Pracę w tanich liniach lotniczych oferuje węgierska firma Wizz Air. Ma ona pracowników w pięciu bazach w Polsce, w tym w Warszawie. W 2023 roku poszukiwany jest m.in. Ground Operations Manager. Jakie szanse na zatrudnienie w Wizz Air w stolicy mają jej mieszkańcy?

Stabilna pozycja na rynku

Wizz Air jest jednym z najchętniej wybieranych przewoźników lotniczych w Polsce. Tylko w 2017 roku linie te obsłużyły rekordowe 8,1 mln pasażerów, czyli o 17 proc. więcej niż przed rokiem. W 2022 roku przewoźnik przewiózł już ponad 45 mln osób. W samej Warszawie w swojej bazie Wizz Air dysponuje siedmioma maszynami. W Gdańsku i Katowicach ma ich po sześć. Flota jest sukcesywnie powiększana.

Linia zapewnia niskobudżetowe podróże lotnicze pomiędzy Polską a innymi krajami Europy. Dzięki swojej ofercie ułatwia dotarcie na wakacje czy realizację podróży służbowej. Jej rozwój wpływa korzystnie na poziom lokalnego zatrudnienia, nie tylko w samej branży lotniczej, lecz także w turystycznej. Wizz Air wspiera ponad 6 tys. miejsc pracy w sektorach związanych ze swoją działalnością w Polsce. W 2017 roku we wszystkich bazach w Polsce Wizz Air zatrudnił ponad 1000 osób.

Kto ma szansę na zatrudnienie w Wizz Air?

Linie Wizz Air kuszą nowych pracowników ciekawą pracą w międzynarodowej firmie. Obecnie w Warszawie przygotowano pracę dla Wizz Air Cabin Crew, czyli załogi pokładu samolotu. Przyszli stewardzi i stewardesy będą pracować m.in. na pokładzie samolotów typu Airbus A320. To ciekawa praca, przynosząca satysfakcję.

Od kandydatów do pracy w załodze samolotu, Wizz Air oczekuje pełnoletniości oraz ukończenia co najmniej szkoły średniej. Konieczna jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie oraz znajomość innego języka używanego w Europie Środkowej, w tym polskiego. Każdy dodatkowy język, który opanował kandydat, będzie jego atutem w procesie rekrutacji.

Konieczna jest również umiejętność pływania, która przydaje się w przypadku awaryjnego lądowania. Przyszły pracownik załogi pokładu samolotu w liniach Wizz Air musi być w dobrym stanie zdrowia, nie mieć tatuaży i piercingu w widocznych miejscach, mieć paszport ważny przez minimum sześć kolejnych miesięcy oraz wzrost w okolicach co najmniej 165 cm (panie) lub 175 cm (panowie). Ten ostatni wymóg podyktowany jest tym, że steward lub stewardesa muszą dosięgać do półek na bagaż podręczny.

Wizz Air oferuje pracownikom stabilną pracę w międzynarodowym środowisku, w przyjaznym otoczeniu, z możliwością awansu zawodowego. Zapewnia niezbędne szkolenia oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Pracownicy mogą liczyć m.in. na zniżki dla siebie i swojej rodziny na bilety lotnicze.

Wizz Air to nie jedyne linie lotnicze, które rekrutują pracowników w stolicy. Praca w Warszawie, a właściwie w powietrzu i w obrębie niemal całego świata, to marzenie wielu młodych osób. Takie życie zapewnia dobre zarobki, satysfakcję i wiele wrażeń. Nie jest jednak dobre dla wszystkich. Kandydaci, którzy marzą o stabilności, własnym kącie i przede wszystkim rodzinie, mogą napotkać trudności z prowadzeniem takiego trybu życia. Alternatywą może być jednak np. stanowisko Ground Operation Managera, na które w 2023 roku rekrutuje w Warszawie Wizz Air. Taka posada także wiąże się z podróżami służbowymi, ale nie są one tak częste, jak w przypadku członków załóg samolotów.

Praca w popularnych liniach lotniczych przyciąga osoby, które szukają wrażeń i interesujących zadań. Z jednej strony nie jest ona prosta. Latanie wiąże się z różnymi wyzwaniami dla samego organizmu. Z drugiej strony taka praca pozwala na rozwijanie swojej kariery na tle międzynarodowym, przy jednoczesnym poznawaniu różnych kultur i krajów.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_7951374_p%C3%A5%E2%80%9Aaszczyzny-w-przestrzeni-powietrznej.html

Oceń artykuł
0/5 (0)