Creotech Instruments S.A.

Opinie o Creotech Instruments S.A.

clockwork_orange

Nikt chyba jeszcze nie wspomniał o atmosferze w pracy. No poza kimś kto wspomniał że przełożony się za nim wstawił. Creotech ma tę zalatę że pracują tu ludzie których IQ w większości umieszczone jest po prawej stronie rozkładu Gaussa, kreatywny, błyskotliwi, błyskawicznie rozwiązujący problemy, samodzielni. Ja natomiast napiszę może o atmosferze w jednym z działów - nigdy nie spotkałem się z odmową pomocy, brakiem odpowiedzi na pytanie, nigdy nie czułem się jak piąte koło u wozu - cierpliwie odpowiadając na najbardziej infantylne pytania. Raczej panuje wesoła atmosfera, zawsze ktoś rzuci jakimś żartem. Project Managerzy są wyrozumiali, a że to ludzie z bardzo dużym doświadczeniem zawsze służą radą. Mimo, że zespół powiększa się, firmie udaje się trzymać z daleka od typowego korpo reżimu (zresztą jeśli tylko się pojawi korporeżim sam ucieknę) - co wcale nie jest łatwe mając tylu pracowników i robiąc rzeczy którymi się zajmujemy. Elastyczne godziny pracy, możliwość pracy zdalnej, kawa i herbata nie tylko dla zarządu parafrazując pewne zdjęcie, masa najnowocześniejszego sprzętu. Zaaplikujcie do pracy, sprawdzicie sami.

iTakiNie
@clockwork_orange

Zależy gdzie się trafi. Z jednej strony jest jak mówisz, a z drugiej można trafić na takiego Pawła Z. - pełno (usunięte przez administratora) buractwa i (usunięte przez administratora) z dodatkiem prymitywnego "humoru".. Dziwne tylko, ze firma nic z tym nie robi, bo nie wierzę, że do góry nic nie dociera. Przyjemniej by tu się pracowało bez takich ludzi.

inzynier19
@iTakiNie

Oj, ten Paweł to taki lokalny folklor. Nieszkodliwy. Trzeba mieć więcej dystansu do siebie. Jest za to świetnym ekspertem, w tej części Europy chyba jedynym i lubi się tą wiedzą dzielić. To opryskliwe zachowanie to tylko taka maska, w rzeczywistości to jednak porządny i lojalny gościu. W każdej firmie trafiają się takie indywidua. Zauważ ze siedzą z nim ludzie którzy uodpornili się na niego i robota idzie :) Zawsze możesz pogadać z managerem by cię przeniósł do innego działu.

strefa51

Dla mnie w Creotechu dobrze się pracuje, jeśli komuś coś nie odpowiada zgłaszamy to przedstawicielowi naszego działu w radzie pracowniczej, którego wspólnie wybraliśmy. Zebrania odbywają się regularnie i propozycje zmian są otwarcie dyskutowane. Przykre jest jak ktoś oblewa dobrą firmę pomyjami, a brakowało mu odwagi, żeby po prostu porozmawiać.

Dobry zły i brzydki

A ja się wypowiem w superlatywach bo Creotech zdecydowanie na to zasługuje. W porównaniu z opiniami znajomych, gdzie wszyscy z nich są wykształceni pod kątem technicznym, ja trafiłem najlepiej. Pierwszego dnia otrzymałem umowę o pracę, szkolenie BHP i zostałem zapoznany z zespołem. Wprowadzano mnie we wszystkie zagadnienia stopniowo, bez stresu i presji. Nie mam problemu z porozumiewaniem się z kimkolwiek w firmie, niezależnie od stopnia stanowiska, wszyscy są otwarci i podchodzą do siebie nawzajem z szacunkiem. Bardzo miłe też jest przywitanie nowych pracowników na spotkaniu przygotowanym przez sam zarząd, w Creotech to podobno tradycja. Nie mam problemu z pracą zdalną, zawsze można się dogadać z przełożonym co do godziny pracy itp. Myślę, że dla ambitnych osób to bardzo dobre miejsce pracy, w którym z pewnością można się rozwinąć. Widziałem tu opinie o tworzeniu "ulepów" pod grant i coś o audytach. Z tego co wiem, w każdej firmie z tej branży audyty przeprowadza się aby komisja z zewnątrz potwierdziła jakoś wielu poziomów firmy, to chyba dobrze świadczy o pracodawcy, że takie audyty odbywają się systematycznie i systematycznie potwierdzane są wszystkie standardy jakości. A co do "ulepów", papiery do wypełnienia są wszędzie i zawsze. Creotech to nie jest instytucja naukowa, pomimo tego, że pracuje tam wielu naukowców. Jako spółka akcyjna i pionier sektora kosmicznego w Polsce chyba oczywiste jest, że konkursy, przetargi i dofinansowania na działalność badawcza będą obciążone prowadzeniem rzetelnej dokumentacji. Potwierdzam wypowiedź przedmówcy, trzecia linia produkcyjna mówi sama za siebie, klientów na pewno nie brak, zwłaszcza podmiotów zagranicznych. Podsumowując, Creotech to idealne miejsce pracy dla wszystkich inżynierów, którzy w obawie o brak pracy w Polsce na wysokich stanowiskach technicznych, rozważali wyjazd z kraju. Oby jak najwięcej takich firm u nas.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Creotech Instruments S.A.? Chętnie zatrudniają?

Vega

Bardzo chetnie zatrudniamy studentów poniewaz placi się im znacznie mniej, życie...

Inzynier 19
@Vega

Na prawdę mamusia cie skrzywdziła. Sam zaczynałem w firmie jako student na pół etatu, dostałem taką stawkę jaką wynegocjowałęm. Jak obroniłęm inżyniera to poszedłęm od razu po podwyżkę. W moim dziale kojarzę jednego magistranta. W Satlabie jest jeden student, jeden magistrant + stażysta. Tak więc coś po prostu ściemniasz. Doktorantów nie licze ale jest ich raptem kilku.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Creotech Instruments S.A.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.

Inzynier 19

To przejdz sie do działu produkcji i sprawdz czym zajmuje się ponad 50 osób które tam pracują. Ilu w firmie jest stażystów? Na 140 osób kojarze 2.

NiewygodnaOpinia

Uprzedzam zainteresowanych, że niestety, ale negatywne opinie w tajemniczy sposób tutaj znikają ;)

Łukasz
@NiewygodnaOpinia

Nie, jeśli coś znika - to kłamstwa i pomówienia nie mające nic wspólnego z faktami.

Olka

@Pytanie podpinam się - czy można tutaj wziąć tylko część etatu?

Vega
@Olka

Można. Dostajesz wynagrodzenie za pół etatu, ale masz takie same obowiązki oraz terminy. Negocjuj twardo, może Ci się uda! :)

Katarzyna Creotech Instruments
@Vega

Twoja opinia nie ma nic wspólnego z faktami, dlatego nie będę się do niej odnosić. Co do staży: są płatne, zatrudniamy na umowę o pracę, a wynagrodzenie jest adekwatne do posiadanych umiejętności i doświadczenia. Wymiar zatrudnienia uzależniony jest od dostępności studenta. Nie płacimy za sam fakt bycia studentem. To nie u nas, poza tym to my inwestujemy w pracownika nie tylko poprzez wynagrodzenie, ale głównie poprzez transfer wiedzy, możliwość uczenia się poprzez pracę "pod okiem" doświadczonych, mądrych kolegów. Jeśli komuś się nie podoba, nie trzymamy "na silę".

Czy nowo zatrudnione osoby w Creotech Instruments S.A. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Katarzyna

Dzień dobry, zatrudniamy na umowę o pracę, pierwsza umowa jest standardowa na 3 miesięczny okres próbny.

Kamila
@Katarzyna

Po okresie próbnym, jest czas określony czy od razu nieokreślony? :) Czy warunki zatrudnienia się jakoś zmieniają po przejściu na normalną umowę w Creotech Instrumentsie? Dochodzą jakieś uprawnienia albo wzrasta wysokość wynagrodzenia?

@Kamila

@Kamila Wszystko zależy od tego, jakie warunki sobie wynegocjujesz a propo umowy i wynagrodzenia. Jeśli dogadasz się z firmą przy zatrudnianiu na lepsze warunki po okresie próbnym to takie masz.

Zostaw merytoryczną opinię o Creotech Instruments S.A. - Piaseczno

• Jak się pracuje w Creotech Instruments S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Creotech Instruments S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Creotech Instruments S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 6 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Creotech Instruments S.A.