Czy ukończenie studiów daje nam gwarancję znalezienia dobrze płatnej pracy? Często bardziej opłaca się zapisać na kurs z danego zawodu niż podjąć studia na niepewnym kierunku. O tym, czy w przyszłości dostaniemy dobrą pracę decyduje również…odrobina szczęścia!

Możemy zaobserwować, że obecnie doświadczenie czy wysokie kwalifikacje nie są gwarancją dobrych zarobków. Na pewno patrząc na znajomych, znajdziemy przynajmniej jedną osobę, która swoją posadę zawdzięcza tylko talentowi, charakterowi jaki posiada lub zdolnościom. Młodzi ludzie czasem rezygnują z podjęcia bezpłatnych praktyk i od razu próbują znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach. Taka ścieżka kariery z pewnością nie jest prosta, ale przy odrobinie uporu i odpowiednim przekonaniu rekruterów co do swoich kwalifikacji mamy szansę na objęcie dobrze płatnego stanowiska. Wysoką pensję dostaniemy oczywiście nie tylko pracując w dużych koncernach – możemy wybrać inną ścieżkę kariery, w zależności od naszych zainteresowań i predyspozycji.

Aktorka czy modelka?

Rodzice od małego przekonują nas, że nie warto uczyć się w szkole aktorskiej, że chodzenie po wybiegach nie daje perspektyw na przyszłość. Jeśli jednak mamy talent do występowanie przed kamerą, lubimy się wcielać w różne role lub moda jest naszą pasją, spróbujmy swoich sił w tych zawodach! Gwiazdy Hollywood zarabiają średnio 30 mln. dolarów za rolę w filmie. Kiedy jesteśmy naprawdę dobrzy, w tym co robimy i dążymy do celu, nic nie stoi na przeszkodzie do rozpoczęcia kariery. Planując pracę w Polsce, możemy zarobić nawet milion złotych, a stawka za jeden dzień zdjęciowy wynosi średnio kilka tysięcy. Kilka lat temu Linda Evangelista powiedziała, że za 10 tysięcy dolarów nawet nie wstaję z łóżka. Tak naprawdę najlepsze modelki mogą zarobić dużo więcej. Kontrakty reklamowe, umowy z popularnymi markami sprawiają, że modelki tylko mnożą swój obecny majątek. Zanim przekreślimy te zawody, chociaż spróbujmy swoich sił.

Da się zarobić na sporcie?

W tym przypadku o karierze powinniśmy pomyśleć już w latach dzieciństwa – często w takiej decyzji pomagają nam rodzice, poniekąd ukierunkowując na dany sport już od najmłodszych lat. Ważne jest, by wychwycić sportowe talenty dziecka i pomóc mu w realizacji marzeń. Najwięcej zarabiają golfiści, piłkarze, koszykarze oraz tenisiści. Możemy również zostać instruktorem w danym sporcie, tak jak Sylwia Pawlak – więcej na ten temat przeczytamy w artykule Trenuj fitness!

Jeśli mamy talent i chcemy spełniać się w danym zawodzie, warto spróbować podjąć pracę w niekoniecznie popularnej dziedzinie. Ważne, by być specjalistą w danej dziedzinie, np. w sprzedaży i lubić to co się robi. Wówczas praca nie tylko przyniesie nam dobry dochód, ale będzie również sprawiała nam przyjemność.