Grupa Rosti należąca do szwedzkiego koncernu Nordstjernan, rozpoczęła działalność już w 1944 roku. Obecnie na całym świecie, w tym również w Polsce znajdują się zakłady tej marki. Rosti posiada m.in. dwa w Białymstoku i zatrudnia w nich około 1300 pracowników.

Inwestycje na Podlasiu

Pion europejski Grupy Rosti rozwija się na terenie Polski i inwestuje właśnie na Podlasiu. Pod koniec 2016 roku firma przejęła 100 proc. udziałów holenderskiej spółki holdingowej Boog B.V. i pośrednio spółki Grupy Bianor, przekształcając się w Rosti Bianor. Połączenie zakładów Rosi w Białymstoku rozpoczęło się w czerwcu 2016 roku na mocy projektu Fusion. Prowadzono prace budowlane przy nowej hali zlokalizowanej przy ul. Myśliwskiej, gdzie ostatecznie została przeniesiona infrastruktura zakładu z ul. Elewatorskiej. Rozbudowany zakład Rosti Poland musiał także uzupełnić braki kadrowe, co stało się szansą dla wszystkich osób poszukujących pracy w Białymstoku. Oferty pracy się w Rosti Bianor dotyczą działu inżynieryjnego, technicznego, produkcyjnego, logistyki i zakupów oraz jakości. Nadal firma chce zatrudnić kilku pracowników.

Oferty pracy w Rosti na początek 2017 roku

Obecnie do pracy w Białymstoku w zakładach Rosti poszukiwani są pracownicy na trzy stanowiska:

  • specjalisty ds. obsługi klienta,
  • technika ds. pomiarów,
  • specjalisty ds. personalnych.

Kandydat na specjalistę ds. obsługi klienta powinien mieć wyższe wykształcenie, najlepiej ekonomiczne lub logistyczne, odznaczać się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego oraz pakietu MS Office, w szczególności MS Excel. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w dziale logistyki lub obsłudze klienta oraz w pracy z systemem ERP. Od kandydatów oczekuje się umiejętności budowania i utrzymywania dobrych relacji z klientem, samodzielności i zdolności analitycznych. W zamian pracodawca  oferuje pracę w Białymstoku, w międzynarodowym środowisku, atrakcyjne wynagrodzenie, system szkoleń i bogaty pakiet socjalny.

Technik ds. pomiarów będzie pracował w laboratorium, a kandydat na to stanowisko powinien mieć wykształcenie techniczne, umieć obsługiwać programy MS Office, być dyspozycyjnym, dokładnym i samodzielnym oraz odznaczać się umiejętnością czytania rysunku technicznego, jak i obsługi sprzętu kontrolno-pomiarowego.

Wykształcenie wyższe wymagane jest od kandydatów również na stanowisko specjalisty ds. personalnych. Ponadto oczekiwane jest doświadczenie w zakresie wdrażania miękkich procesów HR, bardzo dobra znajomość języka angielskiego, umiejętności pracy w zespole i bardzo dobra znajomość programów MS Excel i Power Point. Pracodawca oferuje ciekawą pracę, możliwość rozwoju zawodowego, udostępnienie niezbędnych narzędzi do pracy oraz pakiet socjalny.

Rynek pracy na Podlasiu w 2024 roku – co go charakteryzuje?

Podlaski rynek pracy wraz z upływem lat odnotował szereg pozytywnych dla pracowników przemian. Stopa bezrobocia w województwie podlaskim nadal jest dość wysoka, wynosząc 7,3%, jednak warunki zatrudnienia są coraz lepsze, a wynagrodzenia rosną.

Wbrew pesymistycznym statystykom nie brakuje również intratnych ofert pracy, co dobrze uwidacznia sytuacja na naszym portalu ogłoszeniowym. Osoby poszukujące intratnego zatrudnienia powinny zwrócić również baczną uwagę na raporty publikowane przez Barometr Zawodów, który precyzyjnie określa zakres profesji deficytowych.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_96502122_atrakcyjny-m%C4%99%C5%BCczyzna-zaczyna-robi%C4%87-stolark%C4%99-w-stolarce.html

Oceń artykuł
0/5 (0)