Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o.

1.8 Dodaj merytoryczną opinię

Aktualności

Pracodawca

 Aktualność

Siła płynie z doświadczenia - Zbigniew Srokowski
Wywiad z Prezesem Zarządu firmy Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o. o.
Puls Biznesu - Moja firma

Pracodawca

 Aktualność

Nagroda "DOBRA FIRMA 2021"

Kopel został okrzyknięty jedną z najbardziej efektywnych firm województwa kujawsko-pomorskiego!

To ogromny zaszczyt znaleźć się w znamienitym gronie laureatów konkursu Dobra Firma 2021 organizowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców - największą organizację pracodawców w Polsce, która reprezentuje małych i średnich przedsiębiorców.

Firmy takie jak nasza generują gross polskiego PKB i zatrudnienia, dlatego też gale z wręczaniem nagród dla lokalnych liderów biznesu są znakomitą okazją do nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych, by móc rozwinąć swą działalność.

Wybór kandydatów do nagród odbywa się przy współpracy z renomowaną agencją wywiadu gospodarczego – Info Veriti Polska Sp. z o.o. Na podstawie głównie „twardych” danych z KRS oraz wskaźników opracowanych przez ekspertów ZPP powstaje lista firm z danego regionu spełniających kryteria przyjęte w poszczególnych kategoriach.

Nagrodę w imieniu firmy odebrał Prezes Zarządu Pan Zbigniew Srokowski.

Jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia!

Pracodawca

 Aktualność

Jesteśmy dumni z wyróżnienia - Gazele Biznesu 2020 - dziękujemy.

Pracodawca

 Aktualność

Czy jest coś lepszego od rozwoju firmy?





Rozmowa ze Zbigniewem Srokowskim, prezesem zarządu Hurtownie Elektryczne Kopel Sp. z o. o.


Jakie znaczenie ma konsolidacja rynku hurtowego?

Polski rynek hurtu elektrycznego jest oryginalny, zupełnie inny niż europejski. Funkcjonuje na nim dużo podmiotów, w większości to firmy rodzinne. Tak rozdrobniona struktura ma swoje uzasadnienie historyczne. Dzisiejsi właściciele hurtowni rozpoczynali działalności gospodarcze w latach 80-tych od małych jednoosobowych biznesów. Dzięki wykorzystaniu szans rynkowych na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat, najsilniejsze ekonomicznie mikroprzedsiębiorstwa przekształciły się w wielooddziałowe ogólnokrajowe sieci dystrybucji elektrotechniki. Kolejnym etapem konsolidacji rynku elektrotechnicznego było tworzenie grup zakupowych jako sposób na poprawę potencjału zakupowego. Jako Kopel byliśmy prekursorem tych działań, tworząc jedną z pierwszych grup zakupowych pod nazwą El-Ring. Takie działanie pozwoliło zachować własność kapitału w rękach właścicieli – założycieli tych firm. Światowe i europejskie trendy wskazują na konieczność dalszej konsolidacji w celu budowania wspólnej strategii obsługi klientów, optymalizacji kosztów logistycznych i maksymalizacji zysków.
Dziś Kopel należy do silnej grupy hurtowni elektrotechnicznych Fegime Polska, która jest częścią międzynarodowej organizacji Fegime Europa. Zrzesza ona dystrybutorów elektrotechniki z Francji, Niemiec, Hiszpanii i innych krajów Europy. Nasi europejscy koledzy mają już za sobą doświadczenia koncentracji rynku i nadal dziwią się, że mamy w Polsce tak dużą liczbę hurtowni elektrycznych. W każdym mieście działa po kilkanaście konkurujących z sobą hurtowni, co w konsekwencji nie pozwala na pełne zaspokojenie potrzeb klientów i generuje dodatkowe koszty dla dystrybutorów.
[...]

czytaj całość

Pracodawca

 Aktualność

Łączymy siły – KOPEL i ACEL razem                 
Fuzja firm Kopel i Acel stała się faktem
 
Z satysfakcją informujemy Państwa o realizacji strategicznej decyzji podjętej przez Zarządy firm KOPEL i ACEL o połączeniu naszych sił.Do jej podjęcia przyczyniło się wiele wspólnie prowadzonych inwestycji, możliwość poszerzenia oferty produktowej oraz szeroko idące korzyści dla naszych klientów. Proces konsolidacji rozpoczęty 2 grudnia 2019 roku został pomyślnie zakończony.
Kooperacja obu firm w efekcie dostarczy naszym kontrahentom szerszą, bo połączoną ofertę handlową firm ACEL i KOPEL.  Dodatkowymi korzyściami  jest wzmocnienie naszej pozycji rynkowej poprzez wykorzystanie synergii płynącej z konsolidacji naszych zespołów zakupowych, sprzedażowych, optymalizacji powierzchni magazynowych oraz logistyki.

Pracodawca

 Aktualność

Komunikat dotyczący środków bezpieczeństwa w Kopel

Drodzy Klienci i Współpracownicy,

W związku z wdrożeniem nadzwyczajnych rządowych rozwiązań, mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19, wywoływanej przez koronawirus SARS-Cov-2, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, firma Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o. wdrożyła szereg norm i usprawnień zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia:

- zapewniliśmy możliwość składania zamówień on-line poprzez naszą platformę sprzedażową B2B, która pozwala dokonywać zakupów bez wychodzenia z domu;

- zapewniliśmy bezpieczny kontakt Klienta ze Sprzedawcą, instalując szyby na stanowiskach sprzedażowych;

- wyznaczyliśmy bezpieczną odległość Klienta, wynoszącą 2 metry od stanowiska sprzedażowego;

- wdrożyliśmy bezpieczny odbiór towaru z magazynu;

- wszelkie zaplanowane spotkania biznesowe odbywają się za pośrednictwem telekonferencji;

- ograniczyliśmy liczbę pracowników zachowując między nimi wymagany dystans;

- oddelegowaliśmy część pracowników do pracy zdalnej;

- wstrzymaliśmy wewnętrzny ruch pracowników pomiędzy Magazynem Centralnym a częścią biurową;

- w każdym Oddziale naszej Firmy utrzymujemy wysokie standardy bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, zapewniając Klientom i Pracownikom środki dezynfekcyjne, maseczki i rękawice ochronne;

- wprowadziliśmy wymóg stałego użytkowania maseczek ochronnych na terenie Firmy;

- w wielu widocznych miejscach umieściliśmy plakaty informacyjne zawierające instrukcje poprawnego zachowania higieny i obcowania ze współpracownikami.

 

Zapewniamy, że dzięki temu nasi Klienci i Pracownicy czują się bezpiecznie na terenie wszystkich Oddziałów naszej Firmy.



Zarząd i Pracownicy KOPEL Sp. z o.o.

Pracodawca

 Aktualność

7 sposobów na dbanie o środowisko

 

Coraz więcej mówi się o ekologii, zwłaszcza w kontekście regularnych medialnych doniesień na temat pogarszającego się stanu naszej planety. Co każdy z nas może robić na co dzień, by nie pogarszać sytuacji? Zmienić nawyki na takie, dzięki którym możemy zaoszczędzić i wiele skorzystać. Jak?

1. Kupuj tyle jedzenia, ile potrzebujesz – unikaj wyrzucania. Wiele się mówi na temat tego, ile atmosferę kosztuje produkcja żywności, a zwłaszcza mięsa. Po co w takim razie kupować jedzenie, którego nie spożyjemy, a po kilku dniach będziemy zmuszeni umieścić w koszu? Racjonalizowanie zakupów wpłynie na regulację podaży, a więc i optymalizację produkcji także pod względem ekologii. Jeśli wyjeżdżasz na kilka dni, a w lodówce jest jedzenie, którego na pewno nie zdążysz zjeść, zaproponuj je sąsiadom czy znajomym, bądź znajdź w pobliżu bank żywności.

2. Segreguj śmieci – to usprawni proces recyklingu, przez co będzie można łatwiej ponownie wykorzystać plastik, szkło czy papier, co powinno zmniejszyć produkcję, a więc i emisję CO2. Zanim zaczniesz segregować, upewnij się czy dany odpad można wrzucić do konkretnego kosza, gdyż często nie jest to tak oczywiste.

3. Korzystaj rzadziej z samochodu. Nie podlega dyskusji, że auto znacznie ułatwia życie. Jednak warto się zastanowić, czy potrzebujemy go za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu. Może szybciej i taniej dostaniemy się do celu komunikacją miejską? Unikniemy wtedy konieczności szukania miejsca parkingowego, co w wielu wypadkach bywa uciążliwe.

4. Wykorzystuj mniej plastiku. Pamiętając, jak toksyczny jest plastik i jak długo się rozkłada, warto pomyśleć nad częstszym stosowaniem w jego zastępstwie papieru, drewna czy szkła. Może zamiast kupować butelkę wody, lepiej mieć jeden bidon wielokrotnego użytku i uzupełniać go filtrowaną wodą?

5. Oszczędzaj energię elektryczną. Zwróć uwagę, który ze sprzętów elektrycznych w Twoim domu działają całkowicie niepotrzebnie. Warto wyłączyć światło w pokoju, z którego wychodzisz na więcej niż 10 minut. Być może używasz żarówek o zbyt dużej mocy i w konkretnym pomieszczeniu wystarczą takie, które zużywają mniej energii? Sprawdź, jakiej klasy energetycznej są Twoje sprzęty, takie jak lodówka, komputer czy pralka. Być może prędko zwróciłaby Ci się wymiana na mniej prądożerny model.

6. Zużywaj mniej wody. Oczywiście, nie chodzi o to, by ograniczać mycie się czy sprzątanie, ale racjonalizację wykorzystania tego zasobu. Dzięki prysznicowi zużywa się mniej wody niż w przypadku kąpieli w wannie. Pranie wykonuj rzadziej, ale kiedy zbierzesz więcej rzeczy. Większość ubrań nadaje się do ponownego założenia po jednym, a nawet dwóch użyciach. Koniecznie sprawdź szczelność kranów i rur.

7. Nie wyrzucaj ubrań. Na pewno masz w szafie rzeczy, które już są na Ciebie za małe, bądź przestały Ci się podobać. Być może będą odpowiadać komuś z Twojej rodziny czy znajomych. Tego typu rzeczy przyjmą chętnie takie organizacje jak choćby Caritas. Jeśli ich stan pozostawia naprawdę wiele do życzenia, pomyśl o wykorzystaniu ich w czasie brudzących prac, takich jak remont czy przeznaczeniu na ścierki.

 

    Dbanie o środowisko, w którym żyjemy, jest bardzo istotne, jednak nie znaczy to, że mamy z dnia na dzień całkowicie porzucić nasz dotychczasowy styl życia. Ważne jest dokonywanie małych, ale trwałych zmian, które z czasem dadzą realne efekty.

Pracodawca

 Aktualność

FOTOWOLTAIKA – TECHNOLOGIA PRZYSZŁOŚCI

    W ostatnim czasie fotowoltaika bije rekordy popularności, co zaskakuje nawet ekspertów. Jak wyglądają liczby i prognozy? Jakie są korzyści z korzystania z fotowoltaiki?

Nazwa „fotowoltaika” wzięła się z połączenia dwóch słów: photo – oznaczające światło, oraz volt – oznaczające jednostkę pomiaru napięcia prądu. Stąd skrótem określającym fotowoltaikę jest PV.

Moduły fotowoltaiczne są złożone z ogniw zamieniających promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Kiedy promieniowanie słoneczne pada na ogniwo, fotony wybijają elektrony i powstaje różnica potencjałów sprawiająca, że przepływa prąd stały. Systemy fotowoltaiczne nie potrzebują jasnego światła aby działać – produkują energię także w pochmurne dni.

Co wchodzi w skład instalacji fotowoltaicznej? Należy tutaj wymienić: moduł fotowoltaiczny, inwerter, kontroler napięcia (regulator napięcia), akumulatory, wyświetlacze danych, centrala komunikacyjna, system montażowy oraz sensory do pomiaru napromieniowania i temperatury modułu, opcjonalnie do pomiaru prędkości wiatru i temperatury otoczenia. Wybór, rodzaj i liczba wspomnianych elementów zależą od zastosowanego trybu pracy modułów oraz zasilania jedno- lub trzyfazowego. 

Największą zaletą fotowoltaiki jest fakt, że jest samoobsługowa. Panele fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną, którą można zużywać na bieżąco, magazynować lub sprzedawać. Co ciekawe, bezawaryjność paneli pozwala zapewnić aż 25 lat gwarancji na efektywność.

Co ważne, instalacja fotowoltaiczna jest także bezpieczna pod warunkiem, że zostanie zaprojektowana i wykonana rzetelnie. W innym wypadku możemy narazić się na dodatkowe koszty i niepotrzebne sytuacje stresowe.

Po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych obniżenie rachunków za prąd może wynieść nawet kilkaset złotych rocznie w czasie spłaty inwestycji. Generowanie własnej energii elektrycznej to nie tylko szansa na zaoszczędzenie pieniędzy, ale też na podniesienie wartości nieruchomości. Podobny trend od lat funkcjonuje w całej Europie.

Styczeń bieżącego roku przyniósł wzrost mocy zainstalowanych w polskiej energetyce słonecznej aż o 13,3 proc., czyli już w pierwszym miesiącu 2020 r. zamontowano panele słoneczne o mocy 172 MW. To największy miesięczny przyrost w historii, mimo trwającej zimy. W ujęciu rocznym moce zainstalowane w fotowoltaice wzrosły o 180 proc. Gdyby rynek ten rozwijał się w takim samym tempie przez cały 2020 rok, na koniec grudnia w kraju pracowałyby elektrownie słoneczne o mocy przeszło 3200 MW (obecnie jest to 1472,5 MW).

Rozwój energetyki słonecznej napędzają głównie firmy i fundusze, które budują duże instalacje. Bardzo szybko przybywa jednak również mikroinstalacji w gospodarstwach domowych. Jak podsumowuje Enea Operator, w samym 2019 roku jej klienci przyłączyli 12,7 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy prawie 90 MW. Tauron pochwalił się przyłączeniem 30,4 tys. małych OZE (206 MW), a PGE – 42 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 254,42 MW.

Według prognoz, do roku 2050 energetyka słoneczna stanie się główną pozycją w wykorzystaniu źródeł energii. Założenie paneli fotowoltaicznych umożliwia całkowitą niezależność od podwyżek. Ponadto, wykorzystywanie energii słonecznej jest całkowicie ekologicznie, bo nie powoduje zużywania kurczących się zasobów planety oraz nie emituje niekorzystnych substancji. 

 

Koszt zakupu i instalacji naszej elektrowni na dachu zwróci się dzięki obniżonym rachunkom za energię elektryczną w okresie nawet poniżej 10 lat! Pamiętając, że prawidłowo wykonana instalacja może działać przynajmniej 25 lat i dłużej, będzie to czysty (finansowo i ekologicznie) zysk.

 

Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o.