Opinie o Alior Bank S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Alior Bank S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Alior Bank S.A. o rekrutacji.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alior Bank S.A. w Warszawa

kamila

Witam, gdzie lepiej jest pracować- w oddziale czy na infolinii? Pytam pod kątem zarobków, charakteru pracy, stresu, czasu pracy itp. Dziękuję za odpowiedz!

@kamila

Moim zdaniem na infolinii, bo z jednej strony jest lekka presja bo jednak te polaczenia wpadaja same ale jest czas zeby na spokojnie wszystko spradzic, zapytac kogos, bez presji ktora daje na Ciebie klient czekający przed Toba i widzacy Twoja niepewnosc. Zarobkowo w oddziale jest troche wyzsza placa ale nie sa to duze roznice ale dochodza takie kwestie jak odpowiedni ubiór itd czego na infolinii nie ma. Jak jestes mloda osoba(

Miki

Hej, Pracuje w PP, zastanawia mnie jak jest rozliczana prowizja od sprzedaży, od swojego agenta nie mogę się dowiedzieć. Nigdy nie wiadomo jak to jest rozliczone.

Olkaa
@Miki

Nic dziwnego. To Agent ma podpisaną umowę z Alior Bankiem i podejrzewam że jego tego obowiązuje tajemnica wynagrodzenia. Ja po 3 latach pracy w placówce przeniosłaam się do oddziału i premie są o wiele wyższe przy mniejszym nakładzie pracy i nie uzależnione od zespołu a odemnie. Choć wiadomo że każdy partner ma inne zasady premiowania

Kamila
@Olkaa

Widzę, że masz już całkiem sporo doświadczeń z pracą w Alior Banku, co bardzo dobrze się składa, ponieważ i ja potrzebuję konkretnych informacji. Przyznam szczerze, iż ostatnio rozważałam aplikowanie tam. Tylko zastanawiam się, czy wymagają tam dużego doświadczenia w takiej branży. Możesz mi coś powiedzieć na ten temat?

Kamila

Niestety nie posiadam odpowiedzi na Twoje pytanie, jednak liczę, że ktoś z tu obecnych niedługo udzieli odpowiedzi na pytanie dotyczące zarobków jako "Specjalista ds. Poprawności Danych". Niemniej jednak może masz chęć w niedługim czasie udać się na rozmowę rekrutacyjną do siedziby Alior Banku?

Specjalista ds. Poprawności Danych, czy jest kontakt telefoniczny, mailowy z klientem? Chciałabym aplikować na te stanowisko, ale nie chce żadnego kontaktu z ludźmi)

Dominika
@111

Widzę, że bardzo chcesz uniknąć kontaktów z klientami. Przejrzałam interesującą Cię ofertę pracy i wyczytałam, iż polega ona między innymi na: weryfikacji danych systemowych oraz dokumentacji posiadanej w Banku, modyfikacji istniejących oraz wprowadzaniu nowych danych dotyczących Klientów, do systemów Banku, a także na pozyskiwaniu informacji oraz dokumentów od Klientów Biznesowych Banku. Można byłoby zatem przypuszczać, że pracując w Alior Bank na tym stanowisku będziesz miała raczej ograniczony kontakt z ludźmi. Czy wobec tego postanowisz aplikować? Daj mi koniecznie znać!

@111

Pracował ktoś na tym stanowisku, jakie zarobki i atmosfera w pracy?

Krzesło
@111

Kontakt masz z doradcami ( piszesz im maile i przypominajki aby zaprosili klienta do oddziału i poprawili błędne dane (jeśli wymagany podpis klienta)), z innymi jednostkami wewnątrz banku aby poprawili dane. Dane które możesz sam poprawić to sam poprawiasz po skończonej kontroli wybranego obszaru. Dane są przeróżne : od parametrów na rachunkach po literówki w nazwiskach.

Mika
@Krzesło

Super dzięki za odpowiedź, powiedz jakiego rzędu zarobków na start można się spodziewać?

Przebieg rekrutacji to porażka wizualna dla Alior Bank. Wysłane CV. Po niedługim czasie dzwoni Pani z HR. Umawia się na rozmowę telefoniczną. Następnie drugi etap to rozmowa z HR i przełożonym. I tu jak zawsze zaczyna się śmiech. Pytania z rozmowy telefonicznej są powielane. Na plus jest atmosfera i czas trwania rozmowy. Następnie Pani z HR zapewnia, że do 2 tyg nastąpi info zwrotne.... i tak już czekam 1,5 miesiąca. Zero odpowiedzi, zero informacji, że np. proces się przedłuża. MASAKRA. Jeśli już na starcie jest takie podejście do pracownika (potencjalnego) to wyobrażam sobie co jest kiedy jesteś związany umową o prace. Zdecydowanie odradzam chyba, że ktoś lubi czuć się olewany

standardowe

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
jacek

Cześć, czy mogłby ktoś napisać jakiego rzędu zarobków można spodziewać się na stanowisku: Młodszy Specjalista / Specjalista ds. Analizy Wniosków Internetowych? z góry dziękuję za pomoc!

Katri

Ok 3000 do 4000 zł pozdro Alior płaci slabo

Dominika
@Katri

Czy oprócz wspomnianego przez Ciebie wynagrodzenia na podanym stanowisku, pracownik może liczyć na premie od osiągniętych wyników? Jeżeli tak, to napisz proszę użytkownikom jakie wymagania należy spełnić i w jakiej wysokości one występują. Są to ważne informacje dla przyszłych kandydatów o pracę w Alior Bank.

Zmoderowano

Myślę o pracy w windykacji w warszawie. Jakieś informacje?????

Edward
@Zmoderowano

Obecnie Alior Bank ma zapotrzebowanie na dwa stanowiska związane z windykacją w Warszawie. Specjalista do spraw windykacji późnej mikro i small i specjalista do spraw windykacji wstępnej. Należy posiadać co najmniej roczne doświadczenie zawodowe na stanowisku związanym z windykacją klienta biznesowego i doświadczenie w obszarze windykacji miękkiej lub twardej. Daj znać jeżeli zdecydujesz się aplikować.

atata
@Edward

Witam, Jutro mam rozmowę na stanowisko specjalista do windykacji wstepnej. Chciałabym się dowiedzieć jak przebiega rozmowa i jaka ogólna atmosfera i warunki finansowe.

Antoni
@atata

Jesteś już po rozmowie? Podziel się proszę swoim doświadczeniem z rekrutacji. Była trudna do przejścia i etapowa? Koniecznie daj znać jak Ci poszło i czy zostałaś przyjęta. Twoja rekomendacja może zachęcić inne osoby do aplikowania .

Jak wygląda praca testera w aliorze ? Ile można negocjować? Jakie najtańsze Wisełki dla początkujących?

Konrad
@Piotr

również proszę o informację oraz jakie są wymagania odnośnie doświadczenia?

Antoni

Takie sytuacje, o których piszesz nie powinny być rozwiązywane na publicznym forum. Są od tego odpowiednie instytucje. Poza tym nie wolno tu podawać danych osobowych innych osób. Na tym forum szukamy przede wszystkim wypowiedzi osób zatrudnionych w Alior Bank. Jeśli odwiedzacie ten wątek zachęcam Was do wypowiedzi o pracodawcy.

Gdańsk- Zespół Weryfikacji Kr.

Dobra praca na start. Na pewno dla osoby młodej zaraz po studiach, bądź w trakcie, która chciałaby się ukierunkować i dodać wzmiankę w swoim CV. W ramach swojego rozwoju wewnątrz banku przeszłam do Zespołu Weryfikacji Kredytowej. Poświeciłam pieniądze ( wcześniejszego stanowiska), które ówcześnie można było zdobyć na rzecz rozwoju zawodowego i ukierunkowania się w stronę analityka. Z analityką -weryfikacja w Gdańsku nie miała nic wspólnego, prócz ślepego klepania wniosków. Przed przejściem do weryfikacji obraz tego zespołu był zupełnie inny (lepszy). Niekompetentne osoby na wyższych stanowiskach, brak umiejętności merytorycznej wypowiedzi przez menadżera zespołu, kolesiostwo i podlizywanie się. Nie umiesz się spoufalać-nie licz w tym zespole na swój rozwój, na wyższe stanowisko. Twoje umiejętności, szybkość zapamiętywania procedur, multiprocesowość ( weryfikacja, kontrola dokumentów) nie są wartością dodaną Twojej osoby. Liczą się dobre relacje, które musisz sobie wypracować z przełożonymi. Jedyną dobrą rzeczą, to ludzie, których poznałam, choć i nie tak wszyscy. Wewnątrz zespołu, sekcji są donosiciele, którzy świadomie wygadają do przełożonego o twoich zamiarach, odczuciach, nastawieniu, gdy Ty się nieświadomie wygadasz. Tym samym takie osoby mają łatwiej o awans, o większą sympatię lidera- co też się z tym łączy. Lider, przez to, że jego rola nie skupia się już na weryfikacji nie zna procedur. Wszystko idzie po omacku, a na wsparcie merytoryczne nie masz co u nich liczyć, bo odstępstwa w sprawach dla osób wprowadzających wnioski są wydawane intuicyjnie ( często bez konsultacji z innymi działami). Odnośnie donosicielstwa- osoby bardzo często " pchają się" do dodatkowych zadań wyznaczonych przez menadżera zespołu. Te zadania nie mają nic wspólnego z weryfikacją bądź kontrolą umów uruchamianych. Jest to szerzona propaganda w postaci rysowania plakatów " głoszących" wartości Aliora ( z reguły etyczne, zespołowe, tak aby zespół był jeszcze lepszy i zmotywowany). Ani Menadżer ani poszczególni liderzy nie postępują zgodnie z etyką. Wprowadzają równoważny tryb pracy ( po 10h pracy w końcówce miesiąca). O Każdych zmianach zazwyczaj pracownicy zostali poinformowani po fakcie dokonanym- jak na każdą, dobrą korporacje przystało. Osoby, które wykonują, zgłaszaja się do : cudownych" projektów. P. Menadżer są nastawieni na awans- nie za ponadprzeciętne umiejetności, nie za wiedzę, nie za wyniki, ale za dodatkowy projekt w postaci plakatu motywaycyjnego? Pieniądze- jak na dział operacyjny, back office na poziomie wegetacji,choć 2 lata temu było jeszcze gorzej, a sama podstawa sięgała prawie najniższej krajowej. Wśród Kadr mnóstwo biurokacji- aby coś załatwić graniczy z cudem. Wypłata podstawy wynagrodzenia- co miesiąc inna kwota ( głownie wypłacana na niekorzyść pracownika)- z nikim tego nie wyjaśnisz, bo Bank ma taki system wypłacania wynagrodzeń i słyszysz tylko o Kosztach uzykania przychodu. Co do relacji, kolesiostwa są tu też podobne opinie, jak i do wypłaty wynagrodzeń te informacje są spójne.Praca na chwilę, bo nie ma się lepszej alternatywy ok, ale nie praca na dłużej i nie po to aby się rozwinąć. No chyba, że ktoś jest stworzony do donoszenia na innych współpracowników. Dział pełen chaosu, braku jednolitych procedur, braku zapobiegliwości przed problemami i braku szacunku do pracowników, którzy mają wiedzę i dzielą się nią z innym pracownikami

Xxxx
@Gdańsk- Zespół Weryfikacji Kr.

Całkowicie się zgadzam z powyższą wypowiedzią. Bez kolesiostwa nic nie osiągniesz.

XxGD
@Gdańsk- Zespół Weryfikacji Kr.

Niestety muszę również się zgodzić z powyższa opinią. Kierownictwo tego zespołu to jakaś kpina i nieprofesjonalizm. Jeżeli menadżer nie potrafi powstrzymać swoich emocji przy swoich pracownikach to samo mówi przez siebie „słowo nieprofesjonalizm”.

XYZ
@Gdańsk- Zespół Weryfikacji Kr.

Podpisuję się pod wszystkim, co jest wyżej napisane, a szczególnie pod słowami dot. Pani Menadżer. Otóż ciągnie ona ten zespół w dół. Nie umie rozdzielać życia prywatnego od zawodowego, myśli, że osiągnie nie wiadomo co publicznymi płaczami przed zespołem, coraz częściej puszczają jej nerwy (za krótki wypoczynek w Brazylii?) - to tylko nieliczne przykłady jej nieprofesjonalizmu. Na szczęście zespół póki co trzyma się razem i jeden potrafi wstawić się za drugim, gdy jest taka potrzeba. To chyba jedyny powód, dla którego i dzięki któremu ten zespół jeszcze w ogóle istnieje.

NickE
@Gdańsk- Zespół Weryfikacji Kr.

Czy w Krakowie lub w Katowicach są zespoły weryfikacji kredytowej lub podobne. Jakie są warunki płacy w takich zespołach. Czy są premie i za co?

Były pracownik sprzedażowy
@Gdańsk- Zespół Weryfikacji Kr.

W zupełności się zgadzam, tak samo to wygląda w sprzedaży kredytów dla klientów biznesowych. Przełożeni każą dodawać do sprzedaży zupełnie niepotrzebne klientowi produkty, tylko po to by mieć sprzedaż. Donosicielstwo i kolesiostwo. Brak wykształconej kadry menadżerskiej.

Były pracownik sprzedażowy

Nie polecam pracy w Alior Banku. (usunięte przez administratora) Brak pracy w grupie, wyścig szczurów i donosicielstwo. Brak poszanowania praw pracownika. Brak wsparcia przełożonych. Nie polecam!

tomasz007

Witam, chcę zapytać o pracę na Infolinii AB, w pfercie jest napisane że otrzymuje się dodatkowy bonus za pracę w języku angielskim, czy jest ktoś w stanie napisać w jakiej wysokości jest ten bonus oraz czy są jakieś szkolenia przygotowujące do pracy? z góry dziękuje i pozdrawiam:)

InfoL
@tomasz007

To jest chyba podwyzka podstawy o 300brutto. Otrzymujesz szkolenia i masz gotowe skrypty do czytania, nie trzeba miec super angielskiego

@InfoL

Super dzieki za informacje, ciekawe czy duzo takich klientów dzwoni dziennie;)

Majka
@jacek

Dużo, co 15 sekund rozmowa ???? to sobie policz. Przerwy 50 min/8 godz pracy. Premia marna 100-200zl po podstawowym szkoleniu no i jeszcze od tego podatek odliczaja.. Poza tym jeżeli chodzi o obsługę to po pierwszym, podstawowym szkoleniu jest niska premia a na kolejne szkolenie trzeba czekać pół roku albo i dłużej... Podstawa jest powyżej średniej krajowej więc to jest na plus ale niemniej jednak nie jest to praca na dłużej bo w końcu masz dość "obrywania" za bank..

Bandycki alior

Złodziejski bank! Korzystam z karty bankowej zagranicą. Kurs NBP wynosi 4.3 zł z 1€. Bank „liczy” sobie kurs 4.6-4.6-4.7. Wychodzi na to że trzeba robić zakupy waluty w kantorach. Ponadto dokonałem zakupu produktu zagranica. Kurs jaki wyliczył aLIOR wyniósł 4.63 zł. Tego samego dnia dokonałem zwrotu produktu. Kurs aLIOR zwrotu wyniósł 3.9zł. Tak więc dziękuję za współpracę. Przestrzegam innych przed „bandyckim” bankiem aLIOR.

@Bandycki alior

To jest forum dla pracowników, aby wyrażali swoje opinie o pracy w Aliorze. Nie dla klientów...

Kamil bankier
@Bandycki alior

Poczytaj o revolucie. Za granicą to jest najlepsze. Sam posiadam i mówię z diswiadczenia

wstępny

Alior Bank jest super firmą. Takie wypisywanie bzdur tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że robia to nieudacznicy i zwolnieni z firmy.

Dan
@wstępny

Jadła opini banków ten akurat działa jak największe zło. Ktoś miał nierówno pod sufitem zecreakizuje tzw repolonizacje przez tę antypracowniczą organizację.

lincoln
@wstępny

ta jasne, nieudacznik to tam zostaje za marna kase

kinga3

Ja mam pytanie również dotyczące pracy na Infolinii AB czy za dobrą obsługę klienta jest jakaś premia motywacyjna oprócz tej za sprzedaż??

Info
@kinga3

Na Infolinii AB od ponad roku nie ma sprzedaży, premia jest za jakość.

kinga3
@Info

ok a możesz powiedziec jakiego rzędu premia jest za jakość ? oczywiscie szacunkowo :)

@kinga3

Niektórzy dostają nawet 2500 albo 3000 samej premii a na początek koło 500, zależy od wyszkolenia i kogo obsługujesz.

@R

kto ma tyle premii? chyba 250-300 zł max haha dobry żart :))

InfoL
@jacek

Po roku pracy wyciagniesz 2000 na luzie jak nie jestes leniem. Ogolnie zarobki na infolinii sa bardzo wysokie jak ktos jest ogarniety i sie nie obija to juz po paru miesiacach moze wyciagac 5000 brutto (podstawa 3000+premia)

ona11
@R

Piszesz, że prema zależy od wyszkolenia oraz kogo obsługujesz- możesz przybliżyć ?

Magda93

Orientuje się ktoś może jaką podstawę można dostać na stanowisku bankier klienta i ile średnio wynosi premia? :)

@Magda93

Podstawa jest zależna z tego co wiem od miejsca zamieszkania.W Warszawie to 3500-4500 brutto. Premie ciężko oszacować bo zależy od produktu. Jeśli sprzedajesz najdroższe kredyty około 400k miesięcznie to możesz liczyć na około 4tys brutto premii.

Halina

Alior Bank ogłosił dzisiaj rekrutację na stanowisko Bankiera w Warszawie. Kandydat na to stanowisko musi przygotować się na budowanie długofalowych relacji z klientami oraz sprzedaży produktów i usług bankowości detalicznej. Jeżeli jesteście zainteresowani aplikacją na nie, to więcej informacji znajdziecie pod poniższym linkiem: https://skk.erecruiter.pl//Offer.aspx?oid=2830914&cfg=5347f6d77fe64eb888fae2d48e42aac1&fromSkk=1549378212966&ejoId=33577&ejorId=32989&comId=20011599 Jeżeli ktoś z Was zdecyduje się na wysłanie CV, to napiszcie, jakie są Wasze pierwsze wrażenia z procesu kwalifikacyjnego.

Dron

Hej, czy może ktos powiedzieć jakie sa zarobki w centrali na stanowisku bankier i młodszy bankier? Polecacie czy raczej szkoda czasu?

@Dron

Pracowałam jako bankier oraz wcześniej jako młodszy. Swego czasu było dobrze, z jakiś rok, dwa lata temu. Jeżeli ktoś sprzedawał można było zarobić całkiem niezle pieniądze. Z tego co wiem, moim poprzedni znajomi się pozwalniali, bo Target jest nie do wyrobienia przy ówczesnych ogranicznikach, a byli to dobrze sprzedawcy

@Xx

A możesz powiedzieć jaka jest podstawa?

@Dron

I czy rozeoj w tej firmie to realna sprawa? Bo trąbią o tym, ale z twgo co tutaj czytam to bardzo słabo to widzę :(

@Dron

Podstawa, jak jeszcze ja pracowałam dawali ok 2500 brutto. Jeżeli wyrabiasz cele to możesz liczyć na szybki awans ale przynajmniej dla mnie nie wiązał się on z podwyżką podstawy. Przelicznik premii z wyrobionego wolumenu jest teraz bardzo słaby i za wszystko obcinają.

sarna2018
@Xx

Czy wiesz coś na temat testów wstępnych na szkolenie?

@sarna2018

Testy były po ukonczeniu szkolenia. Do przejścia.

Kamila86
@Xx

Witam czy mogę prosić kontakt do Pana mam parę pytań odnośnie pracy

Kamk
@Xx

Egzamin wstępny jest przed szkoleniem ?! Z czego dokładnie. Jadę na szkolenie 7 stycznia i jestem załamana ilością materiału

nickt
@Kamk

egzaminu się boisz?? szkołę życia to będziesz miał czy miała jak będziesz pracować na sprzedaży..

dzery
@nickt

7 stycznia do kiedy szkolenie? jak ma wyglądac? Wawa?

Halina
@nickt

Jakie posiadasz doświadczenia związane z pracą na wspomnianej przez Ciebie sprzedaży? Wnioskuję, że skoro o niej piszesz, to masz wiedzę na ten temat. Jakie kwestie oceniasz pozytywnie, a jakie negatywne? Rozwiń swoją wypowiedź, gdyż użytkownicy chcą pełen obraz sytuacji wewnętrznej Alior Banku.

puma3000

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Przede wszystkim niech stosuje słowo jakim sie reklamuje "wyższa kultura bankowości" bo jako klient tego wogle nie czuję

Kowi

Czy na infolini trzeba pracować w nadgodzinach , a jeżeli tak jak są płatne ? jaka jest godzinowa stawka za nagodziny ?

Kamilek1993
@Kowi

Nie radzę iść na infolinię. Premia śmieszna o ile w ogóle jest. Obcinają za wszystko. Nadgodziny ok 12zl za godzinę na rękę i nie trzeba ich brać jeśli nie chcesz pozdrawiam.

@Kowi

Są płatne zgodnie z prawem. Nie trzeba z nich korzystać. Praca jest bardzo opłacalna jak ktoś nie jest leniem, ma odrobine inteligencji i pracuje a nie siedzi cały dzień na fejsie.

R

Zależy gdzie się trafi, ale generalnie bardzo sympatyczni ludzie, duży nacisk na zadowolenie pracownika z pracy, świetne benefity i socjale, dużo atrakcji przełamujących nudne dni w pracy. Wynagrodzenie jest raczej słabe ale z dodatkami nie wychodzi najgorzej. Dobre płace są na najgorszych stanowiskach (infolinia itp). Moje sugestie dla Alior Bank S.A.: Usunąć prezenty w postaci ciasteczek/kalendarzyków i HRowych nieprzydatnych dodatków - zamiast tego po prostu podnieść płace. Lubię atmosferę w Alior Bank S.A. za: Dobra kadra zarządzająca, równość, otwartość.

Zostaw merytoryczną opinię o Alior Bank S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Alior Bank S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Alior Bank S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 169.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alior Bank S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 77, z czego 3 to opinie pozytywne, 56 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alior Bank S.A.?

Kandydaci do pracy w Alior Bank S.A. napisali 26 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alior Bank S.A.
2.9/5 Na podstawie 475 ocen.

Alior Bank S.A.