Opinie o Asseco Poland S.A. w Rzeszów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Asseco Poland S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Asseco Poland S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asseco Poland S.A. w Rzeszów

Wikary

Cisza wynika z takiego faktu, że jak po przeczytaniu wszystkich opinii byłych i obecnych pracowników dalej macie ochotę brnąć w to kropo to pozostaje podziwiać za determinacje.

Aśka W

Jak wygląda praca w dziale księgowości? Czy nadgodziny to codzienność?

Konrad

Czy jest jakiś powód tej ciszy?

Janusz Testowania

Czy był ktoś na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko testera oprogramowania w Asseco i mógłby się podzielić o co pytają mniej więcej? Byłbym wdzięczny :)

logo firmy Pracownik Stoiska Mięsnego
Frac Detal Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. sprzedaży zagranicznej
Europak Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Rzeszów
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Inżynier Serwisu Aparatury Kontrolno Pomiarowej
Julita

@Marcin, widać, że nie jesteś zadowolony ze swojej współpracy z Asseco Poland. Napisałeś jednak, że za plus uważasz, że Twoje CV stanie się bogatsze. Czy chcesz również przez to powiedzieć, że czas jaki spędziłeś w tej firmie dał Ci dużo doświadczenia zawodowego, które będziesz mógł wykorzystać w dalszych ścieżkach kariery zawodowej?

Julita

@Marcin, w trakcie swojej współpracy z Asseco Poland miałeś trudności z dostosowaniem się do panującej w tym miejscu atmosfery. Na pewno jest to jeden z ważniejszych czynników, na który osoby poszukujące zatrudnienia zwracają uwagę. Czy pomimo mankamentu, jakim Twoim zdaniem jest atmosfera w tej firmie, istnieją jakieś jej aspekty, które można odbierać pozytywnie?

@Julita

Może ostatecznie odpowiem słowami twórcy Asseco z jednej z konferencji: "Z całym szacunkiem dla świata programistów, programista to jest najniższy poziom, to nie jest decydent, który o czymś decyduje. W informatyce decydującą role mają ci co znają klienta. Jeżeli znacie technologie microsoft będziecie świetnie służyć temu producentowi i to tez jest fajne ale to nie buduje do końca naszego kraju" Takie nastawienie widać na każdym kroku, gdzie najważniejsze jest kierownictwo, managerowie, liderzy itp. natomiast cała reszta w tym wypadku sami informatycy są tylko robolami wykonującymi cala robotę. Nie ważne jest czy widzimy w wielu projektach ze to się nie uda bądź idziemy w zła stronę, mamy specyfikacje, założenia i tak ma być. Dlatego informatycy uciekają po kilku latach do firm gdzie są szanowani i cenieni ponieważ pracodawcy wiedza jaką wartością są dla firmy. Jedynym plusem pracy było wpisanie w cv znanej na Polskim rynku firmy.

Izka

- niekonczace sie nadgodziny nie koniecznie akceptowane i ewidencjonowane czyli ani kasy ani wolnego - brak stabilizacji - przelozeni nagle zaskoczeni czynnosciami robionymi od x lat - okropni niektorzy ludzie w pionach potrafia utopic doslownie jak podpadniesz to lepiej isc na tory obok - donoszenie przelozonym przez niektore osoby - wynagrodzenie - atmosfera strachu - szkolenia na ktorych zamiadt sluchasz robisz na laptopie robote (mina prowadzacego : a co Pani ma tu otwarte?:) -optymalizowanie wszystkiego czego sie da plus kontrola tabelki raporty efektywnosci pracownika -pomijanie przelozonego np. Mail telefon z gory do szaraka od dyrektora itp. zrobiobe ma byc na przedwczoraj - praca na narzedziach ktore nigdzie pozniej sie nie przydza w innej firmie + cena multisporta + niektore osoby chcace pomoc + swietne warunki finansowe na niektorych stanowiskach i niekoniecznie zbiezne z kompetencjami Podsumowujac rollercoaster i ostra jazda jak juz Asseco to. Tylko mile stanowisko w Warszawie

Julita

@anonymous, możesz coś więcej powiedzieć o tym jaka sytuacja tym momencie występuje w Asseco Poland? W tej formie Twoja wypowiedź jest już określonym komunikatem, ale mimo wszystko nie dla wszystkich wystarczająco jasnym i zrozumiałym. Wszystkie Twoje spostrzeżenia będą wzięte pod uwagę przez innych użytkowników forum zaglądających na nie w celu uzyskania aktualnych informacji o tym pracodawcy przed aplikowaniem do niego.

Zal

Co slychac w firmie?

@Zal

Mysle, ze wszystko ok

niezadowolona

Pracowałam w Asseco przez półtora roku. Doświadczenie jakie wyniosłam z tej korporacji, bardzo sobie cenię. Niestety, ale dłuższa praca tam, wykańcza człowieka psychicznie. Siedzisz jak na tykającej bombie, ciągle wszystko źle robisz, nie tak. Osoby które wykonują papierkową robotę- spinają projekty w całość, zawsze dostają po d***e , jak ktoś zawali. Spychologia to numer jeden. Oczywiście zgadzam się z opiniami, że co pion to obyczaj i nie ma co porównywać. Ja akurat trafiłam na taki pion, w którym każdy na każdego patrzył wilkiem, obrabiał tyłek na prawo i lewo. Dodatkowo, pracy zespołowej tam NIGDY nie było, mimo, że zawsze powtarzało się, że jest się zespołem. Wszystko zawsze było na cito, na wczoraj, a to przez to, że osoby odpowiedzialne za podjęcie decyzji w sprawie zmian, które już od dawna było wiadomo, że wejdą i muszą zostać wprowadzone w systemach, podejmowały decyzje dzień przed wejściem zmian. Ciągłe spotkania, na wszystko tabelki, 5 programów do którego trzeba było wprowadzać każdy projekt. Rozmowy z przełożonymi, nigdy nie odbywały się dlatego, żeby cię pochwalić, a oceny kwartalne zawsze były zaniżane "w razie co". Ciągłe zmiany w systemie obliczania premii. Zarobki może do najgorszych nie należały, ale biorąc pod uwagę codzienny stres i masę pracy, a także brak pomocy od kogokolwiek, aby wytłumaczył nowej osobie sposoby działa, zapisów w umowach czy aneksach, to i tak za mało. Benefity jakie oferuje Asseco, uważam, że są mega na plus, ale na nic benefity, jak atmosfera w pracy sprawia, że codziennie rano jadąc do niej masz ochotę zawrócić i nigdy już tam nie wracać. Na koniec dodam, że w momencie składania wypowiedzenia, okazuje się, że byłeś jednak dobrym pracownikiem, że jest to dla nich porażka, że odchodzisz, że mieli plan na Ciebie i że chcieli dać Ci podwyżkę...żenada.. Jednym słowem nie polecam pracodawcy.

@niezadowolona

Jakiś czas temu przeszedłem do tego korpo z firmy liczącej około 100 osób. Wychowałem się zawodowo w rodzinnej atmosferze bez większej rywalizacji i konkurencji, ponieważ wszyscy byliśmy kolegami/-kami. Pracy było bardzo dużo różnego rodzaju gdyż nie było wąskiego zakresu obowiązków. Chciałem się dalej rozwijać i po rozmowach z jednoosobowym działem HR w Rzeszowie podpisałem umowę. W czasie pracowania w jednym z działów, nie mogłem psychicznie się dostosować, każdy zafiksowany na swoje cele, realizacje i spychologia na nowego pracownika najbardziej ryzykownych projektów (przecież wieloletni nie będą ryzykować), do tego jeszcze atmosfera naprawdę ponura nikt z nikim nie rozmawia, każdy na słuchawkach, nieraz tylko w ciągu dnia słyszałem dwa słowa Cześć i Narazie. Masakra jakaś naprawdę. Wiele razy chciałem po drodze zawrócić do domu i tak też po 1,5 roku się stało. Z perspektywy czasu dużo się nauczyłem i zrozumiałem że ładne nowoczesne budynki i ta cała otoczka korpo to nie wszystko. Teraz pracuję w średniej wielkościowo firmie ze zdrowym podejściem do pracy. Nie ma dyżurów za grosze, premia liczona jest w jasny sposób a część dni mogę pracować zdalnie. Jeżeli chcecie się szybko zdobyć doświadczenie to możecie iść do Asseco ale z perspektywą 1-2 lata i zmiana pracy. Teraz jak rano jadę do pracy nie mam głowy pełnych wątpliwości i spoconych rąk. Jeszcze jedna mała rzecz związana z atmosferą lubię jak jest czasami młyn każdy normalnie rozmawia żartuje itp. Natomiast w Asseco jest atmosfera jak w Prokuraturze albo Urzędzie Skarbowym :)

ben
@Marcin

to standard w korpo to praca dla ludzi o specyficznej osobowości

Julita

@pracownik, wiesz może co jest bezpośrednią przyczyną braku podwyżek w Asseco Poland przez tak długi okres? Może ma na to wpływ to, co aktualnie dzieje się w tej firmie? Proszę Cię o przedstawienie sytuacji wewnątrz Asseco Poland. Informacje, które zdecydujesz się pozostawić na forum będą ważne dla innych użytkowników.

anna
@Julita

to, że niska cena oferowana w przetargu czy zasranej ofercie nie bierze się z kapelusza a przeciez zarząd i dyrektorzy muszą zarabiać kilka lub kilkanaście razy więcej od zwykłego robola IT więc wypadkową tych dwóch rzeczy jest brak podwyżki cudów nie ma, bo matematyka jest jedna

sx
@anna

@anna Dodałbym jeszcze, że sposób zarządzania projektem i przygotowania do realizacji wygląda tak, że kierownik wystawia X roboczo godzin do wykonania etapu itp. Natomiast PM odejmuje z tego X z 30%. Kończy się tak że dział się nie wyrabia i lecą po premiach. Ogólnie na początku nie było źle, jednak Rzeszów się zmienia powstaje wiele nowych firm bardziej otwartych na pracowników. Podam prosty ale dobitny przykład. W całym budynku Asseco jest tylko dwa automaty z jakimiś batonami i pierogami (jakość Biedra), kiedyś była propozycja pracowników aby zrobić przyjeżdżający catering przed budynek, kierownictwo nie za bardzo chciało ponieważ w ich przekonaniu nikt nie będzie pracował tylko przesiadywał na zewnątrz :) i tak jest ze wszystkimi propozycjami. Ogólnie nie ma team-ów tylko każdy orze jak może na własne konto.

Byly
@sx

Najlepsze jest wepchanie w jakiś zgniły projekt skazany na porażkę a później mówią że się nie sprawdzasz i do widzenia. Taka to stabilizacja w tym korpo.

krupa
@Byly

Dokładnie inna sprawa, że sporo konfidentów, którzy jak już nie mają do kogo kolegów podpie....( bo kierownik spoko), to nadają afery do pionów albo do Warszawy. O stabilizacji w tej firmie legendy można pisać........:) jak na giełdzie pożoga albo uwala przetarg i trzeba ciąć to zwolnić potrafia raz dwa

Julita

@kasza, widzę, że dysponujesz pewnymi informacjami dotyczącymi Asseco Poland S.A.? Zapewne jesteś pracownikiem tej firmy. W związku z tym warto, abyś zdecydował się na pozostawienie na tym forum całej swojej wiedzy o warunkach pracy i zatrudnienia w tej firmie.

kasza

Czy 9000 brutto jest realne jako specjalista ds. kontrollingu?

@kasza

kwartalnie na pewno,,,

gość
@kasza

A szukają?

kate

Hej, Czy 9000 brutto na stanowisku specjalisty ds. kontrolingu w Rzeszowie jest realne?

Candy

Myślałem duża firma z ambitnymi projektami i fajną atmosferą. Asseco jest trochę jak podmiejskie osiedle tzn. sypialnia gdzie jest cicho i spokojnie, jednak dla ludzi chcących burzy mózgów, naprawdę dobrej twórczej atmosfery i młodego otwartego zespołu szczerze nie polecam. Osobiście ogromne znaczenie ma dla mnie bezpośrednia koleżeńska atmosfera, jednak Asseco jest dla ludzi proceduralnych nie myślących nieszablonowo. Mimo walczącego PR i tworzenia otoczki nowoczesności pozostaje takie uczucie jak na rzeszowskim PRZ jest student i profesorek :) Dla pytających o wynagrodzenie, jak o to pytacie realnie nie wiecie ile jesteście warci na rynku pracy ? Zawsze należy mówić jakie są twoje oczekiwania finansowe a nie ile ci dadzą. Jednak pieniądze to nie wszystko w branży IT gdzie jak jesteś specjalista wszędzie dostaniesz dobre wynagrodzenie.

Julita

Grupa Asseco Poland S.A. prowadzi programy stażowe dla studentów i absolwentów, tzw. Asseco STARTER. Pracodawca zapewnia przyszłych kandydatów o rozwijaniu swoich umiejętności i zdobywaniu pierwszych ważnych doświadczeń zawodowych. Czy ktoś z Was rozpoczynał swoją karierę zawodową poprzez ten program? Czy zostało Wam zaproponowane przedłużenie umowy po odbytym stażu?

Lucyna

No dobrze, ale jakiś przedział chyba ktoś mógłby podać? Ciężko napisać między tyle..., a tyle ... możesz się spodziewać na sam początek na stanowisku młodszy spec. ds. podatków. Nie wierzę w to, że nikt tutaj nie ma wiedzy na temat zarobków na konkretnym stanowisku. Ja rozumiem, że konkretną kwotę ciężko podać, ale przybliżone sumy naprawdę tak trudno określić? Takie pisanie, że pion pionowi nie równy itp. to rzecz oczywista tak jak pracy pracy nie jest równa, ale jakieś tendencje w stosunku do wynagrodzenia są określone i wydaje mi się, że są tutaj osoby, które mają wiedzę na temat wynagrodzenia dla "świeżaków" na danym stanowisku. Są to informacje bardzo ważne, bo zmiana pracy często wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania lub dojazdami, a jak wiadomo to są dodatkowe koszty, które powstają. Więc jakieś wskazówki odnośnie wynagrodzenia są bardzo ważne w kontekście podjęcia decyzji.

johny
@Lucyna

no właśnie ciężko podać przedziały. Popieram korę. wynagrodzenie różni się w zależności od pionu, doświdczenia i po prostu tego co wiesz. Im więcej wiesz, tym większa pensja - proste. jesli nie wiesz czy oferta jest atrakcyjna pod kątem kasy na pewno dowiesz się na rekrutacji. Oni pytają o Twoje oczekiwania. jeśli powiesz za dużo to Cię najwyżej sprowadzą na ziemię. w momencie wysłania cv przecież nikt się jeszcze nie przeprowadza. myślę, że w żadnej z dużych firm, gdzie biznesy są różne, nikt nie poda Ci ogólnych widełek bo to zależy. ja się zawsze dowiaduję na rekrutacji o jakiej $ jest mowa

kora
@johny

Obawiam się, że w Asseco jest poufność wynagrodzeń i jak wszędzie poza jakimś osobami z payroll i finansów oraz managementem nikt pojęcia może nie mieć o jakie kwoty chodzi. A sami zainteresowani z działu też chyba nie chcą innych informować ile zarabiają. Jak któryś jest idiotą może poda pion i dział i ile ma na pasku, ale może się to skonczyć żle bo PM to nie szara masa adminów i programistów tylko jest ich "nieco mniej" .

Machiavelli

Ile można się spodziewać na stanowisku Project Managera w pionie medycznym?

kora
@Machiavelli

nikt ci tego nie powie bo PM nie równy PM a projekt projektowi. a pion pionowi. jakakolwiek odpowiedź w temacie będzie niemiarodajna. Zresztą nie jest powiedziane, że nowy dostanie choć zbliżona kwotę +/- do aktualnie pracującego PM:)

Lucyna

Podpinam się pod pytanie @Tomasza a jak z wynagrodzeniem na sam początek, jakich kwot się można spodziewać na wyżej wymienionych stanowiskach?

Jarekdwr7

Pracy jest bardzo dużo ale doświadczeń też masa. Zamknięcia, jak w każdej firmie ciężkie, tyle że w Asseco można zdobyć naprawdę gigantyczne doświadczenie. Są plusy i minusy ale dla ambitnych miejsce idealne

Zostaw merytoryczną opinię o Asseco Poland S.A. - Rzeszów

• Jak się pracuje w Asseco Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Asseco Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Asseco Poland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 5 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Asseco Poland S.A.?

Kandydaci do pracy w Asseco Poland S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Asseco Poland S.A.