Opinie o Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy lotniczy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. w Poznań

Seba

W PL Ławica pracownika się nie szanuje i nie wspiera w trudnych sytuacjach.

@Seba

Zgadzam się, są tam osoby zupełnie nieodpowiednie i aroganckie w stosunku do pracowników , w szczególności w Dziale Sol i w kadrach.

Były
@Seba

Potwierdzam, pracownik w tej firmie nie otrzymuje wsparcia w razie problemów. Oczekuje się tylko na moment potknięcia i z premedytacją na bruk.

@Były

W moim przypadku tak było, doświadczenie się nie liczyło. Wystarczyło tylko podać rękę i zapytać dlaczego tak się dzieje i co jest powodem takiego stanu. Nic z tego. Szykany i podchody dało się odczuć . Normalny pracodawca tak nie postępuje.

Dokładnie. Dużo jest konfidentów i nygusów a kolesiostwo na porządku dziennym. Szefostwo oczywiście o niczym nie wie lub nie chce wiedzieć , liczą się tylko statystyki. Porządny i wartościowy pracownik nie jest doceniany i szanowany.

To nie jest firma godna zainteresowania odnośnie pracy. Jeśli pracownik jest tam źle postrzegany , nawet wtedy , kiedy potrzebuje pomocy, a jej nie otrzymuje, tylko zostaje zwolniony to nie należy wypowiadać się pozytywnie.

Pamiętam jak w okolicach 2020 roku przyszedłem do pracy. Pracowałem kilka miesięcy i zastanawiałem się, o co tak właściwie chodzi w tej chorej firmie. Ludzie walczą nawzajem o uznanie, pseudo kierowniczki. Każdy nawzajem by siebie sprzedał za uściśnięcie ręki prezesa. Teraz po kilku latach widzę co tam się dzieje. Współczuję każdemu normalnemu człowiekowi, który musi tam siedzieć. Szczególnie nie pozdrawiam pewnej blond pani doktor :)

Alicja
@były pracownik

A przynajmniej ta walka o uznanie jest tego warta? :D Nie wiem, są większe szanse na premie czy podwyżki? Czy walczą dla zasady? :P Dla mnie to też dziwne, Na jakim stanowisku pracowałeś? Wynagrodzenie było ok dla ciebie, czy mogliby więcej płacić? Chłopak myśli o pracy w ochornie, wiesz moze jakie tam są warunki? Warto?

Żona pracownika
@Alicja

Zarobki niewspółmierne do wymagań stawianych przez Pracodawcę. Ja jako żona nie polecam pracy w tym zakładzie, mój mąż zarabia dużo mniej, niż ja w służbie zdrowia.

Bolek
@Żona pracownika

Tam nie szanują pracownika...

Żona praownika
@Bolek

Tak wiem, nie szanuje się tu pracownika, słyszałam też, że w jednym z działów dochodziło nawet o mobbingowania pracowników i że Sąd w Poznaniu skazał jednego z kierowników za (usunięte przez administratora)

Bolek
@Żona praownika

Potwierdzam, w dziale Sol także tak jest

Krzysztof
@były pracownik

Nie polecam zatrudnienia w tej firmie. Począwszy od góry do profilu pracownika jest to firma nieprzyjazna i złośliwa.

Seba

Pracodawca nie dbający o Pracownika. Jeżeli pojawi się problem u Pracownika, nie pomaga, wręcz utrudnia i komplikuje. Jeśli nadarza się okazja, pozbywa się Pracownika, bez możliwości negocjacji i szukania poprawy. Personel także nieprzyjazny. Omijajcie z daleka.

Ariel
@Seba

Pracodawca jest mało zainteresowany problemami Pracownika, począwszy od kierownictwa, szefostwa

Krzysztof
@Seba

Święta racja, którego problemy zdrowotne i osobiste Pracownika kompletnie nie interesują.

Xerox
@Krzysztof

Zgadza się, Pracodawca jakim jest PL Ławica to podmiot nieprzyjazny człowiekowi. Liczy się tylko to co najlepsze i wygodne.Traktuje się tam człowieka przedmiotowo, bez empatii i zrozumienia.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. na stanowisko PRACA OD ZARAZ MALARZ SZPACHLARZ? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Milka

Cześć! Czy ktoś z was pracował w obsłudze salonu Business Executive Lounge? Jak faktycznie wygląda ta praca? Biorąc pod uwagę te wszystkie negatywne opinie jestem ciekawa realiów na tym stanowisku

Mila

Zawsze chciałam pracować na lotnisku, uwielbiam patrzeć na ludzi w podróży . Pomyślałam, ze może kiedyś spróbuję. Od jakiegoś czasu zaczęłam obserwować opinie o pracy na lotnisku w Poznaniu i jestem w szoku. Praktycznie wszystkie opinie negatywne, opisujące egoistyczne szefostwo i złą atmosferę w pracy. Wierzę, że ludzie którzy odeszli stamtąd nie mają dobrych wspomnień. Szkoda, że tam tak jest… niewielkie lotnisko a problem duży, bo dotyczy złej opinii wobec zarządu. Ryba psuje się od głowy…

Mirek

Szefostwo w tej firmie to kompletne nieporozumienie, podstępna złośliwa kadra, łącznie z Behapowcem.

Ariel

PL Ławica nie jest Pracodawcą, który dba w każdej sytuacji o Pracownika. To tylko pozory, toksyczne środowisko, szefostwo bez poszanowania i zrozumienia innych. Wszechobecne kolesiostwo i konfidenctwo.

Justice

Jak masz problem , nie zmienią i nie przeniosą Cię na stanowisko, musisz poradzić sobie sam Tak będą kombinować , szkalować , okłamywać , aby tylko Cię zwolnić.

z ogłoszenia przyjmują tylko do SOL i to nie wszystkich, a na lepsze stanowiska - kolesie przyjmują kolesi - z ogłoszenia jeszcze nikt się nie dostał płaca nie jest najgorsza, ale atmosfera fatalna i jest coraz gorzej.

Mirek
@pracownik

Do SOL nie warto aplikować , nieprzyjemna kadra , bardzo niewyrozumiali współpracownicy.

MK

Niestety oczekiwanie na bagaż trwało ponad godzinę. Informacja o opóźnieniu została podana dopiero jak kilku mężczyzn zaczęło głośnio wyrażać swoje niezadowolenie. Informacja podana była dość lakoniczna nie wnosząca nic do zaistniałej sytuacji. Oczywiście nikt z obsługi nic nie wiedział i każdy odpowiadał ze nie jest od tego. Szkoda.

WERY

Ja napisze tylko tak: Panowie Prezesi, Panowie Właściciele. Rado Nadzorcza : Zamiast patrzeć tylko w przyszłość, może warto zatrzymać się i spojrzeć na ludzi, którzy TWORZĄ tą firmę i zacząć ich traktować jako WIELKĄ WARTOŚĆ tej firmy, której nie da się tak łatwo odbudować i wreszcie godziwie zacząć ich wynagradzać ,a nie traktować pracowników jak wrogów i cieszyć się że udało się znowu wywieść ich w pole i po raz kolejny nie dotrzymać obietnic -te ostatnie słowa kieruje do Prezesa B .Ostatnio bardzo wielu doświadczonych i wykwalifikowanych ludzi odeszło z pracy ze względu na niskie zarobki, a Ci co zostali, to bardzo często tylko dlatego, że oddali tej firmie kilkadziesiąt lat swojego życia i są już w wieku przedemerytalnym (w ostatnich latach załoga Ławicy bardzo się zestarzała) Może warto się zastanowić kim zastąpicie Panowie niedługo tą wykwalifikowaną kadrę, jak przy tych zarobkach i wymaganiach stawianych pracownikom nie ma szans na odmłodzenie załogi. PODSUMOWUJĄC Ławica nie ma PRZYSZŁOŚCI bez wykwalifikowanej, doświadczonej i dobrze WYNAGRADZANEJ załogi , która to przede wszystkim tworzy PRZYSZŁOŚĆ tej firmy.

pytanie

Mam pytanie dotyczące pracy , czy stanowisko obsługi naziemnej to oferta skierowana dla mężczyzn czy kobiety również mogą aplikować?

pracowałem tam

wszyscy wartościowi pracownicy odchodzą. prezes W. zastępca B. i drugi od bezpieki B. nic nie robią żeby utrzymać dobra wykfalifikowana. kadrę. obojętny jest im los pracowników. nie ten to inny. a ci co zostają są żle opłacani za swoje prace i uprawnienia )których trzeba mieć sporo) . a władza opływa w różnych przywilejach na kontraktach za miesięczną stawek blisko 6 cyfrowych sum. W pandemii obcięli wszystkim dodatki pracownikom na które składa się prawie 40 % wynagrodzenia . sami zaś nie robiąc tego z sobą, zostawiając swoje wynagrodzenie takie jak było

Joanna
@pracowałem tam

Masz na myśli jakieś konkretne stanowisko? Przypuszczam, że inne uprawnienia muszą mieć pracownicy ochrony, a inne osoby pracujące w restauracjach. Możesz napisać, jakie dokładnie dodatki wchodziły w skład wynagrodzenia? Niestety w wielu branżach miało miejsce takie obcinanie wynagrodzeń, pewnie za jakiś czas wszystko wróci do normy.

Zibi
@Joanna

A kto tutaj pisze o pracownikach restauracji, tacy nie sa zatrudnieni na Ławicy.Przedmówca pisze tutaj o służbach opracyjnych czyli np. o dziale Sol, dziale Eksploatacji, dziale Straży Pożarnej, dziale Elektryków, dziale Operacyjnych, czyli o ludziach którzy muszą mieć specjalistyczne wykształcenie, szkolenia, licencje, poligony, uprawnienia które kończą się egzaminami, a to oznacza ,że nie można tak łatwo ZASTĄPIĆ. A np. W Solu, czy Straży Pożarnej pensje zbliżają się do PENSJI MINIMALNEJ .WSTYD, WSTYD panie prezesie Wiatrowski I panie prezesie Bykowski WIDAĆ jak ludzie ZUBOŻELI za panów prezesowania i 16 lat temu zarabiali niewiele mniej niż teraz.Takiemu zarządzaniu ludżmi i takim lekceważeniem ZAŁOGI powinni zainteresować się WŁAŚCICIELE.Odebrali też ludziom premie, ciekawe czy sami sobie panowie prezesi ujeli ze swoich WYSOKICH ZAPEWNE WYNAGRODZEŃ.

Iza
@Zibi

Pewnie że wstyd. A podwyżek inflacyjnych nie było? Mnie to troszkę zastanawia, czy z LSP da się przejść do PSP, jak człowiek jeszcze w wieku jako takim?

Zibi
@Iza

Niestety podwyżek nie było, nie ma i pewnie nie będzie.Pan Prezes W i B twierdzą,że nie ma pieniędzy bo płacą odszkodowania za hałas, bo pandemia, bo trzeba spłacać kredyty itd. ....... Mają gdzieś,że ludzie muszą pracować jeszcze dodatkowo w innych firmach ,żeby utrzymać rodziny. Niestety z LSRG do PSP przejść nie mogą ,bo średnia wieku takiego strażaka na lotnisku to ok. 55 lat i co najgorsze na dzisiaj muszą pracować do 65 roku życia, bo nie mają uprawnień emerytalnych.

Emilia
@Zibi

Ale bez sensu. Z tym wiekiem emerytalnym dla nich powinni coś jednak pozmieniać. To ile tych kredytów tutaj jest tak właściwie nabranych, że się nimi przykrywają? Przykrywka pandemia standard już czekam czy będą mówili coś o konflikcie w takim razie...

Weteran

Niewygodnych eliminują

Okb z Wawy
@pracowałem tam

Posłuchajcie, zróbcie tak jak u nas, o ile wasz związek faktycznie chce coś zdziałać, a nie bierze hajs i siedzi cicho. Niech jak najwięcej osób zapisze się do związku, związek niech rozpocznie spór zbiorowy, przygotuje swoje postulaty i wynajmie mediatora. W razie braku porozumienia związek ma pełne prawo do wszczęcia strajku i pracodawca nie ma prawa was zwolnić! U nas trwało to wszystko parę miesięcy ale się udało.

Oluś
@Okb z Wawy

A od kiedy Zwiazki za swoje zaangażowanie dostają hajs.? Chyba Pan nie działał w Związkach. A strajk oczywiście możliwy, pod warunkiem, że ludzie będą chcieli strajkować. Bo jak na razie to wolą się zwolnić i zatrudnić się w firmie, która ich doceni i godziwie wynagrodzi. Za chwile nie będzie miał kto pracować na Lotnisku. Już teraz ze 180 ludzi ze Slużb Operacyjnych zostało 120 osób. Muszą wynajmować firmy zewnętrzne, bo za 3 - 4 tyś pensji nikt nie chce przyjść do pracy. na Ławicy. A jak nie będzie obsady do obsługi pasażerów, to loty jak na zagranicznych Lotniskach będą odwoływane. A Ci co decydują, czyli Zarząd zarabia krocie i nie docenia Służb Operacyjnych i ma w poważaniu to, że ludzie klepią biedę i muszą pracować na dodatkowych etatach.

okb

praca w porcie w poznaniu nie należy do lekkich i przyjemnych. atmosfera nie jest fajna. włodarze już dawno zapomnieli ze kapitałem firmy dobrej są ludzie. niegodziwe zarobki do pracy jaką sią wykonuje przy obsłudze pasażera i bagażu. jeśli się zastanawiasz na praca tam . nie polecam. współpracownicy fajni ale pieniądze marne. nieadekwatne do wymagań jakie są preferowane na stanowisku pracy. na rozmowie o podwyżce od szefa usłyszysz jedynie że to prestiż pracować na lotnisku! a prezez na kontrakcie zarabia 80 tys miesięcznie nie ważne czy pandemia jest czy nie ma.

Były pracowników k
@okb

I musisz sie cieszyć bo masz jako pracownik zajebistą zniżkę na parking jak przyjeżdżasz do pracy.....argument ksiedza szefa ochrony do pracy w tym cyrku jak prosisz o podwyżke hihihi.....żenada!!!!!

Michu
@Były pracowników k

Dokładnie tak jest

Były pracowników k

Te obąwiązkowe tak i to musisz podpisywać "lojalki"za dzienne głupie szkolenie na dwa i pół roku jak za jakieś studia stacjonarne w innej firmie na które kieruje cie pracodawca....cyrk jak nigdzie!

Weteran
@Były pracowników k

Potwierdzam

Tragedia co za obsługa trzy godziny czekania za walizką dramat

Ktoś
@Tomek

A co się dziwisz??? , obsługa na Lotnisku coraż gorsza, bo nie szanuje sie tu pracowników , jest bardzo duża rotacja pracowników , bo CI fajniesi pracownicy się zwalniają bo zarabiają po 3 tyś złotych, bo jak idziesz po podwyżke, to taki kierownik Ci powie,że możesz się zwolnić i że to prestiż pracować na Ławicy i że jak Ci sie nie podoba to możesz iśc do pracy do betoniarki itd. ................ .Jak myślisz kto przyjdzie pracować za takie marne pieniądze????////

Tragedia co za obsługa trzy godziny czekania za walizką dramat

Jak wygląda sprawa grafiku w Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Wojtas

Zakład przede wszystkim mysli o sobie, czyli dostosowuje grafik pod siebie, a jak musisz za kogoś przyjśc to nie pyta i często zmienia grafik, także często trudno jest pogodzić tą prace z druga pracą, a druga praca jest konieczna, ponieważ zarobki na Ławicy są tragiczne i często są niewiele wyższe od płacy minimalnej.Ja zmieniłem już pracę na Ławicy p na dużo lepiej płatną i mniej stresującą pracę, mam uprawnienia w ochronie więc było bardzo łatwo mi ją znależć .Najważniejsze ,że nie musze już dodatkowo pracować na drugim etacie,żebu godnie zyć.A przez te niskie zarobki i wymagania (specjalne uprawnienia) nikt nie chce pracować, jest duża rotacja pracowników no i Ławica w tym roku musiała wynająć Firmę zewnętrzną, bo brakowało im pracowników Sol-u

emeryt
@Wojtas

od kiedy strazacy LSRG pomagają za marną kase przy transporcie niepelnosprawnych .Czy ich szefowie biorą za to odpowiedzialność za obnirzone bespieczeństwo i gotowość.

Wojtas
@emeryt

A kto by tam myslał o bezpieczenśtwie?, liczy się kasa i PR.Ławica ma w swojej ofercie transport niepełnosprawnych, bierze za to kase, zatrudniła dodatkowych 12 pracowników, ktorym płaci ,ale Ci nie noszą niepełnosprawnych, a kto ich nosi do i z samolotu ???? (usunięte przez administratora) strażacy!!!, którzy zarabiają najmniej w Porcie!!!, bo ani Komendant, ani Zarząd nigdy nie doceniał, nie ceni i pewnie w tym składzie osobowym nigdy nie doceni ,roli strażaków dla Łaawicy, jakby nie było LSRG to lotnisko można by zamknąć .Tylko przy okazji takich wyjazdów do noszenia niepełnosprawnych i do tankowania np. zagrożone jest bezpieczeństwo Portu, bo nie ma pełnej obsady w Strażnicy, gdzie zostaje np. 3 ludzi z dyspozytorem, a jak są dwa tankowania i dochodzi noszenie niepełnosprawnych to zostanie sam dyspozytor. A taki średni wiek strażaka na Ławicy to grubo powyżej 50 lat, bo tu nikt młody nie chce przyjść do pracy , bo nie ma tu uprawnień emerytalnych , no i zarobki ok. 3 tys też dla nikogo nie są motywujące.Dlatego pracują tu tylko Ci co mają na Ławicy wieloletni , nawet i 30-letni staż na Ławicy, albo emeryci PSP, którzy sobie dorabiają do emerytur.

Lolek

Jak masz układy to tak

Marzena
@Lolek

Czyli krótko mówiąc, trzeba mieć znajomości? A tak to trzeba być podatnym na dni pracy?

Kaktus

Sluchajcie,a Ile maksymalnie wyciagacie miesiecznie?

Marzena
@Kaktus

Zarobki w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica zależy pewnie między innymi od obejmowanej posady. Akurat teraz szukają tam: Specjalisty ds. technicznych, Pracownika ochrony oraz Pracownika wsparcia obsługi Pasażerów. Tu są wszystkie oferty: https://www.airport-poznan.com.pl/pl/bip/praca/oferty-pracy Którą z nich jesteś zainteresowany?

Kaktus
@Marzena

Jesli juz to specj..do spraw technicznych.Ile moge zarobic?

Wiechu
@Marzena

Żadną, płaca bardzo marna, duże wymagania -bo musisz mieć różne uprawnienia, atmosfera nie jest fajna , przełożonym zależy,żeby załoga byla skłócona, czyli są równi i równiejsi, na takich samych stanowiskach ludzie różne mają pensje, a wszystko to po to, że taka skłóconą załogą łatwiej sie zarządza'

Zostaw merytoryczną opinię o Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 0 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o.
1.2/5 Na podstawie 35 ocen.

Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o.