Opinie o Kirchoff w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Kirchoff. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Kirchoff na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kirchoff w Gliwice

zaqwsx

O ile sama praca jest w porządku – na jednych stanowiskach łatwiejsza, na innych trudniejsza, standard – o tyle organizacja pracy to jest kompletna porażka. Szkolenie nowego pracownika praktycznie nie istnieje. Ktoś ci pokaże raz jak coś zrobić i sobie pójdzie, nikt nie wyjaśni jak obsługiwać terminale i jak wypełniać dokumentację (ale wszyscy wymagają, żeby to było zrobione idealnie). Cogodzinna kontrola jakości to fikcja, nikt nie sprawdza części tylko zmienia godziny napisane na jednym wyprodukowanym egzemplarzu. Wieczne awarie sprzętu, w którym co cykl trzeba kasować błędy. Na ustawiaczy trzeba czekać po 20-40 minut. Z logistyką to samo – zgłaszasz, że kończą ci się części, mówi że za 5 minut przywiezie, po 30 minutach dalej go nie ma. Zamiast normalnej pracy jest wieczna walka z bylejakością, nikt za nic nie odpowiada, nikt nie jest w stanie pomóc. A potem okazuje się, że zapomnieli ci przedłużyć umowy i decyzję o przedłużeniu podejmują już po tym, jak ci się skończyła (w czasie, kiedy normalnie już powinieneś być w pracy). W szatni też porażka. Szafki ponumerowane całkowicie losowo, dostajesz klucz do szafki po czym okazuje się, że nie pasuje. Musisz iść wyjaśnić sprawę do hali obok i tracisz pół godziny, bo nikt nie jest w stanie ci pomóc. Same szatnie w tragicznym stanie. Gdyby ktoś tam lepiej zarządzał organizacją tego wszystkiego, to byłaby naprawdę spoko praca.

Weronika

@×××co jest powodem Twojej opinii o tym pracodawcy? Możesz powiedzieć jakie konkretnie masz zastrzeżenia? Ważne by pamiętać, że to co nie odpowiadało Tobie, dla innej osoby może nie mieć aż takiego znaczenia. Dlatego też warto uargumentować swoją ocenę.

Adaś

Cześć obecnie pracuję w firmie JMBS od 12 lat z tego 11 lat na stanowisku Lider taśmy produkcyjnej pytanie czy są u was przyjęcia bezpośrednio pod firmę, i na jakie stanowisko jak z zarobkami itp proszę o odpowiedź pozdrawiam Adam

prymityw
@Adaś

Cześć bezpośrednio pod firmę się nie dostaniesz ot tak,a zarobki jak na strefe bardzo ok,ponad 2k spokojnie wyciągniesz :) pozdro

×××

Firma dramat, omijać szerokim łukiem!!!!!!!

prymityw
@×××

Niby dlaczego ? a może to ty jesteś do bani,robić się nie chce i narzekasz ? O_o

Operator Maszyn do Produkcji Opakowań Tekturowych

Standardowy - CV przez portal do szukania pracy , za 2-3 dni telefon od nich i zaproszenie na rozmowę , rozmowa typowa - przejście po hali , omówienie wymagań i oczekiwań , potem komplet dokumentów do wypełnienia i skierowanie na badania

Czy znam/kojarzę firmę , pytania o doświadczenie etc. , Bez żadnych sztuczek jak piszą niektórzy

StaryPracownik

Omijajcie ten zakład pracy z daleka! Obecnie na rynku pracy jest takie zapotrzebowanie na ludzi, że nowi pracownicy dostają lepsze warunki i są lepiej traktowani niż Ci starzy. To wszystko jest do czasu. Nadgodziny wypłacają kiedy im się podoba. Jak masz za dużo nadgodzin zrobionych to wyślą Cię na wolne za nadgodziny oddając je w stosunku 1:1. Wykorzystują nieznajomość przepisów pracowników. Duża ilość maszyn niespełniająca wymogów BHP. Spawacze ocynku i aluminium mają tą samą stawkę co chłop na zgrzewarce. Stworzona sztuczna atmosfera niby równości i uczciwości a robią wszystko, żebyś zdechł za marne grosze. Do tego niekompetentna kadra zarządzająca wybierana po znajomości albo dlatego że to ktoś z rodziny kierownictwa. Efekt jest taki, że ludzie Ci nie znają się na swojej pracy i to Ty musisz za nich myśleć i robić a oni za to pieniądze dostają. Inżynieria klęczy... Procesy zaprojektowane tak że normę wykonasz jeśli nie będziesz pracować zgodnie z instrukcją. A wiadomo co grozi za pracę niezgodną z instrukcją... Jak wyjdzie problem to inżynieria zamiast szukac rozwiązania, szuka sposobu jak odpowiedzialność zrzucić na operatora. Lepiej nie chwalić się pomysłem na usprawnienie bo Twój pomysł przypisze sobie ktoś z góry a Ty dostaniesz za to figę z makiem. Jestem pracownikiem w tej firmie od 10 lat i powiedziałem w końcu dosyć. W grudniu składam wypowiedzenie i z przyjemnością opuszczę mury tej patologicznej firmy. Na odchodne idę do inspekcji pracy palcem pokazać maszyny niespełniające wymogów BHP. Opowiem o wszystkich przypadkach łamania praw pracowniczych. Może Ci którzy muszą tam jeszcze zostać i pracować to dzięki temu zyskają wkońcu lepsze warunki pracy i uczciwe wynagrodzenie. Chociaż bym na to nie liczył. W tej firmie lepiej już kiedyś było. Teraz wszystko schodzi na psy. Prawda jest taka, że całą kadrę zarządzającą trzeba by wyrzucić na bruk a całą firmę zamknąć i wysłać do Niemiec tam skąd pochodzi. To niemiecka firma przypominająca niemieckie obozy śmierci. Nie dziwne, że jeden z naszych kolegów odebrał sobie życie w czasie pracy. Mam nadzieję, że zamkną tą firmę i wywalą ja z kraju.

@StaryPracownik

a kto dał Ci informację że jak to napisałeś "odebrał sobie życie" ?? proszę o konkrety .. sprawiedliwi1602@wp.pl - napisz anonimowo bo tu usuną konkretną odpowiedź ..z góry dziękuję...

StaryPracownik
@sis

Ty szukasz na siłę dowodów na zabójstwo, czy naprawdę chcesz poznać patologię jaka pojawia się w tej firmie? Bo jak szukasz na siłę dowodów, że kolega został zamordowany a nie zrobił tego sam to Ci nigdy nie odpiszę. Prawda jest taka, że w dużej mierze, to właśnie KIRCHHoFF doprowadził Go do śmierci.

@StaryPracownik

Nie szukam niczego na sile .... Chce prawdy ! I niczego o zabojstwie nie pisalam - to Twoje slowa ... Nie moje ... Pytam o konkrety - kto rzucił jako pierwszy haslo w firmie ze 'sie zabil' .. Bo to mocne stwierdzenie.. Zwlaszcza ze sledztwo jest w toku , nie sadzisz?

@StaryPracownik

I jeśli twierdzisz że przyczyną tej tragedii jest patologia pojawiająca się w tej firmie to proszę - napisz coś więcej na ten temat.... najlepiej na e-maila ponieważ tu zostanie wszystko usunięte... sprawiedliwi1602@wp.pl ... może pomożesz w ten sposób choć w jakiejś części poznać prawdę... nikogo na tym forum nie oskarżam... proszę o PRAWDĘ....

Operator zgrzewarek
@sis

Niestety wszystko świadczy o tym, co stary pracownik pisze. Damian był osobą, której nikt by krzywdy nie zrobil ani nikt by mu nie pomógł tego zrobić nawet jakby kogos ładnie poprosil. Szkoda mi go bo go bardzo lubiłem. Druga sprawa dla mnie to nie powinno być miejsce na takie sprawy. Sis jeśli piszesz chcesz prawdy to daj działać policji oni od tego są. ... Bo szukanie prawdy na forum zakładu gdzie pracuje chyba z 600 osób gdzie każdy ma swój pogląd do tego dochodzi teksty w stylu: a ja slyszalem to a ja tamto i ludzie powielaja bzdury. Plotki ploteczki się rodzą straszne od tego. Po tylu latach w tej firmie to już tyle bzdur co ludzie wygadywali się każdy dowiadywal a znikomy procent to było prawdziwe info.

@Operator zgrzewarek

I wlasnie te 600 osob tu moze sie wypowiedziec. .. Te 600 osob moze tu zobaczyc e-maila gdzie moga anonimowo napisac bezposrednio do mnie ... O tym co slyszeli... co widzieli... Co sobie mysla.... A co wiedza... I prosze - robcie to bo kazda informacja moze pomóc w poznaniu prawdy ...

Weronika

@sacd czy oprócz zmian o których wspominasz coś jeszcze uległo zmianie? Możesz powiedzieć coś więcej o tym jak wyglądają obecne warunki zatrudnienia w firmie? Można liczyć na dodatkowe benefity, czy też pakiet socjalny?

Piękna cudowna wspaniała firma która płaci jak w Wietnamie i traktuje pracowników jak niewolników

Świeży świeżak

Pracuje tu 2miesiac i sobie chwalę, a jak ktoś ma dwie lewe ręce do roboty to wszędzie będzie mu źle

Robokop

14.65brutto

On szuka

Jaka jest teraz stawka poczatkowa?

Niewolnik

Przyjmują, jest bardzo dużo kobiet.

Anka

WITAM MAM PYTANIE CZY TEŻ PRZYJMUJĄ DO PRACY KOBIETY

Robokop
@Anka

Ale tylko ładne

Lucky look

Witam mam pytanie ma ktoś może wolne miejsce w aucie, jestem z Maciejowa teraz mam 3zmiane. Pozdro

Weronika

@gigabajtmożesz powiedzieć coś więcej o tym dlaczego warto pracować właśnie w Kirchoff? Co wyróżnia ich na tle innych okolicznych pracodawców?

Zainteresowanyyy92

Jesteście mi w stanie powiedzieć jak wygląda praca na magazynie - i czy szukają kogoś? Interesują mnie zmiany, kasa, nadgodziny, czy są przyjęcia bezpośrednio pod kirchhoffa, jak wyglądają umowy itd. Konkretnie interesują mnie Gliwice, ale chętnie dowiem się jak to wygląda w pozostałych miejscach.

Pkk
@Zainteresowanyyy92

Przyjmują pod kirchhoffa, w weekendy zawsze coś sie dzieje także nadgodziny są. Na magazyn szukają- ale jak nie jeździsz sprawnie to sobie daruj. Jest co robić, nie ma czasu na nauke.

gigabajt

Ci co chcą się zatrudnić niech się szybko zgłaszają do mnie. Będziecie zatrudnieni z tzw. "polecenia". Są już przyjęcia bezpośrednio do Kirchhoffa. Stawka 15 zł / godz. Brutto plus premia około 4,50 - 5,00 zł zależy od miesiąca. Zgłaszajcie się do mnie, bo gdy was zatrudnią to będę mieć niezły hajsik za polecenie :) Mail: gigabyte128bit@gmail.com Pozdro :)

@gigabajt

Wydaje mi się że troszkę wprowadzasz w błąd ponieważ bezpośrednio pod Kirchoffa nie ma przyjęć czy z poleceniem czy bez, zawsze korzystają z firm zewnętrznych (pośredników pracy jak np Work Service). Nie ma opcji przyjęcia od razu pod Kirchoff , po przepracowaniu dłuższego czasu dopiero pojawia się propozycja przejścia pod firmę. Osobiście byłam polecona przez pracownika firmy Kirchoff a wszystkie papierkowe sprawy oraz przyjęcie odbywało się poprzez firmę zewnętrzną. Polecenie daje tylko tyle że jesteś bardziej brany pod uwagę jako przyszły pracownik. Osobiście nie polecam współpracy z pośredniczącą firmą Work Service ale jak to ktoś ujął ile ludzi tyle opinii. Pozdrawiam

sacd
@były pracownik

Firma ostatnio wprowadziła zmiany - było o tym mówione na spotkaniach kadrowych. Jak ktoś spod firmy kogoś poleci, to ta osoba od razu jest przyjmowana pod Kirchhoff, a jeśli przepracuje pół roku bez L4 i zwolnienia to osoba polecająca dostaje za to wynagrodzenie.

Ludzie, praca jak praca, na każdym stanowisku inna i każdy ma inną opinię, jednemu jest ok drugi marudzi. Ile ludzi tyle opinii. Ja przychodze, robie swoje 8h, kasa na koniec m-ca sie zgadza i tyle. Spróbuj to zobaczysz czy Ci podejdzie robota.

U Was pracuje się na 3 zmiany 6-14-22 ?

Świeży swiezak

Tak system pracy 3 zmianowym

Maja

chce zlozyc papiery ale nikaj nie ma podanej stawki poczatkowej ktos mi cos zdradzi na ten temat

nowy

Jak dojechać do Kirchoffa z Bytomia

Jaka jest aktualna stawka na rękę ?

Zostaw merytoryczną opinię o Kirchoff - Gliwice

• Jak się pracuje w Kirchoff?

Zobacz opinie na temat firmy Kirchoff tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kirchoff?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 7 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kirchoff?

Kandydaci do pracy w Kirchoff napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kirchoff