Opinie o Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy lotniczy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. w Poznań

Tomasz

Nie rozumiem dlaczego wchodzicie w kompetencje osób decyzyjnych. Nie znamy podstaw wielu decyzji a oni z pewnością wiedzą co robią.

@Tomasz

Jak tu jest to wiedzą Ci co tu pracują, pracownicy tutaj zarabiają mało, traktuje sie ich jako zło konieczne, nie ten to bedzie inny.Na szczęście pracy jest teraz dużo i nie trzeba męczyć sie w takim miejscu.

Zbigniew
@były pracownik

Jakie stanowisko zajmowałeś w firmie Port Lotniczy Poznań-Ławica? Możesz napisać nam coś więcej na temat zakresu obowiązków, który miałeś w ciągu dnia? Chciałbym, abyś ocenił również, czy Twój zakres obowiązków był adekwatny do otrzymywanych zarobków? Pomóż pracownikom, którzy rozważają aplikowanie do pracy w tym miejscu.

KDZ

Kontakt z obsługą lotniska- brak, pasażer traktowany jak zło konieczne.

taki jeden

To dziwny pracodawca (usunięte przez administratora)Najpierw zarówno kadrowy, dyrektor, jak i prezesi nie reagowali na zgłoszony przez pracowników (usunięte przez administratora)Dziwne dla mnie jest to,że nie ceni się tu w ogóle długoletnich pracowników i pozwala się na taką rotację pracowników, co jest bardzo kosztowne dla pracodawcy - szkolenia,mudury, czy zdobycie licencji dla nowych pracowników sporo kosztuje.Dodatkowo zarobki tu są bardzo, bardzo marne.ale co tam lepiej się procesować i płacić odszkodowania i koszty procesów niż uczciwie wynagradzać swoich pracowników.

taki jeden
@taki jeden

Nie rozumiem dlaczego administrator usuwa część mojego postu o (usunięte przez administratora)na lotnisku Ławica to fakt.A pracodawca czyli Władze Lotniska nic z tym nie zrobił i próbował całą sprawę zamieśc pod dywan poniżej(usunięte przez administratora)

posen

Jeszcze o SOL: osobiście nie widziałem na innych lotniskach w Europie, żeby osoby kontrolujące bagaż podręczny nosiły broń przy sobie. I poznańska Ławica jest chyba jednym z nielicznych wyjątków. Nawet w USA tak nie jest.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. na stanowisko PRACA OD ZARAZ MALARZ SZPACHLARZ? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Roki

I tez jak wygląda wynagrodzenie -wypłata po okresie próbnym po podpisaniu umowy -stałej na czas nieokreślony i po zdaniu kursu na pracownika ochrony stałego -wynagrodzenie jakie jest ... Jak wygląda praca nocna -czy są jakieś przerwy -ile minutowa .. Czy trzeba przychodzić dodatkowo w dzień wolny od pracy do pracy -nadgodziny .. Ile godzinowo wygląda dzień pracy ? (Czy trzeba zostać w pracy dłużej -nadgodziny )? Jakie są warunki pracy..

@Roki

Jeśli masz stabilna pracę to zostań tam gdzie jesteś.W Sol-u to maskara, zarobki kiepskie, nie wiesz pod kogo podlegasz , bo zmiany nie mają stałych dowódców.Był taki moment jak się ludzie zbuntowali i zaczęli sie skarżyć to nie mieli nawet możliwości wejśc do pomieszczenia uśiąść,czy się ogrzać.W Sol-u na pewno nie odpoczniesz, chyba,że masz układy, albo będziesz wazeliniarzem i dobry posterunek dostaniesz.Także jedyna opcja to praca tutaj jako dodatkowa praca, na pewno nie jako podstawowa praca ,bo i zarobki marne i brak stabilizacji.Chodziły słuchy żę ochrone lotniska przejmie ochrana z Poczty Polskiej

Roki

Dzień dobry ,mam zacząć nową prace w sol ochrona na ławicy i nie wiem czy mam tam iść ,ponieważ muszę zrezygnować z mojej obecnej pracy -to jest w miarę dobra praca ..może ktoś napisać ..jak wygląda dzień pracy -czy są jakieś przerwy żeby w trakcie 12 godzin odpocząć od ciągłego stania ...i kiedy trzeba wyrabiać nadgodziny ..

Taka jedna

Otoz-zarobi nedza 2100-2400brutto,bez 13 itp. premia niby 15% lecz nie jest pewna. Generalnie nowy pracownik musi polubic bycie przeszukiwanym,prosic sie o otworzenie pomieszczenia socjalnego,chodzic w zoltej kamizelce jak robotnik,biegac i pilnowac aby dostac plakietke ktora upowaznia do wejscia na teren pracy,tak zwana visitorka na ktorej widnieje nr dowodu osobistego i pasazer moze sobie przeczytac. Visitorki powinny byc stosowane dla osob z zewnatrz ale aby pracownik musial to robic. kolejna zenada. Praca generalnie dobra tylko dla uczniow/studentow. W czynnosciach na umowie nie ma slowa o obsludze klienta a praca glownie na tym polega. Pracownicy nazywaja nowych "kamizelkami" no coz. osly bez szkol musza sie dowartosciowac :)

Patrycja

@posen, dlaczego uważasz, że prawo nie przewiduje dla SOL koszul w kolorze czarnym? Czy mógłbyś proszę napisać na jaki zapis się powołujesz? Może należy to traktować wyłącznie jako kwestię estetyczną, przecież głównym zadaniem pracowników SOL jest czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących?

@Patrycja

Wystarczy spojrzeć na rozporządzenie MSWiA ws. wewnętrznych służb ochrony. Paragraf 15 mówi o umundurowaniu pracowników ochrony w portach lotniczych - wylicza, jakie są elementy tego umundurowania. Z tego zapisu wynika, że pracownik SOL może nosić koszule w kolorze oliwkowozielonym lub białym. O czarnym nie ma w ogóle mowy. Ciekawe, czy ktoś z Ławicy się wypowie? Może należy spytać rzecznika portu?

@Patrycja

Być może takie rzeczy są praktyczniejsze, ale w ten sposób łamie się prawo... Czy ktoś z tego serwisu kontaktował się może z rzecznikiem?

zorro

Tak jak wszędzie w ochronie, np.pracowałem w Straż Ochrony Portu ,rządzą emeryty ,trepy i psy .Jak jesteś wazeliniarzem i przydupasem dostaniesz dobry posterunek na stałe, gdzie zero ruchu .2400 brutto ochrona opanowana przez pasożytów mundurowych.

@zorro

DOKŁADNIE,DOKŁADNIE tak jest, W SOL-u są 4 zmiany, I AŻ 5 DOWÓDCÓW. Jest to przemyślana strategia KIERUJĄCYCH , żeby nie było jedności wśród Pracowników na zmianach, dzięki tej strategii kierownictwo manipuluje pracownikami w grafikach, w obsadach stanowisk.W rezultacie ludzie nie wytrzymują i jest duża rotacja pracowników , a to oznacza ogromne koszty przy szkoleniu każdego nowego pracownika (uprawnienia i certyfikaty kosztują).Gdyby były 4 zgrane zmiany w SOL to Port Lotniczy mógłby się skupić na doszkoleniu sprawdzonych pracowników np. j. angielski, a pieniądze wydawane na szkolenie nowo przyjmowanych (mundury, szkolenia) wydać na nagradzanie dobrych pracowników z korzyścią dla pasażerów, pracowników i CAŁEGO PORTU LOTNICZEGO.Pasażer 2 godziny przed wylotem ma do czynienia z obsługą Sol,a dalej ze sklepem wolnocłowym, czy z restauracją- ta ostatnia to antyreklama dla Ławicy(drogo, niesmacznie,zimne jedzenie i niemiła, wolna obsługa)

Patrycja

Rozumiem, że negatywnie oceniasz poziom zarządzania i organizację zmian w SOL. Czy możesz w związku z tym napisać, jak według Ciebie powinno to wyglądać? Podejrzewam, że Twoim zdaniem pracownicy powinni być przypisani na stałe do jednej zmiany. Czy uważasz, że w warunkach pracy lotniska, to możliwe do zrealizowania?

@Patrycja

Patrycja czego nie rozumiesz sa 4 zmiany a AŻ 5 DOWÓDCÓW i gdyby każda zmiana miała swojego stałego Dowódce, który bo o swoja zmiane dbał i sprawiedliwie nią zarządzał ,to nie byłoby niepotrzebnych zwolnień i rotacji.A. na dzisiaj jest kumoterstwo i wazeliniarstwo, żeby dostać lepsze posterunki.Ale dla Portu jest tak lepiej, bo łatwiej jest taką skłócona i zastraszona załoga zarządzać.

posen

A rzecznik portu to również ciekawa postać - zanim zaczął pracę na Ławicy, był rzecznikiem sieci marketów...

@posen

Patrycja

@Pracownik, Mobbing to poważny zarzut wobec pracodawcy. Mobbing to na przykład długotrwałe nękanie pracownika, lub jego ośmieszanie przed innymi. Czy byłeś świadkiem lub uczestnikiem takiej sytuacji? Najpierw należy zgłosić to przełożonemu w Porcie Lotniczym Poznań Ławica. Czy wiesz skąd wynika tak duża rotacja w szeregach Służby Ochrony Lotniska?

@Patrycja

@Patrycja myślę czytając Twoje wypowiedzi,że to Ty własnie jesteś pracownikiem Portu Lotniczego.Jeśli chodzi o MOBBING na ŁAWICY to w lipcu 2018 r zapadł wyrok w SĄDZIE KARNYM w Poznaniu i w tej sprawie skazano nawet Mobbera, czyli Komendanta Straży Lotniskowej( na szczęście to już były Komendant) A jeśli chodzi o zgłaszanie mobbingu to ani Pan Kadrowy, ani Pan Dyrektor nie reagowali na zgłoszenia strażaków o mobbingu, wręcz próbowali zamieść sprawę pod dywan.ZA TO MOBBER były już Komendant dostał nagrodę pieniężną za swoją pracę.Kto pracuje na Lotnisku ten wie jak TUTAJ TRAKTUJE SIĘ PRACOWNIKÓW i ile oni zarabiają, w ciągu ostatnich 10 lat prezesury p.Wiatrowskiego dostali ok. 350 zł podwyżki, za to po Ławicy chodzą słuchy,że tylko w tym roku Kadra Kierownicza dostała TYLKO 1000zł PODWYŻKI.

Patrycja

@posen, jeżeli prawdą jest informacja, którą podajesz, to ta osoba nie ma doświadczenia w branży lotniczej. Zwróć jednak uwagę, że zajmowała to samo stanowisko, czyli była rzecznikiem. Funkcja rzecznika to elastyczna praca. Zdarza się, że rzecznicy przechodzą płynnie z jednej branży do drugiej. Czy oceniasz to zjawisko negatywnie?

maja20

Witam.Praca w SOL to jedna wielka tragedia.Kompletny brak kultury,zachowanie niektórych pracowników jest wręcz oburzające,już nie wspomnę o tym,że traktowany jesteś jak wół roboczy a najlepiej,żebyś cały czas stał ,obsługiwał i robił pod siebie,po to żeby niektórzy mogli sobie ze spokojem pogadać z kolegami,wypić kawkę i połazić gdzieś tam w niewiadomym celu. Porządni ludzie uciekają z tego miejsca,mając w nosie umowę o pracę.Jak oni wyglądają w oczach pasażerów!!!Też patrzą na nich.WSTYD!WSTYD!WSTYD!

@maja20

Właśnie, ubiór - nie tylko nieestetyczny, ale i nieprzepisowy. Prawo nie przewiduje dla SOL koszul w kolorze czarnym...

Patrycja

@Syla, przypominam, że na forum nie rozmawiamy o prywatnych sprawach pracowników, ani nie podajemy ich danych osobowych. Forum GoWork.pl jest odwiedzane przez kandydatów, którzy poszukują wartościowych informacji o Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy w tym miejscu? Czy w ostatnim czasie zaszły jakieś zmiany?

Sara

To prawda, atmosfera straszna, kontakt z pasażerami mają osoby, które nawet angielskiego nie znają a ich image...brrrrrr. Pamiętam dziewczynę, która była właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.Teraz jakoś rzadko tu bywa, szkoda, że o wizerunku firmy decydują ludzie, którzy są jacyś dziwni.

Syla
@Sara

Jaką dziewczynę masz na myśli?

Patrycja

@posen, dobrze, że sprecyzowałeś swoją wypowiedź. Rzeczywiście, można się nad tym zastanowić. Czy próbowałeś o to pytać jakiegoś pracownika Portu Lotniczego Poznań Ławica? Takie miejsca jak lotniska z reguły przykładają dużą wagę do spraw związanych z marketingiem i komunikacją. Może warto kogoś o to po prostu zapytać lub zwrócić na to uwagę?

Patrycja

@posen, w niektórych firmach rzecznik prasowy odpowiada także za komunikację z mediami. Dlaczego zwróciłeś uwagę akurat na kwestię profilu tej firmy? Czy miałeś okazję kontaktować się z Portem Lotniczym Poznań-Ławica lub chciałbyś aplikować na takie stanowisko? Proszę Cię o komentarz, na pewno zaintrygowałeś tym wpisem wiele osób odwiedzających ten wątek.

@Patrycja

A czy "komunikacja z mediami" obejmuje też dyskusje z użytkownikami FB?

@Patrycja

Nie powinno być tak, że osoba administrująca fanpejdżem publikuje odpowiedzi przy użyciu konta osobistego. Admin wypowiada się przecież w imieniu instytucji, a nie własnym.

posen

Tego "światowego" portu nie stać nawet na to, aby zaangażować osobę do obsługi Facebooka. Tę funkcję pełni rzecznik prasowy...

Patrycja

@Pracownik, praca na lotnisku to dla wielu osób spełnienie marzeń. Podobno to praca wymagająca koncentracji oraz dobrze opanowanych umiejętności miękkich. Czy możesz to potwierdzić? Na jakie stanowiska Port Lotniczy Poznań-Ławica najczęściej poszukuje pracowników?

@Patrycja

Oczywiście najczęściej szukają pracowników do Sol-u( tutaj największa rotacja), szukają też elektryków, pracowników do eksploatacji.Ostatnio nawet Kordynatorów Ruchu Naziemnego brakuje.Praca na lotnisku to nie jest spełnienie marzeń, raczej mus i trudno jest zmienić pracę jesli pracuje się tutaj kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat i oddało się temu Zakładowi Pracy najlepsze lata swojego życia.A co się dostaje sie w zamian? mobbing, marne podwyżki, dziwny to Zakład Pracy, który ciągle nie rozumie,że zadowolony pracownik to wydajny i lojalny pracownik.

Gogol

Jaką macie atmosferę w pracy? Może ktoś podpowie na jakie zarobki może liczyć pracownik fizyczny?

Xyz
@Gogol

Na lotnisku Ławica nie ma co liczyć na dobrą atmosferę. Zarobki "stoją". Odradzam pracodawcę.

@Gogol

Pracownicy przez 10 lat prezesury pana Wiatrowskiego dostali po 300zł podwyżki, a kierownictwo tylko w tym roku po 1000zł podwyżki.A atmosfera to nie polecam, nie ma jasnych procedur, pracodawca nie szanuje tu swoich pracowników nawet tych co pracują kilkadziesiąt lat.

Zostaw merytoryczną opinię o Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 0 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o.
1.2/5 Na podstawie 35 ocen.

Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o.