BOŚ Bank (Bank Ochrony Środowiska S.A.)

Bank Ochrony Środowiska S.A.

NIP: 5270203313 REGON: 6239498 KRS: 0000015525

Adres: Żelazna 32, 00-832 Warszawa

Opinie o Bank Ochrony Środowiska S.A.

Marzena

Od dawna nie pojawiła się na forum żadna nowa opinia na temat warunków zatrudnienia w firmie Bank Ochrony Środowiska S.A. Widziałam, że firma poszukuje aktualnie pracowników min. na stanowisko Administrator Systemów Informatycznych, Ekspert ds. produktów kredytowych czy Doradca klienta: https://pracodawcy.pracuj.pl/bank-ochrony-srodowiska-s-a,6999 Jak aktualnie wygląda sytuacja w firmie? Można liczyć na dobre zarobki?

ABC
@Marzena

A jak myślisz, dlaczego szukają? Dlatego, że nikt nie chce tam pracować. „Starych” pracowników traktują jak zło konieczne i pozbywają się ich na potęgę w sposób daleki od przyzwoitego a nowi, nowi to zależy od kogo przyszli. Kasę biorą i nic nie wnoszą a tacy z rynku dość szybko orientują się co to za instytucja ...

Franciszek

Sugerujesz, że pracując w firmie Bank Ochrony Środowiska, można stracić swoje zdrowie? Dlaczego? Jest to dosyć dziwne stwierdzenie, ponieważ wydawało mi się, że praca w tej firmie nie jest trudna fizycznie, dlatego chciałbym, abyś uargumentował swój komentarz.

Marzena

Mogę Cię zapewnić, że tak nie jest. Sama jestem ciekawa co miałeś na myśli pisząc o unikaniu pracy w BOŚ, jeżeli dba się o zdrowie i rozwój intelektualny. Napisz bardziej szczegółowo. Chodzi o stres w pracy?atmosferę? Czekam.

Czy jest możliwość w Bank Ochrony Środowiska S.A. pracy na część etatu?

Xxxx

Pracowałam tak przez 2 lata (łącznie pracowałam 9 lat i się zwolniłam). Bardzo źle tak się pracuje, bo wymagają zostawania po wyznaczonym czasie. Jak się zrobi inaczej i pójdzie do domu to foch oraz obraza damskiej części zespołu (w tym Pani Naczelnik). Głupie komentarze za plecami, ogólnie brak zrozumienia. Słabe i bardzo dziecinne zachowania- pozostałość po latach 90 daje znać. Ciągle słuchanie jak to 20 lat temu było cudownie..... Dużo mogłabym napisać ;)

@Xxxx

@Xxxx Ale dobrze, że BOŚ umożliwia pracę na część etatu.Dla niektórych osób może to być świetne rozwiązanie. Pracowałaś w tym miejscu spory kawałek czasu. Napisz, czy otrzymywałaś podwyżki? Z góry dziękuję.

Xxxx
@Marzena

Obniżenie etatu było tylko możliwe przez 3 lata ( bronił mnie wtedy kodeks pracy). Potem musiałam wrócić na pełen etat. Czas na obniżonym etacie wspominam fatalnie. Przez 9 lat nie dostałam grosza podwyżki. Po dwóch latach przenieśli nas z oddziału do centrali i zabrali premie kwartalne. Obiecali, że wyrównane zostanie wynagrodzenie z wynagrodzeniem pracowników zatrudnionych w centrali. Zaczęłam zarabiać mniej i tak czekałam 7 lat na podwyżkę. Złożyłam wypowiedzenie i to było najlepsze co mogłam zrobić. Na koniec nawet Dyrektor się nie pożegnał. Żenada. Straciłam 7 lat, czekając na spełnienie obietnic. Oddałam 9 lat życia zawodowego. Szkoda życia!

Czesław

Masz rację, pracownik, który jest doceniany pracuje wydajniej i jest lepiej zmotywowany. Czy mogłaś liczyć na jakieś motywacyjne profity? Mam na myśli szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Piszesz, że atmosfera w pracy i relacje między pracownikami nie były satysfakcjonujące. Czy myślałaś jak mogłabyś je poprawić?

@Czesław

Jak w firmie ludzie się nie lubią i rywalizują między sobą i podkładają ci nogę to ciężko coś poprawić. Szkolenia czasem, ale raczej nudne niż motywujące.

Sylwia
@Marta

Tutaj tylko częściowo można byłoby się z Tobą zgodzić. Nawet jeśli w danej firmie ludzie ze sobą w jakiś sposób rywalizują, to zawsze można realnie wpłynąć na poprawę sytuacji. Ale szkoda, iż - jak napisałaś - w Banku Ochrony Środowiska szkolenia odbywają się rzadko. A czy macie tam oferowane jakieś atrakcyjne dodatki pozapłacowe? Ten temat nie był poruszany, a więc będziemy wdzięczni, jak rzetelnie odpowiesz na moje pytanie. Zachęcam Cię do tego serdecznie.

@Czesław

Ciężko poprawić atmosferę jak nikt nie jest zainteresowany lepszymi stosunkami. Kierownicy cisną i chcą wyników a nie dobrej atmosfery.

Sylwia
@Kasia

Jednak dziwne jest to, że - jak stwierdziłaś - nikt nie jest zainteresowany poprawianiem stosunków. Przecież dobra i zdrowa atmosfera sprawia chociażby, iż jesteśmy dużo bardziej wydajniejsi, a co za tym idzie - osiągamy lepsze wyniki w pracy. Poprzednio pytałam ewentualne dodatki pozapłacowe w Banku Ochrony Środowiska, ale nie dostałam odpowiedzi. Może zatem Ty zechcesz napisać nam coś na ich temat? Zachęcam.

Sebastian

Mogłabyś napisać dlaczego podjęłaś taką decyzję? Rozumiem, że tak jak wspominali Twoi poprzednicy atmosfera w firmie nie jest najlepsza, ale czy tylko to wpłynęło na złożenie wypowiedzenia? Czy widziałaś także dobre strony zatrudnienia takie jak rodzaj umowy o pracę lub dodatki do wynagrodzenia. Dodaj więcej szczegółów.

@Sebastian

Trudno mówić o umowie o pracę i dodatkach do wynagrodzenia jako o czymś nadzwyczajnym. Każdy szanujący się pracodawca oferuje umowę o pracę i dodatki. I nie tylko to, o czym Boś zapomniał.

@Kasia

Masz jakieś sugestie co firma Bank Ochrony Środowiska S.A. powinna zmienić aby poprawić warunki zatrudnienia swoich pracowników? Podwyższenie wynagrodzeń byłoby dobrym początkiem?

Doradca Klienta

Jedna rozmowa z dyrektorem oddziału oraz osoba z HR. Trwała około godzinę przebieg bardzo miły..pytania były różne o poprzednia pracę dlaczego się zwalniam. Pytanie o poprzednia pracę w banku, o trudnego klienta, o sukcesy i porażki. Telefon był po ok tygodniu z propozycją pracy. Pracuje od kilku miesięcy i nie mam obiekcji.

J.w.

Sebastian

Twoja wypowiedź sugeruje, że wypowiadasz się z poziomu klienta, który dzwonił do banku, aby załatwić jakąś sprawę. Myślę, że jeżeli nazywasz Bank Ochrony Środowiska najgorszym bankiem tylko z powodu długiego oczekiwania na połączenie telefonicznie, to jest to zbyt krzywdząca opinia. Chyba że masz jeszcze jakieś doświadczenia, którymi mógłbyś się podzielić. W takim wypadku zachęcam Cię do rozwinięcia opinii.

Sebastian

Skąd wzięło się u Ciebie takie stwierdzenie? W ogóle to nie wiem, czy wypowiadasz się z poziomu klienta, czy może pracownika tego banku? Myślę, że jest to na tyle ważna kwestia, że powinieneś ją sprecyzować. Mam nadzieję, że to zrobisz.

Sebastian

To smutne że nie byłeś zadowolony ze swojej pracy. Szkoda, że podstawa była ucinana, twierdzisz że dodatki nie rekompensowały tej straty? Czy były jakieś perspektywy na to, że warunki płacowe wkrótce się poprawią? Napisz proszę coś więcej, jestem tego ciekaw.

Młoda

Pracuje tutaj od prawie roku na stanowisku doradcy klienta, atmosfera w pracy Genialna, nie spotkałam się nigdy z brakiem chęci pomocy ze strony starszych stażem pracowników. Podwyżka po 6 miesiącach, o 600 zł. Plany sprzedażowe również nie są ogromne, wystarczy czuć się dobrze w tym co się robi i premia wpada sama co miesiąc. Polecam dla osób które chcą się czegoś nauczyć.

nick 1

jakie zarobki są na doradcy klienta z doświadczeniem?

Zofia
@nick 1

Również interesuje mnie ta kwestia. Słyszałam, że Bank Ochrony Środowiska od potencjalnych kandydatów na to stanowisko wymaga między innymi wykształcenia min. średniego, umiejętności skutecznej prezentacji oferty handlowej i pozyskiwania klientów i, co ważne, min. rocznego doświadczenia w sprzedaży produktów inwestycyjnych. Czy spokojnie spełniasz te wymagania? Jestem bardzo ciekawa.

Zapytanie

W jaki sposób wygląda rekrutacja na doradce klienta ? Czy jest test ? Jakoe zarobki ?

Justyna

Zarobki zależą od tego na jakim stanowisku się pracuje, jakie ma się wykształcenie oraz doświadczenie. Myślę, że też miejsce pracy ma znaczenie. Zarobki są wyższe jeśli pracuje się w stolicy, a niższe jeśli uczęszcza się do pracy w mniejszej miejscowości. Uwzględnijcie to proszę w swojej dyskusji.

Niejencja91

Nie chodzi mi o to, że Ci zazdroszczę, lub coś w tym stylu. A jeżeli ktoś tu narzeka, to właśnie Ty. Bo w porównaniu do wielu przeciętnych ludzi w tym kraju masz naprawdę dobrą sytuację. Ja pomimo tego, że mało zarabiam, potrafię dostrzec to, że inni mają gorzej. Bo naprawdę, w porównaniu ze schorowaną staruszką, która żebrze o jedzenie, bo emerytura starcza jej tylko na rachunki i leki, albo z rodzicami niepełnosprawnych dzieci, których rodzice chodzą po fundacjach, bo nie mają pieniędzy na ich leczenie, ja mam świetną sytuację. Łatwo jest być kowalem własnego losu, jeżeli życie układa się pomyślnie. Znacznie trudniej natomiast, kiedy los rzuca kłody pod nogi. Warto jest więc czasem rozejrzeć się dookoła, dostrzec innych i docenić to, co się ma.

Borys

Brak poszanowania dla pracownikow, zwłaszcza z dłuższym stażem, obecnie duża skala zwolnień, do których kluczem jest staż pracy w banku. Słaba kadra zarządzająca, zatrudnia sie na stanowiskach menedżerskich osoby z nieciekawa przeszłością lub np. "żonę własnego męża", co potem odbija sie na realizacji zadań.

@Borys

A potrafisz może podać jakieś kąkretne przyklady tego braku poszanowania dla pracowników? Bo ja jakoś tego nie dostrzegam. Od początku pracy w BOŚ bylam i nadal jestem traktowana z nalezytym szacunkiem. Mam normalną umowę o pracę, relacje z przełożona takie, jakie być powinny. Nie mam natomiast problemów z wzięciem urlopu i żadnych innych nieprzyjemności. Niektórzy piszą tu o przedmiotowym podejściu do ludzi, a nawet o (usunięte przez administratora). Ale konkretnych przykładów oczywiście brak. Zwolnienia to moim zdaniem kiepski argument na obronę takich zarzutów.

Borys
@NgalMyan

Nie wiem gdzie pracujesz (Centrala/placówka) i jak długo, moja opinia jest na bazie obserwacji w centrali. Przykładów mógłbym podać wiele, ale to mogłoby wskazać gdzie konkretnie pracuje i narazić mnie na nieprzyjemności. Ale polecam spojrzeć na przebieg pracy niektórych menedżerów, albo poczytać w Internecie. Napisałaś, ze kurier dostarczył prezent - muszę przyznać, ze to dla mnie zaskoczenie, chyba, ze masz na mysli bony benefit. A to też troche inna historia.

@Borys

Potwierdzam. Szczególnie odradzam pracę w oddziale w Puławach i Tarnobrzegu. Zła atmosfera i panie dyerektorki zajmują się tylko plotka i z centrala a nie normalna praca

BEA
@Borys

Mam pytanie podczas rekrutacji do pracy w BOŚ powiedziano mi, że będę wypełniać test wiedzy - czy ktoś wie na czym polega ten test? Jaki mogą być w nim pytania?

@Borys

Uwierz, że dla mnie sytuacja z prezentem też byla zaskoczeniem. Bo spotkałam sie z czymś takim pierwszy raz w życiu. Jeżeli chodzi o zawartość przesyłki to znajdował się w niej kubek, kartka świąteczna, kalendarz na 2019 i coś słodkiego. Nie miałam na myśli bonów Benefit. Ale korzystanie z systemu Mybenefit to jeszcze jedna korzyść wypływająca z pracy w tym banku. Zresztą z tym również spotkałam się po raz pierwszy w życiu właśnie w BOŚ.

Ciągle pracownik

Były pracownik - ciekawe z której placówki skoro wiesz co się działo w placówce w Puławach, Tarnobrzegu i centrali. Czy to miało wpływ na Twoją pracę i obsługę klienta? A chyba o to chodzi w naszej pracy -zadowolony klient.

NgalMyan

Mnie się tam praca w BOŚ podoba. Byłam miło zaskoczona, kiedy ostatnio kurier przyniósł mi świąteczny upominek właśnie stamtąd. Pracowałam juz wcześniej w innych miejscach, ale z czyms takim spotkałam sie po raz pierwszy. To niesamowite! A jeżeli chodzi o mobbing w pracy to apsolutnie nie mam z tym problemu. Nigdy tego nie doświadczyłam.

Arek
@NgalMyan

No widzisz Tobie tym razem kurier przyniósł upominek a czasami w Boś Banku przynoszą wypowiedzenie i nowinę, że oddział likwidują. Ale trzeba im przyznać, że fajnie bo to zawsze jakaś doza zaskoczenia jest hahaha...

Niepokojąca jest dodana przez Ciebie informacja o panującym rzekomo mobbingu w Banku Ochrony Środowiska. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, iż jest to przestępstwo, dlatego tym bardziej tego typu wpis powinien zostać odpowiednio uargumentowany. Mogłabyś podać konkretne przykłady występujące w tym banku, które można sklasyfikować pod to pojęcie?

@Arek

Akurat likwidacja oddziałów i wręczanie wypowiedzeń dotyczą nie tylko BOŚ. To powszechny problem. Ale w BOŚu jak juz zawierają umowę to jest to umowa o pracę na jakiś sensowny okres czasu. A nie śmieciówka na trzy miesiące jak w wielu innych instytucjach.

Justyna
@NgalMyan

W codziennej pracy Bank Ochrony Środowiska szczególną uwagę zwraca na społeczną odpowiedzialność biznesu i zasady zrównoważonego rozwoju. W związku z tym, na jego stronie internetowej można znaleźć informacje, że oferuje pracownikom pakiet socjalny, kafeteryjny, sportowy, czy prywatną opiekę medyczną. Wydaje mi się, że dobrze znasz firmę, dlatego może napiszesz, jak to wygląda w praktyce? Czy każdy pracownik ma dostęp do tego typu benefitów?

@Justyna

To akurat prawda. W niedługi czas po podpisaniu umowy otrzymałam dane do logowania w systemie kafeteryjnym MyBenefit. Oferuje on szerokie możliwości, tj. zniżki na bilety do kina czy inne rozrywki, a nawet na rezerwację w niższej cenie noclegu w podróży. Kartę MultiSport również można założyć i w pełni korzystać z jej możliwości. Pakiet socjalny oraz medyczny również moim zdaniem jest atrakcyjny. Prywatna opieka zdrowotna - jak najbardziej. U wszystkich możliwych specjalistów.

@NgalMyan

No proszę. Ja już w kilku miejscach pracowałam i nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim. Żadna firma nie zaproponowała mi systemu kafeteryjnego, a o prezentach na święta nawet nie śmiało sie marzyć. Jak widzę ten bank dba nie tylko o klientów.

Niejencja91

Popieram koleżankę historyczkę. Ale moją uwagę najbardziej przykuła sprawa wad w systemie elektronicznym. Każdy, kto chociaz trochę miał do czynienia z komputerami, Internetem czy instytucjami, które posługują się nowinkami technicznymi, wie zapewne jak to wszystko bywa zawodne. Uważam jednak, iż winienie banku za wady w systemie to lekka przesada. Są przeciez ludzie, którzy w firmie odpowiadają za takie sprawy. Do nich trzeba zgłaszac tego typu problemy. W miejscu, w którym kiedyś pracowałam, takie problemy były na porządku dziennym. I po prostu chodziło się z tym do informatyka, który sprawę załatwial. Ale nigdy do głowy mi nie przyszlo, żeby publicznie wieszać psy na firmie za coś takiego. Musi istnieć jakaś, że tak powiem, wewnętrzna możliwość rozwiązania problemów technicznych. Więc moim zdaniem trzeba po prostu z niej skorzystać.

Dominika

@pracownikBOŚ, @MOnkey, może warto zatem dodać komentarze, w którym zostałby zawarte fakty na temat pracy w Bank Ochrony Środowiska. To co macie zagawarantowane oprócz pensji, jakie macie benefity? Może to pokazałoby czy warto załapać się w tym miejscu na jakieś stanowisko.

@Dominika

Proszę baedzo, jeżeli o to chodzi to dodatkowe korzyści są. Nowy pracownik niemal na starcie dostaje możliwość zalogowania w systemie MyBenefit. Za pośrednictwem tej strony można na przykład kupować bilety do kina czy rezerwować noclegi i dostawac za to rabat. Dodatkowo otrzymuje się punkty MyBenefit, które można wymieniać na nagrody. Z innych korzyści warto także wymienić możliwość wyrobienia karty MultiSport. Korzystam z systemu MyBenefit i jestem z tego bardzo zadowolona. :)

Pracownik BOŚ

Nie jest tajemnicą że w BOŚ-istnieje dedykowane stanowisko do komentowania wpisòw na forach internetowych. Zachęcam jednak do obiektywnej oceny sytuacji a nie komentowania wszystkiego na zasadzie ,Bank jest idealny" a internauci oczywiście nie mają racji. BOŚ był i jest polityczny i niestety z tego powodu podjęto wiele niekorzystnych dla banku decyzji biznesowych. Prezes wydaje się być dobrym Szefem ale poczekajmy co przyniesie czas i jak jego zarządzanie przełoży się na wynik finansowy banku i warunki pracy pracownikòw.

@Pracownik BOŚ

Internauci mogą mieć różne poglądy: jedni myslą tak, drudzy inaczej. Moim zdaniem lepiej oceniać bank nie pod kątem tego czy jest polityczny, lecz przez pryzmat tego, co może zaoferować swoim klientom. A jeżeli o to chodzi, to BOŚ ma sporo ciekawych ofert. A poza tym nie można odrazu twierdzić, że osoba, która mysli inaczej, została podstawiona Równie dobrze można stwierdzić, że osoby, wypowiadajace sie o instytucji źle, są podstawione na przykład przez konkurencję. Lepiej więc się skupić na ocenie instytucji przez pryzmat tego, co moze nam dać zamiast zajmować się dywagacjami, które i tak nie mają rscji bytu, ponieważ są nie do rozstrzygnięcia, a jedynym wydawanym przez nie owocem są podziały w społeczxeństwie.

Zuza

Podpowiedzcie czy bank prowadzi może rekrutację?

Kornelia

W przxeciwieństwie do autorów dzisiejszych komentarzy nie uważam, iż Bank Ochrony Środowiska jest bankiem politycznym. Dla poparcia mojej tezy posłużę sie przykładem. Dla przypomnienia, ostatnie wybory parlamentarne odbyły się w 2015 r., a obecny Prezes Zarządu - Bogusław Białowąs, został wybrany na to stanowisko w 2017 r. Jeżeli owa nominacja miała być polityczna, to należy stwierdzić, że obecna władza zwlekała z nią dośc długo. Poza tym Prezesa Zarządu nie wybrał PiS, lecz Rada Nadzorcza Banku Ochrony Środowiska, złożona z przedstawicieli różnych środowisk. Wreszcie sam B. Białowąs nie jest związany z partią rządzącą. To ekonomista z ponad 25-letnim doświadczeniem w zakresie bankowości, absolwent studiów doktoranckich w SGH oraz autor opracowań i artykułów na tematy związane z bankowością. Jest to więc, jak możemy zobaczyć, osoba bardzo kompetentna. To oczywiście jeden z wielu przykładów na to, że BOŚ nie jest bankiem politycznym.

Filip

Czy firma ma jakieś nowe oferty pracy?

Czarek

Może trzeba zaakceptować zmiany jakie wprowadza bank ?

Adrian
@Czarek

Piszesz o tych z tego czy z zeszłego roku ? Z tego czy z zeszłego miesiąca ? Czy może te dni których jeszcze nie znamy ? ;) Rozumiem, że przyglądasz się tym zmianom od środka i widzisz lepiej niż pracownik sieci, że to idzie wszystko w dobrą stronę ?

Zostaw merytoryczną opinię o Bank Ochrony Środowiska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Bank Ochrony Środowiska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Bank Ochrony Środowiska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bank Ochrony Środowiska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 9 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bank Ochrony Środowiska S.A.?

Kandydaci do pracy w Bank Ochrony Środowiska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bank Ochrony Środowiska S.A.