Motorola Solutions

Adres: Czerwone Maki 82, 30-392 Kraków

NIP: 6772135826 KRS: 0000146875

Rozmowy kwalifikacyjne w Motorola Solutions

C# Developer 2019-07-24 12:01 przez Platon

Przebieg rekrutacji

Sam proces rekrutacji w kwesti hr dobrze ogarnięty ale był problem z osobami technicznymi.

Pytania

Pytania zadawało dwoje ludzi. 1) Jakiś koleś z zespołu programistów czytał zadania z kartki. Nie miał bladego pojęcia o czym on mówi. Pytania mające tylko za cel obniżyć warunki finansowe. 2) Jak poprzednio : Pytania od managera czy kogoś oszukałeś i inne bzdedy.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Dział finansów 2019-06-06 21:25 przez R

Przebieg rekrutacji

Po wysłaniu CV odzew w ciągu 2-3 dni i zaproszenie na wstępną rozmowę telefoniczną - trwała około 10 minut. Po rozmowie jakieś 3-4 dni i zaproszenie na spotkanie w siedzibie firmy (około 30 minut). Po spotkaniu 2-3 dni i propozycja pracy, poszło bardzo sprawnie.

Pytania

Większość pytań po polsku, plus kilka po angielsku. Pytanie o wykształcenie, doświadczenie, motywację, trudne sytuacje na dwóch poprzednich stanowiskach, dlaczego chcę zwolnić się z poprzedniej pracy, dlaczego taki kierunek studiów, dlaczego motorola, dlaczego to stanowisko. Dodatkowo pytanie o dziedziny w których dobrze się czuje, a w których nie. Generalnie brak dziwnych wymyślanych pytań, raczej standardowe.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Product Owner -> Junior .Net Deweloper-> Software Engineer 2019-03-26 15:47 przez Nie wyszlo

Przebieg rekrutacji

HR mocno nie ogarnął w moim przypadku chyba... Aplikacja na Junior .NET Dewelopera, po czym przerzucili mnie w systemie na Product Ownera i w tym samym momencie mnie odrzucili z tego stanowiska, żeby znowu dać na Juniora. Na etapie Juniora była rozmowa z Panią z HR po polsku motywacji, dlaczego oni i jak się czuje w danych elementach (SQL, WPF itp). Po tym znowu zmiana w systemie i zostałem uwalony jako Junior i wrzucony na Software Engineer. Tutaj rozmowa bardziej szczegółowa o języku i po angielsku. Później test online (3 zadania). Na końcu rozmowa z menadżerem i kierownikiem - jak dla mnie strata czasu i dla mnie i dla nich bo przyszedłem z wiedzą Juniora, a oni szukali Mida.

Pytania

Pisanie kodu na kartce, analiza kodu na kartce

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Informatyk 2016-06-17 08:53 przez inżynier

Przebieg rekrutacji

Muszę przyznać że motorola przegląda opinie, gdyż na rekrutacji niemal na samym początku wepchnęli mi szklankę wody mimo że odmówiłem napoju. Jeśli chodzi o zarobki to zawsze jest stawiane to pytanie (szukają najtańszego pracownika) i to co oferują jest niskie w porównaniu do tego co można otrzymać w bardziej prestiżowych korporacjach i nie tylko.

Pytania

naucz się trochę z komend terminala z linuxa i wskażników w języku C. Mówią że interesują ich róźne algorytmy, ale wszytko się tak naprawdę sprowadza do kodu napisanego w C

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Senior Software Engineer 2015-06-07 22:01 przez Moto

Przebieg rekrutacji

Najpierw rozmowa telefoniczna. Pytania ściśle techniczne plus kilka minut rozmowy po angielsku. Również technicznej. Druga rozmowa odbyła się w siedzibie firmy w obecności inżyniera i managera. Raczej techniczna, pytania o doświadczenie ale były też pytania luźne. Również część rozmowy w języku angielskim. Całość spotkania bardzo na plus w porównaniu z innymi krakowskimi korporacjami.

Pytania

CSS specishifty i zadanko z tego zakresu. Nie tyle trudne co zaskakujące.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
Motorola Solutions