Opinie o sonel.pl - Sonel w Świdnica

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SONEL S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w SONEL S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja instrumentów pomiarowo-kontrolnych i nawigacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SONEL S.A. w Świdnica

W.

Coś ze strony S zniknęły artykuły typu "Sonel lider na rynku...". To już nie lider, czy może ktoś zrozumiał że to wiocha i już nikt w takie teksty nie wierzy?

Nick Name

Coś te kilka ogłoszeń o pracy to wisi i wisi... tylko czasami daty są odświeżane. Albo takie pieniądze rewelacyjne, że nikt się nie pali cv-ek wysyłać, albo to tylko element propagandy. Jak się w kółko powtarza, że białe jest czarne, to i w końcu ktoś uzna, że śnieg jest czarny. Może Ukraińców zaczną zatrudniać?

Peach

Panie W udało się :)

Aggeusz Wildstein

Jesteście ludźmi bez ambicji wy "dumni pracownicy". U was tylko ploty, romanse, nabijanie się z innych, szkalowanie. To co sobą reprezentujecie to zezwierzęcenie. Jestem pewien, że (spora część z was) nie ma żadnych pasji a wasze zainteresowania to to co napisane zostało powyżej. W przytłaczającej większości polskich firm jest to samo. Macie pretensje do wszystkich tylko nie do siebie samych. Ta wyrabiana latami mentalność niewolnika w końcu owocuje. Dla nas to zabawne jak łatwo można was napuścić na siebie samych. To jest główne działanie firm. Dziel i rządź. A wy myślicie, że kierownictwo to wasi "przyjaciele". Błąd. Dla nich jesteście (usunięte przez administratora) warci. "Jak pan nie przyłoży batem znaczy, że mu na mnie zależy". Jesteście strasznie zniszczeni komuną i zakompleksieni. Ta wasza żałosna (jak wy sami) mentalność. Zawiść, zazdrość zamiast starać się mieć lepiej. W polskich firmach nigdy nie będzie dobrze jeśli tworzycie taką atmosferę. Nie wspomnę już o zarządzaniu. Bo nie ma co się oszukiwać. To m. in. ich żałosna nieudolność odbija się na was samych. Także żyjcie sobie od 10 do 10. Utopieni w kredytach i drżący o jutro. Nie żal mi was. Sami na to pozwoliliście. Bo jesteście żałośni i (usunięte przez administratora) warci. Szanuję tych co opuścili ten kraj. Oczywiście mówię tu o ludziach wartościowych a nie tych co uciekali m. in. przed wyrokami sądowymi w Polsce. Na ten wpis odpowiedzą tylko ludzie których to dotyczy. Ci, którzy znają swoją wartość, przejdą obojętnie. Żegnam.

@Aggeusz Wildstein

Jak to, Zarząd nieudolny? Przecież firma kwitnie jak Polska za Gierka!

Cały proces rekrutacji - od złożenia CV do zatrudnienia trwał około 4 tyg. Pierwsza rozmowia telefoniczna, która miała za zadanie zweryfikowanie podstawowych informacji i mojej chęci do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym trwała ok 15min. Następnie została umówiona godzinna rozmowa telefoniczna, podczas której pojawiły się bardziej szczegółowe pytania - dotyczące mojego doświadczenia zawodowego, wykształcenia, motywacji do zmiany pracy, planów względem przyszłego rozwoju. W ramach tej rozmowy, odbyliśmy z rekruterką krótką rozmowę po angielsku. O wyniku tego pierwszego etapu zostałem poinformowany mailowo w ciągu tygodnia. Zostałem zaproszony do wzięcia udziału w kolejnym etapie, już stacjonarnie w siedzibie firmy. Podczas drugiego etapu, z komisją rekrutacyjną bardzo szczegółowo omówiliśmy kwestie związane ze stanowiskiem pracy, udzieliłem odpowiedzi na pytania związane z moim zachowaniem w przypadkach z życia wziętych. Został pogłębiony wywiad osobowy. Poruszone zostały warunki współpracy. Sama rozmowa trwała ok 2h. O wynikach tego etapu zostałem poinformowany drogą mailową a następnie telefonicznie i zaproszony do siedziby firmy w celu podpisania listu intencyjnego. :)

Dotyczące specjalizacji, doświadczenia zawodowego, wykształcenia. Dotyczące motywacji do zmiany pracy i podjęcia nowej.

Peach

jaki terror, nie ma żadnego terroru. W firmie występują tylko i wyłącznie romanse, mamy tak bardzo przyjazną atmosferę.

Prrracownik

He, he... niezły terror zapanował w firmie, ponoć informatycy dostali zadanie namierzyć kto pisał i czy robił to w godzinach pracy (jeszcze pewnie z Sonela). Wypowiedzi urwały się momentalnie, już nie ma niezadowolonych :)

OMG! Jak się czyta to wszystko to ręce opadają. Mam wraźenie ze komuś ewidentnie żal d... ściska. Koperkowa afera rozkręcona przez zazdrość i zawiść. Thats all. Zajmijcie się robotą i swoi zyciem bo na tych linkach zaraz was szyje rozbolą od rozglądania się kto, gdzie, z kim, dlaczego i po co. Mąciwody i plotkary. Praca to praca. Nie podoba się coś to oficjalne pismo do prezesa ze skargą o to czy tamto albo kolejka w pośredniaku zamiast silić się i wypacać anonimowo bzdury. Papierowe kozactwo. Wstyd. Ze też się wam chce. Rozkręcona afera na cztery fajery, nerwy, szepty, spieprzona atmosfera itd. No ciekawe jak to się skończy...

Roli

Drogi imbecylu Na szczęście w tej firmie pracują ludzie, którzy cenią sobie pracę, imprezy integracyjne i inne aspekty towarzyszące Sonelowi jako coś czego mogą nam pozazdrościć tzw. corpo ty natomiast imbecylu jesteś jednym z tych nieudaczników którzy siedzą w zaciszu swojego pokoiku i chejtują, dokonując przy tym samogwałtu bo tak to ich podnieca. Żenada

@Roli

Roli, sam hejtujesz, sam się wypowiadasz w taki sposób, że ręce opadają. Podejrzewam, że ty w ten sposób odczuwasz satysfakcję i podnietę. Nie wyzywaj nikogo od Imbecyli. jak widzisz sprawa ucichła , a w zasadzie został jej ukręcony łeb, ( chyba zakaz komentowania i wypowiedzi). Czytając twoją opinie rozumie się doskonale znaczenie słowa mobbing, jeśli tak się do siebie odnosicie to serdecznie współczuję.

@Roli

Żenada to jest, jak się okazuje, gdy kierownictwo firmy (Roli) tak się zagotuje, że robi błędy ortograficzne. A że dyskusja urwała się gwałtownie, to tylko dowód na to, że w Sonelu coraz większy strach panuje. Na szczęście coraz więcej ofert pracy na rynku, a i sam Sonel już nie jest taki atrakcyjny jak kiedyś.

taka prawda
@Prrracownik

Bądź zwycięzcą, szybko się zwolnij. Peniasz? Jesteś nieudacznikiem...

XXX

Pracowałam kiedyś w Sonel, jak i w innych korporacyjnych firmach produkcyjnych. 1. Wątpię, że pracownicy produkcji Sonel chcieliby pracować w tych innych korpo, gdzie pracuje się na 3 zmiany, często gęsto w czterobrygadówce, w soboty a często i niedziele. 2. Nadgodziny w korpo wypłacane lub oddawane czasem po 12-miesiacach, bo tak działa 12-miesięczny okres rozliczeniowy (i to jest zgodne z Kodeksem Pracy) 3. W wielu firmach produkcyjnych praca odbywa się w hałasie i "brudzie" bo tak właśnie jest przy procesach obróbki mechanicznej. W Sonel jest natomiast czysto i cicho. 4. Nie wszędzie pracownicy produkcji mają opiekę medyczną czy pakiet sportowych (choć to coraz częstsze), a na pewno nie organizuje się dla nich tylu imprez integracyjny (raz na rok to max.). Te imprezy to naprawdę coś unikatowego. W Polsce nie ma przymusu pracy, więc jeżeli komuś się nie podoba powinien po prostu odejść ... i przekonać się czy gdzieś jest lepiej na własnej skórze.

yyyy
@XXX

No jak sam zauważyłeś kiedyś pracowałeś, czyli nie było , aż tak fajnie skoro nie pracujesz! coś ci jednak przeszkadzało. nawet tak fajne imprezy Ci nie zmotywowały do pozostania?? ten pakiet kulturalno socjalnyy??, ta cisza, te unormowane godziny pracy?? Gdyby było tak fajnie to byś nie zmienił pracy :). Jeśli chodzi o panią brygadzistkę, to też się pani dziwie nigdzie pani nie chcą na produkcji nie na magazynie nie w kj też nie daje pani" koleżankom" spokoju. Naprawdę chce się pani pracować w miejscu gdzie pani nie chcą? Czy to już kwestia braku honoru?

LubięnieLubię

Drodzy Pracownicy produkcyjni firmy Sonel , myślę że macie problem i to spory. Pamiętajcie, że nie może być tak, że ktoś was będzie bezkarnie opluwał,a Wy będziecie stać spokojnie. macie swoje prawa. Nauczcie się z nich korzystać. pamiętajcie, że to nie osoba mobingowana udowadnia mobing tylko odwrotnie( osoba mobingująca udowadnia , że nie mobinguje). jeśli chodzi o przetrzymywanie pracownika za karę po godzinach to nikt nie ma takiego prawa!! Wiele tu komentarzy jest też " jak mogła tak napisać" " nie docenia tego co ma". A może już nie mogła wytrzymać tak negatywnej atmosfery i napisała co się dzieje. Sam nie raz słyszałem , że ludzie już gdzieś mają te imprezy integracje- wyjazdowe i beton party. chcą normalnych warunków pracy i godziwej zapłaty( normalne warunki pracy to nie biały fartuszek i klima, , w starej siedzibie tego nie było ale atmosfera była super. Nie może być tak, że jak ktoś powie coś niewygodnego to jest ble. A mobing ze samozwańczej królowej firmy jest znany nie od dziś. Jej nieelegancki język ton i próba udowodnienia pracownikowi, że jest nikim. A kim, że jest ta pani??? Nie ma ludzi nietykanych. Tak jak napisał poprzednik każdy ma prawo popełnić błąd ale to już chyba nie tyle razy. Zbędny balast jest odcinany a Wam Sonelu ewidentnie kilka ludzi psuje mocno wizerunek. Co się stało z Super Pracodawcą?? A już wiem nagroda tylko została. należy pamiętać, że firma to nie budynek firma to ludzie. Ludzie, którzy pracują na sukces firmy. Pracownik doceniony, odpowiednia wynagrodzony jest bardziej wydajny utożsamia się z firmą jest lojalny i zrobi dla firmy więcej niż potrzeba. Cieszę się , że tu nie pracuję już. Jeśli kilka osób pisze o atmosferze, płacy i potwierdza negatywny aspekt to należy się zastanowić ,czy aż tyle osób się myli.

linia

niech pip rozstrzygnie 58-304 Wałbrzych ;ul. Gen. W. Andersa 136 Porady osobiste, pokój 12 od poniedziałku do piątku w godz. 9-14 Porady telefoniczne od poniedziałku do piątku w godz. 9-14: tel. (74) 887-11-11, lub tel. (74) 887-11-12 Zgłaszanie wypadków: całodobowo - tel. kom. 603-779-002, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 - tel. (74) 887-11-00

mecenas

Sfrustrowana, głowa do góry i nie daj się. Poruszyłaś bardzo ważne kwestie ocierające się nie tylko o kodeks pracy ale również kodeks karny - fałszowanie czasu pracy, poświadczenie nieprawdy. Widać, że czujesz się mobingowana ale nie masz mentalności niewolnika jak inni. Poradzę tylko abyś zbierała wszelkie dowody na to o czym piszesz. Nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą. Powodzenia.

Pracownica PE

Drogi Rozsądku Mądrze piszesz i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to że duża część produkcji wcale takiego problemu nie widzi jak rozhisteryzowana pani Sflustrowana (zastanawiam się kto w ogóle to widzi w takich czarnych kolorach), może nie było łatwo i pare rzeczy nie było fajnych. Jedno jest pewne, owej pani udało się skonfliktować i podzielić cały zakład - brawo dla niej !! Jeśli mogę coś powiedzieć w tej sprawie, to to że dla mnie i wielu innych np. nadgodziny to dodatkowe środki do życia, które zaraz mieć nie będziemy bo szefostwo rekrutuje w to miejsce nowych pracowników. Nie będę oceniała pracy kierownictwa, może trochę za bardzo cisną, może normy są za wysokie ale tragedii jakieś nie ma. Zastanawiam się jakie ruchy teraz dyrekcja wprowadzi ale myślę że Sonel juz nigdy nie będzie taki jak był. Pracowałam już w życiu w 3 firmach i nigdy bym do poprzednich nie wróciła (tam człowiek naprawdę się nie liczył), nigdzie nie było tyle dla pracowników jak tutaj ale to moja ocena, widocznie pani sflustrowana nigdzie indziej nie pracowała. Jedno jest pewne że powinna się zwolnić i przestać mieszać, niech sobie idzie tam gdzie jest lepiej bo pewnie wszędzie jest lepiej według niej. Atmosfera zepsuła się właśnie w tedy jak zaczęła swoją prywatną wojnę i wciągnęła w nią wszystkich, teraz nawet przejście obok kierowniczki czy dyrektora jest jak dla mnie trudne bo nie wiadomo jak się zachować. Smutne jest też to że w takiej sytuacji człowiek naprawdę myśli o zmianie pracy.

Kaka
@Pracownica PE

Ja też się podpisuje pod tym, jedyne co to zarobki mogłyby być większe troche wtedy może nadgodziny ni beda potrzebne ludziom ale to chyba problem jest.

Rozsądek

Patrząc z boku na to co się tu dzieje odnoszę wrażenie, że u zapomnieliście wszyscy o tym że stanowić jeden organizm, w którym każdy organ jest tak samo ważny dla jego życia. Nie jest waż kto pracuje na jakim stanowisku, ważne jest to, aby dostrzegać w nim takiego samego człowieka ja wy sami. Jeśli marketing nie utrzyma lub nie znajdzie nowych klientów, planowanie nie zrobi planów, technology nie opracują technologii produkcji, zakupu nie dostarczą materiałów, produkcja nie wyprodukuje, kontrola jakości nie wychwyci ewentualnych błędów, sprzedaż nie sprzeda, dyrekcja nie będzie właściwie zarządzać, wtedytowano zakład przestanie istnieć. Nie ma działów mniej lub bardziej ważnych. Nie mogą być również w nim podziały na pracowników umysłowych "elita" i pracowników produkcyjnych "roboli", to nie wykształcenie czy miejsce pracy określa człowieka, tylko jego czyny. Czy pracownicy umysłowi, kiedykolwiek zeszli na produkcję i zobaczyli, na czym tam polega praca? Czy zrobiła to Dyrekcja zakładu? Czy wreszcie pracownicy produkcji przyszli całą grupą do Dyrektora i wszyscy solidarnie z Nim porozmawiać? Myślę, że dobrą komunikacją, zrozumienie drugiego człowieka możecie zdziałać wszystko. Na początku myślę, że pora zapomnieć o złych rzeczach, odciąć się od tego co było wcześniej i zacząć wszystko on nowa. Każdy powinien dać szansę każdemu na poprawienie się. Każdy z Nas popełnia błędy ale mienia się społeczeństwem chrześcijańskim, więc pokażmy że tak jest faktycznie. Dajcie szansę tak Wasze mu Dyrektorowi, Kierowniczkom, pracownikom produkcji itd. itp . Mylić się jest rzeczą ludzką. Nikt nie jest z założenia zły, każdy z Was może się pogubić, tak samo jak zbłądziła Pani S. i zapiekanka się chyba w złości. Zanim, ktokolwiek weźmie kamień i rzuci go w kogokolwiek niech najpierw się zastanowi nad sobą. Zakończcie te utarczki i weźcie się do tego aby naprawiać, a nie psuć. Zwłaszcza, że Sonel zawszer słyną z wysokiej jakości produktów, a to jest wynikiem dobrej pracy załogi.

Ktoś

Ludzie, czy nie możecie spasować. Stało się dość zła. W tej chwili nie jest już ważne, kto jest winny. Ważne jest to, że jest szansa, że będzie lepiej. Skończmy te przepychanki. Zobaczmy co przyniesie przyszłość. Dalsze szkodzenie Firmie nikomu nie przyniesie nic dobrego.

nikt

Wysłać PIP do firmy za łamanie prawa pracy, za niewykazywanie nadgodzin.

Długoletni fan starej firmy

He he ..te poematy..pamiętam...np. wiersz Inwentaryzacja

Ktoś

Tak usunąć oba wpisy. Starczy tego szumu wokoło firmy.

Była parcownica

Dlaczego wpis Sflustrowanej nie zostanie usunięty zgodnie z Paragrafem 4 punkt 3 regulaminu?

Jeży

Mnie się w Sonelu podoba. Ale skoro poruszamy śmierdzące sprawy, to chciałbym prosić pracowników, aby załatwiali swoje potrzeby fizjologiczne w ubikacjach najbliższych ich stanowiska pracy, a nie łazili do "cudzych" i blokowali. Dziękuję!

Niesrzeszony

Odnosząc się do postów powyżej mam wrażenie, że ciosem dostaje ciągle jedna i ta sama osoba. Czasami tylko, autorka tekstu pokusi się o wyróżnienie kilku dodatkowych osób. Ja natomiast w całym tym schemacie nie zauważam jednego, no może właściwie znajdzie się mały epizod o tej osobie, ale o tym za chwile. Pragnę zauważyć, że każda firma posiada własną strukturę i jak mniemam po wcześniejszej wypowiedzi Pani Sfrustrowanej, funkcjonuje u Was stanowisko "kierownika produkcji". Czy oby ta Pani nie była Waszą bezpośrednią przełożoną? Pytanie: Co Wasza Pani kierownik zrobiła w tym temacie? Czy kiedykolwiek, któraś z pracownic zdała się na odwagę i zgłosiła do niej Wasze zażalenia? Ciągle lecą cięgi w stronę dyrektora produkcji, a ja tutaj pokusiłabym się również o zweryfikowanie zarządzania właśnie wyżej wymienionej Pani. Z moich źródeł, wiem tyle, że osoba, którą właśnie się tutaj wychwala sama ogłasza, że to Waszymi rękoma jest w stanie zrobić wszystko. Na prośbę o rekrutacji ogłasza, że: a) nie ma takiej potrzeby, b) jak już jest krytycznie tłumaczy, że jest problem z kandydatami. Kto w Waszej firmie przeprowadza rekrutację na stanowisko montera? Nie zastanawialiście się oby, że może wymagania niektórych są nad wyraz wygórowane? Nie było z mojej strony ochoty wypowiadania się w tej bezsensownej przepychance słów. Patrząc jednak na to, że zarzuty krążą wobec jednej i tej samej osoby, zastanawiam się dlaczego nie widzicie obłudy w osobach innych - jakże Wam bliskim. To zostawiam Waszej ocenie. Doceniam odwagę i chęć wyrażenia swojej opinii. Według mnie jednak brakuje w niej kilka ważnych do zauważenia szczegółów, które starano się opisać w tym poście. Mam nadzieje, że teraz chcąc kontynuować dalszą dyskusję postaracie się chociaż wziąć pod uwagę również i mój wpis. Bądźmy obiektywni...

Koleżanka z pracy

Pani Sflustrowana musi być zwolniona, tyle.

Realista

Sfrustrowana- odnosząc się kolejno do Twoich zarzutów chcę zauważyć, że: po pierwsze- w pocie czoła pracuje się np.: w Elektroluxie (bo trzeba się nagimnastykować, nadźwigać), w supermarketach, gdzie również przerzuca się tony produktów, w kamieniołomach, czy w brukarstwie! My siedzimy wygodnie, w klimatyzowanym pomieszczeniu, w warunkach niemalże sterylnych, mamy płacone regularnie, więc nie możemy narzekać! Jeśli tak bardzo się pocisz- to może masz problem dermatologiczny? Po drugie: wychwalana przez Ciebie pani kierownik (mimo że jest osobą kompetentną) i jak słusznie zauważasz była kiedyś (w innej firmie) dyrektorem produkcji- nie jest w kwestii zwalniania bez skazy! Pełniła tę bardzo ważną w zakładzie funkcję w okresie zwolnień grupowych! Nie bronię nikogo, ale bądź jak ja Realistą. Prawda jest taka, że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma! Każde stanowisko wymaga od pracownika wykonania innych zadań i tyle! Ważne, by każdy wiedział że pracuje dla wspólnego dobra. Mróweczki na produkcji ciężko pracują, a ktoś na górze podejmuje ważne, strategiczne decyzje- wszędzie, nie tylko u nas! Większość z nas jest zmęczona, ale jeszcze bardziej zawstydzona i zakłopotana całą tą sytuacją! Po trzecie- choć to brutalne, ale naprawdę nikt nikogo nie trzyma tu na siłę- do pracy na produkcji jest dużo ofert, można przebierać. Po czwarte- podpisuję się pod komentarzem Niezrzeszonego w kwestii struktury- jest kilka szczebli w tej drabinie zanim dojdzie się do "jaśnie panującego"( aby Cię nie urazić- zachowuję małe litery!)- zarzucasz Mu obłudę i nieprawdę, a jakim sposobem jeden człowiek ma znać frustracje każdego z osobna??? To dziecinne. Zwykle dialog służył rozwiązaniom problemów, a nie wylewanie żali na portalach- anonimowo! Żenująca sytuacja!!!!Staraj się dostrzec w każdym coś pozytywnego, a będzie Ci zdecydowanie łatwiej w życiu- to taka rada na koniec!

Zostaw merytoryczną opinię o SONEL S.A. - Świdnica

• Jak się pracuje w SONEL S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy SONEL S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SONEL S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SONEL S.A.?

Kandydaci do pracy w SONEL S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SONEL S.A.