Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o.

1.7 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o.

Aktualność
Jesteśmy dumni z wyróżnienia - Gazele Biznesu 2020 - dziękujemy.

@Pytanie

Niekwestionowanie najmocniejszą stroną Kopel jest silnie ugruntowana pozycja na rynku elektrycznym – działamy w branży od ponad 30 lat, posiadamy 28 Oddziałów na terenie całej Polski i możemy pochwalić się długoterminową współpracą z wiodącymi Dostawcami, co przekłada się na korzystną ofertę dla naszych Klientów. Nasza firma została wielokrotnie wyróżniona nagrodami biznesowymi, w tym aż czterokrotnie prestiżową nagrodą „Gazele Biznesu” – jest to znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm. O jej przyznaniu nie decyduje jury, lecz wyniki finansowe przedsiębiorstwa. Jako Pracodawca szczycimy się długoletnim stażem pracy wielu naszych Pracowników. Nieustannie dbamy o ich rozwój i przyjazną atmosferę w pracy. Jako jedni z nielicznych uruchomiliśmy własną platformę grywalizacyjną, która poprzez zabawę i zdrową rywalizację rozwija pracowników w zakresie nowości produktowych, technik sprzedaży, narzędzi firmowych i procedur obowiązujących w firmie. Systematyczny udział w szkoleniach daje pracownikom możliwość zdobywania nagród rzeczowych i emocjonalnych do wyboru z bogatego katalogu. Jednym z dodatkowych benefitów pozapłacowych jest karta kulturalno-sportowa, którą Pracownicy mogą wykorzystać do rekreacji i rozrywki po godzinach pracy. Organizujemy również promocje sprzedażowe dla naszych Pracowników, którzy za najwyższe wyniki otrzymują atrakcyjne nagrody. Dbamy także o zdrowie Pracowników zapewniając dofinansowanie prywatnej opieki medycznej. Jesteśmy zawsze otwarci na innowacyjność oraz wszelkie propozycje usprawnień w działaniu naszej Firmy. Przecież to pracownicy współtworzą organizację, jaką jest obecnie Kopel. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszymi ofertami pracy. Dołącz do naszego zespołu już dzisiaj.

Mariusz Nowy wpis
Klient

W Koplu kupowałem u pana Macieja Cywińskiego-bardzo kompetentny i zaangażowany sprzedawca, doradził mi kilka dobrych rozwiązań.Polecam.

Marad Nowy wpis
Klient

Firma Kopel jak najbardziej do polecenia. Współpraca wieloletnia oparta na zaufaniu. Co mi się podoba najbardziej to fachowość mojego opiekuna. Maciej Cywiński to człowiek, który wie wszystko o wszystkim. Nie ma rzeczy niemożliwych a jak są to nie dla niego.Doceniam szczerość, bez żadnego czarowania czy naciągania. Same konkrety. Polecam!

Wojtek F. Nowy wpis
Klient

Witam ,jestem klientem od paru ładnych lat zawsze mogłem wszystko w Koplu załatwić nawet bardzo nietypowe i jednostkowe tematy wszystko dzięki współpracy z handlowcem Maciejem C.

MONTER Nowy wpis
Klient

Jestem klientem hurtowni Kopel w Toruniu od paru lat,współpraca jest wzorowa nigdy nie odszedłem z kwitkiem nawet jak potrzebuję coś jednostkowego nietypowego ,Kopel ma lub zamówi czasem nawet jedną sztukę.Fachowa kadra handlowców jest na najwyższym poziomie zwłaszcza mój opiekun Maciej Cywiński człowiek który wie wszystko co ma Kopel w ofercie.

Specjalista ds. Marketingu
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Na proces rekrutacji składały się 2 etapy. Łącznie trwał on niespełna 3 tygodnie. Oba etapy zostały przeprowadzone w obecności Pani Dyrektor i Kierownika Marketingu. Rozmowy przeprowadzone zostały w profesjonalny, kulturalny i rzeczowy sposób.

Pytania

Podczas pierwszego etapu padły pytania o wybrany kierunek studiów, doświadczenie zawodowe, doświadczenie w korzystaniu narzędzi marketingowych i oprogramowania do obróbki grafiki i wideo, oraz od kiedy jest się gotowym do rozpoczęcia pracy w firmie. Podczas drugiego etapu został przeprowadzony test kompetencji, zawierający w większości pytania otwarte i jedno pytanie zamknięte. Test weryfikował kreatywność, zdobyte dotąd umiejętności, znajomość narzędzi marketingowych, ogólną znajomość branży elektrycznej, a także pomysły na rozwój działu marketingu.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę
opinia
Klient

Miła i kompetentna obsługa ,dobre ceny, duży asortyment, duże zaangażowanie . Obsługuje Pan Jarek Kowlaczyk.

Czy firma Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Aktualność
Jesteśmy dumni z wyróżnienia - Gazele Biznesu 2020 - dziękujemy.
Dodopo
Klient

Kompetentni sprawni z miłym podejściem. Tak postrzegam firmę Kopel podczas długoletniej współpracy. Pani Joasia Z. z Torunia jest tego przykładem. Szuka dobrych rozwiązań, oferuje możliwie atrakcyjne warunki cenowe i nie zostawia pytań bez odpowiedzi. Tak trzymać!

mixx
Kandydat

Pracował ktoś jako Pracownik magazynu w Rzeszowie i może się podzielić opinią na temat pracy zarobków i atmosfery.

Śmiech na sali oddział Rzeszów
@mixx

Rodzinna firma dbająca o pracowników. Proszę Państwa wstyd żeby w tak dobrej firmie proponować pracownikowi magazynu najniższą pensje przez okres 3 miesięcy po trzech miesiącach niby premia do 500 zł brutto to wstyd .W Lidlu lub w Biedronce ma się już na start więcej niż wy z całą premią. Pozdrawiam Pana (usunięte przez administratora)z Rzeszowa

Krystyna
@Śmiech na sali oddział Rzeszów

A jak wyglądają podwyżki wynagrodzenia na przestrzeni np. roku? Czy po 3 miesiącach jest dodawana tylko premia czy też w późniejszym czasie można liczyć na podwyżki podstawowej pensji w Kopelu?

Czy pracodawca Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Bydgoszcz
Kandydat

Jakie zarobki na stanowisko Magazynier w Bydgoszczy?

Tadek

@Śmiech na sali oddział Rzeszów to po 3 miesiącach okresu próbnego dostaje się tylko 500 brutto podwyżki? ale to chociaż każdy ma pewne?

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o.?

@Pytanie

Jesteśmy rodzinną firmą z przyjaznym miejscem pracy i pozytywną atmosferą. Pracownicy to nasz kapitał, zauważamy ich talenty i możliwości. Tworzymy warunki do osiągania wytyczonych zadań. Nasza firma zapewnia możliwość rozwoju i samorealizacji poprzez systematyczne szkolenia podnoszące kompetencje miękkie i branżowe. Łączymy naukę z możliwością osiągania dodatkowych profitów za pomocą platformy grywalizacyjnej KopelGAME, gdzie zdobywanie wiedzy wiąże się z ciekawymi benefitami kulturalno-sportowymi, a pracownicy mogą samodzielnie typować nagrody do zdobywania. Nie samą pracą człowiek żyje, w ramach odpoczynku wspólnie kibicujemy Toruńskiej drużynie żużlowej, pracownicy mają dostęp do wejściówek na koszykówkę, siatkówkę lub hokej. Wspieramy aktywność fizyczną i kulturalną poprzez współfinansowanie programu KopelFLEXIPASS. Integrujemy się również na sportowo, na przykład wspieramy biegaczy ( bieg elektryka ), rowerzystów ( rajdy integracyjne ), biegaczy ekstremalnych ( terenowa masakra ). Z okazji świąt przekazujemy benefity świąteczne. Pracownicy to nasi partnerzy i jako firma wspieramy ich pozytywne aktywności. Do kompetentnych pracowników, do osób zaangażowanych, zmotywowanych do dalszego rozwoju i lojalnych mówimy TAK.

Kandydat

Dlaczego rekrutacja nie odbywa się drogą telefoniczną?? Warto by nad tym się zastanowić. Zastanowić warto się także aby warunki placowe były przedstawione już na 1 etapie rozmowy. Przyszły pracownik ma ogólny podgląd na ofertę czy jest ona atrakcyjna i poświęca swój cenny czas na spotkanie. Działa to w dwie strony. Oczywiście mydlenie oczu że jeszcze jeden etap a może trzeci czwarty.... Nikomu nie pomoże...

@Majster

Warunki współpracy uzależnione są przede wszystkim od oferowanego stanowiska, umiejętności i doświadczenia kandydata. Przedstawiamy je kandydatom, których profil jest spójny z wymogami na konkretnym stanowisku oraz odpowiada oczekiwaniom przyszłych pracowników. Jesteśmy konsekwentni w działaniach zgodnie z ustalonymi wysokimi standardami procesu rekrutacyjnego.

anonimowy
@Majster

Bo podczas rozmowy kwalifikacyjnej można naczarować i naobiecywać potem się z tego wycofać... Niska podstawa i obiecanki super premii

Jakie są mocne strony pracodawcy Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o.?

anonimowy
@Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o.

Nowi nie mają co liczyć na dobre zarobki, system wynagradzania bardzo dobrze pomyślany i przyjazny... pracodawcy. Zewnątrz solidna firma, od środka już nie.

Kandydat

Dlaczego w dobie covid nie przedstawiacie warunków płacowych droga telefoniczną?? Ułatwiłoby to rekrutacje... Czasami szkoda czasu na 2 etapowa rekrutacje... (usunięte przez administratora)

@Majster

Pierwszy etap rekrutacji na ogół ( nie zawsze ) przebiega drogą telefoniczną. Na podstawie rozmowy telefonicznej lub CV wybrani kandydaci zapraszani są na rozmowę, aby móc przedstawić się osobiście i lepiej zaprezentować swoje mocne strony.

Kandydat

Dzień dobry. Jakie warunki płacowe jesteście w stanie zaoferować w aktualnych ofertach waszej firmy??? C(usunięte przez administratora)

Aktualność
Czy jest coś lepszego od rozwoju firmy?

Rozmowa ze Zbigniewem Srokowskim, prezesem zarządu Hurtownie Elektryczne Kopel Sp. z o. o.

Jakie znaczenie ma konsolidacja rynku hurtowego?

Polski rynek hurtu elektrycznego jest oryginalny, zupełnie inny niż europejski. Funkcjonuje na nim dużo podmiotów, w większości to firmy rodzinne. Tak rozdrobniona struktura ma swoje uzasadnienie historyczne. Dzisiejsi właściciele hurtowni rozpoczynali działalności gospodarcze w latach 80-tych od małych jednoosobowych biznesów. Dzięki wykorzystaniu szans rynkowych na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat, najsilniejsze ekonomicznie mikroprzedsiębiorstwa przekształciły się w wielooddziałowe ogólnokrajowe sieci dystrybucji elektrotechniki. Kolejnym etapem konsolidacji rynku elektrotechnicznego było tworzenie grup zakupowych jako sposób na poprawę potencjału zakupowego. Jako Kopel byliśmy prekursorem tych działań, tworząc jedną z pierwszych grup zakupowych pod nazwą El-Ring. Takie działanie pozwoliło zachować własność kapitału w rękach właścicieli – założycieli tych firm. Światowe i europejskie trendy wskazują na konieczność dalszej konsolidacji w celu budowania wspólnej strategii obsługi klientów, optymalizacji kosztów logistycznych i maksymalizacji zysków.
Dziś Kopel należy do silnej grupy hurtowni elektrotechnicznych Fegime Polska, która jest częścią międzynarodowej organizacji Fegime Europa. Zrzesza ona dystrybutorów elektrotechniki z Francji, Niemiec, Hiszpanii i innych krajów Europy. Nasi europejscy koledzy mają już za sobą doświadczenia koncentracji rynku i nadal dziwią się, że mamy w Polsce tak dużą liczbę hurtowni elektrycznych. W każdym mieście działa po kilkanaście konkurujących z sobą hurtowni, co w konsekwencji nie pozwala na pełne zaspokojenie potrzeb klientów i generuje dodatkowe koszty dla dystrybutorów.
[...]

Łączymy siły – KOPEL i ACEL razem
Fuzja firm Kopel i Acel stała się faktem

Z satysfakcją informujemy Państwa o realizacji strategicznej decyzji podjętej przez Zarządy firm KOPEL i ACEL o połączeniu naszych sił.Do jej podjęcia przyczyniło się wiele wspólnie prowadzonych inwestycji, możliwość poszerzenia oferty produktowej oraz szeroko idące korzyści dla naszych klientów. Proces konsolidacji rozpoczęty 2 grudnia 2019 roku został pomyślnie zakończony.
Kooperacja obu firm w efekcie dostarczy naszym kontrahentom szerszą, bo połączoną ofertę handlową firm ACEL i KOPEL.  Dodatkowymi korzyściami  jest wzmocnienie naszej pozycji rynkowej poprzez wykorzystanie synergii płynącej z konsolidacji naszych zespołów zakupowych, sprzedażowych, optymalizacji powierzchni magazynowych oraz logistyki.

Aktualność
Komunikat dotyczący środków bezpieczeństwa w Kopel
Drodzy Klienci i Współpracownicy,

W związku z wdrożeniem nadzwyczajnych rządowych rozwiązań, mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19, wywoływanej przez koronawirus SARS-Cov-2, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, firma Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o. wdrożyła szereg norm i usprawnień zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia:

- zapewniliśmy możliwość składania zamówień on-line poprzez naszą platformę sprzedażową B2B, która pozwala dokonywać zakupów bez wychodzenia z domu;

- zapewniliśmy bezpieczny kontakt Klienta ze Sprzedawcą, instalując szyby na stanowiskach sprzedażowych;

- wyznaczyliśmy bezpieczną odległość Klienta, wynoszącą 2 metry od stanowiska sprzedażowego;

- wdrożyliśmy bezpieczny odbiór towaru z magazynu;

- wszelkie zaplanowane spotkania biznesowe odbywają się za pośrednictwem telekonferencji;

- ograniczyliśmy liczbę pracowników zachowując między nimi wymagany dystans;

- oddelegowaliśmy część pracowników do pracy zdalnej;

- wstrzymaliśmy wewnętrzny ruch pracowników pomiędzy Magazynem Centralnym a częścią biurową;

- w każdym Oddziale naszej Firmy utrzymujemy wysokie standardy bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, zapewniając Klientom i Pracownikom środki dezynfekcyjne, maseczki i rękawice ochronne;

- wprowadziliśmy wymóg stałego użytkowania maseczek ochronnych na terenie Firmy;

- w wielu widocznych miejscach umieściliśmy plakaty informacyjne zawierające instrukcje poprawnego zachowania higieny i obcowania ze współpracownikami.

Zapewniamy, że dzięki temu nasi Klienci i Pracownicy czują się bezpiecznie na terenie wszystkich Oddziałów naszej Firmy.

Zarząd i Pracownicy KOPEL Sp. z o.o.

7 sposobów na dbanie o środowisko

Coraz więcej mówi się o ekologii, zwłaszcza w kontekście regularnych medialnych doniesień na temat pogarszającego się stanu naszej planety. Co każdy z nas może robić na co dzień, by nie pogarszać sytuacji? Zmienić nawyki na takie, dzięki którym możemy zaoszczędzić i wiele skorzystać. Jak?

1. Kupuj tyle jedzenia, ile potrzebujesz – unikaj wyrzucania. Wiele się mówi na temat tego, ile atmosferę kosztuje produkcja żywności, a zwłaszcza mięsa. Po co w takim razie kupować jedzenie, którego nie spożyjemy, a po kilku dniach będziemy zmuszeni umieścić w koszu? Racjonalizowanie zakupów wpłynie na regulację podaży, a więc i optymalizację produkcji także pod względem ekologii. Jeśli wyjeżdżasz na kilka dni, a w lodówce jest jedzenie, którego na pewno nie zdążysz zjeść, zaproponuj je sąsiadom czy znajomym, bądź znajdź w pobliżu bank żywności.

2. Segreguj śmieci – to usprawni proces recyklingu, przez co będzie można łatwiej ponownie wykorzystać plastik, szkło czy papier, co powinno zmniejszyć produkcję, a więc i emisję CO2. Zanim zaczniesz segregować, upewnij się czy dany odpad można wrzucić do konkretnego kosza, gdyż często nie jest to tak oczywiste.

3. Korzystaj rzadziej z samochodu. Nie podlega dyskusji, że auto znacznie ułatwia życie. Jednak warto się zastanowić, czy potrzebujemy go za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu. Może szybciej i taniej dostaniemy się do celu komunikacją miejską? Unikniemy wtedy konieczności szukania miejsca parkingowego, co w wielu wypadkach bywa uciążliwe.

4. Wykorzystuj mniej plastiku. Pamiętając, jak toksyczny jest plastik i jak długo się rozkłada, warto pomyśleć nad częstszym stosowaniem w jego zastępstwie papieru, drewna czy szkła. Może zamiast kupować butelkę wody, lepiej mieć jeden bidon wielokrotnego użytku i uzupełniać go filtrowaną wodą?

5. Oszczędzaj energię elektryczną. Zwróć uwagę, który ze sprzętów elektrycznych w Twoim domu działają całkowicie niepotrzebnie. Warto wyłączyć światło w pokoju, z którego wychodzisz na więcej niż 10 minut. Być może używasz żarówek o zbyt dużej mocy i w konkretnym pomieszczeniu wystarczą takie, które zużywają mniej energii? Sprawdź, jakiej klasy energetycznej są Twoje sprzęty, takie jak lodówka, komputer czy pralka. Być może prędko zwróciłaby Ci się wymiana na mniej prądożerny model.

6. Zużywaj mniej wody. Oczywiście, nie chodzi o to, by ograniczać mycie się czy sprzątanie, ale racjonalizację wykorzystania tego zasobu. Dzięki prysznicowi zużywa się mniej wody niż w przypadku kąpieli w wannie. Pranie wykonuj rzadziej, ale kiedy zbierzesz więcej rzeczy. Większość ubrań nadaje się do ponownego założenia po jednym, a nawet dwóch użyciach. Koniecznie sprawdź szczelność kranów i rur.

7. Nie wyrzucaj ubrań. Na pewno masz w szafie rzeczy, które już są na Ciebie za małe, bądź przestały Ci się podobać. Być może będą odpowiadać komuś z Twojej rodziny czy znajomych. Tego typu rzeczy przyjmą chętnie takie organizacje jak choćby Caritas. Jeśli ich stan pozostawia naprawdę wiele do życzenia, pomyśl o wykorzystaniu ich w czasie brudzących prac, takich jak remont czy przeznaczeniu na ścierki.

Dbanie o środowisko, w którym żyjemy, jest bardzo istotne, jednak nie znaczy to, że mamy z dnia na dzień całkowicie porzucić nasz dotychczasowy styl życia. Ważne jest dokonywanie małych, ale trwałych zmian, które z czasem dadzą realne efekty.

Zostaw merytoryczną opinię o Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o. - Toruń

Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o.