Opinie o enea.pl - Enea S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Grupa Enea. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Grupa Enea o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Enea w Poznań

zioło

Pracownicy mają zero kompetencji.

W jakim miesiącu wypłacana jest "Trzynastka"? Po zakończeniu roku, czy na dzień energetyka?

Kk
@13

Trzynastka wypłacana jest w pierwszym kwartale, zazwyczaj w luty. Na dzień energetyka wypłacana jest premia.

groszek

byłam na rozmowie o staż, Pani w blond włosach z działu HR lub marketingu (ubiegałam się o staż w tym dziale, nazwiska nie zapamiętałam) była tak niemiła, ze w połowie rozmowy chciałam wyjść. wyraźnie dawała mi znać, ze nie jestem tam miłe widziana- to po co zaprosiła mnie na rozmowę? nie wiem. na sam koniec pani nawet nie raczyła mnie poinformować kiedy poznam wyniki xD, w dodatku traktowała mnie jak dziecko z podstawowki. czułam się przynajmniej jakby miała na czole napisane- jest pani skreślona. byłam na wielu rozmowach, naprawdę, i NIGDY NIDZIE mnie tak nie potraktowano. sytuacje ratował pan ktory opiekował się stażystami, widać było ze mu również jest głupio. wstyd, taka duża firma i taka wtopa.

Stefan
@groszek

Powiedz proszę, ubiegałaś się o płatny staż? Ta rozmowa musiała być naprawdę nieprzyjemna, a możesz napisać , jakie warunki Ci zaproponowano?

milred
@Stefan

Mój płatny staż w Enei w zeszłym roku odbywał się na zasadzie umowy zlecenia ze stawką najniższej krajowej - z tego co się orientuje wygląda tak każdy staż. :)

Galopciak
@milred

Uważałbym z tą umową zlecenia- ponoć jest tylko na papierze.

Witam. Jakie sa stawki na infolinii wychodzącej? Sa jakieś premie?

Rozmowa na teamsie punktualna i to by było na tyle plusów. Ogólnie to frazesy i rozmowa ogólna. Tekst typu co Pan wniesie do pracy (rozumieć należy przez umiejętności), jeśli jest się księgowym z 5 letnim doświadczeniem w Corpo to doświadczeniem się ma i wystarczy wczytać w cv oraz przebieg, aby wiedzieć co ktoś jest wstanie wnieść, ale dla rekruterów to za dużo. Pytanie o wynagrodzenie 4000 do 4500 netto jak dla enea to za dużo. Coz myślałem że szukają pracowników, a jednak szukają (usunięte przez administratora) W efekcie Enei nie było stać na mnie. Tak w ogóle obiecano ze oddzwonia, ale nie oddzwonili tj brak szacunku dla osoby składającej dokumenty.

Czy wynagrodzenie podlega negocjacji, co mogę wnieść do firmy, czy jestem dyspozycyjny i mogę zostawać dłużej tj zamknięcie miesiąca, roku

logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Przyszły

Ma ktoś jakieś opinie w kwestii pracy jako przedstawiciel handlowy partner, kwestie zarobków itp?

Czy Grupa Enea zatrudnia studentów?

Kobieta Pracująca

Studenci 4-5 roku mogą ubiegać się o staż w spółkach w różnych departamentach. Ogłoszenia z ofertami dla studentów umieszczane są na stronie Enei: https://www.enea.pl/pl/grupaenea/o-grupie/kariera-enea/zainstaluj-sie-w-enei/staze-i-praktyki-platne-zainstaluj-sie-w-enei/oferty-stazy?page=1. Akurat nie ma żadnych aktualnych ogłoszeń, ale pojawią się najprawdopodobniej w kwietniu, maju, czerwcu.

Ratajanin

odradzam prace w cc na dziadoszańskiej stawka głodowa ludzie masakryczni mobbing z strony hd oraz koordynatorów.w skrócie odradzam.

Pracowniczka
@Ratajanin

Wybacz ale chyba to ci się śniło, HD bardzo mili, zawsze pomogą i odpowiedzą na pytanie, żadnego mobinggu nie ma w tym punkcie. Brak nacisku że strony pracowników. Czyżby ten komentarz powstał w wyniku złości? ;)

Pracowniczka
@Ratajanin

A jeśli według ciebie to jest głodowa stawka to chyba masz niesamowite wyobrażenia o luksusowym życiu i jedzeniu. Stawka jest dobra.

@Ratajanin

Na Dziadoszanskiej pracuje od kilku lat. Nigdy nie spotkałam się z mobbingiem. HD zawsze pomogą, zawsze można też liczyć na koordynatorów. Pracowałam już w kilku firmach i jednego czego mogę żałować jest to, że tak późno trafiłam do Enea.

Zapracowana
@Ratajanin

Zgadzam się mobbing taki że szok a najlepsze jest w tym wszystkim że te osoby które najbardziej mobbingu ja dostają awans. Paranoja

@Ratajanin

pracuję tu i się nie zgodzę. Stawki są normalne. Wiadomo, że zawsze chciałoby się więcej, ale to, że się chce więcej nie oznacza, że od razu trzeba obrzucać pracę błotem.

Obsługa klienta to jakaś farsa. Zakład pracy chronionej, ale ze wzgledu na ograniczenia umysłowe. By zmienić coś na umowie, karzą zdobyć podpis byłego właściciela, osoby ktorej lokalizacji ustalić się nie da/być może nieboszczyka, pomimo posiadania przez obecnego właściciela aktu prawnego własności lokalu. Brak rozwiazań na większość okoliczności. Jak mantra odpisuja/odpowiadają - potrzebny podpis. Żadna inna spółka z jaką miałem styczność nie była tak nieprzyjazna dla swoich klientów.

Ar

Pracowałem przez jakiś czas, jeśli chodzi o współpracowników i HD to 5/5, wypłata była na czas. Myślę, że jest to praca dla studentów, stawka godzinowa bardzo słaba w stosunku do ilości wiedzy jaką trzeba przyswoić ale można dorobić w specjalnych godzinach. Trzeba być ultra cierpliwym w stosunku do ludzi dzwoniących. Nie pasowała mi obowiązkowa dosprzedaż i był dość duży nacisk na to. Coś jest chyba nie tak skoro co chwile są nowe rekrutacje. Szczecin.

Adrian
@Ar

Wspomniałeś, iż jest praca w firmie Grupa Enea jest dobra dla studentów. Mógłbyś napisać, czy student, który chciałby zdobyć doświadczenie zawodowe, może liczyć na zdobycie wiedzy praktycznej i teoretycznej pomocnej w dalszej karierze zawodowej? Na oficjalnej stronie internetowej firmy można przeczytać przychylne opinie byłych bądź obecnych stażystów, którzy mieli bądź mają w dalszym ciągu okazję pracować w tej firmie. Chciałbym poznać Twoje zdanie na ten temat.

Ar
@Adrian

Przepraszam, ze dopiero teraz ale nie śledzę tego tematu. Dla studentów moim zdaniem dobra praca bo pracując na zlecenie można sobie zrobić grafik pod studia i wypłata wystarczy na studenckie życie. Doświadczenie jakieś tam zdobędziesz bo jednak nauczysz się rozwiązywać problemy i sprzedawać ludziom produkty. Dla mnie na dłuższą metę to zbyt wyczerpująca psychicznie praca bo jesteś kompletnie zależny od Góry (komputer liczy ci czas wszystkiego i potem są wyciągane wyniki). Poza tym nie chce ciebie zniechęcać ale wybraź sobie 40 telefonów dziennie x 5 dni w tygodni z pytaniami"czemu mi odcięliście prąd przecież zapłaciłem", "czemu tak dużo płace za prąd". Ogólnie w Szczecinie jest małe biuro i ciężko z awansami. Do tego nie ma działów i musisz ogarniać wszystko począwszy od windykacji po techniczne aspekty jak ktoś do ciebie zadzwoni.

Iwona
@Adrian

Stażyści traktowani są u nas w firmie bardzo dobrze. Nie parzą kawy i herbaty ani nie są na posyłki. Dostają zadania które są częścią jakiegoś projektu i wykonują je pod okiem przełożonego, który jest jego opiekunem. Opiekun tłumaczy co i dlaczego należy zrobić a potem sprawdza jego pracę. Na stażu można wiele się nauczyć. Polecam.

Kamila
@Iwona

Niestety, ja niczego nie nauczyłam się na stażu. W dodatku wykonywałam inne zadania, niż były objęte w programie stażu. Opiekun istniał tylko pod względem formalnym. Nie polecam.

milred
@Kamila

To przykre, że trafiłaś akurat na taki staż. Ja swój wspominam b. dobrze, nauczyłam się wiele dodatkowych rzeczy nieobjętych programem stażu i jestem bardzo zadowolona, że udało mi się go odbyć. Przełożony był rzetelny i zawsze pomocny, z resztą tak jak koledzy z biura.

Pogromca z polnej

Banda januszy co za 2tysiace mysla ze są korposzczurami. Żałośni ludzie ze wsi mysla ze pracują w biurze, a jest to (usunięte przez administratora) jakich mało. Kurz wszędzie osmarkane sprzątaczki. Śmierdzi potem i żeby tam pracować musisz mieć kilka kg więcej. No i żałosne zatrudnię na umówię zlecenie. Jeśli jesteś wieśniakiem i pracowałeś u siebie w ogródku No to może ci się spodoba. Koordynatorzy obyście całe życie zarabiali tak marnie

Pogodny
@Pogromca z polnej

Skąd ta potrzeba u Ciebie, Pogromco z Polnej, karmienia się jadem? Ubliżanie porządnym pracowitym fajnym ludziom robi Ci dobrze? To dopiero jest żałosne! Nic dziwnego, że nie odpowiadają Ci ludzie z Polnej, nie dorastasz im do pięt z takimi poglądami. Na tym portalu ludzie szukają merytorycznych wpisów, a nie wypocin hejterów, którzy nie lubią życia i opluwają wszystko i wszystkich dookoła.

Nieodpuszczający

Już od jakiegoś czasu staram się o pracę w grupie ENEA, ale niestety bez powodzenia. Byłem na kilku rozmowach, ale niestety albo negatywna odpowiedź albo brak odpowiedzi. Bardzo mi zależy na pracy właśnie w tej firmie, ponieważ pracowałem 4 lata najpierw poprzez staż, potem na umowę zlecenie przez agencję pracy tymczasowej a następnie na zastępstwie. Zaznaczę, że bardzo odpowiadała mi praca i obowiązki z pracą związane. Posiadam doświadczenie i chciałbym je cały czas poszerzać w tym kierunku, ale również interesuje mnie branża energetyczna i podjąłem kroki, aby dokształcić się w tym kierunku i uczę się teraz w kierunku elektryka, by potem bez problemów podjąć w tym kierunku studia. Proszę o podpowiedzi z waszej strony w jaki sposób dostaliście tam pracę i czy jest możliwe otrzymania w firmie pracy z zewnątrz.

Bora

(usunięte przez administratora) zawsze wyłączają wioski a miasta, miasteczka nie. Planowane lub nie... hehe

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Pewien Pan

Tak, dostaje się umowę o pracę - pierwsza na pewno jest na czas określony (7-8 miesięcy), druga zazwyczaj też. To norma na rynku pracy. Oczywiście to wiedza pozyskana z ust do ust, nie dam głowy za to, że tak jest wszędzie w Grupie.

Monty Python

Przestrzegam przed podjęciem pracy w dziale marketingu handlowego Enea. Miałem nieprzyjemność pracować tam przez kilka miesięcy. O ile sama firma pod kątem warunków pracy itd. jest dobra o tyle możliwość rozwoju lub wprowadzania swoich pomysłów jest mocno ograniczona co jest w pełni uzasadnione wielkością i struktura firmy. (usunięte przez administratora)Brak umiejętności organizqcyjnych,(usunięte przez administratora) kontrolowanie pracownika na każdym etapie (usunięte przez administratora) blokowanie możliwości szkoleń (usunięte przez administratora) Mimo wszystko, biuro dość dobrze funkcjonuje. Dzieje się to dzięki pozostałym ludziom tam pracującym.(usunięte przez administratora) Gdybym miał opisać wszystko to bym do jutra pisał, ale powiem tylko jedno....kto pracował w biurze marketingu handlowego Enei ten się w cyrku nie śmieje.

Pracownik Enea
@Monty Python

Witam Powiem szczerze, że czytam takie opinie z obawą o przyszłość rynku pracy w Polsce. Pracuję w spółce Enea od wielu lat, realizowałem wspólnie z osobą o której pisze Monty Python wiele wspólnych projektów, i nie zauważyłem nigdy braku kompetencji i wiedzy w zakresie marketingu. Zauważyłem za to wręcz coś zupełnie innego - profesjonalizm, chęć pracy, umiejętność współpracy i ogrom wiedzy w tym obszarze. Wiem, że to wygląda jak laurka pod kątem danej osoby, ale martwi mnie opinia wystawiana przez osobę, która w firmie Enea spędziła (jak sama pisze) kilka miesięcy. W pisaniu tego typu opinii ja osobiście widzę inny aspekt - otóż w tym biurze (wiem to z doświadczenia we współpracy) trzeba po prostu pracować. Osobiście bardzo cenię wszystkie zatrudnione te osoby, doceniam ich profesjonalizm, ale prawda jest taka, że organizacja pracy i kompetencję biura marketingu handlowego są w dużej mierze zasługą właśnie kierownika. Mam nadzieję, że do tej opinii odniosą się sami wieloletni pracownicy tego biura (nie zatrudnieni na kilka miesięcy), bo to będzie rzetelna opinia i obraz pracy. A zastanawiacie się dlaczego Monty Python pracował w tym biurze kilka miesięcy???

Monty Python
@Pracownik Enea

Pracował kilka miesięcy bo tylko tyle jest w stanie, w takich warunkach przepracować człowiek mający alternatywę normalnej pracy, bez ciągłego stresu. Tak jak już wspomniałem, biuro funkcjonuje dzięki silnym fundamentów jaki tworzą pozostali pracownicy. Oczywiście mam świadomość że pracownik piszący powyżej nie jest zwykłym pracownikiem lecz pracownikiem mającym za zadanie właśnie obronę wizerunku firmy, a moje działania w pewien sposób go osłabiają. Prawdą jest że podczas pracy w Enei nie mogłem narzekać na samą firme. Tak więc by być sprawiedliwości stało się zadość. Prace w Enea polecam z całego serca, natomiast jeśli chodzi o pracę w biurze marketingu handlowego - z całego serca dradzam. Zresztą moje działanie to i tak walka z wiatrakami, ale być może po przeczytaniu tych opinii ktoś uratuje swój los i nie zdecyduje się na podjęcie pracy w tym biurze....

hAHAHAH
@Monty Python

Gratuluje znam ta pania i mam takie samo zdanie :)))))

Dariusz
@hAHAHAH

Witam forumowiczów. Mam pytanie. Chciałbym dowiedzieć się, czy chcąc pracować w biurze marketingu handlowego, trzeba mieć udokumentowane doświadczenie zawodowe? Z góry dziękuję za pomoc.

Witam nie polecam firmy z uwagi na spam który otrzymuję poprzez obcą osobę na moją prywatna (ważną ) pocztę e-mail . podając mój email sprawiła wielki spam faktur powiadomień itp. dzwoniąc do działu obsługi dowiedziałem się że tylko ta osoba może anulować te informację cały spam wystosowując pismo do firmy . 0 pomocy więc proszę o przesyłanie mojego spamu na haiti do ludzi aby mi nie zawadzał skoro takie jest prawo . NIE POLECAM NIKOMU

Bezsilny

Enea - spółka skarbu państwa, której nie stać na zapewnienie swoim Pracownikom godziwego wynagrodzenia. 2450 zł brutto? Normalna stawka dla pracownika, który podpisał umowę o pracę. Oczywiście nie po miesiącu pracy, często po kilkunastu miesiącach przepracowanych na umowę zlecenie. Mówię tutaj oczywiście o pracownikach niższego szczebla, głównie referentach, których zadaniem jest profesjonalne obsługiwane Klientów, którzy budują często markę tej firmy, którzy ją reklamują, zdobywają dla niej Klientów, Klientów którzy niestety nie rzadko ciosają kołki na głowie niczemu winnym Konsultantom/Doradcom, ale nie ma co się dziwić, tak to już jest na pierwszej linii frontu. Niestety, firma nie potrafi wyplacic swoim pracownikom pieniędzy, za które można wyżyć spokojnie od 10 do 10. (usunięte przez administratora) może spróbujcie wyżyć za 1800 zł, które będą Wam wpływać na konto, zapłaccie za mieszkanie, które oczywiście wynajmujecie, bo żaden bank nie da Wam kredytu, zapłaccie za książki dla dzieci do szkoły, cała wyprawkę, jedzenie, wyjdzcie z dziećmi do kina, zoo czy restauracji. Polecam. Nie da się. Dlatego niestety często trzeba sobie dorabiać po kątach. Powiecie "jak ci tam tak źle, to zmień pracę". Nie, póki co jej nie zmienię, na szczęście Enea oferuje swoim pracownikom umowę na czas nieokreślony, a na tym mi zależy. Poza tym doceniam atmosferę, która tworzą współpracownicy i lubię obowiązki które wykonuje. Chcę tylko zarabiać nieco więcej. Tak, żeby spokojnie żyć. Niestety, nerwy mi puszczają, kiedy słyszę, że kolejne porozumienie płacowe między Pracodawca Enea Centrum a Związkami zawodowymi nie zostało podpisane. Dlaczego pozostałe spółki, po długiej walce, ale jednak to porozumienie podpisać mogły? Dlaczego Enea Centrum ma swoich Pracowników za nic, za tanią siłę roboczą? Rozumiem, ciężkie czasy dla rynku energetycznego, ale dlaczego proces optymalizacji kosztów skupia się w dużej mierze na Pracownikach? Dlaczego nie możemy dostać zasłużonych podwyżek, dlaczego nie dostaliśmy premii na święta wielkanocne? Nie wspominam tutaj o żadnym systemie motywacyjnym, bo to już wgl nie istnieje. Drogi Zarządzie, zastanówcie się nad sobą, bo my już jesteśmy bezsilni. Może jeżeli zastrajkowalibysmy, przestalibysmy sporządzać umowy, rozliczać Klientów, robić raporty, opracowywac procesy, odbierać telefony, przyjmować w BOKach może wtedy coś by to Wam dało do myślenia? Zamiast wydawać grube pieniądze na żenujące warsztaty o wartościach firmy, których jedna z nich notabene jest człowiek, mogliście dać premie bądź podwyżki pracownikom. Drogi Zarządzie, piszę tutaj, bo już bije ode mnie bezsilność.

DoReMi
@Bezsilny

Nigdy nie było premii na święta Wielkanocne - rok temu było wyrównanie podwyżki, którą wynegocjowały Związki... Z wieloma rzeczami się zgadzam... Pomyślcie o osobach samotnych, którzy mają za mały dochód na kredyt przez to wynagrodzenie, którzy ledwo wiążą koniec z końcem! Tym osobom należy się pomoc. Na wyprawkę masz z EC, masz 500 + skoro piszesz o dzieciach, my nie mamy nic. Oby wybrać mądrze w wyborach to i Zarząd się zmieni.

@DoReMi

Jesteś w błędzie, to była premia wielkanocna. Nie mam dzieci, mówię o innych Pracownikach, dlaczego mają polegać tylko na państwowym myśleniu oczu? To się należy kazdemu, kto ma dzieci. Ja mówię o naszym pracodawcy, który nie daje porządnego wynagrodzenia ani osobom samotnym, ani rodzinom z dziećmi. Więc bez znaczenia.

Energetyczka
@Bezsilny

„Bezsilny” rozumiem, że nie jest łatwo… każdy chciałby, żeby tych pieniążków było więcej. Może i część osób zarabia te najniższe stawki, ale akurat w Enei to jest fajne, żeby do pensji dochodzi sporo dodatków. I wtedy to już nie jest tak mało. Zawsze ci wyjdzie kilkaset złotych więcej średnio na miesiąc. Nie wiem, w jakiej innej firmie tak jest. W tym roku faktycznie długo dogadywali się w sprawie podwyżek, ale ogólnie to jest super, że zawsze co roku jest mniejsza lub większa podwyżki wynikające z negocjacji płacowych. Ale jak związki wyszły z taką kosmiczną kwotą to tak te negocjacje się później ciągnęły … A podwyżkę trzeba mieć z czego dać. Podobnie jak ty uważam, że system motywacyjny byłby u nas świetnym rozwiązaniem. Z tego co wiem takie propozycje wychodziły od szefostwa, ale zawsze były torpedowane przez związki zawodowe. Jeśli więcej nas pracowników będzie uważać, że system motywacyjny jest OK, to może pomysł w końcu przejdzie. Ja akurat z warsztatów byłam zadowolona. W końcu wyjaśniono nam jaka jest strategia firmy i jak możemy ją wspierać. Takich spotkań powinno być więcej, ludzie mogą się lepiej poznać, to pomaga w pracy. Głowa do góry „Bezsilny”.

Magda
@Bezsilny

Wiadomo, że nie jest fajnie oglądać każdą złotówkę. Ale ja akurat z pracy w Centrum jestem zadowolona. Nigdy nie przyszedł mi przelew, taki jak w umowie. Zawsze jest te ok. 200 zł ekstra ze szkodliwego. Trochę zajęło mi zanim się połapałam, z czego te różnice w przelewach wynikają ;) Do tego co jakiś czas spory zastrzyk w postaci np. „wczasów pod gruszę” – i tu akurat rodziny dostają zwykle więcej niż osoby samotne, trzynastki czy nagrody z Dnia Energetyka. Oprócz tego możesz wziąć multisporta czy prywatną opiekę medyczną, prąd jest tańszy. Powiem tak … wcale źle się tu nie pracuje.

Nikifor
@DoReMi

Zarząd sie zmieni ale co z tego?

Pirania

Enea Centrum miejsce, gdzie wszystko się zmienia oprócz pensji 2450 brutto tyle dostaniecie na umowie o pracę, pracownicy etatowi w tym roku są stratni o około 400-600 miesięcznie w stosunku do poprzedniego roku kiedy istniało coś takiego jak systemu premiowy.Także o żadnej podwyżce nie może być mowy nawet gdy dojdzie do porozumienia płacowego, będzie to co najwyżej wyrównanie. Ciężko się czyta bzdury w biuletynach informacyjnych jakoby nowi pracownicy zarabiali 3000 brutto, to chyba w Enea SA czy Enea Pomiary, a może Enea Trading. Tam są pieniądze na podwyżki na wyrównanie, pomimo jak to opisujecie trudnej sytuacji na rynku energetycznym. Wszyscy ludzie z Centrum powinni iść na l4 i wtedy róbcie sobie co chcecie. Wasza taktyka zwodzenie od początku roku. Realizacja celów i jakościowa obsługa klienta tylko o tym słyszę od początku roku, niestety za jakość się płaci inaczej jest byle jakoś nie jakość tak jak wiele rzeczy w tej firmie. Nie umiecie aktualizować zmian na bieżąco na waszej stronie internetowej która w dobie cyfryzacji powinna być waszą wizytówką, stanowiska rozdajecie po znajomości nie wiele wiedzy o branży energetycznej. Kiedy czytamy wasze kolejne propozycje porozumienia płacowego to nie chcę się pracować. Bardzo doceniacie najlepszych pracowników ocenami na 100 procent, jaka to różnica i tak nic za tym nie idzie. Od nowego roku płacą minimalna będzie na poziomie około 2450 zł w naszym kraju prawdopodobnie i wtedy nie będziecie mieli już nic do zaoferowania napiszecie 13 i grusza bla bla bla to wiele w pensji nie zmienia. A premią motywacyjną w wysokości 20 zł miesięcznie, którą proponowaliście na miesiąc to sobie możecie tyłek wytrzeć, chociaż myślę, że papier kosztowałby więcej. Będzie płenta pracownik w Enea Centrum jest jak (usunięte przez administratora) traktowany, poprosimy więcej learningów o równości i wartościach które są pustyni sloganami. Możecie w następnym biuletynie opisać, że jest sukces w grupie kapitałowej wszyscy dostali mniej więcej równe podwyżki, a Centrum wogóle Dziękujemy Dziękujemy. Swoją drogą ciekawy jestem ile kosztowały spotkania przy"kawie i herbacie" od początku roku w ramach oszczędności. Kończąc tylko Enea Centrum w grupie kapitałowej musi zrozumieć, że firmy nie stać na was, bo za dużo płaci doradcą zarządu oraz musi być konkurencyjna na rynku energetycznym.

Zawiedziony
@Pirania

Dokładnie. Wymagania cały czas rosną tylko płaca nie. Czekamy na upragnioną premie i podwyżkę od 6 miesięcy. Pracujemy, sprzedajemy i nadal staramy się z optymizmem przychodzić do pracy. A ty nic... szacunku brak

Zniechęcony
@Pirania

EC pisze na swojej stronie internetowej, że nowy pracownik dostaje na start 3 tys + plus dodatki. Chciałbym zobaczyć taka pensje. Jak żyć w tym kraju za takie 2450 zł brutto?

Grażyna

Czy oprócz ubezpieczenia, Grupa Enea oferuje Wam inne pozapłacowe benefity? Pracodawcy często stwarzają możliwość skorzystania z dofinansowania do karty sportowej lub organizują wyjazdy integracyjne. Interesuje mnie zatem, jak ta firma motywuje swoich pracowników.

Ala
@Grażyna

Nieco niżej (w odpowiedzi do Zainteresowanego) Enea opisała swoje benefity:  opieka medyczna  dofinansowanie do wypoczynku Pracowników oraz ich dzieci  dofinansowanie do zajęć sportowo-rekreacyjnych (karty sportowe) lub działalności kulturalno-oświatowej  możliwość udziału w wycieczkach krajowych i zagranicznych realizowanych w ramach działalności socjalnej  nisko oprocentowane pożyczki na cele mieszkaniowe  wsparcie w trudnych sytuacjach losowych  dodatkowe dni wolne w roku  preferencyjna oferta ubezpieczeniowa na życie  Pracowniczy Program Emerytalny  szkolenia  zajęcia integracyjne (wolontariat pracowniczy, reprezentowanie firmy w zawodach sportowych, eventy firmowe). Bardzo fajne są wydarzenia organizowane przez CSR - sadzenie ogrodów w ramach wolontariatu, robienie aranżacji kwiatowych które potem są sprzedawane a zysk przeznaczony dla osób potrzebujących... Ci co lubią sport na pewno mają dużo okazji do integracji w ramach różnych zawodów - zbiera się przy tym punkty, które są wymieniane na fundusze dla osób w potrzebie. Są też warsztaty na które można się zapisywać a przy tym poznać ludzi, np. warsztaty z pierwszej pomocy, czy zajęcia podnoszące umiejętności z Excela itp. Integracyjne są też poranki dla osób, które kupują jedzenie na cały dzień u pani "Kanapki" :) masa ludzi stoi na korytarzu, przebiera w kanapkach i sałatkach i potrafi być przy tym dużo śmiechu :) Mnie osobiście motywuje do pracy dobra atmosfera i miły merytoryczny przełożony.

Iwona
@Grażyna

Integracja w ramach działań wolontariackich jest najlepsza na świecie! Fajnie było też na wydarzeniach zorganizowanych na Góreckiej z okazji Dnia Kobiet - makijaże, wykłady stylistki i kosmetyczki - bardzo miłe wydarzenie, na którym poznałam kilka nowych osób :)

@Grażyna

Mnie na przykład motywuje do pracy w Enei: możliwość rozwoju, samodzielność w wykonywaniu pracy, atmosfera i wynagrodzenie. Nie ma kokosów, ale też nie mogę narzekać. Dzięki pracy w Enei mam stabilne życie i nie martwię się o jutro. Polecam Eneę!

@Wiki

Super! Cieszy fakt, że firma Grupa Enea umożliwia swoim pracownikom nieustanny rozwój zawodowy - jest to bardzo ważne. Wspomniałaś, iż wynagrodzenie, które można tam osiągnąć, jest na przyzwoitym poziomie. A czy pracodawca ten wynagradza jakoś dodatkowo tych pracowników, którzy trochę wyróżniają się na tle innych, są bardziej zaangażowani?

@Karolina

Pracodawca przygląda się pracownikom okiem dyrektorów/kierowników - temu, jak wykonują swoje zadania, jak zaangażowani są w pracę, jak współpracują z innymi. Dobra opinia może zaprocentować przy ubieganiu się o podwyżkę lub awansie na inne stanowisko. Zawsze warto być zaangażowanym - przynajmniej takie jest moje zdanie :) Spółki mają swoje regulaminy premiowania, ale nie powiem Ci, jak to dokładnie wygląda, bo nie pamiętam.

@Wiki

Bardzo dziękuję Ci za merytoryczne odpowiedzi. Dobrze wiedzieć, że pracodawca docenia pracowników, którzy w sposób szczególny się starają - to świadczy o nim jak najlepiej. Z ciekawości przejrzałam sobie oficjalną stronę Grupy Enea i zauważyłam, iż organizują tam staże i praktyki dla młodych osób. Może orientujesz się, czy po odbyciu takiego stanu istnieje realna szansa na pozostanie w firmie na dłużej?

@Karolina

Tak, jak najbardziej! Z tego co się orientuję to wielu (jak nie większość) stażystów ma zaproponowaną pracę po stażu. Jak tylko znajdziesz jakiś staż dla siebie to aplikuj! Stażyści chwalą go sobie bardzo. Powodzenia!

@Wiki

W takim razie trzeba w sposób szczególnie docenić Grupę Enea za to, że daje szansę młodym osobom na stabilnie zatrudnienie. Jeszcze interesuje mnie jedna kwestia a propos stażu. Może orientujesz się, jak kształtują się zarobki stażystów? Można liczyć na nieco więcej niż na podstawę - jak to wygląda?

Cc
@Ala

Pani Kanapka? Nie ulega wątpliwości, że to komentarz z Goreckiej czyli kogoś z zarządu

Żenada
@Cc

Oczywiście, że tak. Połowa tych chwalebnych komentarzy jest z biura zarządu. Szkoda Waszego czasu, nikt nie jest na tyle głupi, żeby się nabrać na to, że napisał to jeden z normalnych pracowników. Jesteście zalosni, tak samo jak ten Wasz Młody Energetyk z "Zaslyszane na Goreckiej", myślicie, że nikt nie wie kto to pisze? Wie wiele osób. Tylko się tym pogrążacie. Takiej zenady ta firma już dawno nie widziała. Mam nadzieję, że w końcu was wszystkich, powiązanych z zarządem na taczkach wywiozą.

/////
@Wiki

to jest teoria,prawda jest inna, zapisz się na wyjazdy , to zobaczysz kto awansuje,kto ma profity. nie ten co solidnie pracuje(usunięte przez administratora)

Bezsilny

A tych żenujących komentarzy niżej pisane przez Biuro Zarządu aż się czytać nie chce. Miód aż kipi.

Hej wszystkim, byłem na stażu w Enei dwa lata temu - podobało mi się, ale pomyślałem że do mojej pierwszej pracy na etat pójdę do innej korpy, żeby mieć różnorodne doświadczenie i ...... długo to nie trwało jak zacząłem oglądać na nowo oferty pracy w Enei - na szczęście udało mi się i znowu jestem w Enei! Enea jest spoko, nie narzekam :D

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Enea - Poznań

• Jak się pracuje w Grupa Enea?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Enea tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Enea?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 1 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Enea?

Kandydaci do pracy w Grupa Enea napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Enea