejarza.

tank101

naczelnik wyksztalcenie srednie......jaka zenada....sama familiada tam siedzi...na dzien dobry juz sie nowemu pytaja od kogo sie jest....w Poznaniu to tragedia....same kolesiostwo.....

Piotrek

Zarobki bez wyslugi katastrofa!!! Będziesz zarabiać grosze. Po roku dostaniesz deputat węglowy w kwocie...okolo 164 złote miesięcznie!!!! Związki obiecały walkę o rynkowe ceny węgla ale...nie chcą walczyć o pracowników!!! Tona węgla 3 tysiące już kosztuje , kpina co się dzieje w tej firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Polskie Linie Kolejowe - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Polskie Linie Kolejowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 322.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 190, z czego 31 to opinie pozytywne, 61 to opinie negatywne, a 98 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Polskie Linie Kolejowe?

Kandydaci do pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Polskie Linie Kolejowe
2.1/5 Na podstawie 798 ocen.
  • Targowa 74
    03-734 Warszawa