Air Liquide Global E&C Solutions Poland

Kraków

Opinie o Air Liquide Global E&C Solutions Poland

Engineer

Pracuję w tej firmie już kilka lat. Dzisiaj przez przypadek wszedłem na opinie i włos mi się na głowie zjeżył. Zupełnie inaczej postrzegam tu pracę. Fakt, jest ciężko, wiele wyzwań i ambitnych celów, ale można się wiele nauczyć, ludzie są bardzo uczynni i przyjacielscy. Nie ma tu korporacyjnego wyścigu szczurów, praca jest bardzo ambitna i ciekawa. Zarobki raczej rynkowe, trudno mi określić, ja jestem zadowolony (choć zawsze mogłoby by lepiej). Dużym plusem jest możliwość wyjazdów później na budowy (kasa większa i ogromne doświadczenie zawodowe).

inzynier instr

Witam. Chcialem zapytac jaki jest przecial zarobkow na stanowisku instrumentation engineer? Czy jest szansa na 10k brutto dla inzyniera z 8 letnim doswiadczeniem w przemysle? Dziekuje i pozdrawiam

Manago
@inzynier instr 25.09.2017 15:31

Ze 3k na rękę spokojnie wyciągniesz

Zatrudniony

Bardzo slabe zarobki jak na branza oil and gas . Strata czasu. Powiew poprzedniej epoki.

pracownik oby juz niedlugo

dla wszystkich czytających, starsze posty sprzed zmiany nazwy dostępne tutaj: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,49295

df

@hjhj hej no to prawda akurat tutaj w firmie na tym stanowisku wymagany jest jednak język niemiecki

Iok

Ja na to stanowisko powiedziałam 7000 brutto jak do mnie dzwonili i babka z hr nie była bardzo zdziwiona. Wiec nie wiem jak jest, niedługi mam rozmowę to zobaczymy

hr

3000-3500 nie wiecej

pipeng

Relikt przeszłości pełen dinozaurów. Nauczyć się czegos tam nauczysz ale będziesz biedny jak mysz bo płacą gorzej niż na Ukrainie. Idealiści zostają, realiści odchodzą.

T

Dodajac jeszcze do poprzedniej opini - nie pracowalem w Krakowie wiec moze tu jest troche lepiej. Generalnie Polacy nie maja szans na wysokie stanowiska. Pierwsza jest francuska mafia, potem niemiecka pod mafia a na koncu inne nacje. Maja filie w wielu krajach i moga wybrac najtanszych inzynierow.

T

Ta firma wywodzi sie z Bipronaftu, ktory zostal zakupiony przez niemiecka firme Lurgi. Lurgi miala kiedys dobra pozycje wsrod firm inzynieryjnych i wiele wlasnych technologi. Niestety ten kapital zostal roztrwoniony i Lurgi zostala zakupiona przez Air Liquide - firme francuska zajmujaca bie glownie produkcja gazow z wlasna technologia kriogeniczej separacji. Niestety, jakto firma produkcyjna niewiele wiedzaca o zarzadzaniu inzynieria praktycznie zniszczyla Lurgi i jej marke. Ponadto Francuzi sa beznadziejnymi zarzadcami i okropnymi plotkarzami i balaganiarzami (oczywiscie to srednia moja ocena z doswiadczenia w tej firmie). Intrygi i "polityka" przewazaja nad rozsadkiem. Byc moze Bipronaft pozostawil mocne fundamenty ale moje obserwacje w HQ w Frankfurci nie wrozyly dobrze. Co najwazniejsze firma moze zwolnic w kazdej chwili bez ostrzezenia wiec nie liczcie w niej na jakakolwiek stabilnosc. Nauczycie sie tyle ile bedziecie chcieli i na ile pozwola ale w momencie kiedy juz nie bedziecie mogli wiecej - wiejcie jak najszybciej. AIR Liquide zredukowala duza firme inzynieryjna do dzialu technicznego doczepionego do produkcji.

Mario

Cześć, mam pytanie. Czy warto zrealizowac praktyki studenckie w tej firmie? Oczywiscie sa bezplatne. Chodzi mi o takie praktyko na ktorych sie czegoś naucze, a nie będę osoba od robienia kawy.

adam

Firma dramat, powrót do przeszlosci. Poziom ludzi w na wysokich szczeblach dramatyczny. Nie musisz- nie pchaj sie.

pawel

Za rzecze jakie sie ram robi, stres i odpowiedzialnosc- 5 net to malo

inżynier

To są średnie pieniądze jak na życie w Krk gdzie jest sporo korporacji windujących zarobki. Skąd niby te ceny mieszkań czy usług? A na pewno są to słabe pieniądze jak na możliwości firmy. I to widać. Ludzie odchodzą bo w okolicy rozwijają sie inne firmy a ci co zostają to albo starsi z ugruntowaną pozycją i zarobkami albo tacy co chcą sie jeszcze poduczyć i wkrótce uciec, inni znowu sie zasiedzieli. Szkoda tych ludzi a tym co odchodzą to szkoda to robić bo co by nie gadac to atmosfera miedzy ludzmi jest super i potencjał techniczny jeszcze całkiem niezły. Jeśli szefostwo nie zacznie tego doceniać i dbać o ten najważniejszy kapitał - inżynierów to będzie niewesoło.

zatrudniony

To niestety nie zart. Chetnych, zaslepionych tym, ze robia wielkie rzeczy jest wielu.

N

To, że nie ma ogłoszeń nie oznacza, że nie ludzie się nie zwalniają. Owszem, odchodzą... ale ogłoszeń i tak nie ma bo zawsze można sprowadzić hindusa który podziękuje i będzie postęp[ował według zasady "nasz klient, nasz pan"

engineer

Sredniawka mocna. Nauczysz sie sporo ale sie nie dorobisz. Sa osoby ktore siedza po 10h co dzien dostajac 5k brutto po 6 l pracy. Tam panuje niepisana zasada. Jestes mlody to zapierdzielaj, starsi ktorzy pracuja od 15,20 lat ci pokibicuja.... a na zarabianie przyjdzie czas. Kiedy? Nie wiadomo. Jak jestes elastyczny to dorobisz na delegacjach....

Atom

Nie będzie to komentarza odnośnie kierowników, którzy wg mnie maja niesamowitą wiedzę, a odnośnie samego procesu i pani z HR w procesie zatrudnia pracowników. Zanim nastąpiła rozmowa, kilka razy została ona przełożona- zawsze smsami,co uważam, za nieprofesjonalne, bo treść tych smsow była na ogol 1 zdaniowa. Sama rozmowa trwała 1 godzinę i 40 minut - było to stanowisko specjalistyczne, powiedziano mi, ze do końca tygodnia się skontaktują ze mną. Moje wrażenia po rozmowie, wyglądały tak, że kierownicy chcieliby specjalistę za pensję studenta i wg mnie łatwiej im będzie podszkoli takiego studenta skoro project i tak wchodzi za parę miesięcy - za dosłownie tydzień później pojawiło się ogłoszenie na pracuj.pl na to stanowisko, gdzie nagle zmieniono wymagania - szukają studenta . Ja to rozumiem, ale nie rozumiem jak można nie zadzwonić do danej osoby, ze jednak dziękujemy. W innych firmach potrafią powiedzieć, pana warunki finansowe są za wysokie itd. Na starcie mówią np ze jeśli sie nie zdecydujemy, to wyślemy emalia automatycznego itd. Wszystko jest jasne, a tutaj email został wysłany po 1.5 miesiąca! Uważam, ze jednak marnowanie komuś prawie 1.75 h na rozmowę a następnie niepofatygowanie się z wysłaniem emalia wcześniej lub nawet smsa (skoro to była preferowana forma kontaktu) to okazywanie braku szacunku. HR tam powinny dostać 0 za profesjonalizm. Same pytanie od kierowników, ok, sprawdzają wiedzę.

Zostaw opinię o Air Liquide Global E&C Solutions Poland - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Air Liquide Global E&C Solutions Poland