Creotech Instruments S.A.

2.7 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Creotech Instruments S.A.

Ciekawy
Kandydat

Dzien dobry. Jak wyglądają widełki wynagrodzeń na stanowisko Sp. Obsługi klienta wewnętrznego (Logistyka)

Katarzyna Creotech Instruments Nowy wpis
@Ciekawy

Dzień dobry, siatka płac pracowników Creotech Instruments S.A. ma charakter poufny, nie udostępniamy takich danych ani własnym pracownikom, jak i kandydatom. To są bardzo personalne informacje. W związku z tym nie publikujemy również widełek oferowanych wynagrodzeń w naszych ofertach pracy. Mogę dodać, że są one rynkowe, zazwyczaj wpisują się w oczekiwania samych kandydatów (dopasowanych kompetencjami i doświadczeniem do potrzeb na stanowisku).

Sylwia Nowy wpis
@Katarzyna Creotech Instruments

A czy staż w firmie ma wpływ na wysokość późniejszej pensji ?

Czy wypłacają dodatkowe nagrody w Creotech Instruments S.A.?

Hahaha, nie :)

Jakub
@Pracownik

O jak fajnie, że znalazł się w wątku ktoś wypowiadający się z poziomu pracownika. Piszesz, że nie ma nagród to może napiszesz dokładnie, jakie dodatki do pensji podstawowej w tej firmie występują? Fajnie by było móc to ustalić.

@Pytanie

Jeśli jesteś pracownikiem wyższego szczebla, to są dodatki do pensji. Jako szeregowy pracownik możesz liczyć na poklepanie po ramieniu, zależy jeszcze kto jest Twoim przełożonym, bo czasem to i nawet na to nie ma co liczyć.

Michał
@Pracownik

Czyli "standardowy" pracownik nie ma co liczyć na premię? Szkoda. A możesz powiedzieć czy Creotech oferuje jakiekolwiek dodatkowe świadczenia, może są benefity? W jakich granicach właściwie są zarobki? Dasz znać? Dzięki z góry.

Katarzyna
@Michał

Dzień dobry, w firmie Creotech funkcjonują benefity pozapłacowe (ubezpieczenie na życie, 50% dofinansowania do Karty MultiSport, możliwość wykupienia po preferencyjnej cenie pakietu prywatnej opieki medycznej). Poza tym w tym roku wprowadzony zostanie dodatek urlopowy. Poza tym elastyczne godziny pracy, system hybrydowy, bezpłatny parking dla pracowników. Oferowane wynagrodzenia są rynkowe, badamy nasze płace w ogólnopolskich raportach wynagrodzeń dla pracodawców z naszej branży.

Ktoś
@Katarzyna

Ta, bezpłatny parking. Na którym trzeba walczyć o miejsce bo jest to zwykły plac przed halą TDP w Piasecznie.

Inżynier
@Ktoś

Wg mnie tu mocno przesadzasz. Może i jest to zwykły plac przed TDP, ale jest ogromny. Problem jest chyba tylko jak ktoś koniecznie chce zaparkować tuż przy wejściu do budynku. Pracuję tu już kilka lat i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się nie zaparkować, a jeżdzę prawie codziennie (za wyjątkiem pandemii). Co najwyżej, jak się przyjedzie później to trzeba zaparkować w dalszej części parkingu i przejść się kawałek. W porównaniu do doświadczeń z innych firm - akurat pod tym względem jest bardzo spoko.

Czesław
@Ktoś

Jaka jest podstawa wynagrodzenia w Creotech Instruments? Co jaki czas można się ubiegać o premie i jak wygląda ścieżka awansów w firmie? Czy można tu liczyć na ciągły rozwój?

Anonim
@Czesław

Nie ma czegoś takiego jak podstawa wynagrodzenia - zależy od stanowiska i umiejętności. Generalnie zasadą jest, że do kwoty, którą wynegocjujesz na rozmowie rekrutacyjnej raczej będziesz się musiał przyzwyczaić na dłuższy czas...

@Anonim

Inflacja galopuje a nasze pensje stoją w miejscu.. i niestety nie ma szans na zmianę, chyba że pracodawcy!

@Vega

A rozmawiałeś z przełożonym? Prace zawsze możesz zmienić. Ja dostałęm podwyżkę już 2x. Być może za słąby jesteś w te klocki.

LepiejUciekać

@nieinżynier - nie, to CTI jest słabe w negocjacjach. Na podwyżki nie ma kasy, firma biedna, a jak się rzuci papierami, to jednak nagle znajdują się jakieś pieniądze z kapelusza - niestety (dla CTI) wtedy jest już zwykle po fakcie. Pytanie, po co inwestować i szkolić pracowników, żeby ich później tracić w ten sposób? No chyba, że biznesplan opiera się na studentach, pracownikach z małym doświadczeniem i dużej rotacji... Zresztą kto bardziej ogarnięty to sam widzi...

@LepiejUciekać

Ciekawe, firma zatrudnia średnio 10 osób na miesiąc przynajmniej od połowy roku. Coś ściemniasz. Jutro debiut giełdowy i nagle zrobił się wielki wysyp pesymistów. Co za niesamowity zbieg okoliczności...

Kolos
@Anonim

Czy mogę wynegocjować 20k? Czy tyle to: "paaaaanie, jakie 20k, chyba rocznie", no ale 5k po długich negocjacjach pewnie da radę XD

Czesław Nowy wpis
@Kolos

Czyli jest piątka na start? To nie tak źle

Michał Nowy wpis
@Czesław

To jest dobrze Twoim zdaniem? ;(

Sylwia

na czym polegają tutaj elastyczne godziny pracy ? czy pracownik ustala sobie sam kiedy i o której chce pracować ?

Programista Wolnego Oprogramow
Kandydat

Czytałem, że firma prowadziła produkt hardware, do którego realizowała oprogramowanie na licencji Wolnego Oprogramowania. Czy to typowa praktyka w firmie, by klient otrzymywał software na licencjach, które zachowują cztery podstawowe wolności użytkownika końcowego (firmy): Wolność do uruchamiania programu jak chcecie, w dowolnym celu (wolność 0). Wolność do analizowania, jak działa program i zmieniania go aby robił co i jak potrzebujecie (wolność 1). Warunkiem koniecznym jest dostęp do kodu źródłowego. Wolność do rozpowszechniania kopii (wolność 2). Wolność do udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność (wolność 3). Warunkiem koniecznym jest tu dostęp do kodu źródłowego. Przykady licencji które zachowują te wolności: MIT, GNU GPL, Apache Public License Czy też może takiego typu projekty są tylko wyjatkiem i reszta projektów ogranicza wolności osoby, której udzielana jest licencja? Tzw. "proprietary software" przykadowo zakazujące klientowi (firmie) modyfikacji kodu czy rozpowszechniania kodu i/lub ograniczające zakres czy ilość urządzeń na których program może być wykonywany?

Przechodzień
@Programista Wolnego Oprogramow

Szkoda, że tyle czasu zajmuje firmie odpowiedź na tak proste pytanie. To nie wróży dobrze.

Antoni
@Przechodzień

Masz racje. Ale nie trzeba się od razu uprzedzać. Ty znasz dobrze firmę? Pracujesz tutaj czy po prostu korzystasz z oprogramowania?

Renata
@Przechodzień

Hm prawie miesiąc. Ale wiesz, może po prostu nie widzieli tego pytania? Bo wątpię, żeby aż tyle się nad tym zastanawiali przecież. Może maila napisz?

Rozmowa kwalifikacyjna
Aplikowałeś na stanowisko Inżynier konstruktor ds. systemów satelitarnych oferowane przez firmę Creotech Instruments S.A.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?

Jesteś już po rozmowie kwalifikacyjnej dotyczącej Inżynier w Creotech Instruments S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem. Twoja opinia może pomóc innym użytkownikom.

Aktualność
Creotech Instruments publikuje zdjęcia satelitarne z wojny w Ukrainie

Creotech Instruments S.A. jedna z czołowych polskich firm produkująca i dostarczająca na światowy rynek technologie kosmiczne, opublikowała pochodzące z 26 lutego zdjęcia satelitarne ukazujące skutki ataku wojsk rosyjskich na dwa lotniska ukraińskie. Creotech jest odpowiedzialny za zarządzanie jednym z pięciu repozytoriów platformy gromadzącej dane satelitarne Unii Europejskiej w ramach programu Copernicus.

Aktualność
Spółka Creotech Instruments zakończyła 4-letni projekt opracowania platformy HyperSat.

Creotech Instruments S.A. notowana na NewConnect jedna z wiodących polskich firm produkująca i dostarczająca na światowy rynek technologie kosmiczne, zakończyła realizację projektu stworzenia uniwersalnej platformy satelitarnej w standardzie HyperSat. Obecnie spółka może przejść do kolejnej fazy tj. prac prowadzących do umieszczenia w przestrzeni kosmicznej pierwszego mikrosatelity EagleEye bazującego na standardzie HyperSat do końca 2023r. Oznacza to rozpoczęcie testów już w warunkach realnego użytkowania. Zakończenie realizacji projektu to istotny krok dla spółki w drodze do komercjalizacji mikrosatelitów na rynek o wartości 11 mld USD.

Więcej informacji: https://creotech.pl/pl/aktualnosci/creotech-instruments-zakonczyl-projekt-opracowania-platformy-hypersat/
Rozglądam się
Kandydat

Czy osoba po informatyce uniwersyteckiej, z doświadczeniem w C (analiza kodu, debuowanie w tym rzeczy kernelowych), UNIXach (wliczając kilka lat jako admin) oraz programowaniem na platformy ARM w baremetal jak i kernelach UNIX, której nie straszna jest też matematyka i ma wolę dokształcać się z elektroniki (bo ma dość amatorskie podstawy i jest świadoma że teoria obwodów to trochę szerszy temat niż "tu podłączy się rezystor i jakoś to będzie") to brzmi jak profil osoby zbliżonej do takiej, która będzie miała coś do roboty w Creotech a i Crotech będzie miał dla niej zastosowanie?

@Rozglądam się

Katarzyna Creotech Instruments S.A. Zachęcam do przesłanie CV na adres rekrutacja@creotech.pl. Sekcja kompetencyjna Programistów Systemów Operacyjnych jest zainteresowana zatrudnieniem stażysty.

Poszukuję pracy na stanowisku Account Manager. Zainteresowała mnie ta oferta pracy na Account Manager. Czy jest tu ktoś, kto ma doświadczenia z firmą Creotech Instruments S.A. i może się nimi podzielić? Czy pracodawca oferuje benefity pozapłacowe?

Inżynier

Firma niestety poszła w stronę rozdmuchanego marketingu i wyciągania pieniędzy od państwa / UE z różnych grantów.. a ostatnio także od inwestorów, bo chyba już zabrakło innych możliwości.. Jeśli ktoś chce rozwijać się jako inżynier, a nie robić ulepy, które mają "rozliczyć grant" to radzę omijać, bo człowiek się szybko wypali. Na rozmowie rekrutacyjnej może to i pięknie wygląda - projekty kosmiczne, zaawansowane technologie itp. ale rzeczywistość jest niestety bardziej szara. Sam tu chwilę pracuję, ale niestety rozczarowanie, tym bardziej, że stawki są słabe w porównaniu do rynku, także będę zwijał żagle.

Katarzyna Creotech Instruments
@Inżynier

Witam, zachęcam do bezpośredniej rozmowy z Przełożonym nt. swoich obserwacji i ewentualnych uwag. Zachęcamy swoich pracowników do obustronnej informacji zwrotnej. Co do wynagrodzeń to oferowane przez nas wynagrodzenia są co do zasady zgodne z oczekiwaniami oczywiście jeżeli posiadane kompetencje i doświadczenia wpisują się oczekiwania finansowe kandydata.

@Inżynier

Serio pogadaj z przełożonym bo widocznie marnujesz swój talent. Może przeniosą cie do innego działu, np tego budującego komputery kwantowe. Co do stawek to przecież możesz wynegocjować sobie wyższą. A może poza gadaniem nie potrafisz nic więcej? Jakbyś był tak dobry to już dawno by cie konkurencja podkupiła. Tyle jeśli chodzi o stawki. Ja co chwila dostaję na linkedinie pytania od rekrutera.

Pracowity

Oj, widze tu wpis kogoś od konkurencji. A może jesteś tym gośćiem który wyleciał po okresie prónym bo oscyloskopu nie potrafił użyć i spalił płytki bo myłił prąd z napięciem? Firma i tak przepłaciła jeśli wynegocjowałeś taką stawkę! Po kolei: - jakbyś pracował w tej firmie, to byś wiedział że nie zajmujemy się systemami wynoszenia. W ogóle to nie jest ten obszar. - co do prostych systemów, to wg ciebie system synchronizacji czasu dla LHC czy elektronika ma Marsie/ISS są prostymi systemami? A może systemy sterowania komputerów kwantowych też są proste. Jeśli tak to faktycznie marnujesz się tutaj. - co do inwestorów to widze że (usunięte przez administratora) wiesz o tym procesie. Firma przechodziła bardzo szcególowy audyt i to wielokrotny - dziaiaj nikt w wydmuszkę nie zainwestuje. Pogadaj z ludźmi z finansowego ile wysiłku ich to kosztowało - co do grantów to też ściemniasz. Większość z nich to komercyjne zamówienia. W firmie kojarzę może 3 duże granty. Nawet ten co wspominasz z MON to nie grant a zamówienie. Jak nie zadziała, firma zwróći kasę. Takie rzeczy mógł napisać tylko ktoś kto nie bierze udziału albo wyleciał po okresie próbnym. - A co do nauki, to jeśli pracownicy którzy pracowali w NASA czy CBK, mają doktoraty i mają za sobą kilka misji kosmicznych to cieniasy od których nie można się wiele nauczyć to faktycznie ta firma nie jest dla Ciebie. - Jeśli jednak jeszcze pracujesz to przjdz się do działu produkcji i zobacz co robi ponad 50 osób i 3 linie produkcyjne. Zdecydowanie nie pracują dla grantów NCBIR! - polecam odwiedzić też nową stronę z ponad 50 produktami które sprzedają się jak ciepłe bułeczki i produkcja nie wyrabia. Dlatego kupiliśmy kolejną linię. - jakbyś był dobry to konkurencja by się dawno wykupiła i byś nie narzekał na stawki. Ja dostaję co chwila maile od rekruterów.

JuzMnieTuNieMa
@Pracowity

@Pracowity - z jednym się można zgodzić w 100%, gdyby nie dział produkcji to firma by już dawno poszła z torbami :) Co do tych 50 produktów które chodzą jak świeże bułeczki to wolne żarty :) Chyba, że to takie same produkty jak radio Hypersata, które można kupić w Technosystem (usunięte przez administratora)) ;) Co do audytów to proszę się nie ośmieszać. Audyty przed wejściem na giełdę sprawdzają finanse i czy wszystko w papierach i księgach się zgadza. Nie sprawdzają natomiast wybujałego marketingu - a o tym w przypadku CTI też jest dużo do powiedzenia ;)

@JuzMnieTuNieMa

Faktycznie cie tu nie ma bo i też nigdy nie było dłużej niż chwila. Jakbys zajrzal do działu produkcji to byś zobaczył co jest produkowane. Ale to chyba normalne że to dział produkcji utrzymuje firmę a nie dział RnD. Skąd się ty urwałeś? Moze dział ksiegowości ma firmę utrzymac? A może ochrona? Tutaj masz część produktów (usunięte przez administratora) Widze że niewiele wiesz o audytach. Firma ma wdrożone ISO w RnD oraz dodatkowe iSO dla produkcji. Audyt robi niezależna instytucja. Przeszliśmy też liczne audyty ESA i to w działąch inzynierskich. A co do tego radia to bardzo niewiele wiesz na ten temat. Faktycznie, lepiej zmien miejsce bo ta firma nie jest dla Ciebie.

JuzMnieTuNieMa
@Pracowity

@Pracowity - mówiliśmy o audycie przed wejściem na giełdę, a teraz to Ty się ośmieszasz - żeby się chwalić, że firma ma ISO? Który mamy rok? To nie lata 90-te. Audyty ESA to jeszcze inna sprawa i na produkcji z tego co wiem to miało to jakiś sens - w końcu ESA dba o to jak będzie miała wyprodukowane płytki. A to jak CTI robi swoje zabawki kosmiczne to ESA to mało obchodzi co z tego będzie i czy będzie to działać. No, wypadałoby, żeby po tylu latach coś się urodziło z tego działu "RnD" co by przyniosło jakąś wartość dodaną do firmy, prawda? Ale dział "RnD" to po prostu dział do wyciągania różnego rodzaju publicznych pieniędzy z różnych grantów i projektów. Może kiedyś to się zmieni, czego szczerze firmie życzę, ale na razie tak to wygląda. Miejsce już zmieniłem na szczęście, nie tęsknię, na CTI kosmos się nie kończy :) A Tobie polecam ochłonąć i spojrzeć trzeźwym okiem dookoła, bo chyba budowanie polskiego imperium kosmicznego za mocno Ci weszło ;)

@JuzMnieTuNieMa

Widocznie już dawno odszedłeś z firmy. Ostatnie 2 lata to był okresem intensywnej transformacji. Nie wiem jaka funkcję pełniłeś w RnD i w której części ale zdecydowana większość z tego RnD trafia na produkcję. Sytuacja o której piszesz miała miejsce może na samym początku firmy, zanim zacząłem tu pracować. Zauważ że te granty RnD to tak naprawdę max 60%. 40% musi firma włożyć wiec nikt nie będzie przecież pracować nad bezsensownymi rozwiązaniami. Tak więc piszesz bzdury i podejrzewam że to taka wrzutka przy okazji debiutu od gościa który coś o firmie usłyszał od kolegów. Co do audytów to mówię o ISO na usługi RnD a nie o produkcji. Ja mam masę frajdy gdy widzę że rzeczy nad którymi pracuję idą w świat i twoje wynurzenia nie popsują mi humoru.

Spaceinvaders
@Inzynier 19

To, że dostajesz pytania na linkedin nie oznacza, że jesteś od niego lepszy.(usunięte przez administratora)

Inz
@Inżynier

Podziel się informacja nt. zarobków, bo firma ewidentnie to ukrywa?

Czy firma Creotech Instruments S.A. oferuje elastyczne godziny pracy?

uzurpator
@Administrator

Tak. Nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi za spóźnienie czy wyjście z pracy pół h wcześniej. Sam ustaliłem grafik z przełożonym. Najważniejsze żeby Twoja praca nie wpływała niekorzystnie na zespól i efekty. CTI to nie korpo. Dużo można pracować zdalnie, ale wiadomo na miejscu większa efektywność i ja tak wole.

Czy Creotech Instruments S.A. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

czarny
@Pytanie

ja miałem i na pewno skorzystam znów z możliwości szkolenia.

Pracowity

Znow wrzutka od konkurencji. Albo od kogos kto gra na spadki na gieldzie. Zadnych konkretow. I to zaraz po tym jak firma oglosila ze idzie na glowny parkiet.

Sky
@Pracowity

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Najwidoczniej nie... Mam gdzieś wasz debiut na parkiecie czy innej rurze w barze z różowym oświetleniem. Byłem u was na rozmowie i moja ocena sytuacji jest następująca - jesteście marnym startupem, który w kosmosie to co najwyżej ma zdanie na swój temat, podczas gdy wasz poziom rozwoju organizacji jest co najwyżej komiczny. Macie marny design, nie kumatych inżynierów, małe dochody i nie możecie zapewnić rozwoju specjalistom jak i rynkowych wynagrodzeń. Zmarnowałem czas na was i nie będę go już więcej tracił! Moją motywacją było ostrzeżenie innych aby inni nie marnowali czasu na jakiś tam creotech. Period.

@Sky

Chyba cie kojarzę z rozmowy. Ten styl czuć na odległość. Urażona duma boli. Niestety kompetencjami większość naszych juniorów bije cie na głowę, tak więc trochę pokory. Nie wiem jak w przeciągu kilkudziesięciu minut można ocenić wieloletnie know-how firmy, szczególnie gdy nie ma się o tym wielkiego pojęcia. Szczególnie że widziałeś tylko co najwyżej stary mockup, bo do cleanroomu przecież nikt cię z ulicy nie wpuści. Rób to co robisz i na drugi raz porada - na rozmowie o prace nie oczerniaj ludzi, to bardzo źle wygląda.

Pytacz
Kandydat

Cześć jakie widełki płacowe dla inżyniera?

Katarzyna Creotech Instruments
@Pytacz

Dzień dobry, oczywiście, dla wszystkich stanowisk posiadamy widełki wynagrodzeń. Dla Inżynierów Systemowych również. Tak jak pisałam wcześniej regularnie badamy rynek wynagrodzeń poprzez udział i zakup raportów płacowych, z naciskiem na benchmark na Warszawę i branżę w której zatrudniamy

@Pytacz

Taak.. Badania rynków.. Jeśli widełki byłyby dobre to Creotech nie wstydziłby się ich podawać publicznie, chociażby w ofertach pracy :)

Zadowolony
@Pracownik

Akurat tutaj nie zgodzę się z Tobą, wejdź na pracuj i wskaż mi procentowo, ile firm ze wszystkich ogłaszających się podaje przy każdym stanowisku wynagrodzenie. Nieliczne przypadki. I to wcale nie jest dowodem, ile dana firma płaci. Jest to sprawa indywidualna, wszystko zależy od umiejętności i przede wszystkim doświadczenia kandydata. Wielokrotnie zdarza się że pomimo planowanych widełek firmy je zwiększają, jeśli trafi się bardzo dobry kandydat. Mam wrażenie @Pytacz że czepiasz się dla zasady.

Kamila
@Zadowolony

Swojego czasu przeszukiwałam sporo ofert pracy gdy poszukiwałam zatrudnienia i jednak w większości były podane stawki :) Właśnie w nielicznych jej nie było.. No ale nie ważne, zawsze można się tego dowiedzieć na rozmowie o pracy ;) Już na pierwszej o tym informują?

@Katarzyna Creotech Instruments

Precyzując jest to 0.5, tylko nie na głowę tylko 0,5 x stawki średnie w moim przypadku. Zatrudniamy głównie do naszych ulepów i zamykania grantów.

@Vega

Może sam lepisz ulepy albo tak traktujesz swoją pracę. A może jesteś tym gośćiem który ostatnio wyleciał ża to że naściemniał w CV i nie potrafił obsłużyc oscyloskopu. Zgadza się były czasami projekty które zostały zarzucone bo to były feasibility study, ale nie przesadzjay. Nie kojarze jednak by obecnie któryś z projeków miał taki status. Zdecydowana większość z nich sprzedaje się. Polecam przejść się do działu produkcji i zobaczyc dlaczego firma właśnie dokupiła trzecią linię produkcyjną. Nie, to nie jest tylko produkcja kontraktowa. Odnosze wrażenie że wcale nie pracujesz w tej firmie albo ktos cie skrzywdził i tak odreagowujesz.

sprawdź
@Pracownik

polecam zobaczyć LinkedIn firmy i zobaczyć ile osób (raczej tych lepszych/bardziej doświadczonych) przychodzi z innych firm z sektora do Creotechu a ile jest transferów w drugą stronę (wiele się nie znajdzie). To na pewno po to żeby zarabiać gorzej i robić gorsze projekty... teksty o studentach i stażystach pisze ktoś spoza firmy bo jednych i drugich policzę na palcach jednej ręki.

@sprawdź

tak, masz racię. Sprawdź. Transfery są i to mocno w stronę CTI. Zobacz ile ludzi ostatnio przyszło z 2 konkurencyjnych firm.

Nieinżynier

Ekhm, widać że ludzie piszący o rozdmuchanym marketingu i wyciąganiu grantów niewiele wiedzą o samej firmie - albo to konkurencja tworząca czarny PR, albo jakiś pokrzywdzony przez los co nakłamał w CV i wyleciał. ;) Do niedawna firma właściwie marketingu nie miała i broniła się produktami. :) Cały czas się broni - wszystkie zamówienia ESA są to komercyjne zamówienia i to bardzo restrykcyjne, a wyobraża sobie ktoś by Europejska Agencja Kosmiczna pozwalała sobie wciskać szajs? No właśnie. Zamówienie dla MON to też komercyjny projekt. I również nie przejdzie fuszerka ani prowizorka. > Firma nie ma przyszłości, ponieważ jedzie na grantach a jak wiadomo NCBR na pstrym koniu jeździ. Myślę że podsumowałem wszystko wyżej, ale lećmy dalej - te teksty to tendencyjny bełkot i bzdura, firma zatrudnia ok. 50 osób na samej produkcji - oni też są na grancie zatrudnieni? LHC działający na przełącznikach Creotechu też z grantów? Co z kamerą do MARS Orbitera? Co z EXOMARS? (usunięte przez administratora) Ktoś narzekał na przełożonych - mój przełożony właściwie sam stanął w mojej obronie z czym się nigdy jeszcze nie spotkałem i tym zyskał mój szacunek. Wystarczyło porozmawiać i sprawa została załatwiona korzystnie dla mnie, chciałbym żeby taki człowiek stał jeszcze wyżej bo wiem że zawsze się do niego mogę zwrócić o pomoc. Pracuję tu niecały rok, dostałem już raz podwyżkę, niedługo rozmowa o drugą - jeśli dostnanę wnioskowaną kwotę to zadomawiam się tutaj na dłużej. Creotech to dla mnie obecnie TOP2 firm w których pracowałem (w poprzedniej mieliśmy masaże co tydzień tak żeby było wiadomo dlaczego TOP2 a nie TOP1 ;). Poza tym firma liczy się ze zdaniem pracowników. Powstała Rada Pracownicza, bez zgody której Zarząd nie może zwolnić pracownika ot-tak. W Radzie Pracowniczej są osoby bardzo świadome, pewne, z mocnym kręgosłupem moralnym a przede wszystkim asertywni, pewni siebie i odporni na manipulacje. Rotacji pracowników właściwie nie ma, są ludzie pracujący po 5-7 lat (a to te osoby z którymi rozmawiałem). Vega strasznie fafluni. Fafluni i popełnia podstawowe błędy logiczne. Ciekawym jest też że takie wysrywy pojawiają się bezpośrednio przed debiutem.

TrochęStarszyPracownik
@Nieinżynier

Jesteś tu krótko, więc wiele nie widziałeś - popytaj o osoby, które miały doświadczenie w branży kosmicznej i przyszły do creotechu; hint - już tutaj nie pracują..

Nieinżynier
@TrochęStarszyPracownik

Możliwe, ale z natury szybko potrafię rozpoznać sytuację. Póki co, z mojej perspektywy - jest w porządku.

inzynier19
@TrochęStarszyPracownik

Fakt, było kilka osób które przyszły z jednostki naukowej ale nie odnalazły się w komercyjnej firmie.Był też jeden kosmiczny manager po którym mam do dziś traumę :) Ale to były może ze 4 przypadki. Zdecydowana większość tu jednak zagrzała miejsce, ostatnio dołączyło kilkanaście osób z firm kosmicznych. Zauważ też że Creotech dziś to zupełnie inna firma niż te kilka lata temu - rozbudowana została administracja, z pracownikami się rozmawia. Wiadomo do kogo pójść i się pożalić. O tym co było kiedyś to lepiej nie pisać. Tworzone są struktury organizacyjne których kiedyś brakowało. W końcu. Znam firmy IT gdzie mało kto pracuje więcej niż 2 lata. A w CTI niektórzy pracownicy są jakieś 8..10 lat i nie mówię tu o założycielach :)

@TrochęStarszyPracownik

Jakie znaczenie dla osob ktore chca tu pracowac ma znaczenie co bylo kiedys? Ich to nie dotyczy. Firma sie mocno zmienila na plus w ciagu ostatnich 2 lat.

Antoni
@Inzynier19

Co konkretnie zmieniło się na plus, bo chciałbym wiedzieć. Chodzi o wypłaty? Jest lepiej w tym temacie? Ile płacą???

@Antoni

Powstała rada pracowników, czyli taka odmiana związków zawodowych. Pracowników reprezentują przebojowe osoby które szefa się nie boją. Jest w końcu profesjonalny dział HR Poprawił się support IT, skończyły się czasy gdy pracownicy brali udział w pracach porządkowych czy przenosinach. Firma ciągle się rozrasta, więc co kilka mcy gdzieś się przenosimy w inna część budynku. Zatrudniono jako dyrektorów ludzi z doświadczeniem w dużych firmach, oni przenoszą swoje doświadczenia związane z kulturą korporacyjną Do firmy przychodzi sporo ludzi z konkurencji, wiec nie wiem skąd ciągle to biadolenie że słabo firma płaci. Firma płaci tyle ile sobie wynegocjujesz. Jak chcesz zaiwaniać za 5k brutto, twoja sprawa, ale potem nie biadol że masz ciężko bo sam jesteś sobie winien. A zawsze możesz iść do szefa po podwyżkę. Ja narzekać nie mogę - u konkurencji dostałbym może te 500zł więcej ale zajmowałbym się pierdołami poniżej mojej godności. Jestem tu dobrych kilka lat, już raz rozważałem odejście te 2 lata temu ale bardzo dużo się zmieniło na plus. Tak więc nie ruszam się, przynajmniej na razie ;)

clockwork_orange

Nikt chyba jeszcze nie wspomniał o atmosferze w pracy. No poza kimś kto wspomniał że przełożony się za nim wstawił. Creotech ma tę zalatę że pracują tu ludzie których IQ w większości umieszczone jest po prawej stronie rozkładu Gaussa, kreatywny, błyskotliwi, błyskawicznie rozwiązujący problemy, samodzielni. Ja natomiast napiszę może o atmosferze w jednym z działów - nigdy nie spotkałem się z odmową pomocy, brakiem odpowiedzi na pytanie, nigdy nie czułem się jak piąte koło u wozu - cierpliwie odpowiadając na najbardziej infantylne pytania. Raczej panuje wesoła atmosfera, zawsze ktoś rzuci jakimś żartem. Project Managerzy są wyrozumiali, a że to ludzie z bardzo dużym doświadczeniem zawsze służą radą. Mimo, że zespół powiększa się, firmie udaje się trzymać z daleka od typowego korpo reżimu (zresztą jeśli tylko się pojawi korporeżim sam ucieknę) - co wcale nie jest łatwe mając tylu pracowników i robiąc rzeczy którymi się zajmujemy. Elastyczne godziny pracy, możliwość pracy zdalnej, kawa i herbata nie tylko dla zarządu parafrazując pewne zdjęcie, masa najnowocześniejszego sprzętu. Zaaplikujcie do pracy, sprawdzicie sami.

iTakiNie
@clockwork_orange

Zależy gdzie się trafi. Z jednej strony jest jak mówisz, a z drugiej można trafić na takiego Pawła Z. - pełno (usunięte przez administratora) buractwa i (usunięte przez administratora) z dodatkiem prymitywnego "humoru".. Dziwne tylko, ze firma nic z tym nie robi, bo nie wierzę, że do góry nic nie dociera. Przyjemniej by tu się pracowało bez takich ludzi.

inzynier19
@iTakiNie

Oj, ten Paweł to taki lokalny folklor. Nieszkodliwy. Trzeba mieć więcej dystansu do siebie. Jest za to świetnym ekspertem, w tej części Europy chyba jedynym i lubi się tą wiedzą dzielić. To opryskliwe zachowanie to tylko taka maska, w rzeczywistości to jednak porządny i lojalny gościu. W każdej firmie trafiają się takie indywidua. Zauważ ze siedzą z nim ludzie którzy uodpornili się na niego i robota idzie :) Zawsze możesz pogadać z managerem by cię przeniósł do innego działu.

strefa51

Dla mnie w Creotechu dobrze się pracuje, jeśli komuś coś nie odpowiada zgłaszamy to przedstawicielowi naszego działu w radzie pracowniczej, którego wspólnie wybraliśmy. Zebrania odbywają się regularnie i propozycje zmian są otwarcie dyskutowane. Przykre jest jak ktoś oblewa dobrą firmę pomyjami, a brakowało mu odwagi, żeby po prostu porozmawiać.

Dobry zły i brzydki

A ja się wypowiem w superlatywach bo Creotech zdecydowanie na to zasługuje. W porównaniu z opiniami znajomych, gdzie wszyscy z nich są wykształceni pod kątem technicznym, ja trafiłem najlepiej. Pierwszego dnia otrzymałem umowę o pracę, szkolenie BHP i zostałem zapoznany z zespołem. Wprowadzano mnie we wszystkie zagadnienia stopniowo, bez stresu i presji. Nie mam problemu z porozumiewaniem się z kimkolwiek w firmie, niezależnie od stopnia stanowiska, wszyscy są otwarci i podchodzą do siebie nawzajem z szacunkiem. Bardzo miłe też jest przywitanie nowych pracowników na spotkaniu przygotowanym przez sam zarząd, w Creotech to podobno tradycja. Nie mam problemu z pracą zdalną, zawsze można się dogadać z przełożonym co do godziny pracy itp. Myślę, że dla ambitnych osób to bardzo dobre miejsce pracy, w którym z pewnością można się rozwinąć. Widziałem tu opinie o tworzeniu "ulepów" pod grant i coś o audytach. Z tego co wiem, w każdej firmie z tej branży audyty przeprowadza się aby komisja z zewnątrz potwierdziła jakoś wielu poziomów firmy, to chyba dobrze świadczy o pracodawcy, że takie audyty odbywają się systematycznie i systematycznie potwierdzane są wszystkie standardy jakości. A co do "ulepów", papiery do wypełnienia są wszędzie i zawsze. Creotech to nie jest instytucja naukowa, pomimo tego, że pracuje tam wielu naukowców. Jako spółka akcyjna i pionier sektora kosmicznego w Polsce chyba oczywiste jest, że konkursy, przetargi i dofinansowania na działalność badawcza będą obciążone prowadzeniem rzetelnej dokumentacji. Potwierdzam wypowiedź przedmówcy, trzecia linia produkcyjna mówi sama za siebie, klientów na pewno nie brak, zwłaszcza podmiotów zagranicznych. Podsumowując, Creotech to idealne miejsce pracy dla wszystkich inżynierów, którzy w obawie o brak pracy w Polsce na wysokich stanowiskach technicznych, rozważali wyjazd z kraju. Oby jak najwięcej takich firm u nas.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Creotech Instruments S.A.? Chętnie zatrudniają?

@Pytanie

Bardzo chetnie zatrudniamy studentów poniewaz placi się im znacznie mniej, życie...

@Vega

Na prawdę mamusia cie skrzywdziła. Sam zaczynałem w firmie jako student na pół etatu, dostałem taką stawkę jaką wynegocjowałęm. Jak obroniłęm inżyniera to poszedłęm od razu po podwyżkę. W moim dziale kojarzę jednego magistranta. W Satlabie jest jeden student, jeden magistrant + stażysta. Tak więc coś po prostu ściemniasz. Doktorantów nie licze ale jest ich raptem kilku.

Inzynier 19

To przejdz sie do działu produkcji i sprawdz czym zajmuje się ponad 50 osób które tam pracują. Ilu w firmie jest stażystów? Na 140 osób kojarze 2.

Zostaw merytoryczną opinię o Creotech Instruments S.A. - Piaseczno

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Creotech Instruments S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Creotech Instruments S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Creotech Instruments S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 3 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Creotech Instruments S.A.