Opinie o H&M w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie H&M. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w H&M na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o H&M w Warszawa

Darek

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: niemiła obsługa

Noe
@Darek

Zapewne dac podwyzki:)

Mam to za sobą :)

Praca bardzo niefajna-niekompetentni kierownicy z przerostem formy nad treścią oraz ekstremalnie nadęte dziewczynki z działu „deko”. Ubieranie manekinów nie świadczy o tym, że jesteście projektantami w domu mody ;)

@Mam to za sobą :)

Gratuluję uwolnienia się od tej sekty !

Bogdan
@Mam to za sobą :)

Oceniłaś kierowników jako niekompetentnych, ale nie podałaś żadnego przykładu, który by to potwierdzał. Czy takie relacje z kierownikami i działem dekoracji utrzymywałaś od początku zatrudnienia? Może warto było wyjaśnić sobie wszelkie nieporozumienia i poprawić tym samym atmosferę w pracy.

Petronela
@Bogdan

Dlaczego zakładasz, że nie interweniowała? Chociaż są legendarne opowieści o tym jak wygląda interwencja koleżanek z HR. Zakładamy, że zgłasza się do nich kierownik/pracownik ze sklepu, bo ma "z kimś"/"z czymś" problem. Zakładamy również, że w HR odbiorą telefon lub przeczytają maila. Wieść gminna niesie, że szanowne księżniczki przeformułowują takie postulaty w zarzut pod adresem tego, kto się poskarżył i hulaj dusza, problemu nie ma. Maszerujesz, albo giniesz.

F!go

Ryba psuje się od głowy. Na górze kadra o wątpliwych kwalifikacjach ( taki harward dla ubogich) pracowałem tam rok i to był rok zmarnowany. Kierownicy działów to jakiś żart prima aprilis owy. Taki awans instant z efektem jojo. Czego efektem jest lipna motywacja bo jak ktoś może kogoś uczyć jak sam nie umie prócz h&m błędnego koła w które i ty wpadniesz jak będziesz chciał tam być tym "wielkim nikim" czyli biegaczem ze sztangą na czas. Kasa? Lepiej o nią nie pytaj! Program premiowy ? Zobaczysz jak świnia niebo!! Kolejny program dla opornych i żart w jednym!! Lubisz

Mizeria
@F!go

Fox
@F!go

Kasjer z orzeczeniem o niepełnosprawności w salonie H&M..GDAŃSK A do biura też ? Na stylistkę też? A może na ten talent wysyła się ...

czas na prawdę

Bydgoszcz ! Kiedyś było znośnie, obecnie praca w tym miejscu ociera się o mobbing. Kierownik sklepu bez kompetencji, wysługuje się ludźmi obiecując im awans i traktujac ich ulgowo. Grafik zmieniany z dnia na dzień, brak informowania pracowników. Pupilki mogą godzinami stać i gadać, a "nowi" pracują za czterech. Pensje ciężko nazwać wynagrodzeniem, bo stawki mniejsze niż w McDonald's. Szczerze nie polecam

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie H&M? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Ella

Chce aplikować na kontrolera kas ; czy ktoś pracuje bądź pracował na tym stanowisku?? Polecacie?

TiNEO
@Ella

Daj sobie spokój. Szanuj swoje zdrowie.

@Ella

Pensje mniejsza niż dekorator, a obowiązków więcej niż kierownik działu. Prawa ręka kierownika sklepu, w większości przypadków oznacza to bycie popychadłem i odwalanie za kogoś roboty za marne grosze. Zamiast dziękuję jeszcze becki można dostać

Hello

Szczególnie powiem o pracy w call center w Warszawie. To jest tak (usunięte przez administratora) praca ze nie da się tam pracować. Najpierw wszyscy tacy mili a potem się okazuje ze non stop jakieś wymagania i pretensje ze nie osiągnąłeś wskazanych nie wiadomo przez kogo wyników. Klienci dzwonią, czas oczekiwania czasem przekracza 40 minut i każdy musi wydrzeć się na ciebie bo ta firma nic nie może zrobić z firma kurierską i magazynem. Same problemy techniczne które nikt nie rozwiązuje ale wyniki musza być osiągnięte bo menedżery chcą dostać swoją premię a ty dostajesz 2000 zł na rękę nie zależnie od tego co zrobiłeś.

Studentka
@Hello

To jest cyrk. Czy to pl. Unii, Chmielna, Marszałkowska, czy te wszystkie sklepiki... Wszędzie dają wycisk, zgodnie z zasadą "ciebie poniżano, więc ty poniżaj innych". To jest miejsce wzmacniania zachowań socjopatycznych. Zawsze sądziłam, że nie powinno wyżywać się na bliźnich, ale w tym miejscu jest to nawet chwalone i doceniane.

@Hello

Trudno takiego molocha utrzymać pod butem. To przecież kilka tysięcy pracowników. Najważniejsze, że się kręci! Im wyżej w hierarchii, tym łatwiej utopić kolegę w szklance wody. Więcej, mocniej, a co nam zrobią?! Po nas choćby potop!!! Żyje się raz! Takie asy biznesu, jak Browarczyk i cała reszta, dobrze wiedzą, że możecie im naskoczyć.

X
@Hello

A najlepsze ze płacą dodatkowo za język nie zależnie jak i ile przepracowałeś. Osoby z Chorwacji czy Turcji maja hajs powyżej 3000 zł a pracują zaledwie godzinę dziennie.

Weronika

@wstecz, Czy chciałeś napisać coś na temat odejścia pracowników z firmy H&M? Twój wpis może być niezrozumiały dla innych osób. Warto pamiętać, że pracownicy odchodzą często z przyczyn osobistych, a pracodawca nie ma na to wpływu. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki zawsze należy najpierw porozmawiać. Wiele problemów w firmie lub spraw można wyjaśnić dzięki rozmowie.

Aaa
@Weronika

Dział HR na straży! Opłacony moderator?! My tutaj wylewamy żale, a ta ciągle swoje.

@Weronika

Logo firmy Ho&Mo rzeczywiście nikomu nic nie zrobiło. Ale zarząd tej firmy już jest jak najbardziej odpowiedzialny za warunki pracy w tej firmie. A jeśli jest odpowiedzialny za warunki, to jest tym bardziej odpowiedzialny za negatywne i wrogie nastawienie zatrudnionych u niego pracowników.

Weronika

@Anka, Twoja opinia jest bardzo krótka i zawiera jedno słowo. W dodatku brakuje jej argumentów i odpowiednich uzasadnień. Niektórzy mogą ją uznać za niewiarygodną lub ocenić jako pomówienie. Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź i napisać, co miałeś na myśli? Jak oceniasz poziom organizacyjny tej firmy i swój kontakt z przełożonym w firmie H&M?

@Weronika

W tej firmie liczy się szybkość, wydajność i skrótowość. To ja też krótko. Wystarczy tylko tyle. #korporacyjny koszmar do n-tej potęgi PS Argument, teza, uzasadnienie. Ja też to znam, Olu. Pisałam rozprawki. W szkole.

Rumcajs
@Weronika

(usunięte przez administratora), piszesz z jakiegoś sztambucha, czy co? Ludzie szczerze wylewają swoje żale, a ty ich pouczasz, jesteś jedną z z nich? H&M płaci Ci za moderowanie?

awers
@Weronika

Praca w HM jest hmmmm... dziwna kierownicy sklepów i kierownicy działów siedzą w większości swojego czasu w biurach, wiadomo że muszą ogarnąć wiele spraw, ale z autopsji widziałam wiele sytuacji, gdzie kierownicy działu siedzieli, pili kawę, gadali, co jakieś 2 godziny chodzili na obchód sklepu i sprawdzali czy przymierzalnia jest czysta, czy na stołach jest porządek. jesli coś było nie tak wyznaczali do zrobienia konkretnych rzeczy osoby i sami szli dalej do biura siedzieć i (usunięte przez administratora) w stołek. nie raz widziałam sytuację, gdzie większość obowiązków zrzucano na sprzedawców a reszta siedziała i nic nie robiła. oni tam są przyzwyczajeni do tego żeby siedzieć i robić minimum. głupotą dla mnie jest składanie stołu od nowa z innych reczy np. gdy ze stołu sprzedał się sweter w kolorze M, i nie mam kolejnej Mki żeby ją dołożyć na stół. założenie firmy jest takie że na stole cały czas ma być dostępna rozmiarówka. ale nikt nie patrzy na to że sklepy HM mają taką rotację odzieży że sprzedawcy nie są w stanie cały czas ogarnąć wszystkiego. chociaż najbardziej drażni niekompetencja niektórych kierowników, którzy zamykają się w biurach udają że pracują i obgadują swoich ludzi z zespołu.

wstecz

Chojnice, Gdańsk, Gdynia, Kwidzyn, Rumia, Słupsk, Sopot, pomorskie Końca nie widać tej żenady !!!! Rotacje to przejaw delikatnie mówiąc jakieś korozji umysłowej ...

Yeezyyy

Jakieś opinie dotyczące złotych tarasów?

Stary pracownik

To chyba jasne jest, że w tym molochu musisz się rozpłynąć i zatracić siebie. W innym wypadku szybko pokażą ci drzwi. Akurat znam to z autopsji. Ten rozdźwięk między reklamą i ściemą, a rzeczywistością. Wszystkie dostępne im zasoby, to maszynka do zarabiania pieniędzy. Odpadasz, wypadasz. Nie zgadzasz się? Tym gorzej dla ciebie.

Monia
@Stary pracownik

Wiesz coś jak jest w pracy w Ferio Międzylesie? ..Atmosfera?

Weronika

@nom, Czy znasz jakieś argumenty, które mogą potwierdzić Twoją negatywną opinię? Twoja opinia jest bardzo krótka i pozbawiona argumentów. Jeżeli uargumentujesz swoją wypowiedź, wtedy inne osoby uznają ją za bardziej wiarygodną. Może chciałabyś napisać coś na temat innych aspektów pracy w H&M? Czy pracowniczy posiadają zniżki na produkty tej firmy?

TINEO
@Weronika

Napisał gość o warunkach pracy, a ty odwalasz ściemę o zniżkach na produkty. Kim jesteś? Pracujesz w HR na Marszałkowskiej? Czy działasz w zgodzie z ich instrukcjami?

Monia

Pracuje ktoś, bądż pracował w H&M Ferio Międzylesie?

Weronika

@Wodorosty, Jeżeli Twoja opinia o firmie jest negatywna, warto ją odpowiednio uargumentować. Aktualnie twój wpis nie zawiera żadnych konkretów, wyłącznie obraźliwe hasła. Czy możesz przytoczyć jakąś konkretną sytuację na poparcie swojej opinii o firmie H&M? Inne osoby na pewno chciałby ją poznać.

Qwerty
@Weronika

Ta firma zasługuje na złą opinię. Oczywiście logo nikomu krzywdy nie zrobiło, ale ludzie tutaj zatrudnieni już tak. I im wyżej w hierarchii, tym gorszy zestaw cech jest pożądany. Najgorsze są Ciotki Klotki z Marszala. Bazar. Magiel. Złe emocje zniszczą te firmę. I przyzwolenie na to, żeby zło było promowane. Rozumiem, że ta firma daje ok. 200 mln. złotych z CIT do Skarbu Państwa i nikt z władz nie ujmie się pojedynczego pracownika, ale warto walczyć o swoje.

Luiza

W takiej firmie trzeba mieć zdolności handlowe a premia zasili dobrze podstawę!!

@Luiza

Zdolności handlowe. Mówisz o wciskaniu kitu, generowaniu ściemy i fałszywemu ryjkowi?

poziomzero
@Luiza

Jak się kiedyś dorobisz dzieci to im te bajki opowiadaj na dobranoc i przed wyjściem do szkoły ! Po Pani widać, że Myślenie H&M (opowieści dziwnej treści) już działa !!

Wodorosty

Chojnice, Gdańsk, Gdynia, Kwidzyn, Słupsk, pomorskie I Tak przez cały rok !!!! Ha Ha Ha !!!! Tacy to kierownicy i ich upośledzona umiejętność zatrudniania i zarządzania ! jak widzisz ogłoszenie to wiej !

#korporacyjny koszmar

Clau

Nie polecam. Praca dobra na miesiąc na wakacje, dla osób którym nie zależy na niczym lepszym. Stawka godzinowa może i lepsza niż minimalna, ale co z tego jak pracujesz na 1/2 lub 3/4 etatu, I tak dużo nie wyciągniesz. Zwłaszcza, że w większości salonów nie mówią, że tak masz 30 minut przerwy, ale tylko 15 min jest płatne. Czyli jak idziesz na 8h to tak naprawdę dostaniesz za 7:45. Bardzo przedmiotowe traktowanie pracowników, osoby na zleceniowkach wykorzystywane na każdym kroku. Oczywiście są rowniejsi, bo jak kumplujesz się z danym kierownikiem, który akurat jest na zmianie równie dobrze możesz przesiedziec cały dzień w socjalu na kawie i będzie ok, a reszta robi wszystko za Ciebie. Największy salon w Polsce - dwie osoby ma sklepie, z czego jedna na kasie. Kierownik z dwoma innymi osobami leży brzuchem do góry na kanapie i nie ma zamiaru nikomu pomoc. A i prośby grafikowe oczywiście są, ale nie żeby ktoś i tak Cię nie pytał 4000 razy czy nie przyjdziesz w dane dni, jak powiesz że nie możesz to i tak ci wypisza je w grafiku. Nie warto, jest milion lepszych miejsc . Nie, zniżek też nie dostaniecie jak nie jesteście na umowie o pracę

Fox
@Clau

100 % racji! Największym problemem tych sklepów to kierownicy działów! Widok ich pracy był naprawdę żałosny. Zarządzanie ludźmi to poważna sprawa a tam domowe przedszkole z urojana ambicją w tle. Dawka tego jest porażająca. Drugą rzeczą jest to że nikt nie reaguje na to z góry. Mało tego. Oni jeszcze ich zachowanie promują trzymając ich. Dlatego takie rotacje.

Weronika

@F!go, Rozumiem, że Twoja negatywna opinia dotyczy atmosfery w firmie i kontaktów z przełożonymi. Czy według Ciebie istniały jakieś szanse na poprawę tej sytuacji? Czy próbowałeś na ten temat rozmawiać w szerszym gronie z innymi pracownikami H&M? Jak myślisz, czy podzielą oni Twoje zdanie na temat poziomu zarządzania w firmie?

F!go
@Weronika

Pani próbuje rozmawiać sama ze sobą czy po przez e-media zdobyć jakieś punkty? Taki sposób rozmowy może trwać wiecznie a sytuacji to raczej nie poprawi! Wie pani. Patrząc na poziom tych sprzedawców (ha ha ha) których się wysyła na assessment tylko dla tego, że ktoś komuś wchodzi w &$#@ a nie dla tego że ma wyniki lub predyspozycje to to jest elementem patrologii który w późniejszych procesach przyniesie jak nie mobbing to masowe zwolnienia i tak koło będzie się zamykać!

Weronika

Ponad kilka lat przepracowałam w H&M. W sklepie, w biurze. W samej pracy bywało różnie, bo ludzie są różni. Prawo prawem, regulaminy regulaminami, ale niestety wiele osób jedzie po bandzie i jest na to przyzwolenie. Hipotetycznie nawet jeśli będzie kara, albo mandat z inspekcji pracy, to są to przecież grosze w porównaniu z tym jak wielkie ta firma daje przychody. I tak pewnie jest niestety nadal wszędzie. Komu się to nie podoba, to odchodzi, dostosowuje się, albo z nim się żegnają. Haruj & Milcz: tak, to dobre określenie na tę firmę. Ale tak jest wszędzie tam, gdzie zasadą jest pogoń za zyskiem i pracuje dużo osób, no a tak jest nie tylko w H&M. Tak jest w sieciówkach ciuchowych, spożywczych, fabrykach. Ludzie są tutaj różni. Nadwiślańskie biznesmeny, ciche myszki, pyskate gówniary, chuderlawi chłopcy, nawet brzuchaci tatusiowie, poznałam też osoby sympatyczne i grzeczne, ale tych jest mniej. Poza tym to ta branża też jest bardzo specyficzna i przyciąga różnych dziwnych typów i narcyzów, zarówno kobiety bywają tutaj takie, jak i faceci. Jest też niewielka frakcja chamek i chamów, prostaków i prostaczek, zarówno przyjezdnych, jak i z Warszawy, bo (usunięte przez administratora) i bezwzględność to cechy charakteru i nie wpływają na nie miejsce urodzenia. Zastanówcie się dobrze jeśli chcecie tutaj pracować. "Sztuczny uśmiech, nawet gdy cię z bólu zwija, tutaj się zawsze przyda". I mówcie jak najmniej rzeczy wrażliwych, które mogą zostać przekazane dalej i wam zaszkodzić. Tak, to jest korporacja, a nie telewizyjna reklama.

Zostaw merytoryczną opinię o H&M - Warszawa

• Jak się pracuje w H&M?

Zobacz opinie na temat firmy H&M tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 89.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w H&M?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 74, z czego 0 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

H&M

H&M