PGD Euro Car Kraków

Kraków

Opinie o PGD Euro Car Kraków

Andrzej

Witajcie. Wiele pytacie na temat Grupy PGD a konkretów jakoś nie widać... Jako długoletni pracownik firmy przedstawię Wam kilka faktów na ten temat. Sami zdecydujcie czy w takiej grupie watro pracować. Grupa PGD jest typową korporacją, posiada pewne plusy ale też wiele minusów. Na pewno jest to stabilna firma na rynku, wypłaty zawsze na czas. Cała kasa jest "na papierze" a nie w kopercie czy w innej formie. Przejdźmy do konkretów. Wypłata zależna od wyników, podstawę na większości stanowiskach dają około 1900zł netto. Zwykli pracownicy np. mechanik, sprzedawca, doradca, finanse czy ubezpieczenia rzadko mają 3000tys zł, realnie około 2500 na rękę. Ta sytuacja dotyczy wszystkich salonów w Polsce! Benefity w ogłoszeniach o pracę są pięknie ubarwione!!! Tanio auta NIE kupisz. Jest taki benefit, który nazywa się "Autonówka", możesz wynająć samochód na rok, np za Focusa zapłacisz prawie 600zł za miesiąc, za Nissana 900zł na miesiąc. Czyli tyle ile trzeba zapłacić za zwykły kredyt! Spotkania integracyjne są uzależnione od stanu finansowego danego oddziału i polega to na wyjściu np. na piwo, Wigilia jest co roku. Bezpłatna opieka medyczna (podstawowe usługi) są w Lux-Medzie. Jest też karta na siłownię lub basen jednak prawie nikt z tego nie korzysta bo nie ma na to sił i czasu. Inne benefity to bzdura bo za większość musisz zapłacić. NIE MA paczek na święta, NIE MA żadnych bonów na koniec roku, NIE MA wczasów pod gruszą ani innych dodatków urlopowych!!! Duży problem w firmie to odbiór nadgodzin, takie coś praktycznie nie istnieje! Robocza dniówka wszędzie ma 8,5godziny, tak jest w umowie. Masz płacone tylko za osiem godzin a te pół to bezpłatna przerwa, której pracownik nie jest w stanie wykorzystać. Czyli realnie pracujesz pół godziny więcej. Soboty w większości są nie do odbioru. Pracodawca twierdzi, że dzięki sobotom i dłuższemu zostawaniu w pracy masz więcej kasy. Poza tym trzeba przyjść wcześniej do pracy i zostać dłużej jak jest taka potrzeba. Realny dzień pracy wielu pracowników to dziewięć godzin za które nikt nie płaci. Praca jest ciągle pod presją czasu, stres jest wszechobecny. Co roku jest przeprowadzana analiza potencjału pracownika i na jej podstawie masz podwyższone progi dot. premii. Co chwilę masz więcej i więcej obowiązków. Wszyscy robią wszystko. Dotyczy to wszystkich oddziałów w Polsce. W jednym może jest trochę lepiej a w innym gorzej. Dlatego też stale szukają pracowników, jest duża rotacja bo ludzie nie wytrzymują presji i nadmiaru obowiązków. A poza tym jeśli na początek dają 1800zł na rękę to już kpina. Rozmowa kwalifikacyjna jest tak przeprowadzana, że kandydat myśli, że firma jest cudowna. Ale na obietnicach i pięknych słowach się kończy. Niektórzy czytający ten post może zaprzeczą, że tak jest. Ale sami się przekonacie jak jest naprawdę. Podsumowując, firma stabilna, zorientowana na sukces... czyli wyzysk pracownika.

Piotr
@Andrzej 03.10.2017 10:20

Zgadzam się w 100% Tzw Polska Grupa Dyrektorów kombinujacych by właściciele się nie dowiedziedzieli o ich przekrętach i braku wyników . Żenada...

Były niewolnik
@Andrzej 03.10.2017 10:20

Niezwykle rzeczowa i pomocna opinia!!! Wisi już dosyć długo, ale na pewno zostanie zdjęta :)

Krzycho

Jakie obowiązki? Jakie zarobki ?za mistrza hali

Iwona

@Karol praca na jakim stanowisku tak właśnie wygląda? Przeglądam właśnie oferty pracy jakie są zamieszczone na stronie internetowej firmy. W ich treści są informacje o dodatkowych benefitach, prowizjach, możliwościach rozwoju oraz konkursach dla sprzedawców. Pokazuje to zupełnie inny obraz pracodawcy, niż przedstawiają ostatnie wpisy. Czy aż takie różnice są w warunkach zatrudnienia w zależności od działu firmy? Czy też może również macie dostęp do choć części tych dodatkowych benefitów? Bardzo pomocna byłaby informacja jakiego stanowiska dotyczy konkretna opinia.

Iwona

@Patryk rzeczywiście rzeczy, o których wspominasz są niepokojące. Chętnie usłyszymy również na ten temat od innych pracowników firmy. A w jakim dziale/stanowisku firmy praca właśnie tak wygląda?

Karol
@Iwona 21.06.2017 10:49

Potwierdzam , Musisz przychodzić 30min wcześniej za darmo plus nigdy nie będziesz miała czasu odbierać sobót .

Iwona

Pracujesz w PGD Euro Car Kraków? Chętnie dowiemy się więcej na temat warunków zatrudnienia w firmie. Na co mogą liczyć pracownicy?

Patryk
@Iwona 06.04.2017 09:52
Pracujesz w PGD Euro Car Kraków? Chętnie dowiemy się więcej na temat warunków zatrudnienia w firmie. Na co mogą liczyć pracowni...

Od razu miej na uwadze, że za nadgodziny nie płacą ,soboty nie do odebrania ,pensje głodowe i co najlepsze masz za darmo przychodzić 30min wcześniej do pracy ... tyle w temacie

Adam

Jak wyglada praca handlowcow w Katowicach? Narzekacie ogolnie na firme czy dane stanowisko? Jakbym zamiatał ulice to tez bym narzekal na rodzaj kurzu i pyłu :)

buahaha

ziako są benefity ale musisz uważać żeby kierownik Cię nie nakrył jak będziesz je wynosił.

ziako

Nawet jeśli to jest stopień zaawansowania to nie jest tak źle, bo w końcu wiedzą, że odpowiednią dbają nie tylko o zarobki, ale również o to, żeby zatrudnienie odbywało się w przyjacielskiej atmosferze. Zastanawiam się tylko czy są jeszcze jakieś benefity, wiecie?

Kiero D.S

Pracowałem tam jako kierowca w oddziale w Krakowie,zarobki około 2500zł,a pracy tyle że masakra,do tego trzeba znosić humorki Wojciecha S. którego nikt nie lubi a każdy się go boi. Praca tam to jakis wyzysk człowieka i do teego trzeba miec stalowe nerwy.

Drs

Witam, przegladajac opinie widac ze poglady sie roznia ale w wiekszosciosob na forum odradzacie pracy w PGD. A tak dla uscislenia wkoncu jak klaruja sie zarobki ? Szeregowy, doradca serw, kierowcy itp jakies widełki ile na poczatek i jaka dorma zatrudnienia? Wypowiedzi z narzekaniem ale 0 konkretow.. Pozdrawiam

nICK

Witajcie, Pracuje długo w PGD i jedno co mogę powiedzieć, że Ci którzy chcą pracować, a nie przeglądać allegro cały dzień zarabiają bardzo dobrze. Wszyscy mają bardzo dobry socjal (Multisport, Lux Med). Rzecz w tym, że Ci którzy byli zwalniani nie robili nic aby polepszyć swoje wyniki, a później oczywiście zdziwienie. Widzę, że tutaj działa złota zasada: jak jesteś niezadowolony to napisz negaty w 10 miejscach, a jak jest wszystko ok nie musisz w ogóle o tym mówić :) Z drugiej strony bardzo się ciesze, że Ci którzy się zwolnili znaleźli lepszych pracodawców. Powodzenia wszystkim w poszukiwaniu pracy!!

@nICK 24.06.2016 15:28

Ty chyba piszesz na zlecenie pgd.

james bond 007

Od ilości klientów zależna jest wypłata ale co najwyżej w szaletach. W tej firmie wszystko zależy od tego ile klientowi sprzedasz. Jeżeli dla kogoś szczytem marzeń jest wypłata na czas - to firma naprawdę warta polecenia.

aladyn

Nie polecam tej firmy oddział Partner, kłamią podczas rekrutacji o warunkach prowizyjnych. Jeśli planuje ktoś pracę, wcześniej przed podpisaniem umowy o pracę, zażądaj na piśmie ustaleń, które zostały tobie przedstawione, Nie odkładaj tego w czasie!!!!!. Dokładnie czytaj umowy są kruczki dotyczące naliczania prowizji po osiągnięciu poziomu gwarantowanego tzw podstawy naliczane są minusy. Jedynym plusem to handlowcy super ludzie tworzą fajną atmosferę.

Pracowałem w innym oddziale tej firmy. Tam nie ma pracowników są tylko wyrobnicy. Pracownik szeregowy jest zerem i nawet jak ma rację to nie ma racji i ma robić tak jak nic nie znający się kierownik, bo kierownik jest na wyższym stanowisku.

kiro

To dlaczego odchodą najlepsi pracownicy?

kiro

W pracy w PGD wymagania ogromne a wynagrodenie marne.

iii

W PGD pracują sami bogaci ludzie - bo tylko oni mogą sobie na to pozwolić

Chybasiezwolnie

Wiem, że jest mnóstwo zadowolonych .. to ci dla których umowa o prace i wypłaty na czas to szczyt marzeń i powód do chwały. Jak ktoś ma większe ambicje to szybko zacznie się tam męczyć. W tej firmie awansują tylko wyjadacze rodzynek z dyrektorskich rowów. Jeden z nich tak się pchał do dupska, że doznał spłaszczenia w tylnej części głowy

Kamil

aby określić pracę/płacę szeregowego pracownika PGD najlepiej posłużyć się anegdotą: - co jesz na obiad? - dumę że pracuje w PGD ...

najemnik
@Kamil 23.05.2015 14:05

tam pracujesz za prestiz - i za niego sobie kupisz wzystko

giga

Taką firmę jak PGD należy szerokiem łukiem omijać,eksperci niezależni zatrudnieni za gigantyczne pieniadze,udawanie"pseudokorporacji",praca3 etaty na głowę oczywiście za pensję niezmienna od kilku lat i wciskanie ludzoim kitu,ze sobie pracy nie potrafią zoragnizować,słowem tylko tandenty pijar o sukcesach firmy dla zwykłego pracownika nie przekładajacy się na nic,HR jest ale tylko od pisania wypowiedzeń,jak chcesz rekrutować to tylko na stanowisko kierownicze tam się dobrze bawią i kasa płynie odpowiednia,dla zwykłego pracownika wynagrodzenie dalekie od średniej rynkowej,o rozwoju i awanasie zapomnieć tez mozecie,najlepiej robić za trzech i cieszyć się,ze się..pracuje w PGD..odradzam

Pyro

Jaki socjal? W Katowicach nie ma niczego takiego. Po cichu się mówiło,że restrukturyzacja w latach 2010-2012 była prowadzona pod kontem sprzedaży firmy. Była prowadzona inwentaryzacja całego majątku. Był nawet jakiś zagraniczny zainteresowany jednak po dokładnej analizie finansów firmy tak szybko jak się pojawił, tak szybko zrezygnował. Owszem redukcja starej kadry była ale kilka lat temu i niestety od około roku znowu dyrektorów jest coraz więcej.Co do zarobków to jest słabo o czym świadczą dość częste odejścia pracowników do konkurencji. Zostają ludzie, którzy nie oczekują niczego lepszego.

tores

no tak, każdy by tylko narzekał na nich i narzekał, a pracowac to nei ma komu już. Mi się wydaje, z eoni juz sporo na rynku istnieją i jakieś większe kryzysy to im się nie szykują chyba, nie nie? sam zastawiam się czy by do tego euro car nie iść do pracy, tlyko nie wiem jak u nich jest z płynnością pracowników.

przyjaciel
@tores 11.02.2015 15:03

Kryzys samej firmy nie dotyczy tylko jej pracowników ;) Pod przykrywką kryzysu kilkanaście stołków poleciało w latach 2010-2012.Nawet kilka działów firmy ;) W sumie to nie był kryzys tylko restrukturyzacja zatrudnienia w całej Grupie.(redukcja kosztów) pod przykrywką kryzysu :). Znaczy sprzątanie starej kadry która dużo zarabiała. :) A tak po za tym to jest tam Spoko ;) Social jest OK

Pyro

Skrót PGD powinien oznaczać Polska Grupa Dyrektorów. Pracowałem 7 lat i o 7 lat za długo. Typowa korporacja. Pracownik to śmieć, nigdy niema racji i zawsze można go wymienić. Zwolniłem się z ogromna przyjemnością

lol

Dno totalne. Zwalniają bo uważają, że szeregowi pracownicy stoją za drzwiami i czekają na pracę u nich BA! proszą na kolanach żeby ich zatrudnić. A prawda jest taka, że jak ktoś przyjdzie to szybciej ucieka. Kasa? Chore plany chorych głów. Prezesi zarabiają, dyrektorzy zarabiają a robol zawsze zarabia za dużo. Nie polecam. Szukają WSZĘDZIE oszczędności, a nie moga zamontować automatycznych wyłączników światła i naprawić kranów...

Pyro

Wiesz czym różni się robotnik od pracownika korporacji? Robotnik kopie rowy, a pracownik korporacji je liże. Jak chcesz dojść do i tak nędznego stanowiska koordynatora albo kierownika z nędzna kasę to musi (usunięte przez administratora)dyrektorom (najlepiej mailowo). Mieliśmy kilku takich mistrzów oddziale w Katowicach.

poVinie

Powiem ci tak. Jeżeli aplikujesz na stanowisku handlowe, które wyrabia jakąś tam marże to nie powinno być tak źle. Stanowiska nie marżowe do najlepiej opłacanych nie należą. Ale fakt istnieje tam zjawisko "Szukanie wszędzie oszczędności" i to kosztem pracowników niestety.

Trytyty

Najlepsza? Mówisz o [usunięte przez administratora], traktowaniu człowieka jak [usunięte przez administratora]? Szukanie wszędzie oszczędności- zwolnijmy dwóch, dajmy jednemu robotę za trzech i jeszcze dziwmy się że to nie działa, dobrze ze odszedlem

PGD worker

Czytając te opinie, wiem że osoby które tu pisały nie spisały się w pracy, nie osiągały wyników więc opinie są mocno subiektywne - PGD jest najlepszą firmą dealerską w Polsce również od strony pracowniczej - pracuje tu 12 lat i polecam każdemu takiego pracodawce!

klient

Cos nie tak z tą firmą .... Co lepsi pracownicy odeszli ... niestety Chyba poprzednie opinie były prawdziwe bo tylko kierownik ten sam .. Generalnie jako klient lepiej podjechać na zakopianke - polecam

juzNieWPGD

uwaga frajerzy nakurwia tornado i wymiata żuczków Na obecna chwile polowa pracowników to keirownicy/ dyrektorzy. Pozdrawiam tych, którzy zostali i będą na nich robić.

ja

Taka struktura jest w każdej dużej firmie. W dobie śmieciowych umów i różnych kombinacji, taka firma to skarb! Najważniejsze, że wypłata na czas i ludzie fajni :)

skrzat

Miło się tam pracuje za marne wynagrodzenie. Atmosfera jest ok. Najfajniejsza jest struktura firmy. 1. Szeregowy pracownik ( mały żuczek) 2. Koordynator żuczków 3. Kierownik działu 4. Dyrektor oddziału 5 Zarząd x chyba 4 6. Właściciele firmy x 2 Nie wiem jak jest ,ale wychodzi na to że pozycja 1 robi na pozostałe. Stąd jak się domyślam niska płaca małego żuczka. Minusy : - Kasa - Działy handlowe presja na wynik Plusy : - Program Benefit - Kasa na konice zawsze 10 - Prywatna opieka medyczna za dopłatą - Atmosfera ok

haha

ja tam pracowalem i nie nauczylem sie niczego. no chyba ze jak w nadgodzinach (do odbioru) odklejac nalepki z punktami z promocyjnych butele z olejem i zaniesc je dyrektorowi panu [usunięte przez administratora]

były

taa tylko szeff powinien być na poziomie -chociaż troche wyższym od podłogi .

Anonim

Serwis - jedna wielka pomyłka

Anonim

Dla kogoś komu nie chce się pracować każda firma i przełożony będzie zawadą. To, że PGD wyciska soki z pracowników to wiadomo nie od dziś. Ale nigdzie nie nauczysz się więcej niż od wymagającego pracodawcy.

NIck

Firma z zewnatrz wyglada super- wielki piękny obiekt , masa samochodów itp, itp Ale w rzeczywistości ta firma jest beznadziejna nieadekwatne wynagrodzenie do chorych planów !!! Najlepiej przychodzić w soboty za frajer - według kierownictwa A najgorszy z nich wszystkich to psełdo dyrektorek [usunięte przez administratora]. Tylko kierownictwo w tej firmie zarabia Pracownicy przychodzą i odchodzą ( i to właśnie oni to jedyny pozytyw w tej firmie Ci co pracują i co pracowali..) Przestrzegam przed tą firmą I tyle w temacie

Zostaw opinię o PGD Euro Car Kraków - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PGD Euro Car Kraków