Opinie o APTIV SERVICES POLAND S.A. w Gdańsk Podgórki Tynieckie 2

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy APTIV SERVICES POLAND S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w APTIV SERVICES POLAND S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o APTIV SERVICES POLAND S.A. w Gdańsk Podgórki Tynieckie 2

Paulina

@Szczęśliwy były pracownik, może warto jednak zgłaszać takie sprawy odpowiednim osobom z firmie? Myślę, że wyjście z inicjatywą nie może zaszkodzić. @Łukasz, ciekawe więc, skąd takie głosy na forum. Czyli wszystkie osoby zatrudnione w Aptiv zatrudnione są na umowę o pracę, tak? Możesz napisać, czym się zajmujesz w firmie? Jeśli oczywiście masz taką możliwość.

@Paulina

Nie mogę powiedzieć, ponieważ osób na moim stanowisku jest mało i łatwo mnie zidentyfikować. W każdym razie jestem pracownikiem produkcji. Wszyscy mają umowy o pracę. Prócz pracowników z Ukrainy.

@Łukasz

Nie wszyscy. Jest wielu Polaków którzy mają umowę zlecenie.

@Paulina

(usunięte przez administratora)a komu takie rzeczy można zgłosić???? I co dalej jak się zgłosi? W tej firmie na produkcji jest wiele przekrętó, a osoby z "gory" mam wrazenie ze wola o tym nie wiedziec, bo tak najlepiej . A jak sie zglasza brygadziscie to udają że nic nie wiedzą

@Szczęśliwy były pracownik

Pewnie niebieskie fartuchy z logo Exact Systems. To nie są pracownicy Aptiv, tylko firmy zewnętrznej. Znam w tej firmie niemal wszystkich i wiedziałbym o tym.

@Szczęśliwy były pracownik

A przekręty polecam zgłaszać Menedżerowi produkcji. Konkretny facet i słucha pracowników.

Paulina

@Łukasz, ciekawa opinia, bardzo za nią dziękuję! Jestem pewna, że pomoże wielu osobom zainteresowanym podjęciem pracy w tej firmie. Długo już pracujesz w Delphi Poland, a właściwie teraz już w Aptiv? Planujesz związać się z tą firmą na dłużej? Czy ktoś z Was także pracuje w tym miejscu? Jak oceniacie tego pracodawcę i oferowane przez niego warunki?

@Paulina

Pracuję już dwa i pół roku i aktualnie nie mam w planach odchodzenia z firmy.

Paulina

@Kinga dzięki za informacje. A czy przerwa jest w pełni płatna dla każdego pracownika firmy? Jeśli tak, to faktycznie to można zaliczyć do pozytywów zatrudnienia w Delphi Poland SA. Czy możesz powiedzieć coś więcej o nadgodzinach - czy są one częste i - co może dla niektórych ważniejsze - są obowiązkowe?

@Paulina

Oczywiscie, że czas przerw jest płatny. Ustawowe 15 minut + dodane przez firmę 15 minut + ew. przerwy dodatkowe (np. w nocy) - wszystko to jest wliczane w czas pracy. Co do nadgodzin różnie - zależy od działu i tego, co sie dzieje na bieżąco. Normalne jest to, że jeśli pracujemy w zespole i nie wyrobimy się z zamówieniem, to wspólnie trzeba wziąć to "na klatę" i nadrobić w nadgodzinach. Zwykle da się dogadać, jeśli ktoś wyjątkowo nie może zostać. Ale normalne jest to, że pracujemy jako zespół - jeśli ktoś nigdy nie chce zostawać w nadgodzinach, to jest to trochę nie tak. Jeśli nie robisz problemów z nadgodzinami - masz za to punkty do premii.

@Kinga

Hahaha.......wszystko fajnie jeśli się pracuje na umowie w Aptiv, ale większość osób jest tamzatrudniona na umowę zlecenia przez biura praca a tam sytuacja już wygląda inaczej.......Ale jak w każdej pracy wszystko zależy od znajomości......nadgodziny ...no właśnie....zdaza się że jak ma się dobry układ z brygadzista to ma się wpisywane nadgodziny , za które się dostaje wynagrodzenie choć w rzeczywistości było się w pracy nieobecnym, czasami ma się cały tydzień wolny, ale brygadzistka i tak swojej koleżance wpisuje że była codziennie w pracy taka sytuacja ma miejsce w każdym miesiącu. A inne osoby robią nadgodziny i nawet głupiego dziękuję nie usłyszą....poza tym praca ok

@Szczęśliwy były pracownik

Nie ma umów zlecenie w Aptiv. Nawet będąc zatrudnionym przez biuro.

Paulina

@Szczęśliwy były pracownik, a czy za nadgodziny zawsze jest płacone pracownikowi, czy czasem są one do odbioru na przykład w postaci dni wolnych? Dawno już odszedłeś z firmy? Może obecnie sytuacje, o których piszesz, nie mają już miejsca w tym zakładzie. Dziękuję za opinię i pozdrawiam!

@Paulina

To się dzieje obecnie. Osoba pracuje na umowę zlecenie ale ma bardzo dobre układy z brygadzistka. Co miesiąc ma dopisywanie godziny, których nigdy przepracowała. Z tego powodu innym odechciewa się pracować a tym bardziej brać nadgodziny kiedy jest taka potrzeba.... Ale to jak w każdej pracy są układy, których nie da się przeskoczyc.....

Łukasz.
@Szczęśliwy były pracownik

Kłamstwo. Jedyne umowy jakie są zawierane z Polakami, to Umowa o Pracę lub Umowa o Pracę tymczasową, nie ma umów zlecenie. Chyba, że z Exact systems, który jest zewnętrzną firmą, wykonującą dla Aptiv usługę.

Inżynier Jakości

Bardzo nie podobał mi się przebieg rekrutacji, dziwna atmosfera, rozmowa telefoniczna bardzo krótka

od razu pytanie o to ile chce zarabiać, "co wiesz z elektroniki"

Paulina

@Adam, @Helena, widziałam, że jesteście zainteresowani pracą w Delphi Poland w Gdańsku. Zdecydowaliście się na wysłanie swojego CV do firmy? A może jesteście już po rozmowie rekrutacyjnej? Chętnie dowiem się, w jakiej atmosferze przebiegała. @marek, czy mógłbyś dopowiedzieć, na podstawie jakiej umowy pracuje się w tej firmie? To bardzo istotna kwestia dla potencjalnych pracowników.

@Paulina

Gdy ja się zatrudniałem, to sama rozmowa była krótka, najpierw jest się oprowadzanym po zakładzie i przechodzi mały test polegający na złożeniu jak największej ilości przełączników w określonym czasie. Potem standardowe pytania o wrażenia i co wywarło największe wrażenie (pozytywne lub negatywne). Ogólna atmosfera jest raczej luźna. Umowa jest zawsze umową o pracę. Aptiv nie jest zainteresowane zatrudnianiem na umowach śmieciowych. Jednakże pracownicy produkcji nie dostają od razu umowy z Aptiv. Z początku zostajesz zatrudniona przez Agencję (Progress lub Work Service), a z czasem zostajesz "przejęta" przez Aptiv, jak szybko to zależy od oceny przełożonego. Natomiast stanowiska inżynieryjne, biurowe czy kontrola jakości są zatrudniani od razu przez Aptiv. Warunki umowy z agencją są takie same, jak z Aptiv. Jedynie brak możliwości korzystania z dofinansowań z ZFŚS.

marek

Ostatnio przejeżdżałem obok tego budynku. Pracowałem niespełna rok na malarni kilka lat temu i tak ciekawy jestem czy coś się zmieniło tam. Ogólnie zapiernicz ostry, wyśrubowane normy i miłe 'kierowniczki' - przynajmniej takie udawały :) No i zarobki komiczne. Cieszę się, że się stamtąd zwolniłem. od tamtego momentu jest tylko lepiej. Miałem sporo różnych prac przed delphi i z dwie po ale delphi to zdecydowanie najgorsza praca jaką miałem w życiu.

Słyszałem, że Delphi Poland ma opinię dobrego pracodawcy. Podpowiedzcie czy potrzebują pracowników?

Helena

Czy organizowane są wyjazdy za granicę np. szkolenia , delegacje itp?

Paulina

@Kinga czyli wygląda też na to, że relacje między pracownikami są tutaj naprawdę dobre. Czy firma organizuje czasami jakieś wyjścia integracyjne, wyjazdy, spotkania? Wspólne spędzanie czasu po pracy dodatkowo wpływa pozytywnie na atmosferę w firmie, a jak wiemy - ona wpływa na prace każdego pracownika firmy każdego dnia.

wujo

naprawdę jest tak źle? nie ma tu nikogo, kto by dobre słowo napisał? :)

@wujo

Proszę o informację na temat osoby, która zajmuje się pracownikami z Ukrainy? Słyszałam o jakiejś Pani Marcie z Działu Zakupów - znacie ją?

@wujo

@wujo Nie ma dramatu, ale trzeba pracować. Jeśli ktoś chce udawać że pracuje, albo warczeć na wszystkich dookoła, a w zamian oczekiwać, że inni będą to tolerować i będą nadal dla niego mili. to może się przeliczyć. Większość osób w tej firmie ma staż kilkuletni, często nawet po kilkanaście lat. Więc da się pracować, jeśli się chce.

Paulina

@Emila, pytałam o kwestię przyzwyczajenia, jeśli chodzi o pracę w Delphi Poland, ale nie myślałam, że chodzi tutaj o atmosferę, a raczej o warunki zatrudnienia. Czy przerwa była określona w umowie? W sensie czy był napisany tam czas jej trwania?

@Paulina

Umowa nie musi zawierać informacji o przerwach. Ustawowo się należy. A na hali jest sygnał dźwiękowy wyznaczający łacznie dwie przerwy: jedną 10 minut i drugą 20 minut. O przerwach mówią w agencji. Ten czas przerw (razem 30 minut w ciągu 8 godzin pracy) jest też zapisany w regulaminie pracy. Jeśli jest praca w nocy, albo w nadgodzinach - są dodatkowe przerwy.

Angelika

Ta firma,corporacja nie wiem jak to mam nazwac. Wlasciwie byla to moja pierwsza praca i zarazem najgorsza. Tak jak cala reszta zgadzam sie z tym ze praca byla zbyt ciezka wykanczsjaca psychicznie. Czulam sie jak tempy pustak ktory musi patrzec w jedno miejsce i robic to samo. Przerwy byly scisle wyznaczone takze to byla twoja jedyna moxliwosc odpoczecia. Zmiany godzin pracy bardzo rozne. Masa nie milych ludzi oczekujacych od ciebie jak najwiecej. Pamietam moje oczy byly bardzo wyczerpane nie moglam nawet na chwile spojerzec w gore. Ja wierze ze ciezko jest dostac umowe o prace w tym kraju ale wybierajac to miejsce kazdy popelnia blad. Jezeli ktos lubi magazyny polecam prace na magazynie w aptece gemini na morenie w Gdansku to byla moja ostatnis praca w Polsce i zarazem najlepsza. Pozdrawiam z Chicago.????

Wera

Witam, mam pytanie co do firm które współpracują z Aptiv wcześniej Delfy, czy ktoś mógł by mi podać nazwy tych firm? Dziękuję z góry

Paulina

@Młoda, polecasz rozpoczęcie pracy w Delphi Poland SA. Co masz konkretnie na myśli, pisząc, że musiałaś się przyzwyczaić do tej firmy? Czy przez ten rok zdobyłaś nowe umiejętności, dzięki którym będziesz mogła rozwijać swoją karierę? Twój komentarz będzie cenny dla osób starających się o zatrudnienie u tego pracodawcy.

Młoda

Witam pracowałam w tej firmie prawie rok firma jest naprawdę spoczko kwestia przyzwycZajenia☺ więc polecam ☺☺☺

Waldi

Mam wrażenie, że piszą tu ludzie którym nie udało się utrzymać w firmie? Ludzie z Ukrainy to też ludzie , którym bardzo zależy na pracy!!Firma jest spoko więc pracują!!!

Paulina

@hafnir, a nad jakim stanowiskiem się zastanawiasz? Pamiętajmy, że ogólne warunki pracy czy atmosfera zależne są od obejmowanego stanowiska. Piszesz, że wcześniej już pracowałaś w Delphi Poland SA. Jak wspominasz ten okres? Dlaczego zrezygnowałaś z pracy?

Paulina

Ostatnio pojawiły się nowe oferty pracy! Znajdziecie je na portalach ogłoszeniowych ;) Któreś szczególnie wpadło Wam w oko?

Antek Sz.

25km chodziłeś w 8 godzin? Pewnie krokomierz gratulację :D Wózek po 200-250kg?:D jezusie :D co za bzdury Ty chłopcze napisałeś :D skrzynki/kartony nie ważą więcej niż 12-15kg (większość 7-10kg), na wózku max 15 kartonów/skrzynek. Teoretycznie wyjdzie Tobie ponad 200kg tylko wytłumacz mi jeżeli robiłeś te 25km to jakim cudem cały czas miałeś po pełny wózek?

Motyl wewnętrzny

Pracowałem w Delphi przez 4 miesiące jako "motyl wewnętrzny". Dla niezorientowanych - woźny. Pracy nie poleciłbym najgorszemu wrogowi. Polegała na pchaniu rozklekotanego wózka, obciążonego do granic możliwości ( po 200 - 250 kg ). Obliczyliśmy z kolegami, że w ciągu 8 godzinnej zmiany bez nadgodzin pokonywaliśmy 25 kilometrów. To tyle co z Gdańska do Kartuz. Minimalna krajowa, niby na umowę o pracę ale akordowa, sztucznie zawyżane normy. Często poruszana sprawa nadgodzin i pracujących sobót ( minimum 2 w miesiącu ) to prawda. Nadgodziny owszem płatne ustawowo, ale praca zbyt ciężka żeby robić to stale. Premia tzw uznaniowa, czyli wiadomo jaka - niewidzialna. Kolejna sprawa to wszechobecny mobbing. Panie które tam pracują jako brygadzistki i zastępczynie trzeba by przebadać psychiatrycznie - jakość pracy na pewno by wzrosła, jakby część wyleciała. Wytrzymałem 4 miesiące, i tak długo. A jak ktoś chce zarobić na wakacje, to może równie dobrze robić cokolwiek innego - nawet w fast-foodach jest lepiej niż w Delphi.

byly
@Motyl wewnętrzny

Swieta racja kolezanko tam panuje mobing ,donosicielstwo,brygadzistki po podstawuwce czesto nie potrafiace nawet sie dobrze wyslowic ale komus dobrze wchodza w (usunięte przez administratora) to zostaly brygadzistkami i pomiataka ludzmi

Kuba
@byly

W pierwszej kolejności naucz się poprawnie pisać w języku polskim, a później oceniaj ludzi w internecie. Z przykrością trzeba stwierdzić, po Twojej wypowiedzi, że szkoły podstawowej to nie skończyłeś. Co do ludzi i atmosfery? W Delphi jest cały przekrój społeczeństwa; jeden taki, drugi inny. Jak w życiu. Brygadzistki? Jak wyżej. Jak oceniam pracę? Jak nie przychodzisz do pracy, żeby tylko się zakręcić i kombinować jak się nie narobić to szybko uciekniesz. Praca to praca. Robisz swoje, jesteś dobrze oceniany. Zarobki? Słabe, ale ostatnio tendencja zwyżkowa. Do tego jakieś nadgodziny 100% płatne i można przeżyć.

hej
@byly

,,były"-słownik się kłania. nawet w podstawówce uczą ,że nie piszę się ,, po podstawuwce"

zenon
@Motyl wewnętrzny

Kto ciebie uczył liczyć?

Zostaw merytoryczną opinię o APTIV SERVICES POLAND S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy APTIV SERVICES POLAND S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Kandydaci do pracy w APTIV SERVICES POLAND S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

APTIV SERVICES POLAND S.A.
2.4/5 Na podstawie 192 ocen.

APTIV SERVICES POLAND S.A.