Air Liquide Global E&C Solutions Poland

Kraków

Opinie o Air Liquide Global E&C Solutions Poland

doc

Miałam krótki epizod z ta firmą. Po doktoracie zaoferowali mi 2500 zł netto. Szkoda czasu. Wyzysk i oszustwo. Wszystko ze spora dawką stresu.

PHD
@doc 28.02.2018 11:12

A doktorat z jakiej dziedziny?

electrical

Mechanizm jest prosty. Zatrudniaja mlodego inż. Po roku czy dwóch przejmuje już projekt i wykonuje prace która normalnie robiło by ze 4 Niemców. Oczywiście za odpowiednio niską pensje bo dodatków projektowych nie ma. Wabi sie go wyjazdami bo to jedyny sposób by zarobic pieniądze. Gdy młody człowiek orientuje się że to poprostu szukanie jelenia... odchodzi.

Przed rozmową- zaintrygowany

Czy to prawda, że otwierają competence center dla SAP-owców? I podobno przenosić się będą do nowego biura - nie orientujecie się gdzie?

inż.
@Przed rozmową- zaintrygowany 19.03.2018 23:45

Prawda. Przenoszą niektóre biznesy z Zachodu (Frankfurt, Paryż), by tu robić to samo. A nowe biuro, na razie w budowie, będzie tuż obok starego.

Andrzej

Nie dajcie się nabrać.Szukają jeleni.Do Krakowa,Czech,Rumunii zlecają najbardziej pracochłonne prace projektowe.Za 2000 netto ..???? Nie polecam.

zatrudniony
@Andrzej 05.03.2018 07:36

Wpisz swoją odpowiedźjakbys mial w firmie wujka, ciotke, mame lub tate to bys pewnie dostal 3000 netto na start ... co i tak jest pensja ponizajaca

CONTRACTOR

Pracuje w AL dopiero kilka miesiecy i juz zaluje. Dziwne miejsce. Smutne i jakby czas sie zatrzymał. Płace też.

Dali

W Krakowie w Lidlu kasjerka ma 3500 netto.To jest niepoważna firma.Po inżynierii chemicznej i procesowej zaproponowali mi 2000 brutto.Omijajcie ta firme.

FFM opinion

Be carefull on this company. I spent some time on secondement in Air Liquide Global E&C Cracow. I can't imagine how people can work in such conditions and for such money!!!!!. Hey.. you are in EU! Don't be so neutral...

Andrzej

Oni daza do tego abys pracowal za pol darmo.A jako praktyka stydencka za darmo.Generalnie Lurgi nie istnieje pozostal tylko znak firmowy.Air Liquide robi tylko projekty z gazow.Inzynier z 10 letnim stażem za 3000 brutto.....

@Andrzej 17.02.2018 10:32

Nie tylko. Robi też projekty z szeroko rozumianej branży Oil&Gas dla zewnętrznych klientów. A dzięki posiadaniu nad sobą takiego właściciela zawsze można liczyć na jakiś projekt wewnątrz grupy Air Liquide, co już nieraz było niezłą kroplówką dla biura w kryzysowych momentach.

Wiktor

Cieszę się, że chwalicie prace w firmie. Własnie aplikowałem i czekam na sygnał ze strony firmy.

Engineer

Pracuję w tej firmie już kilka lat. Dzisiaj przez przypadek wszedłem na opinie i włos mi się na głowie zjeżył. Zupełnie inaczej postrzegam tu pracę. Fakt, jest ciężko, wiele wyzwań i ambitnych celów, ale można się wiele nauczyć, ludzie są bardzo uczynni i przyjacielscy. Nie ma tu korporacyjnego wyścigu szczurów, praca jest bardzo ambitna i ciekawa. Zarobki raczej rynkowe, trudno mi określić, ja jestem zadowolony (choć zawsze mogłoby by lepiej). Dużym plusem jest możliwość wyjazdów później na budowy (kasa większa i ogromne doświadczenie zawodowe).

inzynier instr

Witam. Chcialem zapytac jaki jest przecial zarobkow na stanowisku instrumentation engineer? Czy jest szansa na 10k brutto dla inzyniera z 8 letnim doswiadczeniem w przemysle? Dziekuje i pozdrawiam

Manago
@inzynier instr 25.09.2017 15:31

Ze 3k na rękę spokojnie wyciągniesz

Zatrudniony

Bardzo slabe zarobki jak na branza oil and gas . Strata czasu. Powiew poprzedniej epoki.

pracownik oby juz niedlugo

dla wszystkich czytających, starsze posty sprzed zmiany nazwy dostępne tutaj: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,49295

df

@hjhj hej no to prawda akurat tutaj w firmie na tym stanowisku wymagany jest jednak język niemiecki

Iok

Ja na to stanowisko powiedziałam 7000 brutto jak do mnie dzwonili i babka z hr nie była bardzo zdziwiona. Wiec nie wiem jak jest, niedługi mam rozmowę to zobaczymy

hr

3000-3500 nie wiecej

pipeng

Relikt przeszłości pełen dinozaurów. Nauczyć się czegos tam nauczysz ale będziesz biedny jak mysz bo płacą gorzej niż na Ukrainie. Idealiści zostają, realiści odchodzą.

T

Dodajac jeszcze do poprzedniej opini - nie pracowalem w Krakowie wiec moze tu jest troche lepiej. Generalnie Polacy nie maja szans na wysokie stanowiska. Pierwsza jest francuska mafia, potem niemiecka pod mafia a na koncu inne nacje. Maja filie w wielu krajach i moga wybrac najtanszych inzynierow.

T

Ta firma wywodzi sie z Bipronaftu, ktory zostal zakupiony przez niemiecka firme Lurgi. Lurgi miala kiedys dobra pozycje wsrod firm inzynieryjnych i wiele wlasnych technologi. Niestety ten kapital zostal roztrwoniony i Lurgi zostala zakupiona przez Air Liquide - firme francuska zajmujaca bie glownie produkcja gazow z wlasna technologia kriogeniczej separacji. Niestety, jakto firma produkcyjna niewiele wiedzaca o zarzadzaniu inzynieria praktycznie zniszczyla Lurgi i jej marke. Ponadto Francuzi sa beznadziejnymi zarzadcami i okropnymi plotkarzami i balaganiarzami (oczywiscie to srednia moja ocena z doswiadczenia w tej firmie). Intrygi i "polityka" przewazaja nad rozsadkiem. Byc moze Bipronaft pozostawil mocne fundamenty ale moje obserwacje w HQ w Frankfurci nie wrozyly dobrze. Co najwazniejsze firma moze zwolnic w kazdej chwili bez ostrzezenia wiec nie liczcie w niej na jakakolwiek stabilnosc. Nauczycie sie tyle ile bedziecie chcieli i na ile pozwola ale w momencie kiedy juz nie bedziecie mogli wiecej - wiejcie jak najszybciej. AIR Liquide zredukowala duza firme inzynieryjna do dzialu technicznego doczepionego do produkcji.

Mario

Cześć, mam pytanie. Czy warto zrealizowac praktyki studenckie w tej firmie? Oczywiscie sa bezplatne. Chodzi mi o takie praktyko na ktorych sie czegoś naucze, a nie będę osoba od robienia kawy.

adam

Firma dramat, powrót do przeszlosci. Poziom ludzi w na wysokich szczeblach dramatyczny. Nie musisz- nie pchaj sie.

pawel

Za rzecze jakie sie ram robi, stres i odpowiedzialnosc- 5 net to malo

inżynier

To są średnie pieniądze jak na życie w Krk gdzie jest sporo korporacji windujących zarobki. Skąd niby te ceny mieszkań czy usług? A na pewno są to słabe pieniądze jak na możliwości firmy. I to widać. Ludzie odchodzą bo w okolicy rozwijają sie inne firmy a ci co zostają to albo starsi z ugruntowaną pozycją i zarobkami albo tacy co chcą sie jeszcze poduczyć i wkrótce uciec, inni znowu sie zasiedzieli. Szkoda tych ludzi a tym co odchodzą to szkoda to robić bo co by nie gadac to atmosfera miedzy ludzmi jest super i potencjał techniczny jeszcze całkiem niezły. Jeśli szefostwo nie zacznie tego doceniać i dbać o ten najważniejszy kapitał - inżynierów to będzie niewesoło.

zatrudniony

To niestety nie zart. Chetnych, zaslepionych tym, ze robia wielkie rzeczy jest wielu.

N

To, że nie ma ogłoszeń nie oznacza, że nie ludzie się nie zwalniają. Owszem, odchodzą... ale ogłoszeń i tak nie ma bo zawsze można sprowadzić hindusa który podziękuje i będzie postęp[ował według zasady "nasz klient, nasz pan"

engineer

Sredniawka mocna. Nauczysz sie sporo ale sie nie dorobisz. Sa osoby ktore siedza po 10h co dzien dostajac 5k brutto po 6 l pracy. Tam panuje niepisana zasada. Jestes mlody to zapierdzielaj, starsi ktorzy pracuja od 15,20 lat ci pokibicuja.... a na zarabianie przyjdzie czas. Kiedy? Nie wiadomo. Jak jestes elastyczny to dorobisz na delegacjach....

Atom

Nie będzie to komentarza odnośnie kierowników, którzy wg mnie maja niesamowitą wiedzę, a odnośnie samego procesu i pani z HR w procesie zatrudnia pracowników. Zanim nastąpiła rozmowa, kilka razy została ona przełożona- zawsze smsami,co uważam, za nieprofesjonalne, bo treść tych smsow była na ogol 1 zdaniowa. Sama rozmowa trwała 1 godzinę i 40 minut - było to stanowisko specjalistyczne, powiedziano mi, ze do końca tygodnia się skontaktują ze mną. Moje wrażenia po rozmowie, wyglądały tak, że kierownicy chcieliby specjalistę za pensję studenta i wg mnie łatwiej im będzie podszkoli takiego studenta skoro project i tak wchodzi za parę miesięcy - za dosłownie tydzień później pojawiło się ogłoszenie na pracuj.pl na to stanowisko, gdzie nagle zmieniono wymagania - szukają studenta . Ja to rozumiem, ale nie rozumiem jak można nie zadzwonić do danej osoby, ze jednak dziękujemy. W innych firmach potrafią powiedzieć, pana warunki finansowe są za wysokie itd. Na starcie mówią np ze jeśli sie nie zdecydujemy, to wyślemy emalia automatycznego itd. Wszystko jest jasne, a tutaj email został wysłany po 1.5 miesiąca! Uważam, ze jednak marnowanie komuś prawie 1.75 h na rozmowę a następnie niepofatygowanie się z wysłaniem emalia wcześniej lub nawet smsa (skoro to była preferowana forma kontaktu) to okazywanie braku szacunku. HR tam powinny dostać 0 za profesjonalizm. Same pytanie od kierowników, ok, sprawdzają wiedzę.

Zostaw opinię o Air Liquide Global E&C Solutions Poland - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Air Liquide Global E&C Solutions Poland