Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PKP Polskie Linie Kolejowe. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Rekrut

Witam, czy jako pracownik PKP można liczyć na dofinansowanie do karty Multisport?

Maja
@Rekrut

w aktualnych ogłoszeniach do pracy jest info jedynie o opiece medycznej i jakims programie sportowo-rekreacyjnym ale czy to o multisporta chodzi to nie wiadomo, moze ktos potwiedzi ze tak?

TLK Wyczółkowski paranoja ze sprzedażą biletów na wagony z miejscówką sprzedano bilety stojące i na dodatek na rowery bez pokrycia w wieszakach bareja się kłania obsługa odmówiła włączenia klimatyzacji bo jest i tak gorąco możecie sobie okna otworzyć ludzie mdleli i mają składać pozwy przeciwko TLK bo wymieniali się adresem jako świadkowie opóźnienie we Wrocławiu bo spóźniła się zmiana obsady składu jaja normalnie nigdy więcej koleją.

@Piotr

Trochę się najeździłem koleją w te wakacje. Zdala od TLK. Ale co do IC złego słowa powiedzieć nie mogę. A tak poza tym to jest forum PKP PLK Panie Kolego.

Anabela
@Piotr

PKP PLK nie zarządza taborem przewoźnika. Skargi należy składać do PKP IC.

@Piotr

A co ma do tego PLK? Zgłoś do partii której nalezysz albo na telefon zaufania!!!

@Piotr

PKP Plk nie prowadzi przewozów

Czy w biurach ZLK są zatrudnieni główni specjaliści?

Rekrut

Witam, na jakie zarobki netto można liczyć w pierwszym roku na stanowisku monter nawierzchni kolejowej?

@Rekrut

ok 3200

Gabriela

Netto czy brutto?

@Gabriela

netto , starzy moi pracownicy mają po podwyżce 4100 netto

nowa
@stary kot

witam. czy praca zwrotniczej jest ciężka ? I jakie mogą być zarobki ?

@nowa

praca nie jest taka cięszka i zależy głównie od ilości rozjazdów i warunków atmosferycznych a zarobki niewielkie bo nie wszędzie robią na zmiany , ale lepiej spytać ruchowców.

Monter

Jeśli mają zamiar przyjąć dzwonili w miarę szybko. Przebieg jak przebieg... rozmowa wstępna, komisja, badania, szkolenie BHP, a na koniec umowa z rozczarowaniem. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że Pani Ewa nie ma pozwolenia lub nie chce mówić o zarobkach. Jeśli bym wiedział, że zarobki są poniżające, to w ogóle bym sobie tą firmą głowy nie zawracał. Tutaj na gowork nikt właśnie o tym nie pisał. Na rekruracji pomimo wielokrotnych zapytań, to wymijająco odpowiedzą tylko..., a gdzie wezmą też nie wiadomo "to zależy jak dyrektor zdecyduje..." etc., ale zazwyczaj najbliżej zamieszkania, jednak nie jest to regułą. Na komisji pytają jakby miało się zarabiać jako specjalista i w ogóle..., a za takie pieniądze, to mogą sobie brać pijaczków z ulicy. No i zostały badania... Pani Ewa twierdzi, że zrobi się w jeden dzień :D, to jak może Pani kiedyś sobie przeczyta niech sobie uświadomi, że nie ma tam takiej możliwości! i nie wprowadza ludzi w błąd, że Pani w okienku na badaniach wszystko tam powie... oni sami nic nie wiedzą i jest jeden wielki miszmasz! Z badaniami też jaja... wymagania wysokie prawie jak na pilota... wszyscy znają sprawa cukru na pierwszym planie. Inną sprawą też jest, że niekiedy badań się nie przechodzi lub 2 razy trzeba robić lub dadzą na rok, ale jak tego PLK nie weryfikuje, to firemka ich naciąga, bo mają od badania. Po badaniach końcówka BHP itp. na koniec umowa z marną pensją. NIE DZIWNE, ŻE LUDZIE UCIEKAJĄ Przyjąłem tą pracę, bo mnie wyh...li nie mówiąc o wynagrodzeniu!

to zależy od stanowiska, ale jak jest w nastawni? co się tam robi? - a czy ja mam na CV, że pracowałem na nastawni? najśmieszniejsze pytanie - ile chciałbyś zarabiać HAHAHA - przecież macie tabelę z wynagrodzeniami! czy ja powiem 3tys czy 4tys to i tak dacie najniższą krajową!

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
ambitny

na jakie zarobki można liczyć na wyższych stanowiskach typu naczelnik bądź zastępca dyrektora w zakładach PKP PLK?

PRACOWNIK

Czy coś wiadomo o podwyżkach ? . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Nic

@PRACOWNIK

Nie wiem na co czekają! W obecnej sytuacji dojdzie do tego że wkrótce inflacja w Polsce może osiągnąć poziom 15-20 procent! Wszystkie scenariusze są możliwe . Te rozmowy już powinny być już zakończone a nie jeszcze nie rozpoczęte!!!

TenTyp
@PRACOWNIK

Jak informują związki zawodowe udało się dojść do kompromisu, czego efektem jest podpisane porozumienie. Obejmuje ono wzrost wynagrodzenia zasadniczego o 520 zł średnio na pracownika od 1 lipca br. Wraz z pochodnymi (dodatkami do wynagrodzenia wynikającymi z ZUZP) daje to łączną kwotę 817 zł. średniej podwyżki na pracownika Spółki. Środki na wzrost wynagrodzenia zostaną naliczone na zatrudnienie w zakładach na dzień 1 lipca br. z zabezpieczeniem pochodnych uwzględniających wzrost do 15 % funduszu premiowego (proporcjonalny wzrost premii). Porozumienie określa również najniższą kwotę wzrostu wynagrodzenia zasadniczego na 250 zł oraz jego maksymalną wysokość ustaloną na poziomie 800 zł.

@TenTyp

Tak. Czyli znowu pomimo dramatycznej inflacji i prognoz dalszego wzrostu związki okazały sie daremne. Jak można sie zgadzać na najniższa kwotę 250 a najwyższa 800??? To znaczy co? Znowu kolesiostwo zadecyduje ? Czyli co Ci co dostaną te 250 to mają dostać zniżki na chleb w biedrze ???

TenTyp
@Piotrek

Czyli standardowo. Kolesiostwo i familia po 800 a reszta 250.

@TenTyp

co to za kretyni zgodzili sie na najniższą 250 a najwyższą 800 , totalne dno i debilizm , czas się wypisać

@stary kot

A co ja mam powiedzieć. Nie rozumiem jak mam to rozumiec koleżanka zatrudniona od listopada 2021 roku ja od 3 kwietnia na te same stanowisko. Ona ma w tej chwili więcej do grupy niż ja 100 zł bo po egzaminach ja egzamin za tydzień. I co ona dostanie podwyżkę a ja już nie ??? Tak to rozumiem skoro podwyżki tylko dla tych pracowników co zatrudnieni na stan 31 marca. Ja rozumiem krócej pracuje. Ale w sklepie za te same produkty tyle samo płace. Dla mnie bardzo to nie fajnie takie podstawienie sprawy. I nie dziwię się czemu inni się bulwersują bo jak jednym dasz 250 a innym 800. Chyba że od natężenia stacji będą rozdzielać

@Marta

To co zrobiły związki to pogarda dla pracownika!!! Ci którzy dostaną te 250-300 złotych a takich będzie większość przy prognozach wzrostu cen na jesień czeka wegetacja!!! Wspomnicie te słowa jak energia i żywność drastycznie zdrożeje to nawet nie poczujecie że macie 250 złotych wyższa pensja.

absolutne dno .....powinni ustalić minimum w granicach 350 zł

Victor
@Piotrek

Właśnie tak!!! Kolesiostwo zdecyduje. Niepokorni dostaną po kieszeni, (usunięte przez administratora) po maxie, ile sie da. Oczywiście aneksy do umów będziemy podpisywać w końcówce lipca bo "bo się wcześniej nie da". Feudalna republika kolestwa kwitnie dalej i ma się dobrze.

Ehehe

To pismo do naczelnika o przeniesienie na większą stacje i będzie ponad 500 xD

@Piotrek

I co dostaliście już te śmieszne grosiki? Są już umowy do podpisania w kadrach? Oczywiscie każdy ma inaczej, haha

@Ula

Tutaj cisza... Jak nie będzie aneksów to dowiemy się w sierpniu jak dostaniemy kwitki

@Ula

Ten wzrost /podwyzka wynagrodzen że względu na ogromne różnice w wysokości tej podwyżki tylko wzbudzi gniew pracowników wobec siebie. Bo to ile kto dostał i tak wyjdzie,a pracownicy zamiast zamiast rozliczyć związki będą nadawać na siebie.

K.

@Ula

nowe umowy powinny być o wiele wcześniej niż wypłata w sierpniu żeby mieć możliwość odwołania się

@K.

dobrą masz sekcje albo zakład że już wiesz.....

@K.

Netto czy brutto? I jakie stanowisko.

K.

CRI

to wszystko.....

Nina

Co wszystko?

@Nina

CRI to nie jakaś sekcyjka......

@Ula

Nic nie piszecie. Czyżby papierów nie dali do podpisania i nikt nie wie ile dostanie na 10 sierpnia? ????

510 więcej :)

alien
@Ula

u nas dyrektor zarządził od 450 do 600 zł czyli nawet robotnik torowy musi dostać te 450 , ale wiekszość ponad 500

@Ula

Jestescie zadowoleni z podwyżek?

600 dali

Anabela

Na jakie zarobki może liczyć dyżurny ruchu w Augustowie? Widziałam ogłoszenie, ale żadnych ofert wynagrodzenia.

Ile zarabia się na stanowisku Automatyka , jestem inż z 8letnim stażem Dziękuję

Były automatyk
@Nowy

Daruj sobie jak masz jakieś pojęcie o swojej dziedzinie.

Jak to jest z dodatkiem stażowym. Z zuzp wynika, że powinien być liczony też za inne poza płk okresy pracy.

@Nowy

oczywiście, jest liczony również z innych stosunków pracy. Przyjemniej ja tak mam - pracując w Urzędzie Państwowym.

@pracownik

Chodzi mi o to czy w pkp plk przy ustalaniu dodatku za staż pracy uwzględniają wcześniejsze okresy zatrudnienia

Niick
@Nowy

Nie uwzględniają, niby czemu mieliby to robić. Nikt tak nie robi.

@Nowy

Uwzględniają okresy bycia na kuroniu. Dlaczego tak jest? Nie wiem. Ale wiem że tak mają znajomi w PLK.

pracownik urzędu
@Niick

Ja pracując w Urządzie Państwowym do stażu pracy mam wliczony okres pracy w innych firmach na podstawie umowy o pracę.

@pracownik urzędu

Nam nie chodzi o to. W pkp plk jest taki dodatek stażowy. Tzn.im dłużej pracujesz na kolei, tym dodatek większy.

@Aaa

Z układu zbiorowego pracy w PKP PLK zamieszczonego na stronie związków zawodowych wynika że za pracę na kolei uznawane są wcześniejsze okresy zatrudnienia, w związku z czym za te okresy powinien być wypłacany dodatek stażowy, a z informacji pracowników na forum wynika że tak nie jest

Lola
@Nowy

Za wcześniejsze okresy zatrudnia w pkp .. a nie w innych miejscach.

@Lola

§ 2 Układu zbiorowego pracy obowiązującego w PKP PLK: 1. Ilekroć w Układzie jest mowa o: 4) „pracy na kolei” – należy przez to rozumieć: a) okresy pracy u pracodawcy, b) okresy pracy w jednostkach organizacyjnych przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe”, c) poprzednie okresy pracy u pozostałych pracodawców zrzeszonych w Związku Pracodawców Kolejowych. d) inne okresy, jeżeli z mocy przepisów odrębnych podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze. Ust.1 załącznika nr 5 do Układu: Pracownikowi za pracę na kolei przysługuje dodatek za staż pracy, zwany dalej „dodatkiem”. Z powyższego wynika, że okres zatrudnienia poza koleją też jest uwzględniany przy ustalaniu wysokości dodatku stażowego.

staż pracy 1,5 rocznie tylko na kolei

@Nowy

Liczą tylko okres pobierania kuroniówki i okresy pracy na koleiSprawdzone. 1,5% rocznie. Tak jak powyżej ktoś pisał

@Aaa

Przy liczeniu nagrody jubileuszowej też uwzględniają tylko pracę na kolei?

@Nowy

U mnie w sekcji tak było. Osoby z najdłuższym stażem na kolei dostali najwięcej.

@Aaa

Okej ale pytanie… ta praca na kolei to jedno stanowisko czy przyznają niezależnie od tego na jakim się pracowało? Wewnątrz kolei mam oczywiście na myśli.

@Marta

Najlepiej zadzwonić do kadr. Oni tam więcej najlepiej. My sobie tu piszemy a rzeczywistość może być z goła inna. Jestem przekonany że dodatek stażowy jest za każdy rodzaj pracy w PLK i za kuroniówkę. Być może jest coś jeszcze.

@Tomson

nagroda jubileuszowa tylko za lata w plk

On

Ile zarabia zwrotniczy? I co robi?

@On

Zwrotniczy robi oględziny rozjazdów, czyści i konserwuje rozjazdy. A w ogóle to dużo by pisać. Jak jest zima to odśnieża chociaż teraz zimy nie ma zakłada tarcze przy zamknięciu torów, czyta książkę jak nie ma co robić ????. A zarobki to tak jak w moim przypadku około 2900 zł na rękę

A długo już pracujesz?

Sub
@Zwrotniczy

Jak 2900 na rękę to raczej stary wyjadacz ????

@Sub

Też pracujesz jako Zwrotniczy?

On

Będzie już 3 lata

adam
@Zwrotniczy

zwrotniczy obsługiwać tez może przejazd jak jest tez dróżnikiem jak ja ja nie smaruje rozjazdów robi to ktoś inny(tak mówi regulamin) w razie awarii trzeba iść w tory jak brak kontroli albo rozjazd nie idzie albo zaświeciło się pani dyżurnej zajętość żeby iść i naprawić. podsatwa sekscja kielce 2530 po 2 latach

@adam

Ile zarabiasz na rękę z dodatkami?

Zwrotniczt
@adam

No to u mnie podstawa wyższa 2700 zł dochodzi staż, premia, deputat dodatek za nocki szkodliwe i uciążliwe

@Zwrotniczy

2900 na rękę to chyba po 15 latach pracy.jako Zwrotnik.

@Mark25a

Nie wiem po ilu ja mam po 3 chcesz to wierz nie chcesz to nie wierz. Pozdrawiam. Ps. Z tego co wiem to w tym roku możemy zapomnieć o podwyżkach.

@Zwrotniczy

Typowe na kolei.Zawrtoniczy który ma 90.% mniej obowiązków od dyżurnego zarabia 200 300 mniej..A gdy chodzi o incydenty i wypadki to słyszymy tylko o.dyzurnych lub nastawiniczych.

@Mark25a

A mam pytanie kto Ci broni być zwrotniczym. Poza tym to nie my ustalamy pensje oraz ich wysokość czy różnice względem dyżurnego czy nastawniczego. Więc nie do nas te pretensje.

Były kolejorz
@Zwrotniczy

A co ty myślisz że zwrotniczy będzie pracował za 1500zl?. Zarobki i tak są w granicy 2 tys. Przecież to jałmużna. Oczywiście zazdrość i typowe myślenie typowego betonu Dlatego od kilku miesięcy już tu nie pracuje i to byłaby najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć.

@Były kolejorz

A jak długo pracowałeś?, ile miałeś na rękę i w jakiej sekcji?, dzięki za odpowiedź

@Były kolejorz

Ja nie pracuję ani za 1500 zł ani za 2000 tys. Zresztą pisałem o tym wyżej proszę przeczytać uważnie ze zrozumieniem. Według mnie każdy zasługuje na uczciwą pensję za pracę, którą wykonuje. Denerwuje mnie w tym wszystkim to że ci dyżurni starsi wiekiem i stażem mają pretensje do nas zwrotniczym jakbyśmy to my ustalali wysokość swoich pensji, a tak nie jest. Jak komuś nie pasuje niech zmieni stanowisko i będzie zwrotniczym. Bo tak to się sądzą kim to oni nie są jakie to oni mają doświadczenie i twierdzą że są nie zastąpieni. Więc was oświece nie jesteście nie zastąpi bo nie ma ludzi niezastąpionych odejdziecie i przyjdę inni na nasze miejsce.

Jacek.
@Zwrotniczy

Tutaj masz świętą racje,jak zacząłem pracowć wieczne pretensje ile to oni(dyżurni) mają roboty.Uważają się za niezastąpionych i kim to oni nie są.Widze,że tak jest wszędzie w PLK.Niektórych chyba to przerosło,i mają za wysokie ego/mniemanie,na swój temat,tymbardziej,że nikt nikomu nie kazał na siłe zostać dyżurnym.

on
@Zwrotniczy

a ile już pracujesz? 2900? to więcej niż nastawniczy? Podobno najniższa krajowa 2600 i praca na ranne zmiany tylko, więc jakie 2900 na reke?

Były kolejarz
@on

Tak, Zwrotniczy przeważnie pracuje na rano, mało jest posterunków gdzie są zmiany po 12 godzin, PKP, to zatrzymało się w czasach PRL,na niektórych posterunkach, nawet wody bieżącej nie ma..

@on

Spójrz na moje wiadomości powyżej już o tym pisałem. Podstawą tzn pensja zasadnicza 2700 zł. Dochodzi Ci premia podstawowa, deputat węglowy, dodatek za wysługę lat, dodatek za pracę w niedzielę i święta, dodatek za nocki, do tego szkodliwe i uciążliwe. I stąd bierze się moje 2900 na rękę. I pracuje nie tylko na dniówki ale i na nocki. Trafiają się też nadgodziny. Także ja zadowolony jestem. Wolę ta pracę niż u prywaciarza, zresztą pracowałem już u 3 i powiem tylko dziękuję bardzo. Do tego na kolei dobry socjal jest, także ja z czystym sercem polecam.

były
@Zwrotniczy

to masz grosze za taką odpowiedzialność, bo przecież też ją masz... i gdyby coś nie tak to też cię biorą w obroty... poza tym praca na dworze, w zimie i deszczu, brudzie bo smar, no i te testy i egzaminy które musiałem zdać...dużo tego było i trudne … miałem poprawkę, którą tez z ledwością zdałem mimo sporej nauki. Na dzień dobry najniższa krajowa a nawet mniej o 50 zł plus dodatku, co wychodziło 2 tys 6 miesiący temu... więc ODPUŚCIŁEM. Teraz pracuję w prawdzie u prywatnego, ale za inne pieniądze. Więc nie wróciłbym tu już nigdy.

Były kolejarz
@były

A długo pracowałeś, i w jakim zakładzie? Ile zarabiałeś po egzaminach?

@były

Dla mnie 2 900 na rękę to nie jest mało, w zupełności mi wystarcza poza tym mam wiele wolnego czasu który mogę przeznaczyć na inne rzeczy. Przynajmniej nie siedzę w pracy od poniedziałku do piątku od 7:00 do 15:00 czy od 8:00 do 16:00 tylko czasami jak na przykład w maju będę miał po kilka dni wolnego ciągiem. Piszesz praca na dworzu a ile masz tej pracy na dworzu godzina oględzin, godzina smarowania w sumie wychodzi ci dwie godziny a resztę siedzisz. Jak jest deszcz to bierzesz parasolkę, a jak mróz tosię ciepło ubierasz nie stoisz na dworzu 12 godzin. Nie wiem co dle Ciebie trudnego było w testach czy egzaminach wiedziałem jaki mam zakres materiału nauczyłem się go i zdałem z palcem w nosie w sumie jako jeden napisałem go najlepiej.

Były zwrotniczy
@Zwrotniczy

To masz szczęście że masz zmiany po 12h,ja miałem po 8h i 3 posterunki to dziennie po 5km chodziłem tyle rozjazdów było, jeśli się smarowało to w jeden dzień nie szło się wyrobić, a na nastawni to może godzinę siedziałem, a tak to cały czas w torach, no i pieniądze śmieszne, bo od pn do pt pracowałem..

@Były zwrotniczy

Wiem o czym piszesz bo u nas w zakładzie też są takie posterunki w których się pracuje po 8 godzin lub 12 zależności jaka jest norma miesięczna, ale od poniedziałku do niedzieli co drugi dzień. Więc w zasadzie też jest to przerąbane bo nie można ułożyć grafik żeby na przykład było ciągiem kilka dni wolnego. No i jak tam odchodzą ci dodatki za pracę w nocy. Ja też mam w sumie 3 posterunki autoryzację tam zrobione ale z reguły to siedzę na jednym a na tamte chodzę tylko tak żeby mi nie przepadło autoryzacja.

Były zwrotniczy
@Zwrotniczy

A w jakim zakładzie pracujesz?, i jaka sekcja?

@Zwrotniczy

2900? Zazdroszczę. Ja na rękę mam ok 2300..robiac to co robi zwrotniczy. No i jakimś cudem do tej pory nie otrzymuje dodatkow typu szkodliwe czy niebezpieczne. Pracuje prawie 2 rok.

@Zwrotnicza

To się upomnij i nie daj robić w balona

@Zwrotniczy

Nie rozumiem, jak można upominać się o swoje pieniądze?, przecież PKP, to nie jakiś prywaciarz, tylko państwowa spółka, dziwne traktowanie ludzi... jedni mają dodatki drudzy nie... Inspekcja pracy już dawno powinna zająć się tym molochem..

@Zwrotnicza

A jaka sekcja, gdzie? Bo też zarabiam podobnie niestety...

@Paweł

A ty jaka sekcja, że zarabiasz 2300zł,i jak długo pracujesz?

@Dave

Łódź-okolice, leci mi drugi rok. Ruch nie jakiś wielki, czasem robić co nie ma...

Ile masz autoryzacji?

Jedną póki co

@Paweł

To ja po roku czasu miałem 3 autoryzacje i to jeszcze na zadupiach, post.odgałężny w samym lesie, podziękowałem za pracę po 15 miesiącach, szkoda zdrowia za marne pieniądze i pracę w stresie, i jeszcze system pracy po 8 godzin

Renata
@Zwrotniczy

Mam Pan racje, tysiące zasiedziałych kolejarzy i dwór naczelników trzyma w swoich łapach cały ten kolejarski biznes. Moim zdaniem, już dawno powinno wymienić się zarząd spółki na ludzi z zewnątrz,żeby wzięli się za ten dwór naczelników i dyrektorów którzy wybierają się miedzy sobą i oczywiście dobierają sobie pracowników również ze swoich. Również zgadzam się z tym ,że nie ludzi nie zastąpionych, ale jak zauważyłam oni tam na tym żerują, i jak zatrudniają kogoś do pracy to decyduje naczelnik. Koszmar...jak jest jakaś osoba z zewnątrz to mówi,że ta osoba nie da sobie rady i on zazwyczaj poszukuję osoby na dane stanowisko. Dziwię się, że ministerstwo które nadzoruje spółki skarbu państwa nic nie robi ,żeby to zmienić.

Ile można się upominać?

@Paweł

Pomorskie,4 posterunki,3 w mieście,jedno poza nim. Czytajc wiem,że nie jestem odosobnionym przypadkiem...:-(

Anita
@Zwrotniczt

Ja jako dyżurny ruchu mam podstawy 2900 więc gratuluję. Ładna podstawa.

@Zwrotniczy

W teorii zgodzę się z panem "Zwrotniczym", ale w praktyce jest tak, że zwrotniczy przez cały dzień leży. Dla niepoznaki wyjdzie na godzinę w rozjazdy, przejdzie się parę razy z rękoma w kieszeniach i wraca do obijania się. Niestety czasem jakiś rozjazd zawiedzie i pan/pani zwrotniczy/a musi wyjść na awarię... Ale jak to zwykle bywa, zwrotniczy w PLK nie ma pojęcia jak działa rozjazd i jak cokolwiek w nim zadziałać, więc wzywa służbę drogową lub automatyków. Bardzo często jest tak, że drogowcy lub automatycy muszą smarować blachy ślizgowe za zwrotniczych, bo na niektórych posterunkach nawet tego nie robią. Wogóle od dawna zastanawiam się po co istnieje taka funkcja jak zwrotniczy... Chyba tylko po to żeby naczelnicy, dyrektorzy mieli gdzie upychać swoje potomstwo lub krewnych.

inny

Brawo @Pracownik !! Zgadzam się w całości

Fajne kolej

Widocznie na takich trafiasz. U nas zwrotniczy i smaruje a raczej konserwuje a i do rozjazdu pójdzie jak nie idzie i to są rzadkie przypadki kiedy trzeba wzywać drogowców czy automatyków. Jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić że dyżurny poleci do rozjazdu jak idzie lub zimą odśnieżyć. On taka figura ....

Mark252a

Zgadzam się w 100 % .Przecież to jest bezsensowne sztuczne utrzymanie stanowiska.Zwrtoniczy praktycznie nic nie robi,to tyle że kolej opiera się na przepisach i zasadach z lat 60 gdzie Zwrotniczy ręcznie przekładał rozjazdy i był prawa ręka DyZurnego. Teraz to nowo zabudowanych rozjazdów nawet nie trzeba konserwować bo ułożone są na rolkach.

@Mark252a

Sztuczne utrzymywanie stanowiska...a armia naczelników,zastępców,zawiadowcow,itp...to jest dopiero sztuczne utrzymywanie stanowisk. Zwrotniczy jest potrzebny ,wykonuje oględziny rozjazdów,zakłada spony,zamki,konserwuje.

Nie zwrotniczym Nastawniczy
@Mark252a

Jakby nie był potrzebny to by go nie było i już. A że potrzebny to i jest. Przyjrzyjmy się lepiej automatyków

Sxxcc

Same znajomości i etaty po rodzinie a normalny człowiek po 16 latach na PKP 2500 zł netto

Kriś
@On

Nastawniczy. Staż 10 lat. Podstawa 2600 na ror 3800 pln. Czemu wy mówicie o podstawie? Mówcie ile wam na ror wpływa. Ise kraków. Idź do kiosku ruchu zobaczysz co to pensja

Esio
@Kriś

Te 3.800 to chyba brutto.

@Kriś

To Dyżurni mają po 35 lat pracy i na rękę 4 tys.a Ty po 10 latach tyle jako nastawniczy?

Kriś
@Esio

Mogę ci zdjęcie paska wyslac

Esio
@Kriś

To powiedz ile miałeś nadgodzin na 3800 na rękę. Bo nie jest możliwe żebyś że swoją grupa bez nadgodzin brał takie pieniądze.

DR
@Kriś

2600 z grupy to po 10 latach pracy na rękę około 3200zl. Te 3800 to albo z nadgodzinami albo 4 niedzielami albo premii z 30%

Km
@DR

Lub z wysługą lat to może tak bo bez wysługi to 2 700

Zw
@On

Czarną robote, najniższa krajowa.

adam

2800 gdzieś

Młody

Ja wyciagam 2900 na rękę

Zwrotniczy

E to tak samo jak i dyżurny, dobrali się

DyżurnyP
@Zwrotniczy

A co zazdrościsz? Kto broni ci zostać dyżurnym? Szukają teraz biorą chętnie zwrotniczych. Zwrotniczowie przeważnie nie chcą iść na dyżurnego bo boją się pracy

@DyżurnyP

Wychodzi na to że to ty zazdrościsz. Jak będzie trzeba to pójdę, dołączę wtedy do tego zaszczytnego grona.

DyżurnyP
@Zwrotniczy

Idź, idź Najlepiej na dużą stacje a nie dwa tory i jeden rozjazd. Zapraszamy Zobaczysz jak zwrotniczowie są posłuszni, jak uciekają z posterunku klika godzin przed zakończeniem pracy. Jak to trzeba się prosić wszystkich świętych żeby poszli sprawdzić co się dzieje z rozjazdem bo zwrotnicy śpi

@DyżurnyP

To chyba u ciebie tak jest bo u nas tak nie ma. Widocznie takie talenty zatrudniacie.

Ambaras
@On

Ile ma na rękę monter,zwykły robol w PLK?

2500 brutto plus 15 procent premii

@Zwrotniczy

Masakra, jak to premia może wliczać się do podstawy..

Zwrotniczy

No niestety tak jest... Praca zaczęta od grudnia 2020r . Czyli zero dodatków I zero nadgodzin...

@Zwrotniczy

Jesteś już po egzaminach?, jakie są zarobki po autoryzacji w twojej sekcji?

Zwrotniczy

Zarobki około 2500 netto z niedziela i dodatkiem nocnym. Oczywiście brak dodatku za węgiel I lata pracy

ISEDR
@Zwrotniczy

Dyżurny w tamtym roku średnio miesięcznie na rękę 3570zł. Patrząc na odpowiedzialność różnica nie jest jakaś duża. Przy czym praca na linii ze średnim obciążeniem, śląskie.

Janick
@On

Zwrotniczy zajmuję się oględzinami i konserwacją całego rozjazdu oraz na niektórych stacjach dodatkowo obsługą urządzeń drużniczych na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych.

gość
@On

Zależy od posterunku. Przeważnie zajmuje się oględzinami rozjazdów, zakladaniem zamków zwrotnicowych, podawaniem rozkazów pisemnych.

Dami

Zwraca

Katarzyna
@Mark25a

Dokladnie zerobki w PLK sa śmieszne pracowałam 12 lat jako zwrotnicza i mialam takie samo wynagrodzenie jak osoby które pracowały 3 lata

Jarek
@Katarzyna

Zgadza się praca dla desperatów,też pracowałem jako zwrotniczy i zwolniłem się po roku czasu,bo zarobki to śmiech na sali.

Zaniepokojona
@On

Większość czasu to prześladuje w fotelach zapytajcie się pań mam na myśli wrocław główny

tiger 101

zenada, sama familiada tam siedzi...naczelnik zieciem toromistrza itp...coreczki,mezusie ....tragedia....zarobki to miesch na sali...zagranica mam na dzien dobry 8klockow bez proszenia sie :) nie pozdrawiam

Konsyliacyjny
@tiger 101

W dodatku żałosne szkolenia, żeby groteskowi wykładowcy mogli się wykazywać i przy okazji jacy oni są niezastąpieni, a są niezastąpieni w ściąganiu swoich rodzin. Nepotyzm ekstremalny, wręcz można rzec patologia a to wszystko za pieniądze podatnika. Powinna się warszawka przyjrzeć tej stajni augiasza. Gdyby tak miał zarządzać prywatny przedsiębiorca, to szybko by to padło. Tak to jest, jak się za nic nie jest odpowiedzialny, to się obrasta w puch.

Gabriela
@Konsyliacyjny

To to jest państwowe przedsiębiorstwo, a nie prywatne?

Diaz
@Konsyliacyjny

Powiem tak praca tam to stracony czas,omijać szerokim łukiem

Nikola

Witam Można prosić opinie na stanowisko Operator Informacji Pasażerskiej i czy zarobkowo się opłaca :)

@Nikola

Zarobki raczej niskie. Chyba po pół roku dostaniesz zniżkę na pociągi w wymiarze 99 procent także EIC. Po roku uzyskasz ekwiwalent za deputat węglowy w kwocie...około 165 złotych na miesiąc. Prognozowana cena tony węgla to nawet cztery tysiące za tonę . Gdzie związki??? Powodzenia.

Witam ile zarabia inspekter diagnosta ds. Energetyki czy warto aplikowac.

Janek

Potwierdzam poprzednie opinie. Na dobre zarobki nie ma co liczyć. Zdecydowana większość osób tutaj to 45+ i raczej władzy nie zależy aby to zmienić. Komedią jest wstęp do pracy czyli jazda do Warszawy w celu podpisania umowy. "Zwrócą za bilet", fajnie tylko najpierw to do tej Warszawy trzeba się dostać a nie każdy mieszka przy magistrali. Atmosfera mega dziwna, przerzucanie nawzajem sobie tematów, tworzenie sobie dodatkowej roboty i miliony papierologii. Oczywiście są osoby doświadczone i inteligentne ale oni nie mają czasu się wykazać. Ogólnie jeden wielki dramat...

Panther

na umowie nie ma w tej firmie zakresu czynnosci....jak przychodzi nowy to jest od wszystkiego..po miesiacu zrezygnowalem widzac jak familiada ceduje robote na innych....zagranica to wiem co robie i 8klockow bez proszenia sie.... dzieki ;p

Rafi

Polecam każdemu który czuje sentyment do czasów słusznie minionych,dla którego finanse to drugorzędna sprawa,który lubi rodzinną atmosferę,który lubi się uczyć bardzo przydatnej wiedzy,wspaniała organizacja pracy,wszyscy pracownicy wypełniają sumiennie swoje obowiązki ,nikt nikomu nie podkłada przysłowiowych kłód pod nogi ,wspaniała kadra instruktorka ,logistyka na światowym rzekłbym wręcz poziomie ,brak niegodziwości tak często spotykanych w innych firmach .Polecam z całego serca.

Witam, ile zarabia sie na stanowisku inspektor diagnosta ds. Energetyki czy warto aplikowac.

Witam, jestem po technikum mechanicznym (obsługa maszyn, naprawa maszyn, ślusarz) czy jest szansa że dostanę się na stanowisko elektromechanik/automatyk? Na jakie zarobki można liczyć? Po jakim czasie po zatrudnieniu przechodzi się na system zmianowy? Zmiany po 12h czy po 8h? Za wszelkie odpowiedzi dziękuję !

@Kandydat

mozesz sie dostac lecz najpierw zostaniesz tzw. elektromonterem automatyki, będziesz chodzić razem z mistrzem automatyki danej działki/ stacji. bedziesz przygladal sie jego naprawianiu usterek, przygladal sie pracy.. Pozniej idziesz na kurs (moze nie byc predko niestety bo na poczatku musisz troche popracowac jako ten elektromonter co najmniej z pol roku/rok) dopiero potem egzamin na plombownice, na ktory tez poczekasz. I po tym egzaminie jak juz zostaniesz pelnoprawnym automatykiem wcale nie musisz miec systemu zmianowego tylko dalej po 8h. System zmianowy w automatyce maja z reguły tylko monterzy dyżurni z tzw awaryjnej, którzy maja juz jakies doswiadczenie i są w stanie naprawiac usterki nawet na terenie całej sekcji.

@pracownik

Liczyłem że praca zmianowa żeby była możliwość dorobić w innej pracy. Rozumiem że wypłata też średnio jak odchodzą nocki i święta

Weronika
@pracownik

A ten kurs to jest w 100% finansowany przez firmę?

Kurs
@Weronika

Tak

Kuba
@Kandydat

Musisz mieć w technikum przedmioty związane z elektryka bądź informatyka (przedmioty zawodowe) inaczej nigdy nie będziesz automatykiem tak jest u nas na początek pewnie będziesz robić na 8 i jak się uda to może po 3 latach jak się będziesz znał na robocie to wejdziesz na 12 do turnusu jako dyzurant i oczywiście będziesz automatykiem Zarobki na początek raczej marne nieco więcej niż najniższa po roku dochodzi Ci coś więcej a u nas automatycy zarabiają po około 3k Ci z doswiadczeniam 20 letnim około 3.6k ale oni mają wysługę około 800zl brutto

Szatan

3-4k po roku jak uprawnienia jakieś zrobisz do tego czasu 2800

Lata w PKP PLK S.A. zaliczam do czasu straconego. Skostniały relikt głębokiego PRLu aspirujący do bycia korporacją, co doprowadziło do stworzenia fenomenu: najgorszych cech budżetówki i korpo. Reżim jak w korpo a zarobki jak w urzędzie pocztowym w Radomiu w połowie lat 90tych. Z grubsza nikomu na niczym nie zależy, ważne żeby w systemie zgadzało się, że pracownik odsiedział 8 godzin dziennie. PKP PLK S.A. może pisać dużo o nastawieniu na ludzi, sęk w tym, że kończy się na górnolotnych sloganach. Dział kadr najlepiej omijać szerokim łukiem. Zakompleksione paniusie z wypisanym na czołach "nie da się", "nie teraz".

Pracownik centrum.real. inwest

Pozwolę sobie poruszyć kilka kwestii dotyczących pracy: 1. Zarobki- po okresie próbnym nie ma co liczyć na podwyżkę. Ogromny to strzał między takimi samymi stanowiskami. Brak jakiejkolwiek logiki w polityce wynagrodzenia. Ludzie są już bardzo zmęczeni tym. Wiele osób zwalnia się z tego powodu. Brak jasnych regół premii inwestycyjnej. Wszystko jest napisane tak aby w razie czego nie poszedł do sądu. Wiele osób nie otrzymuje premii inwestycyjnej nie mając wpływu na możliwość spełnienia celów. Jedni dostają, inni nie. 2. Atmosfera. Większość ludzi ma już serdecznie dość tej pracy i podejścia pracodawcy do pracownika. Wszystko jest na nie. Nie dla pracy zdalnej, nie dla zmiany godzin pracy bo pociag nie jedzie, nie dla premii inwestycyjnej. Nie na dofinansowanie studiów. Wszystko na nie. No ile mozńa Grażyna i Magda? Jak długo będziecie nas tak traktować?

@Pracownik centrum.real. inwest

widać że nie tylko my w torach mamy jedno wielkie ..........

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Polskie Linie Kolejowe - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Polskie Linie Kolejowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 323.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 190, z czego 31 to opinie pozytywne, 61 to opinie negatywne, a 98 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Polskie Linie Kolejowe?

Kandydaci do pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Polskie Linie Kolejowe
2.1/5 Na podstawie 798 ocen.
  • Targowa 74
    03-734 Warszawa