Opinie o enea.pl - Enea S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Grupa Enea. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Grupa Enea o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Enea w Poznań

Julita

@Maciej zrezygnowałeś z usług ENEA tylko dlatego, że ktoś nie odpisał na maila, tak jak byś sobie życzył, czy ten mail naprawdę był jakiś obraźliwy i bez zachowania kultury?

Julita

W takim razie @Nika95 rzeczywiście jest w ENEA wiele rzeczy, które można uznać za plus dla pracownika. Wcześniej pytałam o benefity pozapłacowe, ale nie uzyskałam odpowiedzi. Czy mogłabyś się do nich odnieść i dać znać innym na co mogą tutaj poza wynagrodzeniem liczyć?

Nika95

Sorry za błędy ale pisze z telefonu

Nika95

Przychodząc do pracy bardziej nastawiona byłam na co najwyżej kilka miesięcy współpracy niż rok. HD jest spoko, koordynatorzy również mili, nie ma problemów z grafikiem - jak nagle potrzebujesz wolne to zglaszasz operacyjnym i jak znajdziesz kogoś na swoje miejsce to nie ma problemu. Praca na początku była szczególnie wymagająca. Nowe procedury, zmiany standardów, systemów, różne reakcje klientów i brak doświadczenia w branży to jest w końcu jakas bariera Ale potem jak już się wdrozylam to nie uważam żeby to ta praca była jakaś mega mega ciężka. Co też jest fajne? Mozliwosc zmiany stanowisk, raz się robi maila, zgłoszenia, innym razem infolinia, można brać udział w specjalnych akcjach, w tym w pogotowiu za ktorym na ogol nie konsultanci nie przepadaja,także nudno na pewno nie jest. Firma tez inwestuje w pracownika bo robi szkolenia kompetencji miekkich. Finansowo też można dobrze wyjść jak się ma odpowiedni stopień wykonalności grafiki, bardzo dobre oceny rozmów i robi się leady . Atmosfera jest przyjazna. Sympatyczni ludzie. Opinia dotyczy lokalizacji Polna.

Rozmowa na teamsie punktualna i to by było na tyle plusów. Ogólnie to frazesy i rozmowa ogólna. Tekst typu co Pan wniesie do pracy (rozumieć należy przez umiejętności), jeśli jest się księgowym z 5 letnim doświadczeniem w Corpo to doświadczeniem się ma i wystarczy wczytać w cv oraz przebieg, aby wiedzieć co ktoś jest wstanie wnieść, ale dla rekruterów to za dużo. Pytanie o wynagrodzenie 4000 do 4500 netto jak dla enea to za dużo. Coz myślałem że szukają pracowników, a jednak szukają (usunięte przez administratora) W efekcie Enei nie było stać na mnie. Tak w ogóle obiecano ze oddzwonia, ale nie oddzwonili tj brak szacunku dla osoby składającej dokumenty.

Czy wynagrodzenie podlega negocjacji, co mogę wnieść do firmy, czy jestem dyspozycyjny i mogę zostawać dłużej tj zamknięcie miesiąca, roku

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
CC Dziadoszańska

Kilka szczegółów z mojego doświadczenia: - praca biurowa, nawet całkiem dobrze płatna - warunki pracy: bardzo dobre, czasem był tylko problem ze słuchawkami - harmonogram: niestety nie do końca jest prawdą, że to "harmonogram elastyczny", osoby posiadające inne zobowiązania, mogą mieć kłopot z dobraniem godzin, warunki: to min.120h / miesiąc i połowa to godziny popołudniowe. - przełożona: bezkonfliktowa, zaczynając pracę zabrakło mi jedynie podstawowych informacji o elementarnych zasadach (przesłane choćby mailem do nowego pracownika) - HD: różnie, były osoby bardzo pomocne i serdeczne, ale znalazła się również dziewczyna niemiła, wręcz chamska - szkolenia: świetne, prowadzone przez profesjonalistów w ciekawy sposób, w ciągu 3 miesięcy miałam dwa, które były pomocne - infolinia przychodząca jest w dwóch miejscach Poznania i raczej nie ma się wpływu na to, gdzie zostanie się przydzielonym

Julita

@Oburzona czy to pierwsza tego typu sytuacja w oddziale ENEA? Ciekawi mnie czy to jednostkowa sytuacja. Zgłaszałaś to może kierownictwu danego oddziału?

Poldek

Widziałam aktualną ofertę pracy i potrzebują dużo osób. Mam zamiar aplikować ale po lekturze wpisów zastanawiam się co robić. Czy firma faktycznie nie zasługuje na pozytywną ocenę? Wszędzie bywa różnie.

Agata
@Poldek

W firmie pracuje 15 000 osób. To sporo zadowolonych osób, które nie zmieniają zatrudnienia, prawda? Ja pracuję od roku i nie narzekam na to, jak tu jest. Dobre benefity pracownicze, pensja niczego sobie, ludzie przyjemni. Polecam :)

Agata
@Poldek

paweł

Dostałem propozycje pracy na dziadoszańskiej przy przygotowywanie umów, - skanowanie umów, - archiwizacja dokumentów, - weryfikacja danych pomiędzy systemami, Po przeczytaniu opinii na temat firmy enea pytanie do Was czy warto się w to pakować może ktoś z Was już na tym stanowisku pracował. Zatrudnienie na umowę zlecenie przez agencję podobno po jakim czasie ma być umowa o pracę. Tak mi obiecywano. Ktoś coś wie na ten temat?

bylypracownik
@paweł

Nie, nie warto -praca nudna i całkowicie odmóżdżająca-umowę o pracę dostają tylko wazeliniarze-przodownicy pracy (którzy robią grubo ponad "założone" limit) i ulubieńcy. Posiadanie umowy o pracę jest swoistym "awansem" w hierarchii biurowej- mimo że umowa o prace należy się każdemu człowiekowi... a szanse na rozwój są nędzne. Praca w systemie zmianowym (1 tyg 8-16, 2 tyg 12-20) stawka 13zł brutto za 1h(stawka naprawdę wyjątkowa jak za pracę biurową). "szefostwo" chimeryczne i nieprzyjemne, skwaszona atmosfera i donosicielstwo. To co powyżej zostało napisane tyczy się Dziadoszańskiej- pracy przy tworzeniu umów. Nie polecam.

paweł
@bylypracownik

Dzięki za opinię. Mam nadzieję,że wkrótce uda mi się znaleźć uczciwego pracodawcę który będzie chciał dać mi stałą umowę o pracę.

Ewelina83

Proszę o informację, jak to jest w pracy na infolinii przychodzącej w Enea na chwilę obecną? Praca przez agencję pracy.

konsultantka
@Ewelina83

na ten moment moim zdaniem warunki uległy poprawie. Ja pracuję od maja 2016r. System prowizyjny również jest atrakcyjny. Praca nie jest lekka, jak w każdym call center., więc nie ma co narzekać.

Glow

Praca w tej firmie to jedna wielka kpina z ludzi zarówno pracowników APT jak klientów - pracowałem tam kilka miesięcy na zlecenie - i nie polecam. Mi zaproponował kierownik stawki takie jak nowozatrudnionym ludziom z ulicy - kpina bo moim kolegą dostaly się podwyżki. Czy miałeś wyniki czy nie to o podwyższonej stawce można pomarzyć. Totalna porażka nie polecam tego miejsca jeśli nie chcesz robić za białego niewolnika.

natalia

Ponawiam pytanie ktore juz padlo a niekt nie udzielil odpowiedzi: jak wyglada praca przez agencje na dziadoszanskiej jesli chodzi o wprowadzanie danych i tworzeniu umow? Prosze o odpowiedz.

K
@natalia

Jaka umowa? zlecenie czy o pracę? Wiesz jakie warunki? Sama praca po tym co napisałaś jest ok, patrz na warunki. Generalnie nie jest to dobry pracodawca całokształtem, aczkolwiek trzeba przeczytać całą umowę, bo oni lubią różne kruczki (waruneczki) stawiać.

robot_apt

Witam, Od niedawna jestem zatrudniona w Enei przez APT. Czy pracownicy zatrudnieni na tej podstawie otrzymują tzw. "karpiowe"? ;)

Odp.
@robot_apt

Pracując przez "APT" nie jesteś formalnie pracownikiem ENEA, więc "karpiowe" oraz socjale Ci nie przysługują.

marty

ewunia a firma to w ogóle szuka teraz jakichś nowych magazynierów? powiem szczerze nie widziałam żadnych ogłoszeń, jak coś to proszę daj namiar bo moja żona właśnie takiego zatrudnienie teraz pilnie poszukuje

K

Najgorsza praca jaką w życiu miałem - mowa o infolinii. Po pierwsze, umowa z ostrzeżeniem wypracowania 1000h (to nawet za granicą nie ma takich cudów). Po drugie, śmieszna stawka (chociaż trzeba by było uznać to za standard, ponieważ Polska to kraj 100lat za murzynami). Po trzecie, egzaminy polegające na przepisywaniu tego co było na szkoleniu z kartek. Po czwarte, brak zapewnionego miejsca po przyjściu do pracy (to już w ogóle brak poszanowania dla pracownika, trzeba chyba przeanalizować ilu można zatrudnić pracowników). Po piąte, niemiła kadra pomocnicza (tzw nazywają się sami HD, a mają 2zł więcej na godzinę :) ), która jest arogancka (szczególnie Wojtek z Dziadoszańskiej, który gówno osiągnął, a zgrywa Pinokio). Po szóste, "szefowa" Patrycja frustratka, która przez swoje kompleksy, p r z y pierdalała się patrząc kto ile tam siedzi na "Przerwa". Podsumowując, praca dla desperatów, lub studentów na początek drogi. Potem najlepiej s p ierdalać.

Wojtek

Zasady współpracy do uzgodnienia, dogadamy się :)Skontaktuj się ze mną na maila tomalwoj@interia.pl Pozdrawiam

Wojtek

Witam. Jako bezpośredni partner Enea S. A. proponuję współprace osobie zainteresowanej, która ma doświadczenie w pracy w Enea Operator lub Enea S.A. Kontakt: (usunięte przez administratora)

Ciekawa

Ponowię pytanie, które tu już padło - czy ktoś pracował W Enea na Dziadoszańskiej przez agencje przy wprowadzaniu danych i tworzeniu umów? Jak to faktycznie wygląda i na czy praca polega? Dużo dzwoni się do klientów i odbiera od nich połączeń? Nie chciała bym trafić w kolejne miejsce typu infolinia, gdzie dziennie odbiera się 30-40 połączeń.

pepe

o94 - zejdź na ziemię, jeśli nie masz pleców to w tej firmie nic nie osiągniesz.. możesz iść pracować co najwyżej na zlecenie jeśli Ci to odpowiada. Albo polecam szukać pracy gdzieś indziej.

Enełeczki

Właśnie siedzimy sobie w pracy i czytamy te Wasze śmieszne komentarze. A na ból (usunięte przez administratora) polecamy maść. Pozdrawiamy :)

klient

skandaliczna firma!!!! wyłączenie windykacyjne pomimo zapłaconego rachunku!!! omijać z daleka polecam ENERGĘ!!!

WA
@klient

Bardzo nie polecam " Energa", WALCZĘ z nimi już półtora roku, brak profesjonalizmu, totalna arogancja, brak wiedzy i jakiejkolwiek zrozumienia, trzeba im pokazywać palcem co trzeba zrobić lub sprawdzić bo nie wiedzą jak się mają. Jestem zmuszona zgłosić oszustwo w prokuraturze (mam dowody) bo polubownie się nie da, mimo tego, że ostatnio coś się ruszyło w mojej sprawie. Po zakończeniu sprawy zamierzam zmienić sprzedawcę energii, najlepiej z siedzibą w Poznaniu, myślałam o "ENEA " ale po lekturze nie jestem pewna.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Enea - Poznań

• Jak się pracuje w Grupa Enea?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Enea tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Enea?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 1 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Enea?

Kandydaci do pracy w Grupa Enea napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Enea