Opinie o Colquimica Polska w Plewiska

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Colquimica Polska. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Colquimica Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia organiczna, nieorganiczna i przemysłowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Colquimica Polska w Plewiska

Dyrektor generalny firmy Fokus

To co dzieję się ostatnio w firmie pokazuje jak nienagannie pracuje dział HR w dążeniu do redukcji liczby pracowników. Jedyna zaleta z pakietu socjalnego została odebrana, a osobom które były, z poza grona ulubieńców Pani W, zostało naplute prosto w twarz. Gdzie człowiek się nie obejrzy tam same negatywne opinie. Źle było zawsze ale odkąd tron HRu objął Herod, firma kroczy ku upadkowi. Mimo zapewnień i obwieszczania o nieprawdopodobnie rodzinnej atmosferze, nasz hegemon obraża się, gdy zwykły pracownik, który w pocie czoła i chemikaliów pracuje na możność pracy takich jak ów koleżanka, powie do niej po imieniu bez wyraźnego zaczęcia wypowiedzi od zwrotu Pani, który akurat aż nazbyt nie pasuje. Wsyztkim dobrym kobietom i chłopakom z produkcji duże pozdrowienia, a do HR managera jak i jej podobnym, zalecam zapoznać się z tekstem Tuwima zaczynającego się od słów: Próżnoś repliki się spodziewał...

inspektor inwektor
@Dyrektor generalny firmy Fokus

atmosfera siada z miesiąca na miesiąc co chwilę stresujące dni bo gonitwa przed i w trakcie niezpowiedzianych zewnętrznych audytów bo inspekcja to chowaj pracownika do piwnicy, kolejni ogarnieci techniczni odchodzą...perspektyw na podwyżki brak (tylko inflacyjne jak co roku) kilka lat było znośnie teraz wielu się rozgląda...ale najwytrwalsi pokażą jak na swoich plecach po grzbietach innych dowiozą temat żeby cieszyć się łaską u góry...i tak usłyszą wszyscy, że odchodzących bedzie sporo ale jest poświęcenie na które nas stać....

Wojtek M

Jestem w tej firmie kierownikiem i nic nie moge zrobic w sumie to placa mi za nic. Przejde sie raz rano po firmie z Rudym i to koniec mojej pracy na dzien. O ludzi nie dbam bo po bo i tak przyjdzie inny glupszy bo takich tam mamy. Liderzy poza jednym z PT to straszne sciemniacze glownie z temu C to juz (usunięte przez administratora) Pieniadze (usunięte przez administratora)oni daja inflacyjnej 200zl. :) warunki pracy dramat glownie goraco i halas! Poza tym to wykorzystywanie ludzi z azji inspekcja pracy musi tam drugi raz wejsc dyra do sadu juz postawic. No i jest Pan glowny zwany Rudy czlowiek widmo …

Zirytowany
@Wojtek M

Witam Zazwyczaj się nie wypowiadam na tej stronie, ale po przeczytaniu tego wpisu, postanowiłem to zmienić. Jest we wpisie powyżej kilka nieścisłości. Domniemany Wojtek M (pod którego zresztą podszywa się jakiś pracownik bez krzty odwagi do rozmowy twarzą w twarz) robi w tej firmie całkiem sporo. Jeżeli jesteś pracownikiem z dłuższym stażem, to na pewno widzisz, co się w firmie zmieniło i jaki to ma wpływ na organizację pracy. Liderzy to ściemniacze — rozwiń trochę myśl, bo nawet nie ma o czym tutaj rozmawiać. Jaki powinien być lider twoim zdaniem? I co robią obecni liderzy, że postanowiłeś ich obsmarować w internecie? Lider jest od pilnowania, aby cały proces był płynny. Jeżeli jest jakiś problem, to go rozwiązuje. w dużym uproszczeniu tak to wygląda. Pieniądze — podwyżki nie były inflacyjne, tylko według uznania. Jak ktoś jest ściemniaczem to dostałeś 200 zł tu się zgodzę w 100 % Gorąc i hałas — jest klimatyzacja i zatyczki do uszu dostępne w paru miejscach. BHPowiec da Ci nawet słuchawki wygłuszające, jak poświęcisz trochę wysiłku i się do niego zgłosisz. Ludzie z Azji — z tego co kojarzę, to oni sami polecają pracę znajomym. Poza tym czy gdyby byli wykorzystywani, pracowaliby tu od kilku lat? Nikt nie jest spętany łańcuchami do maszyny. No i Pan Rudy — nie jest widmem. Pracowałeś z nim bezpośrednio kiedyś? Wiesz jaką funkcję tu piastuje?

Wuja

Widać, że ostatnio towarzystwo się rozbrykało.. Sporo komentarzy wpada od aktualnych pracowników i tak się zastanawiam, po co? Czemu służy ten hejt? Co niektorzy nawet nie wiedza, co dzieje sie w firmie, a i tak komentuja. Dajcie chociaz znac, gdzie wg Was lezy problem, bo tylko wtedy firma moze go rozwiazac. Zarzad? Biuro prododukcyjne? Liderzy? Jakies argumenty? Prosze o konstruktywne wypowiedzi, bo trolololo tutaj nie pomoze.

Bezimienny 2
@Bezimienny

Coś więcej? Nie wiem kto wyjechał, możesz napisać?

Asia Nowy wpis

Dzień dobry, mignęła mi oferta dla analityka finansowego. Nie mogłam już wejść w szczegóły oferty a na stronie jak widać prezentowany jest taki właśnie dział. Nie wiecie kiedy będą do niego orgaznizowane przyjęcia i czy osoba z ponad rocznym doświadczeniem miałaby szanse na pracę?

Nick Nowy wpis

Zbiór nielogicznych i absurdalnych decyzji w tej firmie bije na głowę. Wiecznie niezadowolenie i brak szacunku dla pracowników produkcyjnych, przede wszystkim przez jednego Pana z Portugalii.

dzień dobry, gdzie obecnie mogę znaleźć aktualna ofertę pracy dla przedstawiciela handlowego? na stronie są wyszczególnię działy, jednak nie widzę przy nich żadnych ogłoszeń. Kiedy ostatnio kogoś szukano?

Ty Nowy wpis

Akurat to jest bardzo dobre miejsce do wyrażenia swojej opinii o firmie, nie rozumiem czemu mielibyśmy tworzyć walne zgromadzenie. Przełożeni nie słuchają to nic innego nie zostaje jak GoWork.

Colquimica Polska prowadziła rekrutację na stanowisko Technik utrzymania ruchu. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.

Witam serdecznie. Proszę mi opisać pracę zastępcy lidera zmiany. jest teraz dostępna oferta, planuje na nią aplikować. nie wiem niestety co konkretnie będzie oferowane względem zarobków, możecie je przybliżyć?

To czekajcie, dobrze widziałam w tamtych opiniach, że jak szukają teraz asystentki finansowej to ze względu na rozwój? tak cos pisali w październiku jeszcze tu w komentarzach a teraz właśnie widzę ogłoszenie w sieci. jeszcze przez 2 tygodnie ma być dostępne, wiec w teorii mam jeszcze czas na zastanowienie. Czy jest tu ktoś kto pracował lub teraz pełni te funkcje i by się odniósł? Warto?

Kto

Tak szukali na czyjeś miejsce. Najlepiej się za bardzo nie wychylać i przytakiwać na wszystko co mówią. Kłamią prosto w twarz, wykorzystują ludzi na całego a jak przychodzi co do czego to zrzuca na ciebie swoje błędy tylko żeby nie było na nich. Jak już za dużo wiesz to to nie jest miejsce dla ciebie. Ogólnie firma to jakaś ściema, ci do góry tylko patrzą na to żeby sobie rąk nie ubrudzić a jak z jakimś menadżerem jest problem to przecież coach wszystko rozwiąże xD. Zatrudniają osoby na umowy zlecenie obiecują cuda wianki a jak przychodzi do tego co mówili to umywają ręce. Przez co dużo osób odchodzi albo ich zwalniają. Na Portugalię też nie ma za bardzo co liczyć bo przecież oni tez zamiatają wszystko pod dywan tak samo jak nasz polski szef. Czy atmosfera jest rodzinna ? Myślę że nie. W rodzinie sobie ludzie pomagają wzajemnie, wspierają się i wspólnie się rozwiązuje problemy. Chyba że chodzi o (usunięte przez administratora) rodzinkę to się wtedy w pełni zgodzę. No i wynagrodzenie niby równe ale jak dostaniesz jakąś premie to czasem się nie wygadaj bo wtedy wychodzi że ktoś pracuje rok a zarabia więcej niż ktoś kto robi już 3 lata.

Kwas
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Jak ktos ma noz na gardle i potrzebuje kasy zeby przezyc to spoko ale dla kogos co by chcial cos w zyciu fajnego robic zdecydowanie nie. Sama firma to ma robic ale nie ma o niczym decydowac. Masz pomysl zeby cos usprawnic ale to wydatek wiekszy niz 100 pln? Niestety nie da sie bo albo zarzadzaajcy z portugalii sie nie zgodza albo miejscowi kreca nosem bo jak to ktos cos wymyslil. Sama atmosfere tez kaszana, kazdy dzial chce inne dzialy utopic w lyzce wody np. byla sytuacja ze HR nagle caly zaczal chodzic do dentysty a po 2 miesiacach ino "tracimy dentyste z naszego pakietu od jutra", szef mechanikow majacy czesc rzeczy gleboko w D bo produkcja cos sobie wymyslila to niech sobie naprawia, laboratorium niby spoko ale tez zamiast cos powiedziec ogarnac to radzcie sobie sami. Jezeli chodzi o atmosfere na produkcji to tak naprawde czesto jest to katorga, bo nikt ci nie pomoze, maszyna od miesiecy dobrze nie dziala ale dziala w ogole i "no rob klej tylko szybko bo potrzebujemy". Glownie kwas robi jeden taki rudy portugalec (niby kierownik ale nawet podstawowki nie skonczyl podobno) co chyba jego praca jest wkurzanie ludzi bo na kazdego gwizdze jak na psa, zawsze musi byc jego racja a jak jego pomysl sie nie sprawdza to sie trzesie jakby mial delirium. Jak juz wychodzi z biura cos laskawie zrobic to gwizdze, krzyczy i wydziwia z tymi swoimi pozal sie boze pomagierami co z nim siedza. Kierowniczka produkcji niby to tez kobita co by sie zlamala pod kartonem kleju co sie go robi na maszynie, nie ma posluchu i kazdy w sumie jej tylko przytakuje. Jedyne pozytywy to ze kasa wplywa zawsze bez problemu na konto i jakis tam pakiet z lux medu zeby cos sobie zbadac ale i tak trzeba czekac az sie terminy zwolnia. Jak mowilem na poczatku, zeby przezyc mozna pracowac ale zeby zyc to sie nie da lub czlowiek wpadnie w depresje od calego tego kwasu.

Z jakich powodów można wpaść w ewentualną nerwicę? Ktoś tak określił jeszcze jakiś czas temu warunki dla laborantów a właśnie jest dostępna oferta dla lidera zmiany. możliwe ze coś się zmieni w warunkach gdy będzie nowy przełożony? Ciekawe co się stało z poprzednim?

Czy wzmianka o tamtej nerwicy była słuszna? Czy każdy ją ma? tam w tej odpowiedzi akurat widniało odniesienie do pracy jako laborant, mnie natomiast integruje zarudzenie jako technik utrzymania ruchu. Opiszecie ten dział? Jak się w nim zarabia?

@JY Nerwosol

@JY To nie jest lekka praca ale rok temu było normalniej i spokojniej. Ostatnio dochodzi do wielu dziwnych zmian ludzie są zdenerwowani i zmęczeni Jest tu nerwowo i to mocno. Nikt sobie nic u góry z tego nie robi bo kawa stygnie gdy się schodzi na dół. Nie warto mówić na głos co się myśli bo niektórzy wysłuchają tylko po to by donieść wyżej. Pracownik który coś potrafi lepiej żeby za dużo nie mówił bo się okaże że przełożony musiałby skończyć jakąś szkołe żeby to zrozumieć.

Use your brain

(usunięte przez administratora) zwracanie krzykiem uwagi, masz meldować telefonicznie co teraz robisz i jak nie pracujesz tylko jesteś w toalecie lub na śniadaniu to awantura gotowa. Ma być na już i grzecznie do niego bo tego wymaga jego delikatny kodeks etyki zawodowej a jak nie to leci do mamy i zaraz biorą cie na rozmowę w ich szklarni. Chamskie zachowanie to norma u tego człowieka. Ale jak inspekcja była z zarządu to wszyscy są dla niego przyjaciółmi i klepiemy się po pleckach. Ile można to tolerować dyrektorze? O roli HR nie wspomnę bo nie ma sensu. Zysk firmy to jedno a kultura pracy to drugie a tu jej nie ma i nie będzie. Nisko to upadło.

Katy

Hejka czy o laborancie mi cos napiszecie? nie widzę chyba w ostatnich opiniach bezpośredniej wzmianki a oferty po prostu są powystawiane. Opiszecie docelowy zakres obowiązków na dziale oraz relacje z samymi ludźmi? Rotacje są częste czy raczej normalne?

Olaa
@Katy

Nic tam nie jest normalne, jeśli chcesz wpaść w nerwicę to Polecam!

Po niektórych komentarzach mam rozumieć, że wszystko zależy od własnego uznania jak się warunki pracy widzi? Są rozbieżne wiec ciekaw jestem jakie predyspozycje są potrzebne, żeby dobrze się robiło? I czy można starać się o awans na lidera lub jego zastępcę z szeregowego stanowiska? zauważyłem, że oferta na takie stanowisko jest na necie. czy ktoś już aplikował?

Dyrektor generalny firmy Fokus

inspektor inwektor
@Dyrektor generalny firmy Fokus

Czy firma Colquimica Polska udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Kycikyci

Przecież jak ja patrzę co się dzieje i czytam te wypociny, nie będę wypisywała imion każdy się domyśli po nicku. Panowie jesteście polmuzgami i pod wpływem piszecie bzdury na firmę która dawno powinna was wyebac. Do łopaty warchlaki i na budowę

Edana

Ktoś coś slyszal o podwyszkach czy tylko coroczne 5 proc w styczniu? narazie tylko podwyszki obowiązków i Audyty nam robia. Tak nas gonili za zakaz bizuterii a ten z bhp swoją złotą obrączką i lancuszkiem nie daje prykladu.

@Edana

Kto wam te audyty robi? firma zewnętrzna czy może macie jakiś dział za nie odpowiedzialny? Piszesz tez o „corocznych 5” to zawsze właśnie o taka kwotę wam podnoszą? Nie ma nigdy więcej lub mniej? ja i tak od nowego roku czegoś szukam, to już od pierwszego stycznia będę wiedziec na czym ewentualnie u was stoję?

Jamajka
@Edana

Obudź się za wczasu.. jakie podwyżki, jakie bonusy. To ten z PT ma mieć dobre wyniki, ty jesteś małym pionkiem w grze. Co do Pana z BHP więcej szkoleń robi a wiedza ta sama

A jakieś zawody teraz są, że tak piszesz? :D w sumie ciekawi mnie odniesienie aktualnych pracowników a najlepiej tych o dłuższym stażu. Ile średni teraz u was wynosi? Nie mogę dokopać się do aktualnych ofert i zastanawia mnie jak z rotacja stoicie, to normalne ze ogłoszeń teraz nie ma czy po prostu patrzę w złych miejscach?

Czy istnieje możliwość rozwoju w Colquimica Polska?

Nie. Chyba że ktoś sie zwolni albo znajdą na Twoje miejsce ciekawsza osobę

@Anonim

Tylko jak? Mam na myśli to, że ktoś przecież pracuje na danym stanowisku, to czemu by kogoś innego równolegle szukali? Na których stanowiskach tak się dzieje? Dopytuję, bo oferta dla asystentki finansowej teraz wisi, do Szkolnej daleko mieć nie będę, wiec wstępnie reflektuje. Czego się spodziewać na rozmowie?

@Gość

Może szukają kogoś dodatkowo

To tylko ja

Firma porąbana , brak jakiekolwiek wsparcia , pracownicy biurowi ustawieni na sukces nie liczący się ze zdaniem , innego człowieka , przyjaźń w firmie nie istnieje mówisz coś komuś na drugi dzień dywanik , możliwość rozwoju ? Oczywiście możesz rozwinąć nogi w jednym biurze a później na palarni . Całościowo bardzo słabo, widać że to korpo (usunięte przez administratora) który daje żyć osoba na wyższym stanowisku a te na mniejszych mają się pocić ze wszystkim i wszystko załatwiać za pseudo kierowników , ogólnie to jedyne co jest dobre w tej formie to woda ;)

Mark

Kierownik produkcji Pan Wojciech to (usunięte przez administratora) osoba z przypadku. To koles ktory na basenie siedzial za rartownika niby :)))) Pajac !

Człowiek

Był? Skoro już o rozwoju była mowa, bo ktoś pytał to czy na takie stanowisko u was można awansować? teraz jest dla przykładu oferta dla technika na UR dostępna. Jaka występuje ścieżka kariery?

Zostaw merytoryczną opinię o Colquimica Polska - Plewiska

• Jak się pracuje w Colquimica Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Colquimica Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Colquimica Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 3 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Colquimica Polska