Prevac

Opinie o Prevac

10 lat stażu? teraz przez ekran przemknęła mi taka liczba. Czy jest jeszcze więcej takich osób? Zastanawiam się jakich podwyżek można się w takiej sytuacji spodziewać? W jaki sposób teraz doceniana jest praca osób o dłuższym stażu?

Podejrzewam że dla wielu osób staż 10 lat pracy w jednym zakładzie pracy to jakiś "kosmos" a u nas są osoby nie tylko z dziesięcioletnim stażem pracy ale i z 15, 20 a nawet i 25 letnim stażem pracy.... to jest dopiero odjazd prawda? Zgodnie z regulaminem wynagradzania każdy taki jubileusz to otrzymanie nagrody jubileuszowej w odpowiednim (nie małym) procencie w stosunku do bieżącego wynagrodzenia. Zawsze to fajny zastrzyk gotówki.

Nie mam do końca pewności więc wole dopytać, czyli nagroda co roku przysługuje ale nie ma czegoś takiego, że starsi pracownicy maja większe stawki godzinowe? Warunki umowne są identyczne jak dla wszystkich nowych?

Zastrzyk gotówki po dłuższym stażu pracy? a czy prócz tej nagrody jubileuszowej, o której wspomnieli ostatnio, jeszcze jakieś inne mogą przysługiwać? Czy organizowane są może jakieś konkursy pracownicze?

Jest sporo różnych inicjatyw robionych przez pracodawcę, są dofinansowania do benefitów: opieka medyczna, pakiety sportowe, ubezpieczenie grupowe.... a ostatnio nawet nagrody dla pracowników zaangażowanych "w życie i inicjatywy firmy". Można zgłaszać pomysły racjonalizatorskie za które można otrzymać dodatkowe pieniądze ale przede wszystkim trzeba wykonywać dobrze swoje bieżące obowiązki. Wierz mi jeśli jesteś sumienny i pracowity to zostanie to zauważone.

Dział HR Nowy wpis

Majk proszę wskaż, które punkty w ostatniej wiadomości od osoby Pracownika są nieprawdziwe czy wprowadzające w błąd? Chętnie odpowiemy na forum. Serdecznie pozdrawiamy.

Pracownik Nowy wpis

Każdy ma prawo do oceny po swojemu. Ja oceniam firmę dobrze, Ty źle. Jakie są powody - nie wiem, ale nie siej proszę defetyzmu i nie obrażaj ludzi z kadr niesprawdzonymi i wyssanymi z palca oskarżeniami.

Żaklina Nowy wpis

W formie awansu także zostanie jakie staranie zauważone? Zastanawiam się jak to może wyglądać pod względem dostępnych stanowisk? Na których można liczyć na zmienne zadania by nie popaść w rutynę w trakcie pracy?

MRK

Atmosfera międzyludzka zła, zarobki kiepskie, kierownictwo - brak fachowości nadrabia bezczelnością i arogancją. Więcej wychodzę siedząc na krześle w domu i sprzedając na olx. Nie polecam.

Kama

A aktualnie zatrudnione osoby także mogłyby zabrać głos? Widzę te odradzające komentarze od osób, które chyba już nie pracują, wiec interesuje mnie jakieś bieżące odniesienie. zastanawia mnie również brak udzielonych odpowiedzi na poprzednie zapytania. Z czego wynika? czy są już wprowadzone albo planowane jakieś konkretne zmiany teraz od nowego roku?

Pracownica
@Kama

Hej Kama, Ja pracuję w firmie od przeszło 10 lat i jestem zadowolona. Oczywiście jak wszędzie są lepsze i gorsze momenty, tu tez, ale ogólnie firma jest bardzo ok. Na pewno to co jest super to ludzie (i tu nie zgodzę się z opinią, że kadra zarządzająca jest do zmiany, a przynajmniej nie większość - u mnie zarówno kierownik jak i pani dyrektor to ludzie na których zawsze mogę liczyć i którzy przede wszystkim rozumieją drugiego człowieka). Wypłata zawsze jest na czas, benefity w porównaniu z rynkiem tez są ok (jak korzystam z opieki medycznej, karty sportowej i PPK). W naszym dziale mamy naprawdę fajnie poukładany proces i zadania. Myślę, że nie ma na co narzekać. Może w Kato czy Gliwicach rzeczywiście lepiej płacą ale ja nie chcę dojeżdżać, a jak na lokalne warunki i pracę jaką wykonuję płace są dobre.

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Prevac po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Konstruktor-Mechanik. Jaki był jej rezultat?
Malwina

Hej. :) widziałam te opinie w której ktoś pisał ze jednak trzeba trochę się wykazać na rozmowie i późniejszym wdrożeniu a będzie można wtedy na spokojnie moc liczyć na pewne wsparcie. Skoro tak to możecie mi opisać jak wdrażają tu testerów? Na stronie zauważyłam, że możliwy jest tryb zdalny, taki by mi odpowiadał, niżej jednak już piszą o hybrydzie i teraz sama nie wiem? Do Rogowa mam daleko niestety. Opiszecie także jak rozmowa wygląda już tak na zapas bym wiedziała?

Miko

Nie polecam pracować w tej firmie. Zła atmosfera pracy, ciągła gonitwa, brak szacunku dla ludzi, kiepskie zarobki, przerwa w pracy to jakiś żart. Kiedyś w tej firmie było lepiej jednak teraz wszystko zmierza w złym kierunku od organizacji pracy po szacunek do pracownika. Ludzie którzy szanują swoje zdrowie psychiczne powinni poszukać innego zakładu pracy.

@Miko

Czy to jest ocena z perspektywy pracy jako mechanik czy jako kto? Oferta właśnie wisi dlatego sprawdzam. Piszesz, że kiedyś było ok, a teraz nie? Jakie powody, co się zmieniło? I jak wcześniej się pracowało? W ofercie była wzmianka o atrakcyjnym socjalu, czy on stale się powiększa?

A od kiedy już tu nie pracujesz? :D może tu kluczowa sprawa? Niedawno cos dodawali w takim razie? czy wpadło cos jeszcze? A tak w ogóle jako mechanik robiłeś czy kto? Jak tu rozmowa wygląda, na okresie próbnym sprawdzają co potrafisz czy już na niej cos weryfikują?

Mamy dofinansowania do: ubezpieczenia grupowego na życie, pakietu medycznego, pakietu sportowego. Firma nie zapomina o nas w dniu urodzin, jubileuszu pracy, świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia, dniu dziecka.... Jest robionych wiele fajnych akcji marketingowych jak Buissnes Run i wiele wiele innych.... Pewnie znajdą się tacy, którzy powiedzą że mało i że nie tak, ale ja czuję się dobrze w tej firmie z tymi benefitami biorąc pod uwagę, że przeszedłem przez kilka firm i nie było tam nic więc szanuję sobie to co mam obecnie w PREVAC.

Po pierwsze pracuje w tej firmie już jakiś czas. Cały czas są prowadzone różne działania tak jak pisałem ale te najważniejsze benefity są stabilne i długotrwałe. A co do pracy no to jasnym chyba jest że na umowie o pracę na okres próbny sprawdza się pracownika... i w zasadzie dotyczy to dwóch stron chęci dalszej pracy zarówno przez pracownika jak i przez pracodawcę. Na pewno w tym okresie pracownik jest wdrażany w nową funkcję. Napisze krótko jeśli jesteś CHĘTNY do pracy i nawet w obszarze w którym trochę masz wątpliwość czy dasz radę ale MASZ CHĘCI i determinację do pracy to NIE ZOSTANIESZ w tej firmie sam. Na pewno będziesz mieć wsparcie i wdrożenie na dane stanowisko ale Ty też musisz się wykazać. Ot i tyle.

Kumpel
@Miko

@Miko - o czym ty piszesz? bo jeśli o półgodzinnej przerwie nie ma jej od prawie dwóch lat! Złą atmosferę tworzą w większości tacy ludzie jak Ty, którzy nie mają pomysłu co zmienić a jedyne co umieją to biadolić i to najlepiej jeszcze na forum i anonimowo bo tak jednak bezpieczniej gdyby się noga podwinęła i trzabyło jednak się z firmą przeprosić kiedyś. Słabe to gościu jest mega. Sory ale czytam te wszystkie negatywy od dłuższego czasu i myślę sobie, że albo nie pracujemy w tej samej firmie (a pracuję już tu kilka dobrych lat), albo serio jest garstka takich jak Ty kolego, którzy nawet gdyby im dać nie wiadomo co i ile, za punkt honoru wezmą sobie ''obrzygiwanie''. Piszesz o braku szacunku - a ty go masz? Nie podoba ci się to spoko, masz prawo wyboru, jest rynek pracownika, uściśnij dłoń i wyjdź i zachowaj choć cień przyzwoitości bo jednak , jakkolwiek byś nie oceniał sytuacji, był to twój pracodawca co dawał ci wypłatę. To wynika z dobrego wychowania.

Czy w Prevac zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Witajcie, widzę ze już od tygodnia widnieje oferta dla konstruktora / mechanika, zauważyłem także, że na forum zaczęły się pojawiać opinie i zapytania, myślałem ze do teraz ktoś cos konkretnego napisze o takiej pracy. sporo w komentarzach pisali na temat zmian, na tym stanowisku jakich można się przy tym spodziewać? Co jest przyczyną tych naborów i czy byłaby szansa na podanie przedziałów placowych? Byłoby to dla mnie pomocne

Kryśka

jakich stanowisk mogą dotyczyć te odradzające komentarze? Dookreśli mi to ktoś? upewniam się, bo luby widział ofertę dla konstruktora / mechanika jeszcze przez trzy tygodnie chyba będzie dostępna, wiec mamy czas na zastanowienie co do jego kandydatury. Napisze ktoś w pierwszej kolejności jakie są teraz takie realne zarobki? i czy trudno przejść przez rozmowę?

Ancymon

Nadszedł czas na moją opinie na temat Prevac'a. Każda osoba z zewnątrz widzi piękna fasadę firmy, flotę samochodów i tłum ludzi idących z siedziby firmy na parking, robi to wrażenie, przynajmniej na mnie zrobiło ponad 11 lat temu. Po przekroczeniu progu nie jest inaczej dla przeciętnego człowieka, dziwne urządzenia, kosmiczna technologia i uśmiechnięci ludzie wokół. Również robi to wrażenie na plus. Od środka wygląda to całkiem inaczej, niestety na minus i nie jest to tylko moje zdanie. O ile współpracownicy w większości są super ludźmi, w moim przypadku narodziły się tam przyjaźnie wykraczające poza pracę to (usunięte przez administratora) to dramat.(usunięte przez administratora)Dla nich najważniejsze są tylko słupki i terminy, pomijają fakt, że części które dostarcza dział produkcji są źle wykonane, lub nie ma części. Widać, że czują presję(usunięte przez administratora)Zero zainteresowania pracownikiem, prób przekonywania, żebym został, czy się zastanowił. Nic. Kierownictwo nie liczy się z długoletnimy pracownikami i z ich doświadczeniem. Nowi pracownicy dostają pensje niewiele niższą od pracowników z 10-cio czy 15-sto letnim doświadczeniem. Płace za pracę o tak wyspecjalizowanej profesji wzbudzają śmiech przez łzy. Na koniec zacytuję sam siebie: "Choćbym miał zbierać puszki to nie wrócę do Prevac'a". Dziękuję.

@Ancymon

Pracuję już kilka ładnych lat, widzę ile zmian w firmie zaszło. Zmiany dobre i złe. Szkoda, że kadra zarządzająca coraz mniej dba o dobrego pracownika, nie docenia a wręcz zniechęca do wykazywania zaangażowania. Równocześnie obserwuje coraz większą roszczeniowość pracowników. (Oczywiście uogólniam, tak jak poprzednicy uogólniają, że w firmie jest tylko źle. Krzywdząca opinia, prawda ?) Zapewne z tego wynikają ostatnie negatywne opinie tutaj. Nie zgodzę się jednak w mojej ocenie do negatywnej opinii na temat kierowników - mimo złych decyzji lub braku decyzji zarządzających starają się, żeby to mimo wszystko funkcjonowało. Mam na myśli zarówno wspomnianych kierowników montaży jak i pozostałych, przed którymi firma swoimi działaniami stawia mega trudne zadanie ogarnięcia haosu. Starają się dotrzymać terminów ? Wg mnie właśnie na tym powinno nam wszystkim głównie zależeć - dostarczyć do klienta na czas, żeby przelał na nasze wypłaty ???? Pieniądze z drzewa nie spadają a utrzymanie tak dużej firmy kosztuje sporo, o czym niektórzy starają się nie myśleć, patrząc tylko na czubek własnego nosa. Nie jest kolorowo i słodko-pierdząco. Są wymagania, trzeba pracować a nie "w kulki lecieć" no ale przychodzę tu przecież do pracy a nie na ploteczki ???? Oczywiście każdy ocenia wg własnej opinii, indywidualnych preferencji, aktualnych priorytetów życiowych itd ale można po prostu pożegnać się kulturalnie z firmą "bo to nie dla mnie" i spokój ????

Yeti
@-

Kolego drogi rozszczeniowosc pracowników jak to ująłeś nie wynika w 90 %z chęci zrobienia pracodawcy na złość tylko z chęci związania końca z końcem, a z tymi pensjami to niezwykle trudne .Kolejna rzecz tyczy tych pseudokierownikow , zrozumiała rzecząx jest to iż kierownik jest po to aby jak sama nazwa wskazuje kierować, jednak jak się nadrabia brak wiedzy spychologia i donosicielstwem to chyba nie tedy droga .

Aneta

perspektywa którego ze stanowisk został w tym przypadku ujęta i ostatecznie jaka jest tego przyczyna? ciekawa też jestem długości stażu i ewentualnych doświadczeń. chodzi o strefę zarobkową? była ona wcześniej na forum poruszana

@Bożena Napisz proszę coś więcej. Interesuje mnie czego dotyczyły pytania. Jak mniej więcej były sformułowane. W jakich warunkach była przeprowadzona rozmowa. Jaki był skład komisji rekrutacyjnej, ile etapów. No i najważniejsze na jakie stanowisko aplikowałaś. Pomimo tych wszystkich opinii chciałabym spróbować i zależy mi na odpowiednim przygotowaniu.

Roma
@Kasia

Udało się ostatecznie przygotować? Widzę, że nikt nie udzielił odpowiedzi a sama się zaciekawiłam. Co trzeba wciąć pod uwagę? I czy już masz cały proces za sobą? Po jakim czasie dostaje się teraz feedback?

TenTa

Na początku zaznaczę, że mimo iż moja opinia nie będzie negatywna, to nie jestem z działu HR. Czytając ostatnie komentarze ma się wrażenie, że firma jest bezwzględnie zła. Jako pracownik z wieloletnim stażem nie zgadzam się z tą opinią. Trzeba przyznać, że najlepsze co firma oferuje to w większości wspaniali współpracownicy i ogromne możliwości doskonalenia się i rozwoju. W żadnej z poprzednich prac nie udało mi się zdobyć takiego doświadczenia. Firma uczy: uczy profesji, pokory, dyscypliny w stosunku do siebie, zarządzania swoim czasem i dostępnymi zasobami. Pomogła mi odkryć swoje mocne strony oraz co wymaga doskonalenia. Nie jest łatwo, ale siedząc z uśmiechem na stołku nie nauczę się nowych rzeczy. Owszem, zdarzają się spięcia ale czy jest jakiekolwiek miejsce na ziemi gdzie tyle osób zgadzało by się ze sobą w każdym aspekcie ? Nierealne. Niestety sposób komunikacji na linii dyrekcja-pracowicy jest często"dziecinny" ale niestety, z obu stron. Nikogo nie idealizuje, nikogo nie potępiam, niech każdy ocenia siebie. Można się nie zgadzać z filozofią zarządu i spróbować poprawiać działanie firmy od własnego biurka (wielu pracowników to robi), można się kłócić i wyzywać i odejść w atmosferze skandalu a można podziękować za nabrane doświadczenie i odejść z uśmiechem (wielu pracowników już odeszło szukając idealnego pracodawcy dla siebie równocześnie nie obrzucając błotem poprzedniego). Podsumowując, nie mówię że jest idealnie, ale nigdzie nie jest.

ByłyPracownik

Czytając komentarze innych dostrzegam, że nie tylko ja miałem takie spostrzeżenia w tej „firmie” (usunięte przez administratora) przepracowałem w tej firmie kilkanaście miesięcy i o kilkanaście miesięcy za dużo, od zawsze prevac kojarzył mi się z zaszczytem z czymś niemożliwym itp. Bo przecież jest to światowa renomowana firma, niestety szybko po zatrudnieniu w tej firmie straciłem te skojarzenia zostałem przyjęty na dane stanowisko po czym ostatecznie zostałem wrzucony na inne (mowa o dziale obróbki mechanicznej), niestety pomimo wykazywania się, ambicji itd. tam nikt tego nie widział zawsze i tak człowiek był traktowany tam jak najzwyklejszy (usunięte przez administratora)bez jakiegokolwiek szacunku, firma w ogłoszeniach pracy pisze o ciągłym rozwoju osobistym oraz doszkalaniu… no niestety jeszcze ani razu mi się tam nie trafiło jakiekolwiek szkolenie, (usunięte przez administratora) a przecież to firma z „rodzinną atmosferą” dogadanie z pracownikami jak najbardziej OK, lecz (usunięte przez administratora) Myliłem się co do Prevaca Jeśli chcesz mieć zdrową psychikę polecam omijać ten zakład szeroookim łukiem. Pozdro

Mało ważny Ktoś

(usunięte przez administratora) mam nieodpartą chęc także wyrazić swe skromne ale uczciwe zdanie. Nawiązując do najnowszych wpisów chciałbym również zaznaczyć, iż moja wypowiedz winna być traktowana poważnie, gdyż mojej skromnej osobie zabraķlo niewiele by przepracowac pod tym adresem w róznych działach ((usunięte przez administratora) prawie 10 lat. O 9 lat za dużo, gdyż 1 rok byl tylko samą fascynacja, a kolejne lata odwlekane wszelakiej maści (usunięte przez administratora) Do rzeczy. Miejsce pracy samo w sobie wygląda z zewnątrz ok. Wszystko "zaczyna się" po przekroczeniu drzwi. Miałem okazje pracowac w głównym budynku. Działy elektroniki, montażu podzespołow i wkońcu chyba najbardziej owiany złą sławą dział obrobki mechanicznej (usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora) Reasumując - jeśli chcecie zaoszczędzic swych nerwow i bardzo cennego czasu to omijajcie tą firmę z daleka a napewno będziecie (usunięte przez administratora). Hej!

Stary

Firma zła , szczególnie dla fachowców o bardzo duzej wiedzy technicznej i zawodowej. (usunięte przez administratora)

Młody

Pracowałem w tej firmie, wytrzymałem prawie dwa lata. Na początku zapowiadało się bardzo dobrze, po roku pracy w tym zakładzie zacząłem się zastanawiać co ja tu robię … (usunięte przez administratora)

Wiecie, czy Prevac udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Oczywiście, udostępnia, dodatkowo słuchawki, myszkę, klawiaturę, monitor - wszystko czego potrzebujesz do pracy.

Ola

Jeśli czynności wykonywane na danym stanowisku pracy umożliwiają na wykonywanie pracy zdalnie to zakład pracy wyposaża pracownika w niezbędne narzędzia tj. komputer czy telefon.

Pracuję w Prevacu jakiś czas i od początku bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to miejsce w porównaniu do poprzedniej pracy. Zespół zarządzający dba o to, aby każdy pracownik miał dostęp do odpowiednich zasobów i narzędzi potrzebnych do wykonywania swojej pracy. Dostępność szkoleń i programów rozwoju osobistego jest spora, co pomaga w ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności i rozwijaniu kariery. Atmosfera w firmie jest bardzo przyjazna i wspierająca, mimo że ludzi jest bardzo dużo i spotyka się różne osobowości. Zarówno współpracownicy, jak i przełożeni są zawsze otwarci na pomysły i sugestie, co tworzy atmosferę otwartości i zaufania. Firma Prevac jest również zaangażowana społecznie, co jest dla mnie ważne. Organizowane są np. akcje charytatywne/ wolontariat. Warto również wspomnieć o korzyściach socjalnych oferowanych przez firmę, które są na naprawdę wysokim poziomie. Dbanie o dobre samopoczucie pracowników i zapewnienie im odpowiednich świadczeń to kolejny dowód na to, że Prevac stawia na swoje zasoby ludzkie. Podsumowując, cieszę się, że mogę być częścią zespołu. To miejsce, gdzie praca idzie w parze z pozytywną atmosferą, wsparciem kolegów i możliwościami rozwoju.

Mironi

Naprawdę szukacie pracowników za takie stawki? Kto wam pisze te ogłoszenia, u mnie na osiedlu pani sprzątaczka zarabia więcej. Są lepsze miejsca pracy.

@Mironi

A ta Pani jaką ma umowę? I tak wracając do tematu o którym stanowisku teraz piszesz? Co do ogłoszeń to ktoś z HR je wstawia? Wiadomo jakie stawki mają na dziale?

Aneta

Co konkretnie rozumiesz pod tymi dwoma pojęciami? Jeśli o przytaczane przez Ciebie warunki zatrudnienia chodzi, to jakie konkretnie? Oraz ten wspomniany "bałagan" na czym miałby polegać?

Aneta

z perspektywy którego stanowiska pada taka ocena? interesuje mnie obecne wdrożenie w miejsce pracy, jak wygląda przyjęcie nowej osoby? Zauważyłam, że kiedyś był potrzebny w firmie młodszy wdrożeniowiec, jakie warunki obecnie przysługują na tym stanowisku? jest ono jeszcze dostępne?

Zostaw merytoryczną opinię o Prevac - Rogów

• Jak się pracuje w Prevac?

Zobacz opinie na temat firmy Prevac tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Prevac?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Prevac