Opinie o Kirchoff w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Kirchoff. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Kirchoff na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kirchoff w Gliwice

D.P

Pracowalem w tym zakladzie ladnych pare lat i jest to czysta mordownia . Targety sa wysokie ustawiacze maja (usunięte przez administratora) i wpierdalaja pizze , a na koniec sie pytaja dlaczego jest tak duzo postoju i czemu tak malo sztuk jest . Firma robi depozyt nadgodzin z czego twierdza ze jest kryzys i nadgodziny sa do wybrania . Odradzam wszystkim skladania papierow . Podwyzki rocznie to 1.15-1.25 brutto z czego 1.50 dostana osoby ktore siedza pod biorkiem . (usunięte przez administratora) Darka P. Konfidenta

D.P
@D.P

A i zapomnialbym (usunięte przez administratora) po 12 godzin nie raz caly tydzien . W poniedzialek wieszaja grafik i nikt nikogo nie pyta czy mozecie przyjsc do pracy .

@D.P

To znaczy, że pracujecie w Kirchoff też w weekendy? Jeśli tak, to pewnie jest wtedy wyższa stawka. O jakich targetach mówisz i jak przekładają się one na wynagrodzenie?

@Adam

Targety nie przekladaja sie na stawki czy podwyzke weekendy mozesz przyjsc do pracy ale zrobisz z 4 soboty i jedna niedziele to wyciagniesz 3200zl szalu nie ma.

Osoby pracujace po 10 lat z l4 dostaja wyplaty po 2300 zl

Pako49

Pracownicy się zwalniają inni mają w planie oddać zwolnienia Tylko czekają na roczną premie w grudniu a oni z tym nic nie robią chyba twierdzą że się nic nie dzieje A wiadomo że chodzi o kasę nowo przyjęci mają 16 zł plus premia od stycznia najniższa płaca będzie wynosiła 17 zł za godzinę więc chyba lepiej poszukaj sobie pracy w ochronie albo w firmie sprzątającej pracując bez stresu i targetu a nie że starzy pracownicy pracując 10 lat mają stawkę 18.80zł za godziny Śmiechu warte Ciekawe czy wie o tych problemach dyrektor Nawet nie ma z kim porozmawiać o problemach ponieważ zlikwidowali comiesięczny z zebrania z załogą Przecież nikt nie będzie rozmawiał na te tematy z mistrzem produkcji ponieważ to są osoby z którymi nawet nie warto rozmawiać ponieważ są za mało operacyjni siedzą tylko i się modlą żeby nikt się do nich nie przyczepił grafiki planu pracy wyglądają w ich wykonaniu na zasadzie kopiuj wklej wywieszają go w piątek z datą z czwartku grafik cały zielony nikt nie pyta się czy możesz przyjść na 12 bo twierdzą że to jest twój obowiązek strasząc paragrafami z Kodeksu Pracy proszę o jakąkolwiek zmianę twierdzą że już jest za późno bo grafik jest wypisany prosząc o jeden dzień wolnego twierdzą że Nie ma takiej opcji Dlatego ludzie wolą zamiast się prosić iść na L4 i mam święty spokój na minimum 2 tygodnie a najlepiej 4 tygodnie 50% premii zabiorą ale mam płatne wszystkie soboty i niedzielę dobrze nie jest A będzie jeszcze gorzej o ile nie będzie konkretnych podwyżek dla pracowników o większym stażu pracy w żadnym zakładzie Nie ma tak że nowo przyjęty ma stawkę minimalnie mniejszą niż ten który tu pracuje 8-10 lat ale wtedy może być już za późno Holandia Venlo

Były Pracownik
@Pako49

Zgadzam się z przedmówcą, ja na szczęście się już zwolniłem i na prawdę świat na tym zakładzie się nie kończy. Koniec z grafikiem ustalanym z góry,koniec z przymusowym 12 h do wybrania,mistrzowie (usunięte przez administratora),że jak nie będziesz chodził to Cię zwolnią albo premię zabiorę i ciekawe kto wtedy będzie tam pracować ? Sami na 12 h nie chodzą to nie widzą jak to jest... Tyle ludzi teraz odchodzi,że szok... i to na prawdę pracownicy z doświadczeniem,a to już chyba coś znaczy.

Magazyn ?

Witam, widzę ze potrzeba magazynierów u was możecie coś powiedzieć? Zastanawiam się nad złożeniem CV ale najpierw chce się coś dowiedzieć? W ogłoszeniu napisali że firma umożliwia rozwój poprzez szkolenia ktoś może mi powiedzieć czy faktycznie można zdobyć jakieś szkolenia czy kursy? Pozdrawiam

Pracujący
@Magazyn ?

Witam, pracuje ma magazynie od kilku ładnych lat . Ogólne praca podzielona na 2 rodzaje. Obsługa produkcji i magazyn ( wysyłki dostawy) . Ja przeszedłem chyba wszystkie etapy i stanowiska jakie mogą być. Obsługa produkcji masakra , na początku zmiany wchodzisz na wózek i padał do dechy dopiero po robocie hamujesz. Często zdarza się że na przerwę nie schodzisz, (usunięte przez administratora) niesamowity nic nie stoi tak jak ma być. Jak nie jeździsz dobrze na wózku to po tygodniu do zwolnienia. Drugi raczej pracy to wysyłki i dostawy Ale tutaj nie masz na co liczyć dopiero po kilku latach możesz się "przedostać do tego obszaru " . Pracowałem na każdej zmianie i tą jest najgorsza. Cały czas zapiepsz i gonitwa na innych zmianach jakoś to idzie Ale ta na prawdę tragedia, cały czas musisz robić coś za kogoś. Szkolenia? Kursy ? Nie występuje takie coś. W ogóle prze 8 lat stoję w miejscu dlatego po nowym roku się zwalniam . Moje zarobki po 8 latach i bez nadgodzin ok 3000zl na rękę.

Yeti

Czy to prawda,że na HOFO wprowadzili 4brygadówkę ?

Mixmac
@Yeti

Chyba tylko na prasach

Haa
@Mixmac

Daj spokój 4 brygadowka na hofo przy shwellerach, plecy pękają, głowa odmozdzona, ręce popalone, praca na produkcji nie wróży przyszlosci w tej firmie. Ja zaczalem logistykę w innej firmie za wieksze pieniądze i nie jestem wymordowany ani odmozdzony. Ta robota na prasie nie daje żadnych perspektyw, tylko wykańcza człowieka i nadgodziny to śmiech na sali

Operator Maszyn do Produkcji Opakowań Tekturowych

Standardowy - CV przez portal do szukania pracy , za 2-3 dni telefon od nich i zaproszenie na rozmowę , rozmowa typowa - przejście po hali , omówienie wymagań i oczekiwań , potem komplet dokumentów do wypełnienia i skierowanie na badania

Czy znam/kojarzę firmę , pytania o doświadczenie etc. , Bez żadnych sztuczek jak piszą niektórzy

Leszno
Lepiej strzel SB w ryj n there

Jeśli chodzi o firmę w Gnieźnie , zatrudnienie agencja exact systems , zlecenie . Byłem 3 dni , nie zapłacono mi , zrezygnowałem i eska typu , za nie pojawienie się w pracy nie będą tamte dni zapłacone . Pozdro dla Pani Pauliny . Za ten hajs praca ciężka , pseudo produkcja a na logistykę ? Fff... Ja prdole sorry , łapy wam pękną . Omijać , omijać , omijać , omijać omijać z tymi oszustami .

Mr.X

(usunięte przez administratora).doczekac sie na rozladunek to jakas porażka...kultura osobista na wysokim poziomie... plugawe miejsce!!!

Knykieć

Co to za firma,która nie posiada związków zawodowych ?

Joanna
@Knykieć

Wiele firm nie posiada związków zawodowych i chyba nie należy rozpatrywać tego w negatywnym kontekście. Wiem, że Kirchoff szuka teraz Inżyniera Procesu, Inżyniera Jakości, Automatyka, Konstruktora, Specjalisty ds. Logistyki i Ślusarza. Może chciałabyś spróbować swoich sił w tej firmie?

Knykieć
@Joanna

I być przymuszanym do pracy 12h ? Nie dziękuję :)

Bobby
@Joanna

No właśnie należy to do negatywów , dlatego tak tam się dzieje jak się dzieje :) Ty chyba z biura nie ? - Widać :)

@Knykieć

No właśnie, szkoda że nikt nie mówi na rozmowie kwalifikacyjnej o przymusowych 12h, które są do wybrania...

Dariusz
@159

Zmiany są tak ustawione, że praca odbywa się w 12 godzinnym trybie, czy są to nadgodziny, za które można odebrać dzień wolny w dogodnym terminie? Liczę, że to wyjaśnisz.

@Dariusz

Praca w Kirchhoff to praca 3 zmianowa(NIBY! tak mówią na rozmowie). Prawda jest taka, że pracownicy są ZMUSZANI do pracy po 12h, często gęsto są to całe tygodnie. Nadgodzin nie wybierasz wtedy kiedy TOBIE się podoba, tylko wtedy kiedy FIRMA Cię wyśle na wolne. Tam nie jesteś pracownikiem, tam jesteś niewolnikiem...

Mixmac
@159

Nie wiem gdzie Ty pracujesz ale mnie nikt nie zmusza. Zgadzam się, że jestem czasem na grafiku zaznaczony na 12h ale nie pasuje mi to nie idę albo się zamieniam. Z wypłatą nadgodzin też jakoś nie mam problemów więc może trzeba mieć mniej filozoficzne podejście a będzie dobrze.

Xx

Liderem produkcjidysz jest osobą która nie wie nawet jaki produkt jest surowy a jaki gotowy to o czym rozmawiać

Xx2
@Xx

O jakim obszarze mówisz ?

to juz jest koniec
@Xx2

na HOFO tez są takie przypadki, byłem rozmawiać w kadrach czy widza co sie dzieje w firmie, że starzy pracownicy odchodzą, że robię sie coraz gorzej w firmie, uzyskałem odpowiedz, że ludzie zawsze gadali i będą gadać, na to ja ze nie tylko gadają, odchodzą, na to odpowiedzieli mi, trudno jedni odejdą przyjdą następni. Rozumiem nikt nikogo nie trzyma na sile, ale jak są sygnały, ze dzieje sie źle i jest zero reakcji z góry to z kim tu rozmawiać, rzucić papierami i nie marnować czasu.

blum
@to juz jest koniec

Ostatnio na hali Hofo zapanowała moda na robienie tendecyjnych zdjęc -haków wsrod pracowników, a najgorsze jest to ze takie zachowania popiera kierownictwo.Nie dziwne, ze ludzie sie zwalniaja jak tu jest takie zdziczenie obyczajów

Człowiek sowa

Witam, przepracowalem w tej firmie 8lat. Na początku chce powiedzieć że to prawda starzy pracownicy odchodzą bo są niedoceniani w każdy możliwy sposób, stawki jak nowi, brak możliwości rozwoju awansu oraz praca na najgorszych stanowiskach ponieważ potrafisz wszystko a nowy nic więc Ty tam robisz. Człowiek przypisany do komputera przez 8 lub 12 godzin gdzie po 30 sekundach świeci się czerwone światło że nie produkujesz. Operator wykonuje praktycznie wszystko od produkcji, kontroli po biurokracje wypisywanie kart, postoje wyniki, to wszystko jest w umowie więc godzimy się na to przy jej podpisaniu. Soboty niedzielę nie są obowiązkowe, 12stki już tak, od paru lat jednak nadgodziny są wypłacane i nie ma z tym problemu tak samo jeżeli chodzi o Twój własny urlop, Ty jesteś w porządku to przełożony też. 90 procent stanowisk nie posiada odpowiednich narzędzi do produkowania, ten sam procent stacji ma wysoko zawyzone normy w ilości produkowanych sztuk jak i czynników wpływających na zdrowie operatora, pyły substancje i różnego rodzaju czynniki chemiczne wiszące w powietrzu co jest oczywiście normalne przy tak wysoce zaawansowanej produkcji. Taka prawda kto mądrzejszy opuścił już tą firmę, zapewne są osoby co mają spore kredyty i duże rodziny więc muszą się jakoś tam trzymać ale pamiętaj dla nich jesteś tyko numerem osobowym. Jeżeli chodzi o socjal to nie jest najgorszy ale w danej sytuacji rynkowej przy branży produkcyjnej czy to części samochodowych czy pierogów socjal wygląda bardzo podobnie. To moja opinia. Ps spot reklamowy bardzo na wyrost gdyż znane osoby na pewno nie mają takich problemów spiąć na kasie.

Ppp

Ale wy pierdzielicie pracuje w tym zakładzie 8 lat i jak narazie od 2 lat wszystkie nadgodziny idą do wypłaty jak ktoś chce to wtedy może zostawić se to do wybrania jako wolne, i właśnie najwięcej do powiedzenia mają nieroby, ściemniacze co za głupi pysk by chcieli Bóg wie jakie pieniadze. Nie słyszałam też żeby komuś obcieli premie za brak targetu. Przedewszystkim każdy chodzi do pracy po to żeby zarobić w weekendy do pracy nikt nikogo nie zmusza, a na pracę w trybie 12to godzinnym godzisz się sam podpisując umowę to czego marudzisz?! Nie czytasz co podpisujesz? Bo zdaży ci się przyjść w jakiś tydzień na 12h i już niezadowolony, wypowiadają się głupio tylko ludzie poniżej 25 roku życia co myślą że przyjdą na strefę bimbać a nie robić. Jak nie pasuje komuś to do biedronki na kase.

Weronika
@Ppp

O wiele fajniej czytałoby się opinie o pracy bez takich wyzwisk i poniżania innych. A co trzeba konkretnie robić w Kirchoff? Powiedz coś o pracy tam, dzięki.

Ppp
@Weronika

A gdzie tu są wyzwiska w wypowiedzi?

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Kirchoff? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Ciekawski2

Zazwyczaj jest robione tak by wigilia była dniem wolnym.

Ehh

Nie pozdrawiam drewno który się przypieprza jak nie powinien i się opieprza jak się woła ustawiacza. Niech dalej pożera sobie kebaby odgrzewane w pojemniku z gorącymi tailami. (usunięte przez administratora)

Nie istotne
@Ehh

Trzeba mu to wybaczyć, w końcu jest z Bytomia i ta firma uratowała mu życie ????

Ździwony
@Nie istotne

W jakim sensie uratowała ?

Wiktoria
@Ździwony

Trochę Wam przerwę tę dyskusję, ponieważ po prostu odbiegliście trochę od ważnych tu tematów. Całkiem niedawno dowiedziałam się, że Kirchoff oferuje studentom możliwości nauki, w takich obszarach jak Inżynieria, Finanse, HR, Logistyka i IT. Podczas praktyk studenci mają możliwość zbierać praktyczne doświadczenie, które następnie wykorzystają podczas realizowania programu studiów. To dosyć ciekawa propozycja, ale jestem ciekawa, czy po odbyciu takich praktyk istnieje tam możliwość stałego zatrudnienia? Wiecie coś o tym?

HR
@Wiktoria

Pewnie że można. Są takie osoby które po praktykach u nas pracują.

Ha
@Ździwony

Chyba tym że wygrał kasę za brak L4 a potem go długo nie było :p

Neutralny
@Nie istotne

Co tu ma do rzeczy miejscowość. Na pewno musisz być z Zabrza albo z Gliwic. Haha to dopiero metropolie.

opolskie

(usunięte przez administratora)Ktos napisał, ze super warunki i zarobki.To pewnie jakis padałan grupy rządzącej, no bo przeciez 10 czy max 12 zł/h to smiech na sali.Warunki [usunięte przez moderatora], normy ze spawania przekroczone o kilka razy, brak sprawnej wentylacji, cały ten syf wiszący w powietrzy widac gołym okiem.No i te (usunięte przez administratora) liderzyny śmieszne(usunięte przez administratora)ogólnie lipa straszna, praca dla ludzi bez perspektyw i znających sie tylko na tym, ze mają uprawnienia na wózki, oraz mechanicznym spawaniu, jedno i to samo, porzygac sie można.Ale pewnie nie uchronie nikogo przed tym (usunięte przez administratora), trzeba isc, przezyc i sie zwolnic, chyba ze jest sie [usunięte przez moderatora].

ZUS
@opolskie

Gościu jak będziesz kiedy (usunięte przez administratora) z łopatą kopiąc rowy i będą Cię mijały fajne dziewczyny to zatęsknisz za Kirchhoffem. Nie chciało się robić to teraz się pisze pierdoły.W każdej robocie są wymagania i albo im podołasz albo najzwyczajniej się nie nadajesz, bo mamusia wszystko pod nos podała i syneczka żałowała.

Opolskie
@ZUS

I co gościu, widzisz jak rowy kopię? Ty pajacu B, zarobiony jestem już a ty dalej lachę opierdalasz, żeby się utrzymać. Albo cię już wyjebala, bo nie połykałeś (usunięte przez administratora) ????

Zus
@Opolskie

Ale ty musisz być ograniczony. Przykro mi z tego powodu i mimo wszystko życzę szczęścia

Remek

Dziwne miejsce, dziwni ludzie zachowują się jak roboty. Rozumiem, że to fabryka i przychodzi się do pracy by pracować a nie na pogaduszki, ale chyba można inaczej w innej atmosferze, z szacunkiem do pracownika, ktoś kto popracował na zachodzie wie co mam na myśli. Polacy to zawsze muszą zrobić z miejsca pracy (usunięte przez administratora)

Laureat

Współczuje ludziom pracującym w tej firmie. Naprawdę chcecie pracować w takich warunkach, tak traktowani za takie pieniądze? Ludzie rozejrzyjcie się. Pracowałem tutaj kilka ładnych lat i żałuje jednego, że nie rozglądałem się za inna pracą wcześniej. Też tylko narzekałem i robiłem dalej swoje bojąc się jak wielu, że gdzie indziej to pewnie tak samo albo i gorzej. Nie, nie jest tak samo i nie jest gorzej, niejeden co otworzył oczy to potwierdzi!

Wiktoria
@Laureat

Rozumiem, że akurat Ty nie wspominasz dobrze tego pracodawcy, ale bądź proszę świadom tego, iż niektórzy mogą go sobie chwalić. Co więcej, powiedziałeś, że nie polecasz nam pracy w Kirchoff praktycznie w ogóle nie tłumacząc, dlaczego. Dlatego zachęcam Cię, żebyś wzbogacił swoją poprzednią wypowiedź o jakieś szczegóły. Co miałeś na myśli, pisząc, iż nie chcielibyśmy pracować w takich warunkach?

Adamo
@Wiktoria

wyzysk, obietnice, kłamstwa, traktowanie ludzi bez szacunku, wyścig pomiędzy zmianami (zróbcie chociaż pare sztuk więcej niż poprzednia zmienia no wiecie tak dla statystyk) to są słowa naszego majstra itd. itd.

Witam jestem kobietą jak. Mogę się starać o pracę w firmie kirchoff? Proszę o odpowiedz

On :)

Ja a co to za pytanie? Masz problem z tym że jesteś kobietą? Wystarczy trochę ruszyć głowa i wejść na stronę firmy lub szukać przez pracuj.pl. To pytanie mocno świadczy o twoim poziomie intelektualnym.

Ona
@On :)

Geniuszu! Po zadaniu jednego pytania potrafisz ocenić i przeanalizować poziom intelektualny człowieka. Normalnie szacuneczek.

@On :)

Widać że Twój poziom jest niski zaznaczyłam że jestem kobietą bo na mężczyzn jest chyba większe zapotrzebowanie więc pytam kogoś kto tam pracuje czy jest szansa dla kobiety w tej firmie? A a Twój zbędny komentarz świadczy o czym?

Jaś

Świadczy o tym jacy ludzie tam pracują, warto poczytać komentarze i ocenić ile w nich merytoryki a ile chamstwa, a w bardzo dużym stopniu bierze sie to od góry tutaj nikogo sie nie szanuje pozdrawiam. Nie polecam tego miejsca zarówno kobietom jak i mężczyznom.

On

wiesz w sumie to tak rzeczywiście z góry cie potraktowałem ( chyba lepiej od dołu...) jak jesteś panna ze sztucznymi pazurami i doczepianymi rzęsami to nsprodukcje się nie nadajesz bo sobie pazurki poniszczysz. A tak wnioskuje bo ktoś kto ma wyższe aspiracje nie zadaje tempach pytań w stylu „ hej jestem kobieta mogę u was pracować” sorry lala

Opolskie
@On :)

No i czemu się dziwisz dziecko? w końcu chce pracować w Kirchoff a nie jako dyrektor banku... Z tego co pamiętam, to nawet kadra " dowodząca " nie miała za wiele do zaoferowania, jeżeli chodzi o poziom intelektualny... (usunięte przez administratora) stamtąd po miesiącu i to nie wiem jak wytrzymałem, bo (usunięte przez administratora) chciałem po tygodniu. I żeby nie było wieśniaki (usunięte przez administratora) chamy ze Śląska, zarabiaj 5 i praca 7-15 a wy co macie mordy nie w taburyn (usunięte przez administratora) za niecała troje w tym smogu i (usunięte przez administratora) A jak (usunięte przez administratora)

Laureat
@Ona

no i właśnie tacy geniusze tutaj pracują, pozdrawiam

Hyhy

Złapali wkoncu złodzieja butow?

12h

Oszaleli z tymi dwunstkami ostatnio... przynajmniej płatne nie co w NGK :)

Xyz
@12h

Są jakieś premie za frekwencje i wydajnościową?

Pracownikprodukcji
@Xyz

Pod koniec roku jak nie byłeś na l4 ????

Witam teraz w tej firmie robi się 8h czy 12h ?

Karol

W internecie jest dużo dobrych opinii o firmie. Powiecie mi czy rekrutują aktualnie?

Zostaw merytoryczną opinię o Kirchoff - Gliwice

• Jak się pracuje w Kirchoff?

Zobacz opinie na temat firmy Kirchoff tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kirchoff?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 7 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kirchoff?

Kandydaci do pracy w Kirchoff napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kirchoff