Opinie o Optima Logistics Group S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Optima Logistics Group S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Optima Logistics Group S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Optima Logistics Group S.A. w Warszawa

Czy w firmie Optima Logistics Group S.A. są regularne szkolenia pracownicze?

Cześć, cieszymy się, że interesujesz się naszą firmą! :) Szkolenia w naszej firmie odbywają się regularnie i są one skierowane zarówno dla nowych pracowników, jak i dla tych, którzy mają w firmie dłuższy staż. Nowi pracownicy mogą liczyć na praktyczne wdrożenie podczas dwutygodniowego szkolenia wstępnego, naszej Akademii Spedytora. Pracownikami z dłuższym stażem opiekuje się nasz zespół Trenerów Wewnętrznych. Pomagają pracownikom w trakcie indywidualnych sesji lub szkoleń grupowych Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nas lub pracy w naszej firmie, zapraszamy na naszą stronę :) https://www.optimalg.com/kariera Pozdrawiamy, Zespół OLG

rozbawiony

Jedyne fajne rzeczy w tej firmie to: notesik, długopis i firmowy kubek. Reszta to baśnie Andersena. Trafiłem tam bo chcialem spróbować swoich sił w spedycji. Firma dała mi wypowiedzenie po okresie próbnym bo nie udało mi się osiągać ich celów czyli miesięcznie wyrobić jakiejś tam kwoty. Nie mając nic tylko telefon w ręce ciężko organizować transporty, nie ma własnej floty aut, wszystko jest z giełd. To nie jest spedycja tylko coś w rodzaju transportowego przedstawiciela handlowego. Moje stanowisko pracy zostało przygotowane pod kolejną osobę prosto po szkoleniu a mi podziękowano w dosyć niemiły sposób(usunięte przez administratora) Działania firmy moralnie pozostawiają wiele do życzenia. (usunięte przez administratora)Nie zraziłem się do spedycji po pracy w tej firemce, wręcz przeciwnie teraz jestem spedytorem w firmie zagranicznej i tam wykorzystuję swoje języki obce. Mam flotę aut i dogaduję szczegóły transportu z ludźmi zainteresowanymi. Napisałem taką opinię jaką sam chciałbym przeczytać jako potencjalny pracownik. Ja nie trafiłem na takie forum przed i nie mogłem poczytać opinii byłych pracowników. Teraz w dobie netu to podstawa. Cóż jeszcze mogę dodac? chyba tylko to, że większosć negatywnych opinii z forum jest prawdziwa. Praca na open space w Optimie to jak ktoś oglądał Wilka z Wall Street to podobny klimat panuje, motywowanie się do zarabiania wielkich pieniędzy, bohater filmu też był królem życia a skończył na "sprzedaj mi ten długopis", może to był ten długopis z Optimy, który bardzo lubię :) Aaa no i zaraz mi panie z HaEru odpiszą, że są super firmą i będą mi życzyć owocnej kariery. No to już wyprzedzę - a dziękuję bardzo

@rozbawiony

Rozbawiony, rzeczywiście będziemy życzyć Ci owocnej kariery i mamy nadzieję, że spośród kilku modeli biznesowych stosowanych w firmach spedycyjnych wybierzesz właśnie ten, który najbardziej pasuje do Twoich preferencji. Jest nam miło, że, mimo cierpkiej opinii jaką wystawiłeś, potrafiłeś jednak docenić fakt, że dajemy szansę zawodową młodym ludziom bez doświadczenia (inwestując w ich szkolenie), no i że podobają Ci się nasze firmowe gadżety – powodzenia w nowej pracy!

abbbbcc
@rozbawiony

trzeba jeszcze dodac ze konkurencja teraz jest ogromna, prosze sobie uzmyslowic co sie dzieje jak na gieldzie ukazuje sie dobry ladunek. W jednej chwili jest wyscig kto pierwszy sie dodzwoni

eee?

Dziwna polityka firmy. W normalnych spedycjach, za pozyskanie klienta odpowiada handlowiec lub dyrektor firmy. Spedytor ma za zadanie obsłużyć tego klienta tj. znaleźć auto, podstawić auto podwykonawcy lub podstawić auto firmowe jeśli firma spedycyjna jest połączona z firmą transportową, a potem dopilnować żeby wszystko grało. Radzę unikać wszelkiego rodzaju call center. W poważnych firmach, to handlowcy/dyrektorzy jeżdżą bezpośrednio do klienta i ustalają wszelkie warunki współpracy, podpisują kontrakty, a nawet i dają prezenty na święta. Jeżeli spedycji zależy na współpracy z poważnymi firmami za normalne stawki to bezpośrednie spotkania z klientami są niezbędne.

zadowolona

Pracuję w optimie od 8 miesiecy w dziale spedycji. Na początku przeszłam szkolenie, naaktórym nauczylam się jak pracuje spedytor. Mialam okres probny podczas którego udealo mi się osiagnąc założone cele. Teraz idzie mi coraz lepiej, mam swoich klientow i przewozników z którymi regularnie pracuję. Trzeba mieć dużo samozaparcia, nie sioedziec z założonymi rękami tylko działać. To nie jest praca dlaa leniwych. Musisz być aktywny, aby mieć z tego korzyści. Jak nie zamierzasz się wysilać to nie aplikuj, bo się tu nie odnjadziesz.

Rozmowa rekrutacyjna odbywa się w siedzibie firmy na Żoliborzu. Niestety dość słabo lokalizacyjnie ze względu na brak jakiegokolwiek parkingu firmowego. Rozmowa przeprowadzona przez dwie Panie - raczej sympatyczne. Sama rozmowa niczym się nie wyróżniała, brak "czerwonych flag" na tym etapie. Jednak mimo wszystko, z różnych powodów nie zdecydowałabym się na podjęcie współpracy z tą firmą, która jest także najlepszym dowodem na to, że możesz być kandydatem, który znacznie przewyższa wymienione w ogłoszeniu oczekiwania pracodawcy, ale i tak nie zostaniesz wybrany, ponieważ firma nie jest w stanie zapłacić na tym stanowisku nawet średniego dla tego stanowiska wynagrodzenia... Poza tym trochę co innego jest napisane w opisie stanowiska, a co innego okazuje się podczas rozmowy.

Wiele pytań o poprzednie stanowiska pracy, wykraczające poza zwykłą rekrutacyjną ciekawość, a raczej zakrawające o wścibskość i brak profesjonalizmu.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
whistleblower

Efekt skali, duza rotacja i 500 spedytorow jadacych jak chomiczki w koleczkach robi swoje:). Awans tylko na podstawie osiagnietego wyniku bez weryfikacji zdolnosci przywodczych:). Firma zamiast sie rozwijac, sie rozrasta. Nie tworzy nowych uslug, tylko caly czas rekrutuje nowych spedytorow . Nie polecam.

JJ.

Niezla organizacja pracy, dobre warunki rynkowe, plynna firma, troche cisna sposob pracy, ale idzie wyzyc. Poukladani.

Grażyna
@JJ.

Dziękuję Ci za tę opinię. A co masz na myśli, pisząc, że trochę cisną sposób pracy? Nie ma przerw w Optima Logistic Groups? Bo z drugiej strony napisałeś, że jest niezła organizacja pracy. Będę wdzięczna, jeśli podpowiesz też, czy jesteś zadowolony z wypłat.

Rafał
@Grażyna

Pracuję w Optimie od 7 lat i jedyne co mi się nasuwa na pojęcie cisniecie to jesli chodzi o wynik. Jak jestes spedytorem to musisz po prodtu robic dobry wynik. No,ale tak to jest w sprzedaży. Taka specyfika pracy. @Grażyna po tylu latach mogę Ci powiedzieć, że nie załowałem nigdy swojej decyzji. Super ludzie, dużo profitów, dobra kasa i biura w dobrych lokalizacjach.

kolo

jest to praca dla ludzi mojego pokroju silnych i zdecydowanych no i trzeba umieć angielski, wy mięczaki się tam nie nadajecie

Optimiarze
@kolo

Kopiuj/Wklej z Tima/ Teleroute (a nie przepraszam - Timko już nie pozwala :D:D)

Artur
@Optimiarze

Mógłbyś odpowiedzieć, czy rzeczywiście należy dobrze umieć język angielski, aby móc pracować w firmie Optima Logistics Group? Chciałbym zweryfikować, czy jest to niezbędne wymaganie do tego, aby pracodawca przyjął nas do pracy u siebie. Mógłbyś odpowiedzieć?

@Artur

Dzień dobry, język angielski należy umieć na poziomie swobodnej komunikacji z klientem/przewoźnikiem. Oczywiście my podczas naszych szkoleń przygotowujemy pracowników również pod względem językowym. @Artur aplikuj proszę na rekrutacja@optimalg.com , a wszystkiego dowiesz się na spotkaniu rekrutacyjnym. Zapraszamy :)

vl1
@kolo

Witam, prosze wiecej powiedziec o tej firmie. Czy praca polega tylko na kopijuj/wklej?

@vl1

Dzień dobry, Nasza firma zajmuje się spedycją - czyli organizacją przewozu towarów. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy serdecznie na naszą stronę www.optimalg.com/o-nas. @VL1 jeśli pojawią się jakieś pytania, chętnie odpowiemy :) Pozdrawiamy Zespół Optima Logistics Group

Jakie są godziny pracy?

@Than

Dzień dobry, pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Pozdrawiamy, Zespół Optima Logistics Group

@Optima Logistics Group S.A.

Ktoś mi powiedział że są również godziny nocne po 12h to prawda? Gdzie obecnie znajduje się siedziba firmy?

@Than

@Than Nie pracujemy w godzinach nocnych, tylko od 8:00 do 16:00 od poniedziałku do piątku. Siedziba główna firmy znajduje się na ul. Mickiewicza 36A, na Żoliborzu w Warszawie. Pozdrawiamy Optima Logistics Group

@Optima Logistics Group S.A.

No to wprowadzają mnie w błąd, mam informację że firma znajduję się na ul. Żwirki i Wigury

@Than

W takim razie chodzi o inną firmę. Proszę sprawdzić czy na pewno aplikował Pan do nas do pracy: https://www.optimalg.com/ Pozdrawiamy Optima Logistics Group

Artur

Takie wpisy są nie na miejscu, jeśli miał to być żart, to wyszedł wyjątkowo nieśmieszny. Ludzie odwiedzający forum chcą się dowiedzieć, jak naprawdę wygląda praca w Optima Logistics Group, jaka panuje atmosfera oraz czy warto tam aplikować, więc wpisy takie jaki nam zaprezentowałeś wnoszą w tym aspekcie niewiele. Jeśli ktoś miał styczność z firmą i zechce się z nami podzielić swoją opinią, będę wdzięczny.

Kilka osób napisało prawdę jak to wygląda. Dorzucę swoją opinię, będzie merytoryczna i nie chcę, aby została usunięta bo widzę, że zdarzały się usunięcia. Zacznę od początku. Rekrutacje są masowe, biorą każdego kto zna angielski i mają system poleceń przez co w firmie pracują znajomi znajomych a nie rzadko i rodzina typu bracia kuzyni itp. Szkolenie trwa 2 tygodnie podczas którego zrobią pranie mózgu (ale tylko naiwnym, którzy w to uwierzą), na szkoleniu dowiesz się jak wygląda praca. Będą zajęcia z psychologiem gdzie opanujesz techniki i triki jak zarabiać kasę dla firmy - niby nic takiego ale metody są dość dziwne. Trenerzy przedstawiają wizję, że minimalna podstawa jest super bo nie ma limitu zarobków no wiecie - sky is the limit. Opowiadają jak spedytorzy wyciągają miesięcznie gruby hajs, rzędu KILKUDZIESIĘCIU TYSIĘCY ZŁOTYCH. No i tu nasuwa się pierwsze pytanie inteligentnych ludzi - skoro na spedycji można wyciągnąć taki hajs to co oni robią jako trenerzy? uczą przyszłych Rockefellerów jak robic hajs a sami ile zarabiają? no ile tam może zarobić trener miesięcznie? jak ma na rękę 5-6 tysięcy to mysle ze ma dobrze ale skoro opowiadają o zarobkach spedytorów rzędu 30-40 tysięcy to jedyne logiczne wytłumaczenie jest takie, że sami zarabiają tam 50 000 zł na rekę miesięcznie lub pracują tam z dobroci serca pro publico bono dla firmy. Innych rozwiązań nie widzę. Ba! wśród trenerów są byli spedytorzy - czyli tu jest kompletne zaprzeczenie tego o czym oni mówią bo skoro trener uczy świeżaka jak być spedytorem i robić hajs a sam zrezygnował z tego intratnego zajęcia to totalnie się to kupy nie trzyma. Krótko mówiąc- nie szło mu jako spedytor ale ma zacięcie dydaktyczne to został trenerem i mami kolejnych bajeczkami. Firma ma jakiś pakiet on board - 3 miesieczny i na tyle dają umowe o prace. Oczywiście wywalają szybciej, mojego znajomego wywalili po miesiącu i to z dnia na dzien. Miał umowe o prace na 3 miesiące, podali mu rozwiązanie umowy za porozumieniem stron więc nie miał dwu tygodniowego okresu wypowiedzenia. Nie wiedział, młody głupi podpisał i stracił źródło dochodu z dnia na dzień. Bardzo miła firma, prawda? :) Gdyby nie podpisał to skorzystałby z przysługującego mu prawa z umowy o pracę o okresie wypowiedzenia dwu tygodniowym. Niestety nieznajomość prawa szkodzi ale w tym przypadku wiem ze wszystko się skonczylo dobrze bo szybko znalazł pracę i mógł opłacić czynsz. Rotacja jest bardzo duża, zatrudniają co tydzień nowe osoby bo to taki mechanizm, musi być duży przemiał. Na pierwszy rzut oka siedziby firm wyglądają miło i przytulnie, każdy mówi do siebie na "ty" chcą być tacy lifestylowi no ale realia są inne. Nie zdziw się jak na szkoleniu uczyć cie będzie osoba, która zaraz odchodzi i jak zaczniesz pracę juz jej nie będzie, serio rotacje są duze i ludzie tez sami odchodzą. Sama praca polega na dzwonieniu przez 8 godzin do ludzi z Zachodu dzwonieniu hmmm raczej spamowaniu, bo jeśli w ofercie byłby podany snapchat i twitter to tam też spamowaliby klientow. Oczywiście jak uda Ci się przepracować te 3 miesiące próbne ale nie masz wyników (nie zarobiłeś euro dla firmy) to wylatujesz :) no bo po co mają Cię trzymać jak co poniedziałek dochodzi kilku nowych naiwnych po szkoleniu, którzy wierzą w te bajki, że firma z Niemiec czy Włoch powierzy ładunki warte wieleset euro jakiemuś świeżaczkowi, którego znają tylko z telefonu. Już po pierwszych dniach orientujesz się jak to wynika i weryfikujesz mity ze szkolenia w prawdziwym życiu. Dlatego ludzie co mądrzejsi szybko się stamtąd ewakuują albo czekają na ten "złoty strzał", że kontrahent z Niemiec da im ładunki na miliony euro i dostaną swoją wymarzoną prowizję :) Oczywiście teoretycznie wszystko co oni mówią jest możliwe ale pomyślcie logicznie -klient wystawia ładunek i dzwonią do niego nie tylko ludzie z tej firmy ale w zasadzie z calej Europy (ci co mają dostęp do giełd) ale niech nawet dzwoniliby sami ludzie z optimy to jest ich kilkaset a firm spedycyjnych jest na prawdę sporo więc szansa ze pozyskasz ten ładunek jest bardzo mała. W lotto też teoretycznie mozesz wygrac ale kupcie los na dzis i zapewne nie wygracie - takie wrazenie mozna odniesc po pracy tam. Mnie praca tam niczego nie nauczyła. Był to na szczęście krótki epizod i nie chciałbym spędzić tam ani minuty dłużej. Oczywiście wszyscy chodzimy do pracy aby zarabiać ale tam czułem się jak w jakiejś sekcie finansowej. Wrażenia są bardzo niemiłe. Powiedziałbym, że prawo dżungli ma tam zastosowanie - albo ty zjesz nas albo my zjemy ciebie. Jeśli rozumiecie co mam na myśli. Na tym forum jest wiele negatywnych opinii a pozostałe są z serii "Nie zgadzam się, pracuję w Optimie X czasu bla bla" oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania, ja swoje wyrażam w tym poście.

@Piotr

Piotr, dziękujemy za opinię. Jak już wcześniej wspominaliśmy, komentarzy nie ukrywamy – tylko te naruszające regulamin :) Decyzje kto pracuje jako spedytor a kto jako trener, podejmują same osoby zainteresowane więc nie będziemy odpowiadać za ich wybory. Praca w spedycji jest pracą bardzo ciekawą, ale również wymagającą i dość specyficzną, dlatego nie każdy się w niej odnajdzie. Pozyskanie własnej bazy klientów to podstawa więc siłą rzeczy jeśli ktoś buduje ją od podstaw, najczęściej wykorzystuje do tego telefon. Życzymy powodzenia w dalszej karierze!

XYZ
@Piotr

Pewnie, że masz prawo, jak każdy zresztą, ale ja tu widzę raczej frustrację spowodowaną tym, że się tam chłopie po prostu nie odnalazłeś. Sam odszedłem do innej firmy, ale czasy w optimie wspominam super, wiele osób siedzi tam po kilka lat i nie zamierza odejść wiec coś jest na rzeczy. Nie ukrywajmy, nie jest to po prostu praca dla każdego. Co do systemu polecającego - skoro ktoś kogoś poleca do pracy, to chyba dlatego że warto, ja bym swoich znajomych albo rodziny nie polecał do słabego miejsca :) Skoro Twojemu znajomemu rozwiązali umowę za porozumieniem to musiał coś niezle przeskrobać, nigdy nie spotkałem się z tym, że komukoliwek podziękowano bez powodu, a już tym bardziej po miesiącu. Co do samego szkolenia, też momentami czułem się jak Ty, wolałbym żeby było więcej konkretów niż takiej motywacyjnej paplaniny, ale z drugiej strony żadna firma czegoś takiego nie oferuje i to jest fajne. Praca w spedycji i w ogóle z klientem nie jest dla każdego, ale na tym to wszystko polega, wiec jeśli komuś to nie leży to jest jeszcze cała masa innych firm i zawodów które może wykonywać. Powodzenia w nowej pracy!

Princessa
@Piotr

Nie każdy jest taki zdolny , żeby tyle wyciągnąć , trzeba się wykazać inteligencja i kreatywnością .

Były Z Mińskiej

Witam , nie pracuje tam już z dwa lata :) Ale lubię sobie raz na jakiś czas poczytać komentarze i stwierdzam , że są moderowane oraz kasowane ;) Moje odczucie tej firmy jest takie bardzo ok jeśli chodzi o prawo pracy i tyle :) Powiem tak jeśli jeśli lubisz i umiesz sprzedać umowę albo ją przedłużyć przez telefon to odnajdziesz się tam na 100% tylko proszę nie wierz w te opowieści o 40 tys msc ,(usunięte przez administratora) . Wiem wiem zaraz usłyszę że każdy zarobił na to ciężko pracą . Polecam postudiować KRS firmy wtedy dużo się zrozumie kto jest tam kim .

@Były Z Mińskiej

dziękujemy za komentarz. Jak już wcześniej informowaliśmy, wpisów nie ukrywamy – jedynie te naruszające regulamin serwisu. Cieszymy się, że doceniłeś nasze podejście do kwestii formalnych i stosowania prawa pracy. Wskazałeś też, że stosunkowo proste czynności, takie jak np. telefoniczna rozmowa z kontrahentem, pozwalają odnieść sukces w pracy. Jak pewnie pamiętasz, zapewniamy pełne szkolenie wstępne oraz opiekę trenerską więc każdy kto chce, otrzymuje pełne wsparcie ma każdym etapie pracy. Co do zarobków – wspomniane przez Ciebie 40 tyś miesięcznie jest do osiągnięcia, ponieważ nie narzucamy absolutnie żadnego limitu zarobków i cieszymy się, jeśli nasi Pracownicy zarabiają bardzo dużo. Ścieżka kariery w Dziale Spedycji jest jasno nakreślona, a system premiowy jest taki sam dla wszystkich na danym stanowisku. Każdy ma identyczne możliwości, a faktyczne wynagrodzenie jest pochodną zaangażowania, cierpliwości i wytrwałości. Mamy nadzieję, że przydało ci się doświadczenie i wiedza zdobyta w naszej firmie. Pozdrawiamy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Princessa
@Były Z Mińskiej

Można zarobić dużo jak się potrafi myśleć , mój rekord zarobkowy to prawie 30 tys , to są pojedyncze przypadki ale są .

admin_mario

Hej, Czy ktoś może coś powiedzieć o warunkach pracy w IT i gdzie jest fizycznie siedziba działu. Zastanawiam si e nad aplikowaniem

bufon

Bardzo słabe zarobki w tej firmie. Dla rekruterki stawka (usunięte przez administratora)to była za dużo i mówiła tylko że jest to możliwe ale nie pewne. Czyli pewnie najniższa krajowa + prowizje.

aceb

Przepracowałem w Optimie nieco ponad 2 lata. Postaram się opisać jak najbardziej obiektywnie pozytywne i negatywne aspekty pracy w tej firmie: + Lokalizacja. Firma posiada wiele oddziałów, na terenie całej Polski, kilka w Warszawie, więc każdy znajdzie dla siebie dogodną lokalizację. + Możliwość zarobków. Trzeba przyznać, że jeśli naprawdę jesteś zaangażowany w pracę i się nie zniechęcasz, oraz jeśli trafisz na dobrych i wypłacalnych klientów, będziesz w stanie zarobić pięciocyfrowe sumy. Oczywiście nie jest to proste i potrzebna jest odrobina szczęścia, ale przy dużej wytrwałości jesteś w stanie osiągnąć wysoki pułap zarobków. + Back office , dzięki czemu spedytor może skupić się na działaniach operacyjnych związanych ze sprzedażą. W innych spedycjach,głownie tych mniejszych, ale działających na tej samej zasadzie co Optima , spedytor poza prowadzeniem aut i organizowaniem transportu musi martwić się o płatności, wystawianie faktur, windykację itp . Tak więc duży plus dla Optimy w tej kwestii. Wiadomo, że jest to standardem w innych branżach, ale w spedycji zdarzają się firmy, gdzie spedytor musi być "komandosem" i zajmować się wszystkim:). + Dobre miejsce na początek kariery. Firma zatrudnia bardzo dużo spedytorów, wynika to z jej polityki , dzięki czemu praktycznie każdy kto chociaż trochę zna angielski i pokaże, że ma chęci do pracy jest w stanie być zatrudnionym. Wynika to z tego, że tak naprawdę wiedza jaka jest potrzebna do zarabiania sporych sum nie jest zaawansowana i wcale nie trzeba dużo główkować. Każdy jest w stanie pojąć jak to działa . Wszystko da się przyswoić w kilka tygodni, natomiast najważniejsze jest pozytywne podejście pracownika , chęci , WYTRWAŁOŚĆ oraz pewne umiejętności miękkie typu : odporność na stres, odwaga przy podejmowaniu ryzyka , wytrwałość , odporność na rutynę, dobre podejście do klienta itp. +- Atmosfera/kultura jak panuje w Optimie jednym może odpowiadać, innym nie. Niestety, przez to, że firma zatrudnia praktycznie każdego w biurze panuje czasami chaos. Jest głośno, żarty niektórych mogą nie przypadać do gustu. Jest to raczej praca dla typowych ekstrawertyków, ludzi ,którzy lubią głośne towarzystwo. +- Każdy sobie rzepkę skrobie. Nie jest to miejsce dla ludzi ,którzy cenią sobie zorganizowaną pracę w zespole. Zarabiasz na siebie i pracujesz na swój wynik. Czasami ale bardzo rzadko , ktoś się podzieli z Tobą ładunkiem np na Twoje auto . Ma też swój pozytywny aspekt a mianowicie, nikt nie wtrąca się w Twoją pracę i nie jesteś zależny od wydajności innych. +- Przełożeni. Loteria - możesz trafić na kogoś fajnego lub na buca . Niestety, najważniejszym kryterium awansu jest wynik i czasami osoby zatrudnione na stanowisku TL ,lub wyżej po prostu nie mają pojęcia o zarządzaniu zespołem . Niestety miałem kilka razy okazję słyszeć rozmowę przełożonego z osobą , która robi słabszy wynik i nie robiło to dobrego wrażenia. Zarządzanie poprzez przywództwo ? Takie coś nie istnieje w Optimie , powiedziałbym ,że bardziej przełożeni są tutaj nadzorcami monitorującymi wynik. - Brak rozwoju i rutyna. Tak jak wspomniałem wcześniej, specyfika tej firmy polega na powtarzalności pewnego prostego schematu, a co za tym idzie w pewnym momencie u niektórych osób ,może pojawić się swego rodzaju stagnacja, rutyna. Tak naprawdę sposób zarobku polega na pozyskaniu klienta i przekazaniu ładunku od niego do przewoźnika, więc spedytor jest tylko pośrednikiem i pracuje sam dla siebie . Są osoby ,którym nie będzie to przeszkadzać i takie osoby osiągną sukces (możliwe ,że kosztem rozwoju ), ale znajdą się też osoby ,które po pewnym czasie będą wymagać czegoś więcej od firmy i się po prostu zniechęcą, a co za tym idzie odejdą do innej gdzie będą mogły realnie podnosić swoje kwalifikacje. - Presja na wynik. Uważam,że jest to największy minus tej firmy. Raz zarabiasz i jesteś ok, po jakimś czasie coś się dzieje Twoje wyniki spadają i to rzutuje na podejście do Ciebie, co może dalej zniechęcać do pracy i tworzy się błędne koło. Mimo wcześniejszych sukcesów, jeśli robisz słaby wynik kilka miesięcy z rzędu, jesteś do zwolnienia - niezależnie od sytuacji na rynku . Niestety ale w relacjach firma-pracownik , wygląda to jak w typowym korpo. Podsumowując . Optima to godna uwagi firma dla ludzi ,którzy dopiero wchodzą w branżę i chcą zdobyć pierwsze doświadczenie, ale tez dla ludzi z doświadczeniem oraz własną bazą klientów/przewoźników , którym po prostu odpowiada specyfika tej branży i liczą na duże zarobki ( co jest osiągalne!) . Z niewielkim doświadczeniem można zarobić dużo, naprawdę dużo i jeśli ma się poukładaną pracę to pracuje się całkiem przyjemnie, natomiast jeśli stawiasz głównie na rozwój, nie jest to firma na dłuższy okres czasu. No i najważniejsze - trzeba mieć stalowe nerwy:) - TAKA BRANŻA !!!

Misha

Spoko

Gabryśka

Byłam na rozmowie o pracę na stanowisko trenera sprzedazy. Rozmowa przeprowadzona profesjonalnie, trwala godzinę. Warunki pracy od 8 do 16 w biurze na Żoliborzu, co mnie zaskoczylo to duzo profitów takich jak: opeika medyczna w medicover, multisport dofinansowany, udzial w maratonach za free, mozna pograc w piłkę nożna, siatkę co kto lubi i częste wyjazdy integracyjne. Biuro prezentuje się bardzio fajnie, duzo ludzi krecilo się na korytarzu, także jak najbardziej na mnie to wszytsko zrobiło pozytywne wrażenie. CCzekam teraz na telefon w sprawie 2 etapu już z przełożonym.

Ktosiak
@Gabryśka

Jakie warunki oferują? Język angielski jest tam niezbędny?

@Ktosiak

Jak angielski może nie być niezbędny w branży TSL???? To było pytanie retoryczne??

Olaaa

Czy w tej pracy trzeba siedzieć cały czas na słuchawce? Jak to wygląda czy to jest typowy call center?

@Olaaa

Cześć @Olaaa Chcielibyśmy odnieść się do Twojego pytania i wyjaśnić nurtujące Cię kwestie. Optima to nie jest call center, jednak musisz pamiętać, że specyfika branży wymaga samodzielnego pozyskania przewoźnika i/lub klienta. Osoby, które posiadają swoją bazę kontaktów, mogą współpracować tylko z nimi. Słuchawka to oczywiście tylko jedno z narzędzi, ponieważ jest jeszcze email czy branżowe komunikatory. Praca w spedycji jest bardzo ciekawa i rozwojowa, a jeśli masz do tego smykałkę, na pewno sprawi Ci ona wiele satysfakcji :) Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, z chęcią na nie odpowiemy.

odradzam
@Olaaa

jest to typowe call center i jest nacisk na dzwonienie, musisz sama znaleźć ładunek i sama znaleźć przewoźnika. Tak jak ktoś napisał w innej opinii - przed klientem udajesz przewoźnika z furą aut do wyboru do koloru a przed przewoźnikiem udajesz ze masz setki ładunków na grube euro. Spędzasz 7.5 godziny na słuchawce i jak nie masz efektów szybko Cię wywalą zapewniam :)

Pablo
@odradzam

Optima to spedycja - spedycja polega na organizowaniu przewozu towarów. Kiedyś organizowało się to pewnie przy użyciu gołębi pocztowych, potem telegramem, potem faxem a teraz najszybszym rozwiązaniem jest telefon. Jeżeli nie zadzwonisz Ty, to ładunek zgarnie jakaś inna firma, bo tak działa ten rynek. Jeżeli oczekujesz, że przyjdziesz do pracy a narzędzia i gotowe rozwiązania zostaną Ci podane na tacy, kasa będzie płynęła strumieniem, to niestety tak to nie działa, a jeżeli wiesz gdzie da się zarobić porządne pieniądze bez żadnego angażowania się w taką pracę to daj mi proszę znać. Gdybyś przyszła z bazą klientów i przewoźników to na pewno szybko byłoby widać efekty Twojej pracy. A tak - niestety, zostałaś "tylko" ukierunkowana na najlepsze wg Twojego Team Leadera rozwiązania dla nowych i zielonych osób, które zapewne od dłuższego czasu się sprawdzają i przynoszą efekty. Napisałaś o udawaniu że ma się auta/ładunki. To, że Ty ich nie miałaś nie oznacza, że nie ma ich jakiś kolega z innego działu. Mając ofertę od przewoźnika z autem można ją zgłosić do kolegów z ładunkami - wilk syty i owca cała. Gdy klient zgłasza Ci ładunek można ją przekazać do kolegów z autami. I znowu zarobić możesz i Ty i Twój kolega. A jeżeli miałaś lepszy pomysł na rozkręcenie swojego biznesu, nie mając doświadczenia i zaplecza, to trzeba było go obgadać ze swoim przełożonym. Wracając jeszcze na chwilę do tematu dzwonienia - problem jest wg mnie "pokoleniowy", a mianowicie wiele młodych osób które spotykam w pracy ma problem z kontaktem innym niż przez Skype'a, WhatsAppa, Messengera itd, czyli komunikacją werbalną która jest chyba najprostszą metodą komunikacji. Może jesteś właśnie taką osobą i o to chodzi z tym strachem przed dzwonieniem ale niestety w tej branży (a nie tylko w Optimie - mówię to jako osoba mająca doświadczenie z innych mniejszy i większych firm branżowych) wymaga się szybkości, a taką szybkość daje narzędzie jakim jest telefon.

Coniecowiem
@Optima Logistics Group S.A.

@Optima, to nie specyfika branży wymaga samodzielnego pozyskania klienta a model biznesowy jaki przyjeliscie. Spedycje/firmy logistyczne, które są dla Was klientami czyli najczęściej operatorzy logistyczni (bo bezposredni producenci to maksymalnie promil Waszych klientow) pozyskuja klientow na zasadach przetargów (RFQ cos Wam mowi?) lub poprzez zespoły handlowcow ktorzy jezdza po klientach i probuja cos sprzedac. Spedytor u Was jest takim handlowcem, który ma sprzedac transport a narzędziem jaki mu dajecie jest telefon no bo trudno jechac do potencjalnego klienta we Francji czy Belgii. Czyli jestescie call center , to nic złego. Wasza konkurencja, ktora przyjęła ten sam model biznesowy robi to samo. Jednocześnie nie macie wiedzy i know how jak stać się konkurencja dla firm które dziś sam Waszymi klientami. A klientami są inne spedycje na zachód od Laby. To jest niestety specyfika polskiego TSL. Brak know how i umiejętności skalkulowania ryzyka w związku z czym swiadoma rezygnacja z partycypowania w przetargach dla dużych producentów i postawienie sie w roli podwykonawcy. Także przez to na próżno szukać polskich firm nawet w top 50 globalnych spedycji. Jednoczesnie jestescie podwykonawca bez swojej floty wiec szukacie dalszych podwykonawców Czyli (usunięte przez administratora) co ma MEGE 13.6m z otwierany dachem. I opychacie jego usługi KN albo innemu 3 literowemu żółto czerwonemu operatorowi w DE lub FR. To jest akurat mądre bo nie macie problemów zwiazanych z masą kosztów wynikających z posiadania własnej floty. Jednak to też uderza w Polski transport bo tak naprawdę jest to żerowania na (usunięte przez administratora) co mają MEGE 13.6m. Jednak to nie Wasza wina ze (usunięte przez administratora) nie potrafi dogadać się z Panem (usunięte przez administratora)tez co ma MEGE 13.6m co by razem mieli już dwie MEGI a jakby jeszcze dolaczyl do nich Andrzej z 3 standardami i (usunięte przez administratora)z kolejnymi 3 to razem mieli by już 8 aut i mogliby ominąć Optime i samemu sobie kupić dostęp do giełdy TMO czy Tlerout bo już im sie to kalkulowalo. Firmy o Waszym modelu biznesowym są mocne poprzez słabość polskich wozaków dla których jesteście klientem. A niestety Polski transpor drogowy to wozactwo. Nawet Litwini zbudowali marki takie Kreis czy Girteka albo Węgrzy Waberer z poteznymi flotami. A w Polsce głównie firmy Zanek ze ze zwagrem co jeżdżą pod Optima. Ale to juz problem systemowy a nie Wasz. Wy to świetnie wykorzystujecie rosnąc rok do roku. Czego serdecznie gratuluje. No i zatrudniacie swiezakow bez dowiadczenia dzięki czemu można wskoczyc do branży. Ale po roku u Was trzeba isc dalej do prawdziwej spedycji. Ja tak zrobiłem. Dzięki za możliwość wkroczenia do branży! :)

@Coniecowiem

Dziękujemy za szeroką opinię na temat polskiego rynku TSL i różnych modeli biznesowych funkcjonujących w spedycji. Cieszymy się, że dzięki pracy w Optimie rozwinąłeś niezbędne umiejętności zawodowe i ze świeżaka (jak to określiłeś), stałeś się spedytorem z doświadczeniem i realizujesz się zawodowo. Pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów.

Pocahontas

Dziwią mnie te Wasze komentarze i narzekanie na administrację. Ok, jest to dość duży dział, dużo pracy, czasem jest jakieś zamieszanie, wiadomo. Pracuję tu od 1,5 roku. Kiedy zaczynałam, nic nie wiedziałam i zawsze mogłam liczyć czy to na pomoc kogoś z biurka obok czy koordynatora. Zdecydowaną zaletą pracy tu jest świetna atmosfera, wszyscy są mili i życzliwi oraz możliwość rozwoju – w wielu działach w ramach administracji. Biorę udział w lekcjach językowych, które odbywają się w biurze (j. angielskiego) i korzystam ze szkoleń. Biuro jest nowoczesne i ładne. Firma płaci nam za pakiety na imprezach sportowych. Szkoda tylko, że ilość miejsc parkingowych jest tak mała, ale na szczęście blisko jest metro

dobre żarty
@Pocahontas

"wszyscy są mili i życzliwi" - i już wiem, że to fake'owy komentarz (: sorry, ale o ile ogólnie można powiedzieć, że w firmie panuje luźna atmosfera, bo jest gro osób bardzo młodych, szczególnie w dziale spedycji, o tyle w działach administracji i księgowości zdecydowanie NIE WSZYSCY są mili i życzliwi. Za "moich", jeszcze niedawnych czasów, wszyscy moi znajomi, którzy odchodzili z firmy z tego właśnie obszaru, odchodzili przez wzgląd na atmosferę. Są osoby bardziej uprzywilejowane, tworzą swoje grupki i niezbyt miło traktują nowe osoby, szczególnie jak przełożona skieruje im taką nową osobę do przyuczenia - podejście: "szkoda mi na ciebie czasu, bo i tak zaraz odejdziesz i znowu mi dadzą kolejną osobę do przyuczenia". Niektóre ich zagrywki to po prostu dziecinada. Nie wierzę, że pracujesz tam 1,5 roku i nadal twierdzisz, że wszyscy są tam mili i pomocni, bo tak nie jest.

Krucjatus
@dobre żarty

Buahaha fejkowy komentarz bo ktoś ma znajomych w pracy? Może Ty masz z d*^•’ charakter i nikt cię nie lubi lol

Przez tą firmę zostałam źle potraktowana, pomimo, że się starała. To typowe korpo nawet w dziale księgowości czy administracja. Szkoda Waszego zdrowia. Zwolnią Was z chamski sposób, bo coś muszą wymyślić jak jest mało pracy. Można zawsze przenieść pracownika do innego działu. Nigdy nie powiem dobrego słowa o tej firmie. Znam kilka osób, które zostało tak potraktowane jak ja.

@były pracownik

Jesteśmy dużą i dynamicznie rozwijającą się firmą, kładziemy nacisk na przejrzystość reguł oraz przestrzeganie zasad, starając się równocześnie tworzyć koleżeńską, wspierającą atmosferę pracy. Stale rośniemy, pracy jest coraz więcej, a co za tym idzie stawiamy na takie cechy jak profesjonalizm, odpowiedzialność i sumienność w wykonywanych obowiązkach. Przykro nam, że poczułaś się źle potraktowana. Będziemy wdzięczni za kontakt w celu wyjaśnienia poruszanych przez Ciebie szczegółów.

@Optima Logistics Group S.A.

Zapomniałam dodać, że kordynator powinien nas wspierać i pomagać. Słyszałam o gorszych przypadkach i jakoś nie zostały osoby wyrzuceni bo przełożony wybronił ich. Stanął za nimi.

@były pracownik

Jeden z moich postów został skasowany, czyli sobie wybieracie te pozytywne opinie. Boicie się prawdy jaka u was panuje ?Niektórzy spedytorzy źle traktują ludzi od faktur bo im się błędy nadaje. Porażka . Cieszę się że tak w sumie wyszło bo mam lepszą pracę. Tyle w temacie.

Znikające komentarze
@były pracownik

@były pracownik A ja zdążyłem zobaczyć twoją wypowiedź i byłem pewny, że jak następnym razem tutaj zajrzę to jej nie będzie, bo w szczerych słowach opisałaś/opisałeś bałagan tam panujący i chore zagrywki. Pracowałem w tym dziale jakiś czas temu i jestem w stanie uwierzyć, że tak mogło być. Jestem ciekawy z jakiego powodu administratorzy usunęli twój komentarz, bo z tego co pamiętam nie było tam wulgaryzmów tylko dość szczegółowy opis sytuacji, ale jak widać najlepiej zamieść prawdę pod dywan niż stawić czoła faktom. Z resztą jak widać po innych komentarzach to nie pierwszy raz jak niepochlebna opinia znika stąd z prędkością światła.

Pracuję od 2 lat, nie planuję zmienić. Fajni ludzie, spoko praca. Wiadomo, że pewnerzeczy bym pozmieniał, ale nigdy nie jest idealnie, więc nie ma co narzekać. Jak ma ktoś pytania, to piszcie.

Ciekawska
@Andrzej

Ile zarabiasz? ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Optima Logistics Group S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Optima Logistics Group S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Optima Logistics Group S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Optima Logistics Group S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 69, z czego 27 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Optima Logistics Group S.A.?

Kandydaci do pracy w Optima Logistics Group S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Optima Logistics Group S.A.