Prevac

1.8 Dodaj merytoryczną opinię

Pytania do firmy Prevac

Szwab Nowy wpis
Pracownik
 Pytanie

No może jakieś aktualności?

Wanda Nowy wpis
@Szwab

a cos sie działo w firmie, jakies zmiany ktore mialy byc ze czekasz na ich opis ? ja nic nie wiem, tez z checia poczytam :)

Kandydat Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie

Witam. Czy ktoś z Was komentujących mógł by po krótce przedstawić jak wygląda praca w firmie (CNC), czy maszyny są stare czy nowe? jaka atmosfera panuje między pracownikami i jak z szacunkiem do robola przez wyższe sfery? Pewnie o zarobkach nic się nie dowiem od Was...owiane tajemnicą. Mam 7 lat doświadczenia na CNC i zastanawiam się czy zgłosić swoją kandydaturę. Z góry dziękuję za jakieś informacje.

Nowy wpis

Pracodawca

@Kandydat

@KANDYDAT dziękujemy za pytanie. Pracujemy głównie na wysokiej jakości sprzęcie znanych marek światowych. Wspieramy w realizowanych działaniach oraz zapewniamy niezbędne narzędzia pracy. Dla osób mniej doświadczonych oferujemy szkolenia wprowadzające. Zatrudniamy na podstawie umowy o pracę, oferujemy pakiet socjalny oraz możliwość przystąpienia do prywatnej opieki medycznej. Zapraszamy do złożenia aplikacji, podczas rozmowy odpowiemy na szczegółowe pytania.

Pytanie
 Pytanie

Wiecie, czy Prevac udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Pracodawca

@Pytanie

Dziękujemy za pytanie, oczywiście firma udostępnia wszystkie niezbędne narzędzia do pracy zdalnej/ hybrydowej. Pozdrawiamy!

Michał
Kandydat
 Pytanie

Witam, Jak z socjalem w Waszje firmie ? Wczasy pod gruszą ? Premie świąteczne, paczki dla dzieci ? Wyprawka ? Pozdrawiam.

Pracodawca

@Michał

@Michał dziękujemy za pytanie. W naszej firmie dużą wagę przywiązujemy do świętowania różnego rodzaju uroczystości. Pracownicy oraz ich dzieci otrzymują upominki m.in. z okazji urodzin, świąt a także premie świąteczne oraz dodatek wakacyjny. Pozdrawiamy!

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Prevac po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku KIEROWNIK ZMIANY . Jaki był jej rezultat?
Postronny
Kandydat
 Pytanie

Czy to prawda, że firma stosuje prostą automatykę, gdzie w PLC nawet nie stosuje się układów regulacji selektywnej bo wszystko jest ukryte w elektronice pomp, a cały program jest typu załączania i wyłączania pomp i zaworów on/off ?. Stosowania prostych protokołów Modbus TCP/IP z połowy lat osiemdziesiątych i bardzo prymitywnych HMI ?

4
Pracownik
Pracownik
@Postronny

Tak to prawda, ostatnio widziałem starą s7-200 z prymitywnym HMI. Napędami to najlepiej sterować stykowo, żeby nie trzeba było stosować falowników. A jak już daje się ten falownik to po jakimś protokole modbus którego się już nie używa w przemyśle (to są lata 80' jak piszesz) bo nie może być profinet i profibus. Wszystko jest scentralizowane o układach rozproszonych nie ma mowy dlatego potem jest bałagan taki jaki jest. Czujniki też najlepiej cyfrowe bo trzeba oszczędzać na modułach analogowych. Najbardziej skomplikowane sterowanie jakie widziałem to PID i na tym się kończy.

Pracodawca

@Pracownik

W związku z wątpliwościami odpowiadamy. Firma PREVAC w sposób wzorcowy wykorzystuje dostępne na rynku technologie, każda jest badana pod kątem użyteczności i wykorzystania w naszych systemach. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba innowacji wprowadzanych w firmie z roku na rok rośnie. W naszych systemach zastosowane protokoły komunikacyjne są zależne od wykorzystywanych komponentów firm trzecich, a rozwiązania techniczne bazują na wieloletnim doświadczeniu. Poziom automatyzacji procesów jest podyktowany wymaganiami klienta i specyfikacją danego systemu, w naszej ofercie znajdują się systemy w pełni manualne jak i całkowicie zautomatyzowane. Nasze systemy pozwalają na tworzenie zaawansowanych sekwencji dedykowanym procesom i pomiarom oraz ich łatwą modyfikację przez użytkownika końcowego. Pozdrawiamy!

Pytanie
 Pytanie

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

Pracodawca

 Pytanie
@Pytanie

Dziękujemy za pytanie. Proszę o sprecyzowanie o jakie warunki zatrunienia Pani/Panu chodzi? W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu poprzez adres mailowy: job@prevac.pl.

Zainteresowany
Kandydat
 Pytanie
@Prevac

Czy to prawda że pracując u Państwa trzeba odpracowywać przerwę?

Pracodawca

@Zainteresowany

Dziękujemy za pytanie. Pracujemy w trybie ośmiogodzinnym w zależności od zmiany. Zapraszamy do kontaktu: job@prevac.pl.

Zainteresowany
Kandydat
 Pytanie
@Prevac

Dziękuję za odpowiedź. Jednak nie do końca dotyczyła mojego pytania. Nie pytałem ilu godzinny jest tryb pracy, ale o to czy przerwę która jest w trakcie pracy należy odpracować?

Pracodawca

@Zainteresowany

Dziękujemy za komentarz. W systemie jednozmianowym funkcjonuje przerwa półgodzinna nie wliczana do czasu pracy. Jest to czas do dyspozycji pracownika. Przerwa kodeksowa nie jest odpracowywana. Pozdrawiamy serdecznie i pozostajemy do dyspozycji pod adresem: job@prevac.pl

Mela
Kandydat
@Prevac

@prevac To zapytam prosto z mostu, słyszałem że pracownicy pracują od 7-15.30. Twierdzicie ze maja 30 minut przerwy. 15 minut które wlicza się w czas pracy należy się każdemu pracownikowi za pracę 8h. Zatem ma się 15 minut dodatkowej nie płatnej przerwy. Zatem praca powinna trwać od 7-15.15. Chyba że ktoś mnie okłamał z godzinami pracy w Waszej firmie. Proszę o Waszą odpowiedź, ale nie wymijającą jak powyżej. Chyba że macie coś do ukrycia....

pracownik
Były pracownik
 Pytanie
@Mela

Jest dokładnie tak jak piszesz, nie przyznają się do tego bo by od razu PIP się tym zainteresował, swoją drogą nie wiem dlaczego do tej pory jest to tolerowane przez pracowników. Policz sobie przez 10 lat pracy dziennie jesteś okradany z 15 minut, ile wychodzi? Były próby zmiany tego, żeby pracować normalnie 7 - 15 z 15 min przerwą ale prezes firmy ma swoje niemieckie zdanie i nic nie zrobisz.

Pracodawca

@pracownik

Szanowni Państwo w związku z wątpliwościami wynikającymi z powyższych komentarzy wyjaśniamy: każdy pracownik zgodnie z kodeksem pracy ma prawo do 15-minutowej przerwy w formie ciągłej bądź dzielonej podczas ośmiogodzinnego dnia pracy - ten czas wykorzystywany jest na zrobienie sobie kawy, herbaty, rozmowy prywatne itp. Nie limitujemy naszym pracownikom tego czasu. @Mela pracownicy w naszej firmie mają w sumie 45 minut przerwy z czego 30 minut jest czasem wolnym, nie wliczanym w czas pracy, do wykorzystania przez pracownika w dowolny sposób (można wyjść na spacer, zregenerować się, zjeść spokojnie obiad). W razie dodatkowych wątpliwości prosimy o kontakt bezpośrednio pod adresem job@prevac.pl. Pozdrawiamy

Mela
Kandydat
@Prevac

@Prevac, dziękuję za odpowiedź. Jeśli tak faktycznie jest , to nikt tutaj nie jest oszukiwany w żadnym stopniu. Zatrudniając się w firmie godzimy się na takie warunki. Jeśli nie, to można szukać pracy gdzie indziej.

Pytanie
 Pytanie

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie Prevac? Na GoWork.pl jest 26 maja kilka ogłoszeń.

Pracodawca

@Pytanie

Dziękujemy za zadane pytanie. Przykładamy dużą wagę do jasnej i przejrzystej komunikacji z osobami chcącymi zacząć współpracę z naszą firmą. Do tematu staramy się podchodzić w sposób profesjonalny, nie pozostawiający wątpliwości. Proces rekrutacji w naszej firmie przebiega etapowo. Pierwszym krokiem jest wysłanie do nas aplikacji na wybrane stanowisko z podaniem numeru referencyjnego na adres job@prevac.pl. Po weryfikacji dokumentów wysyłamy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, która może odbyć się online lub stacjonarnie w naszej siedzibie, w zależności od stanowiska i charakteru rozmowy. W przypadku stanowisk wymagających weryfikacji umiejętności technicznych wymaganych na danym stanowisku spotykamy się stacjonarnie. Po zakończonym procesie rekrutacji informujemy wszystkie osoby zainteresowane o wyniku rekrutacji. Zapraszamy do kontaktu!

Nik
Kandydat
 Pytanie

Czy w księgowości wypłacane są premie miesięczne? Interesuje mnie stanowisko młodszej księgowej.

Pracodawca

@Nik

Dziękujemy za pytanie. Jeśli jest Pani zainteresowana pracą na stanowisku Młodsza Księgowa zapraszamy do złożenia aplikacji poprzez job@prevac.pl. Podczas rozmów kwalifikacyjnych odpowiadamy wyczerpująco na zadawane pytania dotyczące szczegółów premiowania na danym stanowisku.

MON-A
Pracownik
@Nik

Zapomnij o jakiejkolwiek premii miesięcznej....

Pytanie
 Pytanie

Czy w firmie Prevac praktykowane są premie/ nagrody kwartalne/ roczne? Na stanowisku Montażysta, na które poszukują na GoWork.pl to dość istotna kwestia.

Pracodawca

@Pytanie

Dziękujemy za pytanie. Tak, są praktykowane. W sprawie szczegółów proszę o kontakt poprzez adres mailowy: job@prevac.pl.

Pytanie
 Pytanie

Czy Prevac organizuje staże dla studentów?

Pracodawca

@Pytanie

Tak, organizujemy staże i praktyki. Zapraszamy do kontaktu: job@prevac.pl

Tig
 Pytanie

Witam serdecznie Czy obecnie poszukujecie spawacza Tig stal nierdzewna ?

Pracodawca

@Tig

Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na to stanowisko, ale zapraszamy do złożenia CV na: job@prevac.pl.

Pytanie
 Pytanie

Ile jest zmian w Prevac?

Prevac
@Pytanie

W zależności od zajmowanego stanowiska praca odbywa się w formie jedno lub dwuzmianowej. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji: prevac@prevac.eu

Ciekawy
 Pytanie

Czy rozmowa kwalifikacyjna na ślusarza jest po angielsku?

Zofia
@Ciekawy

Firma Prevac nie wymaga na to stanowisko znajomości języka angielskiego, więc rozmowa kwalifikacyjna będzie raczej po polsku. Ale niech to zweryfikuje jakiś pracownik firmy. Wiem, iż wymagają tam: wykształcenia zawodowe, dyspozycyjności oraz wysokiej kultury osobistej. A w ogóle masz już doświadczenie w pracy jako ślusarz?

Ciekawy
@Zofia

Tak, 10 lat doświadczenia

Pytanie
 Pytanie

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Prevac?

beznicku
@Pytanie

tak

Zostaw merytoryczną opinię o Prevac - Rogów

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej